Archeologische werk- en studieweek in Assendelft joh.vellekoop bender OPRUIMINGSNIEUWS ederland woni ngi n rich ti ng Feest, hoop en vrees leven in Bruinisse EXAMENS «JÊfc r u hoort er weer bij ,weé (tj ederland A.R. deBQER Doets grossiert zestig jaar Nieuwe functie aan marine-instituut in Den Helder Roemeense reclame voor kikkerbilletjes voor uw vakantiereizen en dagtochten door Nederland o.a. ALLE voorradige karpetten met kortingen van 10-50% ALLE niet afgeprijsde karpetten met 10% korting ALLE cocoskarpetten met 25 korting FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 26 JULI 1963 REISBUREAU Medische verzorging tijdens het weekeinde CONSTANT - verlovingsringen LUXE VERHUUR H. POST De Archeologische Werkgemeenschap voor Westelijk Nederland heeft voor de week van zaterdag 27 juli tot en met za terdag 3 augustus een archeologisch werk en studiekamp in Assendelft georgani seerd. Hieraan zullen leden uit het gehele land deelnemen. Op het terrein bij de openbare lagere school aan de Burgemeester De Boer- straat zal onder leiding van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek in Amersfoort een noodopgraving worden verricht. Ter plaatse is een inheemse ne derzetting uit de eerste eeuw vastgesteld. De lezingen en maaltijden worden ge houden in de kantine van Asmeta op het industrieterrein aan de Industrieweg. Het programma is als volgt samenge steld: Zaterdag 27 juli: 12.00 uur: Aankomst der deelnemers en ontvangst; Opening door de heer M. van Hoogstraten, alge meen voorzitter der A.W.W.N. 14.30 uur: Verkenning van het opgravingsterrein; 20.00 uur - „Ontstaan en geschiedenis van de polder Assendelft". Lezing met illustra tiemateriaal door de heer J. de Boer, bur gemeester van Assendelft. Zondag 28 juli: 9 uur: Ontbijt. Gele genheid voor kerkgang; 14.00: Excursie door West-Friesland onder leiding van drs. W. F. G. Wiese te Hoorn. 20.00 uur: Ge legenheid voor onderling contact en be sprekingen. Maandag 29 juli: 9.00 uur: Praktische opgravingswerkzaamheden; 14.00 uur: Voortzetting der werkzaamheden; 20.00 uur: „Het raakvlak van de historische geografie en de archeologie ih de Neder landse kustgebieden." Lezing met kleuren dia's door drs. H. Halbertsma, wetenschap pelijk ambtenaar der R.O.B. te Amers foort. Dinsdag 30 juli: 9.00 uur: Voortzetting der opgravingen; 14.00 uur: Voortzetting der werkzaamheden; 20.00 uur: Bezoek Advertentie Kennemerlaan 25 IJmuiden Tel.8306 naar TEXEL GRONINGEN DELTAWERKEN EFTELING VELUWE WEEKEND VALKENBURG @tc GtC. WÜPPERTAL, Duitsland WEEKEND BRUSSEL VERRASSINGSTOCHTEN Prijzen van 9.50 tot 32.50 Vraagt folders Voorverkoop Snip- en Snap- revue „Uit en Thuis" in Carré in- of exclusief vervoer per bus vanaf IJmuiden. AV PASSAGEBUREAU INTRANED IJMUIDEN Kennemerlaan 25 Tel. 02550-8306 LUCHTVAART- SCHEEPVAART- en SPOORBILJETTEN aan de oliemolen „Het Pink" te Koog aan de Zaan. Woensdag 31 juli: 9.00 uur: Voortzetting der opgravingen; 14.00 uur: Voortzetting der werkzaamheden; 20.00 uur: „De re cente opgravingen op het Hoogoventerrein te Velsen". Lezing met kleurendia's door de heer H. J. Calkoen te Velsen, ere voorzitter der A.W.W.N. Donderdag 1 augustus: 9.00 uur: Voort zetting der opgravingen; 14.00 uur: Voort zetting der werkzaamheden; 20.00 uur: be zoek aan de Zaanse Oudheidkamer en de Zaanse Schans te Zaandijk. Vrijdag 2 augustus: 9.00 uur: Voortzet ting der opgravingen; 14.00 uur: Afsluiting der werkzaamheden; 20.00 uur: „De Mo lens van de Zaanstreek." Lezing met kleu rendia's door de heer M. van Hoogstraten te Dordrecht, algemeen voorzitter der A.W.W.N. en bestuurslid der Vereniging De Hollandse Molen". Zaterdag 3 augustus: 9 uur: Bespreking van de opgedane ervaringen en verkre gen resultaten; 11 uur: Sluiting van de werkweek door de heer M. van Hoog straten; 12 uur: Maaltijd waarna vertrek der deelnemers. Op 1 augustus bestaat de Handelsonder neming Doets in Purmerend zestig jaar. De heer Doets zal dan zelf veertig jaar aan de zaak verbonden zijn. Voor Noordholland boven het Noordzee kanaal is de naam Doets onafscheidelijk verbonden met De Spar. Geen wonder, want de heer Doets behoorde tot de aller eerste grossiers in Nederland, die zich der tig jaar geleden achter de heer van Well uit Zoetermeer schaarden toen deze naar Amerikaans voorbeeld ook in Nederland met het vrijwillig filiaalbedrijf begon. Het waren moeilijke tijden. Men werd uit de Grossiersbond gestoten en fabrikanten werden opgewekt aan de Sparmensen niet te leveren. Alle moeilijk heden ten spijt, groeide de Spar evenwel snel. Momenteel telt de over 15 landen ge spreide organisatie zelfs 35.500 levensmid- delenbedrijven. Ondanks het feit, dat de heer Doets tot de ouderen in het Sparge- heel behoort, is zijn bedrijf in levens-élan toch altijd nog één der jongste. Door tal van evenementen heeft „Doets" in de af gelopen decennia van zich doen spreken. Op 1 augustus vindt er een intiem diner plaats met 50 genodigden in het Hereloge ment te Purmerend. Op 31 augustus is er een uitgaansdag voor het personeel met familieleden. Op 11 september ontvangt de heer Doets zijn Noordhollandse winkeliers met hun dames. En van 10 t.m. 14 sep tember tenslotte hoopt de jubilaris de con sumenten uit Purmerend en wijde omge ving te mogen begroeten op de originele Oosterse markt op het plein voor het Ge meenteziekenhuis. Advertentie Een bezoek aan onze zaken te Beverwijk is meer dan de moeite waard Op de meeste artikelen KORTING van 10 50 heren- en jg jongens kleding UilUU Breestraat 17* 19 Beverwijk IJMUIDEN: Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652; A. J. van Leusen, Van Tuyll weg 34, tel. 4328. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550 6504, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39 IJmuiden, tel. 025508915, voor IJmui den en IJmuiden-Oost; zuster G. Kolk man, Brederodestraat 2, Haarlem, tel. 0250062044, voor IJmuiden-Oost en Driehuis; zuster G. Lamrperts, Curasao- straat 18, Santpoort, tel. 025608756 voor Santpoort-Noord en Santpoort Zuid; zuster J.- Markenink, Geelvink straat 27, Velsen-Noord, tel. 02510—3936 voor Velsen-Noord en Velsen-Zuid. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sas sen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: W. van Willigen, Benelux- laan 186, Beverwijk, tel. 025106079. SANTPOORT: Arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort-Dorp, tel. 8570. Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-Noord, tel. 02500 52956; Apotheek Remmers, Kruisstraat 6, Haarlem, tel. 0250010354. BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: dr. M. H. A. Melchior, Noorderwijkweg 1, telf. 3340; zondag van 9 tot 24 uur: dr. H. J. F. Peeters, Dom meisingel 2, tel. 5300. Kraamverzorging: zuster P. J. Luiting Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, tel. 4324 Wijkverpleging: zuster T. Dijk, Verleng de Vorostraat 6a te Wijk aan Zee, tel 02517—343. Aan het Koninklijk Instituut voor de Ma rine in Den Helder komen twee nieuwe functies: vlagofficier belast met de offi ciersvorming en hoofd wetenschappelijk onderwijs. Deze functies worden voor het eerst vervuld door commandeur J. H. ba ron Mackay en prof. ir. Vinke, kapitein ter zee van de technische dienst. De func tie van commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine blijft als zoda nig bestaan. Zij zal worden vervuld door de kolonel der mariniers A. F. van Vel sen. De huidige commandant van het instituut, kapitein ter zee J. van Dappe ren zal zaterdag zijn functie overdragen aan commandeur J. H. Baron Mackay. De nieuwe functies vormen een van de aspecten van de ingrijpende onderwijs- herziening aan het instituut, die door ka pitein Van Dapperen gedurende zijn drie jarige ambtstermijn als commandant van het instituut werd doorgevoerd. De vlagofficier belast met de officiers vorming is verantwoordelijk jegens het college van curatoren voor het onderwijs aan het koninklijk Instituut voor de Ma rine in al zijn aspecten. Hij krijgt een veelzijdige taak. Het bleek nodig hem in de uitoefening daarvan te doen bijstaan door twee terzake kundige adviseurs. De commandant van het Koninklijk Instituut is daarbij in het bijzonder belast met het geven van adviezen voor de militaire en algemene vorming van adelborsten en be roepsofficieren. Het hoofd wetenschappe lijk onderwijs zal adviseren inzake de we tenschappelijke vorming. Kapitein ter zee van de technische dienst prof. ir. W. Vinke is de eerste hoogle raar, die uit de kring van actief dienen de beroepsofficieren der zeemacht voort komt. Op 1 juli werd hij, zoals gemeld is, bij Koninklijk Besluit benoemd tot bui tengewoon hoogleraar aan de technische hogeschool in Delft in de afdeling werk tuigbouwkunde, welke functie hij naast die van hoofd wetenschappelijk onderwijs aan het Koninklijk Instituut voor de Ma rine zal gaan vervullen. De aftredende commandant van het Ko ninklijk Instituut voor de Marine, kapi tein ter zee J. van Dapperen, zal in sep tember worden belast met het bevel over de „Karei Doorman". Advertentie Een partij-aanbieding COCOS op 70, 100 en 117 br. met 25% KORTING PLANTAGE 152 BEVERWIJK Tel. (02510) 6105 MARKTPLEIN 29 IJMUIDEN Tel. (02550) 7541 Als men in Nederland over „kikkerbil letjes" spreekt zal men maar zelden men sen tegenkomen, die „ha, lekker" zeggen. Wij hebben iets tegen de consumptie van dit voedsel, dat toch voor anderen een he le lekkernij schijnt te zijn. Het is tenslotte bekend dat men er in Frankrijk verzot op is. Momenteel wordt ook in Duitsland veel propaganda voor deze kikkerbilletjes ge maakt en blijkens een publicatie in de All- gemeine Fischwirtschaftzeitung wordt dit gerecht beschouwd als een visgerecht. Het blijkt dat men in Roemenië zeer veel kik kers vangt en dan exporteert. Samen met. kreeften vormden de „waterkikvorsen" het object van een grote reclamecampag ne van een grote Roemeense exportfirma. Juist omdat wij er zo van gruwen is het wel interessant om te zien hoe dit produkt wordt aangeprezen. „Levende waterkikvorsen," van de soor ten „rana esculaenta" en „rana ridïbun- da" in een gewicht van 25 tot 120 gram per stuk, in houten kisten van zes tot acht kilo verpakt, leverbaar van augustus tot december en van februari tot april. Ver zending per ijlgoed met internationale sneltreinen. Bevroren kikkerbilletjes, van levende kikvorsen van de soorten „Rana esculaenta" en „Rana ridibunda" onder pijnlijk nauwkeurige opvolging van de hy- giënevoorschriften gewonnen en zorgvul dig toebereid. Dan in pakken van 1 of 2 kilo ingevroren en in houten kisten tot twintig kilo netto verpakt. Levering gedu rende het gehele jaar in koelwagens." Stenen vis weg Van een balkon op de eerste verdieping van het Amsterdamse stadhuis is een stenen vis gestolen, een beeldhouwwerk met een waarde van on geveer 700 gulden, eigendom van het Ste delijk Museum en destijds in bruikleen aan het stadhuis afgestaan. De vis is als vermist bij de politie opgegeven. Zaterdag 27 juli wordt in Bruinisse voor de vijfde maal het jaarlijks mossel- feest gehouden. Al wie dat wil zal zich die 'dag kunnen inschepen op een der veertig bodems van Bruinisses mossel- vloot, die tot twee maal toe, eenmaal 's ochtends en eenmaal 's middags, ge- pavoiseerd en wel ter vlootschouw uit zal varen. Van nabij zullen de gasten het vissen der mosselen kunnen zien en voor het nuttigen dezer schelpdieren zal hun ruimschoots gelegenheid worden ge boden. Gebiedster van Brunisse np deze feest dag is de mosselkoningin 1963, die, bij het aanbieden van het hartig produkt der Zeeuwse wateren, zeker ook iets hartigs zal hebben te zeggen over de hoop en de vrees waarin Bruinisse in deze deltatfjden leeft. Bruinisse „Bru" noemen de inwoners het kortweg, niet alleen als telegramadres op hun vissersvaartuigen maar ook in hun dagelijkse conversatie hoopt door de uitvoering van het deltaplan twee dingen ontmoeten Bruinisse, deltawerken en re creatiecentrum en enige industrie. Nu al Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Middenstandsexamens Haarlem. Voor het middenstandsexamen zijn geslaagd: E. Klaster, A. v. Kleef-Boschma, beiden uit Haarlem; Klein, De Zilk; L. A. H. v. d. Kleut, Haarlem; A. J. Klomp, Amsterdam; H. J. M. Kompier, R. de Koning, beiden uit Heemstede; E. Knorr, Amsterdam; M. Ko per, Heemstede; L. Kops, Amsterdam; E. v. d. Kraats, Halfweg; R. W. Kramers, Haarlem; A. M. Kroezen. Hillegom; W. A. M. Kroon, B. v. d. Laan, beiden uit Haar lem; A. G. Lablans, IJmuiden; F. B. C. M. Labohm, Haarlem; J. Labruyère, Aals- meerderbrug; J. M. J. L Laureij, Haar lem; L. Leertouwer, IJmuiden; S. A. van Leeuwen, C. J. van der Lem, beiden uit Beverwijk; G. O. E. van Leij, Heemskerk; F. P. de Lie, Beverwijk: P. F. Lievers, Beverwijk; T. Lodewijk, Hillegom; H. Loo- man, Haarlem; J. W. Luiten, Bentveld; J. M. Maalman, Beverwijk; J. C. J. Ma thot, Heemstede; M. A. J. van der Meer, Aalsmeer; H. W. Meiboom, H. G. J. Meier, J. F. Meier, allen uit Haarlem; J. Meis- Fischer, Amsterdam; J. van der Meule, Driehuis; F. J. Meurer, Hillegom; J. Meijer. Nieuw-Vennep; J. v. d. Linden, Haarlem; A. L. Middelkoop, Amsterdam; J. E. R. Michielsen, Haarlem; M. Modderman, Heemstede; W. F. Möhringer, Haarlem; L. A. M. Molenkamp, Santpoort; D. Mook- hoek, Haarlem; J. M. A. Mooijekind, Nieuw-Vennep; P. A. Mooyekind, Bloe- mendaal; P. Mossinkoff, Haarlem; E. C. van Mourik, IJmuiden; A. B. J. R. Mul, Edam; R. L. Muller, Amsterdam; F. Mun- nikhuis, F. Nederstigt, beiden uit Haarlem; C. J. Nederveen, Amsterdam; D. M. van Neste, Haarlem; H. A. M. Nooy, Zandvoort; T. S. Nieuwenhuizen, Haarlem; H. W. L. van Nispen, Leimuiden; M. Noort, Haarlem. Rijkskweekschool Haarlem. Voor het hoofdakte-examen zijn geslaagd: gehele akte: de dames H. v. d. Bogaert-van Al melo, Amsterdam; M. Molders, Haarlem; en de heren: H. A. Wienk, Den Haag; E. A. G. Brunt, Lelden; A. Onrust, Aals meer; L. Nicolai, Den Haag; A. A. de Wit, Bloemendaal. Gedeelte A: mejuffrouw R. de Roock, Hoorn; en de heren: Th. A. van Leeuwen, Vogelenzang; J. IJ. de Vries, Haarlem; K. O. van Dam, Voorburg. Ge deelte B: de heer P. den Hartog, Den Haag. Mulo-examens Haarlem. Voor het eind examen mulo A zijn geslaagd: de dames: A. C. Teeuwen, Santpoort; I. A. G. Tin, I. W. Udema, L. C. I. Oostinga, M. Peetoom, G. Mars, H. Beekhuis*, A. Kessens*, E. J. M. Kranendonk, A. H. M. Kinket*, M. van den Eykhof*, P. A. Hof*, A. Beijer*, J. M Schop*, allen uit Haarlem; en de heren: R. van der Heyden, W. H. C. Blazer, J. A Wayenberg, allen uit Haarlem; F. Velt- man, Bennebroek; I. Bijster, T. de Gier, D. D. Wever, R. Woelinga*, J. de Wunnik*, E. van Gelderen*, C. van der Graaf*, allen uit Haarlem. ontmoeten Brunisse, deltawerken en re creatie elkaar. Een der attracties op het mosselenfeest is een bustochtje van enkele kilometers over de in Bruinisse beginnen de en reeds grotendeels gereedgekomen Grevelingendam naar de kabelbaan die volgend jaar zal worden gebruikt bij het voltooien van die dam. Achter de per kabelbaan opgeworpen steendam zal men, niet meer door de stroom gehinderd, het definitive dijk- licbaam met weg kunnen bouwen. Het tracé van de „kabelbaandam" wordt recht, dat van de definitieve dijk krom. Tussen die beide in zal, temidden van de wateren •tussen Oude Tonge en Bruinisse. een ter rein in de vorm van een schuttersboog ontstaan, dat groot genoeg wordt om het de vakantiegangers en weekeinders, die eens over de nieuwe, korte deltaroute Zee land zullen binnenstuiven, aan te bieden als gelegenheid voor het betere bermtoe risme: buiten de benzinedampen. Wie weet of niet ook een paar middenstanders van Brunisse mettertijd enige pijlen op deze boog zullen blijken te hebben. Sleutelpositie Maar echt in een sleutelpositie zal Brui nisse zich toch pas voelen als de dammen, die Schouwen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee aan elkaar vast zuilen klinken allebei gereed zullen zijn: na de Grevelin gendam in het oosten dus ook de dam door het Brouwershavense gat aan de zeekant. Dan zal er tussen beide eilanden een bek ken van zestienduizend hectaren ontstaan, waarin slikgronden en een aantal eilanden zullen droogvallen. Hoe de verhouding tussen landbouw en recreatie hier precies zal komen te liggen moet nog uitgemaakt worden, maar voor Bruinisse staat het wel vast dat er hier grote mogelijkheden ko men voor de watersport. Bruinisse mag dan in schün een heel be scheiden plaatsje innemen bij het zuid oostelijke hoekje van het bekken, in wer kelijkheid krijgt het de meest strategische positie: bij de (nu reeds aanwezige) sluis in de Grevelingendam, die eens de toe gangspoort tot al deze heerlijkheid zal zijn. Bruinisse vlast dan ook op nieuwe moge lijkheden voor zijn drie havens: de werk- haven, die door de deltadienst gebruikt wordt, de door die deltadienst aangelegde nieuwe vissershaven, en de vluchthaven aan het Zijpe, waar 25 zeiljachten nu al een lichtplaats kunnen vinden. VVV Om zich op de nieuwe tijden voor te bereiden heeft men te Bruinisse enige maanden geleden een V.V.V. opgericht, die thans een der actiefste van Zeeland is. De reeds aanwezige bescheiden kampeergele genheid zal worden verbeterd. Aan de vis sers heeft Bruinisse op het ogenblik al het een en ander te bieden. Zo worden van tijd tot tijd zeehengelwedstrijden georga niseerd. Wat middelgrote industrie zou Bruinisse, als het straks door slechts vijftig kilometer autoweg met Rotterdam verbonden is en later ook een prima wegverbinding met de zuidelijke Zeeuwse eilanden gekregen heeft, wel graag willen hebben. Burge meester Van de Linde denkt, gezien dé ligging van de plaats aan diep en druk bevaren vaarwater, aan een scheepswerf. Eén grote zorg kent Bruinisse: de dreigende verdwijning van de mosselteelt. Men blijft hier pleiten voor het behoud van mossel- verwaterplaatsen in Zeeland. IJmuiden (City) Uit een combinatie van beide voorkeuren die in het omvangrijke oeuvre van Hawks elkaar afwisselen, kan men zich „Hatari", de film die deze week de hoofdschotel vormt van de City-program ma's, samengesteld denken. Mannelijke moed en Hemingway-achtige vriend schap vinden we in de fragmenten van de dierenvangst, vermenging der sexen en liefdesverwikkelingen komen we tegen in de tussenliggende passages als de ja gers uitrusten en een gezelschap aantrek kelijke vrouwen voorhanden is om de zin nen te verzetten. Hatari is het Afrikaanse woord voor gevaar en gevaar is er vol doende aanwezig in de jacht op groot wild die door een groep jagers onder leiding van Sean Mercer (John Wayne) en in op dracht van enige Europese dierentuinen in Tanganyika wordt bedreven. Het levend vangen van giraffen, zebra's en rinoceros b7B itO d Fi Vele wilde dieren zijn in de film „Hatari" te zien, zoals deze giraffe. sen is een stoutmoedige onderneming en Hawks zorgt voor een reeks fascinerende opnamen die deze sportieve strijd tussen mens en dier voor de camera oplevert. Maar hij begrijpt dat men jachtscènes al leen geen amusementsfilm te vullen is en dus zorgt hij allereerst voor de komische noot die de spanning moet breken in de figuur van de komiek Red Buttons als een der jagers. Om vervolgens voor de niet minder onontbeerlijke „love interest" El- sa Martinelli in te schakelen als een mo dieuze fotografe, die wat misplaatst is in dit gezelschap van ruwe vrijgezellen, maar met Michèle Girardon als de gastvrouw van Momella Game Farm, het trefpunt der jagers, voor een aantrekkelijke stof- fage van de wildernis moet zorgen. Het samenbrengen van deze ontspannende in grediënten heeft iets kunstmatigs en de hele, drie uur lang durende film behoudt dat doorzichtige schema dat kenmerkend is voor de Amerikaanse amusementsfilm. De film wordt tot en met woensdag elke avond om acht uur vertoond. Zondagmiddag ziet men „De Saint in actie". Simon Templar, spreek uit De Saint, wordt aangesproken door een zon derlinge, aan de drank verslaafde miljo nair. Deze Freddie Pellman vertelt dat zijn leven in gevasr is en smeekt om bescherming. De houding van deze zonder ling maakt Simon Templar nieuwsgierig en hij besluit op het voorstel van de mil jonair in te gaan, echter niet dan nadat hem een voortreffelijk honorarium in uit zicht wordt gesteld. De weelderige villa van de miljonair wordt dan de plaats van handeling en de Saint krijgt er te maken met drie beeldschone secretaressen. De verwikkelingen stapelen zich op, maar dat is juist de charme van deze Franse film. Woensdagmiddag is er een speciale va kantiematinee met de bekende filmhond Lassie. Ditmaal heet de film „Lassie's beste vriend". Lassie is in deze film de hond van een dokter, en ook in deze rol zal hij de jeugdige kijkers wel weer tot het laatst boeien. Donderdagavond om acht uur kan men Danny Kaye nog eens zien in de zotte film „De dolle generaal". Beverwijk (L u x o r) Van vrijdag tot en met maan dag wordt er in Luxor een onvervalste- 'operéttefilm gedraaid: „Die lustige Witwe" op rpuziek van Léhar. Peter Alexander speelt de hoofdrol en hij wordt onder meer terzijde gestaan door Karin Hübner, Gunther Philipp, Maurice Teynac, Geneviè Cluny en Dario Moreno. Van dinsdag tot en met donderdag presenteert hetzelfde theater „Een vrouw is een vrouw" met in de hoofdrollen Jean-Paul Belmondo, Jean-Claude Brialy en Anna Karina. Anna Karina kreeg voor haar rol in het Ber- lijnse filmfestival 1961 een Gouden Beer, Jean-Luc Godard kreeg een Zilveren Beer voor de meest originele regie. Het ge geven is in elk geval bizar genoeg: Angela, de stripdanseres, wil een kind van Emile, de man waarmee zij samenleeft Maar Emile wil zich niet binden en dan daagt Angela de gezamenlijke vriend, Alfred, uit om vader te worden van een nakomeling. Zondagmiddag om half drie kan men in de matinee Laurel en Hardy zien in „Wraak is zoet". (Kennemer Theater). Vrijdag en zaterdagavond dwaalt in het Kennemer Theater „De ridder van het vervloekte kasteel" rond. Van zondag tot en met woensdag wordt „Gezocht wegens zeden delict" gedraaid en in de zondagmatinee staat „Kolder op zolder" op het program ma. Verder is er een speciale nachtvoor stelling van „Het liefdeleven van de zoon van Caroline". Een ingewikkelde titel voor deze film met Brigitte Bardot. (W. B.-t heater). In de Peperstraat wordt weer flink gevochten. Zoals in „Gun Fury", een film over een jongen, die ner gens iets mee te maken wil hebben, maar wel moet omdat een boef zijn verloofde ontvqert. Trouwens, ook in „De muske tiers van de zee" kunnen liefhebbers van sterke verhalen hun hart ophalen en dat geldt zeker ook voor „De duivelse dr. Mabuse" waarin de nooit gepakte schurk ditmaal vanuit een gevangenis opereert met een verdovend middel. Advertentie zonder chauffeur RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD Frans Halsstraat 13 - Tel. 7565 Hoogleraar. Aan de technische hoge school te Delft is benoemd tot hoogleraar in de afdeling der bouwkunde om onder wijs te geven in de elementaire vormstu die, ir. N. L. Prak, architect te Rotterdam. Advertentie In IJmuiden gevestigd: KENNEMERLAAN 92 - Telefoon 5072

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5