Roomboter per half gaat f 1.20 kosten pond Economische groei van 4 pet niet eenvoudig - DE BEURS - Export scheerapparaten het sterkst bedreigd Friese grossier: Nederlanders betalen eigenlijk te weinig Winst George Droge fors gedaald Meer salaris voor Radio- en TV-personeel Halberg loopt verder in op verliessaldo „Filters" erg in trek in 1962 OESO-rapport over Engeland Grotere export noodzaak Nationalisaties in Egypte begonnen Japanse staalproduktie op recordniveau In geval van hogere V.S.-rechten Simca, Renault en Peugeot duurder Indola doet bod gestand SCHEEPVAARTBERICHTEN Goedewaagen brengt deel van produktie naar Nieuw Buinen 8 Tzveede prijsverhoging binnen 14 dagen Tegen slamat dj al an DINSDAG 13 AUGUSTUS 1963 Hardhandig dUUiViAH in effecten Effectentransacties Alle assurantiën Stichting akkoord Commentaar Dankbare briefschrijvers! verwijdert pijnloos en spoorloos eelt likdoorns s I s i Kort nieuws Wm. H. Müller neemt Van Seumeren over Nederlands grootste boterhandelaar. de heer H. H. Buisman in Leeuwarden, heeft lijn boterprijs voor de groothandel met ingang van vandaag van 3.60 tot 4,- per kilo verhoogd. Dit betekent voor de huisvrouw dat zij bij de detaillist f 4.80 per kilo, of f 1.20 per pakje zal moeten gaan betalen. Deze prijsstijging is de twee de binnen veertien dagen, vorige week ging de boterprijs al met 20 cent per kilo om hoog. Vrijwel zeker is dat het voorbeeld van de heer Buisman door de overige Nederlandse boterhandelaren zal worden gevolgd. De omzet van de heer Buisman beloopt ruim 10.000 ton boter per jaar. Volgens de heer Buisman is de boter markt rijp voor deze ingrijpende prijs verhoging. Nederland is een goedkoopte- eiland, zo zei hij, en alle boterimporterende landen komen er op af. In dit verband vestigde hij er de aandacht op. dat een pakje boter in Belgie 1,70 en in Duits land f 1-50 kost. „Ik voel er weinig voor", aldus de heer Buisman, „de zwaar ge subsidieerde Nederlandse boter naar Bel gie te laten verdwijnen, laten de smokke laars ook maar 40 cent meer betalen". De binnenlandse botervoorraad was vol gens de heer Buisman op 3 augustus nog 5000 ton. Er is boter genoeg, zo zei hij, maar men gaat er op zitten. Hij verwacht dat de handel weldra zal gaan spuien, als ze de indruk krijgt dat er een top in de prijzen is bereikt. Hij kon niet zeggen of de prijsverhoging van vandaag voorlopig de laatste is: „er is nu eenmaal te weinig boter in de wereld en wij vragen er nog steeds twee derde van de kostprijs voor." De heer Buisman meent dat is gebleken dat men de draagkracht van de Europese bevolking heeft onderschat en de Neder landse consumenten door te hoge subsidies eigenlijk heeft verwend. „Ik ben mij ervan bewust," zo zei hij, „dat de mensen zul len schrikken, maar zij moeten er maar eens hardhandig aan worden herinnerd dat ze veel te weinig betalen voor dit pro- dukt." De heer Buisman, die zei dat hij dage lijks contacten onderhoudt met „Den Haag," verklaarde daar geen weerstand te hebben ondervonden toen hij de plan nen voor een drastische verhoging van de boterprijs liet doorschemeren. Hij ver wacht dat de produktie van boter door de prijsstijging zal worden aangemoedigd en dat de fabricage van volle melkpoeder daarentegen vermoedelijk zal worden stop gezet. De heer S. van der Ploeg, voorzitter van de Algemene-Nederlandse-Agrarische bedrijfsbond en bestuurslid van het pro- duktschap voor "zuivel, verklaarde naar aanleiding van de mededelingen van de heer Buisman, dat hij deze prijsverho ging al enkele maanden geleden heeft zien aankomen. Hij stelde op 2 juli schriftelijke vragen aan de minister van landbouw over deze kwestie. De minister gaf een geruststellend antwoord, aldus de heer Van der Ploeg, maar hij zorgde er niet voor dat er een kilo boter meer Advertentie EB B Al III ID'S (OMMISSIONAIRSBEDRIJF Albert Verweylaan 1/1, Haarlem, Tel. (0250015 2564 Beursoverzicht op aanvraag HET GOEDE GROEIT GESTADIG De resultaten over het boekjaar 1962 van de N.V. Wollenstoffenfabriek George Dröge te Tilburg, zijn volgens het jaarver slag niet geheel bevredigend. Als gevolg van een produktievermindering in de eer ste helft van het jaar bleef de omzet ach ter bij die van 1961. Het exploitatiesaldo bedraagt 370.403 (v.j. 531.343), het winstsaldo 161.914 (f 222.480). Aan de al gemene reserve wordt 50.000 (v.j. nihil) toegevoegd. Voorgesteld wordt als bekend een dividend van 10 (v.j. 12) percent in contanten. De produktiedaling van wollen stoffen der Nederlandse industrie in 1962 met 6 percent tegenover 1961 is, volgens de di rectie, niet_ in de eerste plaats te wijten aan een beperking der aankopen van het Nederlandse publiek. Zij meent dat de ar beidstijdverkorting en personeelsgebrek hier een grote rol spelen. Wat de vooruit zichten voor het lopende jaar betreft meent de directie met een grotere produk tie en omzet rekening te kunnen houden, doch het is in de mode-industrie altijd riskant voorspellingen te doen. Gezien het gunstige beeld van de geboekte orders en de hogere produktie wordt gerekend op een tevredenstellend resultaat. De Stichting van de Arbeid heeft de salarisherziening voor de ongeveer 2.000 medewerkers van de radio-omroep en de televisie-instellingen goedgekeurd. In fe bruari hadden de werkgevers en de drie samenwerkende werknemersbonden (alger mene bond „Mercirius", Nederlandse Christelijke Beambtenbond en St. Fran- ciscus van Assisi) hierover overeenstem ming bereikt. Een bestuurder van „Mercurius' heeft meegedeeld, dat voor de hoogste salaris klassen een aanzienlijke salarisverbetering is tot stand gebracht. De verhogingen, die variëren van 5 tot 10 percent, hebben een denivellerend karakter. kwam. Hij verwacht dat de prijsverhoging van vandaag niet de laatste zal zijn. De maatregel van de heer Buisman keurt hij af omdat hij niet gelooft dat het boterprobleem daarmee wordt opgelost. Volgens hem kunnen de fabrieken niet plotseling overgaan van de produktie van bijvoorbeeld melkpoeder op die van bo ter, omdat zij al maanden vooruit con tracten hebben afgesloten over de ver koop van melkpoeder. De heer Van der Ploeg wil het vetgehalte van melk terug brengen van 3 op 2V2 pet. en de prijs van de melk gelijktijdig met 2 cent per liter verlagen. Een verlaging van het vet gehalte zal betekenen dat er 10.000 boter per jaar meer kan worden geproduceerd. „Om te voorkomen dat er een wilde toe stand zal ontstaan vind ik een prijsverho ging wel redelijk, maar de veertig cent die de heer Buisman meent te moeten vra gen acht ik wel wat hoog. Dit zei ons van morgen desgevraagd de voorzitter van het produktschap zuivel ir B. van Dam. Het is al eens eerder gebeurd dat hij een ini tiatief nam, waarbij echter niemand hem volgde. Op het ministerie van Landbouw verklaarde men ons dat de redenen die de heer Buisman ertoe hebben gebracht „zijn" boterprijs te verhogen niet bekend zijn. De minister heeft reeds op het stand punt gestaan dat producent noch consu ment gebaat is bij een sterk fluctuerende boterprijs. Tot nu toe heeft de minister geen bemoeienis gehad met de prijs van (verse) boter, wel met de koelhuis. Het kan echter gebeuren, dat met sterk oplo pende prijs de wens ontstaat om tot prijs- fixering over te gaan". Het boekjaar 1962 van Halberg n.v. (ma chinefabriek) sluit met een netto winst van 42.798 tegen 33.620 in 1961. Het winst saldo is in mindering gebracht op het ver liessaldo vorige jaren, dat pro resto nog 574.488 bedraagt. De feitelijke handels winst in 1962 bedroeg 23.800 tegen 14.600 in 1961, een stijging dus van ruim 60 percent tegen een verhoging van de om zet van circa 33 percent. Het verslag geeft een overzicht van het verlies, dat fiscaal nog gecompenseerd kan worden: verlies 1958 166.840 compen- sabel tot en met 31 december 1964, verlies 1959 34.608 compensabel tot en met 31 december 1965. De omzetten van het eerste halfjaar 1963 zijn ongeveer gelijk aan die in dezelfde periode 1962. Doordat er in de aflevering aan nieuwe magazijnen een vertraging is ontstaan, had de directie dit resultaat niet verwacht. Wanner de verkopen zich op hetzelfde niveau handhaven als van de laatste maanden, mag ook in 1963 weer op een hogere omzet worden gerekend. De di rectie meent dan ook haar vertrouwen in de toekomst te mogen handhaven. De omzetten van de afdeling magazijn inrichting zijn het sterkst gestegen. Er wordt dan ook naar gestreefd het pro gramma in deze sector zoveel mogelijk te completeren, zodat de activiteiten over een breder front kunnen worden gespreid. Het dividend wordt wederom gepasseerd. WASHINGTON (DPA) De wereldsi- garettenproduktie is in 1962 vergeleken met het voorafgaande jaar met 12.4 percent tot 2.388 miljard stuks toegenomen, zo meldt het Amerikaanse ministerie van landbouw. Zowel de percentuele als de absolute toeneming was de kleinste sinds 1954. In de periode 1959-'61 steeg de wereldsigaret- tenproduktie gemiddeld met 5 percent. De toeneming van de wereldproduktie in het afgelopen jaar kwam geheel voor rekening van de produktie van filtersigaretten die in de vrije wereld verder steeg. In het vandaag door de Organisatie van Economische Samenwerking en Ontwikke ling (OESO) gepubliceerde overzicht van de Britse economie wordt opgemerkt, dat de Britse overheid er op rekent, dat de in de laatste maanden van 1962 en de eerste maandan van dit jaar genomch' maatregelen ter stimulering van de binnen^ landse vraag in 1963 zullen leiden tot een toeneming van de totale vraag met iets meer dan vier percent. De Britse autori teiten hebben voor de eerste maal vast gesteld naar welke mate van economische groei gestreefd moet worden, namelijk na gemiddeld 4 percent per jaar. Dit vormt een nieuwe maatstaf aan de hand waar van men de regelende invloed zal kunnen beoordelen die van deze autoriteiten op het evenwicht tussen vraag en aanbod uit gaat. Gezien de omvang van de onderbezetting en de werkloosheid aan het begin van dit jaar zal de terugkeer tot een intensievere aanwending der hulpbronnen niet voor 1964 plaatsvinden. Het besluit dat men zich bewust is van het feit, dat de groei van de vraag een cumulatief en automatisch proces is, dat overmijdelijk tijd vergt. Er wordt aan toegevoegdl dat als de auto riteiten reeds dit jaar hadden willen komen tot volledige benutting van de produktie- capaciteit door de economie een voldoende krachtige stimulans te geven, men vrijwel zeker tegelijkertijd een proces op gang zou hebben gebracht, dat in de komende jaren een te grote vraag tot gevolg zou hebben gehad. Bovendien zou de investeringsvraag één van de sektoren van de binnenland se vraag die de meeste aanmoediging vereist het gevaar lopen te worden verdrongen door een te grote stimulering van de verbruiksvraag in 1963. Ten slot te is het bovendien van belang geheel te vermijden, dat de exportvraag niet meer bevredigend zou kunnen worden doordat de capaciteit voor andere doeleinden in beslag genomen zou zijn. In het licht van deze overwegingen schijnt het moeilijk de keus van de Engelse autoriteiten te be strijden. Een rationele koers van de vraag is een noodzakelijke voorwaarde, maar niet voldoende voor de expansie, aldus het overzicht. Het gaat aan de ene kant om te komen tot een betere coördinatie van de uitgaven waarop de regering zelf min of meer een rechtstreekse invloed uitoe fent en ze aan te passen aan de eisen van een groei van vier percent, en aan de andere kant om het nemen van de vereis- te maatregelen om een maximum rende- ment te verkrijgen van de arbeidsbron- nen waarover de economie beschikt. In verband hiermee worden de volgen de maatregelen genoemd: maatregelen ge richt op vergroting van de mobiliteit van de arbeiders, gewestelijke ontwikkelings plannen met het doel een betere verdeling te krijgen van de werkgelegenheid en ver groting van de mogelijkheden tot beroeps vorming. De opstellers van het overzicht zijn ech ter van mening, dat het ook gaat en dat dit een zeer belangrijke factor is om overreding van de werkgevers in de particuliere sector en van de vakbonden meer aan het nationaal belang te denken dan tot dusver. Het is in de eerste plaats van belang samen met de twee grote in- BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier luiden: Engels pond 10,05—10,15, Amerikaanse dollar 3,58—3,62. Canadese dollar 3,29—3,34. Franse frank (100) 73,35—73,85, Belgische frank (100) 7,13— 7.18, Duitse mark (100) 90,20—90,70, Zweedse kroon (100) 68.9069.90. Deense kroon (100) 51,8052,80. Noorse kroon (100) 50,00—51,00. Zwitserse frank (100) 83.40—83.90, Italiaanse lire (10.000) 57,50—59,50, Oostenrijkse schilling (100) 13,97'/i—14,07'/«, Portu gese escudo (100) 12,57'/i—12,72'/!, Spaanse peseta (100 grote coupures) 6,006,15. dustriële partijen vast te stellen waar dit nationaal belang werkelijk ligt. Vandaar de betekenis van de activiteiten van de Nationale Raad voor Economische Ontwik keling wanneer deze voor de komende ja ren kwantitatieve ramingen opstelt en daarbij de vertegenwoordigers van de ar beiders en de werkgevers betrekt. Wat de Britse betalingsbalans betreft wordt naar voren gebracht, dat het niet eenvoudig zal zijn een economische groei van vier percent te verwézenlijken en te gelijkertijd het evenwicht op de betalings balans te bewaren. Als het gewenste tem po tijdelijke tekorten in het betalingsver keer met het buitenland meebrengt zouden de internationale liquiditeitsmogeljjkheden waarover Groot-Brittannië kan beschikken door een beroep te doen op zijn eigen re serves alsmede op de diverse bestaande intergouvernementele regelingen zich vol doende moeten ontwikkelen om de situatie te verbeteren. Deze schikkingen staan Groot-Brittannië echter niet toe zich een permanent tekort op de hals te halen. Bij gevolg is een beslissende verbetering van de uitvoer onvermijdelijk als men het vast gestelde groeitempo wil handhaven, aldus het overzicht. CAIRO (AFP) Gisteren zijn 500 klei ne en middelgrote bedrijven van Egypte- naren of buitenlanders in Egypte genatio naliseerd; zo is meegedeeld door het blad „Al Ahram". Het zijn ondernemingen in de lichte industrie. Verleden week woens dag werden als bekend op een buitenge wone vergadering van de presidentiële raad in Alexandrië de nationalisatiemaat regelen goedgekeurd, waartoe de Egypti sche regering al had besloten. Volgens „Al Ahram" is de overneming der bedrijven zondagavond in het grootste geheim begonnen. Regeringscommissies hebben het beheer in handen genomen van alle ondernemingen die door het natio- nalisatiebesluit worden getroffen. TOKIO (AP) In juli heeft de produk tie van ruwstaal en ruwijzer in Japan een nieuw hoogtepunt bereikt. De totale pro duktie van ruwstaal is in juli 2.687.000 ton groot geweest, of wel 7 percent meer dan in juni. De produktie van ruwijzer be droeg in juli 1.691.000 ton, 4,4 percent meer dan in juni. De nieuwe recordproduktie is toe te schrijven aan de verzachting van de re stricties ten aanzien van de ruwstaalpro- dukties der grote Japanse staalfabrieken voor het binnenlands verbruik in het der de kwartaal. De produktie van warmge- walste staalprodukten is eveneens toege nomen: Het totaal van 1.820.000 ton lag 2,2 percent boven de juni-produktie. Advertentie Mevr. J. S.-van H. te H.: „Ik heb de behandeling 2x48 uur toegepast en ioas er toen zeker van dat de likdoorn eruit was. Ik kan üw zalf dan ook aan iedereen met dergelijke klachten ten zeerste aanbevelen." (Origineel ter inzage). voètbafse 2.45 f 2.45 z I a Vraag üw drogist of andere speciaalzaak INTERNATIONALS HOGER Het Damrak heeft de nieuwe beursweek ingezet met een tamelijk vaste stemming voor de internationale waarden bij de opening. De omzet was begin beurs aan de levendige kant, vooral in de Unileverhoek. Dit concern zal als gemeld woensdag het interimdividend 1963 bekendmaken. Over 1962 werd een interimdividend uitgekeerd van 1,60 ofwel 8 percent. De beurs ver wacht dat ook de eerste-halfjaarscijfers 1963 door het Unileverconcern spoedig zullen worden vrijgegeven. Philips ver beterde f 1,20 tot f 156,30. Aandelen Kon. Olie gaven een goed herstel te zien op 170,80 169,70). Eind vorige week onderging Kon. Olie een gevoelige koers daling op de eerste-halfjaarcijfers 1963, die nogal tegenvielen. AKU was prijshoudend op 484, zonder meer. Hoogovens openden vier punten hoger op 601, doch vielen terug tot 598 (597Vi). Zoals gemeld, is Amerika van plan in voerrechten te gaan verhogen op artikelen van de E.E.G.-landen, als de E.E.G. zich bij voortduring niet bereid toont de aan zienlijk verhoogde tariefmuur te verlagen voor bevroren Amerikaanse kippen. De Amerikanen hebben een lijst opgesteld van artikelen die in aanmerking komen voor verhoogd invoerrecht en ook Neder lands export naar Amerika kan daardoor bemoeilijkt worden. Eerst nadat het Amerikaanse publiek zich zal hebben uitgesproken over even tuele verhogingen (in verhoren voor be langhebbenden), zal de Amerikaanse re gering tot een keus uit de thans bekend gemaakte mogelijkheden besluiten. Wat Nederland betreft zal men kiezen uit de volgende produkten, die wij hier vermel den met, erachter, de waarde van de in voerrechten ervan in 1962 in miljoenen dollars. Elektrische scheerapparaten 6 Bepaalde bloembollensoorten 2.8 Dextrine 2.3 Coffeïne 0.8 Gelatine 0.5 Fotografisch papier 0.4 Stijfsel 0.2 In totaal wordt een Nederlandse uitvoer van 13 miljoen dollar met een verhoogd Lepra. In juli is bij de hoofdinspectie Van de volksgezondheid het zesde lepra- geval van dit jaar gemeld. Vorig jaar heb ben zich in Nederland elf gevallen van de ze ziekte voorgedaan bij mensen die uit Indonesië of Nieuw-Guinea waren geko men. De ziekte kan volledig genezen wor den. invoerrecht bedreigd. Wellicht wordt slechts de helft van deze export het slachtoffer van de „kippenoorlog", maar op dit momen: is het onmogelijk om te voorspellen, welke produkten zullen wor den getroffen. PARIJS (AP) Drie grote Franse autofabrieken hebben prijsverhogingen, variërende van 1.3 tot 3 percent, bekend gemaakt. Het zijn de Simca, Renault en Peugeot. Onder de modellen waarvan de prijzen zijn verhoogd, valt de Simca 1.000, die nu voor 6.450 franc zal worden verkocht. De Renault Dauphine zal 5.990 franc en de Peugeot 404 Berline 10.000 franc gaan kosten. Als reden van deze prijsverhogingen worden loonsverhogingen, hogere kosten van grond.stpffea.f(t} de gevolgen van. een vierde week betaalde vakantie voor de werknemers" opgegeven. De directie van Indola maakt bekend, dat het aanbod aan aandeelhouders van de N.V. Electrotechnische Mechanische Industrie (EMI) gestand wordt gedaan. Ruim 94 percent van de aandeelhouders van de N.V. EMI maakte gebruik van de gelegenheid om de aandelen van de N.V. EMI om te wisselen tegen aandelen van Indola N.V. Aagtekerk 12 v. Amsterdam n Bremerhaven. Abbekerk 12 v. Djibouti n. Penang. Abida 18 te Abadan verwacht, Achilles 12 v. Cristobal n. Curagao. Acila 14 te Cardon verwacht. Acmaea 12 te Portsmouth. Acteon 19 te Accra verwacht. Adonis 13 te Rotterdam. Adrastus 12 50 m. n.w. Finisterre n. Port Said. Alamak 12 170 m. n.w. Sokotra n. Jabaldhanna. Alchiba 13 te New York verwacht. Aldabi 12 250 m. n.o. Finisterre n. Las Palmas. Alkaid 12 v. Quebec n. Rotterdam. Alkes 12 te Marseille. Alkmaar 12 130 m. w. Algiers n. Montreal Almdijk verm. 14 v. Port Sudan n. Aden. Almkerk 12 v. Hongkong n. Hsingkang. Alphacca 12 te Hamburg. Alphard 12 v. Bremen n. Hamburg. Alwaki 12 v. Chalna n. Calcutta. Amsteldiep 12 v. Dairen n. Geelong. Amstelhoek 12 v. Yokohama n. Queensland, Amstelkroon 12 20 m. n.w. Jabal Attair n. Suez. Amstelland 13 te Buenos Aires verwacht. Amstelmeer 12 v. Calcutta n. Australië. Amstelmolen 12 200 m. n. Rabaul n. Mackay. Andijk 12 400 m. z. Kp. Race n. Charleston. Annenkerjt 12 140 m. z.z.o. Ouessant n. Antwerp. Area 12 te Curagao. Archimedes 12 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Arendskerk 11 v. Calcutta n. Chalna. Ares 12 370 m. z.w. Flores n. Antwerpen. Asterope 12 200 m. n. Madeira n. Savona. Atys 18 te Tamatave (Madagascar) verwacht. Avedrecht 12 te Port Said. Banggaai 12 te Tripoli. Bantam 13 te Port Said verwacht. Barendrecht 12 v. La Spezia n. La Skhirra. Batjan 13 te Buena Ventura verwacht. Batu 12 420 m. w. Finisterre n. Pt. Everglades. Bawean 12 v. Damman n. Rastanura. Bintang 13 te Port Swettenham verwacht. Borneo 12 te Bremerhaven. Breda 12 680 m. w. Azoren n. Santo Domingo. Burl S. Watson 12 220 m. w. Kreta n. Port Said. Bussum 12 110 m. n.o. Ushant n. West-Indlë. Caltex Amsterdam pass. 12 Kuria Murla n. Suez. Caltex Delft 12 25 m. z. K. Guardafui n. M'basa. Calt. Eindhov. 12 42 m. o.z.o. St. Vine. n. R'dam. Caltex Gorinchem 13 te Karlskrona verwacht. Caltex Madrid 12 in Golf v. Oman n. Rotterdam. Caltex Naples 12 220 m. z.w. R Fartak n. Bahrein. Caltex Nederland 12 te Suez v. Rastanura. Caltex Pernis 12 170 m. z. Goa n. Vlzagapatnam. Caltex Rotterdam 12 210 m. w. Beyrout n. Sidon. Caltex The Hague 12 v. Singapore n. Bahrein. Caltex Utrecht 13 t.e Dingle. Camerounkust 12 te Monrovia. Camphuys 13 v. Muscat n. Mukallah. Carrillo 13 te Corinto. Cartago 13 v. Cristobal n. Charleston. Casamance pass. 12 Las Palmas n. Dakar. Castor 12 te Lattakia. Celebes verm. 12 v. Kuwait n. Bushire. Chiron 13 v, Amsterdam te Rotterdam. Cinulia 12 660 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Cities Service valley Forge 12 45 m. n. Algiers naar Coryton.. Cradle of Lib. pass. 12 Gibraltar n. Isle of. Grain Crania 12 130 m. w.z.w. Ushant n. Curagao. Diemerdijk 13 v. Portland n. Stockton. Diogenes 13 te Mataranl verwacht. Doelwijk 12 te Lavera. Dorestad 12 te Punta Cardon. Drente 12 245 m. n n.o. Guardafui n. Damman. Echo 12 105 m. n.o. Kp. Verdische eil. n. Ceuta Eenhoorn 12 40 m. n.n.w. Tunis n. Rotterdam. Elizabeth Broere 12 te Bombay. Esso Den Haag 12 460 m. w. Banias n, Banias. Fina Nederland pass. 12 Muskat n Abadan. Forest, Hill 12 v. Tripoll n. Venetië. Forest Lake 12 v. Bahrein n. Ummsaid. Forest Town 12 95 m. n. Bahrein n. Aden. Gaasterdijk 13 te Le Havre verwacht. Gaasterland 12 te Cabedello. Gabonkust 12 te Antwerpen. Garoet 12 300 m. z.z.w. Walvisbaai n. Kaapstad. Geeststar 13 te Santa Lucia verwacht. Giessenkerk 11 v. Mombasa n. Aden. Goeree pass. 12 Str Bougaroni n. Port Kembla. Graveland 13 te Rio Grande verwacht. Grebbedijk 13 te Miami verwacht. Groote Beer 12 v. Southampton n New York. Groote Kerk 12 100 m. o. Port Sudan n. Aden. Guineekust 13 ten anker Lagos. Gulf Hansa 12 50 m. z.w. Kuria Murla n. R'dam. Gulf Holland. 12 150 m. o.z.o. P. Sudan n. Mena, Gulf Italian pass. 12 Kuria Muria-bay n. Suez. Hathor pass. 12 Wight n. Bremen. Hector 12 te Rhodos v. Lattakia. Hermes 13 te Rotterdam. Hollands Dreef 12 800 m. n.o. Yokohama (best.). Hoogkerk verm. 1 v. Colombo n. Aden. Inca 10 22 m. z.w. Kp. Spartel n. Cristobal. Irazu 13 v. Tocopllla n. Pacas Mayo. Isis 11 te Paramaribo. Ittersum 11 600 m. w. Fores Azoren n. Houston. Japara 12 66 m. z.w. Djeddah n. Aden. Jason 13 v. Rotterdam n. Antwerpen. Kabylia 16 te Curagao verwacht. Kalydon 13 te Curagao. Kara 12 v. Buenos Aires n. Curagao. Karachi 11 80 m. n. Pltcairn ell. n. Noumea. Karimata 13 te Noumea verwacht. Karimun 12 v. Bremen n. Hamburg. Karossa 13 te Banggai verwacht. Katelysia 12 te Saltend. Kelletla 15 te Curagao verwacht. Kenia 12 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kermia 19 te Pointe Noire verwacht. Khasiella 12 te Colomcha. Kieldrecht verm. 13 v. Rotterdam n. Bremen. Kopionella 18 te Buenos Aires verwacht. Koratia 12 te Petit Couronne n. Rotterdam. Korendijk 12 93 m. w.z.w. Landsend n. New York. Korenia 12 8 m. n.w. Ouessant n. Dakar. Korovina 12 240 m. o.n.o. Aden n. Gibraltar. Kosicia 13 te Puerto Miranda verwacht. Krebsia 13 te Mombasa verwacht n. Abadan. Kreeft 12 40 m. z.w. Casquets n. Vigo. Kreon 12 te Paramaribo. Kryptos 11 v. Trinidad n. Landsend. Kylix 12 v. Heysham n. Curagao. Laarderkerk pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Laertes 13 te Bangkok v. Singapore. Lelykerk verm. 13 v. Bremen n. Hamburg. Liberiakust 14 te Le Havre verwacht. Loppersum 10 te Houston. Maasdam 12 700 m. o. Kp. Race n. Cobh. Maashaven 13 te Lagos verwacht. Maaskerk 11 v. Bushire n. Kuwait. Marathon 12 030 m. n.w. K. Verde n. Paramaribo. Mariekerk 12 110 m. n.n.w. Lissabon n. Antwerp. Maron 13 te Puerto Limon. Mataram 12 v. Dar Es Salaam n. Lour. Marques. Meerkerk 12 330 m. z.z.o. Madras n. Madras. Mentor 12 v. San Juan n. Punta Del Gada. Merseylloyd 12 235 m. z. Sokotra n. Aden. Merwede 12 v. Abidjan n. Bremen. Merwelloyd 12 120 m. w.z.w. Kreta n. Lissabon. Moh. Reza Shha 12 350 m. z. Colombo n. B. Mash. Muiderkerk 12 rede Colombo. Munttoren 12 v. Rotterdam, 13 te Thameshaven. Naess Lion 12 75 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Neder-Elbe 12 v. Calcutta n. Penang. Neder-Waal 11 v. Penang n. Colombo. Nestor 12 te Piraeus. Nias 12 875 m. w. Madeira n. Madeira. Nljkerk 12 v. Le Havre n. Marseille. Oberon 12 te New York. Ocean Sprinter 12 v. Las Palmas n. Recife. Ondina 12 in Suezkanaal n. Rotterdam. Onoba pass. 12 Kp. Finisterre n. Mena Ay Ahm. Ootmarsum 12 500 m. z.w. Kp. St. Vine. n. Engel. Oranje 12 te Vlisslngen. Oranjefontein pass. 11 Dakar n. Teneriffe. Oranje Nassau 12 v. Aruba n. Puerto Limon. Oranjestad 12 275 m. n, Lissabon n. Lissabon. Osiris 13 op Orinocorivier Ossendrecht 12 rede Vitoria. Overijsel 12 150 m. n.n.o. Pt. Sudan n. Akaba. Pacaya 12 te Buena Ventura. Palamedes 13 te Matarani verwacht. Parkhaven 12 325 m. n.o. F. Noronha n. Maceió'. Pendrecht 12 460 m. z.w. Bermuda n. Paulsboro Pericles 12 160 m. n.o. Bermuda n. Rotterdam. P. G. Thulin 11 120 m. z.w. Lima n. Quintero Philidora 12 In Suezkanaal verw. n. Gibraltar. Philine 12 te Rot.etrdam. Phillppia 13 te Fawley verwacht. Prins Casimir 12 te Londen. Prins Maurits 12 280 m. o.z.o. Kp. Race n. Cadiz Prins der Nederlanden 12 te Amsterdam Prins Willem V 13 te Cleveland verwacht. Provemerssingel pass. 12 Glbralt. n. N.-Amerika. Purmerend 12 60 m. z.w. Finisterre n. Tranmere Pygmalion 13 te Rotterdam. Randfontein 13 te Amsterdam. Rempang 12 te Port Sudan v. Aden. Reza Shah the Great 12 60 m. o.n.o. Tunis naar Gibraltar. Riouw 12 15 m. zw. Gibraltar n. Safi. Roeblah pass. 13 Cuba n. New Orleans. Rondo 11 te Antwerpen, Rossum 13 in Panamakanaal n. San Francisco. Rotte 13 rede Lorenco Marques. Ruys 12 v. Singapore n. Hongkong. Rijnberk 12 105 m. z.w. Finisterre n. Port Said Salatiga 12 te Hamilton. Saloum 12 215 m. z.w. Kp. St. Vincent n. Brest. Sarpedon 11 320 m. w. Bermuda n. Curagao. Scheldelloyd pass. 12 Ouessant n. Duinkerken Schelpwijk 12 te Hamble v.. Stanlow. Schiedijk 12 140 m. z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Sepia 12 V. Singapore n. Mena Al Ahmadi Servaaskerk 13 te Rotterdam. Silindoeng 12 v. Ummsaid n. Das eiland. Smabang 14 te Tawau verwacht v Cairns. Smon 12 te Turks eiland. Skadi 12 v. Ceuta n. Aberdeen. Slamat 12 te Genua v. Napels. Soestdijk 12 v. Hamburg n. Bremen. Solon 12 te Georgetown. Spaarnekerk pass. 12 Kp. St. Vineent n, Kobe. Stad Delft 13 V. Lulea n. IJmuiden. Stad Gouda 10 v. IJmuiden n. Pepel Stad Maastricht 12 57 m. n.n.w. K. Blanc n. Pepel Ifad fr?"6ui' ,o2m' z'z'w' °uess n. Palermo. Stad Utrecht 12 120 m. z.w. Finisterre n. IJmuid Statue of Liberty 12 180 m. o. Malta n. Perz Gf Steven 12 te Beyrouth. Straat Colombo 11 v. Durban n. Singapore. Straat Frazer 12 200 m z. Monrovia n. Walvisbay. Straat Lombok 12 v. Mombasa n. Tanga. Stiaat Singapore 13 te Lourenco Marques verw. Steenwqk 12 170 m. n.o. Fayal n. Pascagoula. Straat Madura 14 te Durban v. Mauritius. Tahama 11 v. Mersin n. Landsend. Tamara pass. 12 Guernsey n. Tripoli. Telamon 12 v. Willemstad n. La Guaira. Tero 13 te Port Harcourt verwacht Tjiliwong 13 te Hobart verwacht Tjmegara pass. 12 West Flores n. Brisbane. Tjitarum 13 te Durban verwacht. Towa 12 v. Lissabon n. Rio de Janeiro. Triton 12 500 m. w. Finisterre n. Hamburg Tweelingen 12 v. Narvik n. Rotterdam. Van der Hagen 12 480 m. z.w. Kp. Leeuwin naar Melbourne. Van Heemskerk 12 170 m. n.n.w. Kaapst. n. Lobito Van Linschoten 12 te Abidjan. Van Noort 12 125 m. z.w. Makassar n. Latouka. Van Riebeeck 13 te Muscat. Vasum pass. 12 Aden n. La Spezia. Videna 12 30.m. z.o. Masira n. Mena. Vitrea 12 185 m. o.n.o. Aden n. Mena Al Ahmadi Vivipara 12 160 m. n.w. Port Said n. Mena. Vlist pass. 12 Kp. Serrat n. Landsend Waardrecht 12 320 m. n.w. Finist. n. Galveston Waibalong 12 te Mombasa v. Aden. Waikelo 13 v. Mombasa n. Mtwara. Westertoren pass. 12 Cochin n. Calcutta. Willem Ruys 12 140 m. n. Massawah n. Colombo Woltersum 13 te Jacksonville. Wonosari 12 v. Antwerpen n. Hamburg. Zaankerk 12 175 m. w. Bugo n Singapore Zafra 12 ter hoogte Muscat n. Rotterdam Zaria 13 te Mena Al Ahmadi verwacht Zuiderkerk pass. 12 Kp. Guardafui n. Aden. Vorige slotkoers VERHANDELDE FONDSEN 12 augustus 9 augustus Totaal 423 437 Hoger' 177(41,8»/») 192 (43,7«/o) Lager 136 (32,2»/») 141(32,3»/») Gelijk 110(26,0»/») 104(24.0»/#) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U483 Hoogovens 599600 Kon. Olie169,50—170,20 Philips 156,30-156,50 gl Unilever 168,70-169,50 gl Slot vrijwel op het laagste punt. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U481 Vj gb Hoogovens Kon Olief 168,50—168,80 f 168,70 Philips f 156,10—156,40 f 156.50 Unilever f 168,90—169,30 f 168.90 A'dam Rubber. 111»/# H.V.A. 1507. A.K.U 4827. ƒ129,— Hoogovens 597V: Philips Gem. Bez. f 156,55 Unilever 169,25 Dordtsche Petr. 7817. K. Ned. Petr. Mij. f 170,25 Holl. Am. Lijn. 130»/s K.L.M ƒ54,- K.N.S.M 1517» Ned. Stoomv. Mij. 138 Ommeren, Phs. v. 258Vj Scheepv. Un. Ned. 1387» 195,— ƒ112,50 226,— Unitas f 492,— Ver. Bezit v. 1894 f 136,— Amsterd. Bank 388 Ned. Handel Mij. 3667: Rotterd. Bank.... 3587» Twentsche Bank. 330 A'bert Heijn 625 Amstel Brouwerij 440 Berkel's Patent 249 Bols 992 Bührm./Tetterode 695 Fokker 360Vj Ford 892 b Gelder Kon. Pap. 245 Gist Spir.f. Kon. 374 Van der Heem 290 Heinekens Bier 485 Hoogenbosch Sch. 305 Indola 478 Kon. Zout-Ketjen 785 Müller Nat. Bezit 3191/i Ned. Kabelfabr. 468 Philips Pref f 61,60 185 Thomassen Dr. 802 Ver. Machinefabr. 230 Wensanen 433Vi Wilton Fijenoord 293 Zwanenberg-Org. 919'/j Billiton Mij. II 419 Aluminium Ltd... 25 Vj American Motors 18% Anaconda 47 Vj Bethlehem Steel 30'/» Cities Service. 707. Geenral Motors. 717» Kennecott Copper 727. Republic Steel 37 7j Shell Oil 441/» U.S. Steel 48'/j Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Wall Street gisteren de koersstijgin gen voortgezet. Winstnemingen aan het eind zorgden er echter voor dat stijgingen beperkt bleven tot ongeveer twee dollar. Het sterkst liepen op staal-, elektronische-, spoorweg- en openbare nutsfondsen. De meeste olies daarentegen waren lager. Van de 1293 verhandelde fondsen waren er 684 hoger, 390 lager en 255 sloten onveranderd. De omzet steeg tot 4.770.000 shares tegen 4.05.000 shares vrijdag. De Dow Jones-indices: industrie 710.27 1.88), spoorwegen 171.10 0.49), open bare nutsbedrijven 143.22 1 13). (Van onze correspondent) Goedewaagens Koninklijke Hollandsche Pijpen- en Aardewerkfabrieken N.V te Gouda, gaat een deel der produktie over brengen naar Nieuw-Buinen waar in de door de Heven Confectiefabriek N.V. De Levita verlaten fabriekshal een nieuw be drijf wordt gevestigd. De produktie begint waarschijnlijk op 15 september. In hoofd zaak zullen er de eenvoudige artikelen, zoals souvenirwerk, worden vervaardigd, maar in de toekomst denkt men ook het draaiwerk te fabriceren, wanneer de per soneelssterkte tot ongeveer 30 personen zal zijn opgevoerd. Wm H. Müller en Co n.v. heeft het ge hele aandelenkapitaal van Van Seumeren Transportbedrijf n.v. te Uithoorn overge nomen. Het bedrijf zal in zijn huidige vorm worden voortgezet, aldus de directie. Van Seumeren was tot op heden een familie vennootschap met een aandelenkapitaal van 40.000. Het goederenvervoer van al lerlei aard geschiedde met trucks en op leggers over geheel Europa.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 8