Vijftien waarschuwingen op elke toeleidingsweg AGENDA 3 Delen van vliegtuigje uit de oorlog 1914-1918 gevonden NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN PGLLE, PELLI EN PINGG Ten minste lx per week Kapitein en stuurman niet schuldig aan dood matroos Een maand gevangenis voor dood door schuld Gezochte man meldt zich bij politie Berovers van pompbediende l gepakt "X Lichaam van onbekende vrouw opgedregd Speurtocht naar een onbekende zwemmer Zeven doden in het verkeer Meisje ontvlucht en weer gepakt Noordelijke wind |l DINSDAG 6 AUGUSTUS 1963 2 BIJ VERKEERSPLEIN OUDENRIJN Rotterdam krijgt een bijzondere brug met een plastic wegdek Haarlem V elsen-IJ muiden IN VROEGERE ZUIDERZEEBODEM Beverwijk Kerkelijk nieuws Hl "mm/. '«JA, MAAR TOCH MOET ER IETS MET JE 06EN ZKJN, AIS «JE IAN6S EEN PAN ERWTEN SOEP LOOPT, ZONDER HEM TE ZIEN J NEEN, IK OEFEN, OM Sl-APEND TE LOPEN - AUES DOET ME PIJN, VAN HET VELE ZITTEN IN MIJN SCHOMMELSTOE 7~p - 'PAN HADDEN WE EEN KUS SEN VOOR «JE MOETEN P0H.E, IK PEER NOOIT DOOR DIE 8RIU VAN JOU KIJKEN MA6 IK HEM AF DOEN? (OCH, WAT JAMMER] 3000000000000000000000000000 oooooooooooooooooooooooooooo c '2 8 ës Advertentie Door de plaatsing van verkeerslichten op het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht is de ernst van de gevolgen van ongeval len die zich daar hebben voorgedaan, af genomen. Dit is de mening van inspec teur M. van Dosselaar van de verkeers politie in Utrecht, een mening, die af wijkt van die van het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat in zijn recente pu blikatie over de situatie op het verkeers plein verklaart dat de ernst der ongeval len niet is gewijzigd. De verkeerslichten werden in januari 1960 in werking gesteld omdat het plein het drukke verkeer zonder regeling niet meer kon verwerken. Het werd gemiddeld door 30.000 voertuigen per etmaal gepas seerd. In 1962 was dit gemiddelde al tot 40.000 gestegen en op topdagen (Pasen, Pinksteren e.d.) werden er vaak 70.000 80.000 auto's, motorfietsen en scooters ge teld. Zelfs op dergelijke drukke dagen kan het plein nu de verkeersstroom verwer ken zij het dan dat zich soms filevor- Morgen zal de nieuwe spoorweghaven- brug in Rotterdam met behulp van drij vende kranen op haar plaats worden ge legd. Veertien dagen later hoopt men dan zover gereed te zijn dat het verkeer de brug kan gebruiken. Deze nieuwe brug is een bijzondere draaibrug, geheel automatisch werkend. De brug maakt zichzelf los voor de draai- beweging door zichzelf 20 cm. omhoog te duwen, waardoor de uiteinden van het draaiend gedeelte vrij komen. De pijlers waarop de brug komt te rusten zijn die van de oude brug, nu 80 jaar oud. Zij zijn nog volkomen gaaf. De brug wordt voorzien van een bum per om de schade bij aanvaringen te be perken. Het wegdek is van plastic waar door het totaal gewicht van 650 tot 440 ton kon worden teruggebracht. ming voordoet terwijl vroeger omlei dingen nodig waren om ernstige opstop pingen te voorkomen. Sinds de verkeerslichten functioneren is het aantal aanrijdingen op het plein iets gedaald, maar op de toeleidingswegen nam het vrij aanzienlijk toe. Volgens inspec teur Van Dosselaar is er echter voorna melijk sprake van „kop-staartbotsingen' die, dank zij de geringe snelheid, slechts materiële schade tot gevolg hebben. Enkele maanden geleden is op de toe leidingswegen naar het plein het systeem van aflopende maximum-snelheden inge voerd. De resultaten hiervan zijn pas na verloop van tijd vast te stellen. De ver keerspolitie heeft de controle op de nale ving van de snelheidsvoorschriften de laatste tijd verscherpt. Op iedere toeleidingsweg zijn totaal vijftien waarschuwingen geplaatst, ver spreid over een afstand van 1400 meter vóór het plien. De automobilisten weten dat zij een verkeersplein naderen. Er wordt duidelijk aangegeven hoe zij moe ten voorsorteren. De verkeerslichten wor den op tijd aangekondigd, er zijn borden Einde voorrangsweg" aldus inspecteur Van Dosselaar, die een betere voorwaar schuwing voorlopig niet mogelijk acht. Een uitbreiding van het aantal borden zou volgens hem de weg „alleen maar rommelig" maken, waardoor de aandacht van de automobilisten en motorrijders zou kunnen worden afgeleid. Op het ogenblik is hiervan geen sprake, omdat de waarschu wingen over bijna anderhalve kilometer zijn verdeeld. De inspecteur is ervan overtuigd, dat er veel minder ongelukken zouden gebeuren als iedereen zich goed aan de voor schriften hield en alle waarschuwingen ter harte nam. Het komt echter maar al te vaak voor, dat de automobilisten zich niet storen aan de maximum-snelheid, vlak vóór het plein nog eens voorliggers gaan passeren hoewel ze rechtsaf moeten, te weinig aandacht besteden aan de aanwij zingen voor het voorsorteren of niet letz ten op de gedragingen van de auto's vóór of achter hen. De beste oplossing voor de moeilijkheden wordt natuurlijk het „kla verbladplein" waarin het huidige Ouden rijn over enkele jaren zal zijn veranderd. DRUM NO 175j #13» c Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Vlaskop Smiley' a.h; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Romulus en Remus", 14 j. Frans Hals. vandaag 14 en 20 u. en ove rige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Salomo en de koningin van Scheba", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking' 14 Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Elvis op z'n best'a.l. Minerva, 14.30 u.: „Uit de brand ben je a.l., 20-15 U-; „Desiree", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Der Vogelhandler", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.:„Terreur in New York", 14 j. Studio, 10,30 u.: Jeugvoorstelling, a.l., 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kou we neuzen", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Sjors van de rebellenclub", a.l. Vandaag 19 en 21.30 u.: „Adieu, lebe wohl, good bye", a.l. Woensdag 19 en 21.30 u.: „Tanze mit mir in den Morgen", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.3022.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Dvorsjak. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3):.Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus: H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22 30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 25 augustus. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vlshal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u„ vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 9 augustus. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster. Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag en vandaag) 14.30 u. en woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Jeugdcircus Bas (Duinlustparkweg no. 56, Santpoort): dagelijks, behalve zondag, voorstellingen om 14 en 20 u. Tot en met 16 augustus. Strand voor Rotonde (Zandvoort) woens dag 22 u.: Vuurwerk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 2 augustus). De raad voor de scheepvaart te Am sterdam heeft de kapitein en de eerste stuurman van het motortankschip Dore- stad vrijgesproken inzake een ongeval aan boord van dat schip, waarbij een beman ningslid door gasverstikking om het" leven kwam. Op eerste kerstdag vorig jaar werd de eerste stuurman gewaarschuwd, dat ma troos C. Wittekoek werd vermist. Dit ge beurde tijdens een reis op de Atlantische Oceaan, van Teesport naar Curacao. Hij werd later aangetroffen in een lading tank, waar tyj sedert de vorige namiddag moet zijn geweest, zonder dat iemand hem had gemist. De man bleek door gasver stikking te zijn overleden. Volgens het oordeel van de raad moet de heer Wittekoek in strijd met de voor schriften zonder iemand te waarschuwen in bedoelde tank zijn afgedaald, wetende dat deze tank niet gasvrij was. Van enige schuld of medeschuld aan het ongeval van kapitein of eerste stuurman is niet gebleken. In het algemeen zijn de veilig heidsvoorschriften nauwkeurig nageleefd. Met de inspecteur voor de scheepvaart is de raad voorts van oordeel dat het aan boord van tankers absoluut noodza kelijk is dat alle opvarenden de voor schriften stipt opvolgen. Ook zou te over wegen zijn een soort van controlesysteem in te voeren, waarbij de vermissing van een bemanningslid ten spoedigste wordt opgemerkt. De Utrechtse politierechter heeft een 24- I larige chauffeur uit Zwijndrecht wegens dood door schuld veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een maand, waarvan twee weken voorwaardelijk, voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar en een boete van I 20. In de vroege ochtend van 23 april van dit jaar reed de chauffeur in een vracht auto op de weg Utrecht-Amersfoort. Naast DINSDAG 6 AUGUSTUS City, 20 u.: „So lacht und küsst man in Tirol". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel,. - Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 hem m de cab'ne zat een zeventienjarige tot 12 en 14 tot 16.30 uur. jongen uit Slikkerveer, die de chauffeur Jeugdcircus Bas, Duinlustparkweg 56, 'ad^n ,en lossen van de wagen as Santpoort: voorstellingen om 14 en 20 uur. Hoofdstraat, Santpoort, 14 tot 24 U.: luna park. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, middag en avond gesloten. WOENSDAG 7 AUGUSTUS City, 14.30 u.: „Jerry en het konijn"; 20 u.: „So lacht und küsst man in Tirol". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag, Jeugdcircus Bas, voorstellingen als dins dag. Terrasweg, Santpoort, 18.30 u.: start wielerronde; 14 tot 24 u.; Hoofdstraat: lunapark. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: stichting „Felison", tentoonstelling „Crea tiviteit in Kehnemerland". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 u. (jeugd). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u. Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord 14 tot 17 u.; filiaal WUstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). sisteerde. De jongen sliep op het ogenblik dat de vrachtwagen in Huis ter Heide ach- ter op een truck met oplegger botste. De chauffeur had de voor hem rijdende truck veel te laat gezien. In plaats van naar links er waren geen tegenlig- I gers haalde hij naar rechts uit. Bij de botsing werd de jeugdige mede-inzittende zwaar gewond. De jongen overleed enkele uren later in een ziekenhuis. Ter zitting verklaarde de chauffeur dat hij door vermoeidheid versuft was geraakt. De uitspraak was conform de eis van de officier. De chauffeur, die zondag bij een inhaal manoeuvre op rijksweg 13 onder Rotter dam een ernstig verkeersongeluk had ver oorzaakt, heeft zich gemeld op een poli tiebureau in Rotterdam. Het was een 33- jarige koopman uit de Maasstad. Bij het ongeluk werd een zeventienjarig meisje uit Krefeld (Duitsland) ernstig ge wond. Zij werd uit een auto geslingerd, die op het linker weggedeelte reed en rechts werd gepasseerd en vervolgens werd gesneden door de wagen van de koopman. Tegen hem is proces verbaal op gemaakt. Sergeant A. J. Hinssen uit Gilze Rijen en zijn mannen van de bergingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht hebben maandagmiddag uit de bodem van de Polder Oostelijk Flevoland wrakstukken van een vliegtuig uit de eerste wereld' oorlog opgehaald. Vorig jaar werden reeds resten van een landingsgestel met spaakwielen, stukken van de banden en een koeler gevon den. Gistermiddag kwamen te voorschij een machinegeweer, patronen, seinpatro nen, een toerenteller, het middenstuk van de boven vleugel en de benzinetank. Niet uitgesloten is het dat het toestel een Fokker D VII jachtvliegtuig is geweest, Dit type had twee machinegeweren. Eén daarvan is, met munitie, vorig jaar ge vonden. Het tweede machinegeweer, dat gistermiddag uit de klei werd getrokken is in Berlijn gemaakt. Op de zijkant van het machinegeweer staat „Parabellum 1913" en daaronder „Berlin De toerenteller gaat tot een maximum van 1800 per minuut. De schaalverdeling van deze teller vermeldt de naam van een doctor uit Leipzig, welke echter niet geheel te ontcijferen is De vliegmachine is met groene verf be- streken geweest. De brandstoftank van koper kwam nog vrij ongeschonden uit de grond. Geen Lancaster? Het staat nog niet vast of de delen van een Britse machine uit de tweede wereld' oorlog, die vorige week zijn gevonden, inderdaad stukken zijn van een der Lan cast.er-bommenwerpers waarmede in de nacht van 16 op 17 mei 1943 aanvallen zijn gedaan op stuwdammen in Duits land. Op de brokstukken en vleugelde len zijn geen letters of nummers gevon den die bevestigen dat het hier het vlieg tuig van de „Dambusters" betrof. De vleugeltip had wellicht klaarheid kunnen verschaffen omdat zich daaraan In Arnhem zijn een 24-jarige pompbe diende en zijn vriend, een 29-jarige chauf feur gearresteerd, die bekend hebben in de nacht van 20 op 21 juli de bediende van een benzinepomp in de Brielselaan in Rot terdam f 5.000.- afhandig te hebben ge maakt. De beide mannen zijn in Arnhem gearresteerd, nadat zij daar enkele inbra ken hadden gepleegd. Deze arrestatie werd de pompbediende noodlottig, want hij stond gesignaleerd omdat hij enige tijd geleden, toen hij zelf als pompbediende bij de pomp in de Brielselaan had ge werkt, er met 4.880,- van doorgegaan was. Later is hij er nog eens geweest, Hij pakte toen 150,- aan wisselgeld. In juli kwam hij met zijn vriend per auto uit Arnhem waar hij zich schuil hield naar Rotterdam. Na de overval reed het tweetal naar de Gelderse hoofdstad De chauffeur kreeg daar ƒ1000,- van de buit. De pompbediende had echter zijn ex collega herkend, zodat de politie wist wie zij zoeken moest. De gezochte hield zich echter in Arnhem goed verborgen, maar toen hij daar ging inbreken liep hij tegen de lamp. Beiden hebben een bekentenis afgelegd. DINSDAG 6 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. „Slachtoffer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Twee vrouwen". - WOENSDAG 7 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. „Slachtoffer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Twee vrouwen". Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Ernst (toez.) J. Bo gaard, kand. te Baambrugge, die bedankte voor Tholen. Bedankt voor Vlaardingen (vac. S. van den Bos) W. Hoekstra te Noordwijk aan Zee. Doopsgezinde Broederschap Beroepen te Meppel mej. da. H. C. Leig-| nes Bakhoven te Kampen. 18-19 Het jongetje, dat daar ziek op bed lag, heette Pietje. Hij was al een maand ziek, en dat kon je hem goed aanzien. Nibbeltje opende het raam en stapte naar binnen. Het jongetje keek verbaasd op. Hallo lachte Nibbeltje. Hoe gaat het? Ik ben Nibbeltje, en ik kom je eens op zoeken! Ik ben al een hele tijd ziek, zei Pietje. Ik moet alsmaar op bed liggen, dat is niks leuk! MAAIC1I I 7572"; «43-F. een van de schijnwerpers moest bevin den die speciaal .voor deze vlucht aan die vleugelpunt waren gemonteerd. Dit uiterste stuk van de vleugel is echter niet gevonden. Sergeant Hinssen zal deze week maar kort in de polder zijn: woensdag komt voor zijn dienst, die ook belast is met vervoer van vliegtuigen over de weg, een nieuw type oplegger uit een Eindhovense fabriek. Een wagen van 19 m lang met een breedte van 2.75 m. Met die wagen zullen in het bijzonder Starfighter-straal- jagers worden vervoerd. Dat vervoer van die nieuwe supersone jachttoestellen van de Koninklijke Luchtmacht vereist meer zorg dan het transport van oude vliegtuig- delen. Eén Starfighter op de nieuwe opleg ger is een vrachtje van zes miljoen gul den Uit het water van de Prinsengracht in Amsterdam is het stoffelijk overschot op- gedregd van een onbekende naar schat ting 45-jarige vrouw. Ze moet vrij kort te voren in het water zijn gevallen doch nie mand heeft daarvan iets gemerkt. De po litie acht misdrijf vooralsnog uitgesloten. Omtrent de vermissing van een aan de identiteit beantwoordende vrouw is niets bekend. De vrouw, die gekleed was in een zwart mantelpak, bruin-zwarte pumps en een rood-wit-blauw gestreepte blouse, had blond (vermoedelijk geverfd) haar. Haar horloge stond stil op vijf minuten over half één. Degenen, die inlichtingen "over identi teit van deze vrouw kunnen geven, wordt verzocht het politiebureau Raamport (te lefoon 62744) in Amsterdam te bellen. Gisteravond omstreeks zes uur hebben strandbezoekers en politiepersoneel aan Het Scheveningse strand een zwemmer waargenomen, die zeker vijfhonderd me ter ver in zee zwom. Hoewel de man zeef goed zwom en niets er op wees dat de man in gevaar verkeerde nam de politie geen risico en roeide met de tomvlet de zee op. De zwemmer was echter al te ver uit de kust. Hierop voer de reddingboot Bran- daris uit. Ook een M.L.D.-vliegtuig van het vliegveld Valkenburg steeg op om de zwemmer te zoeken. Tot de duisternis in viel is er naar de man gezocht, echter zon der resultaat. Het driejarig dochtertje van de land bouwer De Bakker uit YVeebosch (gem. Bergeijk) is maandagmiddag door een auto aangereden. Het kind was op slag dood. Het ongeluk gebeurde doordat het kind plotseling de weg overstak. Op de Bentelerweg ten zuiden van Hen gelo is maandagavond de 26-jarige H. A Groothuis uit Ambt Delden met zijn brom fiets frontaal in botsing gekomen met een vrachtauto. De heer Groothuis werd zo danig gewond dat hij tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Hengelo is overle den. Maandagmorgen is de zesjarige R. G, Huisman uit Lange Ruige Weide, toen zij met haar fietsje de weg opreed, voor de ouderlijke woning door een passerende auto aangereden. Het meisje werd met een ernstige hoofdwond en een gebroken arm in het ziekenhuis te Woerden opge nomen, waar het in de loop van de mid dag is overleden. Op de brug van het Nassauplein in Am sterdam is maandagmiddag omstreeks vier uur de dertienjarige Harrie Koster van zijn fiets gevallen en onder de wielen van een passerende truck met oplegger terecht gekomen. Hij was vrijwel op slag dood. De jongen fietste met twee vriendjes van het Spaarndammerplein af in de rich ting van het Nassauplein. Op de smalle brug over de Singelgracht zijn de fiets sturen van de jongens waarschijnlijk in elkaar gekomen toen de met hout beladen vrachtauto passeerde, waardoor Harrie Koster kwam te vallen. In een ziekenhuis te Almelo is zondag overleden de zestienjarige Bert de Vegte, die op 20 juli bij Kreuningen na elkaar door twee auto's werd aangereden en toen zwaar werd gewond. De jongen was van Almelo met een autobus op weg naar een vakantiekamp te Oost-Kapelle. Op zijn verzoek stopte de bus waarna de jongen voor de bus langs plotseling de weg over stak. In de nacht van zondag op maandag is de 37-jarige motorrijder H. Doldersum vermoedelijk door de slechte verlichting van zijn motor op de weg tussen Vriezen- veen en Almelo in een sloot gereden, waarbij hij zo ongelukkig terecht kwam dat hij zijn nek brak. De verongelukte, afkomstig uit de buurtschap Vriezenveen- schewijk, was gehuwd en vader van vier kinderen. De 55-jarige C. Verschuren uit Amster dam, die vrijdagmiddag ernstige verwon dingen had opgelopen bij een botsing tus sen twee personenauto's en een bestelauto op de hoek van de Cornells Schuytstraat de Van Breestraat in Amsterdam, is maandagmiddag overleden. Uit het politiebureau aan de Jan Hen drikstraat in Den Haag is gisteren een meisje ontvlucht. Zij kon enige tijd later worden aangehouden. Het meisje werd door de recherche ge hoord in verband met de diefstal van een zonnebril uit een winkelmagazijn. Toen zij na het verhoor nog even in de rechercheka mer moest wachten wilde zij een pleister op een blaar op haar voet hebben. Omdat zij haar voet eerst even wilde wassen ging een rechercheur met haar naar het toilet waar hij haar een ogenblik alleen liet. Even later opende het meisje de deur en sprintte langs de rechercheur heen de trap af en het bureau uit. In de binnenstad zei ze tegen een be stuurder van een personenbusje dat ze achterna werd gezeten door kerels. Hij reed met haar in het busje weg, maar de achtervolgende politiemannen hadden inmiddels een personenauto aangehouden en slaagden er in het busje tot stoppen te dwingen. Het meisje werd uit de auto gehaald en naar het bureau gebracht. Advertentie Het K.N.M.I. deelt mee: Een depressiegebied boven de Noordzee verwijderde zich in noordelijke richting en vulde op. Een volgend storingsgebied be reikte Zuid-Frankrijk en gaf daar, even als in Noord-Spanje, opnieuw aanleiding tot onweer en zware regenval. Sommige plaatsen meldden weer meer dan 50 mil limeter. Dit storingsgebied zal waarschijn lijk via de Alpen naar Zuid-Duitsland trek ken. Daar tegelijkertijd een rug van hoge luchtdruk zich van de oceaan over de Britse eilanden uitbreidt zullen de winden morgen bij ons iets toenemen uit noorde lijke richtingen. Er is daarbij nog een kans op enkele regen- of onweersbuien, in hoofdzaak in oostelijke provincies. De temperaturen zullen geen verdere stijgin gen ondergaan WRERRA PPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Sei SE a 9 Den Helder zwaar bew windst 19 1 Ypenburg regen windst. 20 1 Vlissingen zwaar bew wnw 20 0,6 Eelde regen windst. 21 0,6 De Bilt regen windst. 22 2 Twente half bew. windst. 23 0 Eindhoven onbewolkt windst. 23 0 Zd-Limburg onbewolkt windst. 23 0 Helsinki half bew. ono 21 0 Stockholm regenbui O 23 0,6 Oslo zwaar bew. zo 23 7 Kopenhagen onbewolkt O 22 0 Aberdeen motregen wnw 14 4 Londen zwaar Dew. n 23 0 Amsterdam regen windst. 22 1 Brussel half bew. windst. 22 0 Luxemburg licht bew. no 23 0 Parijs zwaar bew. n 21 0,3 Bordeaux geheel bew. windst. 24 7 Grenoble zwaar bew. windst. 26 0 Nice zwaar bew. nnw 27 0 Berlijn onbewolkt O 28 0 Frankfort half bew. O 27 0 München onbewolkt windst. 25 0 Zurich zwaar bew. nw 25 0 Genève zwaar bew. windst. 25 0 Locarno regenbui windst. 27 0,1 Wenen onbewolkt zo 26 0,1 Innsbruck licht bew. w 29 0 Belgrado onbewolkt zo 30 0 Athene onbewolkt nno 34 0 Rome onbewolkt windst. 32 0 Ajaccio onbewolkt O 29 0 Madrid licht bew. windst. 28 0 Mallorea half bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt n 23 0 Woensdag 7 augustus Zon op 5.09 uur, onder 20.21 uur. Maan op 21.44 uur, onder 7.19 uur. Maanstanden 12 aug. 7.22 uur laatste kwartier. 19 aug. 8.35 uur nieuwe maan. 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier. Hoog en laag water fn IJmuiden Dinsdag 6 augustus Hoog water 4.12 en 16.41 uur Laag water 12.18 en uur. Woensdag 7 augustus Hoog water 4.51 en 17.20 uur. Laag water 0.39 en 12.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2