Nederlandse hitters rekenden af met Belgische pitcher Cockx P.K Jubilerende HCC leed innings nederlaag tegen Engelse MCC Hoekwind blies outsiders in de zeilen V Mooi afscheidscadeau voor bondscoach Arce Tweemaal combinatie van vader en zoon Geen spanning op eivol Spartaveld Teams van Haarlem en Rotterdam Rotterdam verloor van x\ntwerpen Enkele formaties oefenden alweer Titelstrijd bracht weinig sensatie Alweer was leraar Willemse snelste Symbool van Kwaliteit Hagenaren faalden vooral aan bat Hollandweek bracht buiig weer en tal van verrassingen Duindigt-favoriet Bento Kitty won Derby B-prijs i Laborante MAANDAG 5 AUGUSTUS 1963 11 Bat-boy oor lichtwedstrijd Nederlands jeugdteam won Rechte worpen UEFA-jeugdtoernooi in 1964 in Nederland Record verantwoordelijk werk vereist concentratie Geklopt Weinig ontzag Het Nederlands honkbalteam heeft bondscoach Bill Arce in de 36ste interland tegen België een gave 12-0 zege bezorgd. Voor Arce die zondag in Rotterdam voor het laatst het Nederlandse team leidde be tekende deze monsterzege een mooi af scheidscadeau, voor het Nederlands top- team was de zege van weinig waarde. Wel overmeesterde de aanval de worpen van Renee Cockx al heel snel, maar de tegen stand van de Belgen was zo zwak dat hel ditmaal een zege werd zonder glans. In het uitverkochte Spartastadion leefte voor al Ruben Leyssner zich uit aan slag: hij gaf vier hits in vijf beurten. De werpers hielden de Belgische slagploeg op vier honkslagen en gaven bovendien geen enke le vrije loop weg. Vader en zoon tegelijkertijd in een honk balinterland is een zeldzaamheid, maar in Rotterdam kwam het zondag tweemaal voor. Terwijl verrevelder Teun de Groot op het Sparta-terrein deelnam aan de war- ming-up van het Nederlands team, stond zijn vader enkele kilometers verder op te scheidsrechteren bij de jeugd-interland Nederland-België. De 61-jarige De Groot leidt nu al jaren honkbalwedstrijden voor welke klasse dan ook. Ook bij de jeugd is De Groot altijd aanwezig Waar de wedstrijd ook gespeeld wordt, De Groot klimt op zijn brommer en gaat arbitreren. Als beloning voor zijn trouwe medewerking die zo uiterst belang rijk is voor een goed verloop van de jeugd- competities, werd De Groot uitverkoren om de jeugdinterland met de Haarlem mers Trap en Free ook trouwe jeugd- scheidsrechters te leiden. Op het Sparta-terrein was het ook een bijzondere dag voor Jimmy Arce. Hij was jarig en zijn vurigste wens was op zijn tiende verjaardag als bat-boy voor het Nederlands team te fungeren. Vader Bill Arce stond hem dit toe en dat werd dus de tweede vader-zoon combinatie op deze Nederland-België-dag. Er was voor Jim my werk aan de winkel, want de Neder landse ploeg was het grootste gedeelte van de wedstrijd aan slag. Hij liep het vuur uit zijn sloffen om de weggesmeten slaghelmen en knuppels van de Neder landse hitters weer op hun plaatsen te leg gen. De honkbalteams van Haarlem en Rot terdam voor de openingswedstrijd van het toernooi om de „Haarlemse kunstlicht beker" woensdagavond in het nieuwe Haarlemse honkbalstadion zijn als volgt samengesteld: Haarlem: werpers: Beidschat (EHS), Smidt (HHC) en Zijlstra (Schoten); cat chers: Ausma (Schoten) en De Zwart (EDO); binnenvelders: Maat (Schoten), Keulemans (Schoten), Kops (EHS), Heems kerk (EHS) en Hopman (EDO); buiten- velders: De Groot (Schoten), Tromp (EHS), Talens (HHC), Molleman (EDO) en Möll- mann (HCK). Coaches: Hoogenbos en Wille. Rotterdam: werpers: H. Corpeleijn (Nep- tunus), Bos (Feijenoord), Bouwen (Sparta) en De Lange (SVV); catchers: Kohl (Feijenoord) en Van der Tol (Sparta); bin nenvelders: Arrindell, W. Corpeleijn, De Bruin, Hendriks, Van der Wilk (allen Sparta), Van Aaien (Neptunus), Gommel (SVV) en Van der Vaart (Schiedam); bui- tenvelders: Fabrie, Leentvaar, Richardson (allen Sparta) en Verheul (Feijenoord). Coaches: Iganatius en Kempen. „Drie wedstrijden, drie nederlagen", schreef een Belgische krant vrijdagavond en daarmee werd gedoeld op de honkbal ontmoetingen Antwerpen-Rotterdam, de jeugdwedstrijd Nederland-België en de se nioren-interland. Fel gebrand om deze prognose te ontzenuwen traden zaterdag middag de Antwerpenaren in het veld te gen Rotterdam en de Sinjoren boekten succes: met 11-7 wonnen zij van Rotter dam dat zonder de Sparta-hitters Richard son en Arrindell uitkwam. Voor Rotterdam stonden achtereenvol gens Bouwen (Sparta), De Lange (SVV) en C'orpeleyn (Neptunus) op de plaat. In de ze wedstrijd waarin het af en toe heet toe ging hadden de Belgen zelfs een 11-3 voorsprong. De jeugdinterland werd een 8-4 zege voor de Nederlandse jongens die ondanks de 15 veldfouten die zij maakten in de achtste innings een 4-3 achterstand kon den wegwerken. De Belgische jongeren maakten een goede indruk. Onder leiding van Renee Smits en Gilbert Naessens trainen de Belgjes wekelijks en de tech nische leiding van de Belgische bond ziet met welgevallen op hun ijverig streven toe. Dat zondagmorgen op 't Feijenoordterrein Werd verloren lag alleen maar aan de on ervarenheid van de relief-pitcher Van Trichtveld die tegen de spanning niet op kon. Een driehonkslag met drie honken be zet bracht de beslissing. In deze wedstrijd kwam Archie Allen voor het eerst in actie. Bondscoach Bill Arce moest naar het Sparta-terrein en liet zijn opvolger met de oranje-jeugd achter. Toen Arce verdween stond zijn ploeg nog met 4-2 achter. Op het Sparta-terrein kon Allen hem tevreden meedelen dat Neder land met 8-4 had gewonnen. Die hitters hadden geen consideratie met Renee Cockx, de enige Belgische wer per die de Nederlandse slagploeg in de laatste zes jaren nog enigszins aan ban den had kunnen houden. Ditmaal bleek Cockx niet in staat een overheersende rol te spelen. Na de eerste vier innings had den de Nederlanders al acht hits op zijn worpen gegeven en dit slaggeweld lever de zeven runs op. Toen hij in de zesde innings ook nog moeilijkheden kreeg met zijn controle, moest Jos Robijns hem te hulp komen. Met twee honken bezet en geen enkele Nederlander uit had Robijns wel een heel moeilijke taak. Zijn eerste twee tegen standers gaf hij 3sl„ Leo Kops echter gaf een hit die twee runs over de plaat bracht en de stand op 12-0 beurde Robijns hield de Nederlandse ploeg ver der van de thuisplaat en de enige interes sante vraag die de 4.000 toeschouwers rest te was: scoort België nog een run? Star ting-pitcher Le Cuivre had geen enkele Belg op de honken geduld. Ton Terneuzen die de vierde, vijfde en zesde innings voor zijn rekening nam moest alleen buigen voor Piet Waroux die hem kansloos sloeg. Verder dan het eerste honk kwam Waroux echter niet. De laatste Nederlandse pitcher was Her man Beidschat die kennelijk van Bill Arce de opdracht had gekregen het de Belgen niet te moeilijk te maken, want zijn ge- VTeesde curves liet' hijmet--les. Hij be paalde zich tot harde rechte worpen, die slechts '"door Waroux. Van Ballaert en Cockx met succes werden geretourneerd. Punten leverden die honkslagen echter niet op, zodat Nederland gemakkelijk met 12-0 de baas bleef over onze Zuiderburen die hun falen af en toe trachtten af te In april 1964 zal in Nederland het UEFA-jeugdtoernooi worden gehouden. Niet minder dan 23 naties zullen hiervoor jeugdige voetballers, dat wil zeggen zij die op of na 1 september 1945 geboren zijn, selecteren en afvaardigen. Officieel komt elk land uit met zestien spelers, maar in de practijk zijn het er meestal twintig. De organisatie van dit toernooi is aan de KNVB opgedragen bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de bond. Archie Allen, de nieuwe lionkbalcoach, heeft zondag zijn toekomstige pupillen aan het werk gezien. Bovendien maakte hij met hen kennis. Op de foto v.l.n.r. Kops, Allen, Arrindell en Beidschat. schuiven op de leiding van hoofdscheids- rechter Piet van Deenen, die daarvoor vol komen terecht zijn schouders ophaalde. De slagprestaties waren: Nederland: Leysner .800, Richardson .500, Urbanus .500, De groot .500, Kersout .333. Terneu zen .333, Maat .250, Arrindell .200 en Kops .200. België: Waroux .667, Cockk .333 en Van Ballaert 1.000. De werppres- taties zijn: Nederland: Le Cuivre (3 in nings): 2-0-0, Terneuzen (3 innings): 3-0-1 en Beidschat (3 innings) 3-0-3. België: Cockx (5 innings): 3-6-11 en Robijns (3 in nings) 2-0-2. De Bredase eredivisieclub NAC won zon dag op eigen terrein een oefenwedstrijd te gen de Grazer A K (Oostenrijk) met 2-1. Alle doelpunten werden na de rust ge scoord. NAC nam door doelpunten van rechtsbinnen Groenewegen en linksbinnen Visschers (resp. 57ste en 77ste minuut) een 2-0 voorsprong, alvorens invaller Mül- ler voor de Oostenrijkers doeltrof (85ste minuut). De 4000 toeschouwers zagen, dat de NAC-ploeg, waarin de nieuwe aanwinsten Van Gorp (rechtshalf) en Saris (midvtfbr) goed voor de dag kwamen, meer interesse toonde dan de Grazer A K en voorname lijk daardoor een verdiende overwinning behaalde Fortuna en Fortuna (VI) hebben zater dag het publiek kennis laten maken met de nieuwe basisploegen voor het komende seizoen. Fortuna (VI.) speelde voor 2000 toeschou wers met 1-1 gelijk tegen Bremerhaven '93, na een voorsprong van 1-0 bij rust. Fortuna verloor voor 10.000 toeschouwers met 2-4 (rust 0-2) van de sterke Hongaar se club Honved. Linksbinnen Tichy maak te alle vier de doelpunten voor de Hon garen. In het begin van de tweede helft maakten Piters en Van Rijn. de nieuwe linkervleugel van Fortuna, de achterstand ongedaan (2-2), maar tegen de scorings drift van Tichy bleek niets te zijn opge wassen. Voor het eerst heeft de KNZB dit jaar nationale jeugdkampioenschappen zwem men en schoonspringen voor leeftijdsgroe pen georganiseerd. Het betekende 8e eerste stap naar een grotere differentiatie van leeftijdsgroepen. Voor dit eerste jaar in het zwembad Groenoord in Schiedam betrof het de leef tijdsgroepen 12-13 jaar en 14-15 jaar. De oudste groep, waarvoor reeds nationale kampioenschappen bestonden, zwom in series en finales. Bij de „jonkies" was de tijd direct beslissend. Eerlijk gezegd zijn de gemiddelde pres taties niet meegevallen. Onder de hoge top die ons zwemmen internationaal bezit, blijkt deze basis opvallend smal. Gelukkig waren er enkele uitzonderingen, zoals de 1.20,6, waarmee het Groningse meisje H. Rentema de 100 m rugslag voor 12- en 13- jarigen won en de 1.07,5 van de HPC-er Van der Veen op de 100 m vrije slag in'de zelfde leeftijdsgroep. Uiteraard konden Ineke Reijmerink met 1.13,3 op de 100 m rugslag, Els Hulsebos met 5.47,5 op de 400 m wisselslag en Ada Kok met 1.10,2 op de 100 m vlinderslag, allen in de groep van 14 en 15 jaar nauwe lijks meer indruk maken, want velen van de huidige wereldrecordhoudsters zijn maar weinig ouder dan deze meisjes. De Japanse zwemster Satako Tanaka, die in het begin van dit jaar acht wereld records scherper stelde, heeft zpndag bij de nationale zwemkampioenschappen in Tokio haar eigen wereldrecord op de 200 meter rugslag met 0,3 seconden verbeterd tot 2 min 28,2 sec. Het vorige record zwom Satako Tanaka bij wedstrijden in de Australische plaats Perth op 21 februari van dit jaar. In een tijdsverloop van drie jaar heeft de Japanse zwemster nu het wereldrecord op dezé afstand met 5,1 se conden omlaag gebracht. De Oostduitse zwemploeg heeft in Leip zig een grote overwinning behaald op Groot-Brittannië. De totaalcijfers waren 155-112, verdeeld over het springen 31-13 en over het zwemmen 124-99. Aan beide zijden werden er enkele goede prestaties geleverd. Zo verbeterde het Oostduitse kwartet Höhne, Wiegand, Kroll. Gregor het Oostduitse record op de 4 x 100 meter vrije slag en bracht dit op 3.46.3. De Britse Diana Wilkinson verbeterde haar eigen nationale record op de 100 meter vrije slag tot 1 min. 2.4 sec., terwijl haar landgenote Linda Ludgrove op de 100 meter rugslag met haar 1.09.9 slechts 0.3 sec. boven het Europese record van de Frangaise Chris tine Caron bleef. Tot eveneens een natio nale recordverbetering kwam de Oostduit ser Henninger met zijn 2.36.6 op de 200 meter schoolslag. Herman Willemse, de succesvolle Neder landse lange-afstandzwemmer, heeft zater dag vóór dé derde; achtereenvolgende maal de 24 mij Is-wedstrijd over het Lake St. John ïri Ca'hédè gewonnen.'Zijn tijd'Was' 8 uur 32 minuten 50 seconden, hetgeen een record voor deze wedstrijd betekende. De eerste prijs in deze race, waaraan tien zwemmers uit vier landen deelnamen, bedroeg 3500 dollar. Op de tweede en der de plaats eindigden ex aequo de Egypte naar Abdel Abouheif en de plaatselijke fa voriet Rejean Lacourciere. Beiden arri veerden een half uur na Willemse aan de finish. De Nederlandse kanovaarster Irene Ro- zema, die momenteel voor een Duitse ver eniging uitkomt, is zondag in Berlijn tij dens de kampioenschappen van West- Duitsland derde geworden op het nummer Kl-500 meteiKampioene werd Roswitha Esser in 2 min. 22,2 sec., Irene Rozema deed ovei de 500 meter 2 min. 23,6 sec. Advertentie Haar taak is het voorkomen en gene zen van plantenziekten, het veredelen van zaden en vruchten! Zij moet zich doorlopend op haar moeilijke taak con centreren! De laborante weet uit er varing dat P.K. chewing-gum haar in haar taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Zij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste chewing-gum is die zij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! PK-N-5-63 De Marylebone Cricketclub heeft het ju bilerende, 85-jarige HCC het afgelopen weekeinde weinig vreugde gelaten. De „grote Haagse" werd niet verslagen, maar eerder verpletterd. Op het Engelse eerste innings-totaal van 220 runs antwoordden de Hagenaars met.31 all out. Een „totaal" overigens dal nog voor een groot deel te danken was aan no-balls van de MCC-bowlers. In de tweede innings her stelden de HCC-batsmen zich tenminste enigszins, maar verder dan 130 runs kwa men zij toch niet. Drie en een half Uür voordat de officiële speeltijd'was verstreken; was de inhings- nederlaag een feit. Teneinde de toeschou wers niet al te zeer teleur te stellen, zijn beide ploegen toen nog maar een „k.o.- match" begonnen. De komende dagen de MCC speelt nog een drietal wedstrijden in Nederland zullen moeten leren of dit homogene Engelse team zo sterk is als de HCC-bats men vooral zaterdag deden geloven. Het lijkt ons echter zeer de vraag. Het fielden van de Engelsen, die nauwelijks een kans hebben gemist, was even gemakkelijk als subliem, bowlers als de uit Zuid-Afrika af komstige Fellow Smith en Wait waren con stant gevaarlijk en de „topbats" Brear- ly, Umbers, Chidgey en Fellow Smith toonden ware klasse te bezitten. Een super-team is dit team van de Mary lebone Cricketclub echter niet. Zeker de batting-side is, afgezien van de vier top scorers aan de zwakke kant. Dat bleek za- Ilct wisselende weer van zaterdag heeft duidelijk zijn invloed gehad op de presta ties van de deelnemers aan de Holland- week 1963, die op de Loosdrechtse plassen werd gehouden. Het buiige weer bezorgde in de laatste wedstrijd van de valken, sharpies, flying juniors, 16 m2, jeugd- en twaalfvoetsjollen voor veel verrassingen. De wind draaide soms plotseling negentig graden en dat gaf outsiders de kans op te rukken naar de voorste gelederen en zelfs de overwinning te behalen. In de valken was het Van Schie die door de spelingen van de natuur naar voren schoof. In één van de rakken koos hij een totaal andere koers dan de leiders Rolf von den Baumen, De Wilde, Klazinga en Van Dijk. Van Schie kwam als eerste bij de volgende boei. Deze geroutineerde zei ler, die vorig jaar de Kaagweek won, stond deze plaats niet meer af. Zijn grootste con current was Rolf von den Baumen, die in het begin de leiding had, maar terugviel naar de derde plaats. Zijn pogingen om de kop weer te bereiken slaagden maar gedeeltelijk. Alleen Kirkenier kwam de Kaagzeiler nog voorbij. De hoofdprijs was voor Rolf von den Baumen, die in to taal twee eerste, een negende en een twee de plaats behaalde. Tweede in de eind rangschikking was De Wilde, die met zijn lste, 2de, 3de en 4de plaatsen bijzonder succesvol heeft gevaren. In de 16m2-klasse heeft de Amsterdam mer Jan Schiet met een duidelijke voor sprong op nummer twee in het klasse ment, J. de Ruyter, de hoofdprijs be haald. In de laatste wedstrijd stuurde Schiet zonder veel problemen zijn schip naar de overwinning. Bij de eerste boei had hij al de leiding. Van Rietschoten probeerde verschillende keren Jan Schiet de wind uit de zeilen te nemen, maar zon der succes. In een van de kruisrakken op de vijfde plas koos Schiet zijn slagen zo zorgvuldig dat hij zich kon loswerken van zijn achtervolgers en als eerste de finish passeerde. Een fraaie prestatie leverde in de twaalfvoetsjollen R. Hommels. In dit eer ste gedeelte van do Hcilar.dweek maan dag en dinsdag komen de overige klassen aan bod behaalde hij vier keer de over winning. Zijn enige rivaal, Piet Vulters. was bij het lichte weer van zaterdag min der goed op dreef en kwam op de derde en vierde plaats binnen. In de sharpieklas- se greep Van Swol met twee overwinnin gen op de laatste dag de hoofdprijs. Zijn grootste concurrent was ditmaal Van Veen. Verschillende keren nam Van Veen de lei ding over, doch steeas sloeg Van Swol op het beslissende moment terug. Op het Engadinmeer bij Sint Moritz is de Duitser Hans Deus op overtuigende wijze Europees kampioen in de Olympia- jollen geworden. In een veld van 34 sche pen behaalde hij resp. drie tweede en drie eerste plaatsen. De laatste race zeil de hij zeer voorzichtig omdat hij zich reeds zeker wist van de gouden medail le. Daardoor eindigde hij daarin als vijf tiende. De beste Nederlander in de totaal rangschikking werd Husslage, die op de achtste plaats beslag legde. De einduitslag was: 1. Hans Deus (Did.) met Malheur 4,8 pnt, 2. Dr. Wolfgang Handl (Oostenr.) met Syssi 15,4 pnt, 3 Claus Loevenich (Did.) met Löwe 25 pnt. 8. Husslage (Ned.) met Taifoen 55,9 pnt, 11. Peter van Wamel (Ned.) met Diala 65.0 pnt, 12. Chris van Vliet (Ned.) met Fury <72,0 pnt, 13. Bert Benschot (Ned.) met Windewiek 74,6 pnt, 19. Hans Beek man (Ned.) met Janus 102.0 pnt. Het Nederlandse jacht Hestia, onder commando van H. A. van Beuningen, dat al tweemaal de wedstrijd rond het eiland Wight over veertig mijl heeft gewonnen, moest ditmaal genbegen nemen met een tweede plaats. De Hestia werd weliswaar winnaar in klasse drie, maar haar tijd van 3.59.19 werd juist nog overtroffen door het Engelse schip Liz of Lymington, dat als eerste in klasse vier arriveerde. Zondag heeft Van Beuningen onder de kust van het Engelse eiland Wight eveneens met V- -< Hestia een internationale handicap-race gewonnen. Het Engelse jacht Sunmaid IV eindigde als tweede. De Valkenklasse in actie tijdens de internationale Ho!land\yeek op de Loosdrechtse plassen. terdag maar al te goed toen het van 195 voor vier 220 all out werd. Voor een heel groot deel is de smade- lijkste nederlaag dan ook te wijten aan het falen van de jubilarissen, die vooral aan bat erbarmelijk te kort schoten. In de eerste innings was er nog enig optimis me bij de Hagenaars, die vol trots wezen op de mooie bowlingcijfers van Ernst Vriens: 8 wickets voor 71 runs. Amper 85 minuten later was de HCC-innings ten ein de. Niemand dacht meer aan de cijfers van Ernst Vriens, die in zijn laatste „over" met vier ballen drie wickets nam. De bow ling-analyse van Wait liet cijfers zien die de supporters van Vriens deden verbleken: zes wickets voor een viertal runs. Ondanks het verlate begin de regen hield de spelers bijna twee uur in het pa viljoen was de eerste innings zaterdag ëéri haif "uür voordat de speeltijd verstre ken was al ten einde. HCC, tot de follow-on gedwongen, stond voor de moeilijke taak in de tweede innings 189 runs te moeten scoren om een inningsnederlaag te ont gaan. De Hagenaars, die opnieuw teleurstellend begonnen, herstelder, zich toen zondag Mark Slingenberg en Kooistra aan de wic kets kwamen. Beiden gingen in de aanval en toonden weinig ontzag voor de Engelse bowlers waardoor de score snel opliep. Kooistra bleek juist goed voor een halve century, de staartwickets zagen echter geen kans stand te houden zodat met 130 all out het einde kwam. Het gedetailleerd resultaat van de eer ste innings: Battingcijfers MCC: Brearly 106, Um bers 14, Chidgey 35, Fellow Smith 34, Dow- ding 7, Thicknesse 1, Woodcock 4, Brader 12, Melluish 1, Wait 0, Kenny 0, 6 extra's (3 byes, 3 legbyes). Bowlingcijfers HCC: J. van Staay 0 voor 16, Van Arkel 0 voor 21, Ernst Vriens 8 voor 71, Van de Bosch 1 voor 75, Borgers 1 voor 31. Battingcijfers HCC: Gallois 2, Van Laer 3, Van Arkel 2, Spekking 8, Rijkens 0, Kooistra 1, Van de Bosch 0, Vriens 0, Slingenberg 0, Van Staay 1, Borgers 2, 12 extras ((11 no-balls, 1 bye). Bowlingcijfers MCC: Fellow Smith 4 voor 15, Wait 6 voor 4. Het gedetailleerd resultaat van de twee de innings: Battingcijfers HCC: Gallois 6, Van Laer 0, Spekking 17, Slingenberg 15, Van Arkel 0. Rijkens 11, Kooistra 50, Van de Bosch 14, Borgers 2, J. van Staay 0, Ernst Vriens 4 not out, extra's: 11 (2 legbyes, 7 byes en 2 no-balls). Bowlingcijfers MCC: Kenny 1 voor 19, Wait 1 voor 7, Fellow Smith 0 voor 5, Woodcock 6 voor 25, Brader 1 voor 44, Thicknesse 0 voor 19. De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen en rennen op Duindigt luiden: Xuthus Hollandiaprijs (2000 m.): 1. Bosvink S; 2. Bergens Glorie: 3. Bijou van 's-Gravenhof. Winn. 3.90: pl. 1.90, 1.40: gek. 4.20: cov. 3.40. Ybe van Papenholprijs (2520 m): 1. Art Erebus; 2. Anne Emilie: 3. Abdullah Hanover. Winn. 2.30: pl. 1.50, 2.30. 1.50: gek. 5.90; cov 9.50 Joh. Smit-cup iv-prijs (2100 m.) voor amateur rijders: 1. Zoon van Kievit; 2. Sjakie Scott; 3 Yasmtne. Winn. 15.90; pl. 4.20, 7.10, 2.50; gek. 16.60; cov. 18.90; trio 3961.10. Grote Prijs van de Randstad Holland (2100 m.): 1. Axkit Hollandia; 2. Astyanax: 3. Yberflote. Winn. 9.20; pl. 2.30. 1.50, 2.70; gek. 6.90: cov. 4.30. Derby B-prijs (2500 m.) met autostart: 1. Bento Kitty; 2, Brion v. d. Lente; 3. Bruno. Winn. ƒ1.80; pl. 1.30, 1 80, 1 80; gek. 5.80; cov. 5.80. Axkit Hollandiaprjis (1600 m.) met autostart: 1. Quicksilver S; 2. Rijkeboer: 3. Vlieger D Winn. ƒ1.40; pl. 1.30, 1.60, 2.20; gek. 2.20: cov. 2.70. Ziporaprijs (2000 m.) met autostart: 1 witvoet; 2. Zampa van Papenhoef: 3. X Straal W Winn. 4.80: pl. 1.50. 1 60. 2.20; gek. 8.20: cov. 5.70. Prijs van Longchamp (1350 m 1. Susie Darlin'; 2. Fair Warning; 3. Peeler. Winn. 5.70: pl. 3 20. 4.40: gek. 76.50; cov. 6.50. Lucas Bolsprijs (2700 m.): 1. Mister Wilfred; 2. Caliph S; 3. Defendeur. Winn. 6.00: pl. 1 80. 1 60; gek. 4 90: cov 3.70. Tweede Veefondsprijs (1800 m 1 Flying Peter S: 2. Remus II: 3. Cambronne. Winn. 3.50; pl. 1.70. 1.40: gek. 4 50: cov, 4.40: trio 62.90. Totalisator-omzet: 238.971.50,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11