Ziekenhuisdirecteur pleit voor hoger visverbruik l Visserij krijgt te maken met nieuwe ministers WilmS Kinheim en IEV maken zich gereed voor voetbalsport 1 S4H AUTO SC HIP OP BEZOEK Beslissingen in de clubtitelstrijd laten nog even op zich wachten Omzet aardbeien ruim drie ton minder dan vorig jaar de nieuwste najaarskollekties VELO bungalow-tenten 10°fc korting SLIJTERIJ SWIER Vis is uitstekend voor zieken' Raad Heemskerk Havenberichten Flinke toeloop van nieuwe leden Wielrijder gewond door aanrijding „Rot" oorzaak van slechte seizoen Kort IJmondnieuws Vestiging Albert Heijn aan Plein 1945 Reeds ontvangen erard van Praag Nog week VRIJDAG 26 JULI 1963 7 Zuren Ziekenkost Alle bedrukte stoffen GULDENS GOEDKOPER! Japanse walvisvaarder in Russische handen Zoete spijs IEV KOSTUUMS COLBERTS PANTALONS OVERHEMDEN WEEKENDERS nft 9 Vb 7 ft 4 ft Uitgemaakt WASMACHINES LOENDERSIOOT „Vis is de ideale ziekenkost". Deze uit spraak is afkomstig van de economische directeur van het St. Markus-ziekenhuis in Frankfurt am Main, Helmut Enke. Hij heeft op een bijeenkomst in Bremer haven betoogd, dat vis tal van voor delen heeft voor de voeding. Hij zette uiteen dat magere vis ongeveer gelijk staat met mager rundvlees, vette vis met middelvet rundvlees. Het visvlees be staat uit voedingsstoffen en verschillen de mineralen. De voornaamste voe dingsstoffen zijn eiwit, vet, vitamine A 100 §r- rundvlees of D of het sporenelement jodium. .ft Volgens de heer Enke is de zeevis bovendien veel goedkoper dan vlees. Bij gunstige inkoop kost het eiwit in zeevis slechts de helft van het eiwit in rundvlees en het derde van dat in varkensvlees en ongeveer evenveel als melk. In het St. Marcusziekenhuis heeft men een lijst opgesteld over de ervaringen. Verbruik per patiënt 150 gr. koolfiiet of 100 gr. kalfsvlees. 1150 gr kabeljauw. 1.000 patiënten a DM 0,29 DM 290 Vis is hoofdzakelijk een eiwitdrager. Dertien tot negentien percent van het vis vlees bestaat uit eiwit. Met 200 gram vis filet voert men zowel bij vette als hij magere vis de helft van de dagelijkse be- I DM 326, hetgeen een voordelig verschil van hoefte aan eiwit aan het lichaam toe. Men DM 707 betekent. a DM 1,20 DM 1200 Verschil: DM 910 DM 0,33 DM 330 a DM 0,85 DM 850 Verschil: DM 520 150 gr schelvisa DM 0,36 DM 360 of 100 gr. varkensvl. a DM 1,05 DM 1050 Verschil: DM 690 Van de drie vleesgerechten kost er één gemiddeld DM 1033, van de visgerechten In het algemeen wordt in het ziekenhuis elke dag een vleesgerecht gereedgemaakt. Dat betekent dat er per jaar DM 376.000 voor vlees wordt uitgegeven. Geeft men één keer per week een visgerecht, dan komt men op DM 339 000. een voordelig ve-schil van DM 37.000. De heer Enke zegt dat de ziekenhuizen elke mogelijkheid tot besparing moeten be nutten. ook op het gebied van levensmid deleninkoop en -gebruik. Dat behoeft geen Advertentie moet daarbij bedenken dat ook de andere levensmiddelen eiwit bevatten. De heer Enke meent dat men op de dag dat men een vismaaltijd nuttigt ook de behoefte aan dierlijk eiwit volledig dekt Het vet van vette vissen is zeer waarde vol, omdat het rijk is aan de zo noodzake- lijke vetzuren. Veel vindt men vooral in I invloed op de voeding te hebbeh als men het vet van de visiever. Een groot voor- maar jn overeenstemming blijft met de deel is volgens de ziekenhuisdirecteur I voedingsleer. vooral dat het vet grote hoeveelheden van „Waarom wordt er eigenlijk niet meer de in vet oplosbare vitaminen A en D be- vjs gegeten?", vraagt de heer Enke, die vat. Levertraan is een beroemd middel meent dat dit eigenlijk de eerste vraag is tegen Engelse ziekte. Maar ook een haring- dje opkomt als men ziet hoe goedkoop en maaltijd bevat de helft van de dagelijkse g0ed vis is. „Het antwoord is eenvoudig: behoefte aan vitamine A en een veelvoud vjs js njet naar ieders smaak". De heer van de dagelijkse behoefte aan vitamine D Enke meent dat men dank zij de vriesket Van de mineralen verdienen in het bij- ting tegenwoordig in heel Duitsland de zonder kalium en fosfor de aandacht. De consument aan verse vis kan helpen. Daar- vismaaltijd bevat een vierde van de dage- door mag een verhoging van de consumptie lijkse behoefte aan mineralen. Van ijzer j worden verwacht, dekt de maaltijd een vijfde deel van de dagelijkse behoefte. Zeer belangrijk is vooral jodium. Tweehonderd gram kabel jauw bevat de behoefte van twee dagen, een zelfde hoeveelheid schelvis zelfs ge noeg voor tien dagen. Hoewel vis bijna dezelfde voedings waarde heeft als het vlees van land dieren, onderscheidt het zich door iets wezenlijks: het visvlees heeft vrijwel geen bindweefsel en is daardoor de aangewezen ziekenkost, aldus de heer Enke. Het ligt niet zwaar op de maag maar wordt snel verteerd. Het is ook uitstekend eten voor kinderen, en bovendien heeft het vlees van niet vette zeevissen nog het voordeel dat men er niet zo van aankomt. Als men dus ma gerder wil worden, aldus de heerEnke, zal men bij vis goed terechtkunnen, al moet men dan natuurlijk niet zijn toe vlucht nemen tot aal of haring, die door hun hogere vetgehalte meer calorieën op leveren. De heer Enke wijst op het gevaar van de overvoeding in onze dagen en noemt daarom vis juist het voedsel voor mensen die weinig beweging hebben. fastilln KENNEMERLAAN 55 Advertentie Kennemerlaan 100 - 106 - Telefoon 5501 Plein 1945 no. 48 Telefoon 7349 De gemeenteraad van Heemskerk heeft gisteravond besloten tot de instelling van een vrouwenadviescommissie inzake de bouw van woningwetwoningen. Uit de raad werd opgemerkt, dat men hiermee wel wat laat is, nu er reeds zoveel van de ze woningen klaar zijn of in aanbouw zijn. Het college werd gemachtigd tot het nemen van maatregelen teneinde een vlot ter verloop van het verkeer in de stad te bewerkstelligen. Vooral de situatie in de M. van Heemskerkstraat en bij het Kerkplein wordt onhoudbaar. De burge meester, de heer Nielen, deelde mede, dat men doende is zo spoedig mogelijk alle bussen uit eerstgenoemde straat te we ren. De heer S. Husslage (P.v.d.A.) was zeer ontstemd over het feit, dat de leden nog steeds geen notulen over de begrotings vergaderingen 1962 en 1963 hadden ont vangen. De raad benoemde de heer G. A. Roe- les te Wassenaar tot hoofd der o.l. school, die op 1 november in Oosterwijk met vier klassen gaat starten. Enige voorstellen tot aan- en verkoop van grond werden zonder op- of aanmer king goedgekeurd. De heer P. Verduin kreeg een hartelijk welkom en bloemen na een langdurige afwezigheid, wegens ziekte. TOKIO (Reuter) De Japanse walvisvaarder „Shinsei Maroe 7", die op 21 juli verdween, toen hij ter hoog te van Japans noordelijkste eiland Hokkai do op de walvisvaart was is door de Rus sen aangehouden en opgebracht. Onder zeven Japanse zeelieden, die donderdag door een Russische patrouilleboot aan de Japanners werden overgedragen, bevond zich een der negen opvarenden 'van de „Shinsei Maroe 7" Het Japanse ministerie van Buitenland se Zaken heeft zijn ambassadeur te Mos kou opgedragen de Russische regering om een verklaring te vragen. Het visserijbedrijf krijgt met een nieuwe minister te maken: mr. B. W. Biesheuvel. Van belang is ook, dat er een andere minister op Waterstaat is gekomen: minister Van Aartsen, die dus Omdat de vis zo snel wordt verteerd I fje zaken van ]let Staatsvissershavenbe- heeft men al snel weer honger Daarvoor d be,)e).en en ook oyer de Kat. bestaat echter een middel: na het vlsge- j h „„„dolon recht moet men een licht verteerbare zoete wijkse havenplannen moet oordelen. spijs eten. I Twee A.R.-ministers dus Ook als men de vis paneert en bakt krijgt men veel later honger en hetzelfde I j}e njeuwe minister van Landbouw en bereikt men met een aardappelslaatje. Al- visserij, mr. Barend Willem Biesheuvel, leen krijgt men door deze middelen na- gehuwd en vader van drie kinderen, is op tuurlijk weer meer calorieën binnen. Advertentie 'IT C«1 tóch THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 51C8 Donderdag kwamen in Umuiden aa"-yj'® wsarSmulden"HigolettofimmingharnHongkong I Christelijke Boeren- en Exporter. Antwerpen; Tank Princess, Wilhelms- (C.B.T.B.). haven; Jan Kluver, Hamina: ArdJJ'en.Sedert 1959 is mr. Biesheuvel van secre- HoogUni Sn™ olen voor Veisen; taris voorzitter van de protestants-christe- Geestsluis, Rotterdam, voor Umuiden; Atholl üjke standsorganisatie geworden als op- McBean, Maracaibo; Rijnstroom, Hn'L a'et?"s: volger van wijlen de heer Chr. v. d. Heu- H a m burgSte 11 a a r i sCard vel In 1956 werd deze agrarische deskun- viijdag'kwamen 'in IJmuiden aan: Kowel van dige ljd van de Tweede Kamer der Staten- Riga; Pergo. Haparanda; NikeSwansea; Hllver- Generaal voor de Anti-Revolutionaire 5 april 1920 in de gemeente Haarlemmer- liede in de Houtrakpolder (N -H.) als jong ste zoon van de zes kinderen van het ge reformeerde landbouwersgezin Biesheuvel, geboren. Hij bezocht de mulo en daarna het Christelijk Lyseum te Haarlem. In 1940 ging hij rechten studeren aan de Vrije Universiteit te Amsterdam op aan wijzing van zijn vader, die voorzag, dat het agrarisch bedrijfsleven naast landbouw kundige academici grote behoefte zou krij gen aan wetenschappelijk gevormde men sen in algemener zin, met name in juri dische richting. Ondanks de onderbreking van de nor male academische gang van zaken onder de Duitse bezetting met sluiting van de Vrije Universiteit, heeft de jonge Bies heuvel de studie met kracht voortgezet op de boerderij van zijn vader, waardoor hij tevens nog meer vertrouwd raakte met het agrarische bedrijf en de landbouw dan hij als boerenjongen reeds was. In 1945 legde hij het doctoraalexamen rechten af. Mr. Biesheuvel ving zijn loopbaan aan als secretaris van de provinciale voedsel- commissaris voor Noord-Holland (1945- 1947). In de jaren 1947-1952 was hij secre taris van de afdeling buitenland van de Stichting voor de Landbouw, de voorloper van het publiekrechtelijk Landbouwschap, in welke functie hij naast organisatorische, ook ervaring opdeed in het internationale agrarische werk. In 1952 vond hij zijn voorlopige bestemming, die geheel paste in de bedoeling van zijn opleiding en zijn vorming: secretaris van de Nederlandse Tuindersbond sum 'Le Havre; Halland, Gestrikland, Soederma land (oorlogsschepen) van Stockholm. Donderdag vertrokken uit Umuiden: Thea naar Terneuzen; Gabriele, Rotterdam, van Urk, Lie- nerhoern, Ala; Bartenstein, Antwerpen, Denzo, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Harlhy, Baye Comeau; Jonan, Antwerpen, van Veisen, Hondsbosch. Londen, schroot van Beverwhk, Öranie Nassau, Cowes Roads; Tiran,Ystad. Zuid pool Abö; Bomma, Delfzijl; Flamingo, Rotter dam: Rigoletto, Zweden en Engeland; Verhard Jacobs. Stockholm; Otava, Nordenham, van vei sen; Martha Ahrens, Hamburg, Berkelborg, Wis mar: Amazone, Rendsburg; Alfiebaran, Helsinki Nusakan. Wismar; Reggeborg, Delfzijl, Esso Car diff. Rastanura: Amstelland, Las PalmasAsk; Gefie: Johnny, Rotterdam; Baarn, Rotterdam. Schwarzenbek, New York. Vrijdag vertrokken uit Umuiden: Bab T naar Delfzijl van Zaandam; Casto, Rotterdam. Unden, Delfzijl: Atlas, Hamburg; Batavier 3, Rotterdam (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan_ duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Partij. De heer Biesheuvel is lid van het Advertentie Wij varen onder de veilige vlag van de Ned Spaarbankbond. Beschermvrouwe H.M. DE KONINGIN Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velse- (dagelijks) bestuur van het Landbouw schap en treedt bij toerbeurt momen teel ook op als voorzitter van de drie een trale landbouworganisaties Verder is hij onder meer bestuurslid van de Coöpera tieve Centrale Raffeisenbank te Utrecht Van 1957-1961 was hij lid van de Raad van Europa, in aansluiting waarop hij deel uitmaakt van het Europese parlement. Zijn internationaal optreden is sedertdien nog versterkt, sinds hij in 1961 als voorzitter van de Internationale Federatie van Agra rische Producenten (I.F.A.P.), de zoge noemde wereld-boerenorganisatie, werd gekozen. In 1962 werden zijn verdiensten in een koninklijke onderscheiding (officier Oranje-Nassau) officieel erkend. Advertentie NOG UIT VOORRAAD LEVERBAAR diverse modellen Grote sortering BAD-, STRAND- en VAKANTIE-KLEDING SPORTHUIS Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 385^ De voetbalvereniging Kinheim laat nog deze maand de voetbal al weer rollen al betreft het dan een eerste toernooi van aspiranten in Uitgeest door de gelijknami ge vereniging op zondag 28 juli. Hieraan neemt een A-aspiranten-elftal van Kinheim deel, waarna op zondag 4 augustus een B- team ditzelfde toernooi gaat bezoeken. Op 24 augustus wordt het jaarlijkse „Jan van Gemerden-toernooi" voor aspiranten A gehouden waaraan ook Kinheim zal deel nemen, met de goede hoop op 31 augustus tot de eindstrijdgegadigden te behoren. De Kinheim-junioren trekken op 25 augustus naar Haarlem voor het „Van der Aart-toernooi". Kinheim blijkt een flinke toeloop van nieuwe leden te hebben en de mogelijk heid is daardoor groter geworden om door selectie voor het nieuwe seizoen zowel voor het eerste als het tweede zondags als zaterdagelftal de juiste spelers te vin den. Op donderdag 1 augustus wordt begon nen met deze selectietraining waarvoor in de beide afdelingen ongeveer dertig spe lers in aanmerking komen. De oefeningen worden gehouden onder de oefenmeester J. Jansen Voor deze selectie zal dok het jaarlijkse Wijkertorentoernooi weer een mogelijkheid geven om de juiste man op de juiste plaats te krijgen en waarschijnlijk een kans openen om de vierde klas van de KNVB na het volgend seizoen weer te kunnen bereiken. Dit Wijkertorentoernooi vindt plaats tussen VVB, Limmen, CSV en Kinheim, waarbij alle wedstrijden worden gespeeld op het prachtig gelegen sport veld van de Castricumse voetbalclub aan de Zeeweg te Bakkum. Op zaterdag 27 juli wordt als oefenwed strijd gespeeld de wedstrijd tussen VVSV 2 en Kinheim 2 voor de zaterdagafdeling. Kinheim I zondag speelt voorts op 11 augustus een oefenwedstrijd tegen Vlie gende Vogels uit Haarlem. Ten slotte ver melden wij nog de huidige samenstelling van het Kinheim-bestuur sedert de laatste jaarvergadering. Dit wordt gevormd door de heren A. Prinssen, voorzitter; W. Mol. tweede voorzitter en afgevaardigde in de zondag T.C.' K. Tuinenbreyer. secretaris; D. Dubbis, penningmeester' J. Vlaming, tweede penningmeester en afgevaardigde jeugdcommissie; R. Boerkoel, afgevaar digde zaterdag T.C., W v. d. Star; C. Koops en M. J. A. Hopstaken. Ook de technische commissies voor de zondag en de zaterdag alsmede het be stuur van de jeugdcommissie zijn samen gesteld. De r.k. sportvereniging IF.V (In Eenheid Vooruit) houdt maandag. 29 juli in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat haar al gemene ledenvergadering Behalve de ge bruikelijke jaarstukken zullen er bestuurs- i verkiezingen zijn, die zowel betrekking hebben op het algemeen bestuur als. op de besturen van de afdelingen voetba', hand bal en gymnastiek. De geestelijk adviseur, kapelaan A. B. M. Douwes, zal deze bij eenkomst met een korte inleiding afron den. Het schijnt het bestuur van IEV en de seniorleden van deze vereniging ernst te worden om in het nieuwe voetbalsei zoen te proberen de hoogste ogen te gooien en te voorkomen wat in het voorbije sei zoen het eerste elftal van IEV is over komen De IF.V'ers, die namelijk lange tijd kans hadden om zich na een jaar in de vierde klasse KNVB meteen naar de derde klasse te begeven, ervoeren in de laatste wedstrijden tegenslag, hetgeen eens te meer werd bewezen in de strijd om het amateurkampioenschap van Vei sen, dat fraai werd behaald. Dit alles is in een gecombineerde vergadering in het Jozefhuis besproken. De voorzitter, de heer N. Th. Willems zag als belangrijkste on derdeel de training, die vorig seizoen welis waar vrij behoorlijk was bezocht, maar waaraan nu nog meer aandacht zal moe ten worden geschonken. Het oefenschema zal ook nog meer serieus ter hand wor den genomen door de heer J. H. v. d. Wateren, oefenmeester, die in het KNVB- trainingscentrum te Zeist nieuwe ervarin gen heeft opgedaan en met name de oefeningstaktiek van Emille Zatopek, de befaamde Tsjechische atleet als basis wil nemen om het uithoudingsvermogen op te voeren De juniorenafdeling van IEV zal met de oefeningen voor de senioren mee worden opgevoerd tot hogere prestaties, aangezien deze afdeling zeker tot betere resultaten moet kunnen worden opgevoerd. Het ledental beweegt zich in stijgende lijn en is opgelopen van 175 tot 218 voetbal leden. Men was verheugd over de gunstige ver anderingen op het sportpark Rooswijk ten aanzien van de kleedgelegenheid, die, dank zij medewerking van het gemeentebestuur van Veisen, nu over een verwarming be schikt. Ook kwam ter sprake de bouw van een verplaatsbare houten tribune, die overigens nog moet worden gemaakt van hout, dat men heeft gekregen van grote emballagekisten van een bedrijf in Vel- sen-Noord, maar waaraan nog zeer veel werk vastzit. Behalve het spijkervrij ma ken, op zich een hele klus, hoopt men door zelfwerkzaamheid van de leden, waarbij bovendien een beroep is gedaan op de vereniging Kinheim, die ook het sportpark Rooswijk gebruikt, de voorge stelde tribune te kunnen opbouwen, zodat nog in het begin van het nieuwe seizoen de bezoekers hiervan gebruik kunnen ma ken. Ten slotte werd een voorlopig oefen programma opgesteld en wel 11 augustus te Uitgeest USVU-IEV; 18 augustus te Beverwijk DEM-IEV n voor de lagere elftallen van de beide verenigingen een zelfde programma. Vermoedelijk wordt op 25 augustus op Rooswijk een oefenwed strijd gespeeld tussen IEV en VSV- amateurs, waarna op 1 september wordt deelgenomen aan het in Haarlem te hou den toernooi van Onze Gezellen. Bij een aanrijding tussen een personen auto en een fiets op de kruising Munni- kenweg-Wolff en Dekenlaan-De Visser straat in Beverwijk heeft de zestienjarige T. H. de W. uit Beverwijk een hersen schudding en hoofdwonden opgelopen. Hij is in het Roode Kruisziekenhuis in Bever wijk opgenomen. Advertentie op de allernieuwste NOG VELE KOOPJES ook voor uw jongens Kennemerlaan 61 Telefoon 5134 IJmuiden WW Het slaat nu vast dat de beslissing om trent het clubkampioenschap van de IJmuider schaakclub Kijk Uit pas zal vallen voor het begin van de wintercom petitie 1963-1964. De spelers Blok en Walda, die elkaar de titel in een twee kamp moeten betwisten, voelen er blijk baar weinig voor in de zomermaanden te spelen en zullen dan ook in september om de hoogste eer gaan strijden. Een soortgelijke situatie doet zich voor in de strijd om een plaats in groep 1. Ver- kooyen, die hier degradatiewedstrijden moet spelen, zal dit eveneens pas doen in september. Hij zal dan op zijn weg Vis vinden, die door een sterke eindspurt in groep 2 de op promotiewedstrijden recht gevende tweede plaats kon bemachtigen. De eindstand in deze afdeling werd: 1. Bontebal 18 12 2 4 13 2. Vis 18 10 4 4 12 3.- 4. Van der Berg 18 9 5 4 Zeijlmans 18 9 5 4 llV2 5. Plugboer 18 6 7 5 6.- 7. Clesren 18 4 7 7 Kroese 18 7 1 10 7% 9 Van Niekerken 18 4 6 8 7 Decider 18 4' 4 10 8 10. Koomen 18 3 3 12 Met de partijen gespeeld in deze tweede groep is de onderlinge competitie (voor lopig) beëindigd en richt de belangstelling zich uitsluitend op de zomerwedstrijden. Overigens is de spanning hier al groten deels verdwenen nu Van Zwieten jr. zo'n grote voorsprong heeft genomen dat het vrijwel vast staat dat de zege hem ook dit keer weer ten deel zal vallen. Ook de tweede plaats lijkt een uitge^ maakte zaak nu G. Koomen veilige afstand heeft genomen van de opdringen de concurrentie. Een geheel open strijd is echter nog de bezetting van de derde plaats welke met gering verschil wordt bezet door Plugboer, één van de oudste spelers van de vereniging. De ranglijst telt 32 spelers, waarvan de leidende posities als volgt worden in genomen; 1. Van Zwieten jr. 736 pnt.; 2. Koomen 443 pnt.; 3. Plugboer 132 pnt.; 4. Beekhuis 131 pnt.; 5. Vis 113 pnt.; 6. Walda 105 pnt.; 7. Slager 90 pnt.; 8. Kramer jr. 74 prit. Gisteren treeft Umuiden weer eens bezoek gehad van de autoboot „Rigo letto". Eixenals' het 'SüSterschip „Tra- viata" komt dit naar een opera van Verdi genoemde schip een enkele keer door de IJmuider sluizen op weg naar Amsterdam met uit Groot Brittannië of Frankrijk afkomstige auto's, 't Schip kan er in totaal 350 bergen, een ge deelte op de twee bovendekse brug gen en de rest onderin. De auto's kun nen in twee uur worden geladen en in vier uur worden gelost. Daartoe laat men de bovenste laadklep naar bene den klappen. De twee schepen zijn van de Zweedse reder O. Wal'enius en me ten ongeveer tweeduizend ton bruto. De Rigolettovaart onder Duitse vlag - thuishaven Bremen - de „Tra- viata" onder Zweedse vlag. De sche pen zijn echter nog nooit in Zweden of Duitsland geweest, maar onderhou den diensten tussen Engeland en Frankrijk en komen ook zo nu en dan naar Nederland. Het slechtste aardbeienseizoen, dat men in de streek Noord-Kennemerland ooit ge kend heeft, is achter de rug. Bij het op maken van de balans is vastgesteld, dat op de Bevervvijkse veiling voor ruim drie honderdduizend gulden minder is omgezet dan in het vorige jaar. „Rot" is dit jaar de oorzaak geweest van een mislukte oogst. De totaalomzet bedroeg 413.539.26 tegen vorig jaar 756.081,91; een teruggang dus van 342.542,65. Er kwamen dit jaar 101.096 manden aardbeien op de veiling in Beverwijk, tegen 249.000 in 1962, aldus belangrijk min der dan de helft. Hierbij moet ook reke ning gehouden worden met een kleiner wordend aardbeienareaal. Over de prijzen mogen wel de consu menten, niet de kwekers en handel klagen; in doorsnee werd dit jaar 1,63 voor een kilo aardbeien op de veiling betaald, tegen 1,21 in het vorige jaar. De aardbeien zijn grotendeels in het binnenland geconsumeerd, al heeft in het begin ook de export gekocht. De grootste dagaanvoer was op 5 juli, toen negenduizend manden aardbeien wer den geveild; vorig jaar werden op 17 en 24 juli vijftienduizend manden op de vei ling gebracht. Het aardbeienseizoen heeft dit jaar van 24 juni tot 24 juli geduurd, een maand dus In welk een snel dalende lijn de aard beiencultuur in deze streek zich beweegt, blijkt uit de omzetten sinds 1950. We laten hier het allesbehalve bemoedigend lijstje Advertentie Miele. AEG Edy Siwa Velo DRU Erres Electrolux. Sema. Principal reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 °/o service LANGE NIEUWSTRAAT 433 435 volgen: 1950 f 1.376.094; 1951 1.775.971; 1952 1.272.000; 1953 1.282.137; 1954 1.657.238; 1955 1.062.510; 1956 f 1.356.832; 1957 1.204.417; 1958 f 828.318; 1959 716.123: 1960 673.671; 1961 575.860; 1962 f 756.081; 1963 413.539. Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Bezorgen door de gehele gemeente LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 728) De rechtsverhouding tussen de gemeente Veisen en Albert Heijn inzake de verhuur van de grond aan het Plein 1945, waar nu een noodwinkel is gebouwd, wordt uit sluitend beheerst door de gesloten huur overeenkomst, die gebaseerd is op een raadsbesluit van 23 augustus. Dit delen B. en W. van Veisen aan de raad mee, naar aanleiding van vragen van het raadslid mevrouw A. Sh. Hoek-Feen- stra van de P.S.P. over uitlatingen van wethouder Verbeek bij de opening van de supermarkt van Albert Heijn op 19 juni. De wethouder zou toen gezegd hebben dat Albert Heijn aan het Plein 1945 wel niet meer zal verdwijnen. Het college wijst er op, dat het gaat om bij de feestelijke opening door een wethouder gebezigde woorden, w.aarvan de waarde bovendien moet worden gemeten aan de schertsende toon, waarop ze veronderstellenderwijze uitgaande van de belangen van de huurster werden uit gesproken. Daar ook de tegenpartij geen ernst hieibij heeft onderkend, is er geen gevaar aanwezig, dat de nakoming van bepaalde afspraken met Albert Heijn wordt geschaad. De wethouder voegt aan de be- Geen spreekuur De wethouder van antwoording bovendien toe dat hij de Openbare Werken te Veisen. de heer R woerden, dat .Albert Heijn aan het Plein Verbeek zaï in augustus geen spreekuur '9'5 vel niet meer zal verdwijnen" in het houden. I geheel met heeft gebruikt.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7