Santpoort genoot een dag lang van een oeroud volksvermaak Perée Frans van het houten Looy hanteerde zwaard feilloos Strekdam bezaaid metworst Tussen Telstar, Stormvogels en VSV zijn nog vele banden Bloembollen schoonmaken en sorteren PH. DE KONING Vs KOELKASTEN Bosch - Marijnen ZOMER COSTUUMS met 20% korting RINGSTEKEN IN DE HOOFDSTRAAT Ralkzandsteen wint met 2-1 van Zeezicht Je^ilder iTa ven bench ten WOEINSUAG 7 AUGUSTUS 1963 4 Gasgeisers an Gasfornuizen m m STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Strandvoetbal Omleidig route lijn 8 tijdens wielerwedstrijd in Santpoort va. ƒ258.- Havenverkeer Amsterdam Kerkelijk nieuws OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY (TERLENKA) KENNEMERLAAN 24 Kort nieuws 'Advertentie KENNEMERLAAN9 TEL. 5271 ERKEND GAS- EN WATERFITTER Marga Stegemeijer prikt raakt. Zij werd uiteindelijk tweede. Santpoort is gisteren weer eens een echt dorp geweest. Van de vroege mor gen tot laat in de middag hebben hon derden zich verdrongen achter de hek ken langs de Hoofdstraat om te genieten van dat oeroude volksvermaak: ring steken. 's Morgens daverden de lo: paarden over het parcours, 's middags werdep sierlijke wagens en wagentjes voortgetrokken door paarden en ponies. Belletjes rinkelden, aanmoedigingskreten klonken en er werd ringgestoken. Goed of minder goed. maar altijd met even veel ijver. Het was een plechtig moment toen de heer YVesterhoven gistermiddag het par cours betrad en plaats nam op zijn hoge zetel in de jurywagen. Allen hielden hun adem in. De paarden snoven, de ruiters maakten nog wat steekbewegingen om zo goed mogelijk voorbereid te zijn. Maar men moest nog even geduld heb ben. De muziek ging rustig verder, want eerst moest de schaats in orde worden ge maakt. Bij het ringsteken voor fietsers was het de ring dragende houten geval, dat bij een ringrijderij de gehele dag in het middelpunt der belangstelling staat flink in de verdrukking gekomen. Geen nood, de mannen van de firma Van Geldorp timmerden een soliede geval in elkaar en met open monden zagen de toeschouwers, dat het nieuwste van het nieuwste nu in praktijk werd gebracht: de magnetische ophanging. Toen het geval klaar was nog niet geheel bevredigend, omdat de schaats niet naar achter om kon klappen, maar wel voldoende kon de slag beginnen, want een houten paard werd bij nader inzien maar niet op de schaats gezet. De paarden kregen nummers omgehan gen, de houten zwaarden werden uitge deeld. Commando's klonken, de stoet zet te zich in beweging. In hoog tempo snelden de paarden het parcours rond. De dames stelden zich in postuur, de heren menden bedachtzaam de paarden. Om de beurt kwamen zij voorbij de stellage. De één in hoog tempo, de ander in een sukkeldrafje, dat onmiddellijk reacties als „volgende keer meet je blijven staan" opriep. De grootste aandacht ging uit naar kam pioen Stegemeijer, die aanvankelijk hoge ogen gooide. Hij mende het paard steeds precies in de goede koers en zijn dochter Margie kon bijna doorlopend gelukkig grinniken, als zij de stok pijnlijk precies door de ring had gestoken. Toen favoriet Stegemeijer echter zeif het zwaard moest hanteren miste hij wel eens een keertje. Dat was in dit gezelschap fataal, want Frans van Looy toonde zich een groot kampioen. Juist zoals hij 's morgens op het losse paard al had gedaan prikte hij feilloos iedere maal raak en het was al Advtrunti* spoedig duidelijk, dat er voor de anderen weinig eer te behalen was. Bij de dames was het spannender. Voor al in de tweede serie was de kwaliteit hoog en hier draaide het dan ook op kamp- ritten uit. Toen de series waren afgelopen, waarin men de heer Schipper voor het zestiende jaar met hetzelfde paard had zien rijden en men de slappe lach had gekregen van wege de deelnemer, die bij een ver keerde manoeuvre het zwaard langs het hoofd van de heer Westerhoven zag sui zen en daarna verder maar met zijn zweep de ringen belaagde, kwam het hoog tepunt in de vorm van de kampritten. Bij de heren ging het om de tweede prijs. Piet Heremans, Frans Schoorl en Henk Smits kampten op het scherp van het houten zwaard, maar aan het ein de van de zes ritten was de beslissing nog niet gevallen, want alleen Henk Smits was door één misseV afgevallen. In een hernieuwde strijd miste Frans Schoorl ook eenmaal, waardoor Here mans de tweede prijs en een*zoen van zijn bevallige gezellin veroverde. Bij de dames eindigden er drie op de ereplaats, maar hier was één kamp vol doende voor de einduitslag. Mevrouw Van Holten was ongenaakbaar en prikte vijf maal raak. De nerveuze rivalen Marga Stegemeijer en mevrouw Kneppers kwa men maar tot drie en twee keer. De al voor de eerste plaats uitgeschakelde Jo sé Peters toonde in de kamp met enkele rivalen haar kracht met vier treffers. De uitslagen van dit festijn,waar men de gehele scala van gevoelens bij de deel nemers had kunnen aflezen, en zich even in een andere, agrarische tijd had kun nen terugwanen, waren als volgt: Losse paarden: 1 Frans van Looy. 2 Wijnand van Veen, 3 Rob Snijder, 4 Frans Schoorl. Dames per fiets: 1 Brigitte Samson, 2 Marga Stegemeijer, 3 Thea Molenkamp, Afra Hartman. Heren per fiets: 1 Paul van Kuyeren, Bert Wighert, 3 Guus Wagner, 4 Frans van Kuyeren. Paarden met aangespannen wagens, he- ren. 1 Frans van Looy, 2 P. Heremans, 3 Frans Schoorl, 4 Henk Smits. Dames: 1 Mevrouw van Holten, 2 Mar ga Stegemeijer, 3 Mevrouw Kneppers, 4 José Peters. Voor de ringrijderij met aangespannen wagens waren 29 dames en 29 heren in geschreven. Advertentie Excelilor, Holland Electro Ruion AEG Electrolux, Philip», Erre». Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nlenwstraat 433 - 435 In een wedstrijd, die zowel voor de strandvoetbalcompetitie als voor het Zee- zicht-nederlagentoernooi telde, heeft gis teravond het elftal van Badpalviljoen Zee zicht geen enkel punt kunnen behalen. De Kalkzandsteenfabriek was 'n ferme tegen stander in deze ontmoeting. Het begin was hoopvol voer het roodwitte Zeezichtelftal. Een goede voorbereiding door rechtsback Oldenburg (Waterloo) bracht A. Luitjes (VVB) in een goede schietpositie. Onberis pelijk schoot hij dan ook in (1-0). De al gemene verwachting was, dat Zeezicht door zou gaan met zijn offensieve spel, maar dit bleek niet zo te zijn. Na 25 minuten schoot Joop de Best op een uitstekende wijze de gelijkmaker rakelings langs de Zeezicht-goalie (1-1). Nog geen twee minu ten later greep deze onfortuinelijk doelman lelijk mis, toen Joop de Best opnieuw in schoot (2-1). Na de hervatting was Zeezicht overwe gend in de aanval. Het goede stuwende werk van de halfspelers Jaap Weber én Arnold Haasnoot werd echter onvoldoende afgerond. Wel trof de Zeezichtaanval tot driemaal toe de paal, maar tot doelpunten kwam hij niet. Vooral het goede verde digen van Jan Bannink viel op. Indien de Kalkzandsteenfabriek nog een doelpunt ge scoord had, dan zou Noordzee (Voor de Zeebadtrofee) ernstig in gevaar komen. Doch de ruststand van 2-1 was tevens de eindstand. Hedenavond spelen voor de competitie de elftallen van de IJmuider Reddings brigade en Clubhuis Brulboei tegen el kaar. Voor donderdagavond staat een ne derlaagwedstrijd op het programma tus sen Rederij Goedkoop en Zeezicht. In verband met de wielerwedstrijd, die woensdagavond te Santpoort wordt gehou den zal de route van buslijn 8 tussen 17 en 21 uur omgeleid worden. De bus stopt dan op de hoek van de Frans Netscherlaan en de Schipbroekweg. v IGNES - ZANUSSI e.a. Betaling in overleg. Velserduinweg 173 Telefoon 4402 "Vanavond speelt de sportclub „Tel star" de eerste wedstrijd tegen DWS-A uit Amsterdam. De ongetwijfeld talrijke toeschouwers zullen dan voor het eerst de verrichtingen van de nieuwe ploeg in het veld zien, maar daar is al vee" aan voorafgegaan. Spelers hebben vier avonden in de week getraind en de- be stuursleden hebben al een maand lang vele uren nachtrust opgeofferd om de zaken geheel waterdicht te krijgen. Het is geen eenvoudige zaak, om een nieuwe club te formeren, die op een tot dusverre nog onbekende basis in de KNVB berust. Volledig uitgewerkte statuten en reglementen zijn er ook nu nog niet, maar men kan toch wel zeggen dat de grootste problemen zijn overwonnen. De club draait, de spelers hebben hun con tracten getekend, en men kan merken dat er niet meer van twee groepen sprake is. Ter nadere informatie van de in wel en wee van Telstar geïnteresseerden kan het nuttig zijn nog eens uiteen te zetten hoe de verhoudingen nu liggen tussen „Telstar" en de twee amateurverenigin- gen. In grote trekken is het zo: Het bestuur van de nieuwe vereniging bestaat uit ne gen leden. Voor de eerste maal vier leden van VSV en vier leden van Stormvogels, waarvan één bestuurslid tevens zitting heeft in het bestuur van Stormvogels en één in het bestuur van VSV. De bestuurs leden van Telstar zijn gekozen door de leden van de beide genoemde verenigin gen. De voorzitter van Telstar (mr. Cre- BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Hubertus J„ z. van F. van Dessel en A. M. de Ruijter; Erlwin J. M., z. van 3. C. M. Hollander en S. H. T. van Tooren; Eric, z. van P. J. Korver en G. van Driesten; Michiel V. W. C., z. van W. J. Kunnen en E. M. Smit, Annetta M. C„ d. van H. T. L. Wilms Floet en G. W. M. van Niekerk; Paulina M. A., d. van J. A. Tuin en A. M. A. Riegermann; Sympho- rosa A. M„ d. van J. Beentjes en H. P. Nij- man; Johannes A., z. van H. Beentjes en M. J. Kerssens; Pieter, z. van F. K. Olden- hove en N. M. Stigter; Margaretha E„ d. van R. S. G. van Son en G. M. Duin; Fran- ciscus A„ z. van H. S. van Diepen en J. M. Deutekom; Marion, d. van J. Scheer en G. Hartsuiker; Petra M„ d. van C. Veer man en G. G. Schuurman; Wilma J„ d. van K. Gorter en J. R. Talman; Astrid, d. van W. F. Molenbroek en H. Noverraz; Su- zanna A., d. van M. B. Bruijns en W. C. van Baar; Astrid, d. van M. J. A. Marcus en M. J. Vermaat. GETROUWD: W. Kleinfelder en H. Smit. OVERLEDEN: J. Koper, 82 j. In de week van 28 juli tot en met 3 augustus zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 156 schepen (382.249 brt) en vertrokken 155 schepen (394.250 brt). Vr(je Evang. Gemeenten Aangenomen naar Rotterdam-Centrum (vac. H. C. Leep) H. Postma te Nijverdal. In de streek rond Beverwijk is de bloem- Bij 't bollenpellen zijn heel wat scholie- bollenschoonmaak goed aan de gang. De j ren ingeschakeld, die gedurende enkele feld) is voorgesteld en benoemd door de besturen van VSV en Stormvogels geza menlijk. Aan het bestuur is een lid van het be drijfsleven toegevoegd, welk lid geen stem recht heeft, doch uitsluitend voor grote spelersaanschaffingen een veto-recht be zit. Telstar zal met vier elftallen aan de competitie deelnemen, namelijk een eerste en tweede senioren-elftal, een jeugdelftal betaald voetbal en een jeugdelftal jeugd- competitie. Zolang de zakelijke banden met Telstar blijven bestaan mag. noch Stormvogels noch VSV tot het semi-professionalisme terugkeren. De in functie zijnde bestuurders van Stormvogels en VSV alsmede de huidige ereleden en leden van verdienste hebben recht op gratis toegang tot alle thuiswed strijden van Telstar. De huidige leden (donateurs) van Stormvogels' en VSV krij gen een reductie op de seizoenkaarten van Telstar van maximaal f 15. De sei zoenkaarten van Telstar zullen 50.- kos ten. De leden van Stormvogels en VSV betalen dus 35.- toe. Indien uit een der amateurverenigingen een talentvolle speler in aanmerking komt voor een semiprofloopbaan dan kan deze naar Telstar overgaan zonder vergoeding als amateur. Krijgt hij geen contract, dan moet hij terug naar de vereniging, waar uit hij voortkwam, voordat hij naar Tel star overging. Wordt de betreffende speler binnen de twee jaar getransfereerd, dan moet een overnamesom worden betaald, gelijk aqn de normale som, die voor over name van een amateur geldt 3000). De training voor de drie verenigingen wordt bekostigd dooi\Telstar. Daartoe zul len de hulptrainers 'ter beschikking zijn van Stormvogels en VSV, en wel in over leg met, en onder toezicht van de hoofd trainer. Telstar heeft de schulden van de voor malige semiprofverenigingen VSV en Stormvogels overgenomen. Hiertegenover staat dat de contractspelers gratis zijn overgedaan. Uit dit geheel volgt wel, dat ér 'n nauwe band blijft bestaan tussen Telstar en de verenigingen VSV en Stormvogels. Het is ook de bedoeling, dat de bestuursleden van Telstar, die ook bestuurslid van de amateurvereniging zijn, de stem van hun vereniging in het bestuur van Telstar la ten horen. Zoals de zaken nu staan bestaat Telstar uit een bestuur, dat de gelden van ge meente en bedrijfsleven beheert, contract spelers als werknemers, enige amateur spelers en een groot aantal donateurs in de vorm van seizoenkaarthouders. Advertentie De zuidelijke strekdam binnen de IJmui der pieren lag vanochtend over de gehele lengte bezaaid met echte worst. Er waren er naar schatting meer dan duizend. De worsten hadden een normale afmeting en leken op een worstsoort, die men in Ne derlandse levensmiddelenzaken kan kopen. Er zat geen loodje aan. Ze hadden kenne lijk in het water gelegen, maar vanmor gen was men het er nog niet over eens, of ze van de wal af in zee waren gewor pen, dan wel afkomstig waren van een vaartuig op zee of in de haven. De meeuwen kwamen gretig op de worst af. Of dit voor deze vogels ongewone voer in de smaak is gevallen, mag worden be twijfeld, want na er een paar keer in te hebben gepikt, werd de jacht op een visje in het water voortgezet. Er is opdracht gegeven tot verwijdering van de worsten, die met het warme weer wel spoedig een onaangename geur zouden gaan versprei den, in mogelijke concurrentie met de vis- meelfabriek, die de laatste tijd flink op toeren is. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Noordwijk van Monrovia, erts voor IJmuiden; Leonidas, Rotterdam: Gribojedov, Rotterdam, voor IJmui den; Zonnekerk, Antwerpen; Heimdahl, Gefle; Thorstein, Brunsbüttel; Amstelstroom, Le Havre; Rorichmoor, Karlsvik; Draco, Gdynia; Laurier gracht, Helsinki, hout voor Zaandam; Lissabon, l.e Havre; Waddenzee, Köping, bijlegger IJmui den; Berkelstroom, Rouen; Magdeburg. Hamburg; John August Essberger, Aruba: Berkhout, Hami- na; Waldeck, Rotterdam; Norfolk Trader, Londen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Stad Rotter dam naar Rotterdam, van IJmuiden; Lapwing, Londep, walsmateriaal van IJmuiden; Wasaland, Kotka, van Velsen; Titan, Brest; Eminence, Lon den; Texelstroom, Londen; Arenberg, Kirkeness; Francisca, Oslo; Colette, Gent; Kaap Falga, Delf zijl; Bilma, Duinkerken; Cortia, Antwerpen; Hin de, Londen; Buka, Londen; Whitby Abbey, Goole; Hoc Vinces, Londen; IJstroom, Leith; Phidias, Hamburg; Spaarnekerk, Rotterdam; Brinda, Lon den; walsmateriaal van IJmuiden; Lizard, Rot terdam, van IJmuiden; Frank Leonhardt, Ant werpen; Pegasus, Antwerpen; Waverstroom, Sho- reham; Hontestroom, Londen; Waddenzee, Cork, van IJmuiden Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Marie Christine van Leningrad; Attis, Rotterdam; Va- ranger, Londen; Tilly, Kotka, hout voor Zaandam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Nordstern naar Rendsburg; Kermes, Bremen; Ruhrstein, Hamburg; Adonis Bremen. kweker weet pas waar hij aan toe is, wanneer de bollen schoon en gesorteerd zijn. Het gaat er om, hoeveel „leverbare bollen" (niet minder dan tien centimeter omvang) z'n grond heeft opgebracht. Vele bollenkwekers zijn diep teleurge steld in de oogst, die voor sommigen rond uit totaal mislukt is. De strenge winter is vooral wreed geweest voor de tulpen en crocussen, maar de nekslag werd toege bracht door de dooi. De exporteurs zullen van hier veel min der bollen krijgen dan de verwachting was. Waar transacties veelal van tevoren wor den gesloten, zit het voor diverse kwekers bepaald niet goed dit jaar. Op het land worden de laatste tulpen uit de grond gehaald. Dit geschiedt met eigen rooimachines of een machinale rooier die coöperatief bezit is; meestal echter laat men dit werk over aan een loonbedrijf, waarvan er hier maar weinig zijn, zodat de telefoon de gehele dag witgloeiend staat. Ook in deze branche staat men zeker niet op z'n klanten te wachten! Advertentie ivninc.spi.ein in TELEFOON 4886 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: J. H. W. Holt-Linthorst, d., Helmstraat 1 rd., IJmuiden; L Wildschut- Roskam, d., Breaerodelaan 57, Bloemen- daalm. T. Hermeiink-Bleeker, z., Ce- pheusstraat 9, IJmuiden; M. Oldenburg- van der Plas, d„ Nep tor. us,straat 38, IJ muiden; H. J. de Vries-Kolk, d„ Linnaeus- straat 119, IJmuiden; J. Nierop-Braak, d„ Hunzestraat 14, IJmuiden; A. Jansen-Stals, d„ Mercuriusstraat 10, IJmuiden; L. Spin- der-Post, z„ Wulverderiaan 13, Santpoort; C. Dijkhuizen-de Niet, d„ Kennemerlaan 109, IJmuiden; J. Gankema-Janssen, z„ Wijkeroogstraat 112, Velsen-Noord; J. W. Spijkerman-Schaap, d., Lierstraat 12, IJ muiden; H. W. Jacobs-de Weers, d., Orion- weg 72, IJmuiden; W. M. van Cuijlenborg- Roos, d„ J. P. Coenstraat 115, IJmuiden. OVERLEDEN: W. B. Veldman, 67 jaar, e. van G. van den Brink, Scheldestraat 104, IJmuiden; C. de Moll, 69 j., e. van H. Schram, Hoofdstraat 21, Santpoort; P. D. Klut, 65 j., e. van D. Zwartveld, Planeten- weg 300, IJmuiden; F. P. Arisz, 67 j., e. van C. van Schinkel, Tulpenstraat 36, Santpoort; G. Swier, 68 j., e. van G. Top, Trompstraat 29, IJmuiden-Oost; W. J. B. van der Hijden, 67 j., e. van C. G. Maar schalk, Driehuizerkerkweg 14, Driehuis; K. M. C. Penning, 73 j., wed. van J. A. Sruijt, Brederoodseweg 85, Santpoort-Zuid; T. Kok, 77 j., c. van D. GlaSj Kompas straat 3-3, IJmuiden. weken een aardig zakcentje kunnen ver dienen met dit, overigens allesbehalve boeiend, werkje. Straks komen de narcissen aan de beurt, i De vooruitzichten zijn hier wel iets beter, I maar voor een hoera-stemming is geen aanleiding. Ten slotte, omstreeks half augustus, gaat men de irussen rooien. Daar valt nog wei- nig van te zeggen, ze zijn eigenlijk nu j nog in de groei. Nog 3 dagen i Onderscheiden. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd prof. dr. G. C. Dibbetz, die belast is met het onderwijs in de wis- en natuurkunde bij het Koninklijk Instituut voor de Ma rina in Willemsoord (Den Helder). Per maand. Er is een wetsvoorstel in gediend om de uitkeringen uit het Ge meentefonds, die thans per kwartaal wor den gedaan, per maand te doen geschie den. Hierdoor zal een vloeiender verloop in de liquiditeitspositie van het rijk en de gemeenten worden bereikt. Het rentever lies voor de gemeenten zal worden gecom penseerd. GEEN SPREEKUUR "De wethouder voor sociale zaken en per soneelsaangelegenheden te Velsen, de heer J. van Leeuwen, heeft op donderdag 15 augustus geen spreekuur. Nederlandse padvinders uit Zuid- Holland hebben een grote hoeveelheid nieuwe Hollandse haringen meege bracht naar de jamboree in Marathon. Op de Holland-dag zullen zij ter ken nismaking m.et het Nederlandse pro- dukt aan andere padvinders worden verstrekt.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4