Amsterdam verliest op elke trampassagier een dubbeltje maak n vla-flip! Ook in oude stadswijken is veel meer ruimte nodig G E N D A 3 Kort en bondig QU1MB0 EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO ÏL» ZEISS IKON In 1962 door de vrije zaterdag 1,4 miljoen minder passagiers Justitiële beloning voor aanwijzing in moordzaak Unieke figuur bij de marine Grote steden moeten een derde van bevolkingsaanwas bergen Eén dode in het verkeer |Dief van bestelauto sloeg lading kort en klein Mishandelde man moet oog missen Maastricht heeft een Romeinse Mona Lisa Zeven tbc-gevallen op een school in Deurne Medisch onderzoek in aanwezigheid van ambtenaren? Koufront nadert WOENSDAG 24 JULI 1963 Vvs.iv^ Plezierige vakantie-tips maak 'n vla-flip! Doë een laagje limonade (of jam) in 't glas, daarop vanillevla en bovenop wat yoghurt... heerlijk! A cr perfect l M.ILVJ AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT Oud'V elsenaar Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk CONTAFLEX super f589.- Dronken jongen rijdt man omver Kleren in brand; jongen overleden J PR STAAT IN ÖTkRANtV. TOCH NIPTS ovec RC6EN? HEI WAS VAST EEN OUDE '<RANT DIE HIJ DAS, HIJ WAAROM ZIT ZEEROB DAAR1? HIJ WACHT OP RE6EW- WACHT AU EEN WEEK A Cf* perfect l ACU AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT OGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO GOGOOOOOOGGGOGOOGOGGOOOOOOOO Verdronken Kerkelijk nieuws s WEEKABONNEMENTEN 4 Advertentie Het verlies van het gemeentevervoerbe drijf van Amsterdam is in 1962 gestegen tot ruim 16,5 miljoen gulden, ruim twee miljoen meer dan in 1961. De verliezen waren voor de tram 9 miljoen, voor de autobussen 3,5 miljoen, voor de personen veren V» miljoen en voor de ponten ruim 3,5 miljoen. Het verlies van de tram steeg met 1,3 miljoen. Het aantal afgelegde kilometers daalde van 8.917.000 in 1961 tot 8.488.000 in 1962 en het aantal aangeboden plaats kilometers van 1.554 miljoen tot 1.495 miljoen. Bij de autobussen steeg het ver lies met ruim een half miljoen. Bij de personenveren was een geringe daling van het verlies te zien. Het verlies bij de ponten steeg met 200.000. De tekorten werden voor een groot deel veroorzaakt door de stijging van de personeelslasten met ongeveer 3 miljoen gulden. Hiervan moet ongeveer een miljoen worden afge trokken voor in eigen beheer uitgevoerde uitbreidings- en vernieuwingswerken. Door verminderde prestatie wegens per soneelsgebrek vielen de ontvangsten ten opzichte van 1961 ongeveer 600.000 la ger uit. Volgens het jaarverslag verliest de ge meente Amsterdam aan iedere trampassa gier een dubbeltje. De opbrengst per tram passagier bedroeg namelijk 18,7 cent en Advertentie de kosten 28,9 cent. Voor de autobussen ligt dit iets minder ongunstig: opbrengst per passagier 18,1 cent, kosten 25,3 cent. De verhoging van de tarieven per 1 januari van dit jaar zal de inkomsten over 1963 verhogen met 1,5 miljoen. De personeelsbezetting bedroeg in 1962 3147 van wie 185 vrouwen. De daling van het aantal passagiers (ruim 144 miljoen) met 1,4 miljoen wordt in hoofdzaak toegeschre ven aan de verdere doorvoering van de vijfdaagse werkweek in 1962. De officier van Justitie heeft een belo ning van 1500,- uitgeloofd voor degene die aanwijzingen of inlichtingen kan ver strekken welke een bijdrage kunnen leve ren tot aanhouding van de dader of da ders van de nog onopgeloste moord op de Maastrichtse mevrouw A. Klynen-Ever- Ir. W. Vinke uit Den Haag is bevorderd tot kapitein ter zee. Bovendien is hij per 1 september benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool in Delft. Op dezelfde datum wordt hij het hoofd van de sectie wetenschappelijk on derwijs aan het Koninklijk Instituut van de Marine in Den Helder. De heer Vinke werd in 1939 officier bij d^ marine. Hij vocht in de oorlog mee, was bij de landing in Normandië, deed dienst bij de mijnendienst in Engeland en ging na de oorlog naar Indonesië en de Verenigde Staten. Van 1953 tot 1955 dien de hij in Nieuw-Guinea In 1958 werd hij ingenieur. Voor de ont wikkeling van de kernreactoren had hij grote belangstelling. In 1957 ging hij naar Engeland om zich daar te oriënteren. Hij was o.m. voorzitter van de ontwikkelings groep van de Europese Commissie voor Kernenergie die een plan ontwikkelde om koopvaardijschepen met voortstuwing door kernenergie te bouwen. De heer Vinke, die marineofficier, inge nieur en hoogleraar is en als zodanig bij aarts, wier stoffelijk overschot op 17 mei de Koninklijke Marine een unieke figuur in een beek in de gemeente Wielre werd gevonden. .Pas op, de trein komt eraan", waar schuwde een 9-jarige jongen gisteravond zijn grootvader, de 62-jarige A. Verhoef uit Dordrecht, bij wie hij achterop de bromfiets zat. Het volgende moment sprong de jongen eraf en zag hoe zijn grootvader door de trein werd aangereden. De jongen rende naar huis en vertelde totaal overstuur wat er was gebeurd. De politie werd gewaar schuwd die bij de onbewaakte spoorweg overgang bij Dubbeldam het levenloze li chaam en een geheel vernielde bromfiets aantrof. c Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon eert door de deelnemers aan de zomer academie voor organisten. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u „De Noormannen komen", 14 j. (Frans Hals 14, 19 en 21.15 „Zeven broers zoeken zeven meisjes", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „55 Dagen in Peking' 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De gemasker de houwdegen", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „La dolce vita", 18 J Vandaag 14.30 u.: ,,'t Zit in de lucht", a.l Rembrandt. 14, 16.15, 19 en 21.15 u „World of comedy" a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Zorro, de gemaskerde wreker" 14 j. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstelling, a.l. 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het proces", 18 1. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Tarza de wolfshond", a.l.; vandaag 19 en 21.30 u.: „Diamanten aan het ontbijt", 18 j. Don derdag 19 en 21.30 u.: „Psycho", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.3022.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Lex Metz. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammofoon platenconcert van 21-22 u.: Bach. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus: H. f. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huls van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 25 augustus. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u„ van 13-29 juli, zondag 13-17 u„ vrijdag avond 20-22 u. Tot en met 29 juli. Linnaeushof, Bennebroek. Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropen tuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): 14.30 u.: Voor stellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Strand bü Rotonde, Zandvoort, vandaag 22 u.: Vuurwerk. Raadhuis Heemstede: donderdag 16 u.: gemeenteraadsvergadering. Jeugdcircus Bas, (Duinlustparkweg 56, Santpoort): dagelijks voorstellingen om 14 en 20 u. Tot en met 16 augustus. Muziektent, Raadhuisplein, Zandvoort, donderdag 20 u.: Concert door de Tiroler Muziekkapel. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" Ir. de krant var. vrijdag 19 juli.) WOENSDAG 24 JULI City, 14.30 u.: „Het leven is geen lolle tje"; 20 u.: „The greatest show on earth" Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 —12 en 14—16.30 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30^u. en van 19-21.30 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 -17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat 13, 14- 17 u. Jeugdcircus Bas, Duinlustparkweg 56, Santpoort, voorstelling om 20 u. DONDERDAG 25 JULI City, 20 u.: „Het begon in Napels" (spe ciale cyclusvoörstelling). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Jeugdcircus Bas, Duinlustparkweg 56. Santpoort, voorstellingen om 14 en 20 u. Openbare leeszaal, Plein 1945, 10-12.30 u. is, stamt, zowel van vaders- als van moe derszijde uit een geslacht van zeelieden. Zijn vader was voor de oorlog vele jaren zeeloods te IJmuiden. In Groningen stal een 19-jarige woon' wagenbewoner een bestelauto, die geladen was met nieuwe meubelen. Hij reed er-i mee naar Heerenveen en stal daar nog zes balen lompen. In Steenwijk sloeg hij het meubilair kort en klein en gooide de brokstukken in een korenveld. In de auto ging hij op de lompen liggen slapen. Inmiddels had de politie in Steenwijk uit Groningen bericht gekregen van de autodiefstal. Zij vond de bestelwagen, maakte de slapende dief wakker en nam hem mee naar het bureau. Hij zag echter kans om de benen te nemen, maar liep een doodlopend steegje in, zodat de hem achtervolgende politieman hem spoedig weer gepakt had. De 42-jarige heer A. H. Buijs uit Maars- sen is enige dagen geleden in Utrecht ern stig mishandeld ten gevolge waarvan hij het rechteroog zal moeten missen. De Utrechtse recherche heeft een 21-ja- rige bankwerker aangehouden, die ver dacht wordt van deze mishandeling. Er hangt hem nog een voorwaardelijke straf, eveneens wegens mishandeling, boven het hoofd. Tijdens een wandeling in Utrecht pas seerde de heer Buys de bankwerker, die ruzie had met een vrouw. Toen de heer Buys later even omkeek, sloeg de bank werker hem tegen de straat en schopte hem in het gezicht. De heer Buys werd naar het Ooglijders- gasthuis overgebracht, waar het rechter oog moest woéden verwijderd. Advertentie De Amsterdamse hoogleraar in de plano logie en demografie prof. dr. W. Steigenga heeft op het wereldcongres voor de gees telijke volksgezondheid, dat in het Insti- tuur voor de Tropen in Amsterdam wordt gehouden, een pleidooi gehouden voor re constructie van de oude stadswijken in grote steden. Om de stad haar functie te laten be houden zou men bij reconstructie van de grote steden in Nederland drie a vier maal zo veel ruimte nodig hebben. Prof. Stei genga was zich ervan bewust dat het creëren van een milieu, waarin de stads mens zich waarlijk mens kan voelen, zeer meoilijk is. Hij gelooft dat onder invloed van de moderne ontwikkelingen de grote steden steeds meer een landelijk gezicht zullen krijgen, terwijl het platteland meer zal verstedelijken. Het kan ook niet an ders, want de'wereld moet het hoofd bie den aan een toenemende bevolkingsdicht heid. Prof. Steigenga becijferde dat aan het einde van deze eeuw de wereldbevol king 6300 miljoen zielen zal tellen ofwel een stijging van 150 percent. In de komen de vijftig jaar zullen grote steden met meer dan 100.000 inwoners zeker een der de van de bevolkingsaanwas opnemen. In de Verenigde Staten rekent men reeds op eenzelfde bevolkingsdichtheid als in Nederland, dat met 354 inwoners per vierkante kilometer het dichtstbevolkte land ter wereld is. Aan verstedelijking is niet meer te ont komen, maar de problemen die daarmee verband houden zijn zeer ingewikkeld ge worden. De moderne stadssamenleving ba seert zich niet langer op klassieke, alge meen aanvaarde normen. Prof. Steigen ga besefte wel dat stadsplanning een voort durende strijd is met de beschikbare ruim te. Maar de stadsmens heeft recht op een vrije leefruimte ter bescherming van zijn geestelijke volksgezondheid. Bij de discussie over deze inleiding zei de leider van de medische faculteit van de universiteit in Wenen, prof. dr. H. Strot- ka, dat bij het ontwerpen van stadswijken samenwerking noodzakelijk is tussen de architect, de psychiater en de socioloog. Het opruimen van achterbuurten moet niet alleen bestaan uit het verhuizen van de bevolking. Deze zal er geestelijk rijp voor moeten worden gemaakt en dat is het werk van sociale werkers. Een noodzake lijke voorwaarde voor moderne stedebouw noemde prof. Strotzka o.m. dat de huizen geluidsdicht zijn. De Amerikaanse hoogleraar prof. Ch. S. Ascher betoogde dat de stad de mensen huizen moet verschaffen waarin gezond en vrij geleefd kan, worden. Zomerhuisjes achtte hij voor de geestelijke volksge zondheid bijzonder belangrijk, nu steeds meer mensen zich de weelde van een de pendance kunnen veroorloven. Prof. Ascher achtte het een verheugend ver schijnsel dat thans door het nieuwe schan daal over de politiek van de Londense huizenbezitter Rachmann de aandacht is gevestigd op de voor de geestelijke volks gezondheid ellendige toestanden in de slop pen. WONSDAG 24 JULI Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „De drie waarheden". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Adieu, Lebewohl, Goodbye" DONDERDAG 25 JULI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „l'Avven- tura". I camera met wereldgarantie Overbevolking De Griekse hoogleraar prof. N. N. Dra I coulides was van mening dat de overbevol king wordt veroorzaakt door de toeneming van het geboorte-overschot en de langere levenskansen van de mens. Volgens hem is de beste remedie tegen de gevreesde con sequenties van overbevolking geboortecon trole door aanvaarding van een interna tionale weg. Een dergelijke wet wordt sinds kort met succes in Japan gehanteerd. Daar wordt het geboortecijfer bepaald aan de hand van de behoeften van het land, zulks ter bescherming van de geestelijke volksgezondheid. Als consequenties van overbevolking noemde prof. Dracoulides o.m. een lagere levensstandaard, minder ontplooiingsmogelijkheden voor jongeren en gevaar voor oorlog. De Maastrichtse archeoloog drs. J. Sprenger, die als wetenschappelijk amb tenaar van het Bonnefantenmuseum de baggerwerkzaamheden van Rijkswater staat boven de Romeinse brugpijler in de Maas te Maastricht nauwgezet volgt, heeft een belangrijke ontdekking gedaan toen een der bakken een groot blok Franse j kalksteen naar boven bracht met op een der zijden een zittende vrouwenfiguur. De beeltenis kwam ongeschonden naar boven. Het gelaat van de vrouwenfiguur vertoont een geheimzinnige glimlach welke door drs. Sprenger aanleiding was het beeld de Romeinse Mona Lisa van Maastricht te noemen. Hij betreurt het dat door de bag gerwerkzaamheden massa's Romeinse ar cheologische kostbaarneden verloren gaan. Prof. dr. J. E. Bogaers van de Rijksdienst voor oudheidkundig Bodemonderzoek te Amersfoort is reeds naar Maastricht gegaan om met de betrokken instanties overleg te plegen over de vraag of de schatkamer van Romeinse kunst welke de Romeinse brugpijler blijkt te zijn, niet op een ande re manier naar boven kan worden ge bracht. In het tot de gemeente Deurne behoren de plaatsje Liessel is tijdens een controle door de schoolarts aan het licht geko men, dat zeven kinderen t.b.c. hebben op gelopen. Er is een onderzoek naar de be smettingsbron ingesteld. De 2500 inwoners van Liessel zullen worden Sleutels lagen erbij. Bij een expeditie bedrijf in Rotterdam hebben dieven kans gezien het kantoor binnen te komen en vier brandkasten te openen met de sleu tels die erbij lagen. Met 21.500 aan Ne derlands geld en 3.500 aan buitenlandse valuta zijn de inbrekers vertrokken. Negen gewonden. Bij een botsing tus sen een personenauto en een bestelwagen op een kruispunt in Zeist is de 66-jarige heer J. Volkers uit Zeist levensgevaarlijk gewond. Zijn 43-jarige echtgenote, een dochter en twee kleinkinderen werden eveneens gewond. De bestuurder van de bestelauto, de 45-jarige M. L. van Hees uit Utrecht, kreeg een hersenschudding. Zijn 46-jarige echtgenote brak een been. Een 13-jarige zoon en diens vriend werden licht gewond. Op zee overleden. De gezagvoerder van de Nederlandse kustvaarder „Nisse", de 63-jarige heer P. A. van der Harst uit Den Haag, is aan boord van zijn schip ge storven. De „Nisse" was op weg van Cork in Ierland naar Par aan de Engelse zuid kust. De kustvaarder is met het stoffelijk overschot naar Rotterdam teruggekeerd. Zes maanden. De Haagse rechtbank heeft een 51-jarige Haagse bankemployé, die zich ten nadele van een bank aan de Lange Vijverberg in Den Haag een aantal spaarbrieven en effecten ter waarde van 20.400,had toegeëigend, veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. De politie te Amsterdam heeft een 20- jarige magazijnbediende gearresteerd ver dacht van poging tot doodslag. De jonge man had volgens getuigen vannacht dron ken achter het stuur van een auto geze ten. Verscheidene automobilisten trachtten de auto klem te rijden, waarbij de jonge man, om aan zijn achtervolgers te ontko men dwars door plantsoenen reed. Toen iemand voor zijn wagen ging staan gaf de magazijnbediende vol gas met het ge volg dat deze man een aantal meters werd meegesleurd. Hij werd daarbij aan de be nen gewond. Advertentie 154155. Dat was een vrolijk weerzien.' Grootvader en Quimbo vlogen elkaar in de armen. Quimbo, jongen, zei grootvader. Wat ben ik blij, dat ik je terugzie! Ja, grootvader was erg blij. Maar wat n verrassing stond hem te wachten, toen even later Quimbo z'n wonderlijke verhaal zorgen! vertelde. En wat zette hij grote ogen op, toen Quimbo de buidel losknoopte en de glimmende goudstukken over het tafelblad rinkelden! Dat heb ik allemaal gekregen, groot vader, lachte Quimbo. Nu zijn we uit de Bij Sociale Verzekeringsbank Het Tweede Kamerlid ir. Van Dis (S.G.P.) heeft aan de minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid gevraagd of hij weet dat de Sociale Verzekeringsbank medische onderzoeken laat verrichten in aanwezigheid van niet-medische functiona rissen van die bank en dat de Sociale Verzekeringsraad deze gedragslijn goed keurt. Ir. Van Dis vraagt minister Veldkamp of deze niet meent dat een dergelijke ge dragslijn in strijd is met de medische ethiek en met dc geldende opvattingen van moraal. De patiënt, die verplicht is zich aan een medisch onderzoek te onderwer pen, mag toch verlangen dat een derge- lijk onderzoek plaatsheeft buiten aanwezig heid van niet-medische leken, aldus ir. Van Dis. Ook de vrijheid van de medicus kan op ernstige wijze worden belemmerd daar hij tijdens zijn onderzoek zou kun nen worden gecontroleerd door niet-medi sche beambten van zijn opdrachtgeefster. Het Kamerlid vraagt of de minister be reid is maatregelen te treffen, waardoor een einde aan deze ongewenst te achten gedragslijn wordt gemaakt. 1232-/.. In Scheemda hebben werklieden de 13- jarige J. W. Boedeltje met brandende kle ren aangetroffen in een betonnen werk plaats van zijn vader. De jongen werd met zeer ernstige brandwonden overge bracht naar een ziekenhuis in Winschdten, vanwaar hij werd vervoerd naar het aca demisch ziekenhuis in Groningen. Kort na aankomst daar is hij overleden. Het Het K.N.M.I. deelt mee: Een oceaandepressie, waarvan de druk- doorgelicht. dalingen zich over West-Europa uitbreid-- den, is vóór de Ierse kust afgezwenkt naar het noordoosten en bereikte vanmorgen Schotland. Het koufront, daf de warme vochtige lucht afsluit, verplaatst zich met een matige snelheid over Engeland naar de Noordzee en zal de warmte in ons land verdrijven. Na de frontpassage die mor gen overdag wordt verwacht, draait de wind naar richtingen tussen west en noord en stroomt aanzienlijk drogere en koelere lucht binnen. Midden op de oceaan na dert echter weer een hogedrukgebied, dat het afgelopen etmaal sterk in omvang toe nam en dat later mogelijk weer een ho- niet bekend hoe de kleren van de jongen gere temepratuur zal teweegbrengen in brand zijn geraakt. In het gemeentelijk zwembad te Beek en Donk (N.B.) is de 18-jarige mej. C. Leenders uit Bakel verdronken. Toen na sluitingstijd haar kleren er nog lagen is men gaan dreggen. Na enige uren vond men haar levenloze lichaam in het diepe bassin. Het meisje kon niet goed zwem men. In de Ruhr in de omgeving van Mühl- heim in Duitsland is de 17-jarige L. J. J. Boschker uit Lichtenvoorde verdronken. Hij 'kampeerde met twee vrienden in de omgeving. Het zwemmen ter plaatse was verboden. De 14-jarige A. A. Bogers uit Eindhoven is waarschijnlijk verdronken in de zee bij Scheveningen. Hij was met zijn ouders aan het strand en is gaan zwemmen. Sindsdien heeft men hem niet meer gezien. Vrqe Evang. Gemeenten Bedankt voor Gouda J. Enter te Ensche dé. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Harlingen Ph. Lindeman ^renoble te Veendam. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Tilburg (vac. J. A. Steen bakker Morilyon Loysen) (toez.) P. B. W. Polvliet, voorheen predikant Evang. Chr. Kerk van Nieuw Guinea, te Hilversum te Ernst J. Bogaard, kand. te Baambrugge. Aangenomen naar Nieuwleusen M. Fok- kema te De Kaag. Geref. Kerken Beroepen te Opperdoes H. G. Verhaa-1 gen, kand. te Delft te Drijber en te Ril- land-Bath D. Sloot, kand. te Amsterdam. I Aangenomen naar Vriezenveen G. van Ziel te Oostnem naar Hardenberg G. M. W. Steen te Marknesse (N.O.P.). Langs het naderende koufront komt wat regen en motregen voor. In de afgelopen nacht zijn enkele buiencomplexen met on weer over ons land getrokken. Hierbij is langs de kust plaatselijk meer dan 20 mm. regen gevallen. WFERRAPPORTEN Maximum-temperaturen u e binnen- en buitenland. d w 2 Neerslag: laatste 24 uur. S 3 2 SE cS Den Helder regen z 23 1 Ypenburg zwaar bew. windst. 25 22 Vlissingen zwaar bew wzw 24 0 Eelde onweer zzo 28 0 De Bilt onweer zo 26 1 Twente half bew. zzo 29 0 Eindhoven zwaar bew z 27 2 Zd-Limburg zwaar bew. z 28 0 Helsinki half bew. zzw 24 0 Stockholm half bew. zzo 0 Oslo half bew. ozo 23 0 Kopenhagen zwaar bew. zzo 24 0 Aberdeen motregen z 15 5 Londen geheel bew. z 27 0,2 Amsterdam onweer zzo 25 14 Brussel half bew. zzw 27 0 Luxemburg half bew. wzw 27 0 Parijs zwaar bew. w 29 0 Bordeaux motregen w 30 0,1 Grenoble onbewolkt windst. 31 0 Nice onbewolkt n 31 0 Berlijn onbewolkt z 32 0 Frankfort mist windst. 32 0 München licht bew. zzw 29 0 Zurich onbewolkt nnw 30 0 Genève onbewolkt wzw 29 0 Locarno onbewolkt windst. 29 13 Wenen onbewolkt zo 32 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 31 0 Belgrado onbewolkt zo 31 0 Athene onbewolkt n 31 0 Rome licht bew. windst. 32 25 Ajaccio half bew. ono 29 0 Madrid onbewolkt w 36 0 Mallorca half bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt nw 0 Chr. Geref. Kerken Beroepen te Nieuw-Vennep en te Schie-1 dam J. Westerink, kand. te Zwolle. Bedankt voor Werkendam D. Slagboom I te Urk voor Harderwijk I. de Bruyne te Rotterdam-Centrum. dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE DOOOOGOOCOCO Donderdag 25 juli Zon op 4.49 uur, onder 20.42 uur. Maan op 9.56 uur, onder 23.05 uur. Maanstanden 28 juli 14.13 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 24 juli Hoog water 5.57 en 18.25 uur Laag wafer 1.41 en 14.01 uur. Donderdag 25 juli Hoog water 6.39 en 19.03 uur. Laag water 2.21 en 14.38 uur. He* hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2