Londense havenarbeiders enthousiast over R'dam - DE BEURS - We liggen maar 50 jaar achter Wel gereserveerdheid ten aanzien van organisatie Vakbonden Investeringen in Oostenrijk lopen terug Winst US Steel fors gestegen Saldo schatkist aanzienlijk omlaag n-Luxor Plastics wil uitbreiden Hogere winstmarge American Cyanamid Particulier patiënt zijn werd een status-symbool EEG weigert de VS lagere rechten op gevogelte Kort economisch nieuws Britse en EEG-rechten op thee ingetrokken Weer Amerikaanse bestelling op Concordes Winst Chrysler 60 pet omhoog Bondsregering overweegt invoerstop voor fruit Spanje nu lid van de GATT Vijf doden in het verkeer SCHEEPVAARTBERICHTEN BO AC opent nieuwe dienst op Cairo Belastingvrije uitkering van „Vast Goed" Labour-aanhang is gedaald volgens opinie-onderzoek WOENSDAG 31 JULI 1963 li OESO-rapport Weekstaat Ned. Bank VVVZ meent Watoetoelis Pappnh Veertig jaar bij papierfabriek Velsen Conservatieven boeken hunondanks winst „Onthullend", zo karakteriseert het Britse Dagblad „The Times" het bezoek dat een delegatie van zestien Londense havenarbeiders enige tijd geleden aan Rot terdam heeft gebracht om een nauwkeu rige vergelijking te maken tussen de ar beidstoestanden in de haven van deze stad en die van Londen. De groep was tot de conclusie gekomen, dat de arbeidsom standigheden waarin de Britse arbeiders, met name die in de oudere industrieën, verkeren, in toenemende mate achterblij ven bij die in andere Europese landen, niet wat betreft Ionen en werktijden, maar Op het vlak van sociale zorg en de behan deling, „die, veel meer dan geld dat kan doen, een man een gevoel van eigenwaar de en verantwoordelijkheid geven". Van de groep maakten gewone havenarbei ders, controleurs en administratief perso neel deel uit. Aan het hoofd ervan stond een docent in industriële vakken van de Londense universiteit, Geoffrey Stuttard. „Misschien hebben zij de beste kant van de Rotterdamse haven te zien gekregen maar een feit is, dat zij om met de woorden van de heer Stuttard te spreken „ondersteboven" waren over wat zij gezien hadden", aldus The Times. Stuttard had tegen een verslaggever van het blad gezegd, dat zijn algemene con clusie was dat, wanneer alle 28.000 Lon dense havenarbeiders in de gelegenheid zouden worden gesteld om dit te aan schouwen, er op de dag van hun terugkeer in Londen een revolutie zou plaatshebben. De delegatie was voornamelijk getroffen door het feit, dat er in de Rotterdamse havens nagenoeg geen sprake meer is van los werk. Alle havenarbeiders zijn in vas te dienst en ontvangen een basisloon, of er werk is of niet. De pensioenen en de ziekteverzekeringen zijn stukken beter ge regeld dan in Engeland, zo vonden de de Britse havenarbeiders. Ook het ont breken van stukwerk achtten zij een groot voordeel. De heer Stuttard was vol lof over de kantines en wasgelegenheden die hij had gezien. Niet alleen voldoen zij aan de hoogste hygiënische eisen, ook het daar aanwezige materiaal is van prima kwali teit. Volgens hem bleek daaruit „eerbied voor de mensen". „Ik behoef niets over de toestanden in Londen op dit gebied te zeggen", aldus de heer Stuttard. De Lon dense havenarbeiders waren zeer onder de indruk gekomen van de vakscholen in Rot terdam. Een van hen had, met de korte en beperkte opleiding in gedachten waar- t9<r> In een overzicht van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikke ling (OESO) over de situatie en de ont wikkeling van de Oostenrijkse economie wordt er op gewezen, dat bij de beoor deling van de huidige situatie van de Oos tenrijkse economie in de eerste plaats de vertraging van de vooruitgang van de eco nomische activiteit naar voren treedt, die voor het grootste gedeelte toegeschreven moet worden aan de vermindering van de investeringen voor kapitaalgoederen. De stijging van de kosten zal in 1963 waarschijnlijk langzamer verlopen, maar misschien groter blijven dan de groei van de produktiviteit. Daar de economische activiteit over het algemeen nogal zwak is, zou het echter niet noodzakelijk zijn nieuwe maatregelen te nemen om de vraag te wijzigen maar zou het integendeel eer der noodzakelijk zijn de bestaande maat regelen enigszins te verzachten teneinde de vraag te stimuleren. In dit verband zuu het misschien nut tig zijn de beperkingen op de invoer te verminderen teneinde de stijging van de prijzen tegen te gaan. De situatie van de betalingsbalans is gunstig, deviezenreser ves zijn in overvloed aanwezig, de invoer rechten zijn betrekkelijk hoog. en een aan tal produkten is nog steeds onderworpen aan kwantitatieve beperkingen op de in voer. De- vertraging in de vooruitgang op het gebied van de uitvoerorders voor de Oos tenrijkse industrie en het verminderen van de investeringen voor kapitaalgoede ren door de ondernemingen vloeien voor een deel voort uit de langzamere vooruit gang van de wereldhandel. Deze ontwik kelingen hangen echter ook zeer nauw sa men met de nieuwe economische overeen komsten die in Europa gesloten zijn, en met de onzekerheid, die heerst voor wat betreft de positie van Oostenrijk in het stelsel van de Europese integratie. NEW YORK (AP) U.S. Steel Corpo ration, Amerika's grootste staalproducen- tê, heeft voor het tweede kwartaal van dit jaar een nettowinst van 73,2 miljoen dollar bekendgemaakt. Het is het beste tweede kwartaal uit de geschiedenis van het concern sinds de nettowinst van 80,9 miljoen dollar in het tweede kwartaal van I960. Het winstcijfer was bijna 2 maal zo hoog als de 29,9 miljoen dollar die ver antwoord is voor het eerste kwartaal, het slechtste van de afgelopen 15 jaar. Het resultaat weerspiegelt de voorjaars hausse, die ontstaan is toen de grote staalgebruikers uit voorzorg voor een sta king, die niet uitgebroken is, grote voor raden begonnen aan te leggen. Deze voor- raadvorming leidde tot een omzet van 1.069.000.000 dollar de grootste sinds het eerste kwartaal van 1960. toen voor nog 50 miljoen dollar meer verkocht werd. De nettowinst voor het tweede kwartaal komt neer op 1,23 dollar per aandeel. Dit bedrag dekt meer dan tweemaal het ge bruikelijke kwartaalsdividend van 50 dol larcent. mee men in Londen pas enkele jaren ge leden is begonnen, opgemerkt: „Wij lig gen slechts vijftig jaar achter". Toch toonden de delegatieleden zich op twee punten gereserveerd: „De bevoog ding" die volgens hen met betrekking tot de havenarbeiders wordt toegepast, waar bij zij een belangrijke scheepvaartfunctio naris vergeleken met een „rijke boer met een kudde voldane koeien", en de organi satie van de vakbonden, niet zozeer de verdeling in socialistische, katholieke en protestantse als wel het ontbreken van de nodige menselijke contacten en plaatselij ke belangstelling, dit in scherpe tegenstel ling met de toestand in Londen. Natuurlijk hebben wij ook rekening ge houden met de natuurlijke voordelen die Rotterdam heeft, zo besloot de heer Stut tard, „maar wij konden en kunnen ons niet aan het gevoel onttrekken, dat een deel van de investeringen in faciliteiten, en zeker die in de mensen zelf, in Londen wel op zijn plaats zou zijn. Zoals viel te verwachten zijn de banken belangrijk ïuimer in hun middelen ge komen. Uit de weekstaat van de Neder- landsche Bank per 29 juli blijkt, dat het saldo van de banken met 81 min is toe genomen tot 308 min. Dit hoofdzakelijk als gevolg van de tweede kwartaalbe talingen van het rijk aan de gemeenten. De banken die de vorige week 250 min schatkistpapier bij de Nederlandsche Bank hadden gestald, hebben van dit bedrag 130 min afgelost. Hierdoor daalden de postwissels, schatkistpapier en schuldbrie ven door de bank gekocht tot 523 min. Als gevolg van bovenvermelde betalin gen daalde het saldo van de schatkist met niet minder dan 345 min tot 211 min. De goud- en deviezenvoorraad verbeterde met 39 min tot 6.227 min, waarvan ongewijzigd 5.698 min aan goud. De banken konden zich veroorloven om 122 min van de „dure voorschotten" af te lossen, waardoor deze rekening daalde tot 6 min. De bankbiljettencirculatie gaf wederom een stijging te zien met 44 min tot 6.135 min, een nieuw „all time"- record. De geldmarkt is ruim. Geldkringen ver wachten hierin voor de komende dagen geen verandering. Een verdere verlaging van de daggeldrente, waarvan het tarief op 29 juli met een Vi percent werd ver laagd en gebracht tot 1% percent, wordt spoedig verwacht. Op de jaarvergadering van de „Sumatra- Rubber-Cultuur-Maatschappij" is meege deeld, dat de deelneming „Luxor Plastics C.V." uitbreiding overweegt, omdat de ruimten die het bedrijf aan de Prinsen gracht in Amsterdam in gebruik heeft te klein worden om de werkzaamheden uit te breiden. De enige manier waarop men thans de produktie nog kan verhogen, is het moderniseren van de machines. Wil men de omzet vergroten, bij voorbeeld door de produktie var een nieuw artikel, dan zal men moeten uitbreiden. Meege deeld werd dat de directie op het ogen blik de mogelijkheden hiertoe bestudeert. Waarschijnlijk zal voor een eventuele uit breiding geld geleend moeten worden", al dus de heer W. Rehbock namens de raad van commissarissen. American Cyanamid Company heeft over de eerste zes maanden van 1963 een winst gemaakt van 122.880.030 tegen 114.004.520 in dezelfde periode vorig jaar. Per aandeel betekent dit een winst van 5.59 tegen 5,34 in 1962. De verkopen in het eerste halfjaar be liepen 1.284.342.535 tegen 1.218.911.785 in 1962. Hierbij inbegrepen zijn ook de resultaten van John H. Breek Inc. en Du mas Milner Corp., die dit jaar door Cyana mid werden overgenomen. Een belangrijke groep van het Neder landse volk ervaart het particulier ver zekerd zijn als een status-symbool, als een verworvenheid die men niet zou willen missen en waarvoor men graag de ver zekeringspenningen over heeft. Dit zegt de Verzekering-Maatschappij VVVZ te Am sterdam in haar jaarverslag. Onze eigen praktijk leert, aldus de VVVZ, dat slechts een enkeling die uit de verplichte verzekering komt en particulier patiënt wordt, terug zou willen naar de ziekenfondssfeer. In dergelijke uitzonde ringsgevallen is de reden veelal gelegen in de omstandigheid dat men te maken heeft met een groter gezin, waarbij men met name het missen van de overigens be perkte bijdrage voor tandheelkundige hulp (die het ziekenfonds geeft) als niet prettig ervaart. Als men echter enige tijd particu lier patiënt is geweest blijkt ook in deze gevallen de status zodanig aantrekkelijk dat de kleine eigen risico's die men als par ticulier verzekerde moet dragen veelal graag worden aanvaard. Volgens de VVVZ zijn 30 op de 100 Nederlanders particulier patiënt. Uit de cijfers blijkt dat 't bruto-premie- inkomen van de VVVZ in 1962 is gestegen tot ƒ9 023.200 (v.j. ƒ7.437.600). De winst voor aftrek van belastingen beliep 323.712 173.386). Er wordt een contant dividend uitgekeerd van 20 (10) percent. De kans is zeer groot dat de Verenigde Staten binnen een week vergeldingsmaat regelen tegen de E.E.G.-landen zullen ne men nu de E.E.G.-ministers gisteren heb ben geweigerd de rechten te verlagen op de invoer van Amerikaans geslacht ge vogelte. Ter tafel lag gisteren in Brussel het voorstel van de E.E.G.-commissie om de rechten te verlagen tot f 0.97 pgr kg, fp^isr Frankrijk wees dit voorstel van de -hand. Een Duits voorstel voor een stilzwijgende overeenkomst tüssen de E.U.G.-laFidhn over een interne sluisprijs waar alle lan den met inbegrip van de Verenigde Staten boven zouden blijven werd eveneens niet aangenomen. De ministerraad heeft nu de E.E.G.- commissie opgedragen het overleg te ope nen met de regering van de Verenigde Staten over haar plannen voor de export van gevogelte naar de E.E.G. in de toe komst. West-Duitsland is de grootste Euro pese afnemer van het Amerikaanse ge vogelte. De lijnen die lid zijn van de Levant Continent Conference en de Near East Conference hebben meegedeeld dat zij tengevolge van de sterk ge stegen kosten genoodzaakt zijn de tarief- en con tractvrachten in het verkeer van de Levant naar de havens behorende tot de Antwerpen/Hamburg range met ingang van 1 september 1963 met tien percent te verhogen. Een woordvoerder van de Europese Economische Gemeenschap (EEG) heeft bekendgemaakt, dat de ministerraad van de EEG zijn goedkeuring heeft gegeven aan een overeenkomst met Groot-Brittan- nië op grond waarvan alle rechten op de invoer van thee en tropische houtsoorten worden ingetrokken. Met ingang van 1 januari 1964 kunnen thee en tropische houtsoorten vrij van rechten worden in- voerd in de EEG en Groot-Brittannië. NEW YORK (Reuter) Na Pan Ameri can heeft thans ook de Amerikaanse lucht vaartmaatschappij Continental Airlines het supersonische Brits-Franse Concorde straalpassagiersvliegtuig besteld. De maat schappij maakte dinsdag bekend dat zij een order voor drie toestellen met een totale waarde van dertig miljoen dollar heeft getekend. Pan American Airways heeft reeds een bestelling lopen voor zes van deze toestellen, die 104 passagiers kun nen vervoeren en een snelheid van ruim tweeduizend kilometer halen. De Chrysler Corporation heeft over het eerste halfjaar van 1963 een nettowinst geboekt van ruim 293 miljoen gulden te gen ruim 45 miljoen in het eerste half jaar van 1962, wat dus een stijging be tekent van ongeveer 60 pet. Deze winst komt overeen met ruim f 16- per aan deel tegen 2,50 per aandeel in het eer ste halfjaar van 1962. Dit blijkt uit het deze week aan de aandeelhouders toege zonden rapport over het eerste halfjaar 1963. De winst over dit eerste halfjaar is ongeveer 5 pet. van de omzet, die bij na 45 pet. hoger was dan in dezelfde pe riode vorig jaar. De „n.v. cultuurmaatschappij Watoetoe lis Poppoh" heeft, blijkens de verlies- en winstrekening, over 1962 een winst be haald van 17.301, tegen 43.485 in 1961. Dit bedrag wordt aan het dividendreserve toegevoegd. Aan coupons en dividenden werd ontvangen 7.793 9.815), aan rente 13.787 38.009). De onkosten Nederland bedroegen 4.280 4.344). Het bestuur is er nog niet in geslaagd een nieuw werkterrein te vinden voor de vennoot schap. De Westduitse regering heeft reeds voorbereidingen getroffen om, indien de situatie dit qodig, mocht maken, een in-, vöerstop vóór bepaalde fruitsoorten te kun nen ngfkon$igen. De Westduitse minister vannLaiiclbo'u'ta, Schwarz, heeft dit aan de fractieleiding van de C.D.U. en de C.S.U. meegedeeld. In zijn verslag over de moei lijkheden van de landbouw eiste hij van de toekomstige bondskanselier. Erhard, dat deze in zijn regeringsverklaring duidelijke voorstellen zou doen aangaande de toe komstige landbouwpolitiek. Daarbij zou er van uit moeten worden gegaan, dat de Duitse landbouw in hoofdzaak behouden moet blijven. BUITENLANDS BANKPAPIEF De advteskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 —10,16. Amerikaanse dollar 3,58—3.62, Canadese dollar 3,31—3,36, Franse frank (100) 73,5574,05. Belgische frank (100) 7,11'/»—7,16'/:, Duitse mark (100) 90,2590,75, Zweedse kroon (100) 69,1570,15, Deense kroon (100) 52.00—53,00. Noorse kroon (100) 50,2051,20, Zwitserse frank (100) 83,4583.95, Ita liaanse lire (10.000) 57.50—59.50, Oostenrijkse schil ling (100) 13,98'/:—14,08'/», Portugese escudo (100) 12.57'/»—12,72'/», Spaanse peseta (100 grote coup.) 6,00—6,15. A.K.U. hoger in lagere markt Het marktbeeld is gisteren voor de internationale waarden bij de opening wat verward geweest. Opmerkelijk hierbij was dat de A.K.U.-aandelen bepaald vast in de markt lagen, dit in tegenstelling tot Hoogovens, die belangrijk lager noteerden ten opzichte van het vorige slotniveau. In alle hoeken van de hoofdfondsen was het zeer stil, temeer omdat de arbitrage inter nationaal weinig kon uitrichten. A.K.U. werd voor Westduitse rekening uit de markt genomen op 476, zes punten boven het slot van maandag. Hoogovens ging met een enkel stuk aanbod naar de 594, min negen punten. Philips en Unilever openden prijshoudend zonder meer op res pectievelijk 157,90 en 166. Kon. Olie moest een stapje terugdoen tot 170,90 171,70). Gedurende de verdere beurs- duur werd het uitermate stil. Een enkel stuk aanbod leidde tot koersafbrokkelingen waardoor Kon. Olie daalde tot 170,40, Philips tot 157,50 en Unilever tot 165,50. GENèVE (AFP) In Genève is dins dag bekendgemaakt dat de ledenlanden van de algemene overeenkomst voor ta rieven en handel (GATT) hebben beslo ten Spanje toe te laten als drieënvijftig- ste lid van de organisatie. De Spaanse gevolmachtigd minister en permanent vertegenwoordiger van Spanje bij het Eu ropese bureau der Verenigde Naties, Jo sé Manuel Aniel-Quiroga, heeft het pro tocol van toetreding getekend. In Breda is gisteren de 73-jarige wiel rijder M. de Koning aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen. Hij werd met een schedelbasisfractuur naar een zie kenhuis vervoerd waar hij is overleden. Het. ongeluk ontstond doordat de bejaarde wielrijder geen voorrang verleende aan het verkeer op de voorrangsweg. In de nacht van dinsdag op woensdag is een 54-jarige Duitser uit Oberhausen op de rijksweg bij Nunspeet om het leven geko men toen zijn stilstaande personenauto van achteren door een vrachtauto werd aange reden. De personenauto werd geheel ver nield. Op het Kampereiland is gisteren de 72-jarige landbouwer P. van den Heuvel met een tractor van de weg geraakt en in een sloot gereden. Pas toen een kraanwa gen de tractor uit het water had getrok ken kon zijn stoffelijk overschot worden geborgen. In een ziekenhuis te Tilburg is de 62- jarige heer J. F. Helmsing, hoofd van uloschool in Tilburg, overleden, die vrij dag toen hij met zijn fiets een drukke ver keersweg wilde oversteken door een auto bus was aangereden. In een ziekenhuis in Amsterdam is dins dagavond de 76-jarige J. L. Telling overle den aan de verwondingen die hij op 22 juli had opgelopen toen hij bij het over steken van een zebrapad op de Haarlem merweg door een personenauto werd aan gereden Ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar in dienst was van de n.v. Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zo nen in Velsen-Noord, werd de heer J. Hen ten door de directie van het bedrijf ont vangen, waarbij hij huldigend werd toege sproken. Hij ontving een geschenk onder gesloten couvert en kreeg een vererend ge tuigschrift van de maatschappij vóór nij verheid en handel. Thans is de heer Hen ten werkzaam als waarnemend chef in al gemene dienst. Ook in het huis van de jubilaris, aan de Lange Nieuwstraat te IJmuiden, heeft hij in velerlei vorm blijken van vriend schap en waardering mogen ontvangen. Abbekerk 30 rede Genua v. Marseille. Abida 30 ten anker Napels v. Augusta. Achilles 1/8 te Pisco verwacht. Acila 4/6 te Quebes verwacht. Acmaea 1/8 te Matias de Galvez verwacht. Acteon 30 330 m. n. Fern. Noronha n. Curacao. Alamak 30 33 m. n.o. Bougie n. Beyrouth. Alhena 31 v. Hamburg n. Rotterdam. Almdijk 30 130 m. z.w. Marseille n. Marseille. Aludra 30 ten anker Santos. Alwaki 30 v. Colomob n. Madras. Ameland 31 v. Providence n. Curacao. Ammon 30 v. Port of Spain n. La Guaira Amstelland 30 v. Las Palmas n. Montevideo. Andijk 30 Ie Rotterdam. Annenkerk 31 v. Port Said n. Genua. Ares 30 v. Buena Ventura n. Cristobal. Argos 31 te Kopenhagen Aristoteles 31 v. Rotterdam n. Amsterdam. Artemis 30 v. Puerto Cabello n. Guanta. Atys 30 130 m. z. Socotra n. Abadan. Baarn 30 480 m. n.w. Finisterre n. San Juan. Bawean 30 v. Suez n. DJeddah. Bengkalis 30 640 m. n o. Tokyo n. Los Angeles. Beninkust 30 v. Dakar n. Freetown. Blitar 31 te Antwerpen v. Duinkerken. Boissevain 30 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Bosco pass. 28 Lizard n. Liverpool. Breda 30 42 m. z.w. Skagen n. Amsterdam. Calt. Amsterd. 30 60 m z.w. DJeddah n Bahrein. Calt. Arnhem 30 150 m. n.o. Mozamb. n. Mosselbay. Caltex Delft 30 100 m. o.n.o. Bahrein n Bahrein. Caltex Delfzül 30 50 m. w. H. v. Holl. n. Vasteras. Caltex Eindhoven 30 210 m. o.n.o. Ad enn. Suez. Caltex Madrid 31 te Bahrein verwacht. Caltex Nederland 1/8 te Rastanura verwacht. Caltex Pernis 30 v. Bahrein n. Bandar Mashur. Caltex Utrecht 30 te Suez. Camitia 9/8 ter hoogte Landsend verwacht. Carrillo 30 v. Panamakanaal n. Charleston. Chiron 30 v. Paramaribo n. Funchal. Cinulia 28 te Hamble n. Plymouth. Congokust 30 v. Lagos n. Port Harcourt. Dahomeykust 30 v. Dakar n. Antwerpen. Daphnis 30 te Alexandrië. Doris 30 430 m. n.w. Finisterre n. Sto. Domingo. Drente 30 v. Malta n. Beyrouth. Eemhaven 30 te Hamburg. Eenhoorn 30 520 m. w. Beyrouth n. Beyrouth. Eliz. Broere 30 300 m. o.n.o. K. Delgado n. Kandia. Eos 30 100 m. O. Algiers n. Gibraltar. Esso Amsterdam 31 te Cristobal. Esso Den Haag 30 150 m. o. Gibraltar n. R'dam. Esso Rotterdam 30 100 m. w. Algiers n. Berga. Eumaeus 30 60 m. n. Texel n. Swansea. Flna Nederland 30 250 m. n.w. Malta n. Abadan. Forest Hill 30 v. Banias n. Genua. Forest Lake 30 15 m. n.w. Trinidad n. Port Said. Friesland KRL 30 205 m. w. Rangoo nn. Penang. Gabonkust 31 te Rotterdam. Ganymedes 31 te Aruba. Geestland 30 te Castries. Giessenkerk 30 v. Mtwara n. Dar Es Salaam. Graveland pass. 30 Abrolhos n. Puerto Alegre. Grebbedijk 29 v. Hamburg n. Antwerpen. Gulf Hollander 30 90 m. zz.w. Ouess. n. R'dam. Gulf Italian 30 90 m z.w. Kreta n. Port Said. Gulf Swede 31 te Mena Al Ahmadi verwacht. Hathor 30 105 m. z.w. Beyrouth n. Beyrouth. Hector 31 te Piraeus. Hermes 31 te Hamburg. Hollands Duin 31 te Vancouver verwacht. Inca 30 80 m. w.n.w. Port Said n. Marseille. Ivoorkust 30 185 m. no. Madeira n. Freetown Jagersfont. 30 440 m. n.n.o. St. Helena n. K'stad Kaap Hoorn 30 35 m. z, Ierland n. Curacao. Kaloekoe 30 90 m. w. Mergui n. Rangoon. Kalydon 30 te Tranmere n. Curacao. Kara 7/8 te Buenos Aires verwacht. Karakorum 31 te Houston verwacht v. Gulfport. Karimun 30 te Antwerpen. Karossa 30 400 m. z.o. Rangoon n. P. Swettenham. Katelysia 30 300 m. n. Azoren n. Devonport. Katsedijk 31 te Antwerpen. Keizerswaaid 30 670 m. n.o. Azoren n. Curacao. Kelletia 30 te Nordenham n. Hamburg. Kenia 30 400 m. w. Ushant n. Hamble. Kennemerland 31 te Salvador. Kerkedijk 30 540 m. w. Scillys n. New York. Kermia 3/8 te Curasao verwacht. Khasiella 2/8 te Curacao verwacht. Korenia pass. 31 Kielerkanaal n. Skelleftehamn. Korovina 30 60 m. w.n.w. Mekka n. Abadan. Kosicia 31 te Puerto Miranda. Kossmatella 30 v. Rotterdam n. Stanlow. Krebsia 30 64 m. z. Masira n. Abadan, Kreeft 31 v. Rotterdam n. Kirkeness. Kreon 31 te Paramaribo verwacht. Kryptos 10/8 te Curacao verwacht. Kylix 30 te Stanlow. Laarderkerk pass. 30 Kuria Muria) n. Port Said. Ladon 30 v. Lissabon n. Funchal. Laertes 30 750 m. w. Minicoy n. Singapore. Laga 30 130 m n. Dakar n. Duinkerken. Leiderkerk 30 195 m. n. Port Sudan n. Basrah Liberty Bell 30 140 m. o.z.o. Pt. Sudan n. Kharg. Limburg 31 te Calcutta verwacht. Loosdrecht 31 v. Rotterdam n. Marseille. Loppersum 30 300 m. n. Azoren n. Bermuda. Maashaven 30 250 m. z. Dakar n. Abidjan. Maasllovd 30 v, East-London n. Durban. Madisonlloyd 30 v. Rotterdam n. Port Said. Mainlloyd 31 v. Akaba, 1/8 te DJeddah verwacht. Mataram pass. 30 Muscat n. Mombasa. Meerdrecht 30 te Victoria. Meliskerk 30 170 m. n. Port Sudan n. Baherin. Merseylloyd 30 405 m. n.n.o. Singap. n. Singapore. Merwede 30 60 m. z. Freetown n. Sassandra. Mohamed Reza Shah 30 1000 m. n.w. Fremantle naar Kwinana. Muiderkerk 31 te Colombo verwacht. Munttoren 30 v. Curacao n. Rotterdam. Naess Commander 30 485 m. n.n.o. Ad enn. Suez. Naess Lion 30 50 m. w. Cagliari n. Lavera. Naess Tiger 30 40 m. z.w. Finisterre n. Antwerpen. Neder-Rijn 31 v. Antwerpen n. Amsterdam, Nias 30 v. Pascagoula n. Havana. Nijkerk 31 v. Hamburg n. Bremen. Ondina 30 45 m. z. Masira eil. n. Mena. Onoba 30 v. Banias n. Rotterdam. Ootmarsum 30 600 m. w.n.w. Walivsbay n. Dakar. Oranje 31 te Tanger. Oranje Nassau pass. 30 Flores (Az.) n. Barbados. Oranjestad 30 90 m. z.z.w. Ouessant n. Plymouth. Ouwerkerk 30 120 m. z. Finisterre n. Antwerpen. Overijsel 30 v. Penang n. Aden. Pacaya 31 v. New Orleans n. Houston. Palamedes 30 v. Anto Fagasta n. Valparaiso. Parkhaven 30 v. Rotterdam n. Lissabon. Parthenon 31 te Gonaives verwacht. Pendrecht pass. 30 Mona Passage n. El Palito. P. G. Thulin 29 v Baltimore n. Amuaybay Philidora 1/8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Philippia 30 100 m. n Massawa n. Suez. Pieter S. 30 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon 31 te Curacao verwacht. Prins Alexander pass. 30 Belle eil. n. Rotterdam. Prins der Nederlanden 31 te Port of Spain verw. Prins Frederik Hendrik 30 v. Hamburg n. R'dam. Prins Willem George Frederik 30 415 m. o.n.o. Belle eil. n. Montreal. Prins Willem v. Oranje 30 330 m. w.n.w. Valencia naar Le Havre. Pr. Will. IV so 360 m. w.n.w. Flores n. P. Limon. Prins Willem II 31 te Millwaukee. Prins Willem III pass. 30 Startpoint n. Montreal. Pr. Willem IV 30 360 m. w.n.w. Flores n Hamb. Purmerend 30 180 m. z.z.w. Lagos n. Bonny. Pygmalion pass. 30 Malta n. Antwerpen. Raki 31 te Alexandrië. Rempang 30 v. Tanga n. Mombasa. Riouw 30 te Suez. Roebiah 30 70 m. w.n.w. Walvisbay n. N Orleans. Roepat 30 te Penang. Roggeveen 29 dwars Cairns n Kota Baru. Rossum 30 v. Montreal n. Carribean. Rotte 31 te Kaapstad. Rotterdam 31 te Oban. Sambas 31 te Haiphong verwacht. Sanana 30 250 m. n.n.o. Singapore n. Singapore. Sarpedon 30 v. Paramaribo n. Charleston. Scheldellovd 29 v. Aden n. Suez. Sehelpwijk 31 te Thameshaven. Seinelloyd 30 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Senegalkust 30 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sepia 31 te Mena Al Ahmadi verwacht. Serooskerk 30 660 m. w.n.w. Fremantle (bestem.). Servaaskerk pass. 30 Port Said n. Tripoli. Sinon 30 v. Puerto Cabello n. Punta Cardon. Sinoutskerk 31 te Kobe verwacht. Slamat 30 330 m. z.o. Sokotra n. Djibouti. Sloterdijk 30 180 m. w. Scillys n. Le Havre. Sloterkerk 30 70 m. z.z.w. K. Finlst. n. D'kerken Spaarnekerk 31 te Bremerhaven. Stad Alkmaar 31 te Genua verwacht. Stad Amsterdam 30 te Sagunto. Stad Delft 30 40 m. n.n .o Sundsvall n. IJmuiden. Stad Rotterdam 30 65 m. z.w. Ouess. n. IJmuiden Stad Vlaardingen 30 50 m. n.n.w. Oran n. Sibenik. Stad Zwolle 30 550 m n.n.o. Flores n. Ph.delphia. Statendam 31 te Le Havre v. Rotterdam. Statue of Liberty 30 70 m. v. Oran n. Rotterdam, Steenkerk 30 110 m. n.n.w. Mombasa n. Aden. Straat Cumberland 30 v. Adelaide n. Bunbury. Str. van Diemen 30 900 m. z.o. Ceylon n. Maurlt. Straat Madura 30 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Torres 30 te Takoradi. Tahama 30 v. Puerto Marghera n. Tripoli. Tamo 30 60 m. z.z.w. Finisterre n. Rotterdam. Tara 30 360 m. n. St. Paulsrocks n. Antwerpen. Tamara pass. 30 Kp. Bougaroin n. Hamburg, Telamon 30 v. Mobile, 1/8 te Houston verwacht. Theron 30 ten anker rede Puerto Cabello. Tjimanuk 30 110 m. w. Matadl n. Matadi. TJinegara 30 v. Suncomalee n. Penang. Tjipondok 31 te Mombasa Togokust 30 150 m. o. Madeira n. Amsterdam. Tweelingen 30 140 m. z.w. Stavanger n. Narvik Ulysses 30 v. Port of Spain n Bridgetown. Utrecht 30 70 m. z. Colombo n, Singapore. Van der Hagen 29 v Tanga n. Melbourne. Van Linschoten 30 v. Lobito n Port Harcourt. Van Riebeeck 30 200 m. z.w. Mozamb. n. Dar Sal. Van Spilbergen 30 v. Bluff n. Sydney. Van Waerwijck 30 500 m. n.n.o Amsterdam eil, naar Kaapstad. Vasum 30 uit Suezkanaal n. Bandar Mashur. Viana 30 v. Rotterdam n. Skarramanga. Videna 4/8 in Suezkanaal n. Mena A1 Ahmadi. Vitrea 5/8 te Suez verwacht. Vivipara 30 in Suezkanaal n. La Spezia. Voco 30 50 m, n.o. Tunis n. Rotterdam. Waterland 30 120 m. n.n.o. Madeira n. Hamburg. Westertoren 30 v. Mena n. Kandia. Willemstad 30 v. Fort de France n. Pt. of Spain. Woltersum 31 te Brownsville. Wonogirl 29 v. New Westminster n. Nanalmo. Wonosari 31 te Rotterdam. Zafra 30 v Skaramanga n, Mena A1 Ahmadi. Zaria 30 115 m. w.n.w. Tanger n. Mena. KLEINE VAART Adara pass 29 Holtenau n Hamlna. Bab T pass 28 Kiel n. Kaskö. Binnenhaven 30 35 m. n. Villano n. Casablanca. Coccinelle 30 v. Duinkerken n Rouen. David 30 te Brake. Dido 29 te Sandettie n, Amsterdam. Elsa 29 v. Delfzijl n. Karskaer. Frans Böhmer 30 te Amsterdam v. Rotterdam. Geestdam 30 te Yarmouth n. Maassluis. Gramsbergen verm. 31 v. Teneriffe n. Azoren. Groningen 30 v. Lorient n. Obk. Heerengracht 29 te Haukipudas Houtman 29 v. Hamina n. Boston. Julia Mary 30 te Shoreham v. Rouen. Jupiter 27~et Newport Mon. Kaap Falga 29 v. Rundvik n. Amsterdam Kastanjesingel 30 25 m. z.o. Wight n. Hamburg. Leonidas 30 60 m. w. Trafalgar n Rotetrdam. Leuvehaven 3/8 v. Arahus n Rotterdam. Liberty 30 op Thames n, Rotterdam. Lifana pass 30 wight n. Gefle. Looiersgracht 30 te Mantyluoto. Maarsbergen 30 dwars Lissabon n. Cadiz Marianne pass. 30 SB-2 v. Rouen n. Amsterdam Mynias 30 te Barcelona. Nassauhav enverm. 2/8 v. Rotterdam n. Malmö Nushakan 30 30 m w. Bornholm n. Hamina, Patricia 29 v. Yxpila n. Cardiff. Phidias 29 v. Malaga n. Cadiz. Philetas 30 50 m. w.z.w. Beachyhead n. R'dam. sheratan 30 80 m. o. Boston n. Hamina. Stella Prima 29 te Sandettl n. Rotterdam. Strabo 29 te Bilbao. Twee Gebroeders 30 rede Genua v. Casablanca. Westerdok pass. 30 Katwijk n. Kopenhagen. Wester-Eems 30 te Landskrona. Zevenbergen verm. 31 v. Sheerness n. Rouen. SLEEPVAART Clyde 28 te New York. Elbe 29 te Cristobal n. Honolulu Gele Zee 30 te Belfast. Holland 30 naar „Lekness" ter hoogte Texel. Humber 29 440 m n. Dakar n. Lagos. Ierse Zee 29 450 m. z.w. Karachi n. Honolulu. Loire 29 v. Buenos Aires n. Houston. Maas 29 300 m. n. Dakar n. Lagos. Noordzee 29 ter hóogte Gibraltar n. Marseille. Oostzee 29 ter hoogte Las Palmas n. Abidjan. Rode Zee 29 500 m. w. Panama n. Honolulu. Schouwenbank 30 v. Rotterdam n zee. Tasmanzee 28 v. Bahrein n. Honolulu. Thames 28 te Bahrein. Tyne 29 100 m. w. Havana n, Honolulu. Zwarte Zee 29 600 m. w. Guatemala n. Honolulu. LONDEN (AP) De British Overseas Airways Corporation (BOAC) heeft een nieuwe wekelijkse dienst op Cairo via Duitsland bekendgemaakt, waarbij gebruik zal worden gemaakt van straalvliegtuigen van het type Cornet. Met deze vluchten wil men het snel toe nemende aantal toeristen óp dezè route opvangen. A.K.U. moest een gedeelte van de behaalde koerswinst prijsgeven. Boéke en Huidekoper van 203 Vi op 202)4, Boom-Ruygrok van 155'/z op 154V2, Figée van 225 op 228. VERHANDELDE FONDSEN 30 juli 29 juli Totaal 436 428 Hoger 157(36,0%) 175(40,9»/») Lager 189 (43,4%> 150 (35,0«/o) Gelijk 90 (20,6»/o) 103(24,1%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U474—475 Hoogovens Kon. Olie170,70—171,50 Philips 157,30 gb-158,30 gl Unilever 165,30—166,30 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv A.K.U Hoogovens Kon. Oli f 171,20—171,60 171,40 Philips 157,70—158,30 ƒ157,40 Unilever 165,50 gb 165,60 vorige 8lotkoer6 A'dam Rubber 112% H.V.A 152 A.K.U 474% Del) Mij 130,50 Hoogovens 595% Philips Gem. Bez. 157,15 Unilever 165,35 Dordtsche Petr. 782% K. Ned Petr. Mij. 170,25 Holl. Am. Lijn 129% K.L.M ƒ54,10 K.N.S.M 151 Ned. Stoomv. Mij. 141% Ommeren, Phs. v. 255 Scheepv Un. Ned. 138% 192,50 Nefo 112, 223,— Unitas 490,— Ver Bezit v. 189" 135,- Amsterd Bank 394% Ned Handel Mij 368 Rotterd. Bank 351% Twentsche Bank. 330 Albert Heijn 645 Am stel Brouwerij 447 Berkel's Patent 248 Bols 985 Bührm./Tetterode 350 - Ford 865 1 Gelder Kon Pap 240 Gist Spir.f. Kon. 371 Van Heem 290 Heinekens Bier 479% Hoogenbosch Sch. 304 Indola 484 Kon Zout-Ketjen 781 Miiller Nat. Bezit 314% Ned Kabelfabr. 463% Philips Pref 62,30 Stokvis 184% Thomassen Dr. 797% Ver. Machinefabr. 228 WesSénen 438 Wilton Fijenoord 296 Z wa nenberg-Org. 905 Billiton Mij. II 413 Aluminium Ltd 26% 1 American Motors 18% Anaconda 47% Bethlehem Steel. 30% Cities Service.... 68% General Motors.. 69% Kennecott Coppei 71 Republi Steel 37% Shell Oil 43% U.S. Steel 46% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amstredamsche Bank) WALL STREET Óver een breed front heeft Wall Street gisteren eên herstel te zien gegeven, waarbij winsten werden geboekt tot drie dollar. Een belangrijke stimulans voor de markt bleek het zeer gunstige bedrijfs nieuws met name op het autofront. Veel vraag was er naar industriefondsen, winstnemingen konden goed worden ver werkt. Van de 1268 verhandelde fondsen waren er 690 hoger, 310 lager en 268 sloten onveranderd. De omzet beliep 3.550.000 shares tegen 2.840.000 shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 696.42 5.71), spoorwegen 167.21 1.04) en openbare nutsbedrijven 140.12 0.70). Het binnenlands beleggingsfonds „Vast Goed" stelt een interim-uitkering betaal baar van 2,48 per bewijs van één par ticipatie en 24,80 per bewijs van tien participaties. Deze uitkering is voor parti culiere participanten geheel vrij van in komstenbelasting, zo wordt meegedeeld. De uitkering betreft de periode 16 juli 1962 (de laatste dag waarop participaties tegen de voor de eerste maal vastgestelde koers werden afgegeven) tot 31 decem ber 1962. derhalve 5% maand. Van onze correspondent) LONDEN. De voorsprong van de La- bourpartij op de Conservatieven is plotse ling scherp gedaald, namelijk van 18,4 tot 8 percent. Dit is de opzienbarende uitslag van het jongste opinie-onderzoek. Het is één van de grootste verschuivingen in de openbare mening sinds de vorige verkie zingen. Het opmerkelijkste is dat, ondanks de opwinding over spionage- en zedeschan dalen, nog versterkt door allerlei oncontro leerbare geruchten, de Conservatieven er in zijn geslaagd hun aanhang te vergroten.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11