Voor „Telstar" is consolidatie in dit seizoen de hoofdzaak Toon van der Enden vindt de sfeer uitstekend Verrassende overwinning van Marktplein op Strandplateau Ontwikkeling Noordzeekanaalgebied IJmonders hadden een mooie week bij het Bodenmeer Laatste ronde van onze opruiming Hoe de duiven vlogen 1 Twee vlootdagen in Den Helder Havenberichten DINSDAG 6 AUGUSTUS 1963 I «i - «f vkótf*. - Fikse straf voor diefstal van een fiets Handbalwedstrijden en sportieve tochten AUTO- en SCOOTERRIJSCHOOL H. ANEPOOL HALVE PRIJS 20% KORTING ZOMERSTOFFEN 4.50, 3.50, 2.50, 1.50 DE LAATSTE DAMESZOMERJAPONNEN, ROKKEN RESTANTEN BREIWOL DAMES NYLONS 2 PAAR VOOR 2.50 Drie trainers voor sportclub Telstart links hulptrainer Han Janssen, die ook Stormvogels oefent, in het midden hoofdtrainer Van der Enden en rechts hulptrainer Rudi de Boer (tevens VSV). „Het komende seizoen wordt een sei zoen van consolidatie. Er is een combi natie gevormd van twee eenvoudige clubs zonder superkrachten, en het be langrijkste zal zijn dat er 'n goede geest zal heersen. Ik geloof dat we nu al kun nen zeggen dat de kans daarop groot is. Reeds nu merkt men eigenlijk geen onderscheid meer tussen VSV ers en Stormvogels". Dit zegt de trainer van Sportclub Tel star, Toon van der "Enden, die de zware taak heeft gekregen van het nieuwe top- elftal van de IJmond een hechte combina tie te maken. Hij heeft daarbij behalve de spelers van VSV en Stormvogels de beschikking over vier nieuwelingen. Van Egmond van RCH, Roozendaal van West- Frisia, en Allart en Daniels van SVV. „Het zijn harde werkers, die laatste twee," zegt hij, „en als zodanig kan ik ze goed gebruiken. Het zijn jongens, die tot het laatste moment zullen vechten voor de overwinning en ook een grote do sis routine hebben." De routine van Van Egmond en Roo zendaal is natuurlijk lang niet zo groot. Zij hebben geen ervaring in het betaalde voetbal in de ere-divisie zoals de ex-Spar tanen, maar ook zij zijn vast van plan er het beste van te maken, en de eerste in drukken, die de trainer van hen heeft ge kregen, zijn gunstig. „Ik zal natuurlijk geen wonderen met deze ploeg kunnen doen," zegt Toon van der Enden, die zelf een uitstekend speler is geweest, en spelers als Piet de Vries, Bosselaar en Doesburg (de talentvolste keeper, die ik ooit heb gezien") onder zijn hoede heeft gehad. „Je moet bij een speler heel jong be ginnen. Als hij veertien is kun je hem in het eerste jaar veel leren, in het tweede jaar krijgt hij het onder de knie en in het derde moet hij het in de praktijk brengen. Maar als een speler oud is wordt het heel moeilijk de fouten er uit te krij gen- De nadruk zal dan ook in het ko mende seizoen wel voornamelijk op de tactiek moeten komen te liggen. Een zeer matig VSV heeft het vorige seizoen dankzij een grote saamhorigheid, veel ge luk en goede tactiek de promotie bevoch ten. Op dezelfde manier moet er van Tel star ook een succesvol elftal kunnen wor den gemaakt. Want de geest is goed en aan de wil om zijn uiterste best te doen ontbreekt het bij niemand." Toon van der Enden noemt echter nog een heel belangrijke factor: het publiek. „Het zal voor Telstar noodzakelijk zijn, dat het publiek meé gaat leven met zijn ploeg. Weet u, dat ik met iedere toe schouwer graag over mijn opvattingen praat? Ik zou eigenlijk wel eens een fo rumavond willen beleggen om er de men sen te vertellen wat de achtergronden zijn van bepaalde maatregelen." Van der Endens helle ogen lichten op als hij over dat ontwerp begint. „Dacht u soms, dat ik aanvallend niet het mooiste vond? Maar op straat sta je vaak voor een stoplicht en dat is op het voetbalveld ook zo. Als je op een gegeven moment terugmoet, dan moet je niet domweg door blijven beuken. Vorig seizoen heeft VSV een paar keer in het eerste kwartier al een 0-2-achterstand opgelopen. Dat kan dan toch niet zo doorgaan? Van toen' af is het consigne geweest: zie dat je de eerste twintig minuien doorkomt!" „Het is nog altijd zo, dat de capaci teiten van de spelers bepalen wat ze kun nen spelen. Beseft men wel, dat als de ene kanthalf op zijn eigen helft aanval lend speelt, de ander hem in de rug moet dekken? Zo zijn er zoveel details, die van belang zijn en waarover ik met ieder wel zou willen praten!" „Het is een. kwestie van praktijk" gaat Van der Enden verder. „De theorie is voor de meeste spelers te ingewikkeld. Tot ze er op het veld mee te maken krij gen. Daarom lukt het ook vaak niet bij de training, tot ik er zelf instap en het voor ga doen. Weet je, ze zeggen ook wel eens, dat ik teveel tegen de spelers praat onder de wedstrijd. Maar heeft men wel eens op gemerkt, dat ik alleen roep naar spelers, die de bal niét hebben? Ze moeten mee blijven doen, elke seconde van de wed strijd". Grote aandacht zal de trainer gaan be steden aan het jeugdelftal. „De jeugd hoort de beste trainer te hebben" zegt hij. „De Vries en Bosselaar heb ik van hun tiende jaar af geoefend en dan kun je er alles nog mee doen. Pietje de Vries zei op zijn veertiende jaar, dat hij beroepsvoetballer wilde worden. Toen heb ik hem gezegd, dat zijn techniek dan su bliem zou moeten zijn omdat hij zo klein is. Hij heeft keihard getraind en nu is hij de beste positiespeler die ik ken." Iets dergelijks zal men van de huidige spelers niet meer kunnen verwachten. Maar de trainer verwacht er toch heel wat van. Omdat de geest goed is, en allen er voor willen zwoegen. Als het Velsense publiek achter de ploeg gaat staan zijn de perspectieven goed. Dan is het moge lijk, dat Telstar inderdaad een club wordt, die echt „van ons" is. v a HHHHU Twee nieuwe jonge spelers: ex-RCH- speler Van Egmond (rechts) vuurt een schot af op keeper Roozendaal (ex-West-Frisia). De Haarlemse politierechter, mr. H. J. M. Cokart, heeft maandagmorgen een 30- jarige fabrieksarbeider uit Beverwijk ver oordeeld tot twee maanden gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech tenis. Hiervan was een maand voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De man werd schuldig bevonden aan de dief stal van een fiets ter waarde van onge veer 20.- op 22 juli bij een café in Beverwijk. De officier van justitie had tegen de man, diengqen-f eden-kon opgeven waajpm hij het IrijWieï had meegenomen, éen fikse straf van^vijf maanden met fftrek- geëist. Van grote invloed op deze eis was het feit dat de fabrieksarbeider al vijf tien maal eerder wegens vermogensdelic ten veroordeeld was. De raadsvrouw van verdachte, mr. Boekman, wees in haar pleidooi erop, dat deze man een echte zigeuner nu sinds een jaar vast werk had. Ze ver zocht de rechter uiterste clementie en vroeg verdachte een zodanige straf te wil len geven dat hij nog voor de geboorte van zijn eerste zoon een dezer dagen verwacht weer thuis zou zijn. Het elftal van het Marktplein heeft maandagavond op het IJmuidense strand zeer verrassend van titelpretendent Strandplateau gewonnen. Tot dusver had Strandplateau slechts één verliespunt moeten incasseren (tegen Brulboei) doch nu zijn het er dus drie ge worden. Een situatie die uiterst gunstig is voor leider Zuidpier, dat de titel bijna niet meer kan ontgaan. De wedstrijd, die geleid werd door scheidsrechter A. Akkerman, kenmerkte zich door geestdrift en sportiviteit. In het elftal van Strandplateau speelde de ex- internationaal Piet van der Kuil. Hij be merkte spoedig, dat de omstandigheden op een strandvoetbalveld en een normaal speelveld niet te vergelijken zijn. Markt plein legde meer snelheid in zijn spel en was voortdurend in de aanval. Na een kwartier spelen gaf Van de Klashorst een voorzet aan middenvoor Joop te Lindert, die na een aantal tegenstanders omspeeld te hebben, onhoudbaar voor doelman Dick van Heijst, inschoot. Ondanks pogingen om tot meer doelpunten te komen werd dit de ruststand. Na de hervatting was het een gelijkop- gaande strijd. De beste man van het veld, Hans Kiewiet gaf een voorzet op maat aan Op vrijdag 9 'en zaterdag 10 augustus zullen in Den Helder zogenoemde vlootda gen worden gehouden, waarbij behalve het openstellen voor bezoek van het vlieg kampschip Karei Doorman, de onderzee boot jagers Friesland en Rotterdam en het kustmijnenveegsquadron no 127, een de monstratie met helikopters, Seahawk- straaljagers en Grumman trackers van de marineluchtvaartdienst op het programma staan. Andere evenementen: een tentoonstel ling van schilderijen, vervaardigd door leden van de Nederlandse vereniging van zeeschilders aan boord van de Karei Door man, bezichtiging van het Helders mari nemuseum, filmvoorstellingen in de mari- necantine ,,'t Huys Tijdtverdrijf", een voetbalwedstrijd tussen elftallen van de Koninklijke Marine en de plaatselijke bur gerij op het Ankerpark, vaartocht van de gepavoiseerde Helderse vissersvloot (bij gunstig weer) alsmede een demonstratie en taptoe door de marinekapel Willems oord op de avond van de eerste vlootdag (te 21.00 uur). De taptoe zal worden besloten met een mars door de stad. Voorts zullen 's avonds het stadscentrum, diverse marinegebou wen en schepen feestelijk verlicht zijn. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Sherborn van Swansea; Ibis, Kotka; Rigel, Rauma; Flot- bek, Bremen; Ruhrstein, Antwerpen; Pegasus, Par; Auguste Shulte, Liverpool; Lingestroom, Plymouth; Sanaviken, Port Arthur; Caltex Ply mouth, Rotterdam; lorna, Turku; Nasia River, Las Palmas; Franek Leonardt, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Rudolf OetkQt Ctnjstantiai Nyenburgh, Rotterdam; Stella Claris, Londen; Ubbérgen, Klaipeda; Ham- melwarden, .Noordzee^ Vvan Buitenhüizen: Gar- dience, Londen: Stort'etjek^r ,Sas van Gent; An nie Liebich, Rochester; Rossen, Antwerpen; Stad Delft, Lulea, van IJmuiden: Neth. Coast, Rotterdam; Belas, Antwerpen; Kumbla, Rotter dam; Boorne Boeg, Walkom; Amasus, Antwer pen; Cedarbank, Hamburg; Denzo, Boston; Fre- ma, Bridgewater; Capri, Harlingen; Darmstad, Tandjong Priok; Gitte Daniëlsen, Stockholm, walsmateriaal van IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Phidias van Rotterdam; Joost, Patemi; Victory, Boulogne, mangaanerts voor IJmuiden; Koningin Juliana, Barow, schroot voor IJmuiden; Hoogvliet, Man- tyluoto; Kossmatella, Stanlow. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Sherbourg naar Southampton; Perseus, Antwerpen, van IJ muiden; Blankenstein, Hamburg; Keizersgracht; Rotterdam. Het rapport, dat de dienst Havens en Handelsinrichtingen van Amsterdam in 1960 uitbracht aan het gemeentebestuur over de toekomstige positie van de haven van Amsterdam in West-Europa, wordt in de commissie-Prinsen gezien als een bruikbare basis voor het doen van de nodige investeringen ter verbeterin van het Noordzeekanaal. Deze zouden spoedig kunnen worden terugverdien' Aldus wordt in het memorandum van genoemde commissie, die zich bezig houdt met de toekomstige ontwikkeling van Amsterdam, waarover wij in ons blad van maandag bijzonderheden publiceerden, gezegd. Twee nieuwe routiniers: links Allart, rechts Daniels, beiden van SVV afkomstig. Met een album vol prettige herinnerin gen zijn de zesenveertig leden van de handbalvereniging IJmond in Velsen- noord teruggekeerd van hun geslaagde reis naar het Bodenmeer en Ober-Reutte. Vorige week zondag bereikte het gezel schap zijn bestemming na een voorspoe dige reis. Men genoot volop van de fraaie omgeving van het idyllisch gelegen Ober- Reutte. Er werden verschillende tochten gemaakt in het Allgau-gebied Het was warm zomerweer, met temperaturen die tot de veertig graden liepen. Maandag werd Lindau, de mooie stad in het meer, bezocht, waarbij het verkoelen de water grote aantrekkingskracht had. Des avonds werd doorgereisd naar Fried- richshafen. Hier vond de eerste sportuitwisseling plaats met de teams van IJmond en de Duitse clubs TSG Ailingen (dames) en T.V. Friedrichshafen (heren). In beide gevallen moest IJmond de eer laten aan de gastvrouwen en heren, die met ruim verschil, respectievelijk 5-1 en 19-6! won nen. De Breitachklamm werd dinsdag be zocht; een twee kilometer lange rotskloof waar doorheen de rivier raast. Een klim met heel steile rotswanden terzijde, vaak van 100 meter hoogte, was wel wat be nauwend maar het schouwspel daardoor nog imposanter. De wintersportplaats Oberstdorf was deze dag het volgende doel. Ondanks de bijna ondraaglijke hitte werd woensdagavond weer een handbal wedstrijd gespeeld in de prachtige sport hal van Wangen. IJmond speelde tegen de gelijknamige teams van deze plaats waar in de IJmonddames met 7-1 wonnen maar de heren uit Velsen opnieuw, nu met 22-14 verloren. Donderdag ging de tocht over de Oosten rijkse grens om bij Partenen te beginnen aan de bestijging van de steile Silvretta- pas om op het hoogste punt sneeuwballen te werpen. Tijdens het verblijf in Ober- Reutte en de daar gehouden feestelijke bijeenkomsten ontstond een prettig con tact met de inwoners. De Tiroler-avond werd geleid door de burgemeester in eigen persoon. De Nederlandse prijswinnaars gingen op de schouders, maar ook de bur gemeester werd daarop op de IJmond- schouders rondgedragen. De IJmonders ontvingen nog een uitno diging om een voetbalwedstrijd te spelen tegen de burgers, welke de gastheren met 4-1 wisten te winnen, (op het schuin tegen de helling gelegde veld). Zaterdagavond was het afscheid. De IJmonders kwamen zondagavond bruinge brand thuis. In de commissie was de vraag opgeko men, of men dat profijt ook volledig zou moeten trekken, bijvoorbeeld door alle ruimte langs de oevers van het Noordzee kanaal tussen Amsterdam en IJmuiden te vergraven tot havens en terreinen voor be drijven aan zeescheepvaartwater. Deze vraag heeft verschillende kanten. De ont wikkeling van havens als onderdeel van het nationale produktieapparaat zou prioriteit moeten hebben boven het scheppen van een of meer groene zones dwars op het Noordzeekanaal. Maar de bewoonbaarheid van de bestaande agglomeraties aan en om het Noordzeekanaal en de zuiverheid van de atmosfeer voor de gevestigde in dustrie van voedingsmiddelen zouden in beginsel niet in gevaar mogen komen. Dat beide oevers van het Noordzeekanaal bij de ontwikkeling van nieuwe haven bassins een rol zouden moeten en kunnen spelen, is in de commissie niet bestreden: een zekere arbeidsverdeling achtte men denkbaar in dien zin, dat de meer arbeids intensieve bedrijven bij voorkeur benoorden het Noordzeekanaal waren te vestigen, omdat er aldaar meer gelegenheid zou be staan hun personeel op verantwoorde wij ze te huisvesten dan op de zuidelijke ka naaloever. In deze gedachtengang paste ook de aan beveling, de gelegenheid open te houden, naast de Hemspoortunnel een Hemtunnel- weg te bouwen later aangevuld met de idee bovendien bij Buitenhuizen een wegtunnel te kunnen maken opdat de huisvesting van personeel van bedrijven aan havenbassins op de zuidelijke kanaal oevers zo nodig in het Noorderkwartier zou kunnen plaats hebben. Deze veelheid van aspecten der kwestie van de verdere havenontwikkeling bleek nog gecompliceerder te zijn, toen voorlopi ge schattingen uitwezen, dat bij een volle dige occupatie van de ruimten tussen Am sterdam en IJmuiden voor nieuwe haven bassins tamelijk grote aantallen nieuwe werkers gehuisvest zouden moeten worden, zonder dat daarop, althans rekenkundig, in de streek- en uitbreidingsplannen voor de agglomeratie aan en om het Noordzeeka naal was gerekend. De commissie meende, dat de onderha vige kwestie niet aanstonds rijp was voor het doen uitkristalliseren van een verant woorde beleidsvisie: een onderzoek naar technische en nautische aspecten leek no dig. Een desbetreffend rapport is uitge bracht door de ministeriële werkgroep Ontwikkeling Noordzeekanaal. Uit dit rap port blijkt, dat beide oevers van het Noord zeekanaal zich in beginsel lenen voor aan leg van nieuwe havenbassins, zij het, dat het gedeelte van de noordelijke oever tus sen Westzaner Overtoom en Zaandam minder geschikt is voor diepe zeehavens. Naar aanleiding van dit rapport besprak de commissie de wenselijkheid, de verde re ontwikkeling van havenbassins te be zien in stedebouwkundig verband. Met het oog op een en ander wendde de com missie zich tot Gedeputeerde Staten met de aanbeveling voor het Noordzeekanaal en zijn oevers een streekplan te laten voor bereiden. In tweede instantie toonde de commis sie een open oog voor de behoefte aan nieuwe, goed bereikbare en ook recreatief aantrekkelijke woongelegenheid voor de werkers in de havenbassins. Voor zover die woongelegenheid niet via opschuiving ge vonden zou kunnen worden in de delen van Amsterdam bewesten van de ringspoor baan, zou zij elders moeten worden ge schapen. Advertentie Gedipl. V.A.M.O.R.- en B.O.V.A.G.-instructeur TUINDERSSTRAAT 63 - RIJNSTRAAT 91 Telefoon 4565 Telefoon 6285 Wij lessen met Dauphine, Opel en Taunus vanaf f 7. Het memorandum van de Commissie Prinsen maakt er verder gewag van, dat sommige leden rekening hielden met de mogelijkheid, dat gemeentebesturen een be leid zouden kunnen voeren, dat zou in druisen tegen de grote lijn der ontplooiing van de economie van het havenbekken. Een streekplan zou een dergelijk beleid moeilijk binnen de gewenste banen kunnen houden, daar het op de voet volgen van de ontwikkeling meer in de rede ligt. De vraag werd gesteld, of het aanbeve ling zou verdienen de commissie Prinsen een publiekrechterlijke status te verlenen, dan wel te vervangen door een publiek rechtelijk orgaan. Men zag in een derge lijke stap evenwel geen voordelen. Wel was verzet daartegen te verwachten. Veeleer meent de commissie Prinsen dan ook te moeten voortgaan op de door haar inge slagen weg. John Schilling, die zich geen ogenblik be dacht en inknalde (2-0). Marktplein ging toen de kostbare voorsprong verdedigen. Het aanvalskwintet van Strandplateau kreeg veel, maar weinig doelrijpe kansen. Aan de nul voor Strandplateau was ook het uitstekend verdedigen van de oranje achterhoede debet. Met een 2-0 stand in het voordeel van het Marktplein kwam het einde van een wedstrijd, die het aanzien ten volle waard was. De stand is nu: Paviljoen Zuidpier 6 6 0 0 14— 4 12 Strandplateau 7 5 1 1 14— 5 11 Marktplein 8 4 3 1 10— 8 11 Paviljoen Zeedistel 8 2 3 3 13—15 7 Clubh. Brulboei 6 1 4 1 9— 7 6 Paviljoen Noordzee 8 2 2 4 15—18 6 Paviljoen Zeezicht 5 1 2 2 10— 7 4 Kalkzandtseenfabriek 6 1 2 3 6—13 4 IJ. R. B. 5 1 1 3 5—12 3 Groentehandelaren 7 1 0 6 6—20 2 Voor vanavond vermeldt het programma de wedstrijd ZeezichtKalkzandsteenfabr., die om zeven uur op het Zeezichtveld aan vangt. Woensdagavond bekampen de teams van de IJmuider Reddingsbrigade en het clubhuis Brulboei elkaar op het Zuidpier- veld. Ingelast is de wedstrijd op donderdag tussen een elftal van Rederij Goedkoop en het team van Paviljoen Zeezicht. Deze laatste wedstrijd geldt alleen voor het nederlagentoemooi om de Zeebad-trofee, waarin Noordzee met een 2-0 score leidt. Advertentie Alle katoenen dames- en kinderbadpakken voor „Tweka" lastex dames- en kinderbadcostuums in 4 series alle spotgoedkoop EN BLOUSES NOGMAALS IN PRIJS VERLAAGD in verschillende aantallen knotten voor SPOTPRIJZEN Komt u eens kijken met of zonder naad 1e keus Korte, gebloemde huishoud- dusters 3.98 Cocktailschortjes 1.39 Fant. bandschortjes1.98 Extra wijde schortjes 2.98 Dames ochtendjassen maten 46 t/m 50 7.98 CENTRUMGALERIJ CORNER LANGE NIEUWSTR. - MARKTPLEIN IJMUIDEN - TELEFOON 5205 GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren maandag: sla 7-18, spina zie 4-15, andijvie 12-24, bospeen 16-32, waspeen 10-3?, sperziebonen 45-63, snij bonen 53-71, postelein 4-12, tomaten 25- 58, komkommer 10-19, prei 23-34, bloem kool 12-38, doperwten 70-106. Het Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 102 duiven deel aan een wedvlucht van St. Ghislain (België) af (232 km.). Gelost zondag tijdens zuidwesten wind om 13 uur. Eerste duif van F. Abbink om 15.47 uur, laatste prijsd\iif 15.55 uur. Het lossen van de duiven ge schiedde pas 's middags omdat in de ochtend uren, waarin gebruikelijk de lossing plaats vindt, het hele zuiden van ons land tot in België onder een zware regenzone lag. Het was dus niet ver antwoord de vogels hun vlucht te laten onder nemen om mogelijk verlies van dieren te voor komen. Toen echter opklaringen door de op hoogte vrij sterke zuidwesten wind het vliegen ten goede kwamen, konden de melkers toch nog een deel van de zondagmiddag het hunne noe men. Overigens was er weer een outsider, die de eerste plaats met zijn vlieger bereikte. Dit moet in hoofdzaak worden gezocht in de omstan digheid, dat tijdens de laatste wedvluchten veel jonge vogels van de liefhebbers verloren zijn gegaan. Uitslag: F. Abbink 1; J. Stijnman 2 3» 15; W. Schouten 4; K. Timmer 5 9; Ph. F. Marti- nius 6; T. Lever 8; Joh. Asjes 10 12 16 18 19; D. van der Linde 11; F. Vos 13; P. Schoone 14: D, Stapper 20. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersver. Oranje Nassau te IJmuiden namen 55 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain af (230 km.). Gelost om 13 uur. Eerste duif van P. Martens om 15.46.52 uur. Uitslag: P. Martens 1; J. Ulehake 2: A. Broek 3; J. v. Dorp 4; Bruisschaart 5; J. v. Sikkelerus 6 11; J. Rijs 7 8; Wassenaar 9; H. de Weers 10. Bonte Duif De postduivenhoudersver. De Bonte Duif nam deel met 113 duiven aan de vlucht van St. Ghis lain af. Gelost om 13 uur. Eerste duif van A. Verduin om 15.44.58 uur, laatste prijsduif van P. Griekspoor 15.53.59. Uitslag: A. Verduin 1 7 8 12: P. Verschuren 2 16; A. Ulehaken 3 4 5 15; R. Mid delkoop 6 9 17; E. Klinge 10 13 14 20; Sj. Heis 11: Joh. Swart 18; R. Schaper 19; J. Minneboo 21 22; P. Griekspoor 23. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 53 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (231 km Ge lost om 13 uur. Eerste duif van P. Hoekstra om 15.48.40 uur, laatste prijsduif 15.52.40 uur. Hoek stra drie bij de eerste vier. Uitslag: Hoekstra 1 3 4; G. v. d. Struyk 2 5 9; Waal 6; Voetman 7 8; p. Exalto 10; Mol 11. Snelvlieger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlieger te IJmuiden namen 176 duiven deel aan een wed vlucht van St. Ghislain Hornu af (230 km.). Ge lost om 13 uur. Eerste duif van C. Zwanenburg om 15.45.33 uur. laatste prijsduif 15.51.18 uur Na twee weken achter elkaar een moeilijke vlucht gehad te hebben was deze vlucht, met de z.w.- wind, voor de dieren eindelijk wat eenvoudiger: snel verloop, weinig verliezen. Uitslag C. Zwa nenburg 1 26; C. Boender 2; S. Voet 3 16; R. Jung 4 13; Jac. Broek 5 29 30; P Schelvis 6 7 25; Joh. Broek 8; F Booy 9 11 31; K. Klepper 10 32; H. J. Broek 12 27; A. v. d Zee 14: J. v. d. Kammen 15 20; H v. d. Wiele 17 22; F. de Boer 19 21; B. Visser 18 23 24 36: J. Wijker 27; W. Remmers 33; F. Re- ker 34; W. Rolvink 35. Nu de oude duivenvluch ten achter de rug zijn, zijn alle kampioenen be kend. De standen zijn: Vitesse: 1: J. Koorn 388 p,; 2. A. Ham 380 p.; 3. W. Remmers 380 p.; 4. C. Zwanenburg 377 p.; 5. S .Voet 362 p. Midfond: 1. A. Ham 373 p.; 2. S. Voet 372 p.; 3 J. Koorn 365 p.: 4. Joh. Broek 359 p.; 5. K. Klepper 340 p Fond: 1. S. Voet 406 p.; 2. A. Ham 382 p.; 3. K. Klepper 378 p.; 4. C. Zwanenburg 356 p.; 5. J. Wijker 352 p. Oude duiven: 1. S. Voet 1140 p.; 2. A. Ham 1135 p.; 3. K. Kiepper 1043 p.: 5. W. Rem mers 1028 p.; 6, C. Zwanenburg 1020 p.; 7. Joh. Broek 995 p.; 8. B. Visser 940 p.; 10 H. J Broek 880 p. IJmonden Van de postduivenhoudersver. De IJmonden (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 50 duiven deel aan een wedvlucht van Tergnier af (325 km.). Gelost om 9.15 u. Eerste duif van De Heer om 13.00 uur, laatste prijsduif 13.15 uur Door het slechte weer in Frankrijk konden de duiven niet voor maandagmorgen worden gelost. De vlucht had een snel verloop. Enkele liefhebbers wer den dooor hun duiven verrast. Uitslag: De Heer 1 5 9: Verduin 2; Koffeman 3; Van der Zee 4 7; Van Belzen 6: Van der Scheer 8.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5