Telstar tegen Alkmaar '54 al na twee minuten op winst Reddingsbrigade slaat Zeezicht in spannend strandvoetbal met 2-1 Goede vooruitzichten voor de Westduitse visexport De laatste week! RASCH IN DE VISHAL EN OP ZEE Treffers Voor U.. BENUT UW TIJD .Plan bouw 94 woningen in „Zwaansmeer" Luitenant Dekker overleden Zuidpier leidt in competitie Havenberichten Profiteer van de sterk verlaagde prijzen ALLES MOET WEG S0EP- ASPERGES Zoals men de man aan zijn kleren kent... VOGELKOOIEN AQUARIUMS DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1963 - J'f Superieure witten wonnen met 3-0 Snel begin Gemangeld Redding Atletiek-instuif voor Beverwijkse jeugd V er trouw en Ouderwets Lute klopte Rasch in sprint van Zomerrit ■tJkffK Wij moeten het pand ontruimen. ZELFBEDIENING KENNEMERLAAN 38 Verf glas - carbolineum - behang Huygensstraat 59 - IJmuiden MODINETTES LEERLINGEN HANDWERKSTERS VOOR EEN GOED RIJWIEL Fa. J. VAN KOOTEN Fa. H. KOSTER Jr. 0'' ns v 'MK - GEDROOGDE ABRIKOZEN FRUTELLA ROLLEN TRUFFEL-BAR VELUWSE RUITJES PRINCE CHOCOLAT ZOUTE PINDA'S DOPERWTEN FIJN MAKREEL FILET RODE BESSEN OP SAP In dit dagblad Gebr. Veenir~a Telstars uitwedstrijd tegen Alkmaar '54 heeft in feite maar twee minuten ge duurd. Toen zat de nieuwe club uit de IJmond met een 2—0 voorsprong al op rozen. Alkmaar bleek niet bij machte om aan die voorsprong nog maar iets af te doen. Integendeel: een uitstekend combinerend Telstar liet in de tweede helft nog een derde treffer aantekenen en zorgde op die manier voor een gelijk soortig scoreverloop als tegen RCH. Opvallend was de grote koelbloedig heid waarmee het spel werd opge bouwd. Er was geen sprake meer van pa niekvoetbal in de achterhoede zoals dat tegen DWS nog wel eens tot uiting kwam. Jager, Kort en Pirovano bouwden steeds uit de verdediging aanvallen op, en daar Brom en Van Wooning goede schakels vormden zagen de verbaasde Alk- maarse toeschouwers steeds weer hoe de bal bijna doorlopend in het bezit van Tel star was. Farenhorst bracht met snelle rennen Kes- selaar steeds weer in moeilijkheden, Van Weerlee toonde opnieuw een grote aan valsdrift, en daar Daniëls als middenvoor attent bleek op elke kans, hoe klein dan ook, was deze voorhoede doorlopend ge vaarlijk. Hoe gevaarlijk bleek onmiddellijk na het beginsignaal van scheidsrechter Van der Schilden. Van Wooning gaf een vlijm scherpe dieptepass, Daniëls spurtte door, tikte de bal terug naar Van Dolder en deze liet met een bekeken tikje doelman Van Drecht volkomen kansloos. Hughes, Alkmaar's nieuwe spil, keek verbaasd naar Daniëls en besloot hem geen meter ruimte meer te gunnen. Maar er was nog niet afgetrapt of een nieuwe dieptepass belandde op dezelfde plek als even te voren. Weer schoot een blonde fi guur naar de doellijn, ditmaal Farenhorst. Terwijl de Alkmaar-verdedigers keken, waar hun mannetjes eigenlijk stonden, kreeg Allart de bal al scherp voor zijn voeten gespeeld. De Rotterdammer aarzel de geen moment: 2-0. Telstar bleef gevaarlijk en vooral Allart en Farenhorst vestigden in deze beginpe riode de aandacht op zich, maar de onver wachte voorsprong had toch iets aan de scherpte van het spel ontnomen en zo kon den de Alkmaarders het met hangen en wurgen klaren. Gevaarlijk voor Telstar werd het zelden. De nieuwe aanvalsleider Sietse de Vries (ex-AGOVV) kreeg vrijwel geen ballen in speelbare positie, en steeds was er bo vendien Kort, die hem de pas afsneed en onmiddellijk aan een nieuwe Telstar-actie bouwde. Toch was De Vries feitelijk de enige, die een dreiging vormde, want hij schoot nog wel eens, maar vond daarbij steeds weer Stay op zijn weg. - Pas vlak voor rust, nadat Allart eerst nog had gescoord, maar het doelpunt afgekeurd had gezien omdat hij zou heb ben geduwd, kwam het eerste gevaarlijke moment, toen Stuy een voorzet van links niet onder controle kon krijgen. Pirovano klaarde de zaak echter. Aan de andere kant werd Van Weerlee in vrije schietpo sitie hardhandig van de bal gezet maar de scheidsrechter zag er geen strafschop in. Het begin van de tweede helft was hart verwarmend. Twee schoten van Piet Buis werden door Stuy schitterend gevangen en Van Drecht werd daardoor tot een even Het initiatief van het gemeentebestuur van Beverwijk voor de jeugd een atletiek- instuif te houden in het sportpark „Adri- chem" is een succes gebleken. Op de eerste twee dagen, maandag en dinsdag, werden de jongelui onder de uit stekende leiding van de DEM-atletes en leidsters de dames C. Bleeker-Duin en J. Bleeker-Duin, en van SUOMI de dames J. Koeten-Bleeker en N. Adelaar-Hurkmans, enigszins vertrouwd gemaakt met de atle tiek. Op deze beide dagen waren er ge middeld negentig jongens en meisjes. Woensdag was de grote dag, want toen lie ten de leidsters het tot wedstrijden voor de verschillende leeftijdgroepen komen. Tijdens de oefeningen en wedstrijden bleek, dat er onder de deelnemers(sters) atleten in de dop zijn. Lydia van der Werff (10 jaar) werd op alle drie num mers eerste. Het meisje W. Laman (bij de 13-14 jarigen) won verspringen en 60 meter hardlopen. Bij de jongens (8-10 jaar) was het G. Breeuwer, die alle eer ste plaatsen opeiste en bij de oudere jon gens (tot 16 jaar) bleek W. Duijn veruit de sterkste. De prijzen bestonden uit ta bletten chocolade van verschillende groot te. De leidsters hadden veel eer van hun werk. fraaie redding geïnspireerd bij een actie van Daniëls. Toen na dertien minuten een actie van Farenhorst en Daniëls leek te mis lukken gaf Van Dolder ineens in moei lijke positie een onverwachte inzet met zijn linkervoet. De bal draaide precies in de uiterste hoek (0-3). Wel loste De Vries daarna enige harde schoten, maar ze waren voor Stuy niet hard genoeg. Toen de aanvalsleider eens minder hard schoot verkeek de doelman zich. De bal stuitte echter van de paal te rug in zijn handen. De laatste tien minuten toonden weer een ouderwetse De Jager: eerst redde hij tweemaal bij gevaarlijke situatie en toen passeerde hij alles en iedereen, waarna Van Drecht slechts met de grootste moei te kon redden, toen Van Werlee de pass van de rechtsback wilde uitbuiten. Terwijl Telstar de strijd nu volkomen ging beheersen verlieten de Alkmaar-sup porters in drommen het veld, teleurgesteld over de verrichtingen van hun elftal. De cornerverhouding was 8-4 in het voordeel van Telstar, ook al een aanwijzing van het duidelijke overwicht van de witte ploeg. De opstellingen waren: TELSTAR: Stuy, De Jager en Pirovano, Van Wooning, Kort en Brom. Farenhorsf (na rust Ver sluis), Van Dolder, Daniëls, Allart (na rust Van Weerlee) en Van Weerlee (na rust Farenhorst). ALKMAAR: Van Drecht, Van Zon en Kesselaar, Jan Visser (na rust Stroker), Hughes en Hanek (na rust Spaans), W. Visser, Buis, De Vries, Beets (na rust Hanek) en Kooge. B. en W. van Beverwijk hebben de raad een plan aangeboden voor 94 ééngezins- woningwetwoningen in het uitbreidings plan Zwaansmeer, waarin eveneens opge nomen de bouw van 45 garages. Een en ander is ontworpen door het architecten bureau Bleeker en Wijtzes te Beverwijk. De totale bouwkosten worden geraamd op 1.117.026, de totale grondkosten op 445.560. Voor de autoboxen worden deze posten respectievelijk f 118.500 en 53.325. De jaarlijkse bijdrage van het rijk in de exploitatiekosten is berèkend op f 22.607,47. B. en W. hebben in verband met het bo venstaande machtiging van de raad ver zocht de bouw onderhands op te dragen aan Smits Bouwbedrijf n.v. voor 2.102.306. Elders in dit blad is bericht dat bij een ongeluk met een handgranaat in Parama ribo luitenant Dekker uit Santpoort om het leven is gekomen. In de IJmuider vishallen is het bericht van de dood van luitenant Dekker als een bom ingeslagen. Luitenant Dekker was een zoon van de heer Gerard Dekker, fir mant van de firma Pieter Dekker, zeevis groothandel. Luitenant Dekker zou in sep tember naar huis terugkeren. Hij was in Velsen enkele jaren geleden bekend als een goed sportman. Als hardloper was hij zelfs eens nationaal jeugdkampioen. GROENTEVEILING. De noteringen op de Beverwijkse groenteveiling waren dinsdag: andijvie 7-13, bloemkool 33-77, sla 4-14, spinazie 8-29, tomaten 22-59, bospeen 18-38, was- peen 10-45, sperziebonen 30-53, snijbonen 35-74, postelein 4-16, komkommer 10-20, doperwten 80-119, raspers 92-126. Woensdagavond bekampten de voetbal elftallen van de IJmuider Reddingsbriga de en Strandpaviljoen Zeezicht elkaar op het IJmuidense strand. Deze strandvoet- balwedstrijd, die voor de competitie en voor het Zeezicht-nederlagentoernooi telt, stond cnder leiding van referee Effern, die zich bekwaam van zijn taak kweet. Bei- De Westduitse visuitvoer toont voor de eerste vier maanden van 1963 een kleine toeneming van de hoeveelheid en een ster ke stijging van de waarde. De tijd van de met sprongen omhooggaande uitvoer is wel definitief voorbij. Het gaat er nu om, zo meent de Allgemeine Fischwirtschafts- zeitung de veroverde posities in het inter nationale visserijbedrijfsleven door opvoe ring van de kwaliteit en door een goede prijspolitiek te handhaven. Verse en bevroren zeevis vormt de hoeksteen van de Duitse visuitvoer. In de eerste vier maanden van 1963 is de West duitse uitvoer in deze sector met twintig percent gestegen. Voor zeventig percent bestaat de Duit se uitvoer van verse en ingevroren zeevis momenteel al uit zeevis en zeevisfilet in ingevroren toestand, terwijl de verse pro- dukten steeds meer op de achtergrond raken Na de beginmoeilijkheden heeft men zich' nu volledig aan deunternationale standaard aangepast. Een zeer belangrijk uitvoerartikel '"vbf-i men ook de visconserven. De export is hier wat de hoeveelheid betreft iets teruggelo pen, maar de waarde is gestegen. Men begint hier steeds meer te merken, hoe andere landen, in het bijzonder Japan en Peru, met goedkopere produkten op de markt komen. Albert Groening merkt dan ook in het Duitse vakblad op, dat de Duit se visserij-industrie zich alle mogelijke in spanningen zal moeten getroosten om de concurrentie te kunnen volhouden. Beter liggen de verhoudingen bij de fijne pro dukten, waar de kwaliteit op de voorgrond staat. Een typisch voorbeeld is hier de uitvoer van toebereide kreeften en weekdieren. Voor de afzet van gezouten haring ko men behalve Israel in feite slechts de lan den van het oostblok in aanmerking. Deze aangelegenheden zijn sterk van het toeval afhankelijk. Bij voorbeeld of de Westduit se Bondsrepubliek voor andere agrarische De Beverwijkse rennersclub „Kenne- merland" zette woensdagavond de zomer competitie voort in het sportpark „Adri- chem" met een race over 55 kilometer voor A-klassers. Daarin toonde Cees Lute zich in de sprint enigszins verrassend sneller dan de rappe Jan Rasch. Het verschil was overigens nauwelijks waarneembaar en kon in banddiktes uitgedrukt worden. De uitslag luidde: 1. C. Lute, 2. J. Rasch, 3. J. van Rijn. De B-klassers moesten vijftig kilometer rijden en van hen wisten Sjaak de Goede, Peter Slotemaker en Gé v. d. Winden zich van het peloton te distantiëren. De uitslag was: 1. S. de Goede, 2. P. Slotemaker, 3. G. v. d. Winden, 4. R. van Wijk, 5. A. Martens, 6. J. van Aken. Uitslag C-klasse: 1. H. Welp, 2. J. van Hooff, 3. H. Brakenhof, 4. J. Bobeldijk, 5. P. Pekel, 6. H. v. d. Kolk, 7. E. Berneveld, 8. C. Martens. Jeugd: 1. C. Durge, 2. C. Pekel. produkten van het invoerende land invoer- mogelijkheden kan bieden ter uitwisseling. De slechte vangstresultaten van de Duit se loggers hebben trouwens tot gevolg ge had dat de wensen van de Duitse markt niet eens volledig konden worden vervuld. De schrijver meent echter dat in normale vangstjaren de uitvoer een noodzakelijke uitlaatklep voor de op zee zoutende Duitse haringvissers zal blijven. Hij neemt aan dat een verhoging van de export bij gezouten, gedroogde en ge rookte vis mogelijk is. Tot de grootste afnemers van vis en vis- waren behoorden Nederland, Frankrijk, België en Italië. Men meent dat daar nog goede afzetkansen voor West-Duitsland lig gen. De ontwikkeling gaat geheel in de richting van de bevroren en voor zover het de tropen betreft de gedroogde wa ren. Als men zich goed weet aan te passen aan de markt- en afzetverhoudingen in het buitenland kan de toekomst van de Duit se visexport optimistisch worden beoor deeld, oordeelt de Allgemeine Fischwirt- schaftszeitung. De waarde van de West duitse visuitvoer was in de eerste vièr maanden van 1963: 27.103.000 DM tegen 24.260.000 DM in de eerste vier maanden van 1962. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Hendrika M., d. van J. N. Mul en C. J. van Kan; Carolina C. C., d. van A. Schelvis en C. Hes; Mirjam, d. van J. Walgien en L. Mol; Cecilia M. M., d. van N. Molenaar en M. G. M. Gerritsen; Ja- coba W. J., d. van A. v. Eijk en C. M. Lute; Josephine C., d. van J. Westra en R. Men del; Norbert J. P., z. van O. J. Rosenland en G. P. Westen; Petronella J., d. van N. H. Spanjaard en F. C. J. Teer; Roberto G. J., z. van S. A. G. Knüwer en W. M. van der Lem; Louis W., z. van W. Brasser en C. M. Hilbers; Brigitta E., d. van J. A. Jan sen en M. J. A. v. Assema; Jeannette H. V., d. van R. Clarissen en J. A. Smit; Alida M., d. van H. J. Out en A. M. Pel; Geer- tien M., d. van P. Vegelien en M. K. v. Tunen; Arnold, z. van H. P. D. Remmers en J. Groen. ONDERTROUWD: A. R. Leijen en M. M. Koelman; F. Huisman en T. Geertsma; J. G. Peters en G. E. M. Ranke; B. M. Ver- heijde en J. M. Hoog Antink; J. Feuerstein en E. A. Ie Mair. GETROUWD: S. Post en C. M. de Boer; S. Bark en P. M. Groenland; F. Melger en C. E. v. Berkel; B. Fischer en J. C. v. d. Oever; P. A. Idema en A. A. Beentjes; H. Lucchi en K. I. Lendawitsch; P. W. Roemer en H. L. Schütz; G. Terpstra en A. M. Oorthuijsen; J. van Toledo en W. Kooijman. OVERLEDEN: H. W. Kessens, 70 j., geh. met S. C. Meuldijk; C. A. Piepers, 68 j., geh. gew. met H. J. van der Kolk; J. Boe ren, 83 j., geh. gew. met F. J. A. Prince; N. Noordzij, 53 j., geh. met P. van der Steen; C. van den Bosch, 75 j., geh. met C. Korver; A. Vermeulen, 85 j., geh. gew. met T. Prins; M. J. W. Nortier, 88 j., geh. gew. met D. W. Kesteloo; R. van Berghem, 82 j., geh. gew. met P. J. Timmer; H. A. J. Thomassen, 18 j., ongeh. de elftallen leken even sterk. Vlak na het beginsignaal mocht Jaap Borst voor Zeezicht een corner nemen. Zijn inzet werd, op uitstekende wijze door Carlo Straatsburg en onhoudbaar voor doelman Pieter Fahder, hard ingeschoten (1-0). Na deze treffer ontstonden er voor beide doelen doelrijpe situaties, die echter niet in doelpunten resulteerden. Er was een fout van doelman Nico Hüll nodig om de Reddingsbrigade aan het verdiende te- genpunt te helpen. Doelman Hüll trapte de bal zeer slecht uit. Han Stoker strafte met een boogbal zijn fout af (1-1). Na het her vattingssignaal bleek, dat de Zeezicht voorhoede al haar kruit verschoten had. Duidelijk bleek in die periode dat vele spe lers de wedstrijd van de vorige avond te gen Wijsmuller nog in de benen had. De aanvallen van de IJ.R.B. zaaide reeds spoedig onrust in de Zeezicht-gelederen. Met moeite kon doelman Hüll, met een manmoedige duik op de benen van Han Stoker, een doorboring van zijn heiligdom voorkomen. Direct hierna miste Rini Sto ker, voor open doel, de kans van de dag. Doch dit alles bleek uitstel van executie. Een vliegende inzet van Henny van Leeu wen verdween, onhoudbaar voor de doel wachter van Zeezicht, in het doel. Even leek het dat IJ.R.B. voor de nederlagen- cup Noordzee zou onttronen. Doch de op gave, om nog twee doelpunten te scoren, bleek te zwaar te zijn voor de mannen van de Reddingsbrigade. De 2-1-stand in het voordeel van de IJ.R.B. was tevens de eindstand van deze spannende wedstrijd. De stand in de IJmuidense strandvoet- balcompetitie is nu: Pav. Zuidpier 6 Strandplateau 7 Marktplein 8 Clubh. Brulboei 7 Pav. Zeedistel 8 Kalkzandsteenfabr. 7 Pav. Noordzee 8 IJ.R.B7 Pav. Zeezicht 7 Groentehandelaren 7 6 5 4 2 2 2 2 2 1 1 0 0 14- 4 12 1 14- 5 11 1 18- 8 11 1 12- 7 8 3 13- 5 7 3 8-14 6 4 15-18 6 4 7-16 5 4 12-11 4 6 s f. Hedenavond wordt op het Zuidpierveld de. wedstrijji tussen de teams van de Kajk- zandsteenfabriek en Paviljoen 'Zéefièht* ge speeld. De aanvang van de wedstrijd is 19 uur precies. Vrijdagavond staan twee zeer interessante ontmoetingen op het pro gramma. Het steeds beter spelende Strand plateau, dat alles in het werk wil stellen om de beker voor de tweede plaats te ver overen. Voor de eerste plaats is de strandderby Zuidpier-Zeezicht belangrijk. De wedstrijd voor de nederlagencup werd door leider Zuidpier verloren tegen Zee zicht. Indien Zeezicht er in slaagt om de ze prestatie te herhalen, dan is de strijd om de titel weer volkomen open. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Norfolk Trader van Londen: Sylt, Kopenhagen; Gabon- kust, Antwerpen; Rijnborg, Köping; Else Retzlaf. Nymoer; Amazus, Londen; Flamingo, Delfzijl; Hermes, Rotterdam; Ferm, Riga; Birdwood, Dunnstone; Selos, Gefle, erts voor Hoogovens; Admiralengracht, Kotka: Jean E., Londen; Ko rea, Rotterdam; Jans, Londen: Sophocles, Rot terdam; Karimun, Hamburg; Krautsand, Bruns- büttel; Gisela, Karlstad: Lechstein, Antwerpen; Maas, Antwerpen; Democraat, Londen; Pallas, Hamburg; Sporonia, Rotterdam, voor IJmuiden; Helicon, Dordrecht; Werratal, Rotterdam; Bor neo, Bremerhaven; Kentung, West-Afrika. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: H. L. Lo- rentzen naar Hampton Roads; Yewhil, Swansea; Whiby Abby, Poole, walsmateriaal van IJmui den; Trim, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Confid, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Lapland, Lulea, van IJmuiden; Amstelborg, Delf zijl, van Zaandam; Eemland, Tenerife; Hedwig Lundtsted, Rotterdam; Yewforest, Swansea: Finn- maid, Hamina; Gurzuf, Odessa; Warma, Norden- ham. van Velsen; Norfolk Trader, Harlingen; Jannie, Gothenburg, van Zaandam; Waalborg, Bohus, zout IJmuiden; Electra, Baie Comeau; Embla, Felixtowe; Mare Altum, Rotterdam; Lim- fjord, Tolkis; Kalanda, Bremen; Theano, Rotter dam; Witmarsum, Bremen; Anneliese, Narvik; Aaltje, Londen; Grebbestroom, Rouen; Vecht stroom, Plymouth; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Frans Böhmer, Rotter dam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Argonaut naar Palermo, walsmateriaal van IJmuiden; Lienerhorn, Ala. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Mynias van Rotterdam; Zaanstroom, Shoreham; Swift, Londen; Martha Ahrens, Rotterdam; Gardience, Middlesbrough; Eos, Rotterdam; Carebeke 2, Londen, voor IJmuiden; Pygmalion, Rotterdam; Rheint, Kaskö; Jason, Antwerpen; Borculo, Ha mina; Midsland, Grangemouth; Ceres, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan. BRANDWIJK CONFECTIE-ATELIER vraagt voor direct Soli.: Fa. WINANDS, Alex. Bellstraat 45, telef. 6035, IJmuiden. Ook zaterdags na 5 uur. JUNCKER BATAVUS PHOENIX in diverse kleuren v/h F. VONCK Pres Krugerstraat 65-90 IJmuiden - Tel. 5433 TE KOOP: boren van 10 tot 70 mm; boorhulzen; nieuwe vijlen, div. maten; slijpstenen; frezen; ijze ren kasten van versch. soorten en maten; domme krachten; zuurstofmeters; allerlei andere gas- en zuurstofbenodigdheden; gereedschapkisten, alles nieuw; nieuw assenstaai; nieuwe ruimers en nog veel meer soorten machines, w.o. boormachines, schuurmachines, freesmachines enz. Te veel om op te noemen. Alles tegen enorm lage prijzen. Paterswer 11 - Noorderwjjkweg 95A - Beverwijk Telefoon 02510 - 3724 en 6103 Zaterdags tot 1 uur geopend. Woensdag In IJmuiden werden woensdag aange voerd 5760 kisten vis, waarvan 62 kisten tong en tarbot, '11 heilbot, 10 tongschar en schartong, 330 schol, 7 schar, 30 bot, 1715 haring, 1305 makreel, 1350 schelvis, 270 wijting, 355 kabeljauw en gul, 8 leng, 42 haai 2 ham, 8 wolf, 48 poon, 187 koolvis en 20 diversen. Prijzen, per kilo, in guldens: heilbot 4.10 2.90, -gr. tong 6—5.70, grm. tong 5.805, kim. tong 6.20—5.70, kl. tong I 6.40—6, kl. tong II 6.20—5.80, tarbot I 3.60—2.70. Per 50 kilo: tongschar 7265, kl. tong schar 72—70, gr. schol 46, grm. schol 43, kim. schol 36—35, kl. schol I 3635, kl. schol II 36—13, schar 25—20, bot 11.50—8, verse haring 19.40—11, makreel 24.409, gr. schelvis 6634, grm. schelvis 3722, kim. schelvis 3519, kl. schelvis I 2416, kl. schelvis II 16—7.50, wijting 21—8, gr. gul 46—32, mid. gul 36—28. kl. gul 28—19, kl. haai 2212, ham 144120. kl. wolf 53, poontjes 147, kl. koolvis zw. 3324. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 22884, gr. koolvis zw. 11094, gr. leng 8074, gr. wolf 100. Besommingen van woensdag, in guldens: KW 146-5820, KW 124-6240, KW 162-4270, KW 194-4400, IJM 154-7280, IJM 18-6520, SCH 135-4420, IJM 27-3090, VL 112-5960, VL 131-5840. Aanvoer van donderdag Zesendertig vaartuigen hebben donder dagmorgen 7.940 kisten vis in IJmuiden gelost, alsmede 820 gladde kabeljauwen en 9.000 kilogram tong. De aanvoer bestond uit 780 kisten schelvis, 210 wijting, 200 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 3.820 haring, 750 kleine kistjes haring, 1.560 makreel, 920 schol, 10 tarbot, 210 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 43.20, heilbot 43,10, grote tong 65,40, groot middel tong 4,604,20, kleinmiddel tong 4,80—4,30, tong I 5,70—5, tong II 5,70—5,10, zalm 65. Per 125 kilo: grote kabeljauw 14084, middel kabeljauw 13286, grote kool vis 66. Per tien stuks: grote kabeljauw 12278, middel kabeljauw 7148. Per 50 kilo: grote schelvis 2617, middel schelvis 3117, kleinmiddel schelvis 27 14, schelvis I 1710, schelvis II 155,70, schelvis III 8, gul I 52—31, gul II 42—28, gul III 2717, grote schol 4742, middel schol 4541, kleinmiddel schol 4134, schol I 42—32, schol II 31—23. schol III 20—8, schar 32—14, bot 9,50—5,50, wijting gestript 22—10, wijting dicht 118, tarbot 180—80, tongschar 78—62, haring 15,40—11, makreel 23,209, leng I 33. Haringvangsten KW 37—10, KW 40—20, KW 95—3, KW 167—6, KW 170—5, KW 7—5, KW 22—100, KW 141—45 (halve vleet). Gemiddelde vangsten: Katwijk 34, Scheveningen 17 en Vlaardingen 14. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was don derdagmorgen: 210 kisten schelvis, wijting 30, gul en kabeljauw 180. koolvis 80, ha ring 300, makreel 500, schol 500 en drie duizend kilogram tong. Besommingen van donderdag In IJmuiden werden donderdag de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 196—5600, KW 84—3800, KW 137 30.200, KW 84400, KW 32—5600, KW 1836200, KW 1312900, KW 584800. KW 109—4700. Op zee Nederlandse vissersschepen hebben, voor Whitby vissende, flink kuitzieke haring gevangen. De dagvangsten waren niet on bevredigend, maar in het algemeen liepen ze nogal uiteen. Diverse schepen meldden pen vangst van 150 tot 200 kantjes. De Adriana SCH 126 was gistermiddag top scorer: omstreeks vier uur werd een trek van honderd kantjes schone (niet kuitzieke) haring aan boord gehaald. Het schip viste iets beneden de 50 graden noorderbreedte. De VL 7 /Ma had vanmorgen moeilijk heden met de echometers en kon zodoen de geen waarnemingen van haring (al dan niet kuitziek) doen .terwijl hierdoor ook gevaar voor de netten bestaat, daar geen obstakels onder water kunnen worden ge signaleerd. De Ada heeft om advies ge vraagd bij het hospitaalkerkschip De Hoop. Gistermiddag had de Ada trekken van 80 kantjes gemeld. „Guus" verkocht De SCH 5 „Guus" (voorheen IJM 18 „Ariadne") is verkocht naar Italië en onderhandelingen over de eventuele ver koop van de SCH 302 „Willem van der Zwan" zijn in een vergevorderd stadium. Laatstgenoemd schip zal dus waarschijn lijk naar Canada vertrekken. Er staan meer Scheveningse schepen op de nomi natie naar het buitenland te worden ver kocht. Vf} v' '*(-£■ Xa 4 blikjes zongerijpte vruchten 500 gram heerlijk koekje heerlijke import repen diverse smaken 250 gram 3 rollen 4 stuks heerlijke koeken 6 stuks 400 grams pak per pak Va liter blik 2 blik maak uw soep eens extra lekker per pot voor de fijnproevers per blik heerlijk voor over de pudding per blik kern men de zaak aan het blad. waarin zij adverteert. li uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit daablad heeft. Alles voor uw huisdieren Naturalisten Jacobijnestraat 10-18 Ged. Oude Gracht 62 Haarlem. Tel. 1326S-11269

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6