Dividend Vereenigde Glas voor een deel in aandelen - DE BEURS - Westduitse regering gaat niet in op eisen boeren Bijzonder teleurstellend resultaat van Palthe Riva verwacht in 1963 een 20 hogere omzet Resultaat Zeeuwsche Confectie bleef iets achter Indonesië krijgt krediet van IMF Voor 139 boeren een nieuw bedrijf Unilever verwerft Althéa Italië Spoorstaking lijkt nu onvermijdelijk De Vries Robbé koopt Gorinchemse complex van Bijker Wereldbank leent aan Denemarken Havenwerken 14pct Kort economisch nieuws Verzending van zeepost Verlies van 1.3 milioen SCHKEPVAARTBERICHTEN Concern Van Marle verder gegroeid DONDERDAG 25 JULI 1963 11 Fa. W. FRANSEN In Oost-Flevoland en N.O. Polder Ver. Staten Vereenigd Bezit 1894 Hogere winst Ford Nederlandse koopvaarders snelste van de wereld Gaat u met vakantie? De Verenigde Glasfabrieken te Schie dam stellen over 1962 een onveranderd dividend voor van acht percent, waarvan 3 percent in contanten en 5 percent ter keuze van de aandeelhouders in contan ten of in aandelen ten laste van de agio- reserve. Het bedrijf behaalde blijkens het verslag in 1962 een saldo exploitatiereke ning van 3.549.245 (v.j. f 2.764.272). Voor afschrijvingen is benodigd 2.729.162 1.986.743). Aan de algemene reserve zal worden toegevoegd 893.012 1.538.378). Hoewel in minder mate dan in 1961 heeft de verwezenlijking van het pro gramma van modernisering en mechani satie, alsook een tekort aan arbeidskrach ten de produktie geremd. Deze omstandig heden in aanmerking genomen was de gang van zaken in de bedrijven volgens de directie alleszins redelijk. De gemiddelen, verkregen bij de emissie van aandelen en obligaties in 1960 zijn mede door noodzakelijk gebleken additio nele investeringen en inmiddels gestegen kosten niet voldoende geweest om het ge realiseerde programma te financieren. De ontbrekende middelen konden via een bankkrediet worden verkregen, waarmede de periode van twee jaar, gedurehde welke de directie meent dit krediet nodig te hebben, zal kunnen worden overbrugd. Met het oog echter op de wenselijkheid Advertentie BURGWAL 38 - 40 - HAARLEM Telefoon 16545 (na 19 uur 43175) voor KUNSTLEDEMATEN (in diverse uitvoeringen, aluminium, hout en plastic) ORTH. APPARATEN (beugels en corsetten) STEUNZOLEN (versch. materialen: aluminium, leer, kunsthars, roestvrij staal, gummi wig gen) ELASTIEKEN MAATKOUSEN (desgewenst 's morgens thuis aange meten) Erkend leverancier van: Soc. Vezekerings- bank, Ziekenfondsen en Revalidatiecentra. - Reeds gevestigd in: Dordrecht, Amsterdam en Eindhoven. De omzet van Riva N.V. is in het eer ste halfjaar van 1963 met 17'/j percent gestegen tegen een algemene omzetstij ging van 15 percent in de automobielin dustrie. Dit percentage zal in de loop van dit jaar zeker nog oplopen tot 20 percent. Dit is meqggtieeld op jaarvergadering door de voorzitter van de Ttaacf van Corh- missarissen de heer G„ Heijar. Als oorzaak van het lagere winstcij fer over 1962 noemde de heer Heijn in de eerste plaats de gestegen loonkosten die op een totale loonsom van 5 miljoen drie ton hadden geëist en in de tweede plaats hadden aanzienlijke investeringen om de verkoop van de relatief meer ge vraagde kleinere auto's mogelijk te ma ken een ongunstige invloed op het winst cijfer. De Opel Kadett, die Riva onlangs op de Nederlandse markt heeft gebracht vindt een behoorlijke afzet. De reparatieafde lingen zijn dermate bezet, dat zelfs klan ten moeten worden geweigerd. De afzet van vrachtwagens is in 1963 belangrijk ge stegen boven die in 1962. De netto bedrijfsresultaten over de eerste zes maanden van het lopende boek jaar van de Zeeuwsche Confectiefabrieken zijn, blijkens een tussentijdse bedrijfsme- dedeling, slechts weinig ten achter geble ven bij die van verleden jaar, niettegen staande in de eerste maanden van 1963 de produktiviteit ongunstig werd beïnvloed ten gevolge van de strenge koude. Het be drijf is tot medio oktober van voldoende orders voorzien. De toenemende «ontwikke ling van Zeeland en in 't bijzonder van Walcheren als recreatiegebied heeft een nog krappere arbeidsmarkt tot gevolg. Een dividend-prognose zal. zoals gebruike lijk ongeveer half december worden gepu bliceerd, aldus de directie. s der produktiecapaciteit op flexibele wijze naar behoefte verder te kunnen moderni seren en aanpassen, is het streven der directie er op gericht, dit bankkrediet te consolideren en tevens een zodanige finan cieringsruimte te verkrijgen dat tijdig een begin kan worden gemaakt met de uit voering van de thans in studie zijnde tweede fase van ontwikkeling. Met het oog op de liquiditeitspositie acht de directie het gewenst de mogelijkheid te openen niet het gehele (onveranderde) dividend van 8 percent in contanten uit te keren. PARIJS (Reuter) Het Internationale Monetaire Fonds (I.M.F.) heeft bekendge maakt, dat het een stand-by regeling heeft getroffen, die het Indonesië mogelijk maakt maximaal 50 miljoen dollar in va luta in de komende 12 maanden te trekken. De regeling is bedoeld om financiële steun te geven aan een programma van econo mische stabilisatie, dat de Indonesische regering voor het grootste deel reeds in uitvoering heeft gebracht. De rfjkstdienst voor de IJselmeerpol- ders heeft aan 139 boeren een landbouw bedrijf aangeboden. Hiervan liggen er 117 in Oostelijk Flevoland en 22 in de Noord oost Polder. De betrokken boeren komen uit verschillende streken van ons land. De verpachte bedrijven variëren in groot te van twintig tot vijfenvijftig hectare. De mogelijkheid om ook nog in de Noord oostpolder landbouwbedrijven te verpach ten is vrij gekomen, omdat verscheidene boeren in die polder de wens te kennen hebben gegeven in aanmerking te willen komen voor een bedrijf op de zwaardere grond in Oostelijk Flevoland. Hierdoor ont staat er een opschuiving, die het moge lijk maakt aan boeren van lichte gronden in saneringsgebieden op het „oude land" bestaande bedrijven in de noordoostpol der aan te bieden. Bij de verpachting van dit jaar zijn dat 22 bedrijven. De uitgekozen kandidaten voor de 139 bedrijven zullen de pacht per 1 novem ber van dit jaar aanvaarden. Van de 117 in oostelijk Flevoland aangeboden bedrij ven worden er twintig in erfpacht uit gegeven. Bij deze grote verpachting moe ten nog tien bedrijven worden gevoegd, over de verpachting waarvan intern nog besprekingen worden gevoerd. Zeker is, dat van deze tien landbouwbedrijven er vier in staatsexploitatie zullen worden ge nomen. De totale oppervlakte van de ver pachte bedrijven iti öoSfëlijk Flevoland bedraagt. 4.820 hectare. N.V. Althéa gevestigd te Parma. Italië, zal voortaan deel uitmaken van het Uni- leverconcern in Italië. Deze vennootschap is één der belangrijkste ondernemingen in Italië op het gebied van produktie en ver koop van levensmiddelen. Het zwaartepunt ligt bij de produktie van tomatensauzen, die in Italië gebruikt worden bij de con sumptie van spaghetti en macaroni. Ver der heeft zij een belangrijk aandeel in de produktie van jam. Bij de Althéa zijn on geveer 350 werknemers in dienst. ST. LOUIS (AFP) De Amerikaanse vakbonden van spoorwegarbeiders hebben het compromisvoorstel van president Ken nedy ter oplossing van het spoorwegcon flict verworpen. Volgens vakbondsleider Gilbert beschouwden de bonden het voor stel onaanvaardbaar wegens de daarin neergelegde bindende bemiddeling. Door de weigering schijnt de spoorstaking, die voor volgende week dinsdag is aangekon digd, onvermijdelijk. De directies van De Vries Robbé en Co en van Bijkers Aannemingsbedrijf, beide te Gorinchem hebben overeenstemming bereikt over de verkoop van het Gorin chemse fabriekscomplex van Bijker aan De Vries Robbé. In verband met de ont wikkeling van het constructiebedrijf, die meer en meer in de richting gaat van de vervaardiging van de grotere eenheden, bestond reeds geruime tijd bij De Vries Robbé de wens om te beschikken over fa brieken en terreinen aan groot vaarwater. Bijker, die naast de scheepswerf te Go rinchem een constructiebedrijf te Vlissin- gen en een landelijk montagebedrijf van zware staalconstructies, zoals bruggen en ondersteuningen van landketels exploi teert. wenst tot concentratie van haar be drijven over te gaan. Beider belangen zijn dus gediend met de thans gesloten over eenkomst, aldus de directies. De Wereldbank heeft een lening van vijfentwintig milj. dollar aan Denemar ken verstrekt voor uitbreiding van de elek triciteitsvoorziening. Het geld zal worden gebruikt voor vijf projecten op het gebied van de thermische opwekking van energie, waardoor de totale produktie-capaciteit in Denemarken met bijna een kwart zal toe nemen, en voor uitbreiding van de trans missie-installaties. Tien banken nemen aan de lening deel tot een bedrag van 8.558.287 dollar, waarvoor de Wereldbank zich niet garant stelt. Het bedrag vertegenwoordigt delen van alle aflossingen van 1 februari 1967 tot 1 augustus 1983 met uitzondering van de aflossingen in 1970. De deelnemende banken zijn Banque Lambert scs. in België en negen Neder landse banken, te weten Hope en Co., ban kierskantoor Staal en co., Jonker en Ver schoor, Theodoor Gilissen (samen met La- bouchere en co), Nederlandsche Crediet- bank, F. van Lanschot. Amsterdamsche Bank, Hollandsche Koopmansbank en Ban que de Paris et des Pays-Bas. De Koninklijke Maatschappij voor Ha venwerken stelt voor fret dividend over het boekjaar 1962 te bepalen op 14 percent. Over 1961 werd een dividend van twaalf plus een extra dividend van vijf percent.' beide in contanten en een dividend van I2V2 percent in aandelen voorgesteld. In verband met een desbetreffend voor schrift van het bestuur van de Stock Ex change te Londen heeft de directie van N.V. Vereenigd Bezit van 1894 meegedeeld, dat het in het voornemen ligt op dinsdag 6 augustus een vergadering van commis sarissen te houden, waarin een voorstel betreffende het uit te keren dividend in behandeling zal worden gehouden. De Ford Motor Co. heeft in het tweede kwartaal van dit jaar een nettowinst van 155.900.00 dollar of 1.41 dollar per aandeel behaald. Dit betekent een stijging met 11 percent ten opzichte van de overeenkom stige periode van 1962, waarvoor een netto winst van 140.600.000 dollar of 1,28 dollar per aandeel verantwoord is. De geconsolideerde omzetten in het tweede kwartaal waren met 2.339.00.000 dollar 15 percent hoger dan in de maanden april, mei en juni van verleden jaar. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier: Engels pond 10.05—10,IS, Amerikaanse dollar 3,58 —3,62, Canadese dollar 3,30—3,35, Franse frank (100) 73,45—73,05, Belgische frank (100) 7,11—7,16. Duitse mark (100) 90,15—90.65, Zweedse kroon (100) 69.15—70,15, Deense kroon (100) 52,00—53,00, Noorse kroon (100) 50.20—51,20, Zwitserse frank (100) 83,30 —83,80, Italiaanse lire (10.000) 57,45—59,45, Oosten rijkse schilling (100) 13,97'/.—14,07'/,Portugese es cudo (100) 12,55—12,70, Spaanse peseta (100 grote coupures) 6,006,15. Uit de Amerikaanse surplusvoorraden is dins dag 60 ton tin verkocht, De verkoop van de drie partijen was de eerste die tot stand kwam in het kader van het nieuwe programma, krachtens hetwelk tien weken lang dagelijks overtollig tin tot een maximum van 400 ton per week ten ver koop aangeboden zal worden. De raad van ministers van de E E.G. heeft een groot programma van economische investeringen in Suriname goedgekeurd. Een voorlopige som van 4.1 miljoen Surinaamse guldens werd toe gewezen voor irrigatiedoeleinden van land voor de verbouw van rijst en bananen. De Nederlandse koopvaardijvloot is de snelste tér wereld. De gemiddelde snelheid van de Nederlandse schepen was op 1 januari van het vorige jaar 14,3 knopen uur. Het wereldtotaal bedroeg 12,8 knopen per uur per schip. Voor deze berekenin gen maakte men gebruik van de gegevens van schepen, die groter dan 1.000 brt. wa ren. Dit blijkt uit een zo juist verschenen statistiek van de samenstelling van de Ne derlandse koopvaardijvloot. INTERNATIONALS VAST De stemming voor de internationale waarden is beslist aan de vaste kant ge weest. De opgaande lijn van dinsdag voor deze fondsen werd verder doorgetrokken. Dit geschiedde hoofdzakelijk door de koop orders van het publiek. Daarnaast toonde het buitenland enige belangstelling voor de internationals. Philips liep op van 155 tot 156.50, tegen een vorige slotprijs van 152.30. Unilevers stegen van 161.30 tot 161.90 157.70). Hoogovens verbeterden ruim zes punten tot 595. AKU deed het wat bescheiden aan met een koerswinst van twee punten tot 465V2- Kon. Olies bleven in koersstijging bij de overige internatio nals ten achter. De olie-aandelen verbe terden een gulden tot f 166.50. De handel bleef gedurende de gehele middag kalm. In de Philipshoek ging verreweg het meest om. Gedurende het laatste beurshalfuur moesten de hoofdfondsen terrein prijsge ven als gevolg van winstnemingen. Hier door daalde Philips tot 155. Boeke en Huidekoper van 2OD/2 op 202; Boom-Ruygrok van 155 op 155 b, Spaarne- stad van 830 op 828. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Verenigde Staten: ss „Statendam" (27 juli) en ms „Prinses Margriet" (31 juli); Argentinië: ms „Cap San Nicolas" (30 juli); Australië: ms „Torstein" (28 juli), ms „Willem Ruys" (30 juli) en ms „Tarn" (31 juli); Brazilië: ms „Alhena" (29 juli); Canada ss „Arkadia" (28 juli) en ss „Rijn dam" (1 augustus); Chili: ms „Buchen- stein" (28 juli) en ms „Schauenburg" (30 juli); Indonesië: ms „Darmstadt" (1 augus tus); Ned. Antillen: ms „Aristoteles" (30 juli); Nieuw-Zeeland: ms „Willem Ruys" (30 juli) en ms „Devon" (31 juli); Suriname: ms „Marathon" (31 juli); Zuid-Afrika (Rep.) en Z.W.-Afrika: ms „Transvaal Castle" (28 juli). (Van onze correspondent) BONN De Westduitse regering is niet bereid in te gaan op de eisen van de boe ren in de Palts tot instelling van een in voerverbod voor alle soorten vruchten en groenten uit de landen van de Europese Economische Gemeenschap. Dat bleek dui delijk op een bijeenkomst van het kabinet onder leiding van Adenauer gisteren in Bonn. Minister van landbouw Schwarz wees er trouwens op dat bepalingen van het E.E.G.-verdrag een dergelijk verbod niet mogelijk maken. Wel zei de regering de boeren toe rekening te houden met ge rechtvaardigde wensen van de landbouw, voor zover deze met wettige middelen na gestreefd worden. De boeren echter vinden dat de bonds regering de grenzen maar moet sluiten voor buitenlandse landbouwprodukten, ook al druist dat in tegen E.E.G.-bepalingen. Als dat niet gebeurt storten de prijzen van tomaten, appels en pruimen ook wel dra in; precies als bij de komkommers en de bonen, zo zeggen zij. Intussen schijnen de boeren in de Palts voort te gaan met de voorbreiding van een grootscheepse demonstratie met dui zend tractors op aanstaande zaterdag om te protesteren tegen de gang van zaken in de landbouw. Een andere vorm van protest is het verkopen door de boeren van hun produkten regelrecht aan het pu bliek. Gisteren gebeurde dat in München. waar een grote vrachtauto uit Neuburg aan de Donau, met voorbijgaan aan de tussenhandel, nieuwe .aardappels op straat verkocht. Binnen een recordtijd was de wagen leeg. De boeren vroegen en kregen 15 of 16 pfenning per kilo nieuwe aard appelen. De tussenhandel is op dit mo ment slechts bereid 8 pfenning per kilo aan de boeren te betalen. Erg slecht Voorzitter van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen de heer M. Prins, heeft vanmorgen in de bestuursvergade ring van het landbouwschap een uiteen zetting gegeven naar aanleiding van de Duitste importstop. Hij vertelde, dat op het ogenblik de situatie voor de volle gronds groenteteelt buitengewoon slecht is. Er is een grote concurrentie en in de E.E.G.-partnerlanden tracht men op alle mogelijke manieren van ontsnappingsclau sules gebruik te maken. Volgens de heer Prins heeft de directeur-generaal van de voedselvoorziening, die in Bonn met de Duitse regeringsautoriteiten heeft gespro ken over het Nederlandse voorstel inza ke waarborging van minimumprijzen, daar meegedeeld, dat Nederland de handhaving van die minimumprijzen voor wat kom kommers betreft kan garanderen, door dat de regering in deze het Centraal bu reau van de tuinbouwveilingen achter zich heeft. Voor bonen en augurken, produk ten. die ook op contract worden geteeld, is dit moeilijker. Aagtekerk 25 te Tripoli verwacht v. Port Said. Ablda 24 V. La Spezia n. Malta. Achilles 24 te San Antonio v, Talcahuano. Acila 24 te Willemstad v. Cardon. Acmaea 28 te Cardon verwacht. Acteon 24 10 m. o.z.o. Fernando Po n Curacao. Adonis 23 330 m..n. Puerto Rico n. Bremen. Algenib 24 v. Three Rivers n. Antwerpen. Algol 24 100 m,zw. Majorca n. Marseille. Alhena 24 te Bremen. Alkaid 24 v. Toledo n. Detroit. Almkerk verm. 27 v. P. Swettenham n. Singapore. Alphacca 24 te Santa Cruz v. Las Palmas. Alphard 24 te Rotterdam Amerskerk 24 v. Rotterdam n Bremen. Ammon 24 v. Barbados n. Grenada. Ampenan 24 v. Los Angeles n. San Francisco. Amsteldiep 24 10 m. n..o Minicoy n. Singapore. Amstelsluis 24 150 m. n. Sandycape n. Japan. Angolakust 24 v. Rotterdam n. Amsterdam. Annenkerk 24 v. Aden n. Djeddah. Area 26 te Rotterdam verwacht. Archimedes 24 85 m. n.w. Ouessant n. Aruba. Arendskerk verm. 26 v. Chittagong n. Calcutta. Ares 24 v Paita n. Guayaquil. Aristoteles 24 te Bremen. Atvs 3/8 te Abadan verwacht. Avedrecht 24 13 Om. n.o. Oran n. La Skhlrra. Banda 24 v. Hongkong n. Kobe. Bantam 24 v. Antwerpen n. Hamburg. Batu 24 te Antwerpen v. Rtjeka. tielveredelingsbedrijven" blijkt, dat de re sultaten van de moedermaatschappij en haar dochters in totaal over het boekjaar 1962 bijzonder teleurstellend zijn geweest. De oorzaken hiervan waren o.m. de on gunstige gang van zaken waaronder de textielindustrie in 1962 gebukt ging, de steeds stijgende lonen en salarissen, slech te weersomstandigheden en de tegenval lers bij verschillende dochterondernemin gen. Het bruto exploitatieresultaat geeft een stijging te zien tot f 1,17 min. (vorig jaar f 834.020). De opbrengst deelnemingen daalde tot 8.000 21.380). Het saldo di verse baten en lasten verbeterde tot 211.311 119.324) De afschrijving op vaste activa vergde 1,51 1,49) min. Het verlies op deelnemingen bedroeg 1,02 min. (nihil), terwijl aan interest werd betaald 156.819 (ƒ116.041). Hierna resteert een saldoverlies van 1,3 min. (v.j. verlies ƒ659.099). Voorgesteld wordt dit verlies af te boeken van de bestaande reserves tot een bedrag van 1.17 min. en het resterend verlies groot 133.459, over te brengen op nieuwe rekening. Over de vooruitzichten deelt de directie mede, dat 1963 door de bijzonder koude wintermaanden voor de afdeling „che misch reinigen" slecht inzette. Sindsdien is er een herstel in de produktie ingetre den welke grond geeft aan de verwach ting, dat de reiniging een verbetering in resultaat te zien zal geven. De kostenstij ging (loonronde 1963) zal wederom de re sultaten nadelig beïnvloeden. Bij de te genwoordige toestand in de textielindus trie zal moeten worden afgewacht of de opdrachtgevers de vennootschap in het tweede halfjaar voor de filmdrukkerij in voldoende mate van orders zullen kunnen voorzien. Het zwaartepunt van het concern werd meer verlegd naar het chemisch reinigen Hierbij wordt rekening gehouden met de conjuncturele gevoeligheid van de textiel industrie en de structurele veranderingen, die in de afzetgebieden van deze bedrijfs tak de laatste jaren plaatsvonden. Het vervangen van carriers door kleine bestel ■auto's vergde vrij belangrijke investerin gen, die op gunstige voorwaarden op mid dellange termijn konden worden gefinan cierd. Bawean 24 v. Malta n. Beyrouth. Bengalen 24 te Seattle. Bengkalis 24 v. Hongkong n. Los Angeles. Beninkust pass. 25 Kp. Finisterre n. Dakar. Bennekom 23 800 m. o.n.o. P. Rico n. Willemstad. Blitar 24 v. Barcelona n. Duinkerken. Borneo 24 160 m. n.w Alexandrië n. Genua. Bussum 25 v. Point a Pietre n. Immingham. Calamares 24 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Calt Arnhem 24 250 m. z o. R. Fart. n. Mosselbay. Caltex Eindhoven 24 v. Bahrein n. Rastanura. Caltex Nederland 24 v. Suez n. Rastanura. Caltex Pernis 25 ten anker rede Bahrein. Calt. Rotterdam 24 140 m. w. Gibraltar n. R'dam. Calt. The Hague pass. 24 Str. Ormoesz n. Slngap. Carrillo 24 te Cristobal v. New York. Cartagena 24 te Corinto v. Panamakanaal. Casamance 28 te Nantes verwacht. Castor 24 te Rotterdam. Celebes verm. 30 v. Dammam n. Abudhabl. Ceres 25 v. Curasao n. Atnwerpen. Cinulia 22 te Jarrow n. Thameshaven. Crania 24 te Cardon n. Landsend. Dahomeykust 24 te Monrovia. Dalerdijk 25 te Rotterdam. Daphnis 24 te Iskenderun Dinteldijk 24 v. New Westminster n. Longview. Diogenes 25 te Cristobal verwacht. Doelwijk 24 150 m. o.n.o. Aden n. Mena. Eenhoorn 24 te Malta. Elizabeth Broere 24 v. Durban n. Calcutta. Esso Den Haag 24 te Banias verw. v. Rotterdam. Esso Rotterdam 24 te Rotterdam. Forest Hill verm. 24 v. Genua n. Pto. Marghera. Forest Lake 24 60 m. n.w. Kreta n. Pto. Naeghera. Forest Town 24 3 5m. z o. St. Vincent n. Tripoli. Friesland KRL 24 380 m. z.w. Chalna n. Chalna. Gabonkust pass. 24 Las Palmas n. Antwerpen. Ganymedes 24 te New Orleans. Gorredijk 24 v. Rotterdam n. Bremen. Grebbedijk 24 v. Rotterdam n. Bremen. Groote Beer 24 v. Andelsness n. Bergen. Groote Kerk 24 40 m. w. Gibraltar n. Marseille. Gulf Hansa 24 35 m. n.o. Kp. Villano n. Mena. Gulf Holland. 24 180 m. n.w. Alexandr. n. Gibralt. Gulf Swede 24 1 55 m. z.o. Suez n. Mena. Hathor 22 te Piraeus. Hecuba 24 v. Rijeka n. Venetië. Helicon 24 v. Orinoco rivier n. Nickerie. Hermes 24 te Rotterdam. Hilversum 24 te Duinkerken. Holland 24 v. Pebane n. Quelimane. Inca 24 15 m. z. Aden n. Marseille. Isis 23 850 m. n.w. Kp. Verd. eil. n. Bridgetown. Jagersfontein 24 v. Tenerlfe n. Kaapstad. Japara 24 24 m. z.o. Wight n. Marseille. Kalydon 30 te Thmaeshaven verwacht. Kara 24 v. Puerto Miranda n. Buenos Aires. Katelysia 2/8 ter hoogte Landsend verwacht. Katsedijk 24 360 m. v. Kp. Race n. Le Havre. Keizerswaard 24 v. Stanlow n. Belfast. Kenia 2/8 te Rotterdam verwacht. Kerkedijk 24 te Rotterdam. Kermia 27 te Sewaren verwacht n. Curasao. Khasiella 25 te Boston. Kieldrecht 24 v. Port Said n. Genua. Koningswaard 23 v. Cabimas n. Curasao. Kopionella 24 te Kingston n. S. Pedro de Maeoris. Koratia 30 te Rotterdam verwacht. Korenia 25 te Kopenhagen. Koslica 24 te Perth Amboy n. Curagao. Kossmatella 28 bij Hoek v. Hoil. verw. n. R'dam Krebsia 3/8 te Abadan verwacht. Kreeft 24 140 m. z.o. Madeira n. Rotterdam. Kryptos 26 te Rotterdam verwacht. Laèrtes 24 290 m. z.o. Suez n. Aden. Langkoeas 26 te HSinkans verwacht. Leiderkerk 24 00 m. z.o. Muscat n. Suez. Maaskerk 24 rede Dubal. Maaslloyd 23 525 m. n.w. Kaapstad n. Kaapstad. Markab'24 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Marnelloyd 24 te New York. Merwede 24 80 m. n.w. Agadlr n. Abidjan, Minos 25 te Rotterdam. Mississippilloyd 24 220 m. z.w. Manilla n Manilla Mohamed Reza Shah 24 240 m. z.w. Colombo naar Kwlnana. Mijdrecht 24 te Rotterdam. Naess Commander 25 te Mena verwacht. Naess Lion 24 te Napels. Naess Tiger 24 40 m n. Kreta n. Antwerpen. Neder-Rijn 24 te Barcelona. Nestor 24 v. Rotterdam. 25 te Hamburg. Ommenkerk 26 te Brisbane verwacht. Oostkerk 25 te Sydney. Oranje 24 v. Kopenhagen, 25 te Oslo. Ouwerkerk 25 te Barcelona. Overijse] 25 te Port Swettenham verwacht. Palamedes 25 te Matarani verwacht. Parkhaven 24 te Hamburg. Parthenon 24 v. Santa Lucia n. Grenada. Pendrecht 25 te Kp. Hatteras. Pericles 23 te Belize v. Kingston. P. G. Thulin 23 24 Om. z. Jamaica n. Baltimore. Philidora 24 v. Suez n. Mena Al Ahmadi Philine 24 in Suezkanaal verwacht n. Lavera. Philippia 1/8 in Suezkanaal verw. n. Gibraltar, Polydorus 24 v. Djibouti n. Suez. Prins Casimir 24 v. Chicago n. Detroit. Prins Johan Willem Friso 23 te Sarnia. Prins Willem George Frederik 24 van Glasgow naar Montreal. Prins Willem v. Or, 24 v. Montreal n. Le Havre. Prins Willem III 25 te Rotterdam. Provenierssingel 24 95 m. n. Oran n. La Spezia. Radja 26 te Port Elisabeth verw. v. Kaapstad. Raki 24 60 m. w. Gibraltar n. Tripoli. Randfontein 25 te Rotterdam. Rempang 25 te Dar Es Salaam verwacht. Riouw 24 345 m. z.o. Guardafui n. Aden. Roepat 24 375 m. o. Guardafui n. Penang. Rondo 23 v. Wlaivsbaai n. Dakar. Rossum 23 140 m. n.o. Bermuda n, Halifax. Rijndam 23 v. Quebec n. Rotterdam. Scheldelloyd 24 1100 m. z.z.w. Ceylon n. Aden. Schielloyd 24 te Bangkok. Schouwen verm. 26 v. Boston n. Toronto. Senegal 28 te Bordeaux verwacht. Sepia 24 300 m o.z.o. Colombo n. Mena. Serooskerk 24 300 m. n.w. Chagos n. Fremantle. Sibigo 25 te Sibu verwacht. Simonskerk 24 te Alexandrië v. Port Said. Sinon 23 15 m. o. San Salvador n. La Gualra. Slnoutskerk 24 v. Kobe n. Nagoya. Skadi 24 te La Spezia. Sliedrecht 24 v. Rotterdam n. U.S. Golf. Sloterdijk verm. 1/8 v. eL Havre n. Rotterdam. Spaarnekerk 24 te Antwerpen v. Hamburg. Stad Alkmaar verm. 29 v. Civ. Vecchla n. Genua. Stad Delft 24 80 m. n Blaavand n. Lulea. Stad Rotterdam 24 v, Sagunto n. IJmuiden. Steven 24 te Londen. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE Stad Utrecht 24 100 m. n.n.o. L. Palmas n. Pepel. Statendam 24 te Santander. Straat Bali 23 v. Kaapstad n Buenos Aires Straat Clarence 25 v. Adelaide n. Melbourne. Straat Lombok 24 v. Durban n. Lorenco Marques Straat Magelhaen 24 v. Rlo de Jan. n. Kaapstal. Straat Singapore 24 v. Mombasa n. Tanga. Straat Torres 24 v. Port Harcourt n. Lagos. Sumatra 23 v. Houston n. New York. Tacana 24 te Anto Fagasta, Tegelberg vetm. 25 v. Manilla n. Kobe. Telamon 23 v. Georgetown n. Mobile. Themis 24 te Hamburg. Theron 25 te Willemstad verwacht. Tjimanuk 24 v. Tema n. Abidjan. Tjimenteng 24 v. Port Harcourt n. Lagos Togokust 24 v, Freetown n. Amsterdam. Tweelingen 24 v. Lulea n. Rotterdam. Ulysses 24 v. Maracaibo te Puerto Cabello. Van Linschoten 23 v. Durban n Lobtto. Van Riebeeck 24 45 m. n.n.o. Kp. St. Lucia naar Lorenco Marques. Viana 28 te Rotterdam verwacht. Videna 24 te Rotterdam. Vitrea 27 te Mena Al Ahmadi verwacht. Vivipara 24 220 m. n.o Kuria Muria n. La Spezia. Waardrecht pass, 24 Malta n. Rotterdam. Walkelo 25 te Suez. Waingapoe 25 te Suez. Westertoren 24 100 m. z. Masira n. Mena. Woltersum 24 te Houston v. Le Havre. Wonosari 24 v. Marseille n. Antwerpen. Zaria 26 te Le Havre verwacht n Mena. Zeeland pass 24 Guardafui n. Djibouti. KLEINE VAART Adine 23 v. Oporto n. Antwerpen. Admiraal Courbet 24 te Liverpool Admiraal Nelson 24 te Great Yarmouth. Alcetas 23 te Malta Anna Broere 25 te Rotterdam verwacht. Areas 24 125 m. n.n.o. Kp. Villano n. Rotterdam. Ardeas 23 15 m z.w. Kp. Da Gata n. Rotterdam. Arnoudspolder 25 te Antwerpen verwacht. Berkelborg 24 50 m. n.o. Noordhlnder n. A'dam. Borculo 26 te Zaandam verwacht. Cadans 24 te May eiland n. Grangemouth. Calchas 24 30 m. z. Lissabon n. Glbraltra Coccinelle 24 v. Kenitra n. Duinkerken. Corrie Broere verm. 24 v. Dordr. n. Immingham. Daje Böhmer 24 50 m. z.w. Cardiff n, Tanger. Draco 23 v. Oporto n. Amsterdam Drie Gebroeders 22 te Delfzijl. Eddystone 24 50 m. z.w. Terschelling n. Danzig. Elsa pass. JE-8 v. Norrsundet n. Amsterdam. Engelina Broere 24 v. Bayonne n. Grangemouth. Erasmus 24 12 m. z.w. Gibraltar n. Barcelona. Erasmussingel 24 40 m. z.w. Marseille n. Marseille. Eyo S. 23 te Undrsten n. Skeleftic. Flevo 23 te Aalborg, Frans Böhmer 24 17 m. w. Villano n. Rotterdam Geestdam 24 50 m. n. Hoek v. Holl. n. Maassluis. Gramsbergen 23 v Rouen, 30 te Santa Cruz verw. Hardenberg 23 410 m. n.w. Kp. Finist. n. Dublin Heemraadsingel 24 50 m. n.o. Villano n. Lelxous Leonldas 24 80 m. o. Sardinië n. Algiers. Maaskade verm. 24 v. Rotterdam n. Aberdeen. Meidoorn 24 v. Lissabon n. Oporto. Merweborg 24 te Oulu. Mies 23 v. Veitsiuloto n. La Pallice. Mithras 24 55 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Nassauhaven verm. 26 v. Kopenhagen n. Aarhus Phidias 23 v. Tarragona n. Palma. Philetas 24 20 m. n.o. Kp. Tenes n. Gibraltar. Sandenburgh 24 150 m. z.z.w. L'end n. Avonmouth Spolanda 24 dwars Beachyhead n. Piraeus. Stella Maris 24 dwars Startpoint n. Amsterdam. Stella Prima 22 te Sevilla. Waalborg 24 te Delfzijl. Westersingel 24 40 m. n. Gobbersbank n Aardal. IJsselhaven 24 60 m. z.z.w. Ouess. n. Casablanca. Zaanborg 24 te Middlesboro. Zevenbergen 24 40 m. z. Kp. St. Vine. n. Londen VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv A.K.U466—468 gl 466 Hoogovens 600 Kon. Olie167,50—168,20 166,30 Philips 155,70—157,30 154,10 Unilever 162,30163,50 161,30 VERHANDELDE FONDSEN 24 juli 23 juli Totaal 440 440 Hoger 219 146 (33,2°/o) Lager 131 198 (45,0°/o) Gelijk 90 96 (21,8°/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie166,30—167,00 Philips 155,00—155,70 Unilever 161,00—161,50 Stemming: Goed prijshoudend. Vorige slotkoers In Leiden gaat de n.v. Shulton, een dochter van een belangrijke Amerikaanse cosmetische industrie, een nieuwe produktiehal met kantoor bouwen. De totale kosten worden geraamd op t 2.5 miljoen. Het aantal werkne iers zal worden uitgebreid tot 200. A'dam Rubber. 114V< H.V.A 1523/« A.K.U 464»/« 130,05 Hoogovens 596Vz Philips Gem. Bez. 155,— Unilever 160,90 Dardtsche Petr 7713/4 K. Ned. Petr. Mij. 166,45 Hoil. Am Lijn 125V* K.L.M 54,30 K N S.M 1507/» Ned Stoomv Mij. 144 Ommeren. Phs. v. 259 Scheepv Un Ned. 139V« 190,50 Nefo 110,50 220,— Unitas 490,— Ver. Bezit v. 1894 134,— Amsterd. Bank 389 Ned. Handel Mij 367 Rotterd Bank.... 350 Twentsche Bank. 329 Albert Heijn 649 Amstei Brouwerij 450b Berkel's Patent 213 Vj 950 BührmanD Papier 685 357 Ford 865b Gelder Kon. Pap 245 Gist &Spir.f Kon 373 Van der Heerr 290 Heineken Bier 478Vj Hoogenbosch Sch 303 483 Kon Zout-Ketjen 775 Müller Nat. Bezit 316'/z Ned Kabeifabr. 465 Philips Pref. 61,90 186 Thomassen Dr. 782Vj Ver. Machinefabr. 228Vz Wessanen 425 Wilton Fijenoord 294 Zwanen berg-Org. 900 Billiton Mij. II 419 Aluminium Ltd... 27 American Motors 18V« Anaconda 46% Bethlehem Steel.. 30s/» Cities Service. 68 General Motors.. 68 Kennecot' Copper 71 +4 Republic Steel 36% Shell Oil 43'/» U.S. Steel 46 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bankt WALL STREET Bij een kalme handel heeft Wall Street gisteren voor het eerst sedert tien dagen kleine koersstijgingen te zien gegeven. Winsten van fracties tot ongeveer twee dollar per aandeel werden geboekt door onder meer olie-, auto, ruimtevaart- en elektronische waarden. Ook spoorfondsen waren hoger. Van de 1270 verhandelde fondsen waren er 602 hoger, 390 lager en 278 onveranderd. De omzet bedroeg 2.810.000 shares de kleinste sedert 2 ja nuari van dit jaar toen 2.540.000 shares van eigenaar verwisselden tegen 3.5 miljoen shares dinsdag. De Dow Jones in dices: industrie 690..88 (+3.44), spoorwegen 165.07 0.19) en openbare nutsbedrijven 137 25 (—0.22). Blijkens het gecombineerde jaarverslag 1962 van het concern M. van Marle sa menwerkende verzekeringsmaatschappijen geven ook dit jaar de schade- en levensver zekeringmaatschappijen een verdere ont plooiing te zien. Het bruto premie-inko men schadeverzekering steeg van 26,4 miljoen tot 29,6 miljoen, een stijging van 12,1 percent (stijging vorig jaar 11,7 per cent), De premie-ontvangst eigen rekening steeg tot 22,35 19,9) min. De totale toe neming van het bruto-inkomen werd af geremd, doordat in het transportverzeke ringsbedrijf een conservatief beleid werd gevolgd. De netto-winst bedraagt 665.020 tegen 896.856 over 1961. De verlaging vindt, aldus de directie, voor een deel haar oor zaak in een minder gunstig technisch ver loop, terwijl de kosten niet onaanzienlijk hoger zijn dan in 1961 (circa 16 percent). Bij gelijkblijvend dividendpercentage wordt voorgesteld 70.000 aan de reserves voor belastingen toe te voegen en 193.000 aan de algemene reserves. Het verzekerde bestand van de levens verzekeringmaatschappij „Stad Rotterdam" passeerde in het verslagjaar de grens van 300 miljoen. Per ultimo 1962 bedroeg dit bestand rond 316 miljoen. De winst be liep 419.000. Bij de N.V. De Waerdye, maatschappij van levensverzekering op basis van belegging in aandelen, lag de produktie aan nieuwe verzekeringen ter- bedrage van ruim 16,5 miljoen op onge veer hetzelfde niveau als in het voorgaan de boekjaar. De sterke koersfluctuaties in 1962 blijken derhalve geringe invloed ge had te hebben. Het verzekerde bestand bij De Waerdye groeide aan tot 114 miljoen, de bedrijfswinst bedroeg hier ruim 102.000.—. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11