Komkommerprijzen in de Palts verdubbelden „Van investeringen willen de Indonesiërs niets meer weten" Akkoord 25 pet meer loon Scheveningse vislossers KLM mag slechts éénmaal per week landen in Singapore erez ruimt op f De beurs Westduitse industrie wil meer handel met Oost-Europa Recordcijfers van General Motors Amstel Bier neemt belang in een Griekse brouwerij Nederlandse handelsmissie: Britse regering wil oude rechten niet herstellen Kort economisch nieuws Het rijk gaat aannemers en leveranciers uitsluiten SCHEEPVAARTBERICHTEN Claimemissie De Bijenkorf a 300 BANK DINSDAG 30 JULI 1963 9 Bondsregering behandelt Nederlands prijsvoorstel spaarrekening Adenauer is de rem In tweede kwartaal Drukte Effectentransacties Alle assurantiën Na onzakelijke praktijken PRIJZEN VERLAAGD (Van onze correspondent) BONN Het omstreden Westduitse in voerverbod voor bonen, augurken en kom kommers, dat afgelopen zaterdag is inge gaan, heeft tot gevolg gehad dat de prij zen op de markten in de Palts met spron gen zijn gestegen. Juist de boeren in de Palts hadden op een invoerverbod aange drongen om hun eigen overvloedige oogsten van bonen en komkommers te bescher men. Nu bleek deze overvloed toch zo re latief te zijn dat de marktprijzen voor komkommers van drie mark per 50 kilo gram vorige week, stegen tot 6 a 8 mark per 50 kilogram. De bonenprijs, die eerst varieerde tussen de 50 en 58 mark per 50 kilogram, steeg gisteren tot tussen de 59 en 66 mark. Het hoogtepunt van het bo nenaanbod is al achter de rug. Men verwacht dat er per dag niet meer dan 500.000 kilo op de markt zullen ko men. Dat houdt in dat de bonenprijzen niet meer zullen dalen en dat de boeren gunstige prijzen voor hun waren krijgen. Nadelig was dit alles nu voor de verbrui ker, die nu meer zal moeten gaan betalen voor de betreffende groentes. Het centra le orgaan voor de Duitse handel in le vensmiddelen in Wiesbaden heeft gisteren tenminste al aangekondigd dat de hogere marktprijzen moeten worden doorbere kend in de verkoopsprijzen, omdat de han delsmarge te klein is om de hogere markt prijzen op te vangen. De onrust in de Westduitse landbouw duurt inmiddels voort. Gisteren demon streerden twee jonge boeren in Bonn voor de kanselarij van Adenauer met hun au to, die getooid was met een zwarte vlag, waarop een ploeg en een zwaard waren afgebeeld. Deze demonstratie bleek de eerste actie te zijn van een dit weekein de opgerichte Duitse landvolkpartij, die wil gaan strijden voor de belangen van de landbouw. Advertentie NHM Particulieren, verenigingen en stichtingen kunnen hun geld bij de N.H.M. storten op een De rente bedraagt 3% Volledige condities vindt u in een folder die wij u gaarne zullen toesturen. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPiJ BONN (DPA) De pogingen van enke le grote Westduitse concerns om de rege ring in Bonn tot uitbreiding van het han delsverkeer met Oosteuropese landen te bewegen hebben tot nu toe geen resulta ten opgeleverd. De regering-Adenauer voelt er niets voor om haar terughoudend heid met betrekking tot de handel met Oost-Europa te laten varen. Ook in de omgeving van de toekomstige bondskanselier Erhard wordt gewaar schuwd tegen de verwachting, dat de re gering haar koers radicaal zal wijzigen als Erhard in oktober het bondskanselierschap van Adenauer overneemt. Sinds enkele maanden oefenen enkele on dernemingen, vooral staalindustrieën en werven, sterke druk op de regering uit. willen nieuwe markten scheppen en zien een mogelijkheid hiertoe in het oosten. Op een conferentie, die Adenauer en Erhard onlangs met, een aantal grote bedrijven hadden, deelden de bewindslieden mee dat de regering niet bereid is de handel met de Oosteuropese landen uit te breiden. Wel kon de verzekering wo-'den gegeven dat geen nieuwe beperkende maatregelen wor den voorbereid. Het grote Krupp-concern is de belangrijkste initiatiefnemer bij het streven naar uitbreiding van de handel met Oost-Europa. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier: Engels pond 10,06—10,16, Amerikaanse dollar 3,58— 3,62, Canadese dollar 3,31—3,36, Franse trank (100) 73,55—74,05, Belgische trank (100) 7,11—7,16, Duitse mark (100) 00,20—90,70, Zweedse kroon (100) 69,15— 70,15, Deense kroon (100) 52,00—53,00, Noorse kroon (100) 50.2051,20, Zwitserse frank (100) 83,45—83,95. Italiaanse lire (10.000) 57,50—59,50, Oostenrijkse schilling (100) 13,98'/!— 14,08'/i, Portugese escudo (100) li,57'/i—12.72'/!, Spaanse peseta (100 grote coupures) 6,00—6,15. Het centraal bureau van de tuinbouw veilingen heeft de Duitse industrie ge vraagd om uitvoering van de op het ogen blik van de grenssluiting nog lopende contracten voor bonen en augurken. Deze industrie, die volgens het centraal bureau zelf ook zeer geporteerd is voor nako ming van deze contracten, heeft hiervoor toestemming van de bondsregering ge vraagd. Een antwoord van de bondsrege ring op dit verzoek en op het Nederland se voorstel betreffende het garanderen van minimumprijzen voor komkommers, kan volgens het Centraal bureau niet voor morgen worden verwacht. Men ver moedt dat de Duitsers de zaak morgen in Brussel waar een E.E.G.-ministercon ferentie wordt gehouden willen bespre ken. NEW YORK (AP) In het tweede kwartaal, waarvoor een nettowinst van 464 miljoen dollar verantwoord wordt, heeft General Motors Corporation niet minder dan acht omzet- en winstrecords verbeterd. General Motors merkt op dat dit vermoedelijk het kwartaalsbericht met de fraaiste cijfers uit de 55-jarige geschie denis van het concern is geweest. In de laatste drie maanden van 1962 be haalde G.M. een grotere nettowinst 497 miljoen dollar maar daarvan was 73.461.205 dollar afkomstig van een eenma lige bate uit hoofde van de afstoting van het belang bij Ethyl Corporation. Zonder deze toevallige bate bedroeg de nettowinst 424 miljoen dollar. G.M., die ten volle profiteert van de weergaloze hausse in de automobielindus trie, heeft nieuwe records in vier kwataals- en vier halfjaarscijfers verantwoord: dol- laromzetten, nettowinsten, verkopen in eenheden der Amerikaanse bedrijven en wereldomzetten der bedrijven. G.M. is als bekend het grootste industriële concern van de wereld. De directie van de „Amstel brouwerij" deelt mede, dat in Athene een begin is gemaakt met de bouw van een nieuwe brouwerij, de „Athenian Brewery A.E.", waarin de Amstel brouwerij een minder heidsbelang neemt. Amstel stelt haar tech nische „know how" ter beschikking. Het bier zal onder het merk Amstel op de Griekse markt ter verkoop worden aan geboden. De totale investering in het pro ject bedraagt 50 min drachmen (ruim 6 min). Het bouwplan voorziet in de mogelijkheid de begincapaciteit van 40.000 hl per jaar op snelle wijze uit te breiden als de behoefte hiertoe kenbaar wordt. „Ook in Indonesië weet men dat de eco nomische toestand van het land niet roos kleurig is, maar dit sluit echter de moge lijkheid van zaken doen nooit uit. Van het woord investeringen willen de Indonesiërs echte/ niets meer weten. Zij voelen alleen wat 9'jor de nieuwste methode, genaamd production-sharing, een risico-dragende participatie van een buitenlander in een Indonesisch bedrijf, waarbij de leiding bij de Indonesiërs blijft." Dit staat in een communiqué van de (Van een onzer verslaggevers In Scheveningen is de bedrijvigheid te ruggekeerd met de opheffing van de sta king der vislossers. In de afgelopen nacht om twaalf uur zijn de ongeveer tachtig bij de staking betrokken mannen weer aan het werk gegaan, nadat met de reders een overeenkomst was bereikt. De lossers verklaarden zich akkoord met de door de reders aangeboden vijf-en-twintig percent loonsverhoging, die geldt voor dag- en nachtarbeid. Zo is dus een einde gekomen aan deze staking, die begon in de nacht van donderdag op vrijdag van de vorige week en die catastrofaal dreigde te wor den voor beide partijen. Het nu geaccepteerde aanbod wezen de lossers tijdens een langdurige vergadering in de nacht van zondag nog van de hand, hoewel de bonden hun hadden geadviseerd het aan te nemen. Het zag er toen dus naar uit, dat de staking langdurig zou worden, omdat de reders niet van plan schenen verder te gaan. Nadat zowel gisteren als gistermiddag opnieuw langdurig was vergaderd, werd besloten de staking op te heffen, welke tijding de reders ontvingen tijdens een vergadering, die zij gisteravond hielden. De toegevendheid is echter niet alleen van de zijde van de lossers gekomen. Ook de reders hebben water bij de wijn ge- LONDON Lord Home, de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft de Nederlandse ambassadeur in Londen, A. baron Bentinck van - Schoonheten, meege deeld, dat de K.L.M. slechts éénmaal per week in Singapore mag landen, in plaats van driemaal zoals de maatschappij had gevraagd. Oorspronkelijk was de K.L.M. toege staan Singapore driemaal per week aan te doen op weg naar Djakarta. Toen de K.L.M. de toegang tot Indonesië werd ont zegd mocht zij Singapore slechts eenmaal per week als eindpunt gebruiken. Nu de K.L.M. opnieuw naar Djakarta mag vlie gen heeft zij verzocht om de oude rege ling te herstellen. Dit werd geweigerd. De beslissing gaat blijkbaar uit van de over weging, dat de K L.M. onvoldoende pas sagiers heeft om een dienst van drie da gen per week te rechtvaardigen. De Britse overzeese luchtvaartmaat schappij BOAC is bevreesd, dat zij hier door van passagiers zal worden beroofd. BOAC wil echter vooral voorkomen, dat de K.L.M. vaste voet in Singapore krijgt nu dat binnenkort deel van Malaysia zal worden. Toekenning van landingsrechten in Singapore zal dan vallen onder de juris dictie van de Malaysische regering. Van Nederlandse zijde wordt aangevoerd dat Selwyn Lloyd, toen hij minister van buitenlandse zaken was, minister Luns mondeling heeft beloofd dat de transito rechten van de K.L.M. voor drie landingen per week zouden worden hersteld, zodra de Nederlandse luchtlijn naar Djakarta zou terugkeren. Dit was. zo wordt beweerd in de verwachtingen dat Nederland Enge- lands toetreding tot de E.E.G. zou steu nen. In Londen verluidt dat van Nederlandse zijde tijdens de onderhandelingen over de herziening van de kwestie der transitorech ten duidelijk werd gemaakt dat een En gelse tegenprestatie voor de Nederlandse steun inzake de E.E.G. werd verwacht. daan in de vorm van de toezegging dat over drie maanden de rederijploegen zul len zijn vervangen door een centrale los- ploeg. De reders zullen deze ploeg tijdig inlichten over het binnenlopen van een schip, zodat men tijd heeft de zaken goed in te delen. Tot dusver was van een rege ling in dit opzicht geen sprake. Maar er zijn meer grieven van de los sers, die nader zullen worden bekeken. Zo zal men trachten verbetering te brengen in de onvoldoende afmeergelegenheid aan de kade. Verder zal worden tegemoet ge komen aan de grief van het reeds afvoeren van haring per vrachtauto terwijl men nog aan het lossen is. Beide grieven zullen worden besproken met de leiding van de visafslag. Over de vrije zaterdag kon nog geen overeenstemming worden bereikt. Deze kwestie zal eveneens over drie maanden opnieuw worden bekeken evenals die van de lonen, want de lossers zijn met de ver kregen 25 percent niet tevreden. Zij wil len een geheel andere financiële regeling, die uiteindelijk moet uitlopen in een col lectieve arbeidsovereenkomst. De vislos sers zullen voor de nachten, waarin niet werd gewerkt, een vergoeding krijgen van 25 per nacht. Vanmorgen was het een drukte van be lang in de Scheveningse haven. Twintig loggers lagen te wachten op hun beurt om gelost te worden. In de loop van de dag werden er nog meer verwacht, want de reders zien nu geen noodzaak hun sche pen nog langer buitengaats te houden om door te gaan met vissen. De visprijzen, die door de schaarste de laatste dagen hoog waren, zullen nu wel weer zakken tot de normale hoogte. Een deel van de aan bederf onderhevige vis, die in de afgelopen dagen toch nog was gelost, maar die niet meer verkocht kon worden, is voor consumptie ongeschikt geworden en verkocht aan een vismeel- fabriek. Dit betekent een schadepost van mini stens een halve ton. Vandaag werkten de lossers dóór tot twaalf uur 's middags, omdat zij pas om twaalf uur vannacht waren begonnen. Beginnen zij des avonds om negen uur, dan werken zij door tot de volgende morgen negen uur. Men hoopt in Scheveningen, dat de ontstane achter stand morgen geheel zal zijn ingehaald. Dr. H. C. Carl F. W. Borgward, eigenaar van de Borgward-autofabrieken In Bremen die enke le jaren geleden failliet werden verklaard ls zondagavond op 73-jarige leeftijd in Bremen na een hartaanval overleden. Sir Edgar Sengier van België, de man die het uranium voor de eerste Amerikaanse atoombom men leverde, is zaterdag in Cannes overleden aan een hartaanval. Hij was 84 jaar oud. Nederlandse handelsmissie die twee we ken geleden naar Djakarta vloog en waar van gisteren een aantal leden reeds terug keerde. De ene zijde brengt bijvoorbeeld een fabriek in, de andere zorgt voor de arbeid, de grondstoffen e.d. Uit de opbrengst wordt dan zowel de een als de ander ge honoreerd. Vooral bij exportartikelen wil len de Indonesiërs deze weg bewandelen, opdat zij tenminste een deel van de devie zen verkrijgen, die deze artikelet opbren gen. Van de z.g.n. joint venture wijkt deze procedure af, omdat de Indonesiërs steeds de eigenaars blijven. De voornaamste indrukken van de dele gatie zijn de volgende: Mén is in Indonesië boven verwachting hartelijk ontvangen, zowel door president Soekarno en alle ministers als door hoofd ambtenaren en vele anderen. Van enige discriminatie tegen Neder land is geen spoor meer te bekennen. Aan de andere kant is van voorkeur boven andere landen echter evenmin sprake. De handel met Indonesië kan wel weer op gang komen, maar men dient hier geen spectaculaire ontwikkeling te verwachten. De relaties zullen zeer geleidelijk en voor zichtig van de grond af moeten worden opgebouwd- Nederland zou er goed aan doen Indo nesië vooral ook als een ontwikkelings land te beschouwen en daarbij te beden ken, dat financiële steun aan Indonesië wellicht beter besteed is dan soortgelijke steun aan sommige andere ontwikkelings landen. Advertentie EB DAIlil A U'S COMMISSION AtRSBf DRIJF .r. DUUIYIAn IN EFFECTEN Albert Verweylaan 1/1, Haarlem, Tel.(02500') 5 2564 Beursoverzieht op aanvraag HET GOEDE GROEIT GESTADIG Het rijk zal voortaan leveranciers en aan nemers uitsluiten die zich in hun betrek kingen hebben schuldig gemaakt aan on toelaatbare practijken. Er is een commis sie van advies ingesteld, waarvan mr. A. Gieben, rechter in Den Haag voorzitter is. De ministers van Defensie, van Econo mische Zaken, van Financiën, van Volks- huisvesting en Bouwnijverheid, van Ver keer en Waterstaat, van Justitie en van Landbouw en Visserij zullen.de elf leden van de commissie aanwijzen. De commissie heeft tot taak adviezen uit te brengen over uitsluiting, wijziging of opheffing daarvan. De commissie advi seert een minister voorts over een voor stel om de voorgenomen of bèvolen uit sluiting tevens te laten gelden voor an dere departementen en rijksinstellingen. De betrokken leverancier of aannemer wordt van de uitsluiting op de hoogte ge bracht. Daarbij wordt vermeld op voor stel van wie de uitsluiting is geschied. De ministers zullen de commissie meede len welke uitsluitingen er reeds zijn en waarom deze werden bevolen. Advertentie HAARLEM Nisuwe Groenmarkt Tel. 02500 19405 AUTHENTIEKE TAPIJTEN IN ALLE MATEN AANZIENLIJK Abbekerk 29 rede Genua v. Marseille. Abida 29 v. Augusta n. Napels. Achilles 29 v. Antofagasta n. Pisco. Acila 4/8 te Quebec verwacht. Acrnaea 29 v. Cardon n. Matias de Galve? Acteon 29 480 m. n.o. Fern. Noronha n. Curagao. Adonis 27 1060 m. w.z.w. Fayal n. Bremen. Adrastus 29 v. Glasgow n. Birkenhead. Aegis 29 v. Baltimore n. Philadelphia. Agamemnon 29 v. La Guaira. 30 te Pto. Cabello. Alamak pass. 29 Almeria n. Beyrouth. Alcor 29 130 m. w.z.w. Walvisbaai n. Dakar. Almdijk 29 60 m. n. Gibraltar n. Marseille. Alnati 30 te Buenos Aires. Alnitak 29 te Rio de Janeiro v. Montevideo. Alphacca 30 te Rotterdam. Ampenan 29 te Portland v. San Francisco. Amsteidiep 30 te Singapore verwacht. Amstelhoek 29 1150 m. n.o. Yokohama (bestemm.). Amstelland 29 te Las Palmas. Amstelsluis 29 690 m. z. Mackay n. Tokyo. An dijk 29 te Hamburg v. Bremen. Angolakust 29 te Hamburg v. Amsterdam. Annenkerk 29 te Suez v. Akaba. Area 29 ten anker monding Mersey rivier, Archimedes 29 780 m. w Azoren n. Curasao. Arendskerk 29 te Calcutta v. Chittagong. Argos 29 v. Hamburg n. Kopenhagen. Aristoteles 30 te Rotterdam. Ascuncion 29 65 5m. o. Belem n. Buenos Aires Asterope 29 te Philadelphia v. Livorno. Atys 29 500 m. z.z.w. Socotra n. Abadan. Avedrecht 29 210 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. A verdijk 29 te Tanga v Mombasa. Baarn 29 180 m. w.z.w. Landsend n. San Juan. Bantam 2 9v. Bremerhaven n. Amsterdam. Batjan 29 te Valparaiso v. Yokohama, Bawean 29 te Port Said. Bengalen 29 v. New Westminster n. Vancouver. Bengkalis 29 300 m. n.o. Tokyo n. Los Angeles. Beninkust 30 te Dakar. Bintang 30 te Singapore verwacht. Blitar 29 te Duinkerken. Breda 29 v. Kopenhagen n. Amsterdam Caltex Arnhem 29 450 m. n.w. Mozambique naar Mosselbaai Caltex Delfzijl 29 v. Port Jerome n. Vasteras Caltex Madrid pass. 29 Kp. Muscat n. Rastanura. Calt. Nederl. pass. 29 Kuria Muria n. Rastanura. Caltex Rotterdam 30 te Rotterdam. Calt. Utrecht 29 14 m. z.o. Daedalus n. Avonmth. Camerounkust 30 v. Amsterdam n. Antwerpen. Camitia 9/8 ter hoogte Landsend verwacht. Camphuys 29 te Khorramshahr. Carrlllo 29 In Panamakanaal verw. v. P. Bolivar. Cartago 29 v. Cristobal n. Mobile. Castor 29 120 m. n.o. Finisterre n. Malta. Celebes 30 rede Abudhabi. Cinulia 28 te Hamble n. Plymouth, Curagao. Cirrus (weerschip) 29 te Rotterdam. Cities Service Valley Forge 30 v. Mêna n. Suez. Cradle of Liberty 29 v. Bd. Mashur n. Landsend. Crania 6/8 ter hoogte Landsend verwacht. Dahomeykust 30 te Dakar verwacht v. Freetown. Delft 28 v. Georgetown n. Paramaribo. Dinteldijk 29 v Portland n. Oakland, Doelwijk 29 v. Mena n. Suez. Drente 29 25 m. n.w. Bone n. Malta. F.iiz Broere 29 90 m. z.w. Comoro eil. n. Kandia. Eos 29 50 m. n.w. Tunis n. Gibraltar. Esso Den Haag 29 80 m. o.n o. Bougie n. R'dam. Eumaeus 29 v. Hamburg n. Swansea Fina Nederland pass. 29 Algiers n. Abadan. Forest Hill 29 te Banias. Forest Lake 29 v. Puerto Marghera n. Port Said. Friesland KRL 29 v. Chalna n. Penang. Friesland SSM 29 v. Stettin n. Rotterdam. Gaasterdijk 29 v. Galveston n. Brownsville. Gabonkust 30 te Antwerpen. Garoet 29 te Lissabon v. Amsterdam. Geestland 29 v. Roseau n. Barbados. Giessenkerk 30 te Mtmara verw. v. Mozambique. Gorredijk 29 v. Hamburg n. Bremen Groote Beer 30 te Rotterdam. Gulf Hansa 30 te Port Said. Gulf Hollander 29 40 m. z. Finisterre n. Tranmere. Gulf Italian pass. 29 Malta n. Port Said. Hathor 29 v. Alexandrië n. Beyrouth. Helicon 29 v. Paramaribo n. Dordrecht Hercules 29 400 m. n.o. Curagao n. Willemstad. Holendrecht 28 v. Rijeka n. Catania. Irazu 29 te Paita. Isis 29 te Port of Spain. Ivoorkust 29 105 m. o. Lissabon n. Freetown. Izalco 29 rede Balboa. Jacob verolme 30 te Callao verwacht. Jagersfontein 29 750 m. n. St, Helena n. Kaapstad. Japara 30 te Marseille verwacht. Johannes Frans 29 te Coquimbo. Kaap Hoorn 29 v. Liverpool n. Curagao. Kalydon 30 te Tranmere verwacht. Kara 7/8 te Buenos Aires verwacht. Karimun 29 v. Bremen n. Antwerpen. Katelysia 29 290 m. w.n.w. Azoren n. Landsend. Katendrecht 30 te Suez. Katsedijk 29 te Le Havre. Keizerswaard 29 35 m. z.o. Cork n. Curagao Kelletia 29 v. Thameshaven, 30 te Nordenham. Kenia 1/8 te Rotterdam verwacht. Kerkedijk 29 230 m. w. Landsend n. New York. Kermia 29 v. New York n. Curagao. Khasiella 29 v. Philadelphia n, Curagao. Kieldrecht 29 v. Genua n. Leixous. Koningswaard 30 te S. Lorenzo verw. v. Curagao. Kopionella 30 te Curagao. Koratia 29 te Rotterdam. Korendijk 30 te Rotterdam. Korenia 28 te Rotterdam. Korovina 29 100 m. z.z.o. Suez n. Abadan. Kosicia 31 te Puerto Miranda verwacht. Kossmatella 29 te Rotterdam. Krebsia 29 60 m. n. Socotra n. Abadan. Kreeft 29 te Rotterdam. Kryptos 29 v. Btllingham n. Curagao. Kyiix 30 te Stan low verwacht. Laarderkerk 29 70 m. z.z.o. Masira eil. n. P. èald. Ladon 29 te Lissabon. Laga 29 te Dakar. Leiderkrek 29 190 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Lelykerk 29 te Antwerpen. Liberiakust 29 te Monrovia. Liberty Bell 29 350 m. z.z.o. Suez n. Kharg eil. Limburg 29 v. Chittagong n. Calcutta. Loppersum 29 420 m. w.n.w. K. Finist. n. Bermuda Maasdam 29 v. Galway n. New York. Maashaven 29 v. Dakar n. Abidjan. Maaskerk 29 te Bahrein. Maaslloyd 29 v. Port Elisabeth n. East-London. Mainlloyd 29 v. Suez, 30 te Akaba verwacht. Marathon 29 te Amsterdam. Markab 29 dwars Kp. Spartel n. La Spezia. Mataram 29 180 m. o. Quoin eil. n Mombasa. Meliskerk 29 140 m. z.o. Suez n. Bahrein. Mentor 29 v. "ua Ceiba n. Puerto Cortez. Merseylloya 29 574 m, z.z.w. Hongkong n. Slngap. Merwede 29 265 m n.w. Freetown n. Sassandra. Minos pass. 29 Gotland n. Turku. Mississippllloyd 28 v. Manilla n. Cristobal. Moh. Reza Shah 29 240 m. z. Cocos n. Kwinana. Muiderkerk 29 750 m. w. Colombo n. Colombo. Musilloyd 30 te Bombay verwacht. Naess Comm. 29 105 m. n.o. Kuria Muria n. Suez Naess Lion 29 70 m. w.z.w. Malta n. Lavera. Naess Tiger pass. 29 K. St.Vincent n. Antwerpen. Nashira pass. 27 n..atijBfkaE cmfwypvbgkqjcmf Neder-Ebro 29 te San Francisco v. Longview. Neder-Rijn 29 te Antwerpen. Nestor 30 te Rotterdam. Noordwijk 28 v. Dakar n. IJmuiden, Ommenkerk 30 te Newcastle. Ondina pass. 29 Ras Fartak n. Mena Al Ahmadi. Onoba 29 te Banias. Ootmarsum 29 350 m. n.w. Walvisba yn .Dakar. Oranje 29 200 m. n.n.o. Kp. Finisterre na Ranger. Oranje Nassau 29 270 m. o.n.o. Fayal n. Barbados. Ossendrecht 27 rede Vitoria v. Rotterdam. Ouwerkerk pass. 29 Gibraltar n. Antwerpen. Palamedes 29 te Antofagasta. Peperkust 30 te Lagos verwacht v. Abidjan. Pericles 29 te Puerto Barrios. Philidora 1/8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Philine 29 65 m. z.o. Marseille n Lavera. Philippia pass. 29 Perim n. Suez. Prins Frederik Hendrik 29 te Hamburg. Prins der Nederlanden 30 te La Guaira. Prins Willem George Frederik 29 660 m. n.o. eil. Belle naar Montreal. Prins Willem van Oranje 29 720 m. n.w. Valencia naar Le Havre. Prins Willem III 29 v. Le Havre n. Montreal. Prins Willem IV 29 500 m. w.n.w. Flores n. Hamb. Prins Willem V 29 te Montreal. Provenierssingel 29 ten anker rede La Spezia. Purmerend 29 75 m. z.w. Abidjan n. Bonny. Pygmalion 29 275 m. o.z.o. Malta n. Gibraltar. Rad.ia 29 te Durban v. East-London. Raki 29 v. Benghazi n. Alexandrië. Reza Shah the Great 29 v. Mena n. Suez. Roebiah 29 500 m. n.w. Kaapstad n. New Orleans. Roepat 29 700 m. w. Penang n. Penang. Rondo 27 850 m. z o. Kp. Palmas n. Dakar. Rotte 29 270 m. w. Walvisbaai n. Capetown. Rotterdam 29 v. Rotterdam n. Obk. Rijndam 29 295 m. w.n.w. L'end n. Southampton. Sambas 26 v. Sihanouksville n. Haiphong. Sarpedon 29 te Paramaribo. Sehelpwijk 29 v. Avonmouth n. Thameshaven. Scherpendrecht pass. 29 Gibraltar n. Constantza. Schiedijk 30 te New York. Schielloyd 29 te Labuan v. Bangkok. Schouwen 30 te Montreal verwacht. Seinelloyd 30 te Bremerhaven. Sepia 31 te Mena Al Ahmadi verwacht. Serooskerk 29 1100 m. w.n.w. Fremantle (bestem.) Servaaskerk 28 v. Akaba, 2 9te Suez. Simonskerk 29 te Genua. Slamat 29 700 m. z.w. Minicoy n. Djibouti. Sloterdijk 29 580 m. w. Bishoprock n. Le Havre. Sloterkerk 29 120 m. o.z.o. K St.Vine. n. D'kerken. Socrates 30 v. Cartagena n. Mobile. Soestdijk 29 v. New York n. Antwerpen. Solon 28 160 m. o. Kp. Hatteras n. Willemstad. Stad Amsterdam 29 150 m. o.z.o. Paima Mallorca naar Sagunto. Stad Delft 29 v. Lulea n. IJmuiden. Stad Rotterdam 29 82 m. o. K. Villano n. IJmuid. Stad Utrecht 29 rede Freetown. Statue of Lib. 29 60 m. o.n.o. Bouaie n. R'dam. Steven pass. 29 Finisterre n. Malta. Stad Zwölle 29 570 m. w. Landsend n Ph.delphia, Straat v. Diemen 29 540 m. z.o. Ceylon n. Maurit. Straat Lombok 20 v. Lorenzo Marques n. Beira. Straat Singapore 29 v. Dar Es Salaam n. Kaapst. Straat Torres 30 te Tema. Tamo 29 150 m. w.z w. Lissabon n. Rotterdam. Tara 29 90 m, n.w. St. Paulsrocks n. Antwerpen. Telamon 27 190 m. n.w. Kp. Maysi n. Mobile. Tero 29 tê Port Harcourt. Theron 29 v. Maracaibo n. Puerto Cabello. Tjimanuk 29 150 m. z.z.w. Kp. Lopez n. Matadl. Tjimenteng 29 te Tema. Tjitjatengka 30 te Santos verw. v. Buenos Aires. Togokust pass. 29 Las Palmas n. Amsterdam. Tweelingen 29 v. Rotterdam n. Narvik. Ulysses 29 80 m. n.o. La Guaira n. Port of Spain. Van Heemskerck 29 1300 m. z.o. Colombo n. Durb Van Linschoten 30 te Lobito v. Durban. Van Noort 30 te Singapore verwacht. Van Riebeeck 29 v. Beira n. Dar Es Salaam. Vasum 29 In Suezkanaal n. Bandar Mashur. Viana 29 te Rotterdam. Videna 4/8 in Suezkanaal verwacht n. Mena. Vitrea 29 85 m. n.n.w. Muscat n. Suez. Vivipara 30 in Suezkanaal verw. n. La Spezia Vlieland 29 630 m. w.z.w. Monrovia n. Pte. Noire. Voco 29 50 m o.z.o. Malta n. Rotterdam. Waardrecht 29 135 m. z.w. Ouess. n. Antwerpen. Waibalong 29 215 m. z. Muscat n. Mukalla. Waterland 29 240 m. z.w. Madeira n. Hamburg. Westertoren 29 te Mena v. Abadan Wonorato 30 te Singapore verwacht. Wonosari pass. 29 Beachyhead n. Antwerpen. Wonosobo 30 te Lyttelton. Zaria 29 45 m. w. Vigo n. Mena, Zuiderkerk 30 te Fremantle verwacht. KLEINE VAART Admiraal Nelson 29 65 m. n. Ldngships n. Dublin. Amyntas 29 100 m. z. Kp. Finisterre n. Gibraltar Ardeas 29 te Beachyhead n. Rotterdam. Atlas 28 te Koege. Bianca 29 60 m. w. Ouessant n BristOn. David 29 dwars Hoek van Holland n, Emden. Dido 27 v. La Pallice n. Amsterdam. Dongeborg 29 60 m. n.o. Pittboei n, Londen. Eemhaven pass. 29 Ouessant n. Hamburg. Elsa 27 te Delfzijl. Flores 29 te Londen. Geestdiep 29 te Smithknolls n. Maassluis. Hardenberg 28 v. Dublin n. Liverpool. Huybergen verm. 30 v. Dover n. Immingharrt. Inspecteur Mellema 29 te Dungeness n. Swansea. Leonidas 28 te Tanger. Leuvehaven 30 te Koperihagen verwacht. Libertas 29 40 m. z. Finisterre n. Tripoli. Maarsbergen 29 te Finisterre n. Cadiz. Midas 29 50 m. w. Mallorca n. Lissabon. Mynias 29 30 m. z. Tarragona n. Barcelona. Nero 29 dwars Casquets n. Antwerpen. Phidias 28 te Malaga. Philetas 29 15 m. n.n.o, Ouessant n Rotterdam. Poolster 29 30 m. n.o. Villano n. Rotterdam. Sandenburgh 29 te Royal Sovereign n. Rotterdam. Spolanda 29 te Gibraltar n. Piraeus. Stella Maris 29 dwars Oeland n. Helsinki. Stella Prima 29 25 m. z.o. Wight n. Rotterdam. Tilly 27 te Kotka. Triton 29 te St. Catharinapoint n. Vannes. IJselhavtn verm. 31 v. Casablanca n. Obk. Zevenbergen 29 te Sheerness. Het Damrak heeft de nieuwe beursweek bij de opening ingezet met een vaste stemming voor de meeste internationale waarden onder leiding van de aandelen Kon. Olie. Dit als gevolg van buitenlandse vraag voor de olie-aandelen. Voor deze stukken was middenkoersvraag aanwezig waardóór hoog werd ingezet namelijk op 172.50, tegen vrijdag als slotprijs ƒ170,60. Na olies was het Unilever weik fonds een eerste koers te zien gaf van f 166.60, waar door een winst werd verkregen van f 1.70. Philips volgde goed op 158.80, plus zeven tig cent. AKU en Hoogovens goed prijs houdend op respectievelijk 47272 en 608. De handel in alle hoofdfondsen was kalm. In het laatste beurshalfuur, toen aan de vraag bleek te zijn voldaan, liepen de hoofdfondsen terug door winstnemingen op kleine schaal in een zeer dunne markt. Philips daalde tot f 157.60, Unilever tot 165.70, Kon. Olie 171.80, AKU 4701/i en Hoogovens tot 605. De markt sloot op vrij wel het laagste punt van de dag. Boeke en Huidekoper van 203 op 203Vi; Figée van 228 op 225; Spaamestad van 825 op 820. VERHANDELDE FONDSEN 29 juli 26 juli Totaal 428 428 Hoger 175(40,9%) 209 (48,8%) Lager 150 (35,0°/o) 132 (30,8%) Gelijk 103(24,1%) 87 (20,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U Hoogovens Kon. Olie171—171,60 Philips f 157,40157,50 Unilever 165,20 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K.U.472 b Hoogovens 600 Kon. Olie171,30—171,50 171,30 Philips ƒ157,80—158 ƒ158,— Unilever 166,20 gb-166,50 gl 166,30 Vorige slotkoers A'dam Rubber.... H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dórdtsche Petr. K. Ned Petr. Mij. Holl. Am. Lijn.... K.L.M. K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Upitas Vêr. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd, Bank Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Bührm./Tetterode Fokker Ford Gelder Kón. Pap. Gist &Spir.f. Kon. Van d r Heem Hèinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Muller Nat. Bezit Nèd. Kabelfabr. Philips Prèf Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenbérg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel.. Cities Service General Motors.. Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 113 Va 15274 470'A 132,30 608 157,80 165,80 791Vi f 171,75 128 Va ƒ54,60 157% 142Vi 256% 140% 192,— 112, 223,- 494,— 135,— 392% 368 351 Va 331 650 447 249 980 351 875 244% 373 290 480 303 484% 780% 314% 467 62,50 185 795 229% 435 295 885 410</4 27 18% 46 3074 68 6874 7174 37 tf 43 Vj 465/e Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amstredamsche Bank) WALL STREET Wall Street heeft gisterèn een meerder heid van kleine koerswinsten te zien ge geven. Direct na opening was het peil al hoger hetgeen zich gedurende de gehele markt voortzette. Er werden winsten ge boekt van fracties tot ongeveer een dollar per sharé. Hogere koersen werden geboekt door spoor- en chemische fondsen. Ook de meeste auto's en oliën liepen op. Van de 1265 verhandelde fondsen waren er 486 hoger, 485 lager en 94 onveranderd. De omzet beliep 2.840.000 shares tegen 2.510.000 shares vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 690,71 (4- 1,33), spoor wegen 166,17 0,38) en openbare nuts bedrijven 139,42 0,55). NV. Magazijn ,ijekorfDeBran'eaot'gv, N.V. Magazijn „De Bijenkorf" gaat over tot het uitgeven van nominaal 2.733.400 gewone aandelen, respectievelijk niet- royeerbare certificated van gewone aan delen vóór de helft gerechtigd tot het divi dend óver hét boekjaar 1963-'64 en ten volle tot het dividend over de volgende boekjaren. De emissiekoers bedraagt 300. Het betrêft een claimemissie en wel in dier voege dat houders van claims van gewone aandelen het recht hebben in te schrijven op gewone aandelen en/of niet- royeerbare certificaten van gewone aan delen en dat houders van claims van niet- royeerbare certificaten van gewone aan delen uitsluitend kunnen inschrijven op niet-royeerbare certificaten van gewone aandelen. Nominaal 1.000 bestaand kapi taal geeft recht tot 't inschrijven op nomi naal 200.niéuw kapitaal. De overige vóorwaarden van de emissie zullen wor den vermeld in een prospectus, dat binnen kort verschijnt.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9