Critiek op Bonns negatief politiek kompas groeit Minister twijfelt niet aan schuld van gehangene Schreeuwende teenager bevecht Lagerhuiszetel - Hoofdpijn Unie-liefde breekt stuk op industrieel eigenbelang W ereldmeuws De vrees voor erkenning der DDR Premier Segni van Italië bezocht Bonn Stephen Ward zal wellicht nimmer meer herstellen Geen nieuw onderzoek in Aó-moord Amerikaans-Duitse tank op stapel Tiroolse bommen op toeristenroutes Studenten uit VS verdedigen hun reis door Cuba Komende aflossing stimuleert vlucht raatótoel Westduitsers maken hun eigen tank (Dp de neem ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1963 3 Juridische schrik Vriendschappelijke sfeer kenmerkte besprekingen Rust voor Ben Goerion Negatief kompas Spraakgebrek v 7 i mm - v< - .:V" - mmmrn Italië vindt organisatie Belangstelling voor Ward Portugal en Zuid-Afrika uitgesloten van overleg over Olympische Spelen Kennedy vergist zich Vopo's vertellen: Elias Franse ergernis Ook VS teleurgesteld BONN Bonn's bezorgdheid, dat het Oostduitse regime door toetreding tot het kernstopverdrag in aanzien zal stijgen, is nog steeds niet uit de weg geruimd. Men weigert nog steeds te verklaren, dat ook West-Duitsland het verdrag zal onderteke nen. Via de diplomatieke kanalen wordt in middels druk overlegd tussen Bonn, Wash ington en Londen of de Westelijke grote twee bereid zouden zijn een verklaring af te leggen als toevoegsel bij de verdrags tekst, waarin erkenning van Oost-Duits- iand uitgesloten wordt. De juristen in de bondsregering zijn vooral geschrokken van twee clausules in het verdrag. In de eerste plaats van een passage waarin staat, dat alle staten die het verdrag hebben ondertekend, amende menten op de tekst kunnen voorstellen. 4's tweederde van de lidstaten het daarmee eens is, zal daarna een conferentie worden bijeengeroepen om de amendementen te bespreken. Bonn vreest nu, dat Oost-Duits- land, dat immers al heeft aangekondigd toe te zullen treden tot de overeenkomst, Van onze correspondent) BONN De Italiaanse president Segni beëindigde gisteren zijn bezoek aan de bondsrepubliek na twee dagen in Bonn te hebben doorgebracht, waar hij besprekin gen voerde met bondskanselier Adenauer. In die tussentijd voerde de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Piccioni besprekingen mt zijn Westduitse collega Schroder. Volgens een officiële verklaring verliepen de gesprekken in vriendschappe lijke sfeer en kon worden vastgesteld dat zowel de Italiaanse als de Westduitse rege ring voor een snelle verdere ontwikkeling van de Europese Economische Gemeen schap is, ter bevordering van de Europese integratie. De betrekkingen tussen Italië en West-Duitsland wil men vooral op cul tureel en economisch gebied verder uit breiden. Aan een lunch zei Adenauer gisteren nog dat het mogelijk zou zijn een werkelijk goed Europa te vormen, als Italië, de bondsrepubliek en Frankrijk zouden samenwerken. Segni sprak gisteravond in -Keulen voor duizend Italiaanse gast arbeiders in de bondsrepubliek. De presi dent, die ontroerd was door het stormach- -tigë gejuich van zijn landgenoten, zei te 'hopen dat Italië zich spoedig zover zal heb ben ontwikkeld dat alle Italianen in hun eigen land werk zullen kunnen vinden. Hoofdbedoeling van het bezoek van het Italiaanse staatshoofd was het verbeteren van de betrekkingen tussen Rome en Bonn. De laatste tijd is de verhouding tussen bei de regeringen nogal koel, vooral door de ontwikkeling van de Europese politiek. Italië heeft weinig op met het Frans- Westduitse vriendschapsverdrag en ver werpt de visie van president De Gaulle op de ontwikkeling van Europa. Ook tegenover de toetreding van Groot- Brittannië heeft Rome steeds een ondub belzinnig positief standpunt ingenomen en men betreurde het, dat de Westduitsers te veel begrip hadden voor de Franse denkbeelden. Oud-premier David Ben Goerion van Israel geniet van zijn vrije tijd. In het zwembad lijkt hij volmaakte ontspan ning te vinden. van deze clausule gebruik zal maken om een internationale conferentie te forceren waaraan Ulbricht en zijn mannen als ver tegenwoordigers van een volwaardige deel staat deel kunnen nemen samen met de Verenigde Staten, Engeland en eventueel ook West-Duitsland. Een andere passage die de juristen in Bonn slapeloze nachten bezorgt, is te vin den in artikel 4, waarin staat dat elke staat zich weer uit de overeenkomst kan terugtrekken „in de uitoefening van zijn nationale soevereiniteit". Door de moge lijkheid open te stellen dat Oost-Duitsland tot dit verdrag toetreedt, hebben de Brit ten en Amerikanen, gezien de tekst van het verdrag impliciet erkend, dat de Oost duitse staat nationale soevereiniteit bezit, zo redeneert men nu in Bonn. Daarbij schijnt men te vergeten, dat het Moskouse verdrag niet het eerste is waar onder zowel Westelijke als Oostduitse handtekeningen zouden staan. Dat is ook het geval bij de Haagse conventies en de Geneefse overeenkomst van 1949. Het lijkt er daarom eerder op, dat de bondsregering zo lastig is omdat zij boos is. Overtuigd van haar sleutelpositie eist zij alle aandacht voor het Westduitse standpunt. Voor de zoveelste maal is daar mee de bepalende factor van de Westduit se buitenlandse politiek het niet-erkennen van Ulbrichts bewind geworden. Het wordt langzamerhand een negatieve kracht, waaruit Bonn niets positiefs meer te destilleren weet, zo zeggen ook Duitse critici van het regeringsbeleid, zoals de Süddeutsche Zeitung. De socialistische en de liberale partij hebben inmiddels verkondigd, dat Bonn moet vermijden de grote stoorzender te zijn op de lijn Oost-West, en dat men nu maar tevreden moet zijn met de verze keringen van Washington en Londen, dat erkenning van Oost-Duitsland niet via het kernproevenverdrag door de achterdeur zal binnen sluipen. In dergelijke zin heeft ook Willy Brandt zich uitgelaten. Binnen de C.D.U. is overigens ook een vleugel die naar dit laatste standpunt over helt. De voorman van deze groep is de minister van buitenlandse zaken Schroder, die wel enige steun lijkt te krijgen van bondskanselier Adenauer. De mannen ech ter, die met hun bezwaren het grootste deel van de regering achter zich hebben weten te krijgen, zijn de minister zonder portefeuille Krone en de fractievoorzitter Von Brentano. (Van onze correspondent) LONDEN De toestand van Stephen Ward is nog steeds in hoge mate kritiek. Er valt geen enkele wending ten gunste waar te nemen. Als dat zo blijft kan de patiënt nog drie of vier dagen in leven blijven, voorspellen de artsen. Mocht Ward er bovenop komen, dan be staat de vrees, dat de vergiftiging door de enorme dosis slaappillen die hij heeft ingenomen, zijn hgrsenen dermate heeft beschadigd, dat hij zijn geestelijke ver mogens nooit meer zal terugkrijgen. Ward kreeg gisteren een experimenteel medicament toegediend, dat een specialist uit een van de voorsteden in allerijl naar het ziekenhuis bracht. Een politie-escorte verschafte hem ruim baan. In het ziekenhuis worden boeketten bloe men van anonieme afzenders bij Ward be zorgd. Het is bekend geworden, dat Ward vóór zijn zelfmoordpoging brieven heeft ge schreven aan Lord Denning, de rechter die in opdracht van de regering een onder zoek instelt naar de eventuele spionage- kant van de hele affaire, en aan de mi nister van binnenlandse zaken. Christine Keeler lijdt als gevolg van de gebeurtenissen der afgelopen weken aan een nerveuze depressie en kreeg van haar dokter verdovende middelen. Zij zag don derdag af van haar reis naar Kopenhagen, waar zij werd verwacht voor de eerste opnamen van de film „The Christine Kee- ler-story". LONDEN De Britse minister van bin nenlandse zaken, Henry Brooke, heeft het pleidooi van de Labour-veteraan Fenner Brockway afgewezen, om een nieuw open baar onderzoek in te stellen naar de moord op de rijksweg A-6, waarvoor James Hanratty vorig jaar als de dader werd opgehangen. Brockway twijfelt aan Hanratty's schuld, omdat er in zijn kiesdistrict iemand is, aangeduid als „de heer X", die tegenover hem en anderen heeft bekend, dat hij de moord heeft gepleegd. X. had ook tegen Hanratty's vader ge zegd, dat diens zoon onschuldig is. Het slachtoffer was de 35-jarige natuur kundige Michael Gregsten, die door een lifter op een stille plek werd neergescho ten. Mej. Valerie Storie, die ook in de auto zat, werd voor haar leven verminkt. Zij wees Hanratty later als de dader aan, hoe wel zij de moordenaar slechts even in het schijnsel van de autolampen had gezien. Zij zei hem te herkennen aan z'n stem en aan een spreekfout (hij sprak „thinking" uit als „finking"). In het Lagerhuis ver telde Brockway gisteren, dat de heer X dezelfde spreekfout vertoont, hetgeen hij met een bandopname zou kunnen aanto nen. STRA TFORD-UPON-A VON (AP). De schreeuwende 22-jarige teenager- zanger ,,Lord Sutch", die zijn haar tot op zijn middel draagt, is gisteren zijn campagne voor een zetel in hel Lager huis begonnen met een oorver dovende eis om opheffing van de hondenbelas ting. Sutch, een vroegere loodgieter, is één van de zes kandidaten voor de zetel die werd ontruimd door de in ongenade ge vallen minister van oorlog John Profumo. Onder de andere kandidaten bevindt zich een veroordeelde in de gevangenis van Huil. Het schreeuwende heerschap, dat de ver onderstellingen, dat de publiciteit hem na der aan het hart ligt dan de politiek, af wijst, kondigde als campagne-leuze aan: „Vote Sutch, Gain Much" (stem Sutch, win veel). „Dit is een ernstige kwestie, weg met de hondenbelasting", zei hij, terwijl hij een kus plantte op het voorhoofd van een meis je van 17 jaar. De hondenbelasting be- jytos, x-tsmmv.. - - - -• v.- v .;.s S v i - draagt in Engeland 3,75 per hond per jaar. Sutch noemt zich de nationale tienerkan didaat. Zijn andere campagne-punten zijn verlaging van de stemgerechtigde leeftijd van 21 tot 18 jaar en het in eigen land nouden van Britse geleerden. „Onze ge leerden verlaten dit land om naar Ameri ka te gaan en daar een paar piek in de week meer te verdienen. Er moet voor de geleerden een soort uitwisselingssysteem komen, evenals men bij voetballen heeft," aldus de aspirant-politicus. Sutch struikelde over kwesties als ont wapening en financiën. Zijn manager kwam toen tussenbeiden met de uitleg: „Hij kan zich misschien niet erg goed uitdrukken, maar hij voelt het." Op het podium maakt Sutch zijn haar op met twee enorme koeie-hoorns. BONN (DPA) Amerika en West-Duits land zulien samen een tank ontwerpen, die in de jaren zeventig in produktie zal gaan. Dit is het resultaat van de besprekingen van minister van defensie McNamara in Bonn. Enkele jaren geleden besloten Parijs en Bonn samen een tank te bouwen. Die sa menwerking is echter in het water geval len doordat Duitsland zijn eigen ontwerp niet wilde opgeven. Het Duits-Amerikaan- se plan staat hier echter los van en komt ook pas veel later aan de orde. (Van onze correspondent) ROME In verband met de spring stofaanslagen op Italiaanse spoorwegen zijn in Tarvisio twee jongelui aangehou den. Het zijn Oostenrijkers, die geen pa pieren bleken te bezitten. Uit hun ondervraging is gebleken, dat er een vrij grote organisatie bestaat, met zetels in Innsbrück, Graz, Wenen en Mün- chen, die zich ten doel stelt alle toegangs wegen tot Italië, zowel de spoorwegen als de autowegen, onveilig te maken voor toeristen. Het gaat daarom natuurlijk om het betwiste Zuid-Tirol. De leden van de organisatie zouden zon der documenten Italië binnenkomen of ze. zodra ze in het land zijn, vernietigen. Zij schijnen elkaar niet te kennen, zodat wan neer er n gegrepen wordt, hij niet de namen van anderen kan opgeven. Een dergelijke organisatie, doch minder goed georganiseerd, werkte ook in 1961. De Italiaanse maatregel die toen werd ge nomen om aan Oostenrijkers die Italië willen bezoeken een visum of een pas poort voor te schrijven, had toen een gunstige invloed. Het is dus niet uitge sloten dat Italië thans opnieuw tot deze maatregel zal overgaan, hoewel de ver houding tussen Italië en Oostenrijk de laatste tijd veel beter is. Aan de buitenmuur van het Londense St. Stephens ziekenhuis leest een ver slaggever een bulletin, waarin mede deling wordt gedaan over de toestand van Stephen Ward. LAUSANNE (ANP) Premier Kenyat- ta van Kenya heeft het Internationaal Olympisch Comité in Lausanne meege deeld. geen visa te zullen verstrekken aan vertegenwoordigers van Zuid-Afrika 'en Portugal die de vergaderingen van het co mité in oktober in Nairobi willen bijwo nen. In 1968 worden in Nairobi de Olym pische zomerspelen gehouden. TUNIS (AP) Tunesië en Madagascar hebben zich geschaard bij de Afrikaanse landen die de diplomatieke betrekkingen met Portugal hebben verbroken uit pro test tegen de Portugese politiek in Angola en Portugees Guinea. De minister zei, dat hij er niet aan twij felt dat Hanratty de werkelijke dader is geweest. Brockway voerde aan, dat de jury des tijds niet heeft geweten, dat Hanratty of ficieel als geestesziek te boek stond. Van groot belang acht hij ook, dat twee rooms-katholieke priesters, die Hanratty in zijn laatste uren bijstonden, tegen diens va der hebben gezegd, dat zijn zoon onschuldig was. X zou, volgens Brockway, patronen van het pistool waarmee de moord was ge pleegd in Hanratty's hotelkamer in Lon den hebben neergelegd. De minister zei geen waarde te hechten aan de zogenaamde bekentenis van X. En ook de zakenman tegenover wie X. voor het eerst zijn schuld had toegegeven, on betrouwbaar te achten. „Hij is een zware drinker", zei Brooke over de zakenman, die op de publieke tribune zat te luiste ren. HAVANA (AP) Philip Luce, de leider van 58 Amerikaanse studenten die, on danks een verbod van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, een reis door Cuba maken, zegt dat president Kennedy het mis heeft met zijn veronder stelling, dat sommige van deze studenten communisten zijn. Kennedy zei donderdag op zijn perscon ferentie, dat sommige leiders van de groep „beslist communistisch lijken" en dat de regering overweegt om maatrege len tegen hen te treffen, wanneer zij in de Verenigde Staten terugkeren. Onder de federale wetten kan men bij veroordeling wegens ongeoorloofde reizen naar Cuba tot maximaal 5.000 dollar boe te of vijf jaar gevangenisstraf worden ver oordeeld. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de pas poorten van de studenten zullen worden ingetrokken. Luce, die student aan de universiteit van Ohio zei te zijn, zei: „Wij hadden de vei ligheid en politieke belangen van de Ver enigde Staten wel degelijk voor ogen, toen wij naar Cuba kwamen om met eigen ogen te zien wat hier gaande is. Wij zijn met geen enkele wet in overtreding en wij treden op in overeenstemming met de de mocratische principes van ons land. Dit is geen kwestie van communisme, maar een kwestie van vrijheid tot reizen. Presi dent-Kennedy moét zo verstandig* zijn, geen pogingen te doen om een verkeerde voorstelling van zaken te geven!" BERLIJN (AFP) Twee naar West- Berlijn uitgeweken Oostduitse grenswach ters hebben verteld, dat in de komende weken 70 percent van de Oostduitse grens politie in Berlijn zal worden afgelost. Dit heeft vele grensbewakers er toe gebracht naar het westelijke stadsdeel uit te wijken, „voordat het te laat is", zeiden zij. Drie grenswachters zijn woensdagavond over de prikkeldraadversperring geklom men en naar de Franse sector van West- Berlijn ontsnapt. C ultuur Nooit vertoont de wrekende, corrigeren de of voorkomende gerechtigheid, geper sonifieerd in getogade heren achter groe ne tafels, zich op meer onbeholpen, min der indrukwekkende en zo ridicule ma nier als wanneer de begrippen pornogra fie en cultuur aan hun oordeel worden onderworpen. Twee Amsterdamse handelaarsters in tijdschriften zijn enige tijd geleden ver oordeeld tot een maand voorwaardelijk en boeten van f 150 en 250 omdat zij het Deense blad Male Model hadden verkocht, een blad dat zijn specialiteit maakt van het publiceren van foto's van blote heren. Ik citeer uit een dagbladver slag van het verloop der aan deze zaak „gewijde" rechtszitting: Na de zaak Honderd naakte wilden, waarin vrijspraak is gevallen, werd de markt overstroomd met dit soort lec tuur, zei de raadsman, mr. L. P. van der Does. De handel in pornografie was nog nooit zo erg als op dit ogenblik; het materiaal komt met karrevrachten de grens over. Overigens, waarom zou men de kopers hun genoegen niet gun nen? Wat weten wij van de gevoelens van al die mensen, die zich in een mu seum verdringen voor een Rubens? Rubens is cultuur, meneer de raads man, zei mr. Van Renesse, dat kunt u van deze Male Models niet beweren. De tweede verdachte, Johanna G. (39), voerde als verweer aan, dat veel studen ten het blad hadden gekocht voor acade misch werk, waarop de politierechter ant woordde: Academisch werk? Blote heren in netten en tijgervellen, bah! Ik vind de kreten: Rubens is cultuur, meneer de raadsman, en: Blote heren in netten en tijgervellen, bah! waardig om in de citatenboeken der wereld te worden vereeuwigd, maar toch zou i k als raads man de hoge heren achter de groene ta fel gevraagd hebben: Wat verstaat u on der cultuur? en: Hoe kan een heer in een tijgervel bloot zijn? De eerste vraag op hoog, de tweede op zakelijk taalkun dig niveau. Overigens: 't zijn altijd wereldvreemde personen, deze goedbedoelende, niet-blote heren, want als zij nu eens echte porno grafie zouden willen lezen, dan behoeven zij maar een doodgewone voor iedereen toegankelijke boekzaak binnen te stappen, waar uitgaven van een bekende Parijs- Amerikaanse uitgever zo maar open en bloot en zonder net of tijgervel voor de hand liggen. Die zijn, als het toch om „bah!" gaat, aanmerkelijk meer „bah!" dan de culturele Rubens en de oncultu rele Deense bloterikken tezamen. Overigensindien de Deense uitge ver een nieuw Male Model mocht zoeken onder het motto A thing of beauty is a joy for ever.mijn tijgervellen en net- ten heb ik voor het grijpen. Advertentie (Van onze correspondent) BONN. De Frans-Duitse samen werking volgens het unieverdrag tussen heide landen lijkt op sommige punten wel te lopen. Vooral op cultureel gebied. Ook in de buitenlandse politiek is de consultatie, ondanks verschillen van me ning, geen holle frase gebleven. En op militair terrein is er sprake van gemeen schappelijke opleidingen en oefeningen. Toch hapert er iets juist aan de mili taire samenwerking. Dat is gebleken bij de ontwikkeling van een standaardtank. Het zou opnieuw kunnen blijken bjj de nu afgesproken gezamenlijke produktie van een loodrecht opstijgende straaljager. Evenals bij de tank, bestaan er namelijk al zowel Franse als Duitse modellen van een dergelijke straaljager. En een over eenkomst over de serieproduktie van één der modellen betekent onvermijdelijk na deel voor het land welks model niet is gekozen. Met de tank lag dat ook zo. Oorspronke lijk hadden Parijs en Bonn afgesproken, ieder een model te zullen ontwerpen voor een standaard-Europa-tank, die het ver ouderde Amerikaanse M-60-type zou ver vangen. Toen echter puntje bij paaltje kwam, lieten de Duitsers de keuze al op hun eigen model vallen nog vóór zij het Franse type hadden gezien. Dat bleek onder andere uit het feit, dat Bonn al vorig jaar in Engeland 105 mm- tankgeschut aankocht, dat alleen geschikt was voor de Duitse tank. Met dat gedrag hebben de Duitsers de Fransen geërgerd. Begrijpelijk. De aankoop in Engeland is overigens ook enigszins afgedwongen door de in 1962 aan gegane Brits-Duitse overeenkomst, volgens welke de Duitsers in de loop van twee jaar voor 1,2 miljard mark in Engeland moeten kopen. Bijna 1 miljard daarvan moet voor wapenaankopen worden ge bruikt. Andere redenen voor de Duitsers om bij hun eigen tank te blijven, zijn te vinden bij de inheemse industrieën, die maar al te happig zijn op het bouwen van de Duit se tank. Naar nu bekend is geworden zal Krauss-Maffei A.G. in München de tank monteren, maar de onderdelen zullen door een hele rij Duitse bedrijven worden ge produceerd. Grote staalbedrijven, de elek- tro-industrie, autofabrieken (Daimler- Benz) en ook enige noodlijdende werven zullen daarbij betrokken zijn. Hoewel het grootste deel der Duitse in dustrie handen vol werk heeft, stond men erop de eerste Duitse tank zelf te produ ceren. Een plan van minister van Defen sie Von Hassel, om een deel der onder delen door Franse bedrijven te laten ver vaardigen, stuitte dan ook meteen op felle bezwaren, vooral bij Daimler-Benz. De twee aandeelhouders die dit bedrijf in meerderheid bezitten, zijn Friederich Flick, die door het hof van Neurenberg als oorlogsmisdadiger tot zeven jaar tuchthuis werd veroordeeld, en Harald Quandt, de stiefzoon van Göbbels. De Duitsers hebben overigens niet alleen moeilijkheden met de Fransen, die beweren dat hun tank A.M.X.-30 wendbaarder, la ger, sneller en moderner is dan het Duitse, maar ook met de Amerikanen, die niet opgétogen zijn over het afschaffen van hun M-60-tank. Minister van Defensie McNamara schijnt zijn collega Von Hassel gezegd te hebben, niet te begrijpen waarom het nieuwste Amerikaanse tank-type, dat goedkoper is dan het Duitse, niet door het Bondsleger werd gekozen. Al met al een ingewikkelde situatie, die weer eens bewijst, dat nationale belangen als puntje bij paaltje komt ook in de zo over eenheid sprekende Atlantische wereld vaak de overhand hebben. Pest in Perzië In dorpen bij de oostgrens van Perzië zijn ongeveer 100 gevallen van pest geconstateerd, zo meldt de Turkse pers. Op Turks gebied zijn tot dusver geen gevallen gesignaleerd. Dank. Een Amerikaanse oorlogsvlieger, wiens vliegtuig in 1943 boven het eiland New Britain in Oceanië werd neerge schoten, heeft uit dank voor het feit, dat de bewoners van een afgelegen dorpje hem verborgen hielden, verpleeg den en lieten ontsnappen, een school in het plaatsje gebouwd. Hij wist ruim 13.000 dollar bijeen te krijgen. Voor burger en militair. Volgens scheep vaartkringen in Tokio heeft de Sovjet- Unie aangeboden de haven van Wladi- wostok, die nu uitsluitend voor militaire doeleinden wordt gebruikt, in de toe komst open te stellen voor Japanse koop vaardijschepen. Amnestie. Het provinciale hoofd van de Jezuieten van Boedapest, Ferenc Palos, heeft amnestie gekregen. Hij werd in 1950 gearresteerd op beschuldiging van samenzwering tegen de staat en tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Raadsel in de Alpen. Het vliegtuig dat in de Oostenrijkse Alpen is neergestort blijkt een straaljager van de Joegosla vische luchtmacht te zijn. Het vervoerde alleen de piloot. Functionarissen hebben een eerder geopperde theorie, dat het toestel gebruikt zou zijn voor een mis lukte vluchtpoging, nu krachtig van de hand gewezen. Het geval blijft niettemin raadselachtig. Dynamiet voor Cuba. Agenten van de Amerikaanse F.B.I. hebben meer dan 1.000 kg ^dynamiet in beslag genomen, bestemd voor een militaire operatie te gen Cuba. Strijd. Rebellen uit Portugees Guinee zeg gen, dat zij in de afgelopen twee weken 107 Portugese soldaten hebben gedood, terwijl er in hun gelederen slechts negen doden zijn gevallen. Blanke orde verstoord. De Amerikaanse stad Torrance heeft een aanklacht we gens ordeverstoring ingediend tegen de acteur Marlon Brando, de actrice Rita Moreno en het Congres voor rassenge- lijkheid wegens het massale posten bij een bouwproject. Samen naar de film. In Newcastle-on- Tyne (Noord-Engeland) is tijdens een voorstelling het dak van een bioscoop ingestort. Meer dan 30 mensen werden gewond. Er zaten enkele honderden toe schouwers in de zaal. Mogelijk liggen er nog mensen onder het ingestorte dak be dolven. Oho. De Oostduitse communistische jeugd is door het blad „Junge Welt" opgewekt, te dansen op een nieuw lied, dat „Va- lentina, oho" heet. Het bezingt de Rus sische kosmonaute Valentina Teresjkova.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3