AGENDA 3 Rondvlucht boven Amsterdam eindigde met buiklanding Leeftijd voorname factor bij aanpassing aan de dienst NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PELLI EN PINGO en bondig Eis van zes jaar voor dodelijke messteken Jeugdherbergen willen nauwer contact niet Interpol Geen kans meer voor slimmerds Het aantal om geestelijke redenen afgekeurden is niet gestegen Vervanger van boter op komst Moeder voor de ogen van haar dochtertje overreden Vrachtvliegtuig: mocht niet over Bonds republiek vliegen Rustig weer ülfli NU MODERN WASSEN fSSsï'ffiiïïïw. WASMACHINE BLAUW ï0 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 2 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk ENGEL Vermiste sergeant is terecht mm Geen der 10 passagiers liep een schrammetje op Onderzoek bij landmacht en marine (ik gew benieuwd, wat j ^VOOR UÊD DAT 15 jT - Y SPEED V ÊÊN Mool& KRuKi EN TOCH 1 1/10016 VD6U65D - MAAR KENT \dE VDEU6ED NU 00K DE NO^ POU5 MOET KRUK HEB8EN. ^OM. TE ZITTENJ 1 (TEN vi PIB 3000000000000000000000000000 oooooooooooooooooooooooooooo Sa Ypenburg Vlissingen zw zzo zo Eindhoven zzo w z zzo n no z „Er zijn in Nederland gelukkig veel fat soenlijke Surinamers. Maar op Katen- drecht krijgen wij helaas steeds meer te doen met enkele verdwaalde figuren, die werkschuw zijn, in verdovende middelen handelen en voor souteneur spelen". Dat zei de ofifcier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam in een requisitoir tegen êèn 27-jarige Surinamer, aan wie ten laste was gelegd dat hij op 19 februari tijdens een caféruzie een 22-jarige matroos uit Gro ningen door twee steken met eèn mes van het leven had beroofd. De officier eiste tegen de Surinamer, die als agressief en verminderd toerekeningsvatbaar werd ge kwalificeerd. een gevangenisstraf van zes jaar. „In het psychiatrisch rapport staat dat de man niet in de westerse samen leving past en dat vooral Rotterdam voor hem een slechte omgeving is. Daarom moet hij zo lang mogelijk uit de maatschappij worden verwijderd", aldus de officier van Justitie. De Surinamer was die noodlottige avond in een slecht humeur. De vrouw, waarmee hij samenleefde „als kat en hond", vol gens de recherche en die voor zijn in komsten zorgde, had hem namelijk na een hevige ruzie verlaten, nadat hij haar ern stig had mishandeld. Dat gebeurde wel meer en de Surinamer had er zelfs al voor in de gevangenis gezeten. De Surinamer liep alle cafés af om de vrouw weer terug te vinden en maakte bekend „dat hij de vent, die haar ver bergt" wel te pakken zou krijgen. „Maak je niet zo druk", zei de matroos en dit was aanleiding tot de vechtpartij, die een fa tale afloop kreeg. De Surinamer was gevlucht, maar belde later vanuit een ander café de caféhoud ster op om te informeren naar de afloop van de vechtpartij. Toen zij hem vertelde dat de matroos dood was, had hij gezegd: „Dat is maar goed ook!" De man was pas uit de gevangenis ont slagen na een straf voor eeij andere steek partij. Zijn eerste daad na zijn ontslag was het kopen van een nieuw mes geweest Op 27 augustus wijst de rechtbank von nis. Geen naaldhakken. Bij de officiële opening van het nieuwe stadhuis in Hen gelo stellen B. en W. geen prijs op gasten met naaldhakken. Ook de dames die in de toekomst recepties en bijeenkomsten in het stadhuis denken bij te wonen, dienen hiermee rekening te houden. Recente arrestaties van vaak internatio nale dieven, die speciaal in jeugdherber gen hun werkterrein zoeken, zijn aanlei ding voor het hoofdbestuur der Nederland se Jeugdherberg Centrale om op de eerst volgende internationale conferentie van jeugdherbergorganisaties, die deze maand in Ierland wordt gehouden, de samenwer king met Interpol op de agenda te laten plaatsen. In de internationaal georgani seerde leugdherbergverenigingen bestaat reeds een „zwarte lijst". De gegevens daarvan staan steeds ter beschikking van Interpol of nationale politie-órganisaties De N.J.H.C. is van mening, dat het alarm-, opsporings- en signalementssy steem nog verbeterd kan worden. Deze kwestie wordt aangesneden naar aanleiding van de aanhouding van een 31- jange Duitser uit Hamburg, die sinds 1953 in jeugdherbergen opereert, reeds enige tijd in de gevangenis heeft gezeten en nu weer dank zij de oplettendheid van de .ieugdherbergvader in Bakkum, in de jeugdherberg in Heemskerk kon worden aangehouden na diefstal van ruim 2.000 Hierbij bleek dat Interpol de Duitser reeds geruime tijd zocht, maar hiervan de jeugd herbergorganisaties niet in kennis had ge steld. De ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie hebben de Eerste Kamer de tekst gezonden van een overeenkomst, die gesloten is tussen België en Nederland en die slimme jongemannen, die zowel de Ne derlandse als de Belgische nationaliteit bezitten, moet verhinderen onder de dienst plicht uit te komen. In de toelichtende nota zeggen de bewindslieden, dat een eer der tussen beide landen aangegane rege ling, die de dienstplicht regelde voor Bel- gische-Nederlandse bipatriden. een lacune vertoonde. Het gebeurde namelijk dat Bel gische Nederlanders, die m België vrijstel ling kregen omdat ze in Nederland woon den, zich onmiddellijk na het verkrijgen van die vrijstelling in België vestigden en zich zo onttrokken aan de Nederlandse dienstplicht. Ook het omgekeerde kwam voor. Om hieraan een eind te maken is in de Belgische-Nederlandse overeenkomst een artikel ingelast. c Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 10 u.: „Tarzan in New York", al.; 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geld speelt geen rol", a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Meneer de gravin is niet thuis", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Im schwarzen Rössl", ad. Minerva, 14.30 u.: „In het paleis van de winterkoning", a.l.; 20.15 u.: „Im weissen Rössl", a.l. Rembrandt, 10.30 u.: „De gevaarlijke op dracht". ai.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Op kamers bij „die" vrouw", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het geheim zinnige eiland", a.l. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstelling, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Konink rijk der humor", a.l.; vandaag 19 en 21.30 u.: „Der Hochtourist", a.l. Donderdag 19 en 21.30 u.: „Mijnheer Hulot gaat met vakan tie", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20,30-22.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: 17e en 18e eeuwse muziek. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 1 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u., vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 1 september. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaame) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Scnreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag) 14.30 u. en woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Jeugdcircus Bas (Duinlustparkweg 56, Santpoort), dagelijks, behalve zondag, voorstellingen om 14 en 20 u. Tot en met 16 augustus. Strand voor Rotonde (Zandvoort), van daag 22 u.: Vuurwerk. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 9 augustus). WOENSDAG 14 AUGUSTUS City, 14.30 u., vakantiematinee: „De avonturen van een zigeunerjongen"; 20 u.: „Mariandl". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 u.: stichting „Felison", tentoonstelling „Crea tiviteit in Kennemerland". Gem, Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21:30 u.; filiaal Wjjkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wiistelaan 79, Santpoort: 14 tot. 17 u. (jeugd). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wiistelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 u. (jeugd). Santpoort, Duinlustparkweg 56, 14 en 20 u.: voorstellingen jeugdcircus Bas. DONDERDAG 15 AUGUSTUS City, 20 u,: „Forever Amber". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal, donderdag gesloten. Santpoort, jeugdcircus Bas, zie onder woensdag. WOENSDAG 14 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Op het altaar der liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hercules en de koningin der amazones". DONDERDAG 15 AUGUSTUS Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond door Volkstoneel. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hercules en de koningin der amazones". Advertentie Grote Houtstraat 181 Leden van de brigade Amsterdam van de Koninklijke Marechaussee hebben gis teravond laat in Abcoude een 21-jarige dienstplichtige sergeant-foerier aangehou den, die op 18 juli had moeten terugke ren bij zijn onderdeel dat toen voor oefe ning in Duitsland was. Hij had dat even wel niet gedaan. 1i Een „De Havilland Dove" vliegtuig van Martin's Air Charter heeft gistermiddag omstreeks half vijf op Schiphol een buik landing moeten maken. Het toestel waarin enkele vakantiegangers een rondvlucht boven Amsterdam maakten, had moeilijk heden met het landingsgestel. Nadat het vliegtuig ongeveer een half uur boven Schiphol had gecirkeld maakte het een geslaagde buiklanding. In het toestel zaten tien passagiers en de piloot. Niemand van hen heeft een schrammetje opgelopen. De landingsbaan was over een lengte van ruim 200 meter met schuim volgespoten, zoals gebruike lijk is wanneer een vliegtuig een abnor male landing moet, maken. Het toestel werd gevlogen door de 30- jarige piloot R. Andriesse. Het rechter- hoof(teiel yan het landingsgestel weiger de té functioneren. Lé'den van de Rijks luchtvaartdienst hebben een onderzoek daar v de oorzaak daarvan ingesteld. Een der passagiers, de heer J. de" Vos. die als marineman al meer dan 1000 vlieg uren op zijn naam heeft, had tijdens de vlucht gemerkt dat het landingsgestel niet naar behoren functioneerde. Hij heeft in overleg met de vlieger zijn medepassagiers op de hoogte gesteld van de moeilijkheden. Advertentie slechts 15 cent met |i i 11 li 11 Om kwart voor vijf, ruim een uur na dat de passagiers in het vliegtuigje waren gestapt, zaten zij weer lachend aan een tafeltje in het Schipholrestaurant. De heer Martin Schroder heeft 's avonds zijn klan ten een verrassing thuisbezorgd. Gezag voerder Andriesse zal een groene aante kening op zijn conduite-staat krijgen. Dat betekent: een zeer goede prestatie. Het rondvluchttoestel werd dank zij de schuimlaag op de baan bij de buik landing niet ernstig beschadigd aan de onderzijde. Ook de bladen van de pro- pellors bogen krom. Vertoning gestaakt. Twee bioscopen in Moskou, die maandag waren begonnen met de vertoning van een film over de spionage-activiteit en berechting van de Britse zakenman Wynne en de Russische ambtenaar Penkovsky, hebben dinsdag de vertoning gestaakt „in afwachting van nadere instructies". De jongemannen die thans in militaire dierat'kwntw hebben'meer moeite zlwbr aan' te pÉSserT-daiTde jóngeren Van een aantal jaren geleden. Deze mening die al; enige tijd leeft bij de troepencommandanten dezer dagen bevestigd door de uitkomst van een onderzoek dat landmacht en ma rine gezamenlijk hebben ondernomen. Het onderzoek heeft aangetoond dat na de intelligentie, de leeftijd de voornaamste factor is die bepaalt of de dienstplichti ge zich gemakkelijk of minder gemakke lijk aanpast. De neuroloog Ph. P. Bieger die als kolonel-arts bij de Inspectie Mili tair Geneeskundige Dienst hoofd van de sectie geestelijke gezondheidszorg is, heeft geconstateerd dat een leeftijdsverschil van drie of vier maanden al een duidelijk on derscheid in de wijze van aanpassing kan geven. De dienstplichtigen van nu zijn jonger dan die van een aantal jaren geleden. Van alle in dienst zijnde militairen worden er bij land- en luchtmacht samen per jaar 7.000 afgekeurd; 2500 daarvan gaan de dienst uit om redenen van geestelijke aard waaronder ook te geringe stabiliteit en in telligentie vallen. In 1962 waren er bij die 2500 dertien heimweegevallen. Het is dit jaar enige keren bettrd dienstplichtigen die zich moeilijk aanpas ten aan de militaire dienst, tot daden kwa men met een min of meer tragische af- 32-33. Nibbeltje was voorzichtig de school binnen gegaan en keek door de ruiten van de klas, waar die strenge meester stond. Ik zou wel willen proberen, daar iets aan te veranderen! dacht hij. Toen hij z'n kans schoon zag, opende hij zachtjes de deur van het lokaal. Dat kon hij doen, omdat de kinderen over hun schriften gebogen zaten; en de meester keek ook juist een andere kant uit, om dat hij weer iemand een standje gaf. lllf* COPHIHAGIN^ AH, WAT 80EMT" DATj WOOI1 1 m HOUDT NIET M65&OP', loop. Naar de mening van kolonel Bieger 'if dit een toevalligheid. Er is geen sprake van dat "hel kariïal'om geestelijke redenen lafgekeurden stijgt. De keuringseisen zijn aoor de jaren heen ongewijzigd (behalve voor zeer speciale functies als bijv. straal jagerpiloten). Daarom lijkt het onjuist te veronderstellen dat het aantal geestelijk minder stabielen onder de dienstplichtigen toeneemt. Volgens kolonel Bieger heeft de militai re gemeenschap op minder stabielen vaak ook een corrigerende invloed door groeps werking en kameraadschap. De groep haalt de zwakkere broeder omhoog. Kolonel Bieger heeft indertijd ook een studie gemaakt van de intelligentieverde- ling over ons land. Duidelijk bleek daarbij dat de intelligentsten onder de dienstplich tigen afkomstig waren uit de randstad Holland en met name uit de omgeving van Haarlem. In de laatste jaren is dat on derscheid echter steeds minder geworden. Met een soortgelijk onderzoek heeft kolo nel Bieger getracht uit te vinden uit welk deel van ons land de meest stabiele dienst plichtigen komen. Een duidelijk resultaat heeft die studie niet opgeleverd hoewel hij geneigd is te zeggen, dat het platteland geen besliste waarborg blijkt te zijn voor eèn goede stabiliteit. (Van onze Haagse redacteur) Volgens dr. Michle van de universiteit van Oklahoma is er een boterachtig smeersel op komst, dat de helft van het vetgehalte heeft van boter of margarine, Het nieuwe produkt zou vooral van belang zijn voor hen, die op dieet leven en geen of weinig vet mogen nuttigen. Het produkt bevat veertig percent vet en is goedkoper dan boter. Bij een proef door een daar voor gevormd forum kon de helft daarvan het nieuwe produkt niet van botei onder scheiden. Vier van de vijf proefpersonen gaven aan het nieuwe produkt de voorkeur boven margarine, zo berichtte „Land- bouwdocumentatie" De belangrijkste grondstof is melk. Er wordt nog gezocht naar de stof. die het beste is om de melk in een soepele emul sie te veranderen. In Garijp (Friesland) is gisteravond de 49-jarige mevrouw P. Idsardi-Brandsma voor de ogen van haar 12-jarig dochtertje door een achteruitrijdende vrachtwagen overreden. Zij was op slag dood. Mevrouw Idsardi stond met haar bromfiets achter de vrachtauto met haar dochtertje op de duo toen het ongeluk gebeurde. Het meis je sprong bijtijds van de brommer en bleef ongedeerd. De chauffeur van de vracht auto heeft voordat hij achteruit reed wel achterom gekeken. Hij heeft echter me vrouw Idsardi niet opgemerkt omdat zij pal achter de laadbak stond. Vliegtuig terug. Het Poolse militaire vliegtuig, waarmede op 10 juli een Pool se majoor met zijn vrouw en twee kin deren naar West-Berlijn ontvluchtte, is vandaag op het vliegveld Tempelhof aan de Poolse militaire autoriteiten terugge geven. Bevolking van Rotterdam. Rotterdam heeft in het eerste halfjaar van 1963 een bevolkingsaanwas gehad van 977 perso nen bij een geboorteoverschot van 2664 personen. Er bleef dus een vrij sterke mi gratie naar de randgemeenten: er vertrok ken in die periode namelijk 1687 personei meer dan er zich vestigden. Rotterdar had eind juni een bevolking van 731,94 personen. Zwitserse hoogleraar. Tot hoogleraar in de levensmiddelenleer aan de Land bouwhogeschool te Wageningen is be noemd dr. W. Pilnik uit Zürich. Naast d? door prof. dr. H. A. Leniger gedoceerd? technologie, richtingsvak voor de techno logische specialisatie, zal prof. Pilnik wor den belast met het onderwijs in de levens middelenleer, richtingsvlak voor hen die zich in chemisch-bioiogische richting wen sen te specialiseren. Aanranding. Drie jongens van 16 en 17 jaar hebben in de omgeving van Rot terdam een 15-jarig meisje aangerand. Met hun bromfietsen reden zij het meisje dat op de fiets op weg was naar huis, klem. De zedenpolitie heeft de jongens aange houden en ter beschikking van de justitie gesteld. Katoenbrand. De Rotterdamse brand weer is gisteren bijna de gehele dag bezig geweest met het blussen van een brand in 7000 balen katoen, opgeslagen in een veem in de Keilestraat. De oorzaak van de brand staat nog niet vast. De sproei-installatie in de opslagplaats, die bij stijging van de temperatuur automatisch in werking moet treden, heeft te laat gefunctioneerd. Een onverwacht verbod van de West- duitse regering voor twee chartervluchter van Praag naar Schiphol over de Bondsre publiek heeft gisteren de K.L.M. eri de Tsjechische luchtvaartmaatschappü C.S.A. in moeilijkheden gebracht. Pas vlak vóórdat de speciale vrachttoestellen met zes ton schoenen voor Amerika van Praag zouden opstijgen vernamen de Tsjechen, dat de Westduitse regering de vergunning voor de vlucht weigerde te verlenen. De C.S.A. mag geregelde lijnvluchten over Duits grondgebied naar Nederland en Engeland uitvoeren. Voor extra vluchten buiten dit schema moet zij echter vier da gen tevoren een vergunning aanvragen. Ook in Nederland is tirouwens een vergun ning voor extra vluchten noodzakelijk. De C.S.A.-vertegenwoordiger op Schip hol verklaarde dat volgens de Duitsers de vergunning eerder had moeten worden aan gevraagd. Het is vrijdag gebeurd en dus geheel volgens de regels vier dagen tevo ren. De Duitsers beweren thans, dat daar van zaterdag en zondag niet meetellen, omdat er dan niet wordt gewerkt. In de resterende twee dagen kunnen zij zo'n ver gunning niet verlenen. De schoenen zijn nu met lijntoestellen naar Schiphol vervoerd en daar overgela den in K.L.M. vrachtvliegtuigen, voor het. vervoer naar Amerika, HET K.N.M.I. deelt mee: Het weer is nu wat rustiger geworden. Een tweetal kleine storingen boven En geland bewogen vanochtend langzaam naar het oosten. Het ziet er naar uit dat deze storingen morgen ook enige invloed op het weer in Nederland kunnen uitoefenen. De kans op regen blijft daarom bestaan, ter wijl in de temperatuur niet veel verande ring komt. Er zal over het algemeen maar weinig wind zijn. Regen van betekenis is vanochtend gevallen in de omgeving van de Alpen. WKFRRAPPORTEN Maximum-temperaturen w e ■a g binnen- en buitenland. a N H N Neersla*: laatste 34 uur. Sr E 5 V H Den Helder zwaar bew z 18 0 mist windst. 18 0 licht bew 19 0 Eelde mist 20 2 De Bilt half bew windst. 20 2 Twente licht bew. 18 1 half bew. windst. 19 1 Zd-Limburg zwaar bew 19 0,3 Helsinki regen no 19 14 Stockholm zwaar bew. nw 19 0 Oslo regenbui windst. 18 8 Kopenhagen zw„ar bew 17 3 Aberdeen regen windst. 12 1 Londen onbewolkt 21 0,3 Amsterdam licht bew. 19 0 Brussel zwaar bew windst. 18 2 Luxemburg zwiar bew ono 20 0 Parijs onbewolkt windst. 21 0 Rordeaux zwaar bew 19 0,1 Grenoble mist windst. 23 4 Nice half bew. nno 26 1 Berlijn half bew w 22 0 Frankfort zwaar bew 22 0 München geheel bew 22 1 Zürich regen w 22 2 Genève zwaar bew. windst. 24 17 Locarno zwaar bew. windst. 25 15 Wenen regenbui n 27 0,3 Tnn'bruck geheel bew windst. 23 1 Belgrado half bew windst. 30 0 Athene onbewolkt windst. 34 0 Rome zwaar bew windst. 32 0 Ajaccio zwaar bew. ono 32 2 Madrid zwaar bew windst. 31 0 VTallorca half bew ono 32 0 Lissabon onbewolkt nnw 24 0 Donderdag 15 augustus Zon op 5.22 uur, onder 20.06 uur. Maan op 0.59 uur, onder 17.41 uur. Maanstanden 19 aug 8.35 uur nieuwe maan. 27 aug 7.54 uur eerste kwartier Hoog en laag water In Mmuiden Woensdag 14 augustus Hoog water 10.45 en 23.23 uur. Laag water 6.07 en 18 39 uur. Donderdag 15 augustus Hoog water 12.10 en uur. Laag water 7.28 en 20.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuteh vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2