Aandelenomzetten in juli met circa 7 min omhoog Circulatie kromp fors in Deserteurs staken over van Corsica naar Sardinië Matige vooruitzichten voor Rutten's Bier - DE BEURS - Koffw KREMER Thee Kon. Olie het meest verhandeld Meer werklozen door aanbod van jeugdigen China begint weer een campagne voor geboortenbeperking Rabies-injectie voor drie Twentenaren Ver. Bezit verhoogt het dividend Weekstaat Nederlandsche Bank Stijgende inkomsten van de Wereldbank Ook boeddhisten op Ceylon in verzet tegen katholieken op sleutelposten Iets hogere winst in 1962 Zwolsman wordt commissaris SC HEEPVAART BERICHTEN WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1963 11 Nominaal Effectief Daggeld nu 1 Va) pet Wantoestanden in het Vreemdelingenlegioen Kort nieuws AMSTERDAM 173,90 155,50 167,50 De nominale aandeienomzet aan de Am sterdamse effectenbeurs is in juli, blij kens de voorlopige cijfers van de afde ling public relations der Vereeniging voor den Effectenhandel, circa 7 miljoen ho ger geweest dan in juni 1963, en circa 12 miljoen hoger dan in juli 1962. Het omzetcijfer was 62 miljoen, waarmee voor de eerste zeven maanden van dit jaar de nominale aandeienomzet gekomen is op 488.6 miljoen, hetgeen 38 miljoen hoger is dan in dezelfde periode van het vorige jaar. De obligatie-omzet in dit tijdvak ligt iets lager dan in 1962. te weten 535.9 mil joen vergeleken met 552.8 miljoen. In juli werd in obligaties omgezet voor no minaal 78.7 miljoen. Dit was 10 mil joen hoger dan in juni 1963 en 4 mil joen hoger dan in juli 1962. Certificaten van Amerikaanse aandelen werden in de eerste zeven maanden verhandeld tot 150.534 stuks, vergeleken met 125.869 stuks. De effectieve omzet in juli was 235.8 miljoen, hetgeen ruim 30 miljoen gulden meer is dan in juni. Voorts blijkt uit de cijfers dat het koerspeil in de afgelopen maand iets ten achter is gebleven. Het algemeen ANP-CBS beursindexcijfer is namelijk ten opzichte van ultimo juni ge zakt met bijna vijf punten tot 383. Hier mee ligt dit cijfer nog 36 punten boven de eerste beursdag van dit jaar. De hoog ste stand van 1963 werd bereikt op 4 juni met 399.4, de laagste stand op 2 januari met 345.7. In juli waren gemiddeld per beursdag 390 Nederlandse fondsen offi cieel genoteerd. Hiervan waren hoger 173 fondsen, lager 199 en onveranderd 18. Van de internationale fondsen waren op de laatste beursdag van juli AKU en Hoog ovens hoger dan per ultimo juni. Hun koersverbetering beliep 10 resp. 18 pun ten. Koninklijke Petroleum lag nog 1,75 boven het niveau van de vorige maand. Daarentegen waren Philips en Unilever lager te weten 6.55 resp. 3.30. In juli zijn, zowel gerekend naar de no minale als naar de effectieve bedragen, de internationale fondsen, met uitzondering van Hoogovens, het meest op de voorgrond getreden. Dit viertal stond bovenaan de lijsten van de aandelen met de grootste omzetten. Op de 23 beursdagen in juli heeft Koninklijke Petroleum een nominale om zet behaald yan 3,88 miljoen of 6,3 per cent van de totale omzet. Hierop volgde Philips met, 3,07 miljoen of 5 percent. Unilever had een nominale omzet van 2,21 miljoen of 3,6 percent, AKU 1,87 miljoen of 3 percent. Alle overige fondsen bleven beneden het miljoen in deze volg orde: H.V.A., Holland-Amerika Lijn, Van Gelder, Bengkalis, Philips cum pref, Ha venwerken, Scheepvaart-Unie, K.L.M. Unilever, cum pref en Nationale-Nederlan- den. Pas op de 15e plaats komt Hoog- De geregistreerde arbeidsreserve in ons land van mannen steeg gedurende juli van 18.733 tot 22.212. De bezetting op aanvul lende werkgelegenheidsobjecten daalde met rond 200 tot 1.441, zodat het aantal werklozen met bijna 3.700 toenam tot 20.771. Het voor normale seizoeninvloeden gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve bleef wederom ongewijzigd en bedroeg derhalve eind juli 27.000. De stijging van de geregistreerde ar beidsreserve is normaal voor deze tijd van het jaar en houdt verband met de inschrij ving bij de arbeidsbureaus van jeugdigen, die hun opleiding hebben beëindigd. De stijging van het aantal ingeschrevenen be neden de 19 jaar bedroeg 3.547, terwijl de totale geregistreerde arbeidsreserve met 3.479 toenam. Hieruit blijkt, dat er zich in feite een lichte daling van de werkloosheid van arbeidskrachten van 19 jaar en ouder heeft voorgedaan. De toeneming van de geregistreerde arbeidsreserve had voorna melijk plaats in de beroepsgroepen bouw, metaal, landbouw, kantoor en losse arbei ders. PEKING (Reuter) In China wordt sinds enige tijd opnieuw de sterilisatie van mannen gepropageerd als middel om de bevolkingsaanwas enigermate tegen te gaan (volgens officiële schattingen telt China op het ogenblik 650 miljoen inwo ners). Twee maanden geleden is men in Sjanghai begonnen met een actie op grote schaal voor geboortenbeperking, met steun van de communistische partij en de re gering. Deze actie heeft zich langzamer hand over het gehele land uitgebreid. In de ziekenhuizen van Peking worden de mensen door middel van aanplakbil jetten attent gemaakt op het gebruik van voorbehoedmiddelen. In de kranten zijn uitgebreide artikelen verschenen over ste rilisatie. Begin juni is in Peking een con ferentie van medici gehouden, waarop enkel en alleen het vraagstuk van de sterilisatie is besproken. Volgens waarnemers in de Chinese hoofd stad is het welhaast zeker, dat de actie dezelfde afmetingen gaat aannemen als die van 1957, die echter geen lang leven was beschoren. De campagne werd des tijds na een jaar stopgezet, toen men met de uitvoering van het economische pro gramma in het kader van „de grote sprong voorwaarts" begon. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,06 —10,16, Amerikaanse dollar 3,58—3,62, Canadese dollar 3,29—3,34, Franse frank (100) 73,50—74,00, Belgische frank (100) 7,ll'/i—7,16"/!, Duitse mark (100) 90,20—90,70, Zweedse kroon (100) 69,10—70,10, Deense kroon (100) 52,00—53.00, Noorse kroon (100) 50,10—51,10, Zwitserse frank (100) 83,4083,90. Ita liaanse lire (10.000) 57.50—59.50, Oostenrijkse schil ling (100) 13,98"!—14,09'/i, Portugese escudo (100) 12,60—12,75, Spaanse peseta (100 gr. coup.) 6,00—6,15. ovens met een nominale omzet van 502.300 of 0,8 percent van het totaal. Daarop volgden VMF en pas als num mer 17 exploitatiemaatschappij Scheve- ningen, gevolgd door Koninklijke Zout-Ket- jen, Curacaosche Handelmaatschappij en Kon Ned. Papierfabrieken. Deze 20 fond sen hadden een gezamenlijke omzet van 20,18 miljoen of 32,6 percent van het totaal, de eerste tien fondsen ƒ15,31 mil joen of 24,7 percent. Gerekend naar de effectieve bedragen had Kon. Petroleum een omzet van 34,31 miljoen of 29,7 percent van de 20 fondsen met de grootste omzet. Als tweede volgde Philips met f 19,36 miljoen of 17,7 per cent, vervolgens Unilever met f 17,98 miljoen of 15,6 percent, AKU 8,82 mil joen of 7,6 percent. Als vijfde op deze lijst staat Nationale-Nederlanden met 4,98 miljoen of 4,2 percent, als zesde Kon. Zout-Ketjen met f 3,56 miljoen of 3,7 percent en als zevende Exploitatie Maatschappij Scheveningen met 3,32 mil joen of 2,8 percent. Hoogovens neemt de achtste plaats in met 3,03 miljoen of 2,6 percent. Daarna volgen Havenwerken, Bührmann-Tetterode. Zwanenberg-Orga- non, Dortsche Petroleum, Philips cum pref, Amsterdamsche Bank, Nederlandse Kabelfabrieken en Rotterdamsche Bank. Deze 20 fondsen hadden een gezamenlijke effectieve omzet van 114,92 miljoen, en de eerste tien van 100,12 miljoen. De vijf beleggingsmaatschappijen hadden een effectieve omzet van f 38,22 miljoen en een nominale van 9,47 miljoen. Na ontmoeting met dode vos Een dode vos op het vakantiepad van drie Twentenaren is er de oorzaak van ge worden dat zij zich tegen hondsdolheid hebben moeten laten inenten. De 22-jarige B. Gras uit Glanerbrug en de 26-jarige B. Reekers en de 25-jarige L. Hekman uit Almelo, bouwvakarbeiders die met drie vrienden per auto in Duitsland op vakantie waren, zagen in de omgeving van Hannover een dode vos op de weg liggen. Zij namen het beest mee in de koffer van de auto. In hun hotel werd de politie ge waarschuwd, waarna het Gesundheitsambt in Hannover tot de slotsom kwam dat de vos aan hondsdolheid had geleden. Via het Nederlandse consulaat in Han nover werden de gemeentelijke geneeskun dige diensten in Enschede en Almelo ge waarschuwd, met het gevolg dat de drie Twentenaren vandaag naar Utrecht zijn gegaan om een aantal inspuitingen tegen rabies te ondergaan. De andere drie va kantiegangers blijven verschoond van in jecties omdatzij de vos niet hebben aange raakt. Aan de op 25 september te houden alge mene vergadering van aandeelhouders van N.V. Vereenigd Bezit van 1894 zal worden voorgesteld het contante dividend over Het per 30 juni afgesloten boekjaar 1962/63 te verhogen van 7V2 percent tot acht percent (hiervan werd reeds in april vier percent als interim dividend betaald) en daarnaast onveranderd vier percent in aandelen uit te keren. De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 5 augustus laat een krachtige inkrimping van de chartale circulatie zien. Deze daalde van haar „all time" record van 6134 min met 134 min tot 6000 min. Genoemde inkrimping kwam de banken zeer goed gelegen daar het betalingsver keer met het rijk 172 min aan hun mid delen onttrok, als gevolg van belastingbe talingen etc. Het saldo van de schatkist steeg daardoor tot 383 min. Daar de ban ken nog f 8 min ontvingen wegens over dracht van deviezen, bleef de daling van hun tegoed bij de centrale bank beperkt tot 36 min. Het tegoed bedraagt nu 272 min, waarmede de banken ruim boven het verplicht aan te houden kasreservepercen- tage blijven. Deze gunstige positie weerspiegelt zich WASHINGTON (Reuter) De Wereld bank heeft bekendgemaakt dat haar netto- inkomen in het boekjaar tot 30 juni 1963 82,7 miljoen dollar heeft bedragen tegen in het voorafgaande boekjaar 70,3 miljoen. Het netto-inkomen, alsmede de uit hoofde van leningen ontvangen commissie van 31,3 miljoen dollar, is toegevoegd aan de reserves van de bank. Op 30 juni 1963 bedroeg de aanvullende reserve van de Wereldbank 558,1 miljoen dollar en de bijzondere reserve 254,9 miljoen. In het afgelopen boekjaar heeft de bank 28 leningen vertrekt tot een totaal bedrag overeenkomende met 448,7 miljoen tegen in het voorafgaande boekjaar 29 leningen van samen 882,3 miljoen dollar. Op 30 juni bedroeg de uitstaande gefundeerde schuld 2.519,2 miljoen dollar, 1,6 miljoen dollar minder dan een jaar tevoren. ook op de geldmarkt, waar het tarief voor daggeld (call money) vrijdag 2 augustus met een kwart percent werd verlaagd tot 1% percent. De goud- en deviezenreser ve verbeterde met 8 min tot 6235 min, waarvan ongewijzigd 5698 min aan goud. De geldmarkt is ruim. Geldkringen ver wachten voor de komende dagen een gro tere verruiming, alsmede een verdere ver laging van het tarief voor daggeld. COLOMBO (AP) Naar aanleiding van de godsdiensttroebelen in Zuid-Viet- nam wordt op Ceylon stemming gemaakt tegen de rooms-katholieken. Boeddhis tische monniken in gele gewaden hebben zich de laatste weken in Colombo aan het hoofd gesteld van grote processies om te protesteren tegen de beweerde verdrukking van boeddhisten in het op 3.200 km afstand gelegen Zuid-Vietnam, dat een katholieke regering heeft. De boeddhisten op Ceylon eisen, dat hun rechten worden beschermd en dat de regering een onderzoek zal instellen naar „het optreden van de katholieken op Cey lon". Door de samenkoppeling van deze beide eisen streven de monniken er blijkbaar naar, de boeddhisten op Ceylon ervan te overtuigen, dat de katholieke minderheid hen op dezelfde wijze zou kunnen onder drukken als zij in Zuid-Vietnam schijnt te doen. De katholieken vormen slechts ongeveer 6 percent van de bevolking op Ceylon en de boeddhisten 80 percent. Maar de katho lieken hebben een bevoorrechte positie in het openbare leven ingenomen, die in geen verhouding staat tot hun aantal. Zij be zetten nog altijd sommige sleutelpositiess. De opperbevelhebber van het leger bij voorbeeld is een katholiek. Dit is zo gegroeid onder de Britse heer schappij, omdat de katholieken, van wie velen nakomelingen zijn van Europese kolonisten, hun kinderen hebben onder wezen in het Engel9, de taal van de re gering. Nadat het land onafhankelijk was ge worden, is de grote boeddhistische bevol king politiek ontwaakt. Haar leiders be gonnen politieke actie te voeren om de plaatsen van niet-boeddhisten in regerings functies door boeddhisten te doen in nemen. In verband met de aanhoudende ruime geldmarkt is het tarief van daggeld (call money) per heden wederom verlaagd en wel met percent tot 1 percent. Op 2 augustus werd genoemd tarief eveneens met percent verlaagd tot VA percent. LA MADDALENA (Sardinië) Een Duitse deserteur van het Franse vreem delingenlegioen heeft op het Italiaanse ei land Sardinië verteld dat de ontberingen in de gelederen op Corsica steeds groter wor den en dat vluchtende manschappen ge- executeerd worden. De 23-jarige Hans El- muth Stroben uit Hannover kwam op Sar dinië aan na de straat van Bonifacio van Corsica af met een rubbervlot overgesto ken te zijn. Hij was de derde deserteur die sinds kort op Sardinië is aangekomen. Hij voegde nieuwe details toe aan het relaas van toenemende onrust in het eens zo machtige vreemdelingenlegioen, dat na jaren van glorie in de Sahara en Indochina op Corsica nog slechts een schim van zichzelf is. In juli zijn 25 deserteurs de straat tus sen beide eilanden overgestoken drie Italianen, een Spanjaard en 21 Duitsers. Zij vertelden dat een Noorse legionair door kogels werd neergemaaid toen hij in juli probeerde te vluchten. Stroben heeft de Italiaanse politie ver teld, dat de toestand in het legioen nog nooit zo precair is geweest als thans. In, feite worden de rantsoenen met de dag kleiner. Dé mannen snakken naar de Afrij heid. Wie echter bij een vluchtpoging wordt betrapt wacht niet meer de gevan genis maar het vuurpeloton. Twee Duitsers, die verleden week op Sardinië aankwamen verklaarden, dat 200 legionairs merendeels Duitsers en Italianen in Corsica's bergen hun kans afwachten om onopgemerkt naar de kust te komen en vandaar naar Sardinië te vluchten. Het oversteken van de straat van Bonifacio met een kleine open boot duurt gemiddeld twee dagen en twee nach ten. Talrijke tegenwerkende factoren hebben het resultaat van De Rutten's Bierbrouwe rij „De Zwarte Ruiter" (Ruteck's) in 1962, blijkens het verslag, ongunstig beïnvloed, doch dank zjj een voor de vennootschap gunstig seizoen en een scherpe kostenbe waking, kon het verslagjaar met een voor delig saldo worden afgesloten. De exploitatie diverse afdelingen, in terest en dividend deelnemingen in andere ondernemingen, leverden op 817.327 (v.j. f 777.488). Na aftrek van afschrijvingen ad 429.344 418.537), en belastingen en bij zondere doeleinden ad 126.650 104.100), resteert een winst van 261.332 254.850). De directie heeft niet willen anticiperen op de weinig rooskleurige verwachtingen voor 1963. Zij stelt, zoals bekend, voor een onveranderd dividend van tien percent. De ruime liquiditeit was mede van invloed op dit voorstel. De vooruitzichten voor het lopende jaar zijn, aldus de directie, bepaald matig. De barre vorst-, sneeuw- en ijsperiode deden het bezoek dalen tot een ongekend laag peil. Mede door de stijgende kosten waren de verliezen in die maanden groot. Het zal moeilijk zijn deze achterstand in te halen. De vermogenspositie van de vennootschap is gezond, terwijl de bestellingen uit het buitenland alweer aanzienlijk zijn, aldus de directie. Naar commissarissen meedelen, is het overleg met de n.v. Exploitatie Maatschap pij Scheveningen (E.M.S.), die de meerder heid der aandelen Ruteck's bezit, thans zo ver gevorderd, dat overeenstemming is be reikt omtrent de wijze waarop een har monische samenwerking met de E.M.S. kan worden geëffectueerd, zulks met be houd van de continuïteit in de bedrijfs voering van Ruteck's. Derhalve hebben commissarissen hun mandaat ter beschik king gesteld, nl een op 23 augustus te hou den buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders, voorafgaande aan de jaarvergadering, zal de benoeming plaats vinden van vijf commissarissen onder wie de heer R. Zwolsman. Houten huizen. Dé stad Groningen heeft een actueel woningtekort van 2100 en een feitelijk tekort van 7000. Het ge meentebestuur heeft nu aan de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid gevraagd of boven het toegewezen woning contingent semi-permanente of permanen te houten huizen mogen wórden gebouwd. Griffier. Tot griffier van het kanton gerecht te Arnhem is benoemd mr. J. H. Mulder, advocaat en procureur te Rotter dam. Diefjes. In Stadskanaal zijn drie jon gens van 11 tot 13 jaar aangehouden, die soms vier keer per dag naar het zwembad in Wildervank gingen en daar alle porte- monnaies roofden uit de kleren in de wisselkabines. Zij maakten op die manier een vrij aanzienlijk bedrag buit. Dat moe ten hun ouders nu aan de bestolenen terug betalen. De knapen hebben ook enige dief stallen in winkels gepleegd. Ook gisteren hebben de internationale waarden zich van de beste zijde laten zien door over de gehele linie hógere koersen te registreren, ten opzichte van het voor gaande slotniveau. Hierbij dient echter te worden opgemerkt, dat de kooporders moesten worden uitgeroerd in een kleine markt. De stimulans ging ditmaal uit van Wall Street, waar genoemde waarden maan dag gevraagd in de markt lagen en daar door vast sloten. Verder werkten in Am sterdam aan de gunstige tendentie mee, de hogere koersen in Londen en de West- duitse beurzen. Het waren vooral Zwitser land en Engeland die de stukken Unilever en Philips op het Damrak uit de markt na men. Voor AKU had West-Duitsland be langstelling, terwijl de vraag van lokale zijde oorzaak was van de vaste stemming in aandelen Kon. Olie. Philips verbeterde op 155.70 ca 1.10. Unilever zeer vast prijs 161.80. Kon Olie avanceerde twee gulden tot f 172.50. Spaamestad van 826 op 828, Van Wa- veren van 112 1 op 110. Zelfbediening. Een 56-jarige vrouw in Rotterdam heeft uit zelfbedieningswin kels honderden pakken thee, koffie, suiker, verpakte kaas, bladaarde, flessen slaolie en koffiemelk, dozen met eieren en tientallen andere artikelen gestolen. De totale waarde is tweeduizend gulden. De meeste artikelen zijn al niet meer geschikt voor de con sumptie, zo lang had zij ze al in huis. De dievegge werd dezer dagen betrapt in èen zelfbedieningszaak. Zij had daar toen al voor tien gulden gestolen. Advertentie Abbekerk 6 25 m. z. Kreta n. Port Said. Achilles 6 te Paita. Acila 7 v. Quebec n. Punta Cardon. Acmaea 6 te Punta Cardon. Adara 5 te Puerto Alegre. Adonis 7 v. Amsterdam n. Bremen. Aegis 7 te Santo Domingo. Agamemnon 6 v. Porto La Cruz n. Barranquila. Algol 6 ïoo m. n.w. Djeddah n. Aden. Alhena 6 420 m. z.z.w. K. Finisterre n. Laa Palm. Alkaid 6 v. Detroit n. Toledo. Aludra 6 ten anker Santos. Ameland 6 v. Maracaibo n. Liverpool Amerskerk 6 v. Bremen n. Antwerpen. Ammon 6 te Willemstad v. Maracaibo. Amsteldiep 6 60 m. z. Shanghai n. Dairen Amstelkroon 6 240 m. z. Mogadiscio n. Aden. Amstelsluis 6 v. Tokyo n. Mackay. Amstelveen 6 v. Vancouver n. Kobe. Amstelveld 6 30 m. z. Cadiz n. Port Said Andijk 6 40 m. o. Startpolnt n. Charleston. Annenkerk 7 te Marseille. Area 13 te Curasao verwacht. Archimedes 7 v. Santa Martha n. Cristobal. Ares 6 V. La Guaira n. Europa. Aristoteles 6 270 m. n.n.o. Flores n. Pto. Cabello. Attis 6 v. Rotterdam, 7 te Amsterdam. Atys 11 te Aden verw. n. Tamatave (Madagasc.). Avedrecht 6 12 m. w. Finisterre n. Mena. Averdijk 7 te Beira. Bali 6 660 m. n.o. Seychellen n. Djibouti. Banggai 6 300 m. n.w. Azoren n. Tripoli. Bantam 7 v. Lissabon n. Port Said. Batu 6 v. Hamburg n. Le Havre. Bawean 6 260 m.z. Muscat n. Damman. Bennekom 6 te Port Au Prince. Billiton 6 140 m. n. Guam n. Los Angeles. Blitar 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Borneo pass. 6 Kp. Vlllano n. Hamburg. Breda 6 v. Antwerpen n. Santo Domingo. Burl S. Watson 6 96 m. n.n.o. Horta n. Port Said. Bussum 6 330 m. w.z.w. Landsend n. Immingham. Caltex Arnhem 7 te Kaapstad verwacht. Caltex Gorinchem 7 v. Rotterdam n. Le Havre. Caltex Leiden 6 rede Rastanura. Caltex Naples 6 te Port Said. Caltex Nederland pass. 6 Muscat n. Suez. Caltex Pernis 6 v. Kharg eil. n. Vizagapatnam. Caltex Rotterdam 6 90 m. o. Gibraltar n. P. Said. Caltex Utrecht 6 70 m. o. Gibralt. n. Avonmouth. Camerounkust 6 180 m. o.z.o. Madeira n, Fr'town. Camitia 6 530 m. n.o. Fayal n. Liverpool. Camphuys 7 v. Abadan n. Hartapoint. Cartago 7 v. Balboa n. Porto Bolivar. Casamance 6 v. Rouen n. Dakar. Castor 7 te Piraeus. Celebes 6 te Kuwait. Ceres 7 te Rotterdam. Chiron 7 te Funchal. Cinulia 6 420 m. n.o. Azoren n. Curacao. Cities Service Valley Forge 7 te Suez. Congokust 6 te Lagos. Crania 7 te Purfleet verwacht. Dahomeykust pass. 6 te Ouessant n. Antwerpen. Daphnis 6 30 m. o.n.o. Algiers n. Rotterdam, Delft 5 v. Porto Ordaz n. Curasao. Diogenes 7 te Chimbote. Doelwijk 6 te Suez v. Mena. Doris 6 750 m. n.o. Porto Rico n. Santo Domingo. Drente 5 v. Tripoli n. Port Said. Elizabeth Broere 6 450 m. o. Socotra n. Kandia. Eos 7 te Rotterdam. Forest Lake 6 200 m. n.n.w. Perim n. Mena. Fravizo 6 te Ostrand. Friesland KRL verm. 6 v. Singapore n. Manilla Friesland SSM 6 te Aabenraa Gaasteikerk 6 43 m. n.o. Sydney n. Brisbane. Ganymedes 6 v. Port ofSpain n. Bridgetown Garoet 6 400 m. z. Freetown n. Kaapstad. Geertje Buisman 6 1200 m. w. K. Verde n. Sevllla Gooiland 6 v. Bremen n. Amsterdam. Gorredijk 6 240 m. w. Kp. Clear n. New York. Grebbedijk 6 630 m. n.n.o. Flores n. Miami. Groote Kerk 6 v. Napels n. Port Said. Guineekust 7 te Freetown. Gulf Hansa pass. 6 Muscat n. Mena Al Ahmadi. Gulf Hollander pass. 6 Bizerta n. Mena Al Ahm. Gulf Italian 6 110 m. n.o. Kuria Muria n. Mena. Gulf Swede 6 60 m. z.w. Ad enn. Suez. Hathor 6 75 m. z. Sardinië n. Bremen. Hector 7 te Beyrouth verwacht. Hecuba 6 te Livorno. Hercules 7 te Porto Cabello. Hermes 7 v. Amsterdam n. Bremen. Hoogkerk 6 300 m. z.w. Rangoon n. Colombo. Irazu 7 te Valparaiso. Isis 6 te Cumana. Ittersum 6 v. Le Havre n. Houston. Ivoorkust 7 te Abidjan. Izalco 7 v. Vera Cruz v. Cristobal. Jacob Verolme 7 v. Mollendo n. Cruz Grande, Jagersfontein 6 te Port Elisabeth. Japara 6 140 m. o. Sicilië n. Port Said Jason 7 te Amsterdam. Kaap Hoorn 6 1500 m. z.o. Bermuda n. Curagao. Kabylia 6 210 m. n.n.w. Finisterre n. Curagao. Kalydon 6 900 m. o. Bermuda n. Curagao Kara 7 te Buenos Aires verwacht. Karachi 5 170 m. n.n.o. Galapagos ar. n. Noumea. Katendrecht pass. 6 Lissabon n. Hamburg. Kelletia 6 330 m. w.n.w. Finisterre n. Curagao. Kenia 8 te Rotterdam verwacht. Kermia 19 te Pointe Noire verwacht. Khasiella 6 te Curagao. Kieldrecht 6 te Boulogne. Koningswaard 7 v Bullenbaai n. Punta Cardon. Kopionella 6 45 m. o. Trinidad n. Buenos Aires. Koratia 7 te Limhamn. Korendijk 6 v Bremen n. Rotterdam. Korenia 6 60 m. o. Soderhamn n. Rotterdam. Korovina 6 te Mena A1 Ahmadi. Kosicia 7 te Perth Amboy. Kossmatella 6 te Amsterdam (dokken). Krebsia 6 28 m z.o. Straat Ormoez n. Mombasa, Kryptos 10 te Curagao verwacht. Laarderkerk 6 v. Port Said n. Rotterdam. Laga pass. 6 Kp. Villano n. Duinkerken. Langkoeas 6 70 m. z.o. Hongkong n. Bangkok. Leiderkerk 6 175 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Liberiakust pass. 6 Dakar n. Le Havre. Loppersum 5 v. Bermuda n. Houston. Lycaon 6 v. Singapore n. Hongkong. Maashaven 6 te Lagos. Maaslloyd 5 v. Durban n. Lorenco Marques. Madisonlloyd 7 te Port Said. Mainlloyd 6 515 m. n.w. Minicoy n. Penang. Marathon 6 120 m. z.w. Ouessant n Funchal. Mariekerk 6 100 m. n.w Alexandrië n. Antwerp. Mataram verm. 8 v. Mombasa n. Tanga. Maureen 6 540 m. o. Bermuda n. Londen. Meerdrecht 6 120 m. o. Salvador n. Canada. Meliskerk 6 te Bahrein v. Port Said. Memnon 7 te Willemstad. Merseylloyd 6 v. Penang n. Aden. Merwelloyd 7 v. Djibouti n. Suez. Mississippilloyd 6 1500 m. z.w. Hawaii n. Cristobal Mohamed Reza Shah 6 430 m. n.w. Fremantle n. Bandar Mashur.. Munttoren 6 290 m. w.z.w. Azoren n Rotterdam. Naess Lion 6 100 m. z.z.o. Malta n. Rotterdam. Naess Tiger 6 120 m. n.n.w. Lissabon n. Palermo. Neder-Weser 6 v. Antwerpen n. Londen. Nestor 6 65 m. z.w. Oporto n. Piraeus. Nijkerk 7 te Rotterdam. Oldekerk 6 v. Lorenzo Marques n. Durban Ommenkerk 6 te Portland v Risdon. Ondina pass. 6 Kuria Muria n. Rotterdam. Onoba 8 te Rotterdam verwacht Oostkerk 6 150 m. z.o. Kp. Leeuwin n. Kaaprtad Ootmarsum 5 110 m. w.z.w. Monrovia n. Dakar. Oranje 6 dwars Bone n. Lissabon. Oranje Nassau 6 te Trinidad v. Barbados. Osiris 6 te Puerto Cabello. Ossendrecht 6 rede Vltoria v. Rotterdam. Overijsel 9 te Aden verwacht. Palamedes 6 v. Talcahuano n. Antofagasta. Parkhaven pass. 6 Las Palmas n. Maceio. Pendrecbt 6 v. Cristobal n. El Palito. P. G. Thulin 7 te Cristobal. Philidora pass. 6 Kuria Muria n, Suez. Philine 9 te Rotterdam verwacht. Philippia 6 95 m. 0. Malta n. Gibraltar. Polydorus 6 200 m. z.z.w. Scillys n. Liverpool. Prins Frederik Willem 6 410 m. o.n.O. Belle eil. nara Montreal. Prins Johan Willem Friso 6 110 m. z.w. Valencia naar Le Havre. Prins Fred. Hendrik 6 v. Le Havre n. Mnotreal. Prins Willem George Frederik 7 te Toronto. Prinses Irene 6 te Three Rivers. Prinses Margriet 6 80 m. w. Landsend n. N. York. Purmerend 6 75 m. w.z.w. Fr'town n .Tranmere. Pygmalion 6 100 m. n.n.o. Finisterre n. Antwerp. Raki 7 te Port Said Rempang 6 300 m. n.o. Mombasa n. Aden. Reza Shah the Great 6 400 m. z.o. Suez n. Suez. Roepat 6 v. Pprt Swettenham n. Singapore. Roggeveen 6 v. Kota Baru n. ToKdo. Rondo 6 240 m. n.n.o. Las Palmas n. Duinkerken. Rossum 5 250 m. z.w. Bermuda n. Curagao. Rotte 6 v. Port Elisabeth n. East-London. Rotterdam 6 v. Rotterdam n. New York. Rijndam 6 v. Southampton n. Quebec. Salatiga 6 te Milwaukee v. Chicago. Sarpedon 6 te Baltimore v. Paramaribo. Scherpendrecht 6 v. Constantza n. Port Said, Schielloyd 7 te Manilla verwacht. Senegal 10 te Lyndiane verwacht. Sepia 6 45 m. z.z.w. Cochin n Singapore. Servaaskerk"6 v. Genua n. Marseille. Sibigo 6 v. Singapore n. Port Swettenham. Simonskerk 6 te Marseille v. Genua. Sinoutskerk 6 220 m. n.n.w. Okinawa n. H'kong. Situla 2 v. Philadelphia n. Buenos Aires. Skadi 6 te Arzew. Slamat 7 v. Suez n. Port Said. Sloterkerk 6 v. Rotterdam n. Bremen. Socrates 7 v. Houston n. New Orleans. Soestdijk 6 te Antwerpen. Solon 6 te Cumana. Sophocles 7 te Rotterdam. Spaarnekerk 6 v. Amsterdam te Rotterdam Stad Alkmaar 6 60 m. z. Marseille n. Segunto. Stad Delft 6 80 m. w. Esbjerg n. Lulea. Stad Gouda 6 145 m. n.n.o. Finist. n. IJmuiden. Stad Maastricht 6 v. La Spezia n. Pepel. Stad Rotterdam 6 te Rotterdam. Stad Utrecht 6 165 m. z.z.w. Kp. Blanc n. IJmuid. Stad Zwolle 6 te Philadelphia. Statendam 7 te New York. Statue of Liberty 6 v. Hoek v. Holland n. Mena. Steenkerk 6 te Suez. Steven 6 230 m. o. Malta n. Piraeus. Straat Clarence 7 te Fremantle verwacht Straat Frazer 6 85 m. n.o. Finisterre n. Walvisbay. Straat Magelhaen 7 te Durban. Straat Torres 6 v. Freetown n. Apapa. Tacana 6 v. Punta Arenas n. Talcahuano. Talita 7 te Rotterdam. Tara 6 210 m, n.n.o. Madeira n Antwerpen. Telamon 4 v. New Orleans n. Maracaibo. Tjibodas 7 te Dar Es Salaam. Tjitjalengka 6 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad Triton 5 450 m. z.o. Bermudas n. Hamburg. Tweelingen 6 te Rotterdam. Utrecht 10 te Tobata verwacht. Van Heemskerc'.t 6 650 m. o. Duiban n. Druban. Van Linschoten 6 op rede van Lagos. Van Riebeeck 6 310 m. z.w. Mogadiscio n. Mukalla Vasum 6 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Viana 8 te Skaramanga (dokken). Videna 14 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Vlist 6 495 m. z.z.o. Suez n. Suez. Voco 6 150 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Waibalong 6 120 m. z.o. Kp. Guardafui n. M'basa. Waikelo 6 v. Mogadiscio n. Mombasa. Waingapoe 6 v. Venetië n. Triest. Waterman 7 v. Rotterdam n. New York. Westertoren 7 te Kandia. Will. Ruys 6 20 m. n.o. K. Bougaroni n. Pt. Said. Witmarsum 6 te Le Havre. Zafra 6 60 m. z.w. Kuria Muria n. Mena A1 Ahm. Zaria 6 190 m. z.z.w. Suez n. Mena. Zonnekerk 6 te Amsterdam. Zwijndrecht 7 v. Rotterdam n. Pórt Churchil. KLEINE VAART Adara 3 v. Hamina n. Rotterdam. Ank T. 4 v. Karskaer n. Sahdvik. Areas 6 dwars Kp. Silleiro n. Ceuta. Bab T. 2 te Hamina. Batavier-5 6 te Royal Sovereign n. Rotterdam. Binnenhaven 6 te Kenitra. Boezemsingel 6 v. Gothenburg. Coccinelle 6 30 m. z.w. Kp. vine. n. Casablanca. Driebergen 6 20 m. w.z.w. Casquets n. Bayonne. Drie Gebroeders 4 te Delfzijl. Eddystone 4 v. Gdansk te Londen. Elsa 3 v. Karskaer n. Skutskaer. Eng. Broere 6 10 m. n. Flambrohd. n Billingharh. Fedala 6 12 m. z.z.w. Dungenessn. Dublin. Geestsluis 6 5 m. n.w. Waterweg n. Boston. Gramsbergen verm. 6 v. Pta. Del Gada n. Dublin. Hardenberg 5 680 m. z.w. Fayal n. Braabdso. Heemraadsingel 7 v. Oporto te Kiel verwacht. Hoogland verm. 7 v. Stettin. Houtman 5 v. Hamina te Boston. Hydra 5 te Appledore. Joost pass. 5 ET-,7 v. Pateniemi n. Amsterdam. Jupiter 4 te Bayonne. Kerksingel 7 te Rotterdam verwacht. Lauriergracht 6 dwars Vlieland n. Zaandam. Leliegracht pass. 6 ET-7 v. Antwerpen n. Abö. Lindesingel 7 te Bayonne verwacht. Mathilde 3 v. Kotka n. Milford. Nassauhaven 6 te Malmö. Nero 5 v. Malaga n. Cadiz. Nusakan verm. 7 v. Hamina n. Port Talbot. Pasteursingel 8 te Felixtowe verwacht. Rijsbergen verm. 6 v. Kopenhagen n. Faroer. Spoorsingel 7 te Casablanca verwacht. Stella Prima 6 90 m. n.n.o. Flambrohd. n. Stettin. Strabo 6 5 m. o. Dover n. Amsterdam. Swift 6 40 m. n.o. Noordhinder n. Rouen. Taras 6 80 m, n.o. Kp Villano n. Rotterdam. Tilly pass. 6 ET-16 v. Kotka n. Zaandam. Urkersingel 7 te Montevideo verwacht. Walenburgh 6 v. Harlingen te Antwerpen. Wiebold Böhmer 6 20 m. z. Kp. Roca n. Antwerp. Willy 6 20 m. z.w. Texel n. Londen. IJselhaven 6 te Duinkerken. Zevenbergen verm. 6 v. Rouen n. Sevllla. SLEEPVAART Barentsz Zee 2 560 m. z.o. Bermuda bij Sea Ur chin naar Bermuda. Clyde 4 te Bermuda. Elbe 4 te Cristobal n. Honolulu. Gele Zee 5 v. Southampton te Maassluis. Humber 5 ter hoogte van Monrovia n. Lagos. Ierse Zee 5 250 m. z.w. ochin n. Honolulu. Loire 5 250 m. z.w: Rio de Janeiro n. Houston. Maas 5 120 m. z. Freetown n. Lagos. Mississippi 5 te Daz eiland. Noordzee 7 te Marseille verwacht v. Barcelona. Oceaan 6 te Malta v. Marsa el Brega. Oostzee 5 180 m. z. Dakar n. Abidjan. Rode Zee 5 1200 m. w. San Salvador n. Honolulu. Thames 6 te Daz eiland verwacht. Tyne 4 te Cristobal n. Honolulu. Zwarte Zee 5 1600 m. z. S. Francisco n. Honolulu. Tasmanzee 5 450 m. z.w. Bombay n. Honolulu. verhandelde fondsen 6 augustus 5 augustus Totaal 444 Hoger 234 (52,7%) Lager 109 (24,5%) Gelijk 101(22,8%) 446 192 (43,1%) 157 (35,2%) 97 (21,7%) A VOND VERKEER VAN GISTEREN Slot 480—480% 603 gl A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever f 173,70—174,40 155,50-155,90 gl 166,10—167,20 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U.479 gb—481 gl Hoogovens 604605 Kon. Olie173,90—174 Philips155,60—155,70 Unilever 167,20167,60 481 605 K Vorige slotkoera A'dam Rubber 113 H.V.A 150% A.K.U 479% Deli Mij. 130,60 Hoogovens 600 Philips Gem. Bez. 155,25 Unilever f 166,25 Dordtsche Petr. 797 K. Ned. Petr. Mij. 172,45 Holl. Am. Lijn 128% K.L.M ƒ52,10 K.N.S.M 150% Ned. Stoomv. Mij. 139 Omfneren, Phs. v. 257% Scheepv. Un. Ned. 138 194,— Nèfo f 112, n o opCO 224,— Unitas ƒ490,- Ver. Bezit v. 1894 135,50 Amsterd. Bank 394'/. Ned. Handel Mij. 367% Rotterd. Bank 355 Twentsche Bank. 326 Albert Heijn 622 Amstel Brouwerij 449 Berkel's Patent 249 Bóls 993 Bührm ./Tetterode 682 340% Ford 878 b Gelder Kon. Pap 243 Gist Spir.f. Kon 371 Van der Heem 295 Heinekèns Bier 480 Hoógenbosch Sch. 302% 475 Kon. Zout-Ketjen 785 Müller Nat. Bezit 315 Ned. Kabelfabr. 467 Philips Pref. ƒ61,- 184% Thomassen Dr. 799 Ver. Machinefabr. 229 Wessanen 434% Wilton Fijenoord 294 Zwamenberg-Org. 919 Billiton Mij. II 411 1 Aluminium Ltd... 26 American Motors 18% Anaconda 47 Bethlehem Steel 31% Cities Service.... 71% General Motors 71% Kennecott Copper 71 Republic Steel 37 Shell Oil 43% U.S. Steel 48% Gedan noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street Voor de derde achtereenvolgende maal wa9 Wall Street gisteren bij een actieve handel vast gestemd. De markt was al aan het begin hoger, hetgeen voortging tot het middaguur toen winstnemingen de boel kwamen verstoren. De meeste fondsen sloten hierdoor onder het beste niveau van de dag. De winsten liepen tot on geveer twee dollar per aandeel, maar som mige waren nog gróter. Vast waren met name staal-, spoor-, non-ferro, olie- en chemische fondsen. Ook postorderbedrij ven waren hoger. De omzet beliep 3.760.000 shares tegen 3.370.000 shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 707,06 4,51), spoorwegen 169,34 1,07) en openbare nutsbedrijven 140,88 0,57).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11