Museum Fodor honderd jaar MÈ Chefarine 4 i 8 HELP MET DIT ETUITJE GRATIS UW RODE KRUIS 4 krachtige middelen tegen pijn en griep! DE PROGRAMMA'S Het goed doen door filmsterren Het Vocalistenconcours in 's-Hertogenbosch Madeleine Sherwood tot dwangarbeid veroordeeld Ingmar Bergman over het theaterseizoen van Stockholm Hansaptost N.R.U. zendt twee werken in voor de Prix Italia 1963 Reactie op vorstelijke hik op grammofoonplaat DINSDAG 13 AUGUSTUS 1963 De eenigen, die het Museum komen bezoeken, zijn, behalve enkele liefhebbers, dames, die geen parapluie bij zich hebben en, door een regenbui overvallen, daar een retraite vinden (1875). Chefarine „4" bevat vier beroemde geneesmiddelen, die te zamen nog krachtiger werken. Ook zij, die een gevoelige maag hebben, kunnen het zonder bezwaar gebruiken, want één der bestanddelen beschermt de maag. Bob Buys De Nederlandse Comedie in het nieuwe seizoen nabeschouwingen 100 jaar Internationaal Rode Kruis! Koop nu een étuitje Hansaplast tegen de normale prijs van 75 ct. De netto opbrengst is voor het Nederlandsche Roode Kruis. Zie raambiljetten bij apotheker en drogist! Nieuws vanachter het scherm „As you like it" tot volgend jaar uitgesteld De radio geeft woensdag T elevisiefirogramma TER GELEGENHEID van het 100- jarig bestaan van het Amsterdamse mu seum Fodor is er tot 30 september een tentoonstelling van een keuze uit de eigen collectie. Ondanks vele aantrekke lijke exposities in dit sfeerrijke gebouw en enkele niet onbelangrijke evenemen ten is dit museum buiten de publieke belangstelling blijven staan. Dat wordt al geconstateerd sinds een jaar na de openstelling. Dat lezen we in de bijdrage van mej. or. I. H. van Eeghen aan de catalogus, waarin zij schrijft over de geschiedenis van het museum en zijn collectie, aan Amsterdam gelegateerd door de kolenhandelaar Carel Joseph Fodor, die ons beschreven wordt als een fijnzinnig verzamelaar. Ik beveel het lezen van die geschiedenis van harte aan; zij bevat alleraardigste wetens waardigheden. Zo leren wij dat men bezoeken aan dit museum trachtte te bevorderen door het gebruik van „com missionairs", lieden, die wij thans „run ners" noemen. Wij lezen van verzet tegen een voorstel het museum op be paalde dagen gratis toegankelijk te stel len voor de arbeidende klasse omdat deze gewoon was een schoeisel te ge bruiken, dat fnuikend voor de dure par ketten zou zijn. Ook wordt het frequente bezoek bij regenbuien gesignaleerd: da mes die geen parapluie bij zich hadden. Dit amusante detail brengt mij in her innering dat men zoveel later in een museum te New York het bezoekcijfer krachtig omhoog kreeg door de voorheen direct van de straat af te bereiken toi letten alleen van binnen het museum bereikbaar te maken. VOOR DE OORLOG BEN IK zelf maar één keer in Fodor geweest. Dat moet gebeurd zijn in de tijd dat J. Q. van Regteren Altena daar de scepter zwaai de, totdat hij hoogleraar werd. Want Van Regteren Altena streefde ernaar het museum meer levend te maken door het inrichten van tentoonstellingen; boven dien wist hij daarbij de collectie uit te breiden. Dat het, wat mij betreft, bij dat ene bezoek bleef had wel te maken met mijn jeugdige belangstelling voor vooral eigentijdse kunst, waarvan het beste naar onze smaak in Frankrijk was Caret Joseph Fodor (geschilderd door Pieneman). ontstaan en ontstond. Voor Nederlandse kunst na 1800 hadden wij niet veel goe de woorden over. Ik spreek van wij, want aan mijn even oudere collega, de schilder Oepts, dankte ik de sneerende benaming van een eeuw Nederlandse kunst: „Van Schelfhout tot Schelfhout", doelende op de thans ook in Fodor ver tegenwoordigde Andreas Schelfhout (1787-1870) en een thans enigszins ver geten figuur van dezelfde achternaam uit onze eigen tijd. Wij dweepten im mers met Jongkind, die van zo grote invloed was op de Franse impressionis ten. En wij verafschuwden mèt de grote Baudelaire ons Nederlandse succesnum mer in Parijs, de schilder Anj Scheffer (1795-1858), wiens „Christus Consolator" door Fodor een topstuk van zijn collectie werd gevonden, Mej. Van Eeghen ge bruikt op veelzeggende wijze dit schil- Advertentie Een der middelen zorgt ervoor dat de maag niet van streek raaktI BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 derij voor de opening en voor het besluit van haar verhaal over dit te weinig succesvol te noemen museum. MAAR NU WE JAREN verder zijn en afstand kunnen nemen van Fodors tijdge noten, is waardering toch zeker gerecht vaardigd. Zo genoot ik in deze expositie van' een paar schilderijtjes van de voor heen zo afgewezen Andreas Schelfhout. Ju weeltjes vindt men in kleine werken van Fransen als Emile Beranger (1814-1883), Charles Emile Jacque (1813-1894) en .Jean Antoine Théodore Gudin (1802-1880), in werk van de Oostenrijker August Xaver Carl von Pettenkofen (1822-1889) en de Ne derlanders Johan Conrad Greive (1837- 1891), Willem Antonie van Deventer (1824- 1893), Kaspar Karsen (1810-1896). Herma- nus Koekkoek (1815-1882) en Willem Roe- lofs (1822-1897). Belangrijker is de collec tie tekeningen uit Nederlandse en buiten landse scholen vanaf de 16e eeuw,, waarin wereldberoemde werken van Rembrandt, Rubens, Van Dijck en Goltzius, naast te keningen van Da Vinei, Greuze, Watteau, Le Lorrain en Greuze. MAAR VOOR een apart museum, dat ijn bestaan moet rechtvaardigen, naast grotere of meer gespecialiseerde musea, is deze. collectie te weinig interessant. Dat was in de tijd waarin het museum gevestigd werd nog moeilijk te voorzien. Legaten kunnen thans eigenlijk het beste aan het Rijk ten goede komen, dat door bruiklenen verschillende musea in de lan de meer betekenis kan geven; bovendien wordt het rijksbezit tegenwoordig op vruchtbare wijze dienstbaar gemaakt aan educatieve tentoonstellingen. Vóóroverieg over de bestemming van een te legateren bezit kan zin hebben, maar veelal blijkt er bij mutaties in museumdirecties ook sprake te zijn van verandering in opvat tingen betreffende de aard van een mu seumcollectie; bovendien kan achteraf blijken dat het legaat niet zo goed terecht gekomen is. DUIDELIJK IS WEL dat Amsterdam van Fodors legaat niet best wist te pro fiteren. De museum wet van 1 mei 1925 maakte het mogelijk met toestemming van de Hoge Raad af te wijken van het testa ment van Fodor. In 1947 werd dit door de Amsterdamse raad aanhangig gemaakt en in 1948 kwam de beschikking af dat de verzamelingen niet langer in Fodor be hoeven te blijven. Met het waardevolle daaruit kan men thans méér doen. Ook met het gebouw, dat zo'n sympathieke expositiegelegenheid is. Sandberg, tot voor kort directeur van de stedelijke mu sea fieeft gedacht aan tentoonstellingen van eigentijdse kunstenaars. De slechte loop naar dit museum maakte dat de te Amsterdam gevestigde verenigingen van beeldende kunstenaars toch meer bleven voelen voor een exposeren in het Stedelijk aan de Paulus Potterstraat, waar dan la ter de nieuwe vleugel vooral voor hen werd toegevoegd. Die beeldende kunste naars hopen immers op verkoop, publici teit en grote publieke belangstelling. Vóór De liefdadigheid van de Amerikaanse filmsterren neemt toe. -Jerry Lewis is on vermoeibaar in zijn strijd tegen spier dystrofie. Frank Sinatra heeft het vorig jaar 25.000 dollar besteed aan een wereld reis die 1.2 miljoen dollar heeft opge bracht voor verwaarloosde jongens. Lewis is ook een grote financiële steun voor de Maria en Jozefbond, een katholieke welda digheidsinstelling. Joe E. Lewis en Jimmy Durante zorgen er voor dat oude colle ga's die het niet meer zo goed hebben er nog goed van kunnen eten en hun huur kunnen betalen. Bob Hope's lieveling is de Amerikaanse soldaat op een eenzame bui tenpost. In de eerste dagen van de televisie stond het programma van elke komiek in het teken van het onderzoek naar een ziekte met een niet uit te spreken naam. George Gobel vertelt dat zijn televisie-debuut er een jaar door vertraagd werd. Toen hij klaar was, kreeg hij van de N.B.C. te ho ren, dat zij geen ziekten meer hadden. De enige die nog over was waren de mazelen. Het vioolspelen van Jack Benny heeft duizenden opgeleverd voor het pensioen fonds van de musici en om tekorten te dekken van symfonie-orkesten. Red Skel- ton heeft een fortuin geschonken voor het leukemie-onderzoek, een ziekte waaraan zijn zoon is gestorven. Jane Russell richt te Waif op, het internationale adoptatiebu- reau dat tot nu toe 11.000 kinderen bij ouders heeft ondergebracht. Loretta Young heeft veel gedaan voor ongehuwde moeders, evenals de vrouw van Bob Hope. Behalve Brando, hebben Shirley Maclai- ne, Burt Lancaster, Paul Newman en Ste ve Allen zich ingezet voor acties tegen kernproeven, de doodstraf en segregatie. Danny Kaye en Myrna Loy werken hard voor de Unesco. George Jessel heeft voor miljoenen obligaties voor Israel verkocht. Interieur van de Bakenesserkerk te Haarlem (31x42) door Johannes Bosboom. 4 het in bezit nemen van de nieuwe vleugel is het museum Fodor wel de afvalbak van het Stedelijk genoemd. Mocht het daar wel eens op geleken hebben, toch acht ik deze kenschets wat overdreven. Goede her inneringen bewaar ik aan een expositie van onze hedendaagse schilderessen. Ver volgens was er een uitstekende tentoonstel ling van onze beeldhouwers. Hier leerde ik de vereniging De Keerkring kennen. De Hollandse Aquarellistenkring verschafte zich weer de toegang tot het Stedelijk Museum door buitenlandse vertegenwoor. digingen te beloven, een belofte waaraan men zich hield tot dit niet meer nodig was om gastvrijheid aan de Van Baerle straat te verkrijgen. TOCH JAMMER, dat gebrek aan belang stelling. Want hoe Amsterdams is dit ge bouw met zijn gezicht op de achtertuinen zijn mooie licht, zijn ruimtes die voor het exposeren van kleiner werk zo aantrekke lijk zijn. Tijdelijk is thans de grote zaal voorzien van een fel-paarse bekleding met de bedoeling iets van de oude sfeer weer op te roepen. Maar die kleur onder het zonlicht is een moordaanslag op de thans geexposeerde schilderijen. Het tableau de la troupe van de Ne derlandse Comedie voor het seizoen 1963/ 64 is als volgt samengesteld: Mimi Boes- nach, Femke Boersma, Kitty Courbois, Mien Duymaer van Twist, Lous Hensen, Elisabeth Hoytink, Kitty Janssen, Sophie Kohier van Dijk, Petra Laseur, Ank van der Moer, Jacqueline Royaards-Sandberg, Thérèse Steinmetz, Ineke Swanevelt, Hetty Verhoogt, Ellen Vogel, Ko Arnoldi, Wil- bert Bank, Han Bentz van den Berg, Jan Blok, Hein Boele, Hans Boswinkel, Huib- Broos, Kees Brusse, Paul Cammermans, Philippe la Chapelle, Jacques Comman deur, Hans Croiset, Herman van Elteren, Johan Fiolet, Lo van Hensbergen, Ton Kuyl, Ton Lutz, Pierre Myin, Guus Oster, Joan Remmelts, Henk Rigters, Allard van der Scheer, Gerard Schild, Julien Schoe- naerts, Lex Schoorel, Will van Seist, Dick Swidde en Jan Teulings. Regisseurs zijn Han Bentz van den Berg, Ton Lutz, Henk Rigters, Fons Radema kers (gastregie) en Theun Lammertse (dramaturg van het gezelschap). Op het repertoire staan de volgende stukken: ..Victor of de kinderen aan de macht" van Roger Vitrac (vertaler Remco Cam- pert); „De Schuchtere op het paleis" van Tirso de Molina (vertaling Hans Croiset); „Freule Julie" van August Strindberg (vertaling Gerrit Kouwenaar); „Op hoop van Zegen" van Herman Heyermans; „Le Roi se meurt" van Eugene Ionesco (ver taling Jacoba van Velde); de Gijsbreght van Vondel en de bruiloft van Kloris en Roosje; „De Knecht van twee Meesters" van Carlo Goldoni (vertaling Max Nord); „Who's afraid of Virginia Woolf" van Ed ward Albee (vertaling G. K. van 't Reve); en Elckerlyc. Van het repertoire van het seizoen 1962/ 63 zullen het komende seizoen gehand haafd blijven: „Het Leven van Galilei" van Bertold Brecht; „De Dans van de reiger" van Hugo Claus; „Mary Mary" van Jean Kerr; „De Vrouwen van Troja" van Euripides en „De Physici" van Frie- drich Dürrenmatt. Voor het tiende Internationaal Vocalis tenconcours, dat van 2 tot en met 7 sep tember in 's Hertogenbosch wordt gehou den, hebben 74 zangers en zangeressen ingeschreven. De deelnemers komen uit Amerika (5), Australië (2), België (3), Canada (4), China (1), Duitsland (14), Engeland (9), Hongarije (2), Ierland (1), Israël (2), Luxemburg (1), Nederland (18), Oostenrijk (1), Polen (4), Roemenië (11), Spanje (2), Zweden (2) en Zwitserland (2). De jury op dit concours wordt gevormd door Manus Willemsen (voorzitter) Hilver sum; Frans van Amelsvoort, 's Hertogen bosch; Annie Delorit, Amsterdam; Lode Devos, Brussel; Keith Falkner, Londen; Ilse Hollweg, Duisburg-Rahm; Elisabeth Höngen, Wenen; Domenico Messina, Bo logna; Janine Micheau, Parijs; Frans Vroons, Amsterdam. De prijswinnaars van het concours zullen op donderdag 12 september met het Brabants Orkest on der leiding van Hein Jordans optreden in de Casino-Schouwburg in 's-Hertogen- bosch. De actrice Madeleine Sherwood uit New York City is maandag tot zes maanden dwangarbeid veroordeeld voor haar aan deel in een vrijheidsmars van voorstan ders van rassengelijkheid. Miss Sherwood heeft onmiddellijk hoger beroep tegen het vonnis aangetekend en is tegen betaling van een borgsom van 1.000 dollar op vrjje voeten gebleven. Op 19 mei werd zij met elf anderen bij Atalla in Alabama gearresteerd. De groep, die de weg volgde die de postbesteller Wil liam L. Moore gegaan was die op 23 maart bij Attalla werd doodgeschoten werd beschuldigd van verstoring der openbare orde. Rechter Cyril L. Smith zei, dat de an dere leden van de groep, die tezamen met miss Sherwood gearresteerd werden, in af wachting van het definitieve vonnis tegen miss Sherwood niet berecht zouden wor den. Met de benoeming van Ingmar Berg man tot directeur begint voor de 175 jaar oude koninklijke schouwburg van Stock holm een nieuw tijdperk. „Wij zullen onze werkzaamheden geleidelijk uitbreiden en in vijf jaar tijd hopen wij een 5O-tal voor stellingen op het repertoire te hebben heeft Bergman tijdens een persconferentie meegedeeld. „Wij zijn voornemens zeven verschillen de stukken per week op de twee tonelen van de schouwburg op te voeren. Wij zul len van de schouwburg een repertoirethea ter van werkelijk internationaal formaat maken", aldus Bergman. Hij verklaarde, dat aan het bestaande ensemble van 60 acteurs en actrices minstens 20 spelers toegevoegd zullen worden om de verwe zenlijking van het nieuwe repertoire mogelijk te maken. Dit jaar zullen 24 premières in de ko ninklijke schouwburg uitgebracht worden onder meer Edward Albee's „Whose afraid of Virginia Woolf", waarvan Berg- men zelf de regie zal voeren, Brecht's „Schwejk", Ionesco's „Le Roi se Meurt", Frangois Billetdoux' „Tchin-Tchin", Ge net's „Balcon" en Rolf Hochhuth's „Der Stellvertreter". Advertentie Ilaiuaplast wondverband Inhoud itdk iö«» VOOR DE PRIX ITALIA 1963 zendt de NRU dit jaar een documentaire en een muziekwerk in, namelijk de documentaire „Waarom luistert er Niemand" van Gabri de Wagt en Tom Pauka en de compositie „Icarus" van Lex van Delden. De documen taire „Waarom luistert er Niemand" werd geschreven in opdracht van de VARA. Dit werk is door een permanente commissie uit drie opdrachtwerken voor inzending naar Italië gekozen. DE DOCUMENTAIRE geeft een beeld van de spraakscholing van doofstommen, waarbij een der uitgangspunten is de re latie tussen het horen en spreken. Deze documentaire illustreert hoe belangrijk de verbreking of de vermindering van het isolement met de buitenwereld voor de ze gehandicapten is. Enkele der mede werkenden aan deze documentaire zijn prof. L. B. W. Jongkees en mr. P. R. „Le Chevalier de Maison Rouge", een der werken van Alexandre Dumas heeft de gegevens geleverd voor een Franse televisie-serie van Claude Barma, die door de NCRV zal worden overgenomen. Dit historische verhaal, gebaseerd op authen tieke gegevens, begint tijdens het schrik bewind van Robespierre in 1793. Een der belangrijke figuren is Koningin Marie- Antoinette, gespeeld door Annie Ducaux. De eerste van deze 13 afleveringen tellen de serie wordt uitgezonden op 11 oktober a.s. Tweemaal per maand zal een ver volg op het scherm komen. Teneinde het leven aan boord van een Nederlandse koopvaarder te kunnen vast leggen, maakten VPRO-medewerkers Al mar Tjepkema en cameraman Wim Smits een reis van enige weken met een vracht schip. Het filmische resultaat van deze tocht wordt als vervolg van de t.v.-serie „Navigare necesse est" in de uitzending van 30 augustus a.s. (van 19.30-20.00) op de beeldbuis gebracht. DE ONTGROENING is het onderwerp van een t.v.-forum, dat op 28 augustus a.s. onder leiding van prof. Diepenhorst gehouden wordt. Een van de grootste en duurste t.v.- produkties, ooit vervaardigd, is de door regisseur Alex Segal geleide BBC-versie van Ibsens drama „Hedda Gabler". Naast Ingrid Bergman, die de titelrol speelt, werkten aan dit stuk beroemdheden me de als Michael Redgrave, Ralph Richard son en Trevor Howard. Voorts de in En geland zeer gewaardeerde actrices Ursula Jeans, Dilys Hamlet en Beatrice Varley. De produktie van dit 100 minuten duren rde spfil„,dat. met „fc..V,i-camera's werd ,.qp genomen, was in handen van David Suss- kind,tNorman Rutherford en Lars. Schmidt (de echtgenoot van Ingrid Bergman). „Hedda Gabler" zal in 14 landen wor den uitgezonden. In Nederland geschiedt zulks op 19 september in een uitzending van de NCRV. die dankzij de bemoeienissen van David Koning de vertoningsrechten van deze produktie-van-het-jaar heeft kunnen verwerven. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, op donderdag 22 augustus „As you like it" van Shakespeare op het scherm te bren gen, maar het toneelgezelschap „Ensem ble" blijft dit spel nog op het repertoire behouden, om het in verschillende plaat sen van het land op te voeren. Uiteraard is een televisieuitzending van „As you like it" daardoor nu niet mogelijk. Het spel zal nu in 1964, (het Shakespeare-jaar) voor de televisie worden gespeeld. In plaats van deze Shakespeare-uitzending komt een herhaling van het zedenblijspel „De Gilde viert," dat in 1959 werd uitge zonden en destijds een enthousiaste ont vangst kreeg. Het is eer. vertaling door David Koning van „The Shoemaker's holi day" van Shakespeare's tijdgenoot Tho mas Dekker. In de hoofdrollen: Hans Tie- meyer als Simon Eyre, een schoenmaker; Annie Langenaken als Margery, zijn vrouw, Bernhard Droog als Hodge, een meesterknecht en Wim Kouwenhoven als Firk, eerste knecht en tal van anderen. Regie: Peter Koen. ziekwerken met tekst. Het verhaal van Daedalus en zijn zoon heeft Lex van Del- De langspeelplaat „Fooi Britannia" van de Engelse cabaretier, acteur, film ster, schrijver Peter Sellers die in Ame rika zal worden uitgebracht onder het Lon don Records label, maakt een goede kans in Engeland zelf niet te verschijnen. De Londens directeur van Decca heeft de plaat weliswaar nog niet beluisterd, maar hij heeft vernomen dat zij grapjes bevat over de Engelse koninklijke familie, over premier Macmillan en over de Britse mo raal. „Tot iedere prijs moet worden voor komen dat er op Decca's naam een smet zal komen te rusten. Wij denken er niet aan iets uit te brengen dat tegen de goede smaak is. Maar we zullen met onze beslis sing wachten totdat we de plaat zelf ge hoord hebben." Een van de sketches op de plaat is gesitueerd in Buckingham Palace. Na een luidruchtige hik berispt koningin Eliza beth (haar stem wordt nagebootst door Sellers) haar zoon met de woorden: „Nee Charles, jij krijgt geen cherry brandy meer!" Commentaar van Sellers: „Ik weet ze ker dat prins Philip zich met dit grapje heel goed zou vermaken". In een andere sketch verdedigt de heer Macmillan, ver persoonlijkt door Sellers, de Britse vei ligheidsdiensten tegenover het Lager Huis: „Ik kan u verzekeren dat er best een heel goede Geheime Dienst in Engeland be staat. Hij is van de Russen". Alle onder werpen die betrekking hadden op Stephen Ward zijn geschrapt in een sketch die de Engelse reacties betreft op de Profu- mo-Ivanov-Keeler affaire. Berkhout, hoofd van de Ammanschool voor Doofstommen te Amsterdam. De mu ziek bij deze documentaire werd geschre ven door Carel Brons. DE COMPOSITIE „Icarus" van Lex van Delden is een radiofonisch oratorium voor spreekstem, sopraan, alt, bariton, gemengd koor en orkest, en werd in op dracht van de N.R.U. geschreven. Het werk zal mededingen in de categorie mu- den ontleend aan onder andere het acht ste boek van Ovidius „Metamorfosen". Verder gebruikte hij motieven uit Lao Tse, Tao Te King (ongeveer 600 voor Chris tus, Euripides „De Bacchauten" (ongeveer 400 voor Christus), Zend-Avesta (ongeveer 600 voor Christus). Uitvoerenden zijn Annette de la Bije (sopraan). Wilhelmina Matthes (alt), Gar field Swift (bariton), Allard van der Scheer (spreekstem), het Radio Kamer koor en het Radio Kamerorkest van de Nederlandse Radio Unie. Het koor werd ingestudeerd door Meindert Boekei. Het geheel staat onder leiding van dirigent Roelof Krol. Wanneer deze werken door een van de omroepverenigingen zullen worden uitgezonden, is nog niet bekend. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Clavecimbelrecital (gr.). 10.15 Morgen dienst. 10.45 Radiokoor. 11.05 Inspekteur Scott heeft een idee, hoorspel, (herhaling van maandag 12 augustus j.l.). 11.50 Ka merorkest: moderne muziek. 12.05 Fran se chansons (gr.). 12.15 Elektronenkla- vierspel (gr.): lichte muziek. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Grammofoonmuziek, eventueel actualitei ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumen taal kwintet. 13.35 Klassieke grammofoon muziek. 13.45 Moderne kamermuziek (gr.) 14.30 Lichte grammofoonmuziek. 14.55 In- struktieve pianomuziek. 15.20 Fluit-enserti- ble: klassieke muziek. 15.50 Bijbelvertel ling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Volksdansen uit Zwitserland, (gr.). 17:15 Eurojazz: 17H0 Beursberichten. 17.45 Licht instrumentaal kwartet. 18.00 Koor- zalig 'thet sbiistenr klassieke muziek. 18.30 sf Het Spektrum, lezingen. 18.45 Pianospel met ritmische begeleiding (gr.). 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Muziek van het Leger des Heils (gr.). 19.30 Ra diokrant. 19.50 Radiophilharmonisch or kest: klassieke muziek. 21.00 Weerzien met Indonesië, klankbeeld (III). 21.30 Licht instrumentaal ensemble. 21.50 Kantteke ningen. 22.00 Lichte koorzang (opn.). 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondslui ting. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.10 Bij de gratie Gods, klankbeeld. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek. reportages, mededelingen en commenta ren. (Om 7.35 Van de voorpagina, praat je). 8.00 Nieuws en socialistisch strijd lied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.55 Kookpraatje. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne grammofoonmu ziek. 9.45 Oude Franse koormuziek (gr.). VPRO: 10.00 Eén en al oog, praatje. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte gram mofoonmuziek. 10.40 Vrij entree, cabaret. 11.00 Orgelspel: lichte muziek. 11.20 Pia norecital: Spaanse muziek. 11.55 Prome nade-orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland 12.38 Licht instrumentaal septet. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte grammofoonmuziek. 13.45 Hoog aventuur, lezing. 14.00 Koor zang en Noordhollands Philharmonisch Or kest met zangsolisten. 15.00 Het Nieuwe Jaar, toespraak. 15.10 Voor de jeugd. 16.30 Dansmuziek (gr. 17.00 Wegwijzer: tips voor vakantie en snipperdagen. 17.45 Zei len: Finn Gold Cup 1963 te Medemblik. 17.50 Regeringsuitzending: Geven en ne men. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actu aliteiten. 18.30 Operette-melodieën (gr.). 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazzband en zangsoliste. VPRO: Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tango-rumba orkest. 20.25 Het precedent, hoorspel. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nieuws. 22.40 Contrasten: muziek voor kenners en liefhebbers (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DINSDAG AVRO: 19.30 Een plaatje van 1e weet wel wie..., documentair programma. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Mike kan alles!, TV-show 21.05 Televizier. 21.20 De wereld kreeg televisie, film. NTS: 22.45-22.50 Journaal. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.40-17.45 De Verrekijker, jeugdjournaal. KRO: 19.30 Van onze sportredacteur. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Zomerwedstrijd (4e en laatste afle vering). 20.30 Brandpunt. 20.55 Muziek weerklinkt in Parijs, show. 21.25 Om U te dienen, een documentaire over de kel ner. 21.55 Licht instrumentaal sextet. 22.15 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Gratis. Donderdag kan elke Neder lander gratis een bezoek brengen aan het Tropenmuseum in Amsterdam. De bezoe kers kunnen dan ook een kijkje nemen op de Suriname-tentoonstelling en in de tro pische kas. Het Surinaamse gezelschap Swietie Kwie's zal die dag zes keer een voorstelling van een half uur geven.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6