rHIHHBHI i i Rob DE PROGRAMMA'S Viering van 150 jaar koninkrijk beheerst de Taptoe Delft '63 De Haagse Comedie in het nieuwe seizoen Schilderijendiefstal in Londen NEGEN MUZEN „Het laatste avondmaal11 van Da Vinei weer eens helemaal gerestaureerd Frank Sinatra krijgt met zijn zoon te doen Amerikaanse archeologen op zoek naar Sybaris In Theemsbedding gevonden Romeins schip behouden van Reijn als clown WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1963 7 Broeders van Taizé niet naar Utrecht Drs. E. van der Wolk, Studiebeurzen 'en studiekosten, Gids voor studenten, aspi rant-studenten en hun ouders. J. H. de Bussij, Amsterdam. Kerkelijk nieuws Twee steden blootgelegd ■L W nabeschouwingen Luchtige zomeravond David Koning J. Damsnuizer De radio geeft donderdag T elevisieflrogramma MEER DAN OOIT zal het accent in de Taptoe Delft 1963 vallen op de uitbeelding van een stuk.ie historie, waarbij militairen nauw betrokken waren. Waren in vorige jaren tien minuten ingeruimd voor een dergelijke terugblik, straks bij de tiende Taptoe die yvordt gehouden van 29 augustus tot en met 7 september beheersen his torische kostuums gedurende een halfuur de show. Dit tweede lustrum van het Delftse spektakel valt immers samen met de viering van de honderdvijftigjarige onafhankelijkheid van het koninkrijk; voor de organisatoren van Taptoe Delft een opgelegde gelegenheid om nog eens de intocht van (de latere) koning Willem I in beeld te brengen. ER KOMT EEN OUDERWETSE schut terij aan te pas, compleet met zulke an tieke instrumenten als klephoorn, ophicleï- de en serpent; men zal nog eens weer de echte halvemaanblazers kunnen beluis teren en men zal zich kunnen vermeien in de aanblik van een spannend gevecht op de scheepssabel, uitgevoerd door ma trozen en mariniers van 's lands vloot. De eerste militaire groepen die zich in de bevrijdingsdagen van 1813 direct schaarden onder de bevelen van de Oran jevorst waren de Huzaren no. 6 van Wil lem Frangois van Boreel. De Kon. Marine heeft grootmoedig goed gevonden dat zij nu ook voorop gaan in 't Taptoe-program- ma, zij het wel dat zij onmiddellijk wor den gevolgd door de matrozen en mari niers van 's lands vloot. Deze korpsen zullen optreden tegelijk met hedendaagse eenheden, zoals het trompetterkorps der cavalerie, het fanfa rekorps der genie, het jachthoornkorps der Garde Jagers en de halvemaanblazers, klaroenblazers en tamboers der Limburg se Jagers. De matrozen en mariniers ko men uiteraard de grote markt pp in ge zelschap van de marinierskapel der Kon. Marine mèt de tamboers en pijpers van het Korps Mariniers. IN DIT GEZAMENLIJKE optreden van „oud" en „nieuw" Wil met de honderd vijftig jaren, welke zijn verstreken sedert de herovering der vrijheid, overspannen. De vreugde om het zelfstandig bestaan van het koninkrijk wordt gesymboliseerd in het overreiken van de vlaggen van Ne derland, Suriname, de Antillen en de elf provincies door de historische korpsen aan de hedendaagse. Hoogtepunt in dit histo rische gedeelte wordt zonder twijfel de glorieuze ontvangst van de soevereine vorst die begeleid door een klein ge volg, waarin o.a. een kozakkenofficier voorkomt, allen te paard gezeten zijn intrede doet binnen de veste Delft. Op dit punt van het programma zullen de muzikanten van de toenmalige Delftse Nationale Garde (latere schutterij) nog gekleed in Franse uniformen, maar de adelaar op de sjako reeds vervangen door 'n Oranje kokarde, concerteren, samen met de trompetters van het Regiment Huza ren no 6. DE SCHEPELINGEN van 's lands vloot (in werkelijkheid matrozen van het mari nevliegkamp Valkenburg) zullen exerce ren met de scheepssabel. Deze wapens zijn speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigd door de leerlingen van de school Technische Dienst te Utrecht, naar het voorbeeld van een authentiek stuk. Dit jaar 1963 is ook het jubileumjaar van de Kon. Luchtmacht. Daarom krijgt ook onze vijftigjarige luchtmacht een In het toneelseizoen 1963-1964 zal Ko van Dijk optreden als gastspeler bij de Haagse Comedie, waarvan Paul Steenber gen directeur is. Het tableau de la troupe voor het komend seizoen is als volgt sa mengesteld: Anne-Wil Blankers, Sonja Brill, Ariette van Embden, Georgette Ha- gedoorn. Anne-Marie Heyligers, Nelleke' Knegtmans, Anny de Lange, Annie Leen- ders, Paula Petri, Trins Snijders, Do van Stek, Camille de Vries, Myra Ward, Ida Wasserman, Bas ten Batenburg, Wiebe Brandsma, Kees Coolen, Jules Croiset, Al- bert van Dalsum, Hep van Delft, Joris Diels. Pim Dikkers, Jan van Ees, Coen Flink, Manfred de Graaf, Gerard de Groot, Wim de Haas, Broes Hartman, Eric van Ingen, John Koch, Bob de Lange, Jan van der Linden, Frans van der Lingen, Guido de Moor, Carl van der Plas, Wim van Rooij, Jules Royaards, Paul Steenbergen, Gijsbert Tersteeg en Jan Veelo. Regisseurs zijn o.a. Paul Steenbergen, Joris Diels, Bob de Lange, Frans van der Lingen en Pim Dikkers De Haagse Comedie zal 17 augustus het nieuwe seizoen openen met „Quadrille" van Noel Coward in een vertaling van Max Nord en onder regie van Paul Steen bergen. Zaterdag 31 augustus volgt de première var. De Reiziger zonder Bagage" van Jean Anouilh, in een vertaling van Jo ris Diels. Voor eind september vermeldt het programma van de Haagse Comedie de première van „Les Maxibules" van Mar cel Aymé in een vertaling van Adriaan Morriën. Uit de Londense woning van de zaken man Michael Sieff zijn dezer dagen schil derijen ter waarde van ruim 130.000 gul den in totaal gestolen. Bij deze doeken zijn een ..Gezicht op een Meer" van Boucher, dat op ruim 55.000 gulden geschat wordt, een schilderij van Corot ter waarde van rond 48.000 gulden en twee doeken van Constantin Guys, die men schat op respec tievelijk 10.000 en 12.500 gulden. Voorts werden onder meer een bontjas en tafel zilver gestolen. De totale waarde van de gestolen goederen wordt geschat op ruim 200.000 gulden. „La Ronde 1963". Te Wenen is de ver filming begonnen van „La Ronde 1963" een eigentijdse versie van de draaimolen der liefde, gebaseerd op een toneelstuk van Arthur Schnitzler. De Duitse regisseur Alfred Weisemann heeft een internationale bezetting bijeengebracht. Voor de opnamen zijn vijftig dagen uitgetrokken, waarvan veertig te Wenen en tien te Berlijn. Tot de bezetting behoren de Duitse sterren Lilli Palmer, Hildegard Knef en Paul Hub- sehmied, de Frangaise Anouk Aimée en Charles Regnier en de Italiaanse acteur Angelo Santi. Het scenario van de film is ontleend aan een toneelstuk van twee be faamde Oostenrijkse toneelschrijvers, Carl Merz en Helmut Qualtinger. groot aandeel in het programma. Vlie gers, waarnemers, technici, verbindings experts, kortom vertegenwoordigers van alle dienstvakken die onze luchtmacht heeft, zullen gezamenlijk opmarcheren, vanzelfsprekend op muziek („in het luch tige genre," zei overste R. van Yperen) van de kapel van de Kon. Luchtmacht met tamboerkorps. De twintig luchtmacht-mi nuten worden afgesloten met het optreden van het befaamde, ook tien jaar oude, „spookpeloton" van de luchtmacht instruc tie en militaire opleidingenschool. VEEL OUDE militaire muziek, bijeen gezocht door overste Van Yperen en mu- ziekspeurder Willem Noske, enkele splin ternieuwe marsen, waaronder het pas aan de Koningin aangeboden „La Courtinei" een compositie van de Franse kapelmees ter Ad. Jouannet en op speciaal ver zoek van het publiek het befaamde „Land of Hope and Glory" zullen deze lustrumtaptoe, waarin buiten de genoem de ook alle andere bekende militaire mu ziekkorpsen optreden, kenmerken. DE MONA LISA is glimlachend naar de V.S. en terug naar het Louvre gereisd, de Piëta van Michelangelo zal van Vati caanstad naar de wereldtentoonstelling te New York gaan, maar „Het laatste Avondmaal" van Leonardo da Vinei kan niet voor Amerikaanse verlangens zwich ten omdat het nu eenmaal op een muur in een klooster te Milaan is geschilderd. Alle vernuft van generatics van Italiaan se deskundigen is nodig geweest om het daar in stand te houden. Men zou natuur lijk de hele muur kunnen exporteren (laat dat maar aan \de Amerikanen over) maar de Milanezen kunnen niet barbaars den ken. INPLAATS VAN DE gebruikelijke fres cotechniek van schilderen op de nog voch tige pleisterkalk van een muur toe te pas sen, heeft Da Vinei voor zijn meesterwerk een proef genomen met een ondergrond van kalk en lijm van eigen vinding. Vrien den hebben hem destijds gewaarschuwd, dat het niet duurzaam zou zijn en het klimaat van Milaan heeft ertoe bijgedra gen, dat zij gelijk kregen. Het mengsel bleek zeer gevoelig te zijn voor vocht en daar kan Milaan heel wat van leveren. Da Vinei heeft „Het laatste Avondmaal" geschilderd bij vlagen. Hij kwam naar het: Dominicanenklooster naast de kerk van de Madonna Delia Grazie als hij er zin in had en zodoende heeft hij vele ja ren over het werk gedaan. Het kunstwerk is geschilderd op een muur van de ref ter (eetzaal van de monniken). Toen hij het in 1498 eindelijk klaar had, zag het er stralend en fris uit, maar het begon al spoedig te vervallen. Omstreeks 1568 noemde de historicus Vasari het „weinig meer dan een vlek". Toen begon de einde loze reeks restauraties om te voorkomen dat het geheel zou verdwijnen. BIJ HET EINDE van de tweede wereld oorlog verkeerde het schilderstuk in zeer slechte toestand. De toepassing van mo- Frank Sinatra, reeds ragenlang de meest geïmiteerde zanger, heeft er een nieuwe concurrent bij die in zijn stijl zingt. Het is zijn zoon, Frank jr., oud negentien jaar. Onlangs maakte Frank jr. zijn de buut in Disneyland met het herboren or kest van Tommy Dorsey. Hij zingt dezelf de nummers en dezelfde arrangementen die zijn vader in de jaren 1939-'41 popu lair maakten. De jonge zanger die klein en slank is net als zijn vader, had groot succes bij het veelkoppige publiek, vooral bij de teenagers. Na afloop werd hij, ook weer net als zijn vader vroeger, door een grote troep meisjes gevolgd bij elke stap die hij deed. Frank jr. heeft zich sedert verleden jaar toen hij als amateur debuteerde, eveneens in Disneyland, ontwikkeld tot een goed zanger. Hij heeft de stijl van zijn vader, hij kan niet anders zingen. Verder speelt hij piano en componeert. Hij maakt ook arrangementen. De voornamelijk jonge Dorsey-band speelde de oude swingende arrangementen van Tommy Dorsey. Er zijn enkele veteranen uit Dorsey's tijd in de grote band, waaronder de leider Sam Donahue, de trompettist Charlie Shavers en de zangeres Helen Forrest. Helen For rest zong bij Harry James in 1939 toen de nog volkomen onbekende Sinatra sr. haar kwam vragen of hij bij de band mocht zingen. De broeders van de protestantse kloos tergemeenschap van Taizé zullen zich niet in Utrecht vestigen. Definitief is dit be sluit niet. De mogelijkheid van een tijde lijke vestiging in de verre toekomst blijft bestaan. Dit meldt de Parijse correspon dent van het K.N.P. uit Taizé. waar dins' dag het grote kapittel van de kloosterge meenschap gesloten werd. De broeders van Taizé hebben reeds verscheidene overigens zeer kleine vestigingen in Duitsland, Zwitserland, En geland, de Verenigde Staten en Afrika. Het gaat hier om tijdelijke vestigingen waar mee men beoogt het oecumenisch gesprek op gang te brengen. Wanneer de broeders hun doel bereikt hebben, vertrekken zij weer naar een andere plaats. De broeders hebben wel een vestiging in Utrecht over wogen, maar hebben er om niet bekend gemaakte redenen voorlopig van afge zien. derne restauratiemethoden redde het op nieuw. Daartoe draagt ook bij een stand vastige gunstige temperatuur, die in de refter wordt onderhouden door een onder de grond in de nabijheid van de kostbare muur gebouwde verwarmingsinstallatie. Ook de vochtigheidsgraad wordt rigoureus geregeld. Dankzij deze maatregelen en een omvangrijke restauratie door de schilder Mauro Pellicioli ziet de bezoeker van nu een mooier „Laatste Avondmaal" dan rei zigers vele jaren hebben kunnen bewon deren. En de bezoekers blijven komen. Gedurende het voor- en naseizoen zijn het er in de regel 70 tot 80 per dag, maar in het hoogseizoen neemt hun aantal toe tot 1300 per dag. In dit handzame boekje vindt men vele gegevens over de financiële en andere praktische problemen die het studeren aan universiteit en hogeschool met zich brengt. De stof is systematisch ingedeeld en zo komen bij de studie kosten de verschillende typen studen ten (niet a la Klikspaan!) aan de orde: de thuiswonende student, de spoorstu dent, de zelfstandige en de gehuwde student. Naar de mening van de schrij ver heeft de spoorstudent 2.500 per jaar nodig, de thuiswonende zou met 2.300 toe kunnen. Over studietoelagen en de voorwaarden waarop men ze krijgt worden vele waardevolle opmer kingen gemaakt. Het werkstudentschap raadt de schrijver in het algemeen af, ook al ziet hij er positieve kanten aan. Tenslotte is een hoofdstuk gewijd aan de fiscale consequenties van het stu deren. Dr. J. M. Fuchs ir W. Simons, In de winkel van Sinkel Kopen en verkopen in Nederland, Broekman Ir De Meris n.v., Amsterdam. Inderdaad is de titel niet slecht ge vonden voor dit boekje dat qua inhoud de indruk van een allegaartje maakt. Het houdt het midden tussen een re clamekrant of -folder, een adresboek en een menukaart van een exquis res taurant. De beide samenstellers hebben gepoogd op het terrein van koop en verkoop tal van uitzonderlijkheden te rubriceren. Zo is dit naslagwerkje een bonte verzameling van specialiteiten en specialisten geworden die de normale consument slechts zelden nodig zal heb ben. De enkele keren dat hij er drin gend behoefte aan heeft geven echter dikwijls grote moeilijkheden. Waar kun je nu tamme apen krijgen, waar eet je Poulet braisé Debrecen, waar leen je grammofoonplaten én waar kun je nog 78-toerenplaten kopen, welke kunst veilingen zijn er in Nederland en wie repareert er antieke meubelen op ver antwoorde wijze, hoe en bij wie kan men zich in een paramedisch beroep be kwamen en hoe komt men aan een babytroon? Op al deze en nog vele an dere ietwat buitenissige vragen wordt in deze Winkel van Sinkel antwoord gegeven. Een grappig boekje dat zich laat lezen als één grote advertentie. Geref. Kerken Bedankt voor Meppel (vac. J. van Tui nen) en voor Zierikzee J. H. van Boggelen te Genderen; voor Holwerd W. B. van der Meulen te Sprang (N.-Br.); voor Uithuizer- meeden P. Sijtsma te Nederhorst den Berg Beroepen te Maasland (2de pred.pl.) C. W. de Roo te Sellingen; te Dokkum (4de pred. pl.) A. Prins te Wormerveer. Aangenomen naar Schiermonnikoog H. J. Zeldenrust, kand. te Utrecht, die bedankte voor Bo- zum, Halle (Geld.), Schoondijke, Wilnis en voor Winsum (Fr.). Bedankt voor Laar (graafschap Bentheim, Duitsland) H. F. Voogd te Ihrhove (Oost-Friesland, Duits land). Sophia horen als Lucilla, dochter van Marcus Aurelius, tijdens opnamen voor de film „De val van het Romeinse rijk". Oudheidkundigen, die in neder-ltalië naar de oude Griekse stad Sybaris zoeken, heb ben volgens dr. Froelich G. Rainey, direc teur van het museum van de universiteit van Pennsylvania, de bouwvallen van twee steden gevonden. Rainey heeft de leiding van een groep Amerikaanse en Italiaanse oudheidkundigen, die sinds *1961 naar Sybaris zoekt. De opgravingen zijn tot de herfst opgeschort. „De beide Griekse steden zijn groot ge noeg en oud genoeg en ongeveer gelegen, waar Sybaris moet zijn geweest zei. hij maar wij hebben niets gevonden, dat belangrijk genoeg is om ons tot de con clusie te leiden, dat wij Sybaris werke lijk hebben gevonden". Sybaris, een der rijkste stad van het oude Griekenland, was befaamd om haar schatten en de vadsigheid van haar inwoners. Hun weel dezucht heeft onze taal het woord sybariet als aanduiding van een wellustig, verwijfd persoon geschonken. Rainey zei, dat de bouwValderr van-He beide steden zich ■"op ongeveer 18 km van elkaar in de vlakte van Sybaris in Calabrië (Zuid-Italië) be vinden. Een ervan is gelegen op de top van een kleine hoogvlakte, verscheidene kilometers landinwaarts Aan de kust hebben de oudheidkundigen bewijzen gevonden van drie perioden van bewoning in lagen op diepten van onge veer vier tot ongeveer acht meter. In de bovenste laag bevonden zich Romeinse bouwvallen uit ongeveer de tijd van Chris tus. In de beide andere lagen werden Griekse bouwvallen uit de vierde en zes de eeuw voor Christus gevonden. Op het plateau vond men fundamenten en andere voorwerpen uit de periode van 600 tot 300 voor Christus. De geleerden onderzoeken de juistheid van een theorie, volgens wel ke de stad op de hoogvlakte de bouwval van Sybaris en de plaats bij de kustlijn de haven van de stad zou kunnen zijn geweest. „De sportieve prestatie", het Franse voorgerecht, dat geserveerd werd door Aad van den Heuvel, bleek een hors d'oeuvre te zijn van allerlei oude film- journaal-onderwerpen, waarin het kruid van de sensatie een allesoverheersende smaak had. Wij gunden Van den Heuvel, een deskundige (sport)-redacteur gaarne het plezier, eens wat minder serieuze za ken aan te pakken. Voor de rest was het een aardig kijkspul voor de kermis. Ook in het stenen tijdperk leefden reeds regisseurs met een midden-Europees ac cent en bange filmhelden, die een stand- in nodig hadden. Dat leerde ons de nieu we aflevering van „The Flintstones", die ons voorts de bekende reacties van de gewone man op het werk van Hollywood liet zien. Een wat afgezaagd thema dus, dat gered werd door 'de lokale kleur van Bedrock. De Spaanse Nati Mistral zong ons be kende Spaanse liedjes over de liefde toe op een wijze, die deed vergeten dat wij hier met een grote actrice te doen had den. Deze droom-vrouw trad op in fraai gestyleerde decors van Jan van der Does en zij werd uitstekend geassisteerd door de cameramannen, die haar elegante ver schijning in alle mogelijk instellingen weer gaven. Voor ons was het het beste onder deel van dit aardige zomeravond-program ma, dat werd voortgezet met een door de Vlaamse t.v. opgenomen éénakter van G. B. Shaw, getiteld „Hoe hij loog tegen haar echtgenoot", in de vertaling van Remco Campert. De goedmoedige Vlaam se tongval, waarmede de nogal litteraire, maar spitse dialogen van Shaw werden uitgesproken, maakten het ons wat moei lijk te geloven in de wat gedegenereerde sfeer, waarin dit onschuldige driehoeks- verhoudinkje zich afspeelde. De onvolwas- HET ROMEINSE SCHIP, dat in een modderbank in de rivier de Theems in gebed ligt, is te elfder ure gered. Het zal een plaats krijgen in een Londens mu seum. Sir Ralph Perring, de lord mayor van Londen, heeft gelast, dat het weg- verbeteringsproject, waaraan het oude schip ten offer zou vallen, opgeschort moet worden, zolang het schip niet weg gehaald is. HET SCHIP WERD een jaar geleden bij de Blackfriars brug ontdekt. Onlangs kwam een deskundige tot de conclusie dat het een Romeins vaartuig was. Hij is van mening, dat het het volledigste Romein se schip is, dat ooit opgegraven is. In dien Lord Perring niet tussenbeide geko men was zou het schip door graafmachi nes die aan de fundering voor een on derdoorgang bij de brug werken ver nield zijn. Het houten schip zal nu stuk je bij beetje geborgen, geconserveerd en gereconstrueerd worden. Verwacht wordt, dat de berging tien tot veertien dagen zal vergen. De kosten wor den geraamd op 2.000 pond (20.000 gul den) per dag een groot gedeelte van dit geld zal betaald moeten worden als gevolg van de vertraging in het wegver- beteringsproject. Het schip ligt op de bo dem van een 12 meter diepe schacht in de modder. Het nieuws dat het schip vernietigd zou worden, wekte felle reacties op bij het publiek. Grote menigten Londenaars trok ken naar de Blackfriarsbrug om het te bezichtigen. Door het feit, dat onder de mast een muntje gevonden werd met de beeltenis van de Romeinse keizer Domi- tianus, die van 81 tot 96 regeerde, kon worden vastgesteld dat het een Romeins schip was. SINDS GISTEREN en gedurende een week onthaalt Rob van Reijn de bezoe kers van het Nieuwe de la Martheater in Amsterdam voor de pauze op een heel vermakelijk programma. In de loop van zijn nu twaalfjarige carrière als pantomimespeler heeft hij zijn „man netje Maccus" zoveel redenen van be staan gegeven, dat er uit de belevenis sen van deze malle figuur inderdaad een revue bleek samen te stellen, waar om de toeschouwer steeds smakelijker begint te lachen bij groeiende gewen ning. Dit deel van zijn optreden be staat uit een stuk of tien „oude" num mers (met „Biljarten" als een nieuw hoogtepuntin zoalniet verfijnde dan toch wederom verbeterde uitvoering. ROB VAN REIJN is de enige mime, al dus de gedrukte inleiding, die niet gere kend kan worden tot een zekere school of een bepaalde stijlgroep. Maar laten wij zonder de minste lust tot denigratie wèl wezen: hij heeft zich met inderdaad be wonderenswaardige werkdrift een eigen plaats verworven door deze te bepalen binnen de sfeer van het cabaret. Men moet van hem geen imaginaire projecties van hooggestemd of angstaanjagend levensge voel verwachten. Zijn manipulaties met onzichtbare gebruiksvoorwerpen zijn humo ristisch vertekende alledaagsheden. In zijn levendige spotprenten weet hij door ver nuftige combinatie van weglating en over drijving het gewone, genormaliseerde ge- drdg uitdagend of aandoenlijk komisch voor te stellen. Parodistische werkelijk heidszin en virtuoze suggestie blijven de grondslagen van zijn kleinkunst. HET I§ BEGRIJPELIJK, dat hij ook eens wat anders wil. Aan de vrees voor verstarring in mechanisme, waarin hij blijkens een onlangs gepubliceerd inter view zegt te verkeren, behoeft rpen daar om nog niet te geloven. Hoe dan ook, in het tweede gedeelte van de avond probeert hij het zichzelf moeilijker en het publiek gemakkelijker te maken door regelrecht voor clown te spelen. Hij doet dat onder het motto „Compromis in C groot". Dat slaat kennelijk op de omstandigheid, dat hij hierbij allerlei attributen en scènische hulpmiddelen te baat neemt, soms wel met aardige effecten. De roodgepruikte en voor de rest in het groen gestoken figuur, die hij nu ten tonele laat verschijnen, zal nog eens langdurig groeiproces moeten door maken. De associatieve beeldgrappen be rusten vaak op leuke vondsten, maar ko men te moeizaam tot een uitwerking met onvoldoende climax. Er zijn bij alle fijn geestigheid teveel nauwelijks gevarieerde herhalingen en te weinig contrasten. Overi gens is er aan dit optreden, dat door een kleine combo wordt begeleid, zeer veel zorg bésteed sen, dichterlijke „hij" werd door Willy Vandermeulen wel wat te dweepziek ge speeld. Ward de Ravet daarentegen te kende fraai de dwaze echtgenoot, die verlangde dat een ieder zijn vrouw ado reerde. De beeldkwaliteit van deze Bel gische produktie was voorbeeldig. Na al die luchtige onderdelen werd ten slotte de aandacht gevraagd voor een le vensschets van de grote priester Alphons Ariëns, die 35 jaar geleden overleed. Hans Wortelboer had de moeilijke taak, deze biografie in beeld te brengen. Een onmoge lijke taak bijna, omdat er kennelijk geen fiimopnamen uit het leven van Ariëns be staan. Door een goed, hier en daar wat overvloedig en eenzijdig commentaar werd dit foto-verhaal toch nog een pro gramma, dat de progressieve grondleg ger van de Katholieke Arbeidersbeweging en Drankbestrijding alle eer aandeed, die hem toekomt. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture: lichte grammofoonmuziek en berichten. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de kinderen. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Klassieke kamermuziek (gr.). 10.15 Morgenwijding. 10.45 Psalmen (gr.). KRO; 11.00 Voor de zieken. 11.45 De zingende kerk: geestelijke liederen (gr.). 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.04 Nederlandse or kesten en solisten (gr.): amusementsmu ziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Actuali teiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Spaanse operettemuziek (gr.). NCRV: 14.00 Lichte grammofoonmuziek. 14.20 Volksliedjes (gr.). 14.35 Lichte gram mofoonmuziek. 14.45 Omroeporkest: klas sieke muziek. 15.20 Lichte grammofoonmu ziek. 15.45 Vocaaldubbelkwartet: klassieke liederen. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.20 Cla- vecimbel- en pianorecital: klassieke mu ziek. 16.55 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte gram mofoonmuziek. 18.15 Sportagenda. 18.20 Licht orkest en zangsolist. 18.40 Koorzang: amusementsmuziek. 19.00 Nieuws en weer- praatje. 19.10 Geestelijke liederen (gr.). 19.30 Radiokrant. 19.50 Muziek uit Schot land (gr.). 20.05 Amusementsorkest (opn.). 20.35 Ensemble Parade. 21.20 Promenade orkest en solist: Frans programma. 22.00 Orgelconcert in Michaelskèrk te -Zwolle. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8 00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek 9.00 E)e groenteman. 9.05 Werken in Barokstijl (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Kerkorgel concert (gr.). 10.00 Lichte grammofoonmu ziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishou delijke zaken, praatje. 11.15 Moderne grammofoonmuziek. 11.45 Helleense reis impressies. 12.00 Licht instrumentaal en semble, met vocaal ensemble en zangso listen. 12.25 Elektronisch orgelspel (gr.). 12.33 Dansorkest met zangsoüsten. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Licht instrumentaal en semble. 14.00 Pianorecital: moderne mu ziek(stereo-uitzending). 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Viool en gitaar: klassieke en moderne muziek 15.30 Had U toen maar geleefdklankbeeld over de goeie ouwe tijd. 15.55 Licht instrumentaal trio (gr.). 16.10 Voordracht. 1630 Vibrafoon- spel (gr.): lichte muziék. 16 50 De wereld kampioenschappen wielrennen 1963. repor tage. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade orkest: beroemde ouvertures. 19.00 Car rousel, een programma dat alle kanten op gaat, met daarin om 19.15 Sportpraatje en om 19.35 Gesproken brief. 20.00 Nieuws 20.05 Kamerorkest: klassieke en moderne muziek. 20.55 In het iaar 9, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportac- tualiteiten. 23.10 Pizzicato: nieuwsflitsen en actualiteiten uit de lichte muziekwereld. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 La tijns-Amerikaanse muziek. 12.50 Beursbe richten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerde muziek. 15.00 Kamermuziek. 15.40 Concertwalsen. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten 16 09 Operettemuziek. Tussen 16 00 en 17.30 Re portage wielrennen. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.50 Symfonische mu ziek. 18.00 Nieuws. 1803 Koormuziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gevarieerde muziek. 20.00 Symfonische muziek. 22 00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 De Verrekijker, internatio naal jeugdjourn. VARA: 17.10-17.45 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Eurovisie: We reldkampioenschappen wielrennen te Ro- court, reportage. VARA: 19.30 Een zomer se dag op de Loosdrechtse plassen, een watersportshow. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Dick Powell - Spionage, TV-film. 21.35 Geschon den beeld, documentair programma over geestelijk gestoorden. 22.00 Finale Loos- drecht - Jazzconcours 1963. NTS: 22.35 Eurovisie. Wereldkampioenschappen wiel rennen te Rocourt, reportage. 23.05-23.10 Journaal. VOOR DONDERDAG KRO: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pauze. 15.30 Voor de kinderen. NTS: 15.45-18.00 Eurovisie: Wereldkampioenschappen wiel rennen te Herenthals. KRO: 19.30 Een pa radijs voor bavianen. Engelse t.v.-film. 19.40 Zomerwedstrijd, (dl. 4). NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Van de Brandpunt redactie. 20.35 Zo ik iets benElitsen uit het leven en werk van Louis Couperus. NTS: 22.00 Eurovisie: Aïda, opera, in het Romeinse Openluchttheater te Verona (Ita lië). 23.15-23.20 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7