Voor Nederland nieuwe t.v.-series Rudolf Hoflehner, totemist van onze tijd DE PROGRAMMA'S Frank Dobson overleden Poppentheater „Merlijn" weer in de Vleeshal INTRIGERENDE EXPOSITIE IN DINSDAG 23 JULI 1963 6 Vier stoere mannen en een Manneke99 Kijkers en luisteraars België. Het object verliezen om het te herwinnen Nieuws vanachter het scherm De radio geeft woensdag T elevisie programma 2»s Het manneke: Jef Cassiers De vier stoere mannen van de Ponde- rosa v.l.n.r.: Hoss (Dan Blocker), Adam (Pernell Roberts), „Pa" (Lome Greene) en Joe Cartwright (Michael Landon). De Britse beeldhouwer Frank Dobson is op 76-jarige leeftijd in een Londens zieken huis overleden. Tot 1953 was hij hoogle raar aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst van Londen. Werken van hem staan onder meer in de Tate Gal lery te Londen, in musea te Manchester, Leeds en Glasgow en diverse Europese steden. Op zijn 14de jaar werd hij studiobe- diende van Sir William Reynolds. Daar door kreeg hij een studiebeurs. Hij slaag de er niet in zijn werken aan de man te brengen en leed in Londen honger. In de eerste wereldoorlog werd hij gewond. De uitkering die hij toen ontving, stelde hem in staat een studio te huren. Langzamer hand bouwde hij toen zijn carrière op. Zijn werk is overal op de wereld ten toongesteld. Zijn „Europa en de Stier" werd eens door de Amerikaanse douane in beslag genomen omdat het obsceen ge acht werd. De Londense kunstwereld was geschokt toen hij een beeld verkocht aan een winkel in Westend om er corsetten op te etaleren. Dobson werd hoogleraar in de beeldhouwkunst aan het Royal College of Arts. Hij was lid van de Koninklijke Aka- demie. Het aantal t.v.-toestellen, dat in het eer ste halfjaar van 1963 werd geregistreerd, lag bijna een derde hoger dan in de over eenkomstige periode van 1962 (respectieve lijk 171.960 en 129.137). Tussen 1 januari en 1 juli van dit jaar nam het totale aantal aangegeven t.v.-ontvangers met ongeveer 13,5 percent toe, namelijk van 1.275.159 tot 1.447.119, tot en met 19 juli 1.459.760. Het aantal geregistreerde radio- ontvangtoestellen bedroeg op 1 juli 2.630.177 tegen 2.627.122 op 1 juni. De draadomroep telde op 1 juli 463.301 aan sluitingen tegen 464.533 op 1 juni j.l. MARLON BRANDO UIT HET ZIEKEN HUIS ONTSLAGEN De acteur Marlon Brando is uit het zie kenhuis ontslagen. Zijn arts heeft zijn ziektestaat vrijgegeven om te bewijzen dat de acteur werkelijk ziek geweest is. Dit ongewone is gebeurd om de praatjes te weerleggen die dit weekeinde de ronde hebben gedaan, dat Brando zich in het ziekenhuis heeft laten opnemen om zich te onttrekken aan zijn belofte in het oos ten aan demonstraties voor rassengelijk- heid deel te nemen. Brando lijdt aan een acute nierziekte. (Van onze correspondent) veel in gevochten, er wordt in geseho- nurjccrr at j 7 j jl. j ten' er zÜn onschuldige meisjes en vilijne DtiUbbL,L. eaerlana Iteeft deze schurken, nobele grijsaards en ruwe man- zomer twee serieprogramma's op de nen met het traditionele gouden hart. Men t.D., die België reeds lange tijd kent. Het sPeelt en drinkt in „saloons", men wordt gaat om de „Western" in duizend-en-een '8nn r£ht8 in T tcatf j v» tt w van de sheriff gestopt, men staat zelfs vervolgen „Bonanza en om „Het Man- wel onschuldig met het hoofd in de strop, neke", dat vanavond weer op de Neder- men wordt verdacht van diefstal, enzo- landse schermen komt en gekenmerkt v°orts, enzovoorts. Maar altijd zegeviert wordt door een zeer lange sjaal en een den ™et8rs filmbandf de m°raal: r,, j. de onschuldigen gaan vrij-uit. De dieven Charley Chaplm-achtige loop. en andere schurken worden gepakt, de In „Bonanza" spelen vier stoere maagden trekken weg met krachtige mam mannen de belangrijkste rollen: nen- die haar hét huwelijk hebben beloofd, de weduwnaar, ranchbezitter „Fa" de jieden' die onrust op d® ponderosa (dat r, i j j' is de naam van de ranch der Cartwright s) artwriglit en zijn drie zoons: Adam, hebben gestookt of zouden kunnen stoken, Hoss en Joe, de laatste bijgenaamd Lit- verdwijnen weer uit het beeld en alles is tie Joe. Deze serie, die thans op Ameri- als vroeger: Pa Cartwright, die steeds kaanse t.v.-stations ook in kleuren loopt, koff'e dr'n^'e" die nooit een neutje schijnt t„ r, 'te nemen, blijft met zijn drie zoons achter is reeds enige jaren aan de gang en de populariteit schijnt onuitputtelijk. Niet DIE ZOONS zijn drie met zorg uitge. alleen in de Verenigde Staten (het is 7'°ch'e Adam' d,e, oudste en ver- j A7 7 V> j standigste. Hoss, de dikke en niet hele- ten programma van de National Broad- maal snuggere maar natuurlijk ook in- easting) maar ook in zeventien andere goede en kleine Joe, de meest onbesuisde landen zoals Japan, Egijpte, Zweden, en romantische. Alle vier schijnen feno- Engeland, Canada, Noorwegen, Italië en mena^e ruiters en schutters en zij zijn HOE POPULAIR de hoofdpersonen in trouw aan hun vrienden. Opdat er steeds nieuwe avonturen kunnen komen, trouwen zij nooit, noch de vader, die reeds drie laatstgenoemd land zijn is een maand of V8rlor8n (he,t_ twee geleden gebleken. Lome Greene, de H ft S,_ J 8®n 216 acteur, die de rol van vader Cartwright w «P**™0") noch de jongens vertolkt, heeft toen een kort bezoek aan Z °V8ng8ns hodemaal Antwerpen cn Brussel gebracht. Te Ant- 8t„ °P ^P""d™a komen' "och werpen moest de politie de straten met 5 m w m'HH ls sPeeIt zlch af hekken afzetten en een motorbrigade be- Y°ngf 88Uw) schermde de auto, waarin hij reed. In het °C .™1 Üf S', T u°°I Schipperskwartier, een dichtbevolkte if p**^d8n0 «i veel stoerheid buurt, stonden de huismoeders langs de j't raan. kan u „,00 on noo Do» ,;i verzekeren dat uw dienaar, die in Brus- weg en riepen: „Dag Pa", en zij ver drongen zich om hem een hand te ge ven. Vanwaar die bekendheid en die ge sel de keuze uit drie televisieprogram ma's heeft, de laatste jaren weinig Bonan- HET MANNEKE" is oorspronkelijk heeft wel in de loop der jaren kunnen zien dat „Bonanza" alles geeft wat men van een western kan verlangen: er wordt - - produktieleiders van de Vlaamse televisie, Herman Ver eist, hij wilde, zoals veel dagbladen, een dagelijks getekend grapje hebben om de nieuwsberichten van de B.R.T. met iets dergelijks wat op te vrolijken. Toen is Het Manneke geboren. Aanvankelijk zes da gen per week, later drie keer per week kwam hij gedurende ongeveer een jaar met zijn dagelijks avontuur van enige mi nuten op het Vlaamse beeldscherm. Hij is een soort Vlaamse man-die-de-klappen- krijgt. De zielige figuur, wie niets gelukt en die altijd aan het kortste eind trekt. Hij is in eeuwig conflict met het „gezag". De mooie vrouwspersonen, die hij bena dert, gaan met een ander mee. Wanneer hij een lucifer aansteekt, brandt er een stad af. Drukt hij op een belleknop dan ontploft er een atoombom. De rol wordt gespeeld door Jef Cassiers. Met zijn broer Frangois, die zich Cois noemt, heeft hij jaren lang het duo de Woodpeckers ge vormd, een soort Vlaamse Wama's, die heel veel succes hebben gehad in Bel gië. Ook in de korte filmpjes is Cois de te genspeler van Jef en hij is altijd de sterke man, de agent, de medeminnaar, de boze bokser en dergelijke. Het manne ke verschijnt tegenwoordig niet meer op de Vlaamse TV, waarschijnlijk omdat het manneke in allelei publiciteit werd betrokken of zich liet betrekken. Ook in het gewone leven heeft hij korte tijd ge leden een onaangenaam avontuur beleefd. Enigszins onder invloed bestuurde hij een auto en werd toen aangehouden door de Antwerpse politie. Daartegen zei hij veel heel lelijke dingen en hij moest voor de rechter komen. Die bestrafte hem en zei: „Ik heb uw foto vaak in de kranten ge zien als lid van de M(elk)-Brigade. U moést nu maar lid worden van de W(his- ky)-brigadè. Dat zou beter passen". Voor de vijfde achtereenvolgende zo mer hebben Maaike en Rien Baartmans, hun poppentheater „Merlijn" in de Haarlemse Vleeshal opgeslagen. Tot en met 24 augustus kunnen kinderen boven de vier jaar weer dagelijks, behalve zon dag, een hele middag van de avonturen van Rikkie en het aapje Slinger ge nieten. Rikkie, het jongetje, dat samen mat zijn aapje Slingertje de grootste avonturen beleeft in het Poppentheater „Merlijn" van Maaike en Rien Baartmans. Op maandag wordt het stuk „Torenhaan tje" gespeeld. Op dinsdag „Het blauwe water", op woensdag „De toverhoed", op donderdag „De Chinese draak", op vrijdag „De fluit van Bozebol" en op zaterdag „Prins Dadeltje". Vanaf 27 juli zal op iedere woensdag-, donderdag-, vrijdag- en zaterdagavond een poppenspel voor volwassenen worden op gevoerd, „Spiegel, dé kat of hoe de heksen meester z'n vet kreeg". Het is geschreven door Margreet Boldingh, vrij naar de no velle van Gottfried Keller, „Spiegel, das Katzcheh". De kindervoorstellingen beginnen om 14.30 uur, de avondvoorstellingen om 20.15 uur. Voor wie houdt van ware sprookjes en van antiek heeft Yvonne de Bremond d'Ars het boek „En dat midden in Pa rijs"9') geschreven. Yvonne de Bremond d'Ars is een bekende Parijse antiquaire, die boqken schrijft over haar persoon lijke ervaringen in de wereld van het antiek. Ook in „En dat midden in Pa rijs" vertelt de schrijfster een sprookjes achtig verhaal, waarin zij zelf een der hoofdpersonen is. DE ANDERE hoofdpersoon is een oude man, die bij het overlijden van zijn zonderlinge broer de opdracht heeft gekregen, diens waarlijk ongeloof lijk grote en mooie verzameling kunst en antiekvoorwerpen onder hun vijf jonge nichten te verdelen, niet volgens de veilingwaarde van de stukken, maar zó, dat elke nicht datgene krijgt, wat het best bij haar smaak, karakter en levenswijze past, opdat de erfenis bij drage tot ieders persoonlijk geluk. Om deze taak tot een goed einde te kunnen brengen, neemt de broer Yvon ne de Bremond d'Ars in de arm, die met grote bekwaamheid bij elk der erfgenamen de juiste meubels en kunst voorwerpen weet uit te kiezen. De schrijfster weet inderdaad waar te ma ken dat de keuze, die zij gemaakt heeft, voor ieder der vijf nichten het begin van een nieuw en gelukkiger leven be tekent. Hoewel er veel en snel psychologie in wordt bedreven, is dit boek toch niet een psychologische roman geworden. De natuurlijke mensenkennis van de antiquaire heeft een even natuurlijke plaats in het boek gekregen. Op de voorgrond staan de karakters van de nichten, van de overleden en de nog in leven zijnde oom en van de schrijfster- ik-figuur, die de karakters, ontwikkelt in het licht van de eeuw waarin zij ze plaatst. Dit zeer onderhoudende werk, zelfs voor degenen die niet zo van an tiek op de hoogte zijn, werd reeds drie maal bekroond door de Académie Fran- gaise, door de Société des Gens des Let tres en met de Prix Neuf. 1) „En dat midden in Parijs", Yvonne de Bre mond d'Ars, vertaling J. F. Brouwer. Nederland se uitgave: J. H. Gottmer, Haarlem. Rudolf Hoflehner in zijn atelier. De Kunsthalle te Bazel is zo'n beetje het Pulchri of Arti van de Zwitserse stad aan de Rijn. Zij is gevestigd in een wat verouderd pand in de buurt van de stadsschouwburg. De zalen voldoen niet aan de eisen van nu. Ze zijn groot en hol en de vloeren kraken. Men heeft wanden, houtwerk en plafonds effen wit geschilderd. In het trappenhuis hangen decoraties, die over zijn gebleven van de jaarlijkse carnavalsfeesten, welke de vereniging van schilders en kunstenaars, waarvan de Kunsthalle het thuis is, pleegt te houden. Beneden is een restau rant en de lucht van biefstuk dringt vaak naar boven. Dat neemt allemaal niet weg dat er in die Kunsthalle dik wijls prachtige tentoonstellingen worden gehouden zoals verleden jaar die van de kunstvoorwerpen uit Nieuw-Guinea, voor een deel meegebracht door de ex pedities, welke het Bazelse Museum voor Ethnografie enige malen heeft uit gerust. DEZER DAGEN, op een avond, op door reis te Bazel verblijvend, heb ik er onder het hoge kille licht van de elektrische lampen kennis gemaakt met de plastieken van de beeldhouwer Rudolf Hoflehner. Hoflehner is in 1916 te Linz in Oostenrijk geboren. Hij heeft er van 1932 tot 1936 de vakschool voor machinebouw en daarna nog twee jaar de bouwkunstklassen van de technische hogeschool van Graz be zocht. Na twee jaar Academie van Beel dende Kunsten te Wenen is hij van 1939 tot 1945 soldaat geweest. Na de oorlog was hij eerst zes jaar leraar aan de kunst nijverheidsschool van zijn geboortestad en tenslotte is hij verleden jaar hoogleraar geworden aan de Academie van Beelden de Kunsten te Stuttgart. In Europa (Vene tië, Kassei, Antwerpen) en in de Verenig de Staten heeft hij verscheidene exposi ties gehad. De tentoonstelling, die van Ba zei nog naar enige Duitse steden zal gaan, omvat alleen werken uit de laatste drie jaren, veertig in totaal. Dat wijst al op een ongehoorde produktiviteit, als regel kenmerk van groot talent. DE WERKEN zelf zijn er om die ver onderstelling te bevestigen. Het zijn sculp tures van ijzer en tezamen vormen ze een woud van totems, waarin de bezoe ker wandelt als in een droom. Al deze wonderlijke vertikaal gerichte vormen schijnen een wereld met afweergeschut, steltlopers, obelisken, knokels, gedenkte kens, palen, hefkranen, reuzenpriemen, ramtorens. Voor de beeldhouwer zelf zijn het menselijke wezens, zoals blijkt uit de namen, welke hij aan hen heeft gegeven: figuur in beweging, stoïcijnse figuur. An deren noemde hij echter: afgod, vertikaal object, agressief object of massief object. Nationaal jeugdorkest terug. Met de Harwichboot is het Nationaal Jeugdorkest van de vereniging „Jeugd en Muziek" na een tournee van 10 dagen uit Engeland te ruggekeerd. Onder leiding van Nico Her mans heeft het 85 leden tellende orkest vier concerten gegeven, namelijk in Chelmsford, Leyton, Barking en Cambrid ge. Jeugdboekencongres. Op 25 en 26 ok tober zal in Delft een kinder- en jeugd boekencongres worden gehouden dat is georganiseerd door de Stichting Collectie ve Propaganda van het Nederlandse Boek. Onderwerp van bespreking is het rapport over de leesgewoonten van de Nederlandse jeugd van 617 jaar, waarbij het accent zal vallen op de vorming van de leesge woonten door het onderwijs. Voorzitter van het congres is prof. dr. N. Beets, hoog leraar te Utrecht. HOFLEHNER gebruikt voor zijn werk massieve blokken ijzer, welke in het vak vierkant- of rondmaleriaal worden ge noemd. Daaraan geeft hij met een snij brander de verlangde vorm. Vervolgens last hij de verschillende delen aan elkaar. De snijvlakken van de snijbrander spelen een belangrijke rol in het werk, ook al omdat de beeldhouwer ze vaak weer ge deeltelijk met slijpmachines polijst of er scherpe inkervingen in maakt. In zijn werk van enige jaren geleden hield hij zich voor een deel nog aan het figuratieve element en men heeft het toen wel met dat van Gonzalez, de Spanjaard, die in 1942 te Parijs overleed, vergeleken. Nog vallen er af en toe wel aan de realiteit ontleende vormen te onderkennen doch de vereenvoudiging, de abstrahering zo men wil, is zo ver doorgevoerd dat alles wordt overgelaten aan de fantasie van de be schouwers. ALLES? NEEN, DAT eigenlijk niet want Hoflehner's conceptie draagt hij over aan die beschouwer en zelfs dwingend omdat zijn vormgeving zo agressief de aandacht trekt en soms zelfs, overdrachtelijk ge sproken dan, die beschouwer naar de keel grijpt. Want deze sculpturen vormen eigenlijk een vreselijke, angstaanjagende collectie totems, de mystieke stamvaders van ons, huidige Europeanen. Hoflehner zelf heeft in een soort artis tiek credo eens geschreven: „Waarmee zal ik beginnen? Kan ik van het niets uit gaan? Ben ik vrij? Ik moet alles uitscha kelen. Leeg worden. In evenwicht zijn. Het object moet verlaten worden, want men moet het weer terugwinnen. Zo kan ik beginnen". En ook schreef hij: „teken vol geometrie, dat is mijn geest. Vol zin nelijkheid, dat is mijn menszijn." Zij komen in zijn sculpturen tot uiting; die geest van de kunstenaar en die men selijkheid. Maar men ziet ook de loutering, Hoflehner: „De stoïcijnse Mens", ijzer sculptuur uit 1959, hoogte 2.45 meter. Hoflehner is, zoals alle grote kunste naars, een fenomenaal vakman. Dat be wijzen niet alleen de lassen van zijn wer ken, die van een feilloze techniek zijn maar ook zijn werktekeningen en ideeën- welke zij hebben ondergaan aleer zij zich schetsen, waarin hij met innige verfijning zo onmiddellijk aan ons konden opdringen, zBn gedachten over zijn te scheppen ons overrompelen, meenemen maar ook sculpturen heeft neergelegd, overtuigen van de mogelijkheid van de eeuwigdurende hoop op voortbestaan. André Glavimans Dortmund. Het toenemende wegverkeer en de daar mede gepaard gaande stijging van het aantal ongevallen, hebben velen doen in zien, dat voorschriften en regelingen niet meer voldoende zijn. De mens zal zich, gesteund door welke levensbeschouwing dan ook, rijper en gewetensvoller op de weg moeten gaan gedragen. Dat is in 't kort de grondgedachte van een nieuwe ac tie voor Veilig Verkeer, waaraan KRO-re- gisseur Manus v. d. Kamp een documen taire van een half uur heeft gewijd. In deze t.v.-film komen naast de politie- inspecteur van het kinderprogramma en de Directeur van de Vereniging voor Vei lig Verkeer Protestantse en Katholieke geestelijken aan het woord, alsmede de psychiater dr. Berden. „Rijdt met Uw hart", zo heet dit pro gramma, komt op het scherm om half acht in het KRO-programma van 2 augus tus. De volgende aflevering van het VARA- magazine „UIT", dat geleid wordt door Berend Boudewijn en Kees van Maasdam, behandelt allerlei zaken, die met de va kantie te maken hebben. Onderwerpen zijn om.: zonnebrillen, etende mensen, dansen de mensen, parkeerproblemen. Ook zal aandacht worden besteed aan de finale van het Jazz-Festival, dat onder leiding van Jaap van Praag aan de Kaag gehou den werd. „UIT" komt uit in het t.v.-pro- gramma van Dinsdag 30 juli, om 21.25 uur. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Populaire klassieke muziek (gr.). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Koor zang (gr.). 8.30 Lichte grammofoonmu- ziek. 8.45 Muziek uit Tirol (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Grammofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Geestelijke lie deren. 11.10 Radio-kamerorkest en solis te: klassieke muziek. 12.05 Lichte gram- mofoonmuziek. 12 30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmu ziek en zangsolist. 12.53 Grammofoonmu- ziek en actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensemble. 13.35 Ama- i^eus-kwartet: klassieke muziek. 14.30 Po pulaire klassieke muziek (gr.). 14.50 In- terscholair jeugdmuziektoernooi Haarlem 1963: klassieke en moderne kamermuziek. 15.20 Radio Filharmonisch Sextet: moder ne muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Vakantieprogramma voor de jeugd. 17.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 17.20 Jazzmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Musette-ensemble en zangsolisten. 18.10 Koorzang, sopraan en orgel. 18.30 Het spektrum, lezingen. 18.45 Filmmelo dieën (gr.). 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Muziek van het Leger des Heils. 19.30 Radiokrant. 19.50 Dansmuziek (gr.). 20.00 Wiener Festwochen 1963: Radio Sym fonie-orkest van Berlijn met solist: He dendaagse composities, (plm. 21.00-21.30 Weerzien met Indonesië, een politieke ver kenning). 22.00 Liedjes van de Britse ei landen. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22,40 Avondoverdenking. 23.00 Koorzang: Negro Spirituals (gr.). 23.10 Bij de Gratiê Gods, klankbeeld. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.201 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek en reportages. (Om 7.35 Van de voorpa gina, praatje). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 VARA's boottocht 1963. 8.25 Lichte grammofoonmuziek. (Om 8.30 Voor de kinderen). 8.55 Kookpraat- je. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Schwingt freudich Euch empor, can tate (gr.). 9.40 Geluidsjagers. VPRO: 10.00 Eén en al oog, kijken naar kunst. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte gram mofoonmuziek. 10.35 Vrij entree, caba ret. 11.00 Weense melodieën (gr.). 11.30 Fluit en clavecimbel: Klassieke en mo derne muziek. 12.00 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- eh tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelkwartet: lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Italiaans ensemble met zangsolist. 13.50 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Ka merorkest. klassieke muziek. 15.00 Poli tiek vraaggesprek. 15.10 Voor de jeugd. 16.30 Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie en snipperdagen. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en nemen. Tips voor en van weg gebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Melodieën-Ex pres. 17 00 Voor de kinderen. 19.10 Licht instrumentaal trio: jazzmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 VARA's boottocht 1963. 20.45 Kaf en koren: wekelijkse notities. 20.55 De Fuif, hoorspel (herhaling van 15 november). 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 .Tazzmagazine, 23.25 Holland Festi val 1963 Danzi-kwintet: moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Noordzeefestivalva- ria. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte mu ziek 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerde muziek. 14.30 Jeugdkoorzang. 15.00 Symfonische muziek. 16.00 Nieuws, muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.55 Pianomuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Gi taarmuziek. 18.10 Lekenmoraal en filosó- fie. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. zee-Festival. 20.00 Populaire muziek. 21.00 Lichte muziek. 21.20 Populaire muziek. DINSDAG 23 JULI— NCRV: 19.30 De graaf van Monte Christo, filmfeuilleton (7e en laatste aflevering). NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Memo. 20.35 Missisippi River: jazz-muziek. 20.55 Geheime Brigade, TV-film. 21.45 Dagslui ting. NTS: 22.10 Eurovisie: Royal Interna tional Horse Show te Londen. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker, jeugdjour naal. VPRO: 17.10-17.45 Voor de kinde ren. 19.30 Archaeologische vondsten (III). 20.20 Een mannen huishouding, feuilleton. VPRO. 21.05 Ziek zijn beter worden, medische rubriek. 21.30 De aardappeleters, cabaretprogramma. 22.00 Sport met een kleine s, documentair programma. NTS: 22.30 Journaal en weeroverzicht. 22.40- 23.45 Openingskerkdienst t.g.v. de 11e Deutscher Evangelischer Kirchentag in

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6