Jong talent houdt geen rekening met gerenommeerde namen Tennis-robot Dag van SKODA'63 1 Garfield Sobers gaf score van West-Indië redelijk aanzien sigaret..? HUNTER! Vierdaagseleger raakte bravour kwijt op bar natte derde dag de regen HILVERSUMSE „OPEN" STRIJD: Alleen dames zijn hierop uitzondering Ruil van spelers In Apeldoorn was er slechts één uitvaller Magnifieke vang van bowler Lock in vierde testmatch Toch viel aantal uitvallers nog wel mee Karstens gaat toch naar „Ronse" Mooi honkbal bij Schoten-OVVO? Honkbalprogramma 15 Gentleman-tennisser Emerson voelt zich steeds eenzamer VRIJDAG 26 JULI 1963 Voorzichtig Publiek: „out" DE SKODA-COMBI STAAT ALTIJD VOOR U KLAAR een veilige keuze Octavia Combi - geheel compleet - v.a. f 6475,- - Voor 3de maal de titel Gentleman-tennisser Emerson heeft ook op de vierde dag van de internationale kampioenschappen van Nederland stand kunnen houden. Maar in de brief, die hij 's avonds in een stil hoekje aan zijn zieke vriend Santana schreef, had kunnen staan: „Beste Manoio, maar goed dat je niet gekomen bent, want hier in Hilver sum zouden ze ook jou niet hebben ge spaard. Good-old Bob Howe werd gebru taliseerd door Drysdale, Martin Mulligan's reputatie ging door het slijk tegen Bres son en gisteren heeft ook Fletcher het niet kunnen houden tegen Diepraam. Al leen ik ben nog over, maar het wordt stil om mij heen." Ja, in Hilversum wordt gespot met re putaties. De aankomende tennis-generatie heeft zich gestaald in een maandenlange reeks van toernooien en nu is het ogen blik daar, dat zij de mannen met de ge vestigde namen zonder schroom tege moet kunnen treden. Vooral de Zuid-Afri kanen hebben zich de laatste jaren inten sief bezig gehouden met de ontwikke ling van jong talent. En het resultaat is, dat zij zich reeds ver voor de laatste dag van het toernooi hebben verzekerd van een finaleplaats in het heren-enkelspel. Via de kwartfinales, die donderdag werden gespeeld, plaatsten zich namelijk twee Zuid-Afrikanen: Cliff Drysdale en Keith Diepraam. De derde was Roy Emerson, die zich met machtige services een weg baande langs de Japan ner Ishiguro (6-3 6-0). In de halve finales komt de Australiër uit tegen de winnaar van de ontmoeting Forbes (Zuid-Afrika) Bresson (Frank rijk), die vrijdag plaatsheeft. In de ande re halve eindstrijd staat Drysdale tegen Diepraam. Van deze jonge Zuidafrikanen stal de boomlange Diepraam de show door de als derde geplaatste Australiër Fletcher uit te schakelen (2-6 6-2 8-6). Het was een merkwaardige partij, vol onverwachte wendingen, met momenten van klasse-tennis en perioden waarin het spelpeil wegzakte. Hoe verder de strijd vor derde, des te voorzichtiger ging Fletcher lopen. Kennelijk wilde hij op het door de regen glad geworden gravel geen bles sure riskeren. Het was een gevaarlijke tactiek tegen een tegenstander, die zelfs bij een 1-4 achterstand in de beslissende set van geen wijken wist en bleef lopen voor elke "bal. Mét sublieme backhahd- passing vocht Diepraam zich zelfs naast Fletcher (4-4). Op dat moment kon een toeschouwer het niet langer aanzien, dat beide spelers met drijfnatte loodzware ballen voort- speelden en gooide drie nieuwe ballen op de baan, zonder toestemming van de scheidsrechter af te wachten. Het werd door beide spelers dankbaar aanvaard, maar het betekende een voordeel voor Flet cher, die aan service was en hierdoor dan ook op 5—4 kwam. Diepraam bleek niet geschokt te zijn en nivelleerde de stand om vervolgens na twee match-points bij 6—5 de partij met 86 in zijn voordeel te beslissen. Cliff Drysdale had duidelijk meer con- De tennisclub „Zandvoort" heeft als eerste Nederlandse vereniging een tennis trainingsmachine in haar bezit gekregen. Het in Zwitserland gebouw de maar in Australië uitgevonden ap paraat zal vandaag op de internatio nale tenniskampioenschappen in Hil versum worden gedemonstreerd. De machine „schiet" 30 ballen per minuut naar de andere zijde van het net. Spelers hebben dan de keus uit tal van mogelijkheden, zoals smashes Jlinfcs_ en rechts), dropshots, lobs en drives. In Australië maken de bekende topspelers tijdens hun trainingsuren gebruik van deze machine. De foto laat zien hoe de jeugd van „Zandvoort" met deze uitvinding traint. trole dan de Australiër Newcombe: 97 64. Behalve een harde dubbelhandige backhand heeft de Zuid-Afrikaan echter weinig slagen om een rally snel te be ëindigen. Zijn wijze van spelen is energie- vretend, maar het schijnt zijn tegenstan der meer uit te putten dan hemzelf. Dat bleek wel in de slotfase van de tweede set, toen Newcombe een verwoed offen sief begon. Elke smash, die de Australiër sloeg ging gepaard met een sissend ge hijg, alsof een locomotief op het punt van vertrek stond. Toch haalde hij op van 2—5 tot 4—5. Op eigen service kreeg Drysdale ech ter twee matchpoints. Bij de eerste daar van deed zich een incident voor, dat uniek is in de annalen van de interna tionale kampioenschappen van Nederland. Eerst sloeg Newcombe de bal uit, zonder dat de scheidsrechter reageerde en ver volgens deponeerde hij een volley pre cies op de achterlijn. Uit het publiek riep een stem „out". Drysdale retourneerde niettemin de bal, die Newcombe met de hand opving. Con sternatie alom.Drysdale was zo spor tief „let" te vragen, maar het gebeurde had hem toch uit zijn concentratie ge haald en beide matchpoints gingen ver loren. Op de derde evenwel hielp New combe een handje door de service-return in het net te slaan. Prestige-verlies voor de geplaatste heren, bij de dames kan men spreken van het omgekeerde. Alle vier de geplaatste speel sters bereikten namelijk de halve finale. Naast Lesley Turner en Christiane Mer- celis, die woensdag al zo ver kwamen, kwalificeerden zich op de vierde wedstrijd dag ook de Zuidafrikaantjes Mary Hunt en Renée Schuurman. De frele, lichtvoe tige Hunt versloeg Dorothy Knode met tweemaal 6-4 en de volslanke verloofde van Wilhelm Bungert had weinig moeite (6-2 6-2) met Noelene Turner, een naam genote, maar geen familie van de veel beroemdere Lesley. De tweede-divisieclubs AGOVV en Alkmaar hebben donderdag overeenkomst bereikt inzake een spelersruil De Hongaar Tibor Lörincz zal het komende seizoen uit komen voor de Apeldoornse club, die daar voor aanvalsleider Sietse de Vries afstond aan Alkmaar. Van de 1323 wandelaars, die donderdag morgen in alle vroegte waren gestart voor de derde dag van de Apeldoornse Vier daagse, heeft er slechts één de finish niet gehaald, zodat vandaag 1322 tippelaars aan de laatste etappe mochten beginnen. Voor de derde dag hadden de organisa toren de wandelaars een nog niet eerder in de Apeldoornse Vierdaagse gelopen par cours voorgezet, dat door het prachtige natuurschoon van de deelnemers een en thousiast commentaar kreeg. Vanuit Apeldoorn liepen zij via Hasloo, Radio Kootwijk en Kootwijkerbroek via Nieuw Milligen en Hoogsoeren terug naar Apeldoorn De tocht voerde in hoofdzaak door bossen en over de heide; de grote wegen werden vermeden. Metgezel gedu rende de gehele dag was de gestaag val lende regen, die door de deelnemers ove rigens meer werd geapprecieerd dan de grote hitte van woensdag, temeer daar de regen er voor zorgde, dat de bospaden niet in stofpaden veranderden. De laatste dag voert de deelnemers in een grote cirkel ten zuiden van Apel doorn via Beekbergen, de Woeste Hoeve, Hoenderloo en Ugchelen terug naar het verzamelpunt, waarbij de triomfale intocht in Apeldoorn om drie uur zal beginnen. 1320 wandelaars zijn vandaag op de laat ste dag van de Apeldoornse Vierdaagse jfèstart. De deelnemers" trokken onder een licht bewolkte hemel richting Beekbergen om via de Woeste Hoeve, Hoenderloo en Ugchelen naar Apeldoorn terug te keren. Advertentie H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG VOORSCHOTEN TEL. (01717)2010 DEALER: Garage VERBEEK Bloemendaalseweg 5-7 Bloemendaal, tel 52301 k s4 Garfield Sobers, een van de beste bats- men in de wereld, heeft het Westindische totaal in de vierde testmatch tegen En geland, die gisteren in Leeds is begon nen, nog een alleszins redelijk aanzien gegeven. Hij kwam in op 71 voor 3 en vertrok op 287 voor 5, nadat hij in 251 minuten een briljante century (102) had gescoord. Zijn 82ste run betekende tevens dat hij de elfde man was die 4000 runs op zijn naam had in testcricket. Hij verdween overigens naar het pavil joen op de eerste bal nadat hij zijn hon derd had volgemaakt. Met een enorm harde slag joeg hij een door Lock ge bowlde bal in de richting van het dode wicket terug. De duizenden toeschouwers richtten hun ogen naar de boundary om de zestiende boundary van de Westindiër een feit te zien worden, maar de bal be reikte de boundary niet. Met een weergaloze reactie dook Lock naar de bal die niet meer dan dertig cen timeter van de grond kan zijn geweest en verkreeg zo een batsman caught en bowled zoals hij wellicht nimmer in zijn lange loopbaan heeft gehad. Aanvankelijk kon ook Sobers eenvoudig niet geloven dat zo'n striemend harde slag te vangen was, maar toen Lock opstond, de bal in de lucht gooide en een machtig „how's that" brul de, draaide hij zich om en wandelde naar het paviljoen. Het was toen een kwartier voor het ein de van de speeltijd en het leed dus geen twijfel dat een belangrijk wicket viel op een uiterst belangrijk tijdstip. Althans, van Engelse kant bezien. Anderzijds kan worden gesteld dat als niet Sobers de Westindische innings een geheel ander aanzien zou hebben gegeven, de match wel weer uiterst naar voor West-Indië zou zijn verlopen. Want, zoals geschreven, op 71 waren al drie wickets gevallen. McMorris was door Barrington gevangen op het bowlen van Shackleton voor 11 en Hunte (22) werd het slachtoffer van Trueman toen hij door Parks was gevangen op een bal die hem -dreigde te onthoofden. Op 71 kwam dus Sobers in. Sobers, die in eéri van de vorige wedstrijden een uiterst hinderlijke handblessure had opge lopen, had verklaard in staat te zijn om behoorlijk te batten, maar captain Dexter Advertentie Garfield Sobers, die gisteren in Leeds zijn 4000ste run maakte in testcricket. Hij scoorde een century (102) en werd toen miraculeus gevangen door Lock. IgClGUU W11UC UQl VVLl V-CllO HLU direct Fred Trueman uit het out- et'de opdracht orrv'zo snel te bowlen o v* nytirtmivif mnrtftliilr iTrn c1 Dot n-Oc van Engeland wilde dat wel eens zien en haalde fiefy me als"maar 'enigszins mogelijk was. Dat was kort na een uur in de middag, maar het was bijna kwart voor vijf voordat er weer een wicket viel. Want Sobers en Kanhai sloegen zich door de Engelse aanval heen met een stand van 143 in 160 minuten zonder ook maar een kans weg te geven. Drie overs voor de nieuwe bal kon worden gebruikt scheen Dexter zich plotseling te herinne ren dat hij ook nog de beschikking had over een spinner in zijn team die Lock heette. Lock werd dus in de aanval be trokken en ziedaar, met zijn zevende bal nam hij de off stump van Kanhai's wic ket. Lock werd bedankt en kwam pas weer als bowler terug in de late namiddag en weer boekte hij, zoals geschreven, succes met die wonderbaarlijke vang waardoor ook Sobers' innings ten einde was. Een vang overigens die de wedstrijd weer een geheel open karakter gaf. De bowlingcijfers na de eerste dag wa ren: Trueman 29-7-74-1; Shackleton 38-9- 79-1: Dexter 23-4-68-1, Titmus 16-1-61-0; Lock 11-4-17-2. Aan bat komen no.: Wor rell, Hall, Griffith en Gibbs. Er waren op deze eerste dag 28.134 toeschouwers in Leeds. De Russische schermer Jakub Rylski heeft donderdag in Danzig voor de derde maal in zijn carrière de wereldtitel op sa bel behaald. In de finalepoule eindigde hij gelijk met de Pool Jerzy Pawlowski, maar in de barrage liet hij geen enkele twijfel bestaan over zijn superioriteit: 5-0. Rylski en Pawlowski hadden in de finalepoule van vier beiden 2 partijen gewonnen. De derde plaats was voor de Italiaan Vladi- miro Calarese met 1 gewonnen partij. Het Vierdaagseleger is zijn bravour kwijt. De urenlange stortbuien hebben daarvoor donderdag, op de voorlaatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse dus, ge zorgd. In het heuvelland ten zuiden van de keizer Karelstad rond Milsbeek, Groes- beek en Bergen en Dal werd de over moed, die al twee dagen van de vele ge zichten af te lezen was, op slag wegge spoeld. Zelfs de commando's, die de eer ste dagen voor het zuiverste „gallery- play" zorgden door de laatste 300 meters, die hen van de eindcontrole scheidden, in een uitermate correcte, maar wat over dreven looppas af te leggen, konden er niet helemaal meer tegen op. Zeker, de dragers van de groene baret ten marcheerden gedisciplineerd en uit N'JMEGENJ Alverna Malde. Nederaesell Molenh. «Grave Maas hPijrm- PUsnttfen A 4O-5S-50 •jGroenewoud Oefrelr t Rustolaars volle borst gaven zij uiting aan hun trots, commando te zijn. Geen officier had ech ter nog de moed om het bevel looppas te geven. Het zou overigens beslist niet gewaardeerd zijn. De beproevingen waren al te erg en te langdurig geweest. Het zou ook nauwelijks zin hebben gehad, want de meldingsplaats voor de groepen aan de wedren lag vrijwel verlaten in de langdurige regenbuien. De Israëlische militairen overleefden de zware derde dag nog het best. Maar de groep was dan ook zo verstandig geweest om met de elf uur, die ter beschikking stonden, te woekeren. Bijna tien en een half uur gebruikten de Israelis ervan. Dankzij de lange, goedgekozen rustperio den hebben ze tenminste nog een aanmer kelijk deel van de buien gemist. Ondanks het bar slechte weer zijn er maar 76 wandelaars op deze derde dag uitgevallen. Nog niet de helft van het aan tal, dat woensdag de strijd staakte. In derdaad blijkt dus langzamerhand het kaf wel van het koren gescheiden te zijn. Het Vierdaagseleger telde gisteren nog 9788 manschappen. Tot tien uur in de morgen ging het nog. De verspreide motregen was eerder ver velend dan werkelijk lastig. Het zou ech ter met die regen van kwaad tot erger worden. Toen de hoofdmacht op de Pias- molen toeging, barstte de eerste bui los. Is er nog een handkar hiero, riep een jeug dige infanterist met een tongval, die dui delijk maakte dat 's mans wieg dicht bij de Westertoren moet hebben gestaan. De regen had zijn vermoeide spieren bij na verlamd en de rust, die er op volgde De Leidse wielrenner Gerben Karstens gaat toch naar de wereldkampioenschap pen wielrennen op de weg, die begin vol gende maand in België worden gehouden. Karstens werd enige tijd geleden door de medische commissie van de K.N.W.U. dringend aangeraden een aantal maanden rust te houden in verband met een keel ontsteking. De hevig teleurgestelde Karstens heeft daarop een herkeuring aangevraagd in het Academisch Ziekenhuis in Leiden waar men hem twee dagen lang heeft on derzocht. Donderdag kreeg hij daarvan de uitslag. Men heeft hem daar geheel goed gekeurd, zodat Karsten de nog voor hem open gehouden plaats in de ploeg voor de wereldkampioenschappen kan innemen. De wedstrijd 5»chotenOVVO die zater dagmiddag wordt gespeeld kan wel weer eens een mooi honkbalduel worden. Beide teams hebben getoond dat ze zo langza merhand in vorm zijn gekomen. Traditie getrouw zal de winst in de double-header EHSHHC wel weer worden gedeeld, hoe wel het met HHC in dubbele wedstrijden tot nu toe steeds alles of niets is geweest: die tegen Sparta leverde geen, die tegen VVGA vier winstpunten op. Zondag wordt tevens de returnmatch tus sen OVVO en Schoten gespeeld, nu in Am sterdam-Oost. EDO moet de moeilijke uit wedstrijd tegen UW tot een goed eind kunnen brengen. In de eerste klasse wordt zaterdagmid dag de derby SC HaarlemHCK gespeeld. HCK heeft goede kansen op de titel, de 40-jarige Sportclub bengelt onderaan en ook zaterdag zal hieraan wel niets worden veranderd. Kennemerland gaat in Amster dam-Noord bij Volewijckers op bezoek en dat wordt een moeilijke opgave. Het honkbalprogramma luidt: Zaterdag 27 juli: Hoofdklasse: Schoten—OVVO (15 uur), VVGA—Sparta. Eerste klasse: Vole wijckersKennemerland, AjaxABC, SC HaarlemHCK. Overgangsklasse: HFC HaarlemSVV, HCAW—Roos wijk, Terras vogelsNeptunus. Tweede klasse A: Thor OG, Blauw WitSparïaan, Geuzen Quick. Tweede klasse B: RCHTHB, TYBB—CTC. Res. eerste klasse: EHS 2— VVGA 2, HHC 2—OVVO 2. Res. tweede kl. A: Rooswijk 2—CTC 2. Zondag 28 juli: Hoofdklasse: EHSHHC (11 uur), EHS—HHC (14 uur), OVVO— Schoten, UWEDO. Eerste klasse: Storks —ADO. WVHEDW—PSV. Overgangsklas se: RFCHazenkamp. Tweede klasse A: Robur—HCTIW. Tweede klasse B: Feijen- oordLaakkwartier, DIOBlue Lions. Derde klasse C: RivalenThamen, Bloe mendaalRood Wit. Res. eerste klasse: SC Haarlem 2Sparta 2, Storks 2Scho ten 2. Res. tweede klasse A: ADO 2 EDO 2, HCK 2—SVV 2, Sparta 3—UW 2. deed hem al evenmin goed. Het was nog humor, vier uur later zou diezelfde Am sterdamse soldaat met een ordinaire hand kar waarschijnlijk heel gelukkig zijn ge weest. De Zeven Heuvelenweg bij Berg en Dal, met de onafzienbare korenvelden erlangs, prachtig als de zon schijnt, was nu louter 5 km van diepe ellende. Tegen wind en regen in worstelden de lopers zich steeds weer naar boven, om dan na een korte da ling weer zo'n berg voor zich te zien. Bij tientallen gaven ze zich hier, op 5, 6 km van de finish gewonnen. Geen Vierdaagse kruisje kon hen nog iets schelen. Alleen rust, droge kleren en wat warms om te drinken lagen op dat moment nog in hun interessesfeer. Sfeerloos en stil was ook de binnen komst in Nijmegen. De dappersten had den evenals de bewoners van Groesbeek en Berg en Dal dat eerder hadden ge daan hun plaatsje langs het parcours in genomen. Ze kwamen echter niet eens aan applaudisseren toe, toen het verslagen legioen, dat in een nachtrust de kracht hoopt te vinden om toch nog de slotaanval tot een goed einde te kunnen brengen, zwijgend de Groesbeekseweg kwam afge- sukkeld. En, ironie van het lot, nauwelijks was de laatste loper bij De Vereeniging gearri veerd, of eindelijk brak de bewolking, waarna de zon de sporen van de regen snel uitwiste. De wandelaars zijn vanmorgen aan hun laatste dag begonnen. Aangezien slechts een klein aantal (18) de strijd staakte zijn vandaag 9770 deelnemers op weg gegaan, richting Cuyck. De zon scheen en het was ideaal wandelweer.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15