Vliegtuigresten zijn van Duitse bommenwerper uit 1917 AGENDA 3 GROEN CO nieuwe modellen palissander en teak eetkamers en bankstellen 't binnenhuis Koeienmoordenaar waart rond in Eemnesserpolder NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE. PELLI EN PINGO Ongelofelijk goedgelovig Kort en bondig Slapende bewoner merkte niets van inbreker Roken in bed niet de oorzaak „ThamrirT-bemanning wordt officieel ontvangen Vee beschoten of met hooivork afgemaakt Nieuwe toeristenroute in gebruik genomen Vier doden in het verkeer Expeditiediefstallen nu opgelost Ook Utrechtse studenten moeten doorgelicht zijn Wisselvallig weer 2 Fa. B. I VÜM HEMT If VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1963 VONDST IN VROEGERE ZEEBODEM Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Centrale verwarming Duiker oliebranders BLOEMENDAAL zojuist ontvangen ziet de etalages en onze meubeltoonzalen 1e en 2e etage julianapark 58 - 60 - 62 Haarlem - telefoon 54530 - 57713 Brand Slikkerveer Aa-Be 195x145 PLAIDS 100% WOL Zaalberg 29.75 en f 43.75 WAAROM KOOPT MEM EEN vi^uaeu, als 46 we isl? KklUTSELEM KAM NOU, AIS VB M6MSEM MAAG EENS 7I6M, HOB WM ZOIETS MAKEN, 8661W MEM ZE ER OOK MM IK HE8 VEEL TOETSEN N0W6 PEUIB PAK MAAR, IK HEB BZ 66NOE6 Gaat u met vakantie? •X.^OOOOOOOOOOOOOO0OOOOOOO0OOO •)000000ex30000000000000000000 -x- De in het begin van deze week in de polder Oostelijk Flevoland gevonden resten van een vliegtuig uit de eerste wereldoorlog blijken afkomstig te zijn van een Duitse bommenwerper, die op 13 oktober 1917 in de Zuiderzee is ge vallen en niet een Fokker F VII-jacht vliegtuig, zoals aanvankelijk werd ver moed. De Duitse bommenwerper is een van de vliegtuigen geweest die toen aanval len ondernamen op Londen en Parijs. De voor die dagen reusachtige toestellen waren gebouwd nadat de Zeppelin-lucht schepen voor deze bombardementsvluch- ten niet meer aan de verwachtingen van de Duitsers beantwoordden. Deze bom menwerpers werden gebouwd bij de toen malige ..Gothaer Waggonfabrik". De be manning bestond uit een vlieger, een waarnemer en een boordschutter. Het toestel had twee motoren die duwschroe- ven aandreven. Uit aantekeningen van de grondlegger van de militaire luchtvaart in Nederland, kapitein H. Wallaardt Sa- cré kon worden nagegaan dat op 13 ok tober 1917 een Duitse bommenwerper in de Zuiderzee was gevallen. Op 20 oktober werden wrakstukken opgevist en naar Soesterberg gebracht. De opgravingen in Oostelijk Flevoland zijn voorlopig stopgezet. Er liggen nog wel vliegtuigwrakken, echter in onbegaan- haar goudwerk, waaronder een ring. een bied. Met het verder in cultuur brengen van de polder zullen nog waarschijnlijk Tekening van een Duitse Gotha-bom- menwerper uit de wereldoorlog van 1914-1918. Een dergelijk toestel stortte op 13 oktober 1917 in de Zuiderzee. Resten ervan zijn thans in de polder Oostelijk Flevoland aangetroffen. vele vliegtuigwrakken kunnen worden ge> borgen. Tijdens de tweede wereldoorlog zijn dertig viermotorige Lancaster-bom menwerpers in het IJselmeer neergeko men en bovendien nog een aantal vlieg tuigen van andere typen. De bewoner van 'n woning in de Govert Flinckstraat in Amsterdam sliep zo vast, dat hij van de aanwezigheid van een in breker in zijn slaapkamer niets heeft ge merkt. De dief was aan de achterkant van de woning op het balkon geklommen en had door een ruitje te vernielen de spanjo letsluiting geopend. In de slaapkamer van de in diepe rust verzonken bewoner door zocht de indringer alle kasten. Toen daarin niets van zijn gading lag, ging hij naar de huiskamer, waar hij een portefeuille met autopapieren, een portemonnee met f 100, ruim 500 aan bankpapier en een sigaren kistje met een onbekend bedrag buit- maakte. De dief is door de voordeur weg gegaan. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Tarzan in New York" a.l. en 14, 10.15, 19 en 21.15 u.: „Geld speelt geen rol', a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Mijnheer de gravin is niet thuis", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Glimlach en sterf", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Im schwarzen Rössl", a.l. Minerva, vandaag en zaterdag 14.30 u.: „Jerry als huisknecht", a.l. Van daag 20.15 en zaterdag 19 en 21.15 u.: „De kampioen leugenaar", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De gevaarlijke op dracht", a.l. en 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Op kamers bij die vrouw", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Boven op de brug", 14 j. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstelling, a.l. en 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Ko ninkrijk der humor" a.l. en 19 en 21.30 u.: „Freddy und der Millionair", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot p september avondopen stelling van 20.30—22.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Dvorsjak. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot er met 10 augustus: H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22 30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 25 augustus. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u., vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 9 augustus. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloertien. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af Van 21-23 15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster. Nataseha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag en vandaag) 14.30 u. en woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Jeugdcircus Bas (Duinlustparkweg no. 56, Santpoort): dagelijks, behalve zondag, voorstellingen om 14 en 20 u. Tot en met 16 augustus. Openluchttheater Bloemendaal, zaterdag 14.30 u.: Kindervoorstelling „Pinokkio". (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 9 AUGUSTUS City, 20 u.: „Eddie in topvorm". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: stichting „Felison"; tentoonstelling „Crea tiviteit m Kennemerland". Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.: bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstr. 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur: filiaal Wyker straatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wfistelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, tot en met 7 septem ber gesloten; Jozefhuis, Banj&ertstraat, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. Santpoort. Duinlustparkweg 56, 14 en 20 u.: voorstellingen jeugdcircus Bas; Hoofd straat, 18.30 u.: handicaprace voor boeren paarden; 14 tot 24 u.: lunapark. ZATERDAG 10 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Eddie in topvorm" Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 uur: tentoonstelling als vrijdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. R.K. Openbare leestaal en bibliotheek, Jozefhuis, Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. Santpoort, Duinlustparkweg 56, 14 en 20 u.: voorstellingen jeugdcircus Bas; Hoofd straat: 15 tot 17 uur: draaiorgelshow; 14 tót 24 uur: lunapark. VRIJDAG 9 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gens, dolken en doodsgevaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De weg tot elkander". W.B. Theater, 20 u.: „Betaald gevaar". ZATERDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De gens, dolken en doodsgevaar"; 23.30 u.: Het verdachte huis". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De weg tot elkander". W.B. Theater, 20 u.: „Betaald gevaar". Advertentie TELEFOON MSSS Advertentie De oorzaak van de brand, die in Slik kerveer negentien woningen zwaar be schadigde, is nog niet vastgesteld. De aan vankelijke veronderstelling dat de bewoon ster van het huis waar de brand ontstond in bed zou hebben liggen roken en daar door de brand zou hebben veroorzaakt, wordt door de rijkspolitie na een diep gaand onderzoek en een langdurig ver hoor van deze vrouw volkomen onjuist ge acht. De vrouw verklaarde die dag de was te hebben gedaan en daarom reeds vroeg de bedden te hebben opgemaakt. Nadat zij met de was klaar was is zij even in de linnenkast op de slaapkamer geweest. Toen de brand werd ontdekt stond zij in de keuken, een étage lager, aardappelen te schillen. De vrouw rookt graag en acht het niet uitgesloten dat zij 's morgens in de slaapkamer is geweest met een bran dende sigaret. Maar zij ontkent pertinent in bed gerookt te hebben. De politie heeft geen enkele reden aan deze verklaring te twijfelen. De beschuldiging dat zij dat wél gedaan zou hebben, heeft de vrouw zich zo aangetrokken dat zij van de dokter kal merende middelen heeft gekregen. Men had haar namelijk al gesuggereerd dat zij voor de totale schade verantwoordelijk zou worden gesteld. Wat de alarmering van de brandweer betreft is vastgesteld dat een vrouw de politie heeft opgebeld met de mededeling dat over een balkon een brandend tapijtje hing. Hierop is onmiddellijk klein alarm gegeven, terwijl een patrouilleauto van de politie, die in de onmiddellijke omgeving reed, naar het huis werd gedirigeerd. In tussen had een buurvrouw de bewoonster van het desbetreffende huis gealarmeerd. Toen was de brand al zo hevig dat de ruiten sprongen. De patrouillerende poli tieagenten die bij aankomst onmiddellijk zagen dat de brand ernstig was, gaven groot alarm en trachtten nog het huis bin nen te gaan. Zij werden evenwel door rook en vuur teruggedreven. Dat de brand al zo hevig was of zo laat werd ontdekt is waarschijnlijk veroor zaakt doordat ramen en gordijnen in de slaapkamer dicht waren. Toen door de hit te enkele ruiten sprongen en het smeulen de vuur zuurstof kreeg, ontstond in enke le ogenblikken een felle brand, die zich ook onmiddellijk via de ruimte boven de scheidingsmuren naar de andere huizên uitbreiden kon. Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 12839 De bemanning van het eerste Indonesi sche schip, dat na hei herstel der diploma tieke betrekkingen in Nederland aankomt, het m.s. „Thamrin" van de Djakarta Lloyd, zal door B. en W. van de hoofdstad op maandag 19 augustus officieel ten stad- huize worden ontvangen. Het schip wordt zondag 18 augustus in Amsterdam ver wacht. In de Eemnesserpolder waart 's nachts een onverlaat rond, die het op het vee van de daar wonende boeren heeft voorzien, In tien dagen tijds zijn reeds enige die ren het slachtoffer van deze onbekende geworden. Een koe van de veehouder Schouten bloedde dood, nadat het dier met een hooivork was bewerkt. Een stier van veehouder Groenesleyn was op diverse plaatsen, ook in de bek. door kogels ge troffen. Het beest was er zo ernstig aan toe, dat het moest worden afgemaakt. Vier koeien van veehouder Brouwer wer den met hagel beschoten. Eén van deze dieren, is waarschijnlijk niet meer te red den. De politie in Eemnes, onder leiding van de districtscommandant van de rijkspoli tie in Utrecht, staat voor de schier onmo gelijke taak de moordenaar van het vee in de kraag te vatten. De veehouders de tweeduizend hectare grote polder zien dat ook wel in. De politie kan niet op ieder een die in de polder komt het oog houden. De eerste aanslag op het vee gold een koe van veehouder Schouten. De koe werd door de eigenaar op zondagmorgen, toen hij zijn vee wilde melken, dood in de wei aangetroffen. Het dier bleek te zijn dood gebloed. Een onderzoek toonde aan, dat de koe met een hooivork was afgemaakt. Enkele dagen later vond veehouder Groenesteyn in zijn wei een deerlijk ver wonde stier. Het dier was getroffen door een aantal kogels. De politie vond in de wei vier hulzen en in de omgeving wer den naderhand nog twee hulzen aangetrof fen. De stier was levensgevaarlijk gewond en moest worden afgemaakt. Het vee van een neef van veehouder Schouten moest het eveneens ontgelden Donderdag is de nieuwste (negende) toeristenroute, die de ANWB in samen werking met provinciale en gemeentelijke overheid en staatsbosbeheer heeft uitge zet, officieel in gebruik genomen. Het is de Sallandroute, die leidt door de mooi ste gedeelten van Dalfsen, Heino, Wijhe Olst, Diepenveen, Raalte, Holten, Hellen- doorn, Den Ham en Ommen. De totale lengte is 110 km. De route voert door het gebied van midden Overijs sel (de heuvelrug), het westelijke deel van de Vechtstreek en de Ijsselstreek. De afgelopen maanden heeft de ANWB in snel tempo dergelijke routes in geheel Nederland uitgestippeld, en naar de di recteur van wegen en verkeer van de bond, de heer A. G. M. Boost, gisteren tijdens een bijeenkomst te Schalkhaar ver- kiaarde, er zullen er nog vele volgen. De bond heeft overigens enkele verve lende ervaringen opgedaan na het in ge bruikneman van de eerste routes: de rich- tingborden blijken bij herhaling opzette lijk te worden verbogen en dikwijls zijn ze zelfs geheel zoek. Iedere veertien da gen worden de routes daarom gecontro leerd hetgeen, gevoegd bij de kosten van vervanging van de vernielde of onvind bare borden, de ANWB jaarlijks 100,- per route kost. 24-25. Dag Nibbeltje.' lachte Pietje. Be dankt hoor, en goeie reis! Tsjonge, wat voelde hij zich opeens goed Hij keek veel helderder dan eerst. Ja hij begon zelfs een liedje te fluiten. Toen werd de deur van de kamer ge opend; de dokter was er en kwam bin nen. Maar toen bleef hij verbaasd staan en keek met grote ogen naar z'n patiën tje. Wel, wel! zei hij verwonderd. Wat zie jij er opeens opgeknapt uit! PIB 1446-C. Vier koeien kregen schotwonden. Drie koeien kregen lichte verwondingen, maar een vierde was er ernstig aan toe. De veehouders vrezen, dat de terreur nog niet ten einde is. Zij durven evenwel niet 's-avonds of 's-nachts de polder in om een oogje in het zeil te houden. Aanvan kelijk dachten zij dat van een wraakne ming sprake kon zijn, maar nu het vee van verschillende boeren het doelwit blijkt te zijn vermoedt men dat een of meer maniakken aan het werk zijn, die hun wa pens wellicht ook op mensen zullen rich ten als zij die 's nachts in de polder bij het vee zouden aantreffen. De veertienjarige Carla Dolle uit Nij megen, die in Den Haag logeerde, is woensdagavond op de Scheveningseweg door een tram aangereden. Zij is kort daarna overleden. Het meisje fietste met een nichtje op straat en kwam opeens tot de ontdekking dat zij feitelijk op een rijwielpad moest rijden. Ze stak de tussen de weg en het fietspad gelegen trambaan over. De tram die uit de richting Scheveningen naderde kon toen niet meer tijdig tót stilstand komen, zodat het meisje werd overreden, Zij is overleden tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Op een niet beveiligde overweg in Em- men is gistermiddag een bejaarde man door een goederentrein aangereden en om het leven gekomen. Het slachtoffer, de 82 jarige J. Nuismer uit Emmen, wilde de overweg te voet oversteken. Gisteravond is een personenauto op de autoweg Geleen-Heerlen geslipt en tegen het talud van een viaduct gereden. Een der inzittenden van de wagen, de veertig jarige lasser-monteur P. C. van Poel uit Heerlen, werd zo ernstig gewond dat hij ter plaatse is overleden. De zeventienjarige J. van der Eijk uit Rijswijk is gisternacht omgekomen bij een autobotsing op rijksweg 12 tussen Bode graven en Reeuwijk, nabij Lange Ruige Weide. De jongen reed als passagier mee in een vrachtwagen die even na midder nacht op een vrachtauto met aanhang wagen botste, die op de vluchtstrook stond geparkeerd. De chauffeur werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. De centrale recherche van de Amster damse politie heeft na een langdurig on derzoek in en buiten Amsterdam (onder meer in Den Bosch) een reeks expeditie diefstallen opgelost en zes arrestaties ver richt. Het betreft in Amsterdam wonende chauffeurs van 42, 37 en 23 jaar die de diefstallen zouden hebben gepleegd en een chauffeur (28 jaar), een bijrijder (26 jaar) en een veertig-jarige man zonder beroep, die een deel van de gestolen goederen zou den hebben geheeld. Het gaat om kosmetische artikelen, wol, schoenen, handschoenen, naaimachines textiel en dergelijke tot een totale waarde van naar schatting f 5000. De gestolen goederen waren bij een verzendhuis er, een expediteur in Amsterdam aangebracht voor verzending naar allerlei plaatsen in Nederland. Uit het politieonderzoek is gebleken dat een deel van de goederen reeds was ge stolen voordat ze het verzendhuis of de expediteur hadden bereikt. De rest van de goederen verdween tijdens het vervoer door lijndiensten naar de plaats van be stemming. In november begonnen de diefstallen, waarna het enige tijd stil bleef, doch de laatste tien weken was het gezelschap weer actief. Vier van de zes arrestanten zijn inmiddels aan de officier van justie voorgeleid. U moet mij al uw gouden sieraden meegeven en een flink bedrag aan geld. Dan kan ik thuis ojd mijn gemak uw toe- comst bestuderenzei negen weken voor Pinksteren een ongeveer veertig- 'arige vrouw fegen een Almelose we duwe. Zij is nooit teruggekomen. Zij had bij het huis van de dame aan gebeld en plompverloren tot de bewoon ster gezegd: „U bent weduwe en u hebt een verhouding met een man. Als u meer over uw toekomst wilt weten, moet ik even binnenkomen." Volkomen beduusd en verwonderd over de vrouw, die zei waarzegster te zijn en er met haar smalle gezicht en donker sluik haar als een woonwagenbewoonster uitzag, liet zij de „waarzegster" en een ongeveer drie jaar oud rosig meisje dat deze bij zich had binnen. Zij gaf haar al haar goedwerk, waaronder een ring, een broche, hanger plus een bankbiljet van 100,- mee. Na negen weken zou haar toe komst als een open boek voor haar liggen. Tegen de pinksterdagen kwam de waarzegster" echter niet terug en nu, en kele maanden later, is zij nog niet ge weest. De Almelose vrouw heeft van het geval angifte gedaan bij de politie in haar woonplaats, die de zaak in onderzoek heeft. Inbrekers van 15 en 17. Twee jongens van 15 en 17 jaar zijn in Den Haag betrapt bij een inbraak in een bouwkeet. Zij be kenden bij hun verhoor dat zij totaal 29 inbraken hebben gepleegd, 21 in Den Haag en 8 in Rijswijk. Hun totale buit was ge ring, maar overal hebben zij grote schade aangericht. Slechts één keer bemachtigden zij bij een inbraak in een school 800 uit zendingsbusjes. Duitser bestolen. Een Duitser is in een Schevenings pension, waar hij logeerde 700 en 360 Mark kwijtgeraakt. Hij be waarde dit bedrag op zijn kamer en ont dekte pas bij zijn vertrek dat het verdwe nen was. Kip met een luchtje. De eigenaar van een eethuisje in de Halvemaansteeg in Amsterdam kreeg het aan de stok met twee vrouwelijke toeristen, die aanmerking had den gemaakt op de kwaliteit van een kip, die bedorven zou zijn geweest. Toen de dames weigerden te betalen verwijderde de boze eigenaar deze klanten op hardhan dige wijze uit zijn zaak. De politie kwam eraan te pas en toen bleek dat de dames het bij het rechte eind hadden gehad, want er werden niet minder dan 128 bedorven kippen in beslag genomen. Nieuw schip. De Hollandsche Stoom boot Maatschappij te Amsterdam heeft op dracht gegeven tot de bouw van een zus terschip van het m.s. „Texelstroom" (800 brt). Het zal worden gebouwd op een werf in Sarpsborg (Noorw.), een dochteronder neming van Veroime. en wilt u dat wij uw krant aaar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATE Evenals de Technische Hogeschool in Delft heeft de rijksuniversiteit te Utrecht besloten uit voorzorg van alle studenten die zich voor de cursus 1963-1964 laten in schrijven, een verklaring te eisen dat hun ademhalingsorganen zijn doorgelicht. Ruim 8000 studenten zullen dit doorlichtingsbe- wijs moeten overleggen bij hun inschrij ving. Het doorlichtingsbewijs wordt ge- eist op grond van artikel 77 van de Wet op het Wetenschappelijk Onderwijs. De universiteit in Utrecht is hiertoe overge gaan naar aanleiding van de tuberculose- besmetting die zich in het begin van dit jaar heeft voorgedaan bij wiskunde-stu- denten. Het K.N.M.I. deelt mee: Opnieuw is er in Europa veel regen ge vallen, de grootste hoeveelheden ditmaal in het noorden van Denemarken en het Zuiden van Noorwegen. Ook in Zuidwest- Duitsland, in Oost-België en Oost-Frank rijk viel zeer veel regen. Tijdens enkele onweersbuien in ons land viel plaatselijk 10 tot 15 mm. regen. Ten zuiden van IJs land bevond zich vanochtend een nieuwe oceaandepressie, die in de richting van Schotland koerst. Dit betekent dat het wisselvallige en koele weer nog aan houdt. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen c a binnen- en buitenland. 2ie Neeralax: laatste 24 uur. E o S V u »Z aS Den Helder zwaar bew. w 20 2 Ypenburg zwaar bew. wnw 18 9 Vlissingen zwaar bew. w 20 3 Eelde zwaar bew. zw 20 5 De Bilt licht bew. zw 19 13 Twente zwaar bew. zzw 18 13 Eindhoven zwaar bew. wzw 21 15 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 18 4 Helsinki half bew. ono 23 0 Stockholm regen O 21 2 Oslo regen ono 23 33 Kopenhagen half bew. wzw 20 7 Aberdeen zwaar bew. wnw 18 1 Londen zwaar bew. w 19 0 Amsterdam licht bew. zw 19 2 Brussel geheel bew. wzw 19 7 Luxemburg zwaar bew. wnw 15 7 Parijs zwaar bew- w 19 12 Bordeaux zwaar bew. windst. 21 9 Grenoble zwaar bew. windst. 21 2 Nice licht bew. n 26 0 Berlijn zwaar bew. wzw 19 2 Frankfort regen no 23 6 München zwaar bew. zw 17 14 Zürich zwaar bew. nnw 16 2 Genève zwaar bew. windst. 21 3 Locarno half bew. windst. 26 0,1 Wenen zwaar bew. wnw 24 12 Innsbruck regen O 20 18 Belgrado licht bew. windst. 34 5 Athene onbewolkt windst. 35 0 Rome zwaar bew. z 28 0 Ajaccio zwaar bew. O 0 Madrid zwaar bew. windst. 3l 0 Mallorca zwaar bew. windst. 30 0 Lissabon onbewolkt nnw 29 0 Zaterdag 10 augustus Zon op 5.14 uur, onder 20.16 uur. Maan op 22.50 uur, onder 11.19 uur, Maanstanden 12 aug. 7.22 uur laatste kwartier. 19 aug. 8.35 uur nieuwe maan. 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 9 augustus Hoog water 6.12 en 18.40 uur. Laag water 2.00 en 14.18 uur. Zaterdag 10 augustus Hoog water 6.54 en 19.21 uur. Laag water 2.43 en 14.58 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2