Bill Arce zag kans omstandigheden te Nederlandse doorgronden I I Gangmaker Meuleman bleef met Timoner boven in baan rijden w Zonder zelf te spelen behaalde HHC westelijk kampioenschap In Scheveningen zitten de geplaatsten nog steeds stevig in het zadel BJMI 25 AUGUSTUS f 54.188,75 NU AL IN DE POT Amerikaan zit nog boordevol plannen Tafeltennisstrijd niet in Engeland Drietal leidt in Arnhem Koersen Hilversum Bloemendaal stapt lste klasse binnen Straks zes banen bij wedstrijden om de Europese titel op Bosbaan? Damesploeg tegen Franse atletes Jeugdspelers geven niet altijd het goede voorbeeld Ongekend spektakel in Ol. stadion bij de revanches Feijenoord bleef met 2-1 voor HPC promoveert VOOR DE EXTRA PRIJS WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 11 Donderdagmiddag keert honkbalcoach terug naar de Verenigde Staten Beenbeschermers Acht honkslagen Belfroid naar Hillegom .;lk. t Strafzaken bij KNVB Zege van 4-1 op de Polar Bears uit Ede Donderdagmiddag om half twee zal dr. William B. Arce in gezelschap van zijn vrouw en drie kinderen met een K.L.M.- vliegtuig naar de Verenigde Staten terug keren, na een eenjarig verblijf in Neder land. Ongetwijfeld doen zeer vele honk balofficials en spelers van het Nederlands team hem uitgeleide, want donderdagmid dag vertrekt een Amerikaanse honkbal- coach die in dat ene jaar, dat hij verlof kreeg van zijn universiteit honkbal in Nederland op een hoger plan te brengen, wonderen heeft iierricht. Niet alleen als coach, maar ook als paedagoog. We hebben Bill Arce van nabij meege maakt bij jeugdtrainingen. Na iedere trai ning was hij doodmoe, maar altijd nog bereid over honkbal te praten. Voor iedere speler, goed of slecht, jong of oud, had hij lof. Steeds prees hij de goede dingen, daarbij vriendelijk de fouten corrigerend. Dat deed hij in Haarlem, Amsterdam en Rotterdam. Maar ook in Maastricht, Ant werpen, Zwolle, Amersfoort, Apeldoorn en zelfs in Friesland. Dag in, dag uit. Boven dien probeerde hij steeds de Nederlandse omstandigheden te doorgronden, een moei lijke zaak daar deze totaal, maar dan ook totaal verschillen van de Amerikaanse. En juist dat laatste streven kan niet ge noeg worden gewaardeerd. Zijn voorgan ger Ron Fraser die overigens de basis legde waarop Arce zo succesvol kon voort bouwen heeft de Nederlandse honkbal omstandigheden nooit begrepen. Na enkele weken gaf hij het al op. Arce daarentegen ploos alles na en zijn bevindingen legde hij vast in een rapport, zodat zijn opvol ger Allen zich al snel een goed oordeel kan vormen over zijn taak. Vooral de jeugdtrainingen zijn voor Arce een volledig succes geworden. Dat kon ook niet anders. Iedere jongen die onder zijn leiding trainde ging voor hem door het vuur. Na afloop van een jeugdtraining in Haarlem borg Arce zijn honkbalspullen achter in zijn auto. Toen passeerde een jeugdig achtervangertje, die hij terugriep: „Kees, heb jij beenbeschermers?" De jongen antwoordde dat hij zijn hand schoen nog aan het afbetalen was. „Hier heb je er een paar. Gebruik die tot je zelf een paar kunt kopen en geef deze dan aan een andere catcher" Is het een wonder dat het betrokken Haarlemmertje alles, maar dan ook alles voor „zijn" trainer overhad? Ook in het Nederlands team verrichtte Arce wonderen. Hij leerde de spelers hoe een wedstrijd moet worden gespeeld, dat ook de spelers in de dugout een taak heb ben. Wij kennen oudere spelers die in het afgelopen jaar plotseling tot de ontdekking kwamen dat de gezelligheid die vroeger op de honkbalvelden heerste toen de spe lers nog tussen het publiek zaten niet te vergeefs verloren was gegaan. Dat ook is het werk van Arce geweest. Het bestuur van de Europese Tafelten nis Unie heeft bekendgemaakt dat de Europese kampioenschappen 1964, die waren vastgesteld van 8 tot 15 augustus in Crystal Palace, niet in Engeland zullen worden gehouden, aangezien dat land niet kan garanderen dat deelnemers uit alle landen inderdaad in het toernooi kunnen uitkomen. Zoals bekend is het onwaarschijnlijk, in verband met de multilaterale afspraken tussen de NATO-landen met betrekking tot de toelating van Oostduitsers, dat de tafeltennissers uit Oost-Duitsland een in reisvisum zullen krijgen voor het Ver enigd Koninkrijk. Het staat nog niet vast waar het toer nooi nu in 1964 zal worden gehouden. Dinsdagmorgen is in Arnhem de tweede inde gespeeld voor het open schaakkam- p oenschap van Nederland. De uitslagen waren: Van Donk (Dordrecht)—Bredewout (Zwolle) 0-1; Tilstra (Harlingen)—Van Oosterom (Hilversum) 1-0; Te Velde (Gro ningen)Dries (Rotterdam) 1-0; Hoogen- doorn (Dordrecht)Van der Pol (Leeuwar den) afgebr.; Crabbendam (Amsterdam) De Bondt (Rijswijk) 1-0; Scheffer (Gronin gen)Kerkhoff (Rotterdam) 1-0. In de avonduren werd de vierde ronde gespeeld: Van DonkScheffer 1-0; Brede wout—Tilstra, remise; KerkhoffDe Bondt 1-0; Van de TolDries 1-0; Van Oosterom —Crabbendam 0-1; Te Velde—Hoogen- door"' remise. Na vier ronden hebben Te Velde, Van Donk en Crabbendam de leiding met elk twee punten. De uitslagen van de dinsdagavond In Hilver sum gehouden draverijen luiden: Noorwegcnprijs (1500 m.): 1. Christine Mae 1.35.1; 2. Vora VP: 3. C. Alkestis van E. Winn. 3.60: pi 1,80, 1.80, 1.50: cov. 5.40; gek. 16.60, Oostenrijkprljs (2040 m.): 1. Boogie Hollandia 1.31.2; 2. Anton; 3. Bram Williams. Winn. 5.90: pl 3.00. 3.30, 5.10; cov 8.40: gek. 19.30. Pakistanprijs (2000 m.), eerste afdeling: 1. Arc tic van 's-Gravenhof 1.27.3; 2. Annie Norma; 3. Barry Williams. Winn. 8 20; pl. 2.40, 2.10, 1.80; cov "l2.80: gek. 7.00; trio 3172.80. Pakistanprijs. tweede afdeling: 1. Aalscholver S 1.27.3; 2. Astra T; 3. Zelonus K. Winn. 1 5.80; pl 1 70. 1.70. 4.10; cov. 3.90: gek. 16.60. Criterium der 4-jarigen (2400 m.): 1. Astyanax 24 2: 2. Amad Kinley; 3. Ammettiena van Tmuiden. Winn. 3.20; pl. 1.60, 2.30, 3.80; cov. 70; gek. 8.00. Polenprijs (2000 m.): 1. Axel Hollandia 1.26.7: 2. "slda's Happinescs: 3. Zippy Erebus. Winn. 4.90; jl 3.00, 2.80, 5 70; cov. 6.80; gek. 16.50: trio 356.20. Portugalprijs (2000 m.): 1. Vitalis 1.24-: 2. Wendy lollandia; 3. Turdus Musica S. Winn. 1.90; pl. ro, 1.30, 2.70; cov. 3.10; gek. 4.10. Roemenieprijo ((2420 m.): 1 Zion B 1.26.6; 2 Zahir B; 3, Ydeal Double Winn. 3.40; pl. 1.60. 00, 90: cov 4 60: gek. 8.30. otalisator-omzet: 150.715.50. Do hoogtepunten van zijn verblijf in Ne derland moeten de wedstrijden van het Nederlands team tegen de Sullivans zijn geweest. Geleund op het hek van de dugout heeft ook Bill Arce toen genoten van het weergaloos knappe spel van 2ijn jongens. Zelfs in weersomstandigheden, waarbij burgers nog niet eens hun vuilnis emmer buiten durven zetten, speelden de Nederlanders een schitterende wedstrijd. Ook de 120 zege die onlangs in Rotter dam op de Belgen werd behaald was een fraaie beloning voor Arce, niet door de orde van grootte der overwinning maar door de manier waarop die zege werd be haald. De KNHB bezit een „slugger", een klei nood dat ieder jaar wordt uitgereikt aan iemand die zich voor honkbal in Neder land uitzonderlijk verdienstelijk heeft ge maakt. Zo er ooit iemand deze „sluggei;" heeft verdiend, dan is het dr. William B. Arce in het afgelopen jaar. In gesprekken met de vertrekkende coach is ons gebleken, dat Bill Arce nog veel plannen heeft. Plannen die voor het Nederlandse honkbal uiterst belangrijk zijn. Arce moet daarvoor nog veel rege len in de V.S., maar een ding staat vast: donderdag zien we Arce niet voor het laatst. Wel neemt de KNHB dan voorlopig afscheid niet alleen van een goede coach, maar tevens van een vriend. Nu het einde van de softbalcompetitie in z'cht komt. volgen de beslissingen elkaar in een snel tempo op. HHC werd zonder te spelen DSS verspeelde een punt aan Onze Gezellen voor de achtste maal westelijk kampioen. Bloemendaal behaalde dankzij een duidelijke zege op THB het kampioenschap en promoveerde. HHC 4 volgde het voorbeeld aan het eerste, werd kampioen en trad de 3de klasse binnen. De wedstrijd DSSOnze Gezellen ken merkte zich door grote spanning. Behalve voor beide ploegen was de uitslag ook be langrijk voor HHC. Puntenverlies voor DSS betekende voor „de Reds" het kampioen schap. Nadat Onze Gezellen via Ria van der Putten de leiding had genomen schon ken runs van Tinie Hardevelt en Loes van Galen DSS een 2-1 voorsprong. Een fout van korte stop Dinie Zwaneveld stelde Loes Spijker in staat de gelijkmaker te scoren. In de derde slagbeurt sloeg Onze Gezellen echter opnieuw toe. Honkslagen van Marian Eerdmans, Truus Rooyers, Marjan van de Raadt en Loes Spijker brachten de ploeg uit Haarlem-noord op 4-2. Een fout op een slag van Tnie Swart leverde zelfs 6-2 op. DSS kwam echter terug. Met drie hon ken bezet was een tik van Corrie Hooge- boom goed voor twee runs en toen An Kroon bovendien het thuishonk stal was het verschil weer één run. Honkslagen van Ja- nette Lacourt, Toos van Galen en Dinie Zwaneveld brachten DSS met 7-6 weer aan de gunstige kant van de score. Toen Ludi Handgraaf dankzij een fout het evenwicht herstelde steeg de spanning ten top. Nog één keer kon DSS door een fout met 8-7 de leiding nemen, doch honkslagen van Marjan van de Raadt en Tinie Zwart brachten Onze Gezellen op de valreep naast DSS. De laatste DSS-slagbeurt sor teerde geen effect. Wel drong Janette La court nog gevaarlijk tot op het derde honk door, doch een sluitend veldwerk van Onze Gezellen deed de laatste kampioen illusie van DSS in rook op gaan. De Amsterdamse derby tussen OVVO en DEC had tot aan de zesde innings een spannend verloop. Op dat ogenblik leidde OVVO met 3-2 door het beter gebruik ma ken van de kanten. Zes honkslagen in de zesde innings vernietigden alle DEC-illu- sies op een eerste zege. Tien OVVO-runs werden gescoord alvorens de laatste nul viel. Aanvankelijk scheen EDO in Heemstede revanche te gaan nemen voor de eerder geleden nederlaag (10-3) tegen de Pinquins. In de tweede innings konden de rood-zwar- ten de opgelopen achterstand van 1-0 dank zij enkele vrije lopen, kostbare fouten en een honkslag van Suus Kops omzetten in een 4-1 voorsprong. Een fout betekende een innings later zelfs 5-1. Hierna had EDO ech ter al zijn kruit verschoten. Slagwerk van de gezusters Veenstra leverde zowel in de derde als vijfde innings twee runs op. Op de valreep trok De Pinquins zelfs de ge hele winst naar zich toe toen A. Timmer kon scoren op een honkslag van Hetty Veenstra. De stand: HHC OVVO De Pinguins DSS 13 24 14 19 14 18 13 17 H C K EDO T Y B B DEC 12 11 13 9 15 9 14 1 Onze Gezellen 14 14 Na twee maal op de valreep te zijn ge strand slaagde Bloemendaal er bij de der de poging in de eerste klasse te berei ken. Concurrente THB werd reeds in de eerste slagbeurt voor een 2-0 achterstand geplaatst. Op het goede werpen van Jetta van 't Land en uitstekend veldweejc «kreeg de ploeg uit Aerdenhout vrijwél géén kans. Goed honklopen van Corrie de Jong en Sjaan Gaartman pluseen honkslag van Inge Termaat vergrootte de voorsprong tot 5-0. Pas in de laatste slagbeurt kon THB, nadat Bloemendaal inmiddels de score tot 7-0 had opgevoerd, de eer redden. Ook te gen VVGA bewees Bloemendaal nog eens overduidelijk de klasse van zijn ploeg. Met 25-1 werd gezegevierd. Onderaan zal de be slissing pas in de laatste wedstrijden kun nen vallen. Zowel VVGA als EDO 2 rest nog één wedstrijd. De rserves van EDO hebben echter één punt meer. Afdeling 28 geeft iedere week opnieuw verrassingen. De Meteoor, het gehele sei zoen boven aan, moest deze plaats na een 14-9 nederlaag tegen SIC aan deze club afstaan. Tot aan de vierde innings ging de wedstrijd gelijk op. Met een 7-6 voordelige stand voor DIC was nog van alles moge lijk. Toen echter sloeg de DIC-ploeg zijn slag. Niet minder dan 8 honkslagen daal den tussen de verraste De Meteoor veld- sters. Alvorens de laatste nul viel leidde DIC met 14-6. Een home-run van N. de Zinger deed de Meteoor nog inlopen tot 14-9, doch de winst bleef in Haarlem. Een avond later vond ook DIO zijn Wa terloo. Aanvankelijk leek de wedstrijd te gen HHC 2 geen moeilijkheden of) te le veren. Reeds na twee innings leidde men mede door falend veldwerk met 7-0. Lang zaam begon HHC 2 iets van deze achter stand in te halen. Bij net ingaan van de laatste slagbeurt was de stand dan ook onverwacht 7-7. Met reeds twee nullen kon Alie Eggink toen op een honkslag van Nan Westera de winnende run scoren. Deze verrassende nederlaag gaf Terras vogels, dat met 10-6 over SC Haarlem ze gevierde, nog een kleine kans op de titel. „Wij zullen kijken hoe de wedstrijden deze week op het Bagsvaerdmeer verlo pen", zei de roeibondvoorzitter drs. Chr. v/d Ploeg, meer dan verheugd, na af loop van het FISA-congres waarin de Eu ropese titelwedstrijden van 1964 aan Ne derland waren toegewezen. „Als mocht blijken dat de 12'/» meter brede banen, die hier zijn uitgezet, technisch geen be zwaren opleveren, zullen wij zeker nog bezien of wij bij de Europese kampioen schappen in Amsterdam, zes in plaats van vijf banen kunnen uitzetten". De breedte van 92 meter die de ver beterde Bosbaan krijgt geeft theoretisch de mogelijkheid zes banen van 12'/z meter uit te zetten. Het blijft echter de vraag of het voordeel van een extra-baan op weegt tegen de bezwaren die de roeiers, zeker bij winderig weer, zullen ondervin den. De vreugde van de Nederlandse afge vaardigden behalve FISA-official drs. van der Ploeg woonden de roeibondbe- stuurders Schmoutziguer, Buseman en Meyes '^et congres bij was dinsdag groot. Het optimisme werd nog versterkt door een uitlating van de burgemeester van Vichy, die de kansen van zijn stad verdedigde bij de verkiezing van de plaats waar de wereldkampioenschappen 1966 moeten worden gehouden. De Fransman verklaarde dat de Franse regering al had toegezegd dat indien Vichy zou worden uitgekozen, de eventuele Oostduitsers die worden opgenomen in de gezamenlijke Duitse ploeg allen een inreisvisum zullen krijgen. Achteraf bleek dat ook Denemarken een soortgelijke toezegging heeft gedaan. In FISA-kringen wordt over het algemeen aangenomen, dat bij de Europese kam pioenschappen van Amsterdam het pro bleem van de inreisvisa voor Oostduitse sportlieden zich niet zou voordoen. Voor het eerst sinds vele jaren zullen bij de huldigingen van de kampioenen weer volksliederen worden gespeeld en de nationale vlaggen worden gehesen. Het be stuursvoorstel om nu het nationale karak ter aan de ereceremonieën te ontnemen werd met 15 tegen 37 stemmen verwor pen. President Thomas Keiler (Zwitser land), die ook ditmaal het congres leidde, werd als president van de FISA herko zen. secretaris-penningmeester Charles Riolo (Zwitserland) werd eveneens bij ac clamatie herbenoemd. Van de drie vice- presidenten moest echter de Tsjech Jaro- slav Myslivecek plaats maken voor de Pool Marchlewski. De VSV-er Belfroid, die niet in Telstar de combinatie van VSV en Stormvogels is opgenomen, heeft overschrijving aan gevraagd naar de nieuwe tweedeklasser Hillegom. Hij zal vermoedelijk de rechts- halfplaats gaan bezetten. Voor het overige zijn er weinig veranderingen te verwach ten bij Hillegom en men wil dan ook zo veel mogeïijk met het kamipoenselftal in de "tweede klasse "debuteren. Wanneer het eerwaardige comité, dat in het Wimbledon-toernooi over het plaat sen van de spelers en speelsters beslist, kennis zou nemen van het verloop van de Nederlandse kampioenschappen, dan zouden de heren gevoelens van schaamte en jaloezie nauwelijks kunnen onderdruk ken. Immers, zo snel als in de laatste juni- week de ene geplaatste deelnemer na de andere op het Wimbledon-gras struikelde, zo stevig zitten in Scheveningen alle „seeds" nog in het zadel. En bij dat ontbreken van de toch altijd pikante verrassingen, viel er ook op de tweede dag van het toernooi om de nationale titels op en rond het METS-centrecourt weinig opvallends te beleven. Dat neemt niet weg, dat er in sommige partijen voortreffelijk tennis is gespeeld en dat opnieuw kon worden vastgesteld, dat, hoe matig de verrichtingen van de Nederlandse top in internationaal ver band nog steeds zijn, van een duide lijke niveau-verbetering in algemene zin sprake is. De wijze bijvoorbeeld, waarop de 17-ja- rige Van Slooten zijn als nummer 2 ge plaatste rivaal Piet van Eijsden partij gaf, viel zonder twijfel te loven. "Can Eijsden is in goede vorm en hij won gemakke lijk (6-2 6-3 6-3), maar Van Slooten kwam in de strijd om het punt telkens ver der dan de eindcijfers doen vermoeden Gesteund op zijn goede, maar nog niet geheel vaste service kon hij menige aan val opbouwen. De routine en de vaart en ook de betere controle van Van Eijsden waren hem echter te machtig. Ton Okker, Willem Maris en Jan Hajer hadden hun slachtoffers ook snel in de hoek waar zij hen hebben wilden. Kara moy deed het anders. Eigenlijk moet men constateren, dat Karamoy een plaaggeest is die zich niet tevreden stélt met een zo snel en zo pijnloos mogelijke behande ling van zijn zwakkere tegenstanders. Hij houdt ervan zijn slachtoffers uit te putten tot zij er haast bij neervallen. Theo van der Broek heeft kilometers en kilometers over de baan gejaagd om de lobs, drop shots, gecamoufleerde volleys en wat er al niet meer van Karamoy's racket kwam Timoner De Nederlandse damesatletiekploeg, die zondag 18 augustus in Delft tegen Frank rijk uitkomt, is als volgt samengesteld 100: Ellen Ort (Atmodes) en Joke Bijle- veld (Celebes); 400: Tilly van der Zwaard (Sagitta) en Geesje Soesbeek (AVGG '26); 800: Gcrda Kraan (Bataven) en Janny van Eyck-Vos (GAC); 80 horden: Lia Hinten (K en K Tilburg), Toos Mutter (Sagitta); verspringen: Corrie Bakker (Athleta) en Liberta Lansink (Memphis); hoogspringen: Marjan Thomas (DEM), Anneke Leenstra (Athleta); speerwerpen: Wil Hulshof (Ba taven), Henny .de Bruin (V en CK discus. Loes Boling (Sagitfa1), Esther Schot (Delta Sport); kogel: Els van l)Joorduyn (Sagitta) Corrie van Wijk (DEM); 4 x 100 meter: I Truus Cruiming, Joke Bijleveld, Ellen Ort Annie Vonk (ADA). Blijkens het jaarverslag van de straf- commissie van de Koninklijke Nederland- sche Voetbalbond beeft het seizoen 1962— 1963 een record gevestigd met niet minder dan 1711 strafzaken. De in dit seizoen aan de verenigingbesturen verzonden circulai res, waarin een beroep werd gedaan op een sportievere houding c.q. gedrag van het publiek, spelers en grensrechters, heeft naar in het verslag wordt geconstateerd weinig of geen merkbare invloed gehad. Het aantal strafzaken dat de jeugd op haar debet heeft staan, is zeer bedenkelijk. Het zou derhalve naar het oordeel van de strafcommissie aanbeveling verdienen de betrokken verenigingsbesturen erop te wij- zene, dat het met deze toekomstige top- spelers de verkeerde kant opgaat. Tal van jeugdspelers hebben reeds enkele aante keningen op hun strafkaart, waarvan di verse gevallen voor overtredingen van zeer ernstige aard. District West I steekt bijzonder ongun stig af bij de overige districten. In verge lijking tot het vorige seizoen werd in West 1 namelijk een stijging van 381 naar 441 strafzaken, dus met 60 of 15,7»/» geno teerd. In West I steeg het aantal van 317 naar 331, dus met 14 of 4,4«/o; in Zuid I van 233 naar 240, met 7 of 3°/o. De Belgische gangmaker Meuleinan heeft met ouu-wereiciKampioen Guiiermo Timo ner achter zich dinsdagavond voor een ongekend spektakel gezorgd in het Olym pisch stadion. In de wegens regen uitge stelde staycrweustrijd voor prors, onuer- deel van de revanches van de wereldkam- pioenscnappen, had Meuleman de Span jaard al snel naar de eerste plaats ge voerd. De rit scheen een vrij tam verloop te krijgen, maar toen na ongeveer 100 van de 2U0 te rijden ronden wereldkam pioen Leo Proost en de Duitser Karl Heinz Marsell, respectievelijk in tweeue en en derde positie rijdend, Timoner gingen aanvallen, werd het snel anders. Gangmaker Meuleman bleqf tamelijk halsstarrig boven in de baan rijden, waar door niemand de kans kreeg te passeren. Een waarschuwing hielp niet, twee boetes evenmin en toen besloten de wedstrijd commissarissen Meuleman en Timoner uit de strijd te nemen. De Belgische gang maker negeerde echter ook de rode vlag en daarop raakten de wedstrijdcommissa rissen duidelijk in paniek. Terwijl de geïrriteerde Proost een dol drieste poging om Timoner binnen door te passeren maar net zag mislukken, richt- te speaker Steenbergen met van emotie overslaande stem de ene waarschuwing na de andere tot Meuleman, die echter stoi- cijns bleef doorrijden. De geprikkelde Belg voerde zelfs het tempo op, hield constant de buitenbocht en liet zich door het bege leidende fluitconcert van het publiek ook al niet intimideren. Meuleman en Timoner waren en bleven eerste, hoewel zij zich reeds tientallen ronden voor het einde ge diskwalificeerd wisten. Wereldkampioen Proost werd het slacht offer van dit alles, want kort na zijn mis lukte poging om Timoner binnendoor te passeren moest de onthutste Belg de Duit ser Marsell de tweede plaats laten, die op dat moment in feite reeds de eerste plaats was. Proost ondernam enkele ronden voor het einde nog een spektaculaire slotaanval. Hij naderde leider Marsell tot op enkele meters, maar toen lieten de Nederlander Koch en de nog altijd in de baan zijnde Ti moner duidelijk zien, dat zij Proost de ze ge niet gunden. Kort voor Marsell rijdend lieten zij deze twee ronden voor het ein de ongehinderd passeren, waarna Timo ner het eindelijk voldoende vond en de baan verliet, terwijl de kansloze Koch zijn reserves aansprak om Proost te dwarsbo men in zijn poging alsnog langs Marsell te komen. Voor gangmaker Meuleman was het slot bepaald onprettig. Door de wedstrijdcom missarissen werd hem een boete opgelegd van 500 terwijl de Belg voorts werd ge schorst voor een periode van een maand. Deze schorsing zal worden doorgegeven aan de KNWB alsmede aan de UCI (Inter nationale Wielerfederatie). De wedstrijd kreeg de volgende uitslag: 1. Marsell (Did) achter De Graaf 100 km in 1 uur 16 min. 21,2 sec.; 2. Proost (Belg) achter v. d. Bossche op 20 meter; 3. Tiefen- thaler (Zwitserl.) achter Grolimond op 150 meter; 4. Koch (Nederl.) achter Pelser op 375 meter. Joop Captein (Ned.) en De Paepe (Belg) staakten de strijd. De Spanjaard Timoner werd uit de 'wedstrijd genomen. Jan Hajer te achterhalen. En meestal ook nog ver geefs. Het werd 6-3 8-6 6-1. Bij de dames kwamen Eva de Jong (6-0 6-2 tegen Corrie Siemers), Anja Le- poutre (6-4 6-2 tegen Hetty Baas), Jenny Ridderhof (6-1 6-1 tegen Reineke van der Linden) en Trudy Groenman (6-4 6-2 tegen Ria van der Hage) in de kwartfinales. Ook dat ging snel in zijn werk, al had Trudy Groenman in het begin even moei te met de felle en snelle, eveneens links handige Zeeuwse Ria. Dames-ennkelspel: tweede ronde: mej, B Stöve versl. mej. M. Tervoort 108 63; mei. E. Rinkel versl. mej. A. Blom 61 62; mej. E. Krocke versl. mevr. N. Verschuren 63 64. Derde ronde (achtste finales): mevr. E. de Jong versl. mej. C. Siemers 6—0 6—2; mej. A. Lepoutre versl. mej. H. Baas 64 62; mevr. J. Ridderhof versl. mej. R. van der Linden 61 61; mej. T. Groenman versl. mej. R. van der Hage 64 62. Heren-enkelspel: tweede ronde: W. Maris versl. W. Arends 6—0 63 62; W. Breukink versl. E. van Lith de Jeude 7—5 6—3 3—6 7—5; R. van Gel der versl. R. Adan 86 2—6 6—4 6—2; P. Scholtz versl. J. Wittekamp 46 62 6—2 63: T. Okker versl. F. van Brunschot 6—2 6—2 6—3: A. Kloezen versl. C. Nieland 6—3 6—8 6—2 2—6 6—4: E. Schnei der versl. F. Koerts 6—2 8—6 8—6; P. Veentier versl. E. Knol 64 2—6 6—4 0—6 6—4; P. van Eijs den versl. B. van Slooten 6—2 6—3 6—3; J. Beu kers versl. F. Lucassen 36 63 2—6 64 9—7; L. Karamoy versl. Th. van der Broek 6—3 8—6 6—1: F. de Kort versl. R. Kuypers 64 36 61 26 6—1: J. Hajer versl. H. Weijerman 6—0 6—1 6—1: H. Bokdam versl. H. Haks 6—3 3—6 6—1 6—3: J. Goris versl. R. van Blerk 6—1 6—1 9—7; S. Hui- zinga versl. H. Bitter 6—0 6—2 60. De Rotterdamse ere-divisieclub Feije noord heeft dinsdagavond in Rotterdam voor ruim 45.000 toesohouwers met 2-1 ge wonnen van Real Saragossa uit Spanje. Bij de rust leidde Feijenoord door 'n doelpunt van Henk Groot met 1-0. Na de rust scoor de dezelfde speler opnieuw. Elf minuten voor tijd kwamen de Spanjaarden op 2-1 door een treffer van Marulino. Feijenoord speelde in de volgende op stelling: doelverdediger: Pieters Graafland; achter: Haak en Veldhoen; midden: Klaassens, Kerkum (na rust Kraay) en Bennaars; voor: Bergholtz, Kreijermaat (Bouwmeester), Van der Gijp (Kruiver), Groot en Moulijn. Advertentie Vergezeld van een groot aantal supor- ters trok HPC dinsdagavond naar Utrecht om in de Liesbosch de strijd aan te bin den tegen Polar Bears uit Ede om een plaats in de eerste klasse van de water- polocompetitie KNZB. De grote Heem- steedse schare heeft reden tot juichen ge had, want met de uitslag 4-1 is HPC ge promoveerd naar de eerste klasse. De eerste periode werd er aan beide kanten slecht gespeeld en de doelman van Polar Bears gaf er spoedig blijk van dat hij heel wat mans was. Wel kreeg HPC in de eerste periode een spelersmeerder heid, maar daar bleef het bij. In de twee de periode schoot Cas Wiers HPC naar 1-0 en kwamen de ploegen compleet in de strijd. Het was voor kort, want nu kreeg Polar Bears een spelersmeerder heid en dat betekende 1-1. In het veld toonde HPC in de derde periode enig over wicht, maar de Edense doelman bleef op dreef. Toch moest hij voor een schot van Wiers het hoofd buigen. In de vierde pe riode waren de Heemstedenaren niet meer te houden. De HPC-verdediging ving de aanvallen goed op en snel werden daar na de Heemsteedse "oorwaartsen aan het werk gezet. Johan Bontekoe zwom zich geheel van zijn tegenstanders los, plaatste de bal naar Entrop die niet aar zelde (3-1). Rob Termeer schoot zijn ploeg naar 4-1 en die score betekende een plaats in de eerste klas. In overleg met LGB heeft HPC aan de competitieleider voorgesteld de beslissings wedstrijd vast te stellen op woensdag 1 augustus in de gemetntelijke zwemin richting in Hillegom,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11