AGENDA NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PELLI EN PINGO Chefarine „4 Incident in Eist tijdens Vierdaagse Bejaardenbond vraagt minister vakantiegeld Gevangene was tien minuten vrij Duitse maatregel tegen hamsteren in Elten Ook aardgas in Friesland In Oostelijk Flevoland is de oogst begonnen Rotterdam gaat een weeklang feestvieren Kamerlid vraagt verbod voor vluchten met raketten Kamerlid dringt aan op toetreding tot kernstopakkoord Jongeren schrijven bestuur P.v.d.A. Surinaamse leiders willen actie tegen opkomend fascisme Herziening gevraagd voor successierecht op weduwenpensioen Wildeman slaat twee agenten een hersenschudding Zomerweer 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! DINSDAG 30 JULI 1963 1 Politieman zou garage houder heeben mishandeld Twaalf gewonden bij trambotsing in Rotterdam f 1- Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk I Dankbare briefschrijvers verwijdert pijnloos en spoorloos eelt likdoorns kalknagels T elevisieopnamen in Zandvoort OH, WAT IS DEZE EZEUTOCH L.41TND T66EN DE DRAAD >n! JE MOET FUNK DUWEN,' PIN60, DAN HALEN WE HET WEUiy Een belangrijke ontdekking op ge neeskundig gebied is„synergismus'\ Hiermede wordt bedoeld de weder zijdse versterking van verschillende geneesmiddelen. De vier middelen verenigd in Chefarine „4" - elk af zonderlijk al beroemd - werken te zamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! D0O0O0O000000O00 500000000000000000OO00000 e s i k i De Vierdaagse heeft in het Betuwse dorp Eist een onprettige nasleep gekre gen. Een garagehouder heeft bij de offi cier van Justitie te Arnhem een aan. klacht ingediend tegen zijn behandeling op het Elster politiebureau, nadat hij door een wachtmeester was opgebracht wegens een verkeersovertreding. Hij zou door eni ge keren in zijn gezicht zijn gestompt. Om de doortocht van de duizenden wan delaars goed te doen verlopen, had de po litie in Eist versterking van elders gekre gen voor het regelen van het verkeer. De garagehouder, die langs de wandelroute woont, vroeg de wachtmeester even te mo gen doorrijden. Aan dit verzoek wilde de wachtmeester niet voldoen. Toen de gara gehouder toch trachtte door te rijden, wil de de wachtmeester hem tegenhouden, maar viel daarbij en kreeg een wond aan zijn arm. De garagehouder stapte uit en liep naar de woedende wachtmeester, die volgens ooggetuigen zijn gummistok trok en de garagehouder daarmee enige slagen toe bracht. Daarna werd de garagehouder door de wachtmeester en een wandelaar uit Nijkerk ten aanschouwe van duizenden toeschouwers naar het politiebureau ge bracht. Daar zou de garagehouder enige keren in het gezicht gestompt zijn. De plaatselijke politie zegt volkomen buiten dit geval te staan. De groepscom mandant in Eist heeft de wachtmeester verzocht hem een uitgebreid rapport over het voorgevallene te doen toekomen. Bij een trambotsing in Rotterdam zijn gistermiddag twaalf personen gewond ge raakt. Vijf van hen moesten ter behande ling naar ziekenhuizen in de Maasstad worden overgebracht. Het ongeluk gebeurde op de Goudsesin- gel, waar een tramwagen van lijn 10 tegen een stilstaande wagen van lijn 16 botste. De materiële schade was zeer groot. Het verkeer moest een uur lang worden om geleid. Naar de oorzaak van de botsing wordt een onderzoek ingesteld. -ft? Advertentie r r D1QJUM4E EGBERTS DRUM BIMOiaS De Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid verzocht voor de bejaarden iets te .doen opdat ook zij van vakantiegenoegens kunnen profiteren. De bond stelt de minister voor de ouden van dagen een bedrag voor de vakantie viering te verstrekken. „Ook deze mensen willen wel eens wat anders zien en onder vinden wat het betekent nog mee te doen in het huidige samenspel. Toen zij nog ar beid verrichtten, was er geen tijd voor vakantie en geen geld", schrijft de bond. Tien minuten nadat hij uit de strafge vangenis in Scheveningen was ontvlucht, is een 24-jarige jongeman weer gepakt. Hij zat een straf uit wegens diefstal. In januari 1964 zou hij weer vrij komen. Omstreeks half vier was hij bliksemsnel op het dak van een vrachtauto geklommen die op de binnenplaats gelost werd. Van het autodak sprong hij over de muur. Daar pakte hij een tegen de muur staande fiets, waarmee hij er van door ging. Een hoofdbewaarder had de vluchteling echter over de muur zien springen. Hij waarschuwde een motorrijder van de rijks politie die toevallig passeerde en deze vroeg via zijn mobilofoon om assistentie. Tien minuten later had de politie de vluchteling op het Stijkelplein ingerekend. c Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Dansmeester", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ivanhoe", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u., overige dagen 14, 19 en 21.15 u-: „Verleiding", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Kop op, borst voor uit", a.l.; 20 u.: „De langste dag", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mondo sexy di notte", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: 4000 be loningdood of levend", 14 j. Studio, 10-30 u.: Jeugdvoorstelling, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De uitslover", 14 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Vier rakkers en een oude jeep", a.l. Vandaag 19 en 21.30 u.: „Der Stern von Santa Clara", a.l. Woensdag 19 en 21.30 u.: „Om vier uur breekt de hel los", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.3022.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Lex Metz. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammofonn- platenconcert van 21-22 u.: Maurice Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus: H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 25 augustus. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagèlijks geopend van 10-17 u„ zondag 13-17 u„ vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 9 augustus. Linnaeusbof, Bennebroek. Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring' uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne): Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag en vandaag) 14.30 u. en woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Jeugdcircus Bas, (Duinlustparkweg 56, Santpoort): dagelijks, behalve zondags, voorstellingen om 14 en 20 u. Tot en met 16 augustus. Raadhuis Zandvoort: Vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem: woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 juli), DINSDAG 30 JULI City, 20 u.: „Hatari". Jeugdcircus Bas, Duinlustparkweg 56, Santpoort, voorstelling om 20 u. Pieter Vermeulenmuseuitt, Cultureel Centrum, geopend van 14 u.—16.30 u. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945, geopend van 14.30 tot 17.30 u.; in de studiezaal tentoonstelling van schil derijen van Wout Piersma. WOENSDAG 31 JULI City, 14.30 u.: „Lassie's beste vriend" (vakantie-matinee);'20 u.: „Hatari!" Pieter Vermeulenmuseum, dagelijks ge opend van 9.3012 uur en van 1422 u. in het Gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22 IJmuiden; zondags ge sloten. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945, geopend van 1012.30 u., 14.30 17.30 u. en 1921.30 u. Jeugdcircus Bas, Duinlustparkweg 56, voorstellingen om 14 en 20 u. Exposities: Heidestraat 45, IJmuiden, tentoonstelling Felison „Creativiteit in Kennemerland", geopend van 1921 u.; in de studiezaal van de Gem. Openb. Lees zaal en Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, tentoonstelling van werken van Wout Piersma. DINSDAG 30 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge zocht wegens zedendelict". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een vrouw is een vrouw". WOENSDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge zocht wegens zedendelict". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een vrouw is een vrouw". Grote Kerk, orgelconcert door Ewald Kooiman. De inwoners van Elten en de Zelfkant, die teveel gehamsterd hebben, zullen na 1 augustus aan de belasting over het teveel ingekochte een navordering moeten beta len, zo heeft de belastingdienst in Keulen laten weten. Vrijgesteld zijn voor winke liers koffie, thee en brandewijn, voor zover de hoeveelheden niet hoger zijn dan de om zet van het eerste halfjaar van 1962. Voor particulieren wordt tien kilo koffie, een kilo thee en tien liter alcohol toegestaan. Wie meer in huis heeft, moet dit vóór 7 augustus bij de douane opgeven. De Nederlandse Aardolie Maatschappij heeft laten weten dat zij met haar explo ratieboring „Sonnega I" het bestaan van aardgas in de bodem van de provincie Friesland heeft aangetoond. De put wordt aan de gebruikelijke proeven onderworpen. Omtrent de grootte van de vondst wordt meegedeeld dat het hier een gasvoorko- men betreft dat van beperkte omvang lijkt te zijn en te vergelijken is met één van de kleinere door de NAM in Over ijssel gevonden gasvelden. Met de explo ratieboring „Sonnega I" werd eind vorig jaar begonnen. Hieraan ging een seismisch onderzoek vooraf. In Oostelijk Flevoland is men begonnen met de oogst. Van omstreeks twintigdui zend hectare moeten de gewassen worden binnengehaald. Ongeveer zesduizend hec tare is beteeld met vlas en luzerne, waar van de oogst wordt verzorgd door particu lieren. De overige veertienduizend hecta re komt voor rekening van de Rijksdienst voor de IJselmeerpolders, die voor deze grote oogstslag beschikt over 110 maai- dorsmachines, 67 maaimachines, 340 land bouwtrekkers en 641 landbouwwagens. As gevolg van deze mechanisatie kan men volstaan met ongeveer duizend rrten per soneel. De 3.700 hectare koolzaad, dat tijdens de bloei in het voorjaar veel toeristen heeft getrokken, ligt reeds gemaaid op het veld te wachten op de dorsmachines. Zodra het zaad van dit gewas binnen is, begint men aan een oppervlakte van 3.700 hec tare gerst. De grote slag geldt de haver en de tarwe, tezamen een oppervlakte van 6.300 hectare. Men hoopt de hele oogst tegen het einde van september binnen te hebben. Voor het drogen en bergen van het geoogste zaad beschikt men in Dron- ten, Biddinghuizen en Ketelhaven over grote complexen graansilo's. Van de 54.000 hectare grote polder Oos telijk Flevoland is thans bijna 23.000 hec tare grond ontgonnen en in gebruik geno men. Hiervan is duizend hectare in ge bruik bij de eerste boeren in de polder. Verder is er 2.600 hectare jong bos, dat zich in hoofdzaak langs de randmeren tus sen de Overijselse en Gelderse kust en de polderdijk uitstrekt. Rotterdam gaat een groot volksfeest ma ken van de herdenking van de Wet op de Nieuwe Waterweg, die honderd jaar geleden tot stand kwam. Hoogtepunten zul len zijn een mammoet-bal-champêtre, ana loog aan de viering van Quartorze Juillet in Parijs, een bloemencorso en een vuur werk, groter dan de Maasstad ooit heeft gezien. Voor het grote dansfeest onder lei ding van Alex de Haas en Theo Moens worden op vrijdag 16 augustus alle gro te pleinen in de stad vrijgemaakt. De be kendste dansorkesten zijn gecontracteerd. Heintje Davids, de Wama's, Ria Valk, John ny Jordaan, het Hotcha Trio, de twee Pi co's, The Lords, Willy en Willeke Alberti e.a. zullen optreden. Het beursplein wordt het domein van de finalisten van het Loos- drechtse jazzconcours. De Nieuwe Markt is aangewezen voor harmonie- en fanfa rekorpsen. Het Stadhuisplein wordt ge transformeerd in een openluchtbioscoop. Tijdens de havenweek van 10 tot 18 au gustus zullen stad en haven zijn geïllumi neerd. Het Eerste-Kamerlid de heer Van Pelt (P.S.P.) heeft de minister van Defensie gevraagd te verbieden, dat er in vredes tijd boven ons land wordt gevlogen met raketten, die met scherpe koppen zijn ge laden, daar naar zijn mening door dit vliegen met dergelijke raketten de levens van zeer vele landgenoten in volle vre destijd onnodig in gevaar worden gebracht. Het Kamerlid heeft dit de minister ge vraagd nadat een straaljager van de vliegbasis Eindhoven op 24 juli twee met scherpe koppen geladen raketten heeft verloren. De heer Van Pelt wil van de minister weten met welke frequentie het vliegen met dergelijke raketten boven ons land plaats heeft. Liever nog zag het Ka merlid, dat de scherpe koppen van raket ten uit ons land worden verwijderd. Als de minister hiertoe niet bereid is, wil hij toch de toezegging, dat het vliegen ermee in vredestijd wordt verbodèn. Het Tweede Kamerlid de heer Slotema- ker de Bruine (P.S.P.) heeft de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd of de regering overweegt om te komen tot een toetreding van Nederland tot het in Mos kou geparafeerde verdrag inzake het be perkt stopzetten van proeven met kern wapens. Voorts vraagt het Kamerlid of de regering zich in verbinding wil stellen met de Franse regering, ten einde te trachten deze regering te bewegen zich eveneens bij dit verdrag aan te sluiten. Ten slotte wil de heer Slotemaker de Bruine weten of de regering stappen wil doen bij de staten die zich verzetten te gen China's deelneming aan het werk van de Verenigde Naties, om hen tot een an dere houding te brengen. Een aantal jongerenorganisaties, waar onder de federatie van jongerengroepen van de P.v.d.A. en Politeia, hebben een open brief gezonden aan het bestuur van de P.v.d.A. en de leden van de Tweede- Kamerfractie van deze partij. In deze brief vragen de jongerenorganisaties de voorlichting over het fascistische karakter van het bewind in Portugal uit te breiden en actie in het parlement ter ondersteu ning van maatregelen tegen Portugal in internationale organen. Voorts wordt de P.v.d.A. gevraagd om als partij bij mani festaties, zoals op 5 juli in het Stadion te Amsterdam, op passende wijze van haar anti-fascistische en anti-kolonialistische gezindheid blijk te geven. Het actiecomité tegen Surinaamse over- heidswillekeur (A.S.O.W.) heeft een ver klaring opgesteld waarin het „ten scherp ste protesteert tegen de aanhouding van twee kernleden .van de nationalistische be weging Suriname (N.B.S. Paramaribo)". Het comité „ziet in deze arrestatie op nieuw een daad van willekeur, voortko mende uit de persoonlijke beginselloze politiek van de huidige Surinaamse rege ring": Het comité zegt te verwachten „dat alle Surinamers, ongeacht ras of leeftijd, met vereende krachten en met daartoe ge eigende middelen de opkomst van het fascisme in Suriname in de kiem zullen smoren en dat het in en vanuit Neder land hiervoor zal strijden". Het A.S.O.W. verklaart zich volledig solidair met de twee nationalistische leiders R. Ravales en Th. Uiterloo. Advertentie Mevr. C. v. M.-W. te H.:dat Uw balsem mij zeer heeft geholpen. Mijn voeten zijn zeer soepel geworden, het eelt is verdwenen, zodat ik de schoe- hen, veelke ik niet meer kon 'dragen heden weer gehele dagen aan kan hebben." (Origineel ter inzage). Vraag Uw drogist of andera speciaalzaak f 2.45 Onder grote belangstelling zowel van badgasten als inwoners heeft de AVRO- televisiestaf zaterdag televisie-opnamen gemaakt in de badplaats. Onder meer werd een trouwpartij in het raadhuis met het traditionele strooi-festijn opgenomen en werden diveise gesprekken met inwoners vastgelegd, waarbij onder andere het voor en tegen van de zogenoemde Küsten- strasse ter sprake kwam. In een program ma van een uur zal op dinsdag 13 augus tus des avonds om kwart voor negen de opname in de rubriek „Televizier" worden uitgezonden. 6-7. Toen meneer Ozam op die gedach te kwam, ging hij z'n plan meteen uit voeren. Aan z'n werktafel gezeten, zocht fiij allerlei dingen bij elkaar; hout, ijzer en gereedschap. Toen ging hij aan de slag. En.wat ging hij nu maken, denk je? Wel, kijk maar eens: langzaam groeide onder zijn handen uit al die onderdelen een leuke pop! Wat zou meneer Ozam daar wel mee van plan zijn. 1237 De Stichting van de Arbeid heeft er bij de regering op aangedrongen op korte ter mijn de successiebelasting te herzien wat het weduwenpensioen betreft. Vele wedu wenpensioenen, ontleend aan een pensioen regeling waaraan de man als werknemer deelnamen die boven het bij de Succes siewet vrijgestelde bedrag van 4000 gul sen uitkomen, worden voor dit meerdere zwaar belast met de heffing van succes sierecht. De waarde van het meerdere wordt namelijk voor de berekening van het successierecht gekapitaliseerd, zodat de weduwe over de aldus betaalde veelal vrij aanzienlijke erfrechtelijke verkrij ging, binnen korte tijd een bedrag aan successie dient te betalen, dat mede door het progresieve tarief, naar het oordeel van de Stichting van de Arbeid in wan verhouding staat tot haar financiële draag kracht. Het overlijden van de man betekent voor diens weduwe vrijwel steeds een grote financiële achteruitgang. Naarmate het loonpeil stijgt en de toekenning van pen sioenen in het bedrijfsleven meer algemeen wordt, zullen meer weduwen successiebe lasting moeten betalen. Voor de meesten is deze belastingplicht een volkomen ver rassing, omdat zij zich nooit hebben ge realiseerd, dat het pensioen op deze wijze wordt belast. In zeer vele gevallen zal de weduwe niet in staat zijn aan deze be talingsverplichting te voldoen. De achtergebleven betrekkingen ervaren het als een onrecht, dat zij moeten beta len voor het feit, dat de man meestal tezamen met zijn werkgever voor zijn nabestaanden voorzieningen heeft getrof fen.' De Stichting van de Arbeid meent, dat er thans bijzondere noodzaak is op korte termijn wijzigingen in de successie wet te brengen. Volgens de ambtelijke pensioenregeling die op 1 januari 1963 is ingegaan wordt het maximum weduwen pensioen van ruim 11.650 gulden van deze belasting vrijgesteld, welk bedrag bijna driemaal zo hoog is als het bedrag van de vrijstelling in de particuliere sector. Het komt de Stichting van de Arbeid zeer gewenst voor dat bij de heffing van successierecht deze rechtsongelijkheid die tussen particuliere weduwen- en wezen pensioenen en de pensioenen, die van overheidswege worden verstrekt, gaat ver dwijnen. Soldaat vermist. De 19-jarige dienst plichtige soldaat G. van der Kuil uit Zeist wordt sedert een week vermist. Hij ver trok vorige week maandag van zijn ouder lijke woning in burgerkleding op zijn bromfiets naar zijn onderdeel, het Depot Verbindingstroepen in Ede. Daar is hij echter niet aangekomen. De Tilburgse politie heeft een beloning van honderd gulden uitgeloofd voor dege ne wiens aanwijzingen kunnen leiden tot de opsporing, aanhouding en veroordeling van een tot dusver onbekende man, die za terdagavond in Tilburg een agent en een hoofdagent, die beiden assistentie verleen den bij een verkeersongeval, heeft neerge slagen. Beide politiemannen hebben een lichte hersenschudding opgelopen. De man is er met een taxi vandoor gegaan. Bij een liqhte aanrijding was een meis je gewond geraakt. De twee politiemannen en de G.G.D. boden de eerste" hulp. In middels stroomde zo'n menigte samen, dat de G.G.D.-mannen met het meisje hun auto niet konden bereiken. Een van de agenten trachtte een weg door de menigte te banen, hetgeen blijkbaar niet naar de zin was van een man uit het publiek, die zei geen stap opzij te zullen gaan. Hij begon te dreigen en gaf even later de po litieman een harde vuistslag in het gezicht. De agent zakte bewusteloos ineen. Een hoofdagent schoot te hulp, maar ook hij kreeg een hevige vuistslag van de onbe kende. De slag kwam hard aan maar de agent wist met moeite overeind te blij ven. De dader sprong in een in de nabij heid staande taxi en verdween. Kuikens gestikt. Op een pluimveebe- drijf in Eibergen zijn 1500 mestkuikens door gebrek aan zuurstof omgekomen. Zij waren gehuisvest in een modern hok zon der ramen. De kuikens worden opgefokt bij kunstlicht. Ventilatoren zorgen voor de luchtverversing. Door een storing zijn de ventilatoren gaan stilstaan waardoor alle kuikens door gebrek aan zuurstof zijn ge stikt. Advertentie Vier werkelijk beirouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijn en griep. Geschikt voor een gevoelige maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaro*. 20 tabletten 1 0.80, 40 tabletten f 1.50, 100 tabletten f 3.50 Het K.N.M.I. deelt mee: De luchtcirculatie boven het vasteland van Europa wordt nog steeds bepaald door een hogedrukgebied dat de oceaandepres sies de doorgang verspert. Het hogedruk gebied strekt zich van Zuid-Scandinavië tot Noordoost-Rusland uit, zowel aan het aardoppervlak als in de hogere luchtlagen. Op deze hogere niveaus bevinden zich ech ter ook een tweetal kleine lagedrukgebie den. Eén ervan heeft de afgelopen 24 uur in Polen en Hongarije plaatselijk flinke regenval veroorzaakt. De andere depres sie lag vanmorgen bij Kopenhagen en ging vergezeld van enkele buien van minder betekenis. Zij verplaatst zich langzaam in de richting van Noord-Duitsland, maar zal het weer in ons land woensdag nauwelijks beïnvloeden. Het blijft overwegend zonnig weer. In de temperatuur komt niet veel verandering. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen u c M q binnen- en buitenland. d B H Neerslag: laatste 24 uur. EZ Q V SU a S Den Helder onbewolkt O 21 0 Ypenburg onbewolkt no 24 0 Vlissingen onbewolkt ono 24 0 Eelde onbewolkt no 23 0 De Bilt onbewolkt no 24 0 Twente onbewolkt no 23 0 Eindhoven onbewolkt no 25 0 Zd-Limburg onbewolkt no 24 0 Helsinki zwaar bew. ono 21 0,6 Stockholm zwaar bew. no 16 0,5 Oslo zwaar bew. windst. 24 0 Kopenhagen onbewolkt n 19 0 Aberdeen licht bew. windst. 17 0 Londen onbewolkt windst. 27 0 Amsterdam onbewolkt ono 23 0 Brussel onbewolkt 0 24 0 Luxemburg onbewolkt no 24 0 Parijs onbewolkt nno 27 0 Bordeaux licht bew. windst. 30 0 Grenoble onbewolkt windst. 29 0 Nice onbewolkt n 28 0 Berlijn licht bew. ono 25 0 Frankfort onbewolkt ono 26 ,0 München onbewolkt zzo 22 0 Zurich onbewolkt n 23. 0 Genève onbewolkt zw 25 0 Locarno geheel bew. windst. 26 0 Wenen zwaar bew. nnw 18 1 Innsbruck licht bew. windst. 25 0 Belgrado onbewolkt nw 25 0 Athene onbewolkt n 35 0 Ajaccio onbewolkt ono 31 0 Madrid onbewolkt windst. 32 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon onbewolkt nw 34 Woensdag 31 juli Zon op 4.58 uur, onder 20.34 uur. Maan op 16.35 uur, onder 00.45 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 30 juli Hoog water 10.38 en 23.10 uur. Laag water 5.53 en 18.26 uur. Woensdag 31 juli Hoog water 11.49 en uur. Laag water 7.04 en 19.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tót 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2