Veranderd rijgedrag van auto's bij vakantieritten D KREMER Thee NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PELLI EN PINGO r bondig AGENDA '£J en Overbelasting vergroot de gevarenkans Geknoei met partij gestolen horloges V arkensmarkten weer toegestaan „Leknes" bevrijd door duikers van „Friesland" Roofoverval in Den Haag Model van Telstar voor Koudekerk's burgemeester Bijlmermeer wordt bouwrijp gemaakt Openluchtbioscoop in Breda gaat niet door Kostbare vogels gestolen uit Avifauna Kans op onweer NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW «1 WOENSDAG 31 JULI 1963 2 ilechts 15 cent met Reckitts Haarlemse marktkoop man adverteerde ermee Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Jongeman ontrukt winkelchef een cassette met geld Vier dagen hechtenis voor tippelaarsters 8 ^DAT ZE6 TE VR066, DAAR IS ZEEGOg I MERKWAARD/6,,,,) \r IS DAT VOLDOENDE V=". ERWTENSOEP OM&ETWWFELD, ZEEROB MOET EEN BRIL HEBBEN HET IS VOOR ONS BEIDEN, EN WE ETEN NIET ZO VEEL HN ZIET DE PAN NIET 4°0°o» HjÖTpib Kleine vergissing 30OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO 3OOO0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOO |s 1-1 .së no 0 Bij verschillende Nederlandse verzeke ringsmaatschappijen is het opgevallen dat een aantal ongelukken met lichte perso nenauto's tijdens vakantietochten is toege nomen. Automobieldeskundigen menen, dat dit niet te wijten is aan de auto's, maar aan een ongewone belasting van deze auto's en een andere instelling van de man ach ter het stuur. Een automobilist zal buiten de vakantie veelal alleen in zijn auto rijden en daar mee bepaalde rijgewoonten aankweken. In de vakantie rijdt hij met vrouw, kin deren en bagage, welke bagage vaak voor een deel op een imperiaal geladen is. Gebleken is, dat een bestuurder dan vaak niet bedacht is op veranderingen in het bedrag van zijn wagen in bochten, bij remmen en vooral in noodsituaties. Dit af wijkend gedrag kan bij overbelasting vaak zelfs zeer aanzienlijk zijn. De remcapaci- teit van de wagen blijft dezelfde, hoewel wat harder op het rempedaal getrapt zal moeten worden. Door zwaardere be lasting van de achteras echter zal snel ler blokkeren van de achterwielen kunnen optreden. Het overhellen door de vering zal ook sterker zijn. Een bestuurder, die op dit veranderde rijgedrag van zijn wa- Advertentie gen niet bedacht is, loopt daardoor kans in moeilijkheden te komen. De geestelijke instelling van de bestuur der. die met vrouw en kroost op vakantie gaat, is gewoonlijk ook anders dan tijdens „zakelijke" ritten. Ook deze instelling kan tot vergroting van de ongelukkenkans bij dragen. Als de vakantieganger zijn rijmethode aanpast aan het veranderde rijgedrag van zijn wagen en daarbij als automobilist zichzelf blijft, dan zal naar mening van deskundigen de gevarenkans niet stijgen. Wel moet ernstig tegen overbelasting van de wagen gewaakt worden en ook tegen overbelasting van de bestuurder door te lange ritten. De Amsterdamse politie heeft drie man nen aangehouden, die ervan worden ver dacht gestolen horloges en horlogeonderde len te hebben verhandeld. Een in Amsterdam gevestigde impor teur van kostbare horloges las in enkele kranten een advertentie, waarin kostbare horloges tegen de helft van de inkoopsprijs te koop werden aangeboden. De impor teur, bij wie onlangs ongeveer 200 horlo ges waren gestolen, ging op onderzoek uit. Hij ontdekte dat een Haarlemse markt koopman de horloges in Arnhem per ad vertentie te koop had aangeboden. Deze koopman was in het bezit van een deel van de gestolen partij. Er waren echter horloges bij van een veel slechtere kwali teit, die evenwel waren voorzien van de kasten en uurwerken van de dure horlo ges. De politie heeft tegen de Haarlemmer ook proces verbaal opgemaakt. Uit het politieonderzoek is gebleken dat een 31-jarige horlogemaker, die bij de im porteur werkte, goedkope horloges kocht of stal en deze van bij zijn werkgever gestolen kasten en wijzerplaten van het duurdere merk voorzag. Van de 200 ver miste horloges heeft de politie er tot dus verre 11 achterhaald. c Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN *9 -Cinema Palace, 10 u.:-„Dansmeester", a>hï 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Ivanhoe", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Ver leiding", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eerst de vrouwtjes", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „Kop op, borst voor uit", a.l.; 20 u.: „De langste dag", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mondo sexy di notte", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: 4000 be loningdood of levend", 14 j. Studio, 1030 u.: Jeugdvoorstelling, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De uitslover", 14 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: ..Vier rakkers en een oude jeep", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Om vier uur breekt de hel los", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.3022.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Lex Metz. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammofoon- platenconcert van 21-22 u.: Maurice Ravel. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus: H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 25 augustus. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u., vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 9 augustus. Linnaeushof, Bennebroek. Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-cbantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne): Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag en vandaag) 14.30 u. en woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Jeugdcircus Bas, (Duinlustparkweg 56, Santpoort): dagelijks, behalve zondags, voorstellingen om 14 en 20 u. Tot en met 16 augustus. Strand b(j Rotonde, Zandvoort, vandaag 22 u.: Vuurwerk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 26 juli). WOENSDAG 31 JULI City, 14-30 u.: „Lassie's beste vriend" (vakantie-matinee); 20 u.: „Hatari!" Pieter Vermeulenmuseum, dagelijks ge opend van 9.3012 uur en van 1422 uur in het Gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden; zondags ge- sïoten. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945, geopend van 14.3017.30 u en 19—21.30 u. Jeugdcircus Bas, Duinlustparkweg 56, voorstellingen om 14 en 20 u. Exposities: Heidestraat no. 45, IJmuiden, tentoonstelling Felison „Creativiteit in Kennemerland", geopend van 1921 u.; in de studiezaal van de Gem. Openb. Lees zaal en Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, tentoonstelling van werken van Wout Piersma. DONDERDAG 1 AUGUSTUS City, 20 u.: „De dolle generaal" (speciale voorstelling). Pieter Vermeulenmuseum, dagelijks ge opend van 9.3012 uur en van 1422 u. in het Gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden; zondags ge sloten. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Plein 1945, geopend van 1012.30 u.; in de studiezaal tentoonstelling van aquarellen en schilderijen van Wout Piersma. L„.: De „Leknes" met de te hulp geschoten sleper FrieslandDuidelijk is de boei te zien tegen de achtersteven van het schip, dat met zijn schroef in de ketting van de boei verward was geraakt. „Ge- „Een WOENSDAG 31 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. zocht wegens zedendelict". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: vrouw is een vrouw". DONDERDAG 1 AUGUSTUS Kennemer Theater: Géén voorstelling Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een vrouw is een vrouw". Het gunstige verloop van het mond- en klauwzeer onder varkens geeft de minis ter van Landbouw en Visserij niet langer aanleiding de schorsing van de varkens- markten te verlengen. Met ingang van 1 augustus wordt het houden van varkensmarkten weer toege staan. De schorsing van de varkensmark ten, eerst regionaal, later van 17 mei af voor het gehele land geldend, heeft er me de toe bijgedragen, dat de verspreiding van de ziekte tot staan kwam, aldus het ministerie van Landbouw en Visserij. De duikers van de zeesleepboot „fries land" zijn er gistermiddag omstreeks kwart voor één in geslaagd het 1901 ton metende Noorse vrachtschip Leknes los te maken van de ET-ST-boei ter hoogte van Texel. De boei is overgegeven aan het betonningsvaartuig van het loodswezen van Terschelling. Omstreeks drie uur slaagde men erin ook het resterende deel van de ketting uit de schroefas en de schroef te verwijderen. De schroef van de Leknes, aldus werd door de duikers gerapporteerd, is door de aanvaring met de ET-ST-boei beschadigd. De Leknes wordt op het resterende deel van de reis naar Emden geëscorteerd door de sleepboot Titan, eveneens van bu reau Wijsmuller te IJmuiden. uiioü Gisteravond omstreeks half zeven is in de Wagenstraat in Den Haag een roof overval gepleegd. De winkel-chef van een stoffenhandel in de Spuistraat, die dage lijks de dagopbrengst van die zaak. naar het bijkantoor van de Amsterdamse Bank in de Wagenstraat brengt, stond daar met drie cassettes die deze dagopbrengst be vatten, toen er een jongeman hem om een vuurtje vroeg. Vóór dat de winkel chef het geld in de kluis kon laten glij den, werd hem één van de drie cassettes ontrukt. De jongeman verdween in een zijstraat. Een achtervolging door enige mensen uit het publiek had geen succes. Iemand uit het publiek had gezien dat de rover met een auto was weggereden. Het nummer, dat hij had opgenomen, bleek echter niet te kloppen. De overvaller was een donker type met zwart krullend haar. Hij droeg een rood overhemd, een beige pantalon. Om de hals had hij een kettinkje met een vierkant plaatje eraan. Hoeveel geld de geroofde cassette be vatte, kon de winkelchef niet bij bena dering zeggen. Burgemeester Waverijn van de Zuidhol landse gemeente Koudekerk aan de Rijn heeft uit Amerika, precies een jaar nadat hij via de Telstar een proefgesprek mocht voeren met zijn ambtgenoot van het stadje Artesia in Californië, van de Bell Tele phone Company een afgietsel op een der de van de ware grootte van deze satelliet ontvangen. Het model, dat een plaats zal krijgen in het gemeentehuis van Koude kerk, is vervaardigd van plastic en voor zien van echte lichtcellen en radio-appara- tuur. Het is geschikt voor praktische de monstraties, indien men beschikt over mi- crogolf-apparatuur. Burgemeester Waverijn nam op Schiphol zijn Telstar-satelliet in ontvangst. De in voer daarvan bracht de douane enigszins in verlegenheid, want het model is zeer kostbaar en zij legde er dus aan invoer rechten en omzetbelasting een bedrag van enkele honderden guldens op. Burgemees ter Waverijn verwacht echter, dat zijn ge meente hiervan vrijstelling zal krijgen, omdat dit souvenir aan een historisch ge sprek naar zijn mening geen handelswaar de bezit. In afwachting van de daartoe ver eiste ministeriële beschikking wetcL „hem vergunning verleend de Telstar tegen be taling van een garantie voor de eventueel verschuldigde rechten mee te nemen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben het raadsbesluit van Weesperkars- pel inzake de kosten van het bouwrijp ma ken van de in de Bijlmermeer en omge ving gelegen gronden ad 20 jnlljoen gul den goedgekeurd. Bovendien is goedge keurd het raadsbesluit inzake aanbestedin gen voor het ophogen van het westelijk gedeelte van de Bijlmermeer met onge veer 6 miljoen kubieke meter zand, het geen ook nog ruim tien miljoen gulden gaat kosten. De voorbereidende maatregelen voor be bouwing van de Bijlmermeer geschieden in samenwerking met Amsterdam. Het wetsontwerp inzake de bestuurlijke vorm van de nieuwe gemeente Bijlmermeer, welk wetsontwerp de herindeling van de NoordhoJlandse gemeenten van de Vecht streek inhoudt, is nog steeds niet behan deld. De vaste commissie van de Tweede Ka mer had destijds verzocht het uitbrengen van een rapport over het gewijzigde wets ontwerp te mogen uitstellen tot na de vor ming van een nieuw kabinet. Maar de mi nister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxo- peus, die zich heftig kant tegen de toe voeging van de Bijlmermeer bij Amster dam en een nieuwe gemeente Bijlmermeer wenst, bestaande uit de Bijlmermeer, Die- men en-Ouderkerk aan de Amstél, is weer in het nieuwe kabinet teruggekeerd met dezelfde portefeuille. Advertentie De Amsterdamse kantonrechter heeft vijf vrouwen wegens overtreding van het nieuwe tippelverbod veroordeeld tot een hechtenis van vier dagen. Het waren de eerste veroordelingen op grond van het gewijzigde artikel in de plaatselijke poli- tie-verordening, waarbij het postvatten en heen en weer lopen door prostituees in be paalde straten wordt verboden tussen 12 uur 's middags en 5 uur 's ochtends. De zaak tegen de vijf vrouwen werd met gesloten deuren behandeld. Er was slechts één verdachte verschenen. 8-9. Eindelijk was de pop klaar. Tevre den keek meneer Ozam naar het aardige kereltje, dat daar parmantig op de werk tafel stondnetjes gekleed in een kleurig pakje. Ziezo, vriendje, lachte hij. Daar sta je dan. Nu moet je ook een naam hebben hè? Wel, ik zal je Nibbeltje noemen; vind je dat niet leuk? 1238-A Het gemeentebestuur van Breda heeft de vroegere exploitant van de Cinerama in Rotterdam bericht, dat de gemeente Bre da verder onderhandelen over het door hem in Breda gedachte „drive-in-project", een bioscoop voor automobilisten, on vruchtbaar lijkt. Het wil geen medewer king verlenen aan de bouwplannen van de exploitant, die sinds hij met het plan be gon herhaaldelijk wijzigingen in de teke ningen heeft moeten laten aanbrengen, on der meer om tegemoet te komen aan de bezwaren van Rijkswaterstaat tegen het plan, dat voor het wegverkeer onveilig werd geacht. Het project was gedacht op een terrein vlak bij de internationale ver keersroute Utrecht-Antwerpen. Breda had aanvankelijk de vergissing gemaakt onder voorbehoud een terrein tóe te wijzen, waarvan een deel echter onder het ressort van Rijkswaterstaat viel. De tekeningen moesten toen zodanig worden gewijzigd dat het plan geheel werd geprojecteerd op gemeentelijk terrein. De bezwaren van Rijkswaterstaat tegen het gewijzigde plan zijn echter blijven be staan. Uit het vogelpark Avifauna in Alphen aan de Rijn zijn zes kostbare vogels ge stolen, waarschijnlijk in de nacht van maandag op dinsdag. De dieven, beslist kenners, hebben zes Bleekkóp Rosella's meegenomen, een der duurste parkietsoor ten. De waarde van de zes vogels is on geveer 2.000. Een Zierikzeese zakenman ontving tot zijn grote verbazing van het Centraal Gi rokantoor de mededeling dat door het Ge meentelijk Administratiekantoor te Am sterdam een bedrag van honderdduizend gulden op zijn girorekening was gestort. De verblufte zakenman wist van geen transactie warmee een dergelijk bedrag gemoeid was en dacht aan een schenking van een onbekende. Bij informatie aan het girokantoor ver nam hij dat er een vergissing was begaan. „Een kleine vergissing", zei men op het girokantoor Opgesloten. Een 34-jarige Ameri kaanse heeft een uur opgesloten gezeten in een antiekwinkel in Den Haag. De eigena res van de zaak, die de klant niet had ge zien, sloot de winkel en ging naar het strand. De dame kon het woord „politie" ontcijferen in de telefoongids en belde het nummer. De politie kwam en ontbood een slotenmaker, die de dame de vrijheid her gaf. Afbraak. Het oude stadhuis in Eind hoven zal ten offer vallen aan een door braak. B. en W. zijn van mening, dat het niet gebouwd is door een beroemd archi tect, geen representatief monument is uit de tijd van de neo-gothiek en geen kunst historische waarde heeft. Neefje speelde met vuur. In Uddel is een grote landbouwschuur uitgebrand, 'n 10-jarig neefje van de landbouwer had in de schuur met lucifers gespeeld en daarbij 50.000 kilo hooi aangestoken. Be halve het hooi gingen 5.000 kilo stro, een aantal werktuigen, een tractor en land bouwgereedschappen in vlammen op. Bedeltjes. In twee jaar tijds ver duisterde een 45-jarige bediende vele dui zenden bedeltjes en schakelarmbanden uit het magazijn van zijn patroon. Hij ver kocht ze voor ongeveer 25.000.hoewel de winkelwaarde van het gestolene onge veer een ton was. Een overbuurman ver kocht de gestolen sieraden aan Haagse marktkooplieden. Hij kreeg vrijwel de helft van de opbrengst. Dronken rijders. In Rotterdam heb ben in juni 46 personen wegens rijden onder invloed terechtgestaan. Daarbij waren 31 automobilisten die gevangenis straffen kregen variërend van 7 dagen tot 6 weken en ontzeggingen van de rijbe voegdheid voor perioden van 4 maanden tot 3 jaren. Een scooterrijder kreeg 5 dagen gevangenisstraf met zes maanden ontzeg ging. Van de zes bromfietsers werd er één veroordeeld tot zeven dagen gevangenis straf. De overigen kregen boete. Ook wer den acht fietsers berecht. Eén kreeg 10 dagen gevangenisstraf, de anderen 25 tot 75 gulden boete. Verkeersverbetering. Het spoorweg viaduct op de grens van Den Haag over de Laan van Nieuw-Oost-Indië, dat een ge vaarlijke vernauwing voor het drukke verkeer vormt, zal worden verbouwd. De twee steunkolommen, die vrijwel in de assen van de beide rijbanen staan, zullen worden vervangen door één middenkolom. Hierdoor kunnen ter weerszijden van deze kolom rijbanen ter breedte van negen meter worden aangelegd. Rust. Een van de grootste parken van Den Haag, het Zuiderpark, zal voor gemotoriseerd verkeer gesloten worden. B. en W. van Den Haag hebben hiertoe be sloten om in het park de rust te doen weerkeren Auto's, motorfietsen, scooters en bromfietsen mogen er niet meer in. Baldadige student. Het gerechtshof in Amsterdam heeft een boete van ƒ300 opge legd aan een 24-jarige student uit Utrecht, die tijdens het boekenbal in de Utrechtse stadsschouwburg in april 1962 met een brandslang vijf mensen van de dansvloer spoot en voor ongeveer elfhonderd gulden schade aanrichtte. Motief: Hij vond het een saaie boel. Het K.N.M.I. deelt mee: Een storing in de bovenlucht, die giste ren boven Noord-West-Duitsland was gele gen, koerst nu in de richting van Frank rijk. Deze storing zal in ons land gelei delijk meer bewolking veroorzaken met plaatselijk een regen- of onweersbui. In Oost-Europa komt eveneens een depressie in de hogere luchtlagen voor met regen en onweer. Het weer op de Britse eilanden is onder invloed gekomen van een rand- storing van een oceaandepressie, die van morgen in Schotland en Ierland wat re gen bracht. Door deze ontwikkelingen wordt het weer in Europa minder besten dig. WFFRRAPPORTEN Maximum temperaturen u ,5 a. binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. B V ft U cS Den Helder licht bew. 20 0 Ypenburg onbewolkt nno 23 0 Vlissingen onbewolkt nno 24 0 Eelde licht bew. nno 22 0 De Bilt onbewolkt nno 24 0 Twente half bew. nno 23 0 Eindhoven onbewolkt nno 25 0 Zd-Limburg onbewolkt n 26 Helsinki onbewolkt O 24 4 Stockholm geheel bew. nno 22 0 Oslo zwaar bew. nno 26 0 Kopenhagen motregen no 21 36 Aberdeen zwaar bew. zzo 21 0 Londen licht bew. nno 28 0 Amsterdam onbewolkt nno 23 0 Brussel licht bew. ono 26 0 Luxemburg onbewolkt nno 26 0 Parijs onbewolkt n 28 0 Bordeaux onbewolkt windst. 31 0 Grenoble onbewolkt windst. 29 0 Nice half bew. n 26 0 Berlijn zwaar bew. nno 23 0 Frankfort onweer nno 28 2 München onbewolkt ozo 24 0 Zurich zwaar bew. windst. 24 0 Genève licht bew. zw 26 0 Locarno zwaar bew. windst. 27 0 Wenen onbewolkt windst. 22 0 Innsbruck onbewolkt windst. 28 0 Belgrado onbewolkt windst. 26 0 Rome licht bew. windst. 30 0 Ajaccio licht bew. O 31 4 Madrid licht bew. windst. 33 0 Mallorca licht bew. windst. 31 0 Donderdag 1 augustus Zon op 5.00 uur, onder 20.32 uur. Maan op 17.38 uur, onder 1.16 uur. Maanstanden 5 aug. 10.31 uur volle maan. 12 aug. 7.22 uur laatste kwartier. 19 aug. 8.35 uur nieuwe maan. 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 31 juli Hoog water 11.49 en uur. Laag water 7.04 en 19.37 uur Donderdag 1 augustus Hoog water 0.20 en 12.58 uur. Laag water 8.12 en 20.45 u. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2