Strandvoetbal voortgezet bij gunstige Z.O.-wind 3 zaanlandsche COR OLY 675.- DKW 595.- Magneet 695.- COR OLY Velser Kunstkring „Voor Allen" Dames en heren gaven goed partij Mosselcultuur geschaad in de Waddenzee 5.00 - 7.50 10.00 In Beverwijk is wèl grond voor r.-k. U.T.S. Politiepersberichten uit de IJmond Vertraging bij afbouw Jeugdolympiade 1963 in Velsen Haringcampagne in Noorwegen mislukt Kort IJmondnieuws Duitse garnalenvissers beperken hun vangsten In Delft verplichte doorlichting van studenten Havenberichten Extra prijsverlaging van enkele paren BROMFIETSEN vanaf f25,- DONDERDAG 25 JULI 1963 r 7 Examens Guildford op tegenbezoek „Beter een half ei dan een lege dop" schoenhandel IJMUIDEN Staatssecretaris O.K.W.: Fa. R. de Boer Juwelier Horloger - Opticien kif JEW ftSwJ Laatste veiling na zeer slecht aardbeienseizoen Bedrijven in Velsen Vrije expressie Volksmuziekschool Velsen gaat 10-jarig bestaan vieren minister Cals. RAP 3 versn. van 775.— voor van 745,— voor van 789.— voor Alléén bij Breestraat 108 - Beverwijk I In het kader van de visserijweek in Katwijk heeft gisteren de visserij prinses haar intrede gedaan. De foto toont hare hoogheid met een van haar hofdames tijdens de rijtoer door Katwijk. Zoals eerder is gemeld, is het aantal schouwburgavonden van de Velser Kunst kring „Voor Allen" uitgebreid. De terug keer van deze Kunstkring in Vfelsen heeft geleid tot zo'n grote toeloop van gegadig den voor abonnementen, dat er in de twee de week van .iuli al ruim 400 aanvragen meer waren dan het beschikbare aantal plaatsen voor beide series tezamen. Het bestuur heeft daarom met spoed besloten een derde serie in te voegen. De derde serie ziet er als volgt uit: 1-10 Toneelgroep Studio; 25-11 Nieuw Rotterdams Toneel; 4.-2 Noordhollands Philharmonisch Orkest; 17-3 Hoofdstad Operette; 14-5 Toneel (ge zelschap nog niet bekend). Het feit, dat de oorspronkelijk geplande series A en B in zo ruime mate werden overtekend, zal tot gevolg hebben, dat niet aan alle aanvragen op de aangegeven wij ze zal kunnen worden voldaan. Zij, die af vallen voor deze genoemde series, waar onder degenen, die zich na 1 juli hebben aangemeld, krijgen nog bericht van de Vel ser Kunstkring. Daarbij zal hun de gele genheid worden geboden van de nu toe gevoegde serie C gebruik te maken. Wie .flög niet, heeft aangeroeid en toch nog' grèag een of meer abonnemen ten voor de serie C zou willen hebben, kan tóch wenden tot het Bureau van de Vel ser Kunstkring „Voor Allen", Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden, tel. (02550) 5743. Maar er is haast bij. Want als ook deze serie is volgeboekt, dan is het onherroe pelijk over. Na de 3 jaar durende „Haarlem-periode" mag de Velser Kunstkring „Voor Allen" een verheugend snel teruggekeerde belang- steling voor zijn werk constateren. Het ge volg hiervan is, dat het aantal abonne menten dit seizoen zal stijgen van ruim 700 naar een kleine tweeduizend. Het ko mende seizoen staat bok weer een film serie op het programma. Evenals voor gaande jaren wordt deze gegeven in het City-theater aan de Kennemerlaan te IJmuiden. De voorstellingen vinden op woensdagavonden plaats. Het programma ziet er als volgt uit: 9-10 Blackboard jungle (handelend over de asfaltjeugd in New York); 15-1 Porgy and Bess. 11-3 Serenget mag niet sterven (kleurenfilm dierenle ven in Afrika); 22-4 Twee beste vijanden (Britse amusementsfilm). Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Benedicte van Hampton Roads, kolen voor IJmuiden: Bar- tenstein, Antwerpen: Keizersveer, Goole: Pollux, terug uit zee: Oranyan, Freetown', Oldestoe. Go thenburg; Sleipnir 1, Pateniemi; Elsa, Norresun- det; Argos, Rotterdam', Jean E., Londen: Tea Par: Jans. Londen; Berkelborg, Swansea; Jonan, Par, klei voor Velsen: Tiran, Rotterdam; Beatri ce, Hampton Roads, kolen voor IJmuiden; Maria W., Londen: Atlas, Rotterdam; Automedon, Ham burg: Jan Brons, Par, bijlegger IJmuiden; Adria- na, Londen: Swift, Londen; Loksa, Takoradt, voor IJmuiden; Ritornel, Londen; Esso Santos, Ham burg; Vibeke, Thameshaven; Angolakust, Rotter dam; Baldur, Melilla. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Francois Buisman naar Genua; Guineekust, Antwerpen: Antje. Great Yarmouth, kunstmest van IJmuiden: Camerounkust, Hamburg; Antonio, Rotterdam. Castor, Rotterdam; Andes, Southampton; Venus, Norwich: Inge, Narvik; Borelly, Rauma; Noord- borg. Delfzijl; Senegal. Hamburg: Constantia. Brunsbüttel. varf Zaandam: Juno, Antwerpen; Abel Tasman, Delfzijl; Egret, Rotterdam; Nor folk Trader, Harllngen; Minos, Rotterdam; Trito, Rotterdam; Tartar, Slagan; Neder-Weser, Ham burg; Strabo. Rotterdam; Libertas, Rotterdam; Lingestroom, Rouaan; Meira, Vasteras: Amstel- stroom, Plymouth; Jan Brons, Gothenburg: Wex ford, Boston, van Koog a/d Zaan; Amyntas, Rot- terdatn. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Cormoat van Newcastle on Tyne; Martha Ahrens, Ham burg; Rudolf Schepers, Mantyluoto; Malta, Rot terdam; Conca d'Oro, Tuapse. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Breda naar Bremen; Scherpendrecht, Constanza: Vest- form, Haugesund: Imke, Rotterdam; Keizersveer. Silolth: Hoheweg, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Rijkskweekschool Haarlem. Voor de hoofdakte-examens zijn geslaagd: gehele akte: de dames C. W. J. HogenhoutCar baat, Edam; C. Koning en P. A. W. Wisse beiden uit Purmerend; en de heren: F. A, R. de Jong, Den Haag; E. L. Karg, Am sterdam; H. J. Maattheus, Leiden; J. H Dijkema en A. H. N. Coster, beiden uit Amsterdam; A. A. J. van Winden, Bever' wijk; W. G. M. van Oorschot, Rijswijk (Z.H.); D. Bakker en F. Feenstra, beiden uit IJmuiden; C. J. W. de Haas, Castricum Gedeelte A: mejuffrouw J. E. Kramer en de heer H. A. E. Schwalbe, beiden uit Den Haag. Gedeelte B: D. Gnodde, Zaandam R. P. Buse, Purmerend. Amsteidam Geslaagd voor het examen Nederlands M.O. A: R. Buser (Heemstede) en G. J. Cliteur (Haarlem). Een gunstige zuidoostenwind was aan leiding voor het inlassen van voetbalwed strijden op het IJmuidense strand. Zeezicht speelde voor zijn nederlagen- serie om de Zeebadtrofee tegen een elf tal, bestaande uit prominente spelers uit VSV en Stormvogels uit het heden en ver leden. Dit team, de „Telstar Boys", had in zijn gelederen Heinz Stuy en Tjeerd Kort. De bekende VSV-goalie, die VSV door haar eerste zenuwslopende promotieduel met Haarlem heen haalde, speelde ditmaal geen onverdienstelijke rol in de voorhoede. Het gebeurt niet vaak, dat vader en zoon in één elftal spelen. Vader Chris Kunst en zoon Henk kwamen in het Telstar-team uit. Deze, door scheidsrechter Vlieland ge leide, wedstrijd stond op een aardig ni veau en boeide de vele toeschouwers tot aan het einde. Zeezicht won ook deze wedstrijd, dank zij een grotere routine op een strandvoet- balveld en een fout van Kunst sr.; hij werd zo in het nauw gebracht, dat pa bij zijn zoon de bal in eigen doel schoot! Bij Zeezicht excelleerden Van Kampen en in- vaüer-doelman Nico 'Hüllf Sinsdag bekampten de dameselftallen el kaar in de returnoritmoeting. Het talrijke publiek genoot met volle teugen van dit vreemdsoortige voetbal. Nel v. d. Kuil (hoe kan het ook anders met zo'n naam!) stal de show door het scoren van maar liefst drie doelpunten. Opvallend was het tekort aan spelregelkennis van de dames. Toen referee Blansjaard een strafschop vlak voor het einde moest toekennen, stel den de speelsters van het zegevierende Noordzee zich op de doellijn op. Het publiek, dat heerlijk in het zomer avondzonnetje stond, genoot van dit en thousiaste damesvoetbal. De vele lach salvo's getuigden hiervan, waarbij ook de speelsters zich meestal niet onbetuigd lie ten. Dat eindelijk de donkerblauwe forma tie de roden versloeg met 40, was een bijkomstigheid. Direct na deze wedstrijd traden de jeugdteams (12-16 jaar) van de paviljoens Noordzee en Zeezicht in het strijdperk. Beide strandburen deelden de buit met een eindscore van 33, na spannend en geestdriftig voetbal. Hedenavond wordt op het Zeezichtveld wederom een damesvoetbalwedstrijd ge speeld en wel tussen de officiële teams van Noordzee en Zeezicht. De wedstrijd begint om 19 uur. Hoewel het niet in de bedoeling lag. heeft de competitieleider toch wedstrijden vast moeten stellen voor de volgende week; dit om de competitie vóór 22 augustus te kunnen beëindigen. Hierdoor doorkruist deze competitie de KNVB- en HVB-compe- tities niet. Het programma is: dinsdag 30 juli Marktplein—Groentehandelaren (Zeezichtveld); woensdag 31 juli Noord zeeZeedistel (Zuidpierveld); donderdag 1 augustus ZuidpierGroentehandelaren (Zuidpierveld); vrijdag 2 augustus Markt pleinZeedistel (Zeezichtveld). De stand is nu: Strandplateau 6 5 1 0 14— 3 11 Pav. Zuidpier 5 5 0 0 13— 4 10 6 1 4 1 9— 7 6 Pav. Noordzee 7 2 2 3 11—15 6 Marktplein 5 1 3 1 10— 7 5 Pav. Zeedistel 6 1 3 2 8— 8 3 Pav. Zeezicht 5 1 2 2 12— 7 4 Kalkzandst.fabr 6 1 2 3 6—13 4 IJRB 5 1 1 3 5—12 3 Groentehandelaren 5 1 0 4 6—17 2 Uiteindelijk blijkt de strenge winter toch ook onze mosselcultures op de Wad denzee veel grotere schade te hebben toe gebracht dan aanvankelijk werd veronder steld. Onderzoekingen van het rijksinsti tuut voor visserij-onderzoek te IJmuiden hebben aangetoond dat de winter het evenwicht in de natuur heeft verstoord. Het afsterven van veel leven in het zee water heeft de hoeveelheid plankton aan zienlijk doen stijgen, waardoor ook een wormpje, de Paliydora, zich sterk heeft vermenigvuldigd. De Paliydora heeft zich thans in zulke grote massa's op mossels in dieper gele gen percelen vastgezet dat deze daardoor bij duizenden de verstikkingsdood zijn ge storven. Het wormpje tast overigens de mossel zelf niet aan en beïnvloedt de kwa liteit ervan dus op geen enkele manier De dode mossels hebben ook nog een ander soort worm aangetrokken, de Capi- tella, de jakhals van de zee, die uitslui tend van lijken leeft. Deze bemoeien zich niet met de levende mossels en oefenen dus verder geen invloed van betekenis uit Dr. Korringa van het rijksinstituut is van mening dat de moeilijkheden van voorbij gaande aard zullen zijn (tegen de Paliy dora bestaat een uitstekend bestrijdings middel). Hij vindt het vooral geruststel lend dat de kwaliteifaer Waddenmossels in geen enkel opzicht in het geding is gekomen. Dit weekeinde wordt in Velsen terug ver wacht een groep van 22 jongeren, die, ver gezeld van een echtpaar en de ambtenaar voor jeugdzaken, de vorige week vrijdag vertrokken voor een bezoek van een week aan Guildford in Engeland. Het is de vijf de uitwisseling, die onder auspiciën van de V.J.C. met Guildford tot stand werd ge bracht. In Engeland stonden op het pro gramma een officiële ontvangst door het stadsbestuur van Guildford, een dag naar Londen, een dag naar Windsor en een dag naar Portsmouth, met een bezoek aan het slagschip „Victory" en een bezoek aan dokken en havens van Southampton. De laatste week van augustus brengt een groep jongeren uit Guildford een te genbezoek aan Velsen. Hoewel het pro gramma daarvoor nog niet in details is vastgelegd, zal daarin wel een dag Am sterdam worden opgenomen, evenals een ochtend Aalsmeer (bloemenveiling) en een bustocht door Noord-Holland met een be zoek aan het Zuiderzeemuseum in Enk huizen. Voorts wordt gedacht aan een tweedaagse trip met bezoeken aan de glasblazerijen in Leerdam, Euromast en Cinerama in Rotterdam, Vredespaleis, Pa norama Mesdag en Madurodam in Den Haag. Advertentie Ei, ei! Dat klinkt niet slecht. Maar u hebt recht op een héél ei. Dus op volle garantie en volledige service. Kies dus „eieren vóór uw Advertentie Op het kruispunt Dokweg-Ra af straat in IJmuiden zijn gistermiddag om twee uur twee personenauto's op elkaar gebotst. Als gevolg hiervan moesten twee dames in het ziekenhuis worden opgenomen. De aanrijding ontstond omdat de be stuurder van één der auto's geen voor rang had verleend. De echtgenote van één der bestuurders, een 45-jarige dame uit Amsterdam, kreeg een wond aan haar rechterarm en brak haar bovengebit. Een 48-jarige dame uit Amsterdam kreeg een shock. Beiden zijn in het Antoniuszieken- huis in IJmuiden opgenomen. In Beverwijk is gisteren een bromfietser uit Beverwijk geslipt, waardoor hij zijn enkel brak. Na behandeling in het Roode Kruisziekenhuis in Beverwijk is hij naar zijn woning overgebracht. Behalve deze aanrijding vallen er ook enkele diefstallen te vermelden. In het zwembad Velserend te Santpoort werd een portemonnee uit een colbertjasje gestolen. De inhoud was vijfendertig gulden en een gouden ringe tje. In de Vondellaan in Beverwijk werd ingebroken. De dader, die door een raampje naar binnen had kunnen komen, is verdwenen met medeneming van een filmcamera en een portefeuille. Bij de afbouw van de drijvende kraan eilanden, die bij de werkzaamheden aan de IJmuider pieren zullen worden inge zet, wordt een vertraging van enkele we ken verwacht. Dit wordt veroorzaakt, door dat in Duitsland vervaardigd walsmateri- aal voor de pontonpalen niet is goedge keurd door de aannemer, de Werf Gusto te Schiedam, en de rijkswaterstaat. Het afgekeurde materiaal is teruggestuurd I naar de Duitse leverancier, die ander „In Beverwijk is wèl de beschikking ver- materiaal zal sturen, kregen over een terrein waarop de voor lopige huisvesting van een r.k. U.T.S. kan worden gerealiseerd". Dit zegt de staatsse cretaris vanO. K. en W. in het oude kabinet, 'prof. dr. H. H. Janssen, in ant woord op de vraag van het Tweede Ka merlid de heer J. de Ruiter (C.H.U.) of geld" als u iets waardevols wilt aanschaffen. Want u koopt „geen ii kat in zak" bij ooisp Advertentie Teruggehaalde en ingeruilde BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Tot 1 augustusdus nog maar een paar dagen, kan men zich nog aanmelden voor de Jeugd Olympiade 1963, die door de Velser Jeugd Centrale in de herfstvakantie zal worden gehouden. Het is de eerste keer, dat deze Olympiade wordt georgani seerd en in dit licht bezien valt het aantal aanmeldingen tot nu toe zeker niet tegen Voor rolschaatsen, tekenen, wielrennen, tafeltennis, verzamelen, dammen, badmin ton, schaken, straatvoetbal, muziek, foto grafie, zang, handenarbeid, modelbouw schilderen, mode en dansen hebben in totaal 615 deelnemers ingeschreven. De onderdelen.tekenen, verzamelen, fo tografie, handenarbeid, modelbouw en schilderen worden samengetrokken tot één grote tentoonstelling. Het wordt een ten toonstelling met zo'n 117 inzendingen. Ook zang en muziek worden samengetrokken én dat betekent een muzikaal evenement met 30 artiesten in de dop. L Kennemerlaan 60 IJmuiden Telefoon 4938 De heer Finn Devoid, haringexpert uit Noorwegen, heeft verklaard wat de eigen lijke oorzaken zijn van de volledige mis lukking van de Noorse haringcampagne. Hij vermeldt dat de klasse 1959 minder groot was dan in eerste instantie mocht worden verwacht, en dat er ook minder haring is aangetroffen dan werd voorzien. Dit is evenwel nog niet alles: de zuid westenwind. die ging heersen op het ogen blik dat de haring de kustwateren bereik te heeft de eerste dagen, die steeds de beste zijn, volkomen te niet gedaan. Hier bij komt nog dat de hydrografische om standigheden de reeds slechte toestand nog aandikten. De koudere wateren heb ben de banken in de nabijheid van Sun- möre volledig geblokkeerd en de haring verdreven naar het noorden, verder van de kust af. Het Belgische Visserijblad vermeldt dat de haringcampagne toch het normaal ver wachte verloop heeft gehad, in de eerste plaats op de banken van Nordmöre. Als men er in geslaagd is haring te vinden op deze zeer noordelijke gebieden als Sklinna, hetgeen zich vroeger nooit heeft voorgedaan, dan dient dit in de eerste plaats te worden toegeschreven aan de hydrografische toestanden. In aansluiting hiermee dient te worden gezegd, dat, indien de klasse 1959 dan al ontgoochelend was, dit nog niet betekent dat ze niet rijk was. De eerste haring van deze klasse, die op de kuststreken moet aankomen, is die van de meridionale groep. Het is logisch, aldus Finn Devoid, dat de groep minder omvangrijk was dan men verwachtte, maar dit wil niet zeggen dat de noordelijke groep van deze klasse, die de totaliteit van de klasse uitmaakt, niet talrijk was. Van deze groep maakte men tot heden de meeste studie en men vermoedde dat zij belangrijk was. Deze haring wordt evenwel pas volwassen als hij zes of ze ven jaar oud is. Men mag dan ook ho pen, aldus de heer Devoid, dat deze klas se belangrijk zal worden, al zal zij toch wel niet de invloed krijgen als de klasse 1950 bijvoorbeeld. Woensdagmiddag is in Beverwijk de laatste aardbeienveiling van het seizoen gehouden. Het is wellicht de slechtste aardbeienveiling geweest die men in deze streek ooit gekend heeft. De kwekers maakten geen ongunstige prijzen voor hun produkt, maar de aanvoer was ver bene den peil. Op de laatste veiling bestond het aanbod uit slechts enkele honderden mandjes en wat doosjes. De prijzen waren wel even lager dan in het begin van de week: men betaalde voor de sloffen tussen de 2,80 en 5,90 per slof, terwijl de doosjes tot 86 cent per stuk gingen. Bij de gemeente Velsen zijn de volgende verzoeken om vergunning ontvangen: van de N.V. Tromp Zonen, Atjehstraat 8 te Haarlem, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een muntwasserij, op het perceel Wijkerstraat- weg 169 te Velsen-Noord; van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, tot het oprichten, in werking brengen en in wer king houden van een opslagplaats van maximaal 10 kruitveiligheden, elk bevat tende ca. 2 gram bladderkruit, op het ter rein van de PEN-centrale, Noorderlaan te Velsen-Noord; van de N.V. Oliemaatschap pij Shamrock, Dokweg 14 te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de olie- opslag-installatie door bijplaatsing van 10 tanks van 100.000 liter, in het perceel Sein- postweg te IJmuiden; van M. Blankendaal, Velserduinweg 250 te IJmuiden-Oost, tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een patates-frites- bakkerij annex ijssalon, op het perceel Velserduinweg 250 te IJmuiden-Oost; van J. H. M. Plant, Kruidbergerweg 69 te Sant poort, tot het oprichten, in werking brem gen in in werking houden van een vis winkel annex restaurant, op het perceel Kruidbergerweg 69 te Santpoort. Gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze openbare kennisgeving bestaat voor een ieder gelegenheid, schriftelijk bezwaren bij het gemeentebestuur in te brengen. Op donderdag 8 augustus te elf uur, zal ten gemeentehuize, aan een ieder gele genheid worden gegeven om mondeling be zwaren tegen inwilliging van deze verzoe ken in te brengen. Aan het begin van het nieuwe schooljaar zal aan alle kinderen via de scholen in de gemeente Velsen een folder worden uit gereikt betreffende het werk van de Werk- schuit. Sinds 1961 is in Velsen de „Com missie Werkschuitclubs Velsen" actief Vanaf dat jaar wordt aan kinderen in club verband gelegenheid gegeven uiting te ge ven aan hun fantasie 't Kind leert er ver schillende materialen gebruiken om zich vrij te uiten, zonder teveel beïnvloed te worden door allerlei cliché-uitingsvormen Om voor deze wijze van „vrije expres sie" ook bij volwassenen begrip en waar dering te wekken, worden sedert 1962 ook cursussen voor volwassenen gegeven. De ze cursussen zijn bestemd voor ouders opvoeders, jeugdleiders en onderwijzend personeel. Wie er belangstelling voor heeft, kan zich wenden tot de Commissie Werkschuit clubs Velsen van de Velser Jeugd Centrale. Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Plantsoenen. De heer W. Blokker, sinds 1956 assistent van het hoofd van de plantsoenendienst in Beverwijk is benoemd tot hoofd van de plantsoenendienst in de gemeente Hoogêzand-Sappemeer. HUSUM (DPA) De Westduitse garna- het niet vreemd is dat de gemeenteraad I lenvissers hebben in Husum besloten hun van Beverwijk besloot tot medewerking vangsten te beperken. Op de Westduitse aan de vestiging van de school, terwijl er markt is het aanbod te groot. Met ingang geen grond beschikbaar is en toch konink- van heden mag iedere vissersboot niet lijke goedkeuring is aangevraagd. meer dan honderd kilo garnalen vissen. Volgens prof. Janssen komen er echter De Westduitse vissers waren de laatste verschillende terreinen in Beverwijk in tijd dikwijls met hun vangsten blijven zit- aanmerking voor de definitieve huisvesting ten omdat de Nederlandse vissers gama- van de r.k. U.T.S. Over de keuze van een ien verkopen aan voormalige Westduitse terrein zal nog overleg worden gepleegd klanten in Frankrijk en België. Bovendien tussen het schoolbestuur en het gemeente- neemt de industrie in West-Duitsland lie— bestuur van Beverwijk. ver garnalen af die in de herfst gevangen Voor zever de staatssecretaris bekend is, worden Omdat deze beter van kwaliteit was tijdens de bespreking op het departe- zjjn. De vrijwillige vangstbeperking geldt ment. van O. K. en W. op 1 februari 1962 voorlopig alleen voor het warme jaargetij onder leiding van wijlen staatssecretaris de. Stubenrouch niet gebleken, noch de indruk gewekt, dat de gemeente Beverwijk geen grond beschikbaar zou hebben voor de stichting van een r.k. U.T.S. aldaar. Vol gens prof. Janssen heeft het gemeentebe stuur van Beverwijk, noch het bestuur van de r.k. U.T.S. te Beverwijk het oog gehad op buiten de huidige grenzen van de ge meente Beverwijk gelegen gronden. De studenten aan de technische hoge school in Delft zullen verplicht zijn zich Velser Sportstichting ook te laten doorlichten. Zij zullen geen eolle- gekaart kunnen krijgen, als zij weigeren in Winter actiet I zich te laten doorlichten. Dit heeft mi nister Cals geantwoord op vragen van het Niét Alleen ih Velsen, maar ook bij de I Tweede Kamerlid ir. Van Dis (S.G.P.). bezoekende verenigingen aan de Velser Mr. Cals acht het in het algemeen be- Sportweek 1963 wordt aan deze manifes- lang niet verantwoord dat op deze bepalin- tatie een goede herinnering bewaard. In gen uitzonderingen worden gemaakt. Dit een dankbetuiging schrijft de secretaris is alleen mogelijk in bijzondere gevallen van de Hilversumse Sportraad, de heer Ab op aanwijzingen van medici. De minister Goubitz: „De waarde van deze sportont- wijst er op dat ook militairen op grond moeting ging voor ons in Hilversum niet van principiële bezwaren geen vrijstelling alleen tot het beoefenen van „sport", maar kunnen krijgen van röntgenonderzoek, het samengaan van verschillende takken in het laatste studiejaar hebben onge- van sport; de reis per bus gezamenlijk, veer 1400 studenten in Delft zich niet laten het zien en waarderen van een andere tak doorlichten. Bij de inschrijving is gewe- van sport en daarbij de sportieve sfeer, zen op het risico voor henzelf en voor heeft deze ontmoeting voor alleen, die er- hun medestudenten. Er is echter geen pres- bij waren, tot vreugde gestemd. De Sport- sie uitgeoefend. De bevoegdheid van het raad hoopt, dat het niet bij deze ene keer college van curatoren om op dit punt zal blijven." Ook van de Nederlandse Da- maatregelen te nemen berust op de Wet mes Softball Bond werd een schriftelijke op het Wetenschappelijk Onderwijs, aldus dankbetuiging ontvangen. In september gaat het bestuur van de Velser Sport Stichting zich beraden op plannen voor een winterprogramma, waar in takken van sport, die tijdens de sport week niet aan bod konden komen, bijvoor beeld schaken en dammen, biljarten, kla verjassen en bridge, een bijzondere plaats zullen innemen. Ook wordt gedacht aan filmvoorstellingen op sportgebied, bijvoor beeld in de schoolvakanties. En voorts zal het nieuwe seizoen worden benut voor een verdere uitbouw van de Sportstichting. In februari was het tien jaar geleden, dat, onder auspiciën van de Velser Ge meenschap, de Commissie Volksmuziek school Velsen werd opgericht. De huidige commissie, die het bestuur van de schóól voert, ziet hierin aanleiding tot een pas sende viering. Uit enige suggesties, die aan de commissie werden voorgelegd, is thans een vast omlijnd plan ontstaan. De eigenlijke viering zal plaats hebben in de cember, aan het slot van het cursusjaar dus. Het ligt in de bedoeling één of zó nodig twee avonden te organiseren voor de leerlingen en hun ouders in de schouw burg (voormalig Rextheater). Het pró- gramma moet nog een verrassing blijven. Advertentie BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Córine, d. van H. Ridderik- Wel kunnen wij vast mededelen, dat aanl hoff en T. Muller; Albertus H. J., z. van het gedeelte vóór de pauze ook muziek- j j Apeldoorn en E. G. M. van den Berg; scholen uit de omgeving zullen meewer- Caroline C., d. van H. Zweerman en P. C. ken. Het tweede gedeelte van de avond(en) de vries; Elsbeth, d. van P. de Reuver en zal geheel door eigen krachten worden M Breebaart; Johanna A., d. van N. van verzorgd. Zutphen en P. C. M. Schuurman; Johanna Twee leerkrachten van de Volksmuziek- c d van H p v Lieshout en N. J. Distel- school hebben in Den Haag met goed ge- brink; Frank M„ z. van K. van Unen en volg het staatsexamen voor muziek afge- L R Haack; Nicolaas T„ z. van T. Fatels legdde heer J. L. Heeremans slaagde en M veldhuis; Hans, z. van R. L. M. M. voor het staatsexamen A voor piano en Hols en j B A M van Bunge. de heer J. van Wijk voor het eerste ge- ONDERTROUWD: A. C. de Bruin en A. deelte van het staatsexamen B voor piano, j Akkerman; S. Bark en P. M. Groenland; G. N. Arnold en C. van Boxtel; F. J. F* fnontPVPili 11 O" Schoorl en W. G. Zwanenburg; G. Terpstra VJ1 LJC11LC dllllg en A M oorthuijsen. i„ GETROUWD: M. Duinmaijer en M .A. De noteringen 0P ^e ^oenteveilmg Brakenhoff; M. Nouris en W. Rumping; N. Beverwijk waren woensdagaardbeien 280 j. Ko0iman en A. -580 sla S.S-iO spmazie e-^ bospeen j D Schouten en j Betten; 10—25, waspeen 10—24, sperziebonen 45 w H R van Dok gn A Boot; p M_ Kui_ 88, snijbonen 35—73, tuinbonen 11 5, en E A x Barend; N. J. Termes en doperwten W-106, peulen 34-89, postelein P M w yan der Tuin en 4—10, bloemkool 10—37.y Bouma. In zaag gevallen. In Krimpen aan de OVERLEDEN: W. Visser, 87 j., ongeh., Lek is de 50-jarige heer C. de Jong bij D. C. G. Meijran, 74 j., geh. met C. Niessen; werkzaamheden in een houtzagerij ge- C. J. van Doorn, 68 j., geh. met P. G. Veld- struikeld en op een in werking zijnde huisen; H .de Heer, 76 j., geh. gew. met handzaag gevallen. Hij was vrijwel op H. Helmink; G. Wassili, 61 j., geh. gew. slag dood. J met J. F. M. v. d. Wijgerd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7