Waar kamperen niet meer leuk is VELDHUIS Nieuwe opruim TEXTI EL-SPECIAALZAAK Nu 4.95 4.50 CIRCUS BAS IS ER WEER EXAMENS Zeven keurige kamers Suède en Lederkleding ederland Gevonden Uitkijk op het strand Zweeds bezoek Serenade in onze Faillissementen Korfbalteams zijn al ingedeeld DE SPECIAALZAAK BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 NYLON ONDERJURK met mooie kantstrook, in alle maten. Kleuren: Wit - marine - bleu, DAMES MOUSSE SLIPS Zit heerlijk luchtig en soepel Zö gewassen, zó droog. 3 stuks voor DAMESGARNITUUR in leuk fantasieweefsel, bestaande uit hemdje en slipje. Per garnituur HERENGARNITUUR van het veel gevraagde nettricot. Heerlijk luchtig in het dragen. Hemdje slipje samen In de maten 4-5-6-7. Een partij originele FABLO HERENOVERHEMDEN Effen en gestreept, voor halve prijs. V>f €2. o.a.9.98 - 8.98 - I is/U TEXTiELSFE CIA ALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden - Tel. (02550) 7541 DONDERDAG 25 JULI 1963 ■aci- ver- acht dat rds- Zestien zilveren jubilaris sen bij Hoogovens IJmuiden 1 Het jeugdcircus'Bas is er weer! De tent staat aan de Duinlustparkweg in Sant poort. De première was al meteen een succes en onder de vele aanwezigen was wet houder A. de Jong. De ge meente Velsen heeft al eer der, op velerlei wijze, ge toond dit jeugdcircus een goed hart toe te dragen, te recht, want het is niet slechts een prima manier van vrije tijdsbesteding, maar het doel is nobel: de baten kwamen tot dusver ten goede van po- iio-patiënten in Katwijk (tweemaal), Rotterdam en Hilversum; ook ditmaal, de vijfde keer dat het circus er is, gaat het batig saldo naar een dergelijke instelling. Directeur Rens heeft dit jaar de leiding overgenomen van zijn broer John, die de vorige vier keren de zaak runde. Hij wordt bijgestaan door zijn broer Gert. Rens vertelde dat hij tot dusver maar weinig vrije tijd heeft gehad. Hij stond ten slotte voor een examen en dan zou je er toch eigenlijk niets meer bij kunnen doen dan blokkenMaar de „traditie" moet voortgezet en het is aardig gelukt. Ook voor de overigen, die hun medewerking verleenden en verlenen en die alles con amore doen, betekende en betekent een en ander eigen lijk wel iets meer dan vrije tijdsbesteding. Jong en oud kunnen tot en met 16 augustus elke dag, behalve op zondag, komen kijken en luisteren naar de prestaties in het jeugdcircus; er zijn telkens twee voorstel lingen: een om twee uur 's middags en een om acht uur 's avonds. Het programma vermeldt niet minder dan vijftien nummers plus natuurlijk de Drie Zweedse oorlogssche pen, alle onderzeebootjagers, worden vrijdag 26 juli in IJmuiden verwacht op door reis naar Amsterdam. In het tijdvak tussen 12 en 19 juli zijn in de gemeente Velsen de volgende voor werpen gevonden, die door de rechtmatige eigenaren (-essem kunnen worden af gehaald aan het hoofdbureau van politie en wel elke dins dag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dagelijks verkrijgen op genoemd bureau. Een driewielig kinderfiets je, damespolshorloge, hoofd doek, ruitenwisser, mestvork, badhanddoek met zwem broek, herenbril, ring met sleutels, sleutel, lederen mo torkap, autoped, portemon- naie, waterpomptang, brom fiets, kettinkje, tinnen kop, longensriem, paar heren handschoenen, paraplu, kin derschepje, rubber busje, autoped, kruiwagen, hon denpenning, motorbril, da- mesportgmonnaie, medaille, herenrijwiel, riem met speel goedpistool, rolletje stuivers, hamer, tas met visgereed- schap, kinder jas, sleutelbos, kinderfietsje, dameshand schoen, ventilatorriem, da- mesportemonnaie, etui met foto, overall, autosleutel, paar dameshandschoenen, lipssleutel, Duits schoolboek, zakmes, portemonnaie met inhoud, kinderschoen met witte stippen, jack met ca puchon, sjaal. Van wie zijn voorts: een parkiet, een grijswitte poes, een herdershond en een schildpad en een herders hond, die thans gastvrij on derdak op het Velsense hoofdbureau van politie ge nieten? Wil- ners ods, slijk rge- ined veel t L. leu- fels end lan- eem de ser- met rste het cok, iige, as- ng- taal na- een ■oor een op een icht sss- gen :el- or- iom In let- ati- Toen, aan het einde van de vorige week, het lied van de arbeid verstomde op de IJ- muider zuidpier en op de daarbij gelegen emplacemen ten, ging er in menige tent van de camping, die daar in het duin is, een zucht op. Dat was geen uiting van mede leven met de bouwvakkers, die met vakantie gingen. Op steenworpsafstand van deze kampeergelegenheid waarvan bovenstaand beeld staat namelijk de asfalt- fabriek van Rijkswaterstaat, die onmisbaar materiaal le vert voor de in aanbouw zijnde pier. Deze reus is zeer matineus, soms begint hij z'n zwarte, kleverige massa al om vier uur in de ochtend uit te braken, hetgeen dan met groot misbaar gepaard gaat. In het algemeen wordt onder de kampeerders dit vroege concert niet gewaar deerd. Maar er is meer. Zo nu en dan vliegt er uit de fabriek die in de open lucht staat en geen schoor steen heeft iets de lucht in, dat zich afzet op tenten en uitgehangen was. Vele tenten, waaronder pracht exemplaren, en menig kle dingstuk zijn zodoende van zwarte stipperl en strepen voorzien, naar de eigenaren beweren, „voorgoed hopeloos verknald". Velen hebben na een dergelijke onaangename ervaring hun tent maar op gebroken en zijn naar elders vertrokken. Sommigen zwij gend, anderen mopperend en een enkeling scheldend en dreigend, dat hij schadever goeding zou eisen. Camping-beheerder Over- water zit niet om klanten verlegen: het aanbod is altijd kleiner dan de vraag. Maar hij vindt het niet leuk. Hij en zijn echtgenote altijd even charmant en behulp zaam zijn zelf harstoch- telijke kampeerders en kun nen zich maar al te goed dergelijke teleurstellingen indenken. Een plaats als deze zou hij nooit kiezen, zegt hij. Maar wat wil je: alle kam peerterreinen langs de Noordzeekust zijn praktisch vol; het is hier geen Spanje, waar je ruimte hebt, om welke reden onder andere de Overwaters elk jaar naar dat land gaan om eens fijn voor hun genoegen te kam peren. Zeventig percent van de kampeerders op dit stukje duin wordt gevormd door Duitsers. Er staan nu dertig tenten minder dan vorig iaar en veel kan er heus njet meer bij: de tenten worden elk jaar groter, het zijn soms „complete huizen". Het verloop is groot, veel groter dan vorig jaar en de kern van kampeerders die elk jaar tot dusver zijn te ruggekomen, ia belangrijk kleiner geworden. Volgend jaar is het hier onbewoonbaar, meent de heer Overwater. Want dan krijgen we er aan de over kant twee asfaltfabrieken bij en als die dan bovendien nog dag en nacht door blijven draaien Straks, als eenmaal het plan Zeebad is verwezenlijkt, zal het kamperen hier weer recht een plezier zijn. Maar net plan bestaat alleen nog maar op papier. De gemeente Velsen en Rijkswaterstaat mag men geen enkel verwijt maken. Het werk aan de pieren moet doorgaan en men heeft een compromis willen treffen opdat de re creatie daar niet geheel zou worden afgekapt. Velen ho pen, dat het kamp volgend jaar ver genoeg kan worden opgeschoven, zodat de karp- peerders minder onaangena me consequenties zullen heb ben te aanvaarden. Aan de gemeente zal zo iets niet lig gen, en, naar men mag aan nemen, ook niet aan Rijks waterstaat; beide hebben tot dusver wel bewezen positief te staan ten aanzien van dit soort ontspanning. Om een andere reden is deze situering van het kamp ook al niet gelukkig. Het ligt aan de toegangsweg naar het strand. Voor de tenten die direct aan de weg liggen is de inkijkmogelijkheid, waar de voorbijgangers een zeer groot gebruik van maken, te royaal. En als het nu maar bij inkijken bleef.... On vriendelijke opmerkingen, soms zeer onwellevende, zijn. aan de orde van de dag en avond en zo nu en dan on dergaan de „grensbewoners" een nachtelijk bombarde ment met gevulde papier bakken. Sommigen beweren, dat het steeds de zelfde rak kers zijn, die zich aan dit ergerlijke bedrijf schuldig maken. Alles bij elkaar genomen lijkt het dus minder aanbe velenswaardig om volgende zomer deze kampeerplaats te handhaven. Maar het zou toch wel erg jammer zijp, indien er niets voor in de plaats gesteld zou kunnen worden. Deze zomer is uitkijktoren- bouw xle mode op het IJmui- der strand. Niemand weet, wie er mee begonnen is en het doet er ook niet toe. Mo gelijk heeft overvloedig aan gespoeld wrakhout inspire rend gewerkt bij de jeugd, die enkele weken geleden hiermee geconfronteerd werd tijdens een daadwerkelijke medewerking aan de actie „Opgeruimd staat netjes". Tijdens een strandwande ling trok de uitkijktoren, die u hier afgebeeld ziet, wel bij zondere aandacht. Of de schepping, van een ons niet bekende architect, vandaag nog de schoonste van alle maal is, durven we niet zeg gen, want de bouwactiviteit op het strand is, ondanks bouwvakkersvakantie, vrij intensief en er dingen zelfs bouwheren uit het buiten land mee, zegt men. Na haar sucessen in Loke ren heeft de r.k. harmonie „Soli Deo Gloria" zich in eigen stad laten horen, tij dens een serenade aan het gouden bruidspaar Steen- meijerLagrand, Kromme Mijdrechtstraat, IJmuiden. Naast de vele blijken van belangstelling in de vorm van gelukwensen, bloemen en cadeaus, was dit een ge baar, dat hogelijk gewaar deerd werd door het gouden paar. „grote finale". Maandagmid dag zijn we even wezen kij ken. Het was af. Hierbij een plaatje, dat onze fotograaf tijdens de middagvoorstelling maakte. Zestien personeelsleden van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. en aangesloten bedrijven zullen in de loop van augustus a.s. het feit herdenken, dat zij vijfentwintig jaar geleden in dienst van de maatschappij traden. Het zijn de heren: P. J. Delleman uit Velsen-Zuid, werkzaam bij de afdeling Nieuwbouw, L. W. Knaap uit Beverwijk, afdeling Koudbandwalserij, G. van Ber- kum uit Velsen-Noord, Laboratorium, P. J. Simpelaar uit Velsen-Noord, Technische Dienst Sector Ijzer, A. M. Teeling uit Beverwijk, Electrotechnische Afdeling, J. H. Eecen uit Beverwijk, Magazijn Breed band, H. Nieuwenhuizen uit Velsen-Noord, Voorraadadministratie Materialen, J. W. Schouten uit Haarlem, Nieuwbouw, E. A. Kooymans uit Velsen-Noord, Electrotech nische Afdeling, W. van de Kamp uit Velsen-Noord, Martinstaalfabriek, J. H. Kunst uit IJmuiden, Breedband, W. Kel der uit Beverwijk, Breedband, M. Neer voort uit Beverwijk, Kwaliteitsafdeling Breedband, J. Rietdijk uit Assendelft, Koudbandwalserij, T. Groen uit Velsen- Noord, Martinstaalfabriek en J. E. Meijer uit IJmuiden, werkzaam bij de afdeling Postzaken. De rechtbank in Haarlem heeft op dins dag 23 juli in staat van faillissement ver klaard: J. Slierings, wonende en zaakdrijvende aan de Klarenbeekstraat 46 te Haarlem, onder de firma Eerste Nederlandse Stroomlij nf bariek. Rechter-Commissaris mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. H. Jon ker te Haarlem; H. P. Pieterse, wonende te Beverwijk, Schans 5. Rechter-Commis saris: mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. G. A. P. de Kort te Haarlem en H. D. A. M. Mello, wonende te Heemskerk, Europa plein 25. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. A. A. M. Lees berg, Beverwijk, Vondellaan 20. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 23 juli opgeheven het faillissement van: Jacob Bakker, wonende te Haarlem, Kruisweg 20 en diens in gemeenschap van goederen gehuwde echtgenote J. van Nor den, te Zandvoort, Joh. G. Mezgerstraat 48, uitgesproken 2 juli 1963, curator mr. F. M. Oberman te Haarlem. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Richard, z. van J. D. Bos scha en A. Brouwer. Heemskerk, Lesse- straat 115; Petrus J„ z. van Th. C. Breed en A. M. Hoogland, Heemskerk, Loire- straat 19; Ronny, z. van G. Zevenberg en E. J. Koeleman, Uitgeest, Kleis 131; Mar- cellinus P. M„ z. van H. Scheerman en M. van Kampen, Beverwijk, Corn. Matersweg 82; Bruno G„ z. van J. Magnani en M. A. Perrin, Heemskerk, Sèvrestraat 3; Marion, d. van S. van der Zwaag en A. J. Reinde- rink, Heemsiterk, Da Costastraat 5; Maria C„ d. van A. J. Huiberts en Th. C. van der Weij, Heemskerk, Ingen Houszstraat 67; Harry A., z. van R. van Lente en A. H. van Noort, Beverwijk, Berghuisstraat 36; Eli sabeth, d. van A. de Ruijter en C. Lute, Castricum, Hogevoort 10; Paul, z. van G. Rovers eh J. H. van der Maten, Velsen, Krugerstraat 26; Agatha C. M., d. van H. J. Commandeur en M. Schram, Limmen, Düsseldorperweg 54; Femmetje, d. van A. Hoogland en J. M. Apeldoorn, Beverwijk, van Harencarspelstraat 9; Nora I., d. van E. J. Senduk en W. Ros, Heemskerk, Bene- luxlaan 152. ONDERTROUWD: P. van den Broeke en A Nio Tan; W. Kleinfelder en H. Smit; P. van Stralen en A. P. Kienhuis; G. J. de Boer en A. G. Pekel; N. M. Molenaar en A. A. Smit. GETROUWD: C. Brakenhoff en C. A. A. Veldhuijs, t.a. Beverwijk, Heemskerker- weg 255; J. van de Velde en Chr. W. Brou wer, t.a. Heemskerk. Maasstraat 104; H. Th. van Moerkerk ert Th. C: Molenkamp, t.a. Beverwijk, v.. Riemsdijklaan 68; J. Meijer en T. Wentink, t.a. Heemskerk, Breedslaglaan 2; Chr. W. van Lieshout en P. Glorie, t.a. Heemskerk, Mokstraat 14; J. H. Zomer en L. J. M. de Jong, t.a. Heemskerk, Rijksstraatweg 117. OVERLEDEN: A. Hoogland, 75 j„ echt genote van T. Koning. Heemskerk; J. Oos- trom, 64 j„ echtgenoot van A. H. Schat, Amsterdam. 'Advertentie Middenstandsexamen Haarlem. Voor het middenstandsexamen zijn geslaagd: D. H, Engel, Hillegom; S. P. M. Wilms Floet, IJmuiden; F. P. Floris en W. J. Fortgens, beiden uit Haarlem; E. J. van der Gaarden, Bloemendaal; M. D. van Gelderen, Heem stede; J. L. Gerrietsen, Amsterdam; J. C. Geuzebroek, Heemstede; D. C. de Goede ren, G. N. A. Goossens, J. C. de Graaf en J. J. de Graaf, allen uit Haarlem; E. N. de Graaf, Aalsmeer; D. Grandia, Haarlem; J. Grapendaal, Beverwijk; M. A. Groeneveld, Heemstede; N. F. J. Groos, Santpoort; S. T. H. M. van Gijlswijk, Haarlem; P. Gij- zenberg, Nieuw-Vennep; A. de Haan, Die- men; C. de Haas en E. Habig, beiden uit Haarlem; J. P. Handgraaf, Santpoort; H. A. Heemskerk, Vogelenzang; M. Hendriks, Haarlem; J. H. Hehseh's, ZtèaHenbui'g;' P. J. Hes, IJmuiden; L. G. Hesse, Zandvoort; L. van den Heuvel, Nieuw-Vennep; R. Heijkoop, IJmuiden; M. J. Hoeker, Benne- broek; G. C. HoebeLigthart; Schagen; E. T. Hoekstra, Haarlem; J. K. Hoekstra, IJmuiden; S. Hofstra, Zandvoort; D. M. A. Hogeman, Haarlem; F. W. Hoks, Amster dam; W. G. Hoogendijk, Beverwijk; E. C. Hooning, Amstelveen; Tj. Hopman, A. G. van der Horst en J. M. Hotting, allen uit Haarlem; B. G. M. van Houten, Heem stede; P. J. Hulsbosch, Vogelenzang; D. J. van Iperen, Zandvoort; F. van Item en A. Jager, beiden uit Haarlem; H. A. Jan sen, Beverwijk: Q. J. Jansen en T. J. Jan sen, beiden uit Haarlem; J. A. Jaspers, Amsterdam; L. A. Landwehr Johann Firing, Haarlem; C. de Jong, Halfweg; W. de JongVermeer, Zaandam; A. J. H. de Jongh, Haarlem; M. Jonker, Santpoort; H. F. Joosten en A. Juckers, beiden uit Haarlem; J. M. van Kampen, IJmuiden; M. J. Kanon, Amsterdam; P. C. Kerkman, Zandvoort; M. Keur, IJmuiden; P. J. Klaa- se en E. H. Klaase, beiden uit Haarlem. Mulo-examens Haarlem. Voor het mulo examen zijn geslaagd: de dames: E. N. Advertentie Braaksma en G. J. Braaksma, beiden uit Haarlem; L. J. Links, Leiden; W. P. Mul der, Overveen; I. Verhagen, Haarlem; J. M. van Rijswijk, Santpoort; J. M. van der Zon, Bloemendaal, E. van Doorn*, I. van Driel, G. J. Geerlings*, C. J. Humting*, al len uit Haarlem; en de heren: S. Bëishui- zen, C. Heemskerk, beiden uit Haarlem; A. C. M. van Duivenvoorden, Bennebroek; J. G. Hommers, Santpoort; R. G. L. Oos- tinga, Haarlem; T. Roest, Santpoort; A. J. Luske*, W. Oolders*, J. H Plooijer*, P. H. van der Veen, H. Stoltenberg, J. Feitsma, H. Waijers, allen uit Haarlem. De geslaagden bij wier namen een staat, behaalden tevens het middenstands diploma. Afgewezen: 4 kandidaten. De indeling van de korfbalcompetitie 1963/1964 voor het district Noord-Holland en Utrecht van de KNKB luidt als volgt Hoofdklasse A: Rohda, Ons Eibernest, Luto, Rigtersbleek, Archipel, Deetos, Wordt Kwiek, Spangen, Groen Geel, Deto en DOS; hoofdklasse B: Het Zuiden, Wes terkwartier, HKV. Blauw Wit, ZKC, Allen Weerbaar, Die Haghe, Roda, Stanfries. Samos en Regenboog. Eerste klasse: Swift, DED, Watervliet,' KZ, DDV, Haarlem, ZKC, DTV, ZKV en Blauw Wit 2. Tweede klasse A: BEP, Olympia, KVD Meo, Landlust, Animo Ready, Aurora, DVD en KCO; Tweede klasse B: SVK. KCN, Oosterkwartier, Hespa, Victoria. Tovers, Altius, Nieuw Flora en OKV. Derde klasse A: Excelsior, RDZ, BFC, SKV, Amersfoort, Zaandam Zuid en TCNH; Derde klasse B: Vogel, SKF, Oos terpark, Zwaluw, Biko, A'dam Zuid en Kamer. Reserve eerste klasse: Rohda 2, Luto 2, Archipel 2, Samos 2, Westerkwartier 2, AW 2, KZ 2, Blauw Wit 3 en Roda 2; Reserve tweede klasse A: Groen Geel 2, Rohda 3, DED 2, Oosterkwartier 2, MEO 2, Luto 3, AW 3, BEP 2 en Swift 3; reserve tweede klasse B: Rohda 4, Swift 2, Blauw Wit 4, KZ 3, Samos 3, DDV 2, DTV 2, Watervliet 2 en Landlust 2. Reserve derde klasse A: Groen Geel 3, Rohda 3, Archi pel 3, Vogel 2, Oosterkwartier 3, Nieuw Flora 2, KVD 2 en KCN 2. Reserve derde klasse B: SVK 2, Haarlem 2, Samos 4, Westerkwartier 3, DTV 3, Altii 2, Animo Ready 2 en BEP 3. Reserve derde klasse C; Blauw Wit 5, Tovers 2, Aurora 2, Rohda 5, Haarlem 3, KZ 4, DVD 2 en Excelsior 2. Met hotelaccommodatie zitten we in Velsen bepaald niet ruim en daarom zeggen we: „Goed zo, mevrouw en mijnheer Van der Wiel!", het echtpaar, dat voor zeven nieuwe kamers heeft gezorgd, alles fris geverfd en keurig ingericht. Men kan ze vinden aan de Wijk aan Zeeërweg (nummer 29) boven het café dat al vele jaren door de Van der Wiels wordt geëxploiteerd. Het perceel heeft hiertoe een zeer ingrijpende verbouwing ondergaan, met een even gelukkig resultaat. Ook het café heeft verbeteringen ondergaan. Zaterdag aanstaande zal het precies acht jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw Van der Wiel Bellevue, zo heet het café, be gonnen. Mevrouw Van der Wiel-Kok is afkomstig uit Amsterdam, waar zij, onder de naam van Mary Corani, vele jaren een succesvol cabaretzangeres was. Een operatie aan haar keel maakte definitief een einde aan haar zangcarrière. Haar echtgenoot was oorspronke lijk aannemer in Utrecht en ook hij moest, na een langdurig ziek bed, een ander beroep gaan uitoefenen. Ter gelegenheid van de opening van het hotel en de heropening van het café een dezer dagen is het energieke echtpaar flink in de bloemetjes gezet. Er waren erg grote, maar ook kleine lieve stukjes bij en hieruit mag worden afgeleid, dat de Van der Wiels. zich in betrekkelijk korte tijd in IJmuiden vele vrienden hebben gemaakt. Op de eerste dag werden er meteen acht gasten geboekt, aller. Zwitsers, die voor de papierfabriek in Velsen-Noord komen werken 4

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5