Bescheiden winkeltje in „galanterieën" groeide uit tot een modern warenhuis B. F. Enschedé 70 jaar „J. Henri Dunant" bracht weer een bezoek aan IJmuiden Zestig jaar Loendersloot in IJmuiden Westduitsers willen Visserij-unie Monteur C. H. Palm was 40 jaar bij Papierfabriek Havenberichten Bromfiets vloog uit de bocht Watervliet gaat weer korfballen Sportvereniging Velsen in oefenwedstrijden Centrifuges - Wasmachines WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1963 5 Examens M 3 El Zwaar beschadigd Grieks vrachtschip geborgen n KENNEMERLAAN 9 re ree Telefoon 5271 STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Havenverkeer Amsterdam AUTO- en SCOOTER- RIJSCHOOL JOOP DOORN BOSCH Piet Heinstraat 86 - IJmuiden Gemeentebibliotheek Velsen DONDERDAG 15 AUGUSTUS is onze zaak wegens R.K. feestdag GESLOTEN MARKTPLEIN Velsens college zou zijn positie misbruikt hebben OLD CLOTHES NEW ^RY CLEANING ONLY Geen bouwvergunning Avondmulo Haarlem. Voor het eind examen zijn geslaagd, diploma A: de dames A. Dekker, J. v. d. Zon, Bloemendaal; C. Hartgring, en de heren J. G. Driessen, R. de Groot, A. Heerschop, W. Jansen, H. Stoltenberg, P. v. d. Veen, W. Planken, J. Vermeer, A. Weyland, A. v. Zeeland, R. de Zwart, N. Toledo. Voor diploma B slaagden de heren A. Breevoort, R. Kampinga en B. Maris. De heer P. Loendersloot heeft een uitgesproken hekel aan recepties en andere officiële bijeenkomsten, waar hijzelf het middelpunt van zou kunnen zijn. Vandaar dat hij tel- gelegenheid van het zestigjarig bestaan van zijn zaak, die thans aan dé Lange Nieuwstraat is gevestigd, een even sympathieke als originele attractie bedacht, teneinde talrijke zieken, bejaarden en kinderen uit de gemeente Velsen in zijn gerechtvaardgde feestvreugde te betrekken. Donder dagochtend zullen namplijk aan het Antoniusziekenhuis, ,,'t Vinkennest", „Ken- nemergaarde het W. F. Visserhuis en enige soortgelijke instellingen van deze gemeente een groot aantal fruitmanden en taarten, plus een behoorlijke voorraad speelgoed worden bezorgd. Dit alles ter attentie van de tijdelijke en permanente bewoners met hun verzorgsters, waarbij het aangehechte kaartje van de vriende lijke afzender dan slechts de summiere vermelding „60 jaar Loendersloot" bevat. ZESTIG JAAR Loendersloot betekent de groei van een bescheiden winkeltje in „galanteriën" aan de Zeeweg tot het mo derne warenhuis aan de Lange Nieuw straat, met welke ontwikkeling aan het begin van deze eeuw een aanvang werd gemaakt door wijlen de heer E. Loender sloot, de vader van de huidige eigenaar. Hij nam het reeds bestaande winkeltje over van een familie, die op het punt stond naar Canada te emigreren, waar schijnlijk met de bedoeling op deze wijze het gezinsinkomen enigszins te vermeer deren, want de heer Loendersloot zette zelf voorlopig zijn werkzaamheden bij de haven voort. Nu had men omstreeks 1903 nog geen flauw benul van middenstands diploma's, vestigingsvergunningen en ande re ambtelijke bepalingen, zodat het drij ven van de kleine nering zijn echtgenote slechts weinig moeite kostte. Het was een gezellig buurtwinkeltje op de hoek van de Stationsweg, waar met een gemoe delijk praatje diverse huishoudelijke arti kelen en kramerijen werden verkocht. Drie kopjes met schotels voor een kwartje bijvoorbeeld. DE WINKEL kreeg echter de nodige bekendheid, het assortiment werd geleide lijk uitgebreid en na een tiental jaren ging de heer Loendersloot zijn echtgeno te bij de verkoop assisteren. Toen daar op omstreeks 1926 de plaatselijke verkeers situatie moest worden verbeterd, werd het pand door de gemeente aangekocht en verplaatste de heer Loendersloot zijn zaak naar aan ander punt van de Zee weg, op de plaats waar nu de Midden- standsbank is gevestigd. Het was zijn eerste belangrijke uitbreiding, waarbij echter in 1945 op het laatste moment nog door de bezetter werd ingegrepen. Ook dit Het eerste winkeltje aan de Zeeweg in IJmuiden, met rechts de huidige eigenaar, de heer J. P. Loendersloot en in het midden zijn moeder- Links een van die zeldzaam geworden trouwe dienstboden. pand werd namelijk zonder pardon aan slopershanden overgegeven. INMIDDELS had de heer J. P. Loender sloot de zaak reeds van zijn vader over genomen, waardoor hij zich van machi nist bij de grote vaart moest omschake len tot zakenman en het is voornamelijk onder zijn leiding geweest, dat het kleine buurtwinkeltje tot een modem warenhuis is uitgegroeid. Aanvankelijk nog in een gemakkelijk bij te houden tempo, omdat hem de ruimte voor het uitslaan der vleu gels ontbrak. Want na de in 1945 opge drongen verhuizing kon hem slechts een bescheiden pand 3an de Meeuwenlaan ter beschikking worden gesteld en het moet dan ook een ware verademing voor de heer Loendersloot zijn geweest, toen hij in 1947 een grote noodwinkel aan de Wil- lemsbeekweg kon betrekken. Dit gebouw is thans nog in gebruik als katholieke leeszaal en bibliotheek. Hoogtepunt Maar het hoogtepunt in zijn carrière als zakenman is toch ongetwijfeld de dag geweest, waarop in 1954 het enorme win kelpand aan de Lange Nieuwstraat werd geopend, een zaak met allure, die in el ke grote stad volkomen op zijn plaats zou zijn. Het is een echt warenhuis geworden, waar de meest uiteenlopende artikelen en diverse complete installaties verkrijgbaar zijn. Uiteraard is de evolutie via fiets en motorcarrier naar twee grote bestelauto's en twintig personeelsleden niet zonder moeite en zorgen verlopen en de heer Loen dersloot kan zich de dagen nog goed her inneren, dat hij te voet een zware kachel bij zijn klanten moest bezorgen,- waar bij de prijs van negen gulden het plaat sen nog was inbegrepen. Op het moment dat wij deze aanteke ningen verzamelden, passeerde ons een lid van het personeel, die niet kon nala ten ons toe te voegen: „En zet er dan nog bij dat het voor ons een zeldzaam goeie baas is. Dit mag ook best in de krant!" Dit vonden wij ook. Vandaar. Een bergingskarwei van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst zal bij de aan komst van het zwaar beschadigde Griekse vrachtschip „Pamaghiotis" in Houston tot een goed einde zijn gebracht. Het schip vertrok op 22 juni met een lading van 14.000 ton erts van Lobito naar Houston. Op 7 juli liep het schip bij Trinidad aan de grond. Het kwam op eigen kracht vlot, maar de bodem bleek over een -grote lengte opengescheurd te zijn. Op 9 juli kwam de sleepboot „Zwarte Zee" bij het schip. Er werden zes pompen en vier man overgezet.. Een plaatselijke bergings firma kreeg opdracht de gaten in de bo dem te dichten. Het schip lag tot het dek in het water. Van de sleepboot „Tyne" die op de Bahamas lag, werden negen man en pompmateriaal overgevlogen. Inmid dels was ook de sleepboot „Rode Zee" bij de „Pamaghiotis" aangekomen. Deze zet te twee man en twee pompen op het schip over. De lading werd gelost in een gechar terd schip en nadat de noodreparaties vol tooid waren kon het schip op eigen kracht maar met verminderde snelheid de reis naar Houston voortzetten. Advertentie Erkend installateur PEN. Het huidige warenhuis aan de Lange Nieuwstraat met de beide heren J. P. en E. Loendersloot, bij wie thans de leiding berust. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nieuwstraat 43S - 435 HAMBURG (DPA) De organisatie van de Westduitse visserij heeft dinsdag in Hamburg de vorming van een Noordwest- europese Visserij-Unie voorgesteld, waar bij zich de landen van de Europese Eco nomische Gemeenschap (E.E.G.) en de overige landen aan de Noordzee en de Ierse Zee zouden moeten aansluiten. Van de zijde van de Westduitse visserij- Organisatie werd verklaard, dat' gestreefd moet worden naar een gemeenschappelij ke politiek voor gesloten visserijgebieden zonder rekening te houden met de gren zen der E.E.G. Een dergelijke Visserij unie zou een samenwerking van de E.E.G. en de EVA-landen betekenen. De unie zou moeten leiden tot de gelijkschakeling van alle deelnemers. De doelstellingen zijn: opheffing van al le beperkingen binnen de territoriale wa teren, het recht aan alle kusten vrij te vissen, het recht de vangst in alle vissers havens van de ledenlanden aan wal te brengen, vrije toegang van alle ledenlan den tot alle vismarkten en vrijheid van vestiging. In de week van 4 tot en met 10 augustus zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 159 zeeschepen (442.702 brt) en ver trokken 148 zeeschepen (293.205 brt). Advertentie Nieuwe aanwinsten van de Gemeente bibliotheek in Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse romans en novellen: Ikink: Samuel Wasselie; Kemp: De ka ter van Orfeus; Timmers: Landklimaat; Calvino: De gespleten burggraaf; Cecil: Een rechter achter tralies?; Gallico: Het kroningsfeest; Grahèm: Het fortuin is een vrouw; Lembourn: Graaf Frederik of de beste van alle werelden; Simenon: Het eerste onderzoek van Maigret; Steggerda: Als een rots in de branding; Manzini: De arke Noachs. Buitenlandse romans en novellen: Aldridge: A captive in the land; Barnes: Spillway; Audry: Derrière la baignoire; Berger: Le sud; Casanova: La ville qui penche. Studieboeken: Roscam Abbing: Liefde zonder trouw ring; Van Baaren: Uit de wereld der reli gie; Zehren: De gekruisigde God; Neill: De groei der oecumenische beweging; Pezeril: De pastoor van Ars: 't Hart: De ander als medespelers; Dillard: Het econo misch stelsel van Keynes; v. d. Post: Sta tistiek voor M.B.A.; Psychoanalyse; Krab bé: Verborgen mogelijkheden; De Jong: Vogels in bos, park en stad; Van den Berg: Het ziekbed; Molhuysen: Prisma E.H.B.O.- boek; Boon: Het zwemonderwijs; Zonder van: Do® he* zelf. III dln.; Spock en Lo- wenberg: Eten met plezier; Van der Werf: Avontuur in de Kosmos; Fontaine: Diodes en transistors; Van Bergeijk: Gist en peni cilline: Gids voor Deltawerken; Mussche: Langzaam adieu; Thomas: Gedichten; Hochhuth: Der Stellvertreter; Knebel en Failey: A-bom Hirosjima; Drees: Zestig iaar levenservaring; Oznowicz: Bonjourrr ailemaalll!; Epton: De Fransman en de l'efde; Gilbert: Terwijl de strop wachtte; Aafjes: Odysseus in Italië. De president-directeur van Joh. Ensche dé en Zn. Grafische Inrichtingen n.v., de heer B. F. Enschedé te Haarlem hoopt maandag 19 augustus zijn zeventigste ver jaardag te vieren. De heer Enschedé heeft sinds 1911 toen hij als 18-jarige zetters-leerling zijn intre de deed in het bedrijf een carrière opge bouwd, die door weinig industriëlen is en zal worden geëvenaard. Hij heeft er nu al 52 jaar op zitten en na de viering van zijn jubileum in 1961 is het beslist niet stiller om hem heen geworden. De dage lijkse leiding van het bedrijf rust nog steeds op de schouders van de heer En schedé en desondanks vervult hij naast het voorzitterschap van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Haarlem nog tal van andere functies in het openbare leven. De heer Enschedé, voor velen in het be drijf „mijnheer Frans" leerde het bedrijf vóór hij de zetkast mocht verruilen voor het schrijfbureau, in verschillende onder geschikte functies door en door kennen. Onder zijn beleid, hij werd in 1919 fir mant en in 1932 directeur, groeide het vooraanstaande grafisch bedrijf van de drukkersdynastie Enschedé uit tot een zeer moderne onderneming met meer dan duizend werknemers. In de loop der jaren zette de heer En schedé bedachtzaam de koers uit, maar hij aarzelde niet om na rijp beraad geheel nieuwe afzetmarkten te exploreren en tot ontginning te brengen. Zijn energieke aanpak heeft er mede toe geleid, dat in 1955 in opdracht van de In donesische regering een dochteronderne ming werd gevestigd in Djakarta. Deze drukkerij de Pertjetakan Kebajoran wordt Voor dit deel van de wereld als toonaan gevend beschouwd. Verslechtering van de politieke verhou dingen tussen Nederland en Indonesië leid de weliswaar tot naasting van het bedrijf, maar financieel sprong men er nog goed uit. De heer Enschedé heeft echter niet slechts zijn aandacht gericht op een ver steviging van de 'marktpositie van Joh. Enschedé op binnen- en buitenlandse markten, maar hij was tegelijkertijd een raadsman voor velen in het bedrijf en de ontwerper van een vooruitstrevend perso neelsbeleid waarvan de stichting van het zogenoemde Johezfonds, waarop perso neelsleden een beroep kunnen doen als zij in financiële moeilijkheden raken, slechts een enkel facet is. Advertentie De „J. Henri Dunant", het even bekende als populaire ziekentransportschip van het Nederlandse Rode Kruis, heeft dinsdag op zijn negentiende reis van dit jaar weer een bezoek aan IJmuiden gebracht. Aan boord bevinden zich thans tweeënzeventig invaliden en chronisch zieken, afkomstig uit Gouda en Den Haag, met welke passa giers het schip maandag zijn eerste etappe van Gouda naar Schoonhoven heeft af gelegd. IJmuiden was de tweede plaats van bestemming en na hier de nacht te hebben doorgebracht zou vandaag het IJselmeer worden overgestoken met als reis doel het Friese dorpje Makkum. Donderdag wordt dan weer een begin met de terug tocht gemaakt, waarbij Amsterdam als voorlopig einddoel geldt; voor vrijdag is dit Krimpen aan de IJsel, waarna zaterdag de passagiers weer in Gouda zullen worden ontscheept. Het personeel heeft hier dan even gelegenheid het schip voor de twin tigste reis in orde te brengen, zodat maandag met een nieuw gezelschap opvarenden kan worden gestart. De laatste reis is voor dit jaar vastgesteld op maandag 20 ok tober, waarmee dan bijna het getal dertig zal zijn rondgemaakt en het Nederlandse Rode Kruis opnieuw aan ruim tweeduizend zieken en invaliden een waarlijk onver getelijke week op het water zal hebben bezorgd. Een kort bezoek aan dit fraaie en uiterst modern ingerichte hospitaalschip schonk ons nogmaals de overtuiging, dat hier door personeel en vrijwilligers charitatieve ar beid van schier onschatbare waarde wordt verricht. Want zij die over het volledig ge- buik van lichaam en ledematen mogen be schikken, kunnen zich nu eenmaal moeilijk indenken wat-het voor de invalide rpedf- menS béfekênt jaren aan het bed ie zijn gekluisterd, om dan plotseling in de gele- geheid te worden gesteld aan boord van een uiterst comfortabel ingericht schip een ware droomreis te mogen maken. Men beseft dit pas, wanneer men op de „Henri Dunantmet dergelijke omstandigheden wordt geconfronteerd. Van niet minder belang is dat de hulp behoevende opvarenden worden bijgestaan door een staf van bekwaam en dienstvaar dig personeel, voo^ wie het geen moeite teveel is de passagiers op hun gemak te stellen. Het vaste scheepspersoneel staat onder bevel van kapitein H. Maasbach uit Enkhuizen, maar de dertig helpsters van het Roode Kruis, waaronder zes gediplo meerde verpleegsters worden elke week onder leiding van een arts geplaatst. Die verantwoordelijke positie werd voor deze reis toevertrouwd aan mevrouw M. E. Kortenoever uit Gouda, arts en leidster van de plaatselijke afdeling van het Roo de Kruis. Niet onvermeld mag blijven dat men ook geregeld over zes vrijwilligers van het Roode Kruis kan beschikken, die gaarne een deel van hun vakantie voor de ze reizen willen opofferen en wier man kracht, vooral bij het verplaatsen van bedlegerige passagiers onmisbaar is en dus op bijzonder hoge prijs wordt gesteld. Uiteraard is dit hernieuwde bezoek van de „J. Henri Dunant" dinsdag in IJmui den allerminst onopgemerkt gebleven. Het schip had zijn ligplaats gekozen bij de slui zen, waar de passagiers een prachtig uit zicht werd geboden op het drukke verkeer der grote zeeschepen op het Noordzeeka naal. Geen schip passeerde, zonder dat de opvarenden verzuimden de passagiers van de „Henri Dunant" hartelijk toe te wui- De heer C. H. Palm, bankwerker-mon teur bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen-noord, was dinsdag veertig jaar in genoemd be drijf werkzaam. Namens de directie werd hij huldigend toegesproken door ir. G. A. Schoonkind. hoofd van de technische dienst die de jubilaris dankte voor zijn goede diensten. De hoofddirectie stuurde schrif telijke gelukwensen. De langdurige trouw aan het bedrijf werd gehonoreerd met het vererend getuigschrift en de grote zil veren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Van het be drijf ontving de heer Palm een enveloppe met inhoud; mevrouw Palm kreeg een fraaie foto van haar echtgenoot, in een prachtige lijst. In de woning van de fa milie Palm, aan de Acaciastraat in IJmuiden-oost is gisteravond het jubileum gevierd. Er waren vele bloemstukken en geschenken, onder andere van de afde ling hijs en transport. De heer Palm is 63 jaar; hij verricht zijn werk op kranen, vijftig meter boven de begane grond, vakkundig en met veel animo. Nadat zij een aanschrijving had ontvan gen van Velsens B. en W., volgens het welk zij verbeteringen moet aanbrengen in de woningen Bloemstraat 17 en 17 rd en Keizer Wilhelmstraat 26 en 28 rd, in IJmuiden, beklaagd mevrouw L. Zwem mer zich in een brief aan de gemeente raad, dat B. en W. van Velsen misbruik zou hebben gemaakt van zijn positie, door haar de bedoelde aanschrijving te doen toekomen, nadat een poging van B. en W. tot aankoop van bedoelde percelen niet was geslaagd. Het college erkent, in het kader van de saneringsplannen voor oud-IJmuiden, een bod te hebben gedaan op genoemde pan den van in totaal dertigduizend gulden. Het bod was gebaseerd op de slechte toe stand van de gebouwen, waaraan herstel lingen hoogst nodig zijn, die worden ge raamd op 12.975. Mevrouw Zwemmer vroeg 85.000. De verkoop is niet doorgegaan. Het col lege neemt aan, dat mevrouw Zwemmer hierdoor teleurgesteld is, maar dit ont slaat haar niet van de plicht om haar wo ningen in behoorlijke staat te onderhou den. Mevrouw Zwemmer heeft een beroep schrift tegen de lastgeving en aanschrij ving niet binnen de gestelde termijn van een maand ingediend. Uit dien hoofde is mevrouw Zwemmer niet ontvankelijk in haar beroep, zo stelt het college. De raad zal hierover hebben te beslissen. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Flevo van La Palice; Argonaut, Warro, voor IJmuiden; Bal- tieborg, Hernösand, hout voor Zaandam; Conrad, Hamburg; Marggit Gotton, Lulea, erts voor IJ muiden; Pasteurssingel, Norrdenhak, erts voor IJmuiden; Ban, Gefle; Royal Board, Köping, hout voor Zaandam; DusseldorI, Hamburg; Abel Tas man, Hernösand, hout voor Zaandam; Witte- kind, Mantyluoto; Noordborg, Spitsund; Aaltje. Londen: Wexlord, Boston, van Koog a .d. Zaan; Corvus. Rotterdam; Adonis, Rotterdam; Aldesloe, Gothenburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Basse Indre naar Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Bulerroe, Newcastle, van IJmuiden; Berkhout, Bremen; Athel Viscount, Cardiff; Wilja, Antwer pen; Aspen, Venermeer: Esso Emden, Hamburg: Reggeborg. Rotterdam, van Zaandam; Saint Tho mas, Hamburg; Hebe Nobel, Rochester, maizena van Koog a. d. Zaan; Cortia, Gothenburg; Marie Christine, Leningrad; Quiensence, Sunderland; Poti, Black Sea; Ouwerkerk, Antwerpen; Pial, Antwerpen; Cornells Houtman, Antwerpen; Frits Thyssen, Narvik; Skauvann, Monrovia, van IJ muiden; Hoechst, Antwerpen; Texelstroom, Grimsby; Buka, Londen; Hollandia, Londen; Elisabeth, Onega; Fleethorn, Delfzijl; Togokusa, Antwerpen; Dahomeykust, Hamburg; Minos, Rot terdam; Biak, Vlaardingen: Amazone, Rotterdam, van Zaandam: Prins der Nederlanden, Esbjerg; Hoe Vinces, Londen; Humber, Londen; Hoocreek, Londen: IJstroom, Leith: Taurus, Rotterdam: Bud,ladingen, Karlsborg; Hontestroom. Londen: Eemstroom, Rouen; Alexander, Sunderborg; Pas teursingel, Londen, van IJmuiden; Cristian Sar tori, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden; Mangen naar Karlstadt; Maasborg, Delfzijl, van Zaandam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). ven. i'egen de avond kwamen de leden van de oud-katholieke vrouwenvereniging „Sint Engelmundus" nog aan boord, om de gasten van het Roode Kruis als sou venir van IJmuiden een zilveren lepeltje, een balpen en een folder uit te reiken. Vervolgens verzorgde de Hoogoven Har monie uit IJmuiden een feestelijk dagbe- sluit door het brengen van eert vrolijke serenade, welke pittige muzikale attentie door zieken en personeel kennelijk bijzon der werd gewaardeerd. Op het Kruispunt Zonnebloemstraat- Florastraat-Populierenlaan in Beverwijk is gisteravond een twintigjarige bromfiets berijdster uit Velsen uit de bocht gevlo gen, toen ze uit de Zonnebloemstraat ko mend linksaf de Floreslaan wilde inrij den en toen de macht over het stuur ver loor. Zij raakte de trottoirband, kwam te vallen en moest met een hersenschudding en schaafwonden in het Rodekruiszieken- huis te Beverwijk worden opgenomen. Met de intrede van het nieuwe winter sportseizoen deze maand gaat ook bij de korfbalvereniging Watervliet in Velsen- noord de bal weer rollen. Om alvast aan de nieuwe situatie te wennen wordt op het Koningsveld zondag 25 augustus een drie kamp gehouden met de verenigingen Ons Eibernest en Algemene uit Leiden. Deze wedstrijddag begint 's morgens om half elf en zal zich bepalen tot de eerste twaalf tallen, een combinatie van tweede en der de twaalftallen, junioren en veteranen. Op zondag, 1 september zal, als voorbe reiding voor de competitie, een bezoek worden gebracht aan ZKV in Zaandam, waarbij in een tweekamp tussen de eerste, derde en juniorentwaalftallen worden uit gemaakt welke vereniging de wisselprijs krijgt. De onderlinge wedstrijd voor het Water- vlietclubkampioenschap voor de senioren (voor de jeugd zijn deze reeds begonnen) worden waarschijnlijk gehouden op zater dag 31 augustus op het Koningsveld. De Sport Vereniging Velsen gaat, voor de competitie begint, een drietal oefen wedstrijden spelen. Donderdag 15 augus tus gaat Velsen naar HBC en een week later nenjen de Velsenaren deel aan een door Beverwijk te organiseren toernooi; tegenstanders zijn Beverwijk. QSC en Schoten. Op 1 september wordt in Hille- gom gespeeld tegen de onlangs gepromo veerde tweedeklasser. Het verzoek van de firma A. Meinema en zn. in IJmuiden, om een winkel op het terrein aan de President Krugerstraat 90 te mogen uitbreiden, is door B. en W. van Velsen geweigerd, waarop bedoelde firma een beroepschrift heeft ingediend. B. en W. stellen, dat het plan in strijd is met de, nog door Gedeputeerde Staten goed te keuren, verordening, welke ten doel heeft de bebouwing in het desbetref fende gedeelte van IJmuiden te bevriezen, welke verordening reeds door de raad werd goedgekeurd. De uitbreiding zou voorts geschieden achter de ter plaatse geldende achtergevelrooilijn, hetgeen in strijd is met de bouwverordening. Het col lege stelt de raad voor het beroep onge grond te verklaren. Het college heeft eveneens bouwver gunning. voor een windhok, geweigerd aan de heer J. Heijens, Walravenstraat 42 in Velsen-Noord. Het, reeds clandestien gebouwde, windhok is niet uit brandvrij materiaal opgetrokken, de lichttoetreding tot de achter het windhok gelegen keuken is onvoldoende en het bouwwerk is esthe tisch onaanvaardbaar, aMus B. en W. in antwoord op een beroepschrift van de heer Heijens aan de raad, die hierover zal be slissen. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: M. M. A. Duivesteinvan Veen, M. Martens—Harms, z. M de Witte—Plantinga, z.; A. C. Schong—Esse- ling, z.; H. G. M. WarmerdamKol, d.; R. A. Dijkman—Neve, z.; I. M. Hogewind— Wieringa, d.; H. Rijnders—van Nieuwen- burg, z.; C. Hubbers—Smit z; D. C. Jochems—Koper, d.; M. H. Keizer—Bult man, z.;L. van der PlasTanis, d.. F. Lan- giusBosman, z. OVERLEDEN: E C. van Ginneken, 72 j.; J. M. D. Tops, 60 j.; A. Visser, 80 j.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5