Behandel uw smaak ■1 met zachtheid Maandenlange waarnemingen gingen aan treinroof vooraf ASPIRIN® Rusk had pas vandaag het gesprek met Kroesjtsjev Postuum eerherstel voor Slansky-groep in Praag WERELDNIEUWS J Van dag tot dag Zes prelaten uit Hongarije naar het concilie Belastingvrijdom in Monaco afgelopen De relatie tussen Hongarije en VS Brits conservatisme en vertrouwen in de medemens verzet zich tegen de nodige veiligheidsmaatregelen De Gaulle levert zijn derde slag om hegemonie Uitstel voor Gromyko een verrassing Cepicka en Kopriva uit partij gezet ^Praatótoel Een echte ontspanning. 0p de' VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1963 3 en Persbureau vergiste zich illllll Mm DE SIGARET MET HET NIEUWE MICRONITE FILTER Precisie V rijwilligers ongestoorde vakantievreugd cfaar staat BAYER achter Vroegere overvallen De Guardian i Cri Stellweg Uit al wat de vertellende en schrijvende Amsterdamse oud-commissaris Voorde wind de laatste tijd in weekblad- en televisie-interviews heeft beweerd is althans één ding wel duidelijk geworden: namelijk dat de autoriteiten groot gelijk hadden toen zij hem in 1949 op half salaris uit de politiedienst lieten vertrekken. Want een man, die zich op het standpunt stelt dat een politie-functionaris „niet te veel wetskennis" moet hebben, die na een ge vecht tussen een arrestant en een politie man tot laatstgenoemde zegt: „voor mijn part had je hem doodgeslagen; dan waren wij van een hoop last af geweest", en die er nu prat op gaat dat zijn ondergeschikten destijds met opzet een souteneur hebben laten verdrinken, zo'n man paste toen bepaald al niet meer in 't politie-apparaat van Nederland. Het is begrijpelijk, dat de boekjes van de oud-commissaris veel gelezen worden. Er zijn nu eenmaal altijd en overal dui zenden lieden die bewondering hebben voor krachtpatserij, voor de mentaliteit van „jongens, sla d'r maar op en geen gehannes met wetsartikelen!", en voor de theorie dat ontoerekenbaarheid alleen maar „flauwe kul" is. En er zijn nóg meer lieden die gillen van enthousiasme als zij lezen dat zelfs een oud-commissaris van politie over zijn voormalige superieuren zegt: „je wordt toch door die snotapen in Den Haag tussen de benen gelopen"; dat is immers een heerlijke rechtvaardiging voor de ontelbare maatschappelijke mis lukkelingen die hun chefs, hun werkgevers en desnoods allen die meer hebben bereikt dan zijzelf als „snotapen" kwalificeren. Het is dus geen wonder dat de heer Voor dewind met zijn boekjes goed geld ver dient; eerder is het een wonder dat zo weinigen zich storen aan de vermaning van de auteur zelf: „Je moet die lectuur niet te serieus nemen; het is eigenlijk leesvoer". En zo zou men de hele figuur Voorde wind niet te serieus moeten nemen. Hij is 76 jaar; hij droomt nu van zijn „helden daden" van n halve eeuw geleden en legt daar al dromende waarschijnlijk een flink schepj": op, vooral nu hij heeft gemerkt dat elk schepje de verkoop van zijn boek jes bevordert. Dat verhaal over die ver drinking (dat hij overigens voor de televisie al aanmerkelijk heeft verzacht) klonk oorspronkelijk ook een beetje als de opschepperij van een oud-geworden cowboy die dagdroomt: „in m ij n t ij d heb ik ongewapend wel een half dozijn Indianen om zeep gebracht". Het^zau .ons danook niet verwonderen als er na het onderzoek door de procureur-generaal mr. De Zaaijer van dat hele verhaal weinig of niets zou overblijven. Maar zelfs in dat geval blijft de heer Voordewind een figuur die geen dag te vroeg uit het Nederlandse politie-apparaat is vertrokken. Als schrijver van „sterke verhalen" moge het hem voor de wind gaan, ak verdediger van verouderde, bar baarse en een uiterst primitieve denkwijze verradende ideeën zoals „hang het gespuis maar op!" heeft hij de wind volkomen tegen. En het heeft niet de minste zin dat hij tegen die wind probeert op te tornen. De heer Voordewind is in de samen leving van 1963 nog slechts een curiositeit uit lang vervlogen jaren. WENEN (Reuter) Hongarije heeft er in toegestemd dat meer vertegenwoordi gers van de Hongaarse rooms-katholieke kerk aan de tweede zitting van het oecu menisch concilie in Rome deelnemen, zo hebben welingelichte kringen in Boedapest meegedeeld. Paus Paulus VI had de Hon gaarse regering hierom gevraagd. De Hon gaarse delegatie naar de tweede zitting van het concilie, die 29 september begint, zou uit zes man bestaan. De eerste zitting werd door drie Hongaarse bisschoppen bij gewoond. Volgens politieke waarnemers in Wenen beoogt de Hongaarse regering met dit ge baar, de betrekkingen met het Vaticaan en met de rooms-katholieke kerk in Honga rije te verbeteren. De drie nieuwe leden van de delegatie zijn mgr. Schwartz-Eg- gerhofer, de apostolisch delegaat van Esz- tergom, mgr. Vince Kova, bisschop van Vac, en mgr. Alexander Klempa, suffra gaanbisschop van Veszprem. MONTE CARLO (Reuter) Het parle ment van Monaco heeft de conventie ge ratificeerd die een einde maakt aan de be lastingvrijheid in het prinsdom. De con ventie is de vorige maand door de Fran se Nationale Vergadering geratificeerd. Monaco heeft erin toegestemd belasting te heffen van zaken die meer dan 25 per cent van hun handel met Frankrijk voeren. Franse onderdanen dié in Monaco wonen zullen Franse inkomstenbelasting moeten betalen, tenzij zij reeds voor oktober 1957 in Monaco woonden. WASHINGTON (AFP) Over de vol ledige hervatting van de diplomatieke be trekkingen tussen de Verenigde Staten en Hongarije is nog geen enkele beslissing genomen, zo is officieel in Washington mee gedeeld. Het. persbericht, dat wij gisteren publiceerden, moet op een misverstand hebben berust, zo wordt gezegd. Mogelijk heeft dit bericht gesteund op een verkeerde uitleg van het feit, dat de Amerikaanse zaakgelastigde in Boe dapest, die met vakantie in Amerika is, zal terugkeren. Het State Department zei, dat beide lan den er wel naar streven hun relatie weer te brengen op het niveau van vóór de Hongaarse opstand, maar daarvoor moe ten nog tal van kwesties worden geregeld. Advertentie KENT T£f'LT^ JCIUSIVË KING-SIZE P. LORILLARD COMPANY, U.S.A. - FIRST WITH THE FINEST CIGARETTES - THROUGH LORILLARD RESEARCH (Van onze correspondent) LONDEN Volgens officieuze becijfe ring bedraagt de buit van de overval op de posttrein Glasgow-Londen ongeveer 30 miljoen gulden. Het grootste deel er van bestond uit gebruikte bankbiljetten, die door banken waren verzonden ter ver nietiging. De nummers ervan zijn niet be kend. De National Provincial Bank heeft alleen al 5 miljoen gulden verloren. De banken hebben 250.000 gulden uitge loofd voor inlichtingen die tot opsporing van de daders kunnen leiden. De minis ter van posterijen, die zijn vakantie heeft onderbroken, heeft daar nog 100.000 gulden aan toegevoegd. Er bevonden zich ook diamanten onder het gestolene. Men neemt aan, dat de ban ken en, de diamantfirma's verzekerd wa ren. De posterijen keren slechts maximaal 200 gulden uit voor poststukken die verlo ren zijn gegaan. hrr.'vt* "jt 3^ £ir> Jttf >0 C,1SC*' De roof is de meest fantastische wild- \Vest-bvbrval sinds dé Britse posttreinen in 1838 begonnen te rijden. Zij werd uit gevoerd met een zeer grote precisie, die waarschijnlijk is gebaseerd geweest op maandenlange verkenningen en waarne mingen met de chronometer langs de spoorbaan. Pas na de overval herinnerden de mensen in het naburige Cheddington zich, dat zij wel eens 1 men hadden ge zien die filmopnamen van de langsdave- rende trein maakten. Op kleinere schaal hebben zich vooral de laatste jaren wel meer geslaagde roof overvallen op- postwagens van passagiers- treinen voorgedaan, maar hier was spra ke van een* „rijdend postkantoor". De 120 postzakken uit de wagons werden in een minimum van tijd langs de steile helling naar een vrachtauto gesleept, terwijl ma chinist en stoker met handboeien om machteloos toeziende op de spoordijk la gen. De bende verdween in het holst van de nacht, terwijl de sorteerders in het andere deel van de trein, dat afgekoppeld was, rustig brieven bleven uitzoeken. Aangezien de trein op deze lange route vaak moet stoppen, wekte het oponthoud bij het P.T.T. personeel aanvankelijk namelijk geen arg waan. Tenslotte ontdekte de zich achterin bevindende conducteur dat het voorste deel van de trein ontbrak en maakte alarm. Dit kostte veel tijd, omdat er een wande ling van tien minuten mee gemoeid was. Het voorste deel van de trein met haar waardevolle inhoud was gescheiden van de rest van de wagens. Achteraf beschouwd lijkt het allemaal erg eenvoudig, maar uit de wijze waarop het signaal van groen in rood werd ver anderd en uit de manier van loskoppe ling blijkt, dat men met vakmensen te doen heeft. Mep vraagt zich zelfs af waar om een dergelijke overval niet eerder is gebeurd Want het is ten enenmale on mogelijk om alle signalen langs de lange spoorlijnen te beveiligen. Natuurlijk is er weer een storm van verontwaardiging opgestoken over een ze kere nonchalance, die in Engeland al ja ren belangrijke geldtransporten kenmerkt. De voorzorgsmaatregelen die in post treinen worden toegepast zijn geheim, maar afdoende zijn ze in geen geval. Men weet alleen, dat het personeel uit vrijwil- Advertentie ligers bestaat die extra salaris genieten en speciaal worden geselecteerd. Dat de conducteur blijkbaar geheel ge ïsoleerd in de achterste wagon zit en niet wist wat er voorin de trein gebeurde, is onbevredigend. Bij vroegere overvallen en ook bij post- diefstallen op de stations is al vaker ge bleken, dat men heel lichtvaardig met de ze zendingen omspringt. Overal op de gro te Londense stations liggen de postzakken meestal onbewaakt voor het grijpen. Aan genomen moet worden dat met geldzendin gen net zo slordig wordt omgesprongen. Maar een zekere argeloosheid is ken merk van het gehele Britse maatschappe lijke leven. Men bezit hier op allerlei ge bied een groot, heilzaam aandoendti-rmaar vaak naief vertrouwen in de medemens. Het komt misschien omdat Engeland een eiland is en nooit Napoleons centra listische prefectuurstaat heeft gekend of Hitiers Gestapo. Het aangeboren conservatisme speelt natuurlijk ook 'n grote rol. Maatregelen die vroeger overbodig waren, zijn volgens al te velen thans evenmin nodig Pas heel langzaam gaan banken en fir ma's na hard leergeld te hebben betaald er toe over hun vervoer van kostbare zen dingen te laten beschermen, hetzij door de pantserkorps, bestaande uit ongewapende, luguber uitziende krachtpatsers. Het is mogelijk, dat dezelfde hoogst in telligente figuur die achter een vroegere recordroof van bankbiljetten zat, ook aan de touwtjes trok van deze nieuwe operatie. Op 21 mei 1952 werd door zeven mannen in het hartje van Londen een geldzending ter grootte van 2,3 miljoen gulden uit een postauto geroofd. Tot nu toe bleven de da ders onopgespoord. Er werd toen 145.000 gulden als beloning uitgeloofd en 400 men sen gaven inlichtingen, maar geen er van leidde tot de ontdekking van het ge stolene. In 1960 werden op het zuidelijke spoor wegnet tussen Londen en de kust niet minder dan drie treinen tot stilstand ge bracht en beroofd. In februari van dit jaar klom een bende aan boord van de trein met post naar Ierland, bedreigde het personeel van de postwagen en ging er met 17 aangetekende pakketten vandoor. In dezelfde maand werd op het station van Brighton 150.000 gulden uit een post zak gestolen door mannen die zich als kruiers voordeden. Twee jaar geleden heeft een oppositielid van het Lagerhuis tevergeefs een voorstel ingediend, om een speciaal soort wagon te gebruiken, die praktisch voor rovers ontoegankelijk was. Hoe dit ook zij, de politie staat tegen over een ontzaglijke taak, vooral omdat er een tekort aan politiepersoneel bestaat. Niet alleen de posterijen en de spoorwe gen worden met een regelmaat van de klok geplunderd, ook de vrijdagse overval len op loontransporten en de voortdurende juwelen- en schilderijenroof uit villa's en herenhuizen zijn berucht. Er wordt op de ze wijze jaarlijks voor ongeveer 1400 mil joen gulden gestolen. Het banditisme in Engeland, dat over een zorgvuldig telwerk gaande eiger^. spio nagedienst beschikt, heeft dan ook de vorm van een -grote- industrie aangenomen, waa-r- bij het vooroorlogse Chicago slechts "kin derspel is. MANCHESTER (Reuter) Het libera le Britse blad de „Guardian" schrijft dat president De Gaulle nu in de meest am bitieuze fase van zijn politiek is aange land. Deze fase is het vestigen van een langdurige Franse politieke alleenheer schappij in Europa. „Dat dit zijn politiek is blijkt duidelijk uit zijn daden, zijn geschriften en zelfs uit zijn redevoeringen", zo verklaart het blad. „Hij heeft voor drie potentiële mededin gers gestaan: de Amerikanen die het vas teland nog domineren, Groot-Brittannië, dat zich zeker tegen zijn plannen zou ver zetten wanneer dit in een positie was om dat te doen, en de overtuigde federalis ten in Europa. Hij heeft, zoals wij weten, de Britten met succes als mededingers verslagen, en is goed op weg met de Amerikanen hetzelf de te doen, die de leiding over Europa in ieder geval meer als een last dan een lust hebben gevoeld". EfiDe 4erde - en- -handigste groep tegen standers zijn de voorstanders en autoritei- te» van de .-Europese I Economische Ge meenschap, Vooral Spaak en profesSór Hallstein. Daar rekent hij nu mee af." GAGRA (AP) De Amerikaanse minis ter var. Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, die gisteren wat onwennig in een te warm kostuum, in de zonnige Russische rivièra landde, werd bij zijn aankomst in Gagra begroet door de burgemeester van het na bij gelegen Sotsji, Pjotr Bazjanov. Zijn Russische ambtgenoot Gromyko die als tolk optrad, deed geen moeite alle begroe tingswoorden van Rusk te vertalen. Hij zei Brazjanov enkele woorden in het Russisch, wendde zich tot Rusk en zei: „Ik heb hem gezegd dat u goed tegen het weer kunt." Gromyko, die vóór z'n aankomst niet op de hoogte van het schema van het bezoek scheen te zijn, zei daarop tot Rusk: „U zult vanavond vrij zijn. Tot morgenoch tend 10 uur." Rusk leek verbaasd over het uitstel van de ontmoeting met Kroesjtsjev en antwoordde: „Goed." De uitgestelde bespreking van Rusk met Kroesjtsjev is vandaag doorgegaan. Mor gen gaat Rusk naar Bonn. Woensdag bezocht hij Leningrad, waar hij zich vermaakte met Russische kinde ren in de tuinen van het Peterhof het fabelachtige paleis, dat door tsaar Peter de Grote aan de Frinse Golf werd ge bouwd. De voornaamste attractie van het Pe terhof vormen de uitgestrekte tuinen met hun tientallen fonteinen, waarvan sommi ge speciaal bedoeld zijn om op de lach spieren te werken. Een fontein is bijvoor beeld achter een bank verborgen en spuit met ongeregelde tussenpozen waardoor iemand die toevallig op de bank zit nat gespoten wordt. Na gekeken te hebben hoe de kinderen er een spel van maakten om de krach tige stralen van de fonteinen te ontwij ken, besloot Rusk mee te doen. Hij nam een loopje en sprong.maar werd nog net door een straal water geraakt. Na het bezichtigen van een fontein, die uit stenen naast een tuinpad sproeit, zei Rusk grinnikend „Ik zou er best zo eentje op mijn kantoor kunnen gebruiken om van bezoekers af te komen". Sommige Russische bezoekers wisten wie hij was. Zij stootten elkaar aan en zeiden „Dat is Rusk". De gids zinspeelde herhaaldelijk op het feit dat het gebied tijdens de tweede oorlog door de Duitsers is ver nield. (Van onze correspondent) WENEN Rudolf Slansky, de voorma lige secretaris-generaal van de Tsjecho- slowaakse communistische partij die in 1952 voor hoogverraad en spionage ter dood is gebracht, is „gerechtelijk" gereha biliteerd, zo meldt het orgaan van de Tsjechoslowaakse communistische partij. Volgens een uitvoerig bericht in „Rude Pravo", zijn ook enkele andere vooraan staande partijfunctionarissen, onder wie Clementis en Jan Masaryk, die op 27 no vember 1952 wegens hoogverraad waren terechtgesteld, enkele weken geleden gere habiliteerd. Uit de herziening van het von nis is gebleken dat zij ten onrechte wer den veroordeeld en zich niet aan hoogver raad hebben schuldig gemaakt. Cepiaska, de schoonzoon van de vroegere staatspresident Gottwald, alsmede de vroe gere minister van staatsveiligheid Kopri va, werden schuldig bevonden aan deze veroordeling en terechtstelling. Zij zijn uit de partij gestoten. Men vraagt zich in Praag ai, welke hou ding de tegenwoordige staatspresident en voorzitter van de communistische partij, Novotny, zal aannemen, daar hij even eens schuldig is aan de veroordeling en terechtstelling van de Slansky-groep. Ook de houding van Gottwald wordt veroor deeld, omdat hij zich op sleeptouw liet nemen en de processen niet heeft tegen gehouden, respectievelijk deze zaak niet in de boezem van de partij heeft laten behandelen. Slansky werd in 1952 samen met tien andere hoge partijfunctionarissen terecht gesteld. Zij waren de laatste bekende slachtoffers van het stalinistische tijdperk in Tsjechoslowakije. Sinds de dood van Stalin zijn verscheidene pogingen onderno men om het tegen Slansky gewezen vonnis herzien te krijgen. Inventariseren Als koud-stijve ragout die plotseling te vuur wordt gezet, zo is het jeugdig tempe rament van onze logerende nicht door de hoge temperaturen der laatste weken aan het borrelen gebracht. In ons plaatselijk natuurbad is zij ontvlamd voor ene Evert- Jan, langzaam maar onhoudbaar en iede re dag een stukje meer tot er geen houden meer aan is en de wereld hier voor haar nog uitsluitend uit Evert-Jan bestaat. En nu is mijn dochter in alle staten daardoor want het ongeluk wil dat Evert-Jan het vriendje van mijn dochter is. „Mooie boel" scheldt mijn dochter opge wonden in d'e keuken, „omdat ze hier lo geert sleep ik haar mee, leert ze iedereen kennen en wat doet ze, ze pikt mij m'n vrindje af!" „Schande" zeg ik, tomaten halverend aan het aanrecht, „had je de zaak in de gaten moeten houden." „Maar wie dénkt daar nou an!" roept ze. Bovendien kan ik niet overal tegelijk zijn!" Nee. En aangezien ze drie vriendjes te gelijk heeft die ze tegen elkaar uitspeelt, afweegt, ophitst, kan men zeggen dat ze de handen vol heeft en er noodzakelijker wijs wel eens iets aan haar aandacht moest ontsnappen. Het iets heeft nu ge stalte gekregen in de figuur van een Evert-Jan die overgegaan is in de handen van een logerende nicht. „Jammer" zeg ik dus „heel jammer. Maar je hebt tenslotte altijd Frank nog, en Dicky". „Pfuh" blaast ze, want Evert-Jan is, nu hij voor haar verloren is gegaan, uiter aard de meest begerenswaardige. Ze trekt nadenkend aan het linkse van de twee haarvlechtjes die mal, zacht en witblond verschoten, haar kaak en hals strelen. „Als ik 't nou maar begréép, hè" zegt ze, „als ik nou maar wist wat ie in 'r zag Maar wie zal ooit zeggen wat een man in een bepaalde vrouw ziet? Zo heeft ook Evert-Jan zijn geheimen en voorkeur. „D'r is toch zeker niks an 'r te zien!?" verbaast zich mijn dochter, „die stom- geknipte haartjes, die varkensoogjes en dan dat achterlijke badpak! Ik ben toch veel leuker Ik zwijg en stem toe. Een nicht mag mij dierbaar zijn maar nooit dierbaarder dan het eigen broedsel en zij is leuker. „Pluk even wat selderie, leukerd" zeg ik en als ze ermee terugkomt heeft ze de reconstructie van het misdrijf ter hand genomen. „Ik ben gek geweest" zegt ze „ik had 't kunnen weten. Altijd op de steiger staan als Evert-Jan aan het duiken was. Altijd rechtop naast z'n handdoek als ie uit 't water kwam. Altijd zeggen dat ze 't te koud vond als hij niet erin ging. Altijd Oóóó!" gromt ze getergd, Bette Davis in een grote scène, „oóóó! Wat een griet!" „Tuttut, ze is je nichtje". „Ha!" (nogmaals Bette Davis) „Ha! Nichtje! En nou loopt Evert-Jan met 'r rond te stappen of ze het einde is, de vondst van de eeuw!" „Het kan een vondst zijn iemand te Ier en."kénnen dié met één vriendje genoe gen blijkt te nemen", zeg ik, „varkens- oogjes.kunnen enig zijn als ze alleen naar jou kijken, weet je". Ze staat op. „Waar ga je heen?" „Naar het bad". Inventariseren, denk ik. Advertentie Oppositie beloond. Twee Westduitse jour nalisten die de laatste maanden door hun berichten internationale bekendheid ver kregen, zijn in Neurenberg begiftigd met de Joseph Drexelprijs die in 1956 werd ingesteld voor bijzondere publikaties. He zijn Conrad Ahlers van „Der Spiegel", wiens berichten over de NAVO-oefening „Fallex 62" een gerechtelijke actie tegen het blad tot gevolg hadden, en de tele visieverslaggever Jürgen Neven-du Mont die de prijs kreeg voor zijn uitzendingen „Polen", die veel critiek ontmoetten in vluchtelingenkringen. Schokken in Forli. Twee hevige aardschok ken hebben vanmorgen in de Italiaanse stad Forli schoorstenen naar beneden doen vallen. De bevolking vluchtte in paniek de straat op. Er zijn geen be richten over slachtoffers. Holden Roberto. Tunesië heeft besloten de „voorlopige Angolese regering" onder leiding van dr. Holden Roberto, te er kennen. Anti-Chinezen veroordeeld. In Djakarta zijn 16 mensen veroordeeld tot gevange nisstraffen variërend van twee tot negen maanden, wegens deelneming aan anti- Chinese relletjes die onlangs zijn gehou den. Volgend maand zullen nog 44 men sen terechtstaan. Operatie tegen Kasenga. Troepen van de Verenigde Naties en van het Kongolese leger zullen gezamenlijk opereren om de Oostkatangese stad Kasenga te bezetten. Enkele dagen geleden zijn in Kasenga UNO-militairen en 2 journalisten door leden van de voormalige Katangese gen darmerie afgeranseld. Historisch wezen. Ruslands eerste kosmo naut, Joeri Gagarin, heeft de ruimte vaarttraining hervat. Of dit wil zeggen, dat Gagarin wordt klaargemaakt voor een nieuwe ruimtevlucht blijkt niet uit het bericht. Hij heeft herhaaldelijk ver klaard nieuwe ruimtevluchten te willen maken, maar sommige waarnemers be twijfelen of het Kremlin het risico wil lopen, een dergelijk historisch menselijk wezen nogmaals te lanceren. Britten naar boven. De Britse grotonder zoekers die tien dagen geleden in de Bergergrot bij Grenoble afdaalden om het diepterecord van 1.222 meter te verr beteren, zijn terecht. Donderdagavond kwamen 3 van de 13 Britten naar boven. De overige tien worden vandaag ver wacht. Over het lot van de Britten was enige ongerustheid ontstaan. Landmijn. Een 23-jarige Westduitser, die tot anderhalf jaar gevangenisstraf was veroordeeld, heeft geprobeerd naar Oost- Duitsland te vluchten. Nauwelijks over de grens trapte hij echter op een land mijn, waarbij zijn rechterbeen werd ver brijzeld. Een Westduitse arts heeft hem teruggesleept. Sneltrein. Toen de sneltrein naar de kust door het station van Bushbury Junction (Engeland) raasde, dwarrelde er een haastig neergekrabbeld SOS uit het raam. „Hebben ketel op het gas laten staan. Licht s.v.p. politie in," stond er op. De stationschef belde de politie, die zich toegang verschafte tot het adres dgt het briefje vermeldde. Daar vond men de ketel, maar het gas was uit gedraaid.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3