Peking stelt topoverleg over ontwapening voor China blaast koude oorlog in Azië aan 't Gaat om één ding... VAN NELLE'S "Afternoon" theebuiltjes hA Geologen ontdekten onder Skoplje aardscheuren Ward naar ziekenhuis op de dag van de uitspraak WERELDNIEUWS Kernstopakkoord„een grote zwendel Ulbricht schermt met bezoekverbod voor O.-Berlijn De Gaulle oogst dank in Bonn Oostenrijk weert betogers tegen de kernbom Zware jury-taak doordat waarheid niet geheel aan het licht kwam Zeven doden bij gewelddaden in Bolivia Amerika waakzaam in Zuid-Korea Chirurg kan Frans kind niet beide handen teruggeven Bankpersoneel in Frankrijk staakt cPraatótoel Pokken in Polen eisen 4 levens "f WOENSDAG 31 JULI 1963 3 India vreest agressie China en wij de geconcentreerde kwali teit in zo'n Van Nelle's thee builtje (grootformaat). De fijne geur en smaak van de beroemde Van Nelle's "Afternoon" melange zijn daar zó volkomen in bewaard dat u 'n grote pot heerlijke, geurige thee kunt zetten met één builtje. En 't is zo handig! (groot formaat) Doos van 20 stuks 98 ot TB-19 A merikaanse afgezant geeft verzekeringen ANWB vond padvinders Athene-express terecht Algemene verkiezingen in Griekenland 3 november Niet de volle waarheid Ook de melkboer? Onderdrukt gelach Superconstellation bij de landing verongelukt p de Paula Spotter PEKING (Reuter) De Chinese rege ring heeft voorgesteld om een topconfe rentie van alle staatshoofden van de we reld te houden teneinde een volledig ver bod en vernietiging van alle kernwapens te bereiken. Volgens de verklaring, die door het officiële persbureau „Nieuw Chi na" werd gepubliceerd, is het gedeeltelij ke kernstopakkoord van Moskou „een gro te zwendel". Het verdrag is een poging van de drie kernmachten om hun monopo lie te consolideren en China is hiervan een ernstig tegenstander. China is ervan overtuigd, aldus de ver klaring, dat de kernwapens kunnen wor den verboden en de wereldvrede gehand haafd. Het Moskouse verdrag vormt een gevaar voor „alle vredelievende lan den". China stelt voor alle militaire bases bui ten het eigen grondgebied te ontmantelen en alle kernwapens en de middelen waar mee deze kunnen worden vervoerd van NEW DELHI (DPA) - De dagbladen in India uiten dezer dagen hun be zorgdheid over nieuwe Chinese „agres siepogingen". Koppen als „China be reidt nieuwe agressie tegen India voor" en „Geheim aanvalsverdrag tussen China en Pakistan" zijn geen uitzonde ring. De officiële verklaringen van In dische regeringswoordvoerders klinken niet minder alarmerend. De werkelijke omvang van een nieuwe bedreiging van India door China valt ech ter moeilijk vast te stellen, aldus een cor respondent van DPA. Ongetwijfeld is Pe king vast besloten de koude oorlog in Azië krachtiger dan voorheen te voeren, zo zegt de correspondent verder. De Chinezen moeten er uit politieke overwegingen belang bij hebben om na het mislukte gesprek in Moskou de internatio nale spanning aan te wakkeren om de Russische stelling, dat het vreedzaam naast elkaar bestaan van kapitalisme en communisme mogelijk is, te ondermijnen, aldus de correspondent. De Chinezen bedienen zich volgens pre sident Nehroe van hun „enige vriend in Azië", Pakistan, dat door de westelijke en Russische wapenleveranties aan India be vreesd is voor een verschuiving van het machtsevenwicht in Azië in zijp., .nadeeb Het lijdt geen twijfel, dat de betrekkingen' tussen India en Pakistan een bijzonder ■kritieke periode-doormaken. ft vreemd grondgebied terug te trekken, kernwapenvrije zones in te stellen, af te zien van in- en uitvoer van kernwapens en technische gegevens voor de aanmaak ervan en alle kemproeven te staken, ook de ondergrondse. Behalve de Amerikaanse en Britse mi nisters van Buitenlandse Zaken, die naar verwachting dit weekeinde naar Moskou zullen gaan om het kernstopakkoord te on dertekenen, is secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties voor de plechtigheid uitgenodigd. De ondertekening zal vermoedelijk begin volgende week ge schieden. India, Japan, Liberia, Oostenrijk, Dene marken en Finland hebben zich bereid ver klaard het kernstopverdrag te tekenen. BERLIJN (AP) De Oostduitse partij leider Walter Ulbricht heeft er op gezin speeld, dat leden van de westelijke mili taire strijdkrachten in West-Berlijn ver boden zal worden Oost-Berlijn binnen te komen. Ulbricht verklaarde dit vandaag in een rede voor het Oostduitse parlement. „Niettegenstaande onze liefde voor de vrede kunnen wij niet langer toestaan dat de leden van de westelijke bezettingstroe pen die zich op basis van reeds lang ver ouderde bezettingsrechten vrijelijk in Oost-Berlijn bewegen, van deze bewegings vrijheid misbruik maken om te specule ren." In zijn verklaring sprak Ulbricht de be schuldiging uit dat de westelijke soldaten goederen in Oost-Berlijn kopen voor „Oost Marken" die zij in West-Berlijn tegen een lagere koers krijgen. 'Advertentie LONDEN Het Britse dagblad Finan cial Times raadt het Westen aan. de han delsbetrekkingen met China uit te breiden. De levensstandaard in China zou moeten worden verhoogd, zodat na Rusland ook China tot de slotsom komt, dat het te veel te verliezen heeft om een oorlog te riske ren. Het Westen moet volgens het blad niet in de val lopen door Rusland te helpen China op de knieën te brengen. (Van onze correspondent) BONN Een officieel commentaar van de Westduitse regering op de persconferen tie van de Franse president De Gaulle laat op zich wachten, onder meer omdat minis ter van Buitenlandse Zaken Schroder eer gisteravond voor de E.E.G.-conferentie naar Brussel moest vertrekken. Intussen staat echter wel vast dat men in Bonn zeer tevreden is over de woorden van de bondgenoot in Parijs. Men is opgelucht dat ook De Gaulle zich heeft uitgesproken tegen niet-aanvalsarrangementen tussen Oost en West. De bondsregering ziet daarin een aan vaarding van de situatie in Europa en dus ook een bevestiging van de Duitse split sing. Verder is Bonn het ook van harte eens met De Gaulles aangekondigde stap pen in de richting van ontwapening. Al leen willen de Westduitsers garanties heb ben dat de machtsverhoudingen in Europa niet ten gunste van de communisten ver schuiven. Ook is voor hen discriminering, bijvoorbeeld van de bewapening, onaan vaardbaar, wat het geval zou zijn als de Westduitse strijdkrachten eens niet meer met kernwapen zouden mogen worden uit gerust. Met genoegdoening stelde men in Bonn ten slotte vast dat De Gaulle een dergelijke discriminering ook verwerpt. Het resultaat van de Oost-West-bespre- kingen in Moskou was gisteren ook onder werp van gesprek in de kanselarij, waar bondskanselier Adenauer en zijn staatsse cretaris Globke de Amerikaanse onder-mi nister en leider van de Europa-afdeling in het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington, William Tyler ontvingen. Tyler poogde bij deze gelegenheid de Westduitse bezorgdheid voor verdere over eenkomsten tussen Oost en West uit de weg te ruimen. Uitdrukkelijk verzekerde hij Adenauer namens Kenedy dat de Ame rikanen geen niet-aanvalsverklaringen met de Russen zullen uitwisselen zonder daar bij de belangen van de bondgenoten in het oog te houden. Adenauer bracht Tyler, die als naaste medewerker van Harriman de onderhandelingen in Moskou meemaakte, echter nog eens onder het oog dat Bonn elk niet-aanvalsarrangement verwerpt dat erkenning van Oost-Duitsland in zou hou den of dat de Duitse splitsing volkenrech telijk zou bevestigen. SKOPLJE (Reuter) Geologen hebben twee breukstructuren ontdekt in de bodem onder Skoplje. De breuken zijn bijna 200 meter lang en 1 tot 10 cm breed. Ge vreesd wordt voor het optreden van grond verschuivingen. Ongeveer 34.000 etagewoningen zijn ver woest en vrijwel alle inwoners van de stad zijn dakloos geworden. Meer dan 6.000 kinderen zijn de afgelopen dagen naar andere steden en dorpen geëvacueerd. Ongeveer 66.000 mensen leven in tenten rondom de stad. Experts uit Belgrado onderzoeken de beschadigde gebouwen om te zien welke weer bruikbaar zijn te maken. .- -Het toeristenverkeer in Joegoslavië gaat ondanks de ramp in Skoplje normaal voort. Dinsdag begonnen in Skoplje op straat de massa-inentingen tegen tyfus en andere infectieziekten. De nieuwe tijd die voor Skoplje begint, staat voorlopig in het teken van de af braak. Het station is met dynamiet opge blazen. Dinsdag verscheen er weer een eenzame stadstram in het gehavende cen trum. Een papierprikker verrichtte zijn eenvoudige arbeid temidden van het zware opruimingswerk. De apathie ver dwijnt. De ploeg van de ANWB-wegenwacht in Skoplje heeft een kamp opgeslagen bij de uitvalsweg naar Griekenland. Dinsdag zijn de mannen in actie gekomen om uit te zoeken waar de 550 Nederlandse padvin ders, die op weg zijn naar de jamboree in Griekenland, waren gebleven. De alarm centrale in Den Haag vroeg om een spoedig antwoord voor ongeruste ouders. Enkele uren later konden de ANWB-mensen aan Den Haag berichten, dat de Nederlandse verkenners veilig en wel op weg zijn naar de jamboree. Zij hadden zondag in het rampgebied een bivak opgeslagen en hebben wel enige individuele hulp verleend. Zij hoefden ech ter niet in actie te komen. Het werk in het rampgebied is dan ook niet erg geschikt voor jongens van 13 tot 18 jaar. Het Rode Kruis van communistisch Chi na heeft dinsdag besloten 37.500 gulden te sturen als bijdrage in de hulpverlening aan de slachtoffers van Skoplje. De r.-k. stichting „Mensen in Nood" heeft 25.000 beschikbaar gesteld voor hulpver lening aan Skoplje. De hulp gaat via Cari tas Internationalis in Rome. De Athene-express, die volgens de dienst regeling op het moment van de ramp Skoplje had moeten passeren, is eindelijk terecht. De trein had tijdens de aard beving enkele uren vertraging en was daardoor nog vele kilometers van Skoplje. Later is de trein aan een andere gekop peld en door Oostenrijk* naar Duitsland ge reden. In München is de trein, die toen al niet meer „Hellas-express" heette, met een vertraging van meer dan dertig uur aangekomen. Dit laatste vormde de oor zaak van het misverstand over het lot van de trein. Gistermiddag werd nog bericht, dat de trein zoek was. BAD REICHENHALL (Reuter) Een groep van ongeveer negentig antikern- bomdemonstranten, die voor de helft uit vrouwen bestond, is de toegang tot Oos tenrijk geweigerd. De mensen werden te ruggezonden naar West-Duitsland. De be togers, Britten, Belgen, Zweden en West duitsers, zijn op weg naar Griekenland om daar maandag ,.Hirosjima-dag" deel te nemen aan een demonstratie. Zij kregen dinsdag bij de Oostenrijkse grens echter te horen, dat zij niet in Oostenrijk kon den worden toegelaten omdat daar poli tieke demonstraties verboden zijn. De Oostenrijkse grenspolitie heeft negen betogers, die op de rijbaan waren gaan zitten een uur vastgehouden. De groep zal nu via Zwitserland en Italië naar Griekenland reizen. Schuld. De- eigenaar van de veerboot die in mei op de Nijl is gezonken, waarbij 214 mensen verdronken, is schuldig be vonden aan nalatigheid en veroordeeld tot 'zeven jaar gevangenisstraf. LA PAZ (AFP) Een bende mijnwer kers, afkomstig uit Catavi, het voornaam ste Boliviaanse mijncentrum, heeft blij kens een regeringscommuniqué in de nacht van maandag op dinsdag een gewapende overval gepleegd op de plaats Irupata, een belangrijk landbouwcentrum. Daarbij kwamen zeven personen om het leven en werden zeven anderen gewond. Ook bezetten de mijnwerkers een ra diostation van een mijnbouwmaatschap- pij. Terwijl deze aanval zich voltrok hiel den in de nabijgelegen stad Oruro dui zenden arbeiders een betoging tegen de regering en voor de Cubaanse revolutie. ATHENE (Reuter) De Griekse eerste minister Pipinelis heeft, na een onderhoud met koning Paul, meegedeeld dat 3 no vember algemene verkiezingen in Grie kenland zullen worden gehouden. Pipinelis heeft verleden maand een in terimkabinet gevormd na het aftreden van de regering-Karamanlis. Karamanlis was van mening dat het officiële bezoek van het Griekse koninklijk paar aan Groot- Brittannië na de betogingen, die aldaar bij het bezoek van koningin Frederika waren gehouden, niet moest doorgaan. Karaman lis verwachtte dat zich bij het bezoek aan Londen nieuwe betogingen zouden voor doen. Hij kreeg gelijk. LONDEN (Reuter, AP) Enkele uren voordat hij voor de rechtbank zou moeten verschijnen om de jury-uitspraak in zijn proces te vernemen, is de 50-jarige Lon- dense society-arts Stephen Ward vanmor gen bewusteloos naar het St. Stephen zie kenhuis gebracht. Het gerucht ging, dat hij een grote dosis slaaptabletten had in genomen. Het ziekenhuis weigerde com mentaar. Scotland Yard stelt een onder zoek in. Gisteren begon rechter Marshall in het proces-Ward zijn samenvatting voor de jury. Ward, zoon van 'een Anglicaanse geestelijke, verklaarde niet schuldig te zijn aan het souterneurschap, dat hem ten laste wordt gelegd. De rechter begon zijn samenvatting met op te merken, dat het niet mogelijk is geweest de volledige waarheid inzake Ward vast te stellen. De jury staat dus voor een bijzonder moeilijke taak. Wan neer er een redelijke twijfel heerst, is zij gehouden de verdachte niet-schuldig te verklaren. Als de jury geen eenstemmig heid kan bereiken, zullen een andere recht bank en een nieuwe jury de zaak opnieuw berechten. Rechter Marshall zei: „We hebben echt niet de volle waarheid gehoord". Volgens hem hebben de jonge vrouwelijke getuigen aan allerlei druk en invloed bloot gestaan. Hij gaf de jury drie „vitale" punten in overweging: 1. Waren Christine Keeler en Marilyn Rice-Davis prostituees volgens wettelijke begrippen? 2. Wist Ward ervan? 3. Ontving hij bewust geld, hetzij van de meisjes of indirect van een ander, voor zijn bemid deling? Wat de verschaffing van meisjes voor Ward door Christine Keeler betreft, mag Ward niet worden veroordeeld als zou zijn aangetoond, dat uitsluitend hijzelf sexue- ling niet louter mag steunen op getuige- Ook bepaalt de wet, dat een veroorde- lin gniet louter mag steunen op getuige nissen van prostituees. Hun verklaringen moeten door die van anderen worden ge steund. Ward zei in zijn verdediging, dat eigen lijk iedereen die goederen of diensten ver leent aan lichte vrouwen onder de wet op de sexuele vergrijpen valt, ook de melk boer en de taxichauffeur. Dit is natuur lijk een hoogst twijfelachtige uitleg van een wet, die met opzet ruim is gesteld. Ward herinnerde aan de recente ver oordeling van de uitgever van een adres boek, waarin adressen van call girls wa ren opgenomen. Hij werd veroordeeld we gens profijt trekken van prostitutie. De rechter zou vandaag zijn samenvat ting voltooien. Daarna trekt de jury zich terug voor haar beraad. In de rechtszaal ontstond gisteren on derdrukt gelach toen de rechter zich ver sprak en Marilyn Rice-Davies aanduidde als Marilyn Monroe. WASHINGTON (Reuter/AP) Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat als ge volg van botsingen met Noordkoreaanse troepen op Zuidkoreaans gebied tegen maatregelen worden overwogen. De woord voerder van het ministerie zei dat de mo gelijkheid dat de nieuwe incidenten met communistische troepen in Zuid-Korea in verband staan met de Chinese troepencon centraties langs de Indische grens niet uitgesloten wordt geacht. Drie Amerikaanse soldaten en een Zuid- koreaanse politieagent zijn deze week na bij de gedemilitairiseerde zone gesneuveld in de strijd tegen invallers. Gisteren von den vier Noordkoreaanse communistische infiltranten een geweldadige dood toen zij ongeveer tien kilometer ten zuiden van de wapenstilstandline doordrongen. Volgens een UNO-zegsman pleegden twee van de indringers zelfmoord, toen zij werden om- GANDER (Newfoundland) (AP) Een Superconstellation van de Amerikaanse marine is op de luchthaven van Gander over de landingsbaan heengeschoten en in brand gevlogen. De „Superconnie" was bezig met een oefenlanding. Het toestel dook plotseling met de neus in de grond en vloog in brand. Alle bemanningsleden konden het toestel veilig verlaten. De brand werd bestreden door de brandweer van de luchthaven, de Canadese bereden politie en vrijwilligers. (Van onze correspondent) PARIJS De Parijse ochtendbladen schrijven over de 8-jarige Jean-Louis, die vorige week, zoals gemeld, onder een maaimachine viel, die hem met één slag beide handen afkapte. Een half uur nadat de jongen in het ziekenhuis was opgeno men, bracht men de handjes bij de chi rurg, die na een ogenblik van aarzelen, het rechterhandje aan de arm zette en de linkerhand in een vriesinrichting bewaar de. De eerste operatie gelukte op het eerste gezicht, maar de chirurg wilde 48 uur wachten alvorens met de aanhechting van de liiakqrhand te beginnen. Helaas hééft dokter Lafory er definitief van af moeten zien ook de linkerhand te hechten. Hij durfde de operatie niet aan Door bloedverlies was de jongen zeer verzwakt, had koorts en bovendien ver toonde de duim van de aangehechte rech terhand blauwe plekken, wat op een mo gelijke ontsteking wees. Overigens scheen de operatie vrij gunstig te zijn verlopen, want de pols van de rechterhand klopte en de hand zelf ieageerde op bepaalde in drukken. Aan dit laatste wilde de chirurg echter geen overdreven betekenis hechten Dokter Lafory zal zich echter gelukkig prijzen als de eerste operatie vlot blijft verlopen. In dat geval zal Jean-Louis nog duim en wijsvinger kunnen gebruiken. (Van onze correspondent) PARIJS Het personeel van alle grote banken in Frankrijk is vandaag voor 24 uur in staking gegaan. De vakbonden protesteren tegen de houding van de directies, die weigeren te onderhandelen over bestaande meningsverschillen en over een algemene salarisverhoging. Nieuw pak Zo eens per jaar moet ik met Adri mee een pak kopen. Het is een soort vertoon van medeleven dat je je man niet ont houden mag en dat gelijk staat met zijn aanwezigheid bij de bevalling. Maar ik zal u eerlijk vertellen ik ga liever naar het circus. Er zijn mensen, die wat hebben tegen het circus. Ze zeggen wel eens, dat 't zielig is, dat dieren allerlei kunsten moe ten vertonen die niet met hun aard stro ken. Zulke mensen moeten eens met hun man meegaan om een pak te kopen, dan zullen ze zien dat dat honderd maal zie liger is. Al die mannen die daar aan de arm van een stevig vrouwmens opge bracht worden, schichtig wegduiken ach ter de coulissen, en dan met de verkoper te voorschijn komen, als een getemd dier met zijn temmer. Nieuw opgeprikt ape- pakje, broek in de plooi, schuw armen en benen bewegen voor de spiegel en voor ma's ogen-op-steeltjes, én voor die van de andere ma's, die stiekem meegluren op de stoelen verder op. Arme, getergde man nen... Met weemoed denken ze aan het gore kloffie aan de spijker bij de gereed schapstafel zoals een tijger in de piste aan het oerwoud denkt. „Staat u héél goed, meneer!" jubelt de temmer. „Alsof het voor u is gemaakt. En die stof! En het model! Héél apart! Weer iets héél nieuws! Nu weer twee rijen knoopjes. Vroeger één rij knoopjes. Dat is er nu niet meer. Wordt niet meer gevraagd, meneer. De mensen wensen twee rijen. En 't d e s s e in Spe ciaal ontworpen door Appel. Vroeger was het: grijs met een visgraatje. En, zie nu: grijs met een pikkeltje. Héél wat an ders, hè?" In mijn ogen is het allemaal hetzelfde. Wat zouden onze voorvaderen met hun kanten kragen, kleurige pofbroeken en weelderige wambuizen schrikken als zij deze fantasieloze maaksels zagen! Want, het dessin van de gronddweil buiten be schouwing gelaten, bestaat er geen saaier lap goed dan een Herencostuum. Wgar is de modekoning, die het rood- blauw-geel gestreepte costuum lanceert? Waar blijft de pionier, die komt met waar lijk nieuwe dessins als: manlijke forse twijgjes met knopjes; paarse hamertjes en bruine nijptangetjes, dooreengestren- gelde kleurige ministerkopjes, en groene loonzakjes op wit fond? En dan het maaksel zélf. Hebt u wel eens een colbertjasje bekeken? Ja natuur lijk. Hebt u wel eens een colbertjasje ge wassen? Zo ja, dan doet u het vanzelf nooit weer, als de dokter het u al niet ver boden had. Maar u bent de ervaring rijker gewor den, dat uw forse man meer uit vulling dan uit vlees bestaat. De borst van het jasje is volgestopt met een lap matrasdek, en in de schouders zitten stukken peluw. Nd de was treft u hel matrasdek als een slappe prop ergens op de plaats van de blinde darm aan, en de schoudervullingen zwerven op de rug. Na herstellen van het kledingstuk bent u een rusthuis zeer na bij. Om van de hypnotiserende blik van de temmer af te zijn, kocht Adri grijs met wit ptkkeltjt; omdat ze - geen. bruin met grijs pukkeltje hadden. Dat was helemaal uit de mode. Nu hebben we weer fijn een heel jaar voor ons om ons te verheUgen op de volgende bevalling. WARSCHAU (AP) Bewoners van Warschau staan in rijen bij de inentings bureaus nu de pokkenepidemie in het zuidwesten van Polen zich uitbreidt. Het ministerie van gezondheid heeft meegedeeld dat tenminste 5 personen de ziekte hebben en dat zich vier sterfgeval len hebben voorgedaan. Alle gevallen die met zekerheid zijn geconstateerd, hebben zich voorgedaan in het gebied van Wroc law (Breslau) en Opole in Silezië. Een woordvoerder ontkende de geruch ten dat de ziekte ook in Warschau was ge constateerd. Voor iedereen die Polen bin nenkomt of verlaat en voor iedereen die in Silezië reist, is inenting verplicht ge steld. Koek in de brievenbus. Alle Britse parle mentsleden vonden dezer dagen twee cho coladebiscuits in hun brievenbus. De af zender was de fabrikant, die zich bena deeld voelt omdat op zijn produkt, waar van elk exemplaar afzonderlijk wordt verpakt, een omzetbelasting van 15 pet wordt geheven, terwijl de los verkochte koekjes van zijn concurrenten belasting vrij zouden zijn. Walvis. Nabij de Noorse kust is maandag een vissersbootje tot zinken gebracht door een geharpoeneerde walvis, die het had aangevallen. De vier vissers kon den het vege lijf redden. Kabel. Vier Oostberlijners die maandag nacht aanstalten maakten om langs een met behulp van vrienden in West-Berlijn over de grensafscheiding gespannen ka bel naar West-Berlijn te ontkomen, zijn door Oostduitse grenswachten gesnapt en gevangengenomen. Houten brug. De Rijnbrug in het vorsten dom Liechtenstein, een van de laatste houten bruggen over deze rivier, is maan dagavond door brand verwoest. Slaapdoos en moederhart. Een Japanse firma heeft een „slaapdoos" in de han del gebracht, die het monotoon getik van regendruppels nabootst. Van dezelfde fir ma is een „moederhart" afkomstig; dit borstvormige apparaat maakt ge luiden die aan het kloppen van een hart doen denken. Men beweert dat het las tige babies in slaap doet vallen. Wiedergutmachung. West-Duitsland zal 40 miljoen mark schadevergoeding betalen aan door de nazi's vervolgde Italianen. Dinsdag zijn de ratifikatie-oorkonden van het reeds twee jaar geleden onderteken de verdrag uitgewisseld. Ter vergelijking diene dat Frankrijk 400 miljoen mark en Nederland 280 miljoen mark schade vergoeding ontvangt. Israël is 969 mil joen mark toegekend. Vliegdekschip. Engeland gaat een vlieg- dekschip ter grootte van 50.000 ton bou wen. Communiqué. Volgens een communiqué van het Jemenitische koninklijke leger hebben troepen van de imam maandag drie Egyptische Iljoesjin-vliegtuigén neergeschoten. Voorts ondernamen de ze troepen aanvallen op Egyptische stel lingen in de bergen rondom Sanaa, waarbij vele Egyptische militairen wer den gedood en 36 bazooka's werden buit gemaakt, aldus het royalistische bulletin. Mandy Close. De gemeenteraad van Ips wich heeft geweigerd te voldoen aan een verzoek van de bewoners om de naam van een straat, die Mandy Close heet, te veranderen. „Mandy" is de gangba re aanduiding in de populaire Britse pers voor de getuige Marilyn Rice-Da vies uit het Ward-proces. Franse kranten duurder. Met ingang van 1 augustus wordt de losse nummerprijs van de Franse dagbladen verhoogd van 25 tot 30 centimes. Le Monde, een avond blad dat altijd iets duurder is geweest dan de andere kranten, heeft zijn prijs verhoogd van 35 tot 40 centimes. „Heel bijzonder". De Zweedse minister van defensie is vier jaar geleden ge waarschuwd, dat de antecedenten van kolonel Wennerström, die wegens spio nage voor de Sovjet-Unie is gearresteerd het risico van spionage niet uitsloten. Dit is bekendgemaakt door een commis sie van drie juristen, die het optreden van de regering in deze zaak onder zoekt. De oppositiepers noemde de wijze waar op de regering de zaak behandeld heeft „heel bijzonder" Kaviaar. Een vliegtuig van de SAS is door het Romanoff-restaurantbedrijf in New York gecharterd om twaalf ton kaviaar over te vliegen uit Moskou.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3