dan heeft uw maag norac nodig I ■H DE PROGRAMMA'S Door prof. Romein ontworpen bibliografie wordt dankzij Z.W.O.-subsidie voltooid Zware shag tè zwaar? neem dan Fatale vergissing van soldaat „Slecht schrijven hangt niet samen met onze ideologie, maar met gebrek aan talent" Zomeracademie voor beeldende kunsten te Haarlem gesloten Twee Nederlandse films binnenkort in première Beschrijvende bibliografie der theoretische geschiedenis Ilja Ehrenburg tijdens schrijverscongres DONDERDAG 15 AUGUSTUS 1963 lichter dan zwaar pittiger dan halfzwaar. Niemeyer garandeert de kwaliteit A W nabeschouwingen Wieder eine deutsche Fernsehschau Damshuizer De radio geeft vrijdag 7 elevisiefirogramma DE NEDERLANDSE ORGANISATIE voor Zuiver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof. dr. Fr. de Jong Edz., hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam, een subsidie verleend voor de samenstelling van een beschrijvende bibliografie der theo retische geschiedenis, zoals deze destijds ontworpen is door thans wijlen prof. dr. J. M. Romein. Prof. De Jong doceert aan de politieke en sociale faculteit de geschiedenis van omstreeks 1870 af met inbegrip van de sociale en economische ge schiedenis en zijn colleges zijn niet zo zeer bestemd voor studenten in de geschiedenis, maar in de eerste plaats voor de „politicologen". Het bovengenoemde project is na het overlijden van prof. Romein in volle omvang door prof. De Jong overgenomen en door de hem verleende ZWO-subsidie heeft de hoogleraar de Nijmeegse historicus dr. E. E. G. Vermeulen kunnen aantrekken om de opzet van de bibliografie te organiseren. HET BEGRIP theoretische geschiedenis is indertijd door prof. Romein geformu leerd naar analogie van dat van de theo retische natuurkunde en prof. Romein heeft, toen hij in 1945 herbenoemd werd, ook in deze lak van wetenschap onderwijs gegeven. In een onderhoud met prof. De Jong vernam het A.N.P. allereerst, dat voor het begrip theoretische geschiedenis soms ook een andere terminologie wordt gebruikt, vooral in Amerika, waar men wel van historiologie of van wijsbegeerte der geschiedenis spreekt. Prof. Romein wees deze laatste term af; voor hem be tekende dit nieuwe historische vak een discipline om, van de geschiedenis zelf uit, tot algemene begrippen over de gang van de historie te komen en zich zo een inzicht te verwerven in haar periodisering, eventuele wetmatigheid, in de in de ge schiedenis werkzame krachten de agen tia, in kwesties van historisch-kentheore- tische aard, in de objectiviteit van de ge- schiedkennis, de manier van geschied schrijving door de eeuwen heen, alsmede in tal van andere vraagstukken. SPREKENDE OVER de samenstelling van de bibliografie, waarin prof. Romein een overzicht wilde geven van de werken van allen, die zich expliciet en impliciet met de theoretische geschiedenis hebben beziggehouden, zei prof. De Jong, dat deze grotendeels een zaak is van studenten en afgestudeerden van wijlen prof. Romein. In het Historisch Seminarium van de Uni versiteit van Amsterdam is een afdeling theoretische geschiedenis gevestigd. Daar naast wordt aan het project medewerking verleend door een groep „buitenleden", die in het algemeen bestaat uit belangstel lenden buiten deze kring en afkomstig van andere universiteiten. Als basismateriaal voor de beschrijven de bibliografie wordt de verzameling van circa tweeduizend titels gebruikt, welke prof. "Romein in de loop der jaren verza meld heeft en van welke boeken de mede werkers een kort, uit ongeveer honderd vijftig woorden bestaand excerpt maken. Men werkt dus op dezelfde manier als de vervaardigers van de bibliografie, die achterin de „International Review of So cial History" te vinden is, want ook daar wordt de vermelding van titel, schrijver, uitgever, jaar van uitgave geVoTgd döor' een summiere inhoudsopgave van de opge nomen boeken. Hieruit blijkt-, dat de samenstelling van deze bibliografie, waar in ook tijdschriftartikelen over de theo retische geschiedenis vermeld zullen wor den, een enorme arbeid is, waarvan de voltooiing jaren en jaren zal duren. DE MEDEWERKERS een twintig in getal vormen een kring, die een paar keer per jaar vergadert. Bovendien is een redactiestaf gevormd, bestaande uit prof. De Jong die vanzelfsprekend de super visie over het gehele project heeft uit dr. E. E. G. Vermeulen en drs. M. C. Brands. Hoewel men op het ogenblik nog nauwelijks contact met buitenlandse vak genoten heeft, ligt het wel in de bedoeling om in de toekomst tot samenwerking te komen, temeer omdat er buiten onze grenzen grote belangstelling voor dit pro- Pro/. Romein ject bestaat. Dit is dan ook de reden, dat de bibliografie, die van 1845 tot 1945 zal lopen, in het Engels wordt uitgegeven, zo dat zij vele toekomstige gebruikers van nut zal kunnen zijn. Dat men niet verder gaat dan het jaar 1945 vindt zijn reden in het feit, dat met dat jaar de bibliografie van John C. Rule in het tijdschrift „His tory and Theory" begint. Deze geeft overi gens alleen maar de titels van boeken, maar geen excerpten van hun inhoud. Advertentie NIEMEYER KWALITEIT VARA BRENGT Dr. KILDARE OP NEDERLANDSE TV-SCHERMEN. In het komende winterseizoen brengt de VARA een voor Nederland nieuwe Ame rikaanse filmserie op het scherm. Dr. Kil- dare, een jonge dokter in het ziekenhuis van een grote stad, is er het middelpunt van. De serie, geproduceerd door de N.B.C., heeft in de Verenigde Staten veel succes geboekt, en oogstte later grote bijval in Engeland waar de B.B.C. Dr. Kildare aan de kijkers presenteerde en ook op het Europese vasteland, o-a. in de Skandi- navische landen. Uit de tot nu toe vervaardigde televisie films in de Dr. Kildare-serie, heeft de VARA er zes geselecteerd, die in het ko mende seizoen maandelijks op iedere VARA-vrij dagavond zullen worden uitge zonden. Elke aflevering duurt een uur. Dr. Kildare was in Amerika reeds lang voor zijn „televisiecarrière" hoofdfiguur in een radiofeuilleton en een aantal films. In de veertiger jaren speelde Lew Ayres de rol van Dr. Kildare en de bekende acteur Lio nel Barrymore die van Dr. Gillespie, de andere hoofdfiguur uit de Kildare-verha- len. In de eigentijdse N.B.C.-versie wordt de rol van deze Dr. Gillespie gespeeld door „veteraan" Raymond Massey. De laatste is in Amerika een zeer bekend acteur, die voor zijn toneelprestaties reeds voor de oorlog de Pulitzerprijs verwierf. Als film acteur verleende hij zijn medewerking aan meer dan 70 speelfilms, waaronder „East of Eden" en „Arsenicum en oude kant". Een 20-jarige soldaat is bij vergissing van 7 meter hoogte uit een raam van de kazerne in Amersfoort gesprongen. Met twee gebroken polsen, twee gebroken rib ben, een gekwetste heup en een vrij ern stige hoofdwond is hij in het militair hos pitaal in Utrecht opgenomen. De soldaat die acht dagen licht arrest had, kortte iede re dag de tijd door een spelletje kaart met zijn kornuiten. Als het signaal voor het appèl klonk stapte hij gemakshalve even door het raam om zich te melden. Gisteren hadden kaartspelers op de eerste verdieping een vierde man nodig had, wel ke „vacature" door de soldaat werd ver vuld. Toen het signaal voor het appèl weer klonk, stapte hij uit gewoonte door het open raam. Richard Chamberlain speelt de rol van Dr. Kildare. Oorspronkelijk wilde Richard Chamberlain kunstschilder worden, maar een auditie leverde hem een kans op als acteur in kleine televisieprogramma's. Daarin onderscheidde hij zich zó, dat, toen men op zoek was naar een „nieuwe dokter Kildare" de keuze op de jonge, blonde en blauwogige Richard Chamberlain viel. De eerste aflevering van Dr. Kildare zal door de VARA op 20 september a.s. worden uit gezonden. ILJA EHRENBURG, de leider van de weerbarstige Russische intellectuelen, heeft in een discussie over de anti-westerse aanval van het Kremlin op cultureel gebied ronduit verklaard: „Wij maken fouten". De omstreden schrijver zei in een debat te Leningrad over de recente ideologische aanvallen van de communistische party in de Sovjet-Unie op westerse invloeden op de Sovjet-cultuur tot collega's uit het Westen: „Wy lopen niet op de grote weg maar door maagdelijk terrein en wij maken vaak fouten. Maar tóch hebben wij vorderingen gemaakt. Het ts zeker dat wij ook nu nog fouten maken. Wij hebben ëvenwel de moed niet verloren. Wij gaan Verder". ZIJN OPMERKINGEN werden gemaakt in een rede op de de vorige week gehou den bijeenkomst van westerse en commu nistische schrijvers te Leningrad. De toe spraak .s gepubliceerd in de „Literatoer- naja Gazeta." Het was ee"n van de weini ge verklaringen van Ehrenburg, die hier zijn gepubliceerd nadat hij in maart van dit jaar fel is bekritiseerd door pre mier Kroesjtsjev wegens het bepleiten van „vreedzame coëxistentie" tussen de westerse en communistische ideologieën. De bejaarde Ehrenburg, een der helden onder de jongere Russische intellectuelen en kunstenaars, die naar het westen zien, reageerde met geestigheid en bedekte ste- Nelly" van de familie G. Nieuwenbrug uit Harlingen heeft op 26 juni elf na komelingen ter wereld gebracht. Zij poseren hier met de 12-jarige Herma van der Heuvel uit Amsterdam, die graag fotomodel wil worden en hier haar eerste kans kreeg. Advertentie Dagje naar het strand. Patat-frites, bal gehakt in gezellig eethuisje. Maar na een kwartier: storend maagzuur. Geluk kig heeft Uw vrouw Norac bij zich. Norac helpt. Hygië nisch verpakt- in handig doosje - het staat voor U klaar op toonbank van apotheker of drogist. keligheden tegen de conservatieve volge lingen van de strikte ideologische gedrags lijn. ZINSPELEND OP de huidige politieke dooi tussen oost en west, die is begonnen door de recente ondertekening van een kemstopverdrag, zei Ehrenburg: „Wij streven naar vrede. Wij willen de contac ten met elkander uitbreiden en elkaar be ter begrijpen. Maar soms zijn er schrij vers, die de afgrond tussen de socialisti sche wereld en het westen willen verdie pen en alle deuren willen verzegelen." Dit was een harde aanval op de stalinisten van de oude garde, die de contacten met de westerse cultuur scherp hebben veroor deeld als een gevaar voor de zuiverheid van de Sovjet-ideologie. In een scherpe aanval op de censuur van de partij op westerse werken vervolgde de bejaarde schrijver: „Het is de moeite niet waard te weerleggen wat in het westen wordt geschreven omdat het deze of gene criticus niet bevalt. Tussen de beide we reldoorlogen heeft de Amerikaanse littera tuur een waardevolle bijdrage geleverd tot de ontwikkeling van de roman. Heming way, Faulkner, Steinbeck, Caldwell zijn inplaats van over de mens te praten be gonnen de mens te laten zien en dit on derscheidt hen van de uitstekende Ameri kaanse romanschrijvers van de 19e eeuw." IV -w.i Zi'r n- *'.rb UIT DE OPMERKINGEN van Ehren burg 'bleek, "dat" de linkse schrijvers uit het westen scherpe critiek hebben uitge oefend op de eis van het regime, dat Sov jetkunstenaars uitsluitend opbouwende communistische propaganda voor de mas sa's moeten produceren. Ehrenburg leek deze critiek te steunen door te herinneren aan het denkbeeld van een Sovjetauteur, dat er „schrijvers voor de miljoenen en schrijvers voor 5.000 lezers" moeten zijn. Hij bestreed stoutmoedig veroordelingen van de partij, gericht tegen experimen teel schrijven, zeggende: „Men kan en moet chicanes verwerpen, maar men kan het bestaansrecht niet ontzeggen aan ex perimenten in de litteratuur" en vervolg de: „Waarde gasten, gij moet begrijpen dat wij leven in het eerste tijdvak van een socialistische maatschappij en dat wij meer dan genoeg vijanden hebben... Onze schrijvers schrijven soms slechte romans, niet omdat zij aanhangers zijn van de so cialistische ideologie, maar omdat de goe de God hun geen talent heeft geschonken. Wij hebben nooit beweerd, dat er onder het socialisme geen middelmatigheid zou zijn. Wij hebben gezegd, dat er geen uit buiters zouden zijn en die zijn er ook niet; maar ik ben van mening, dat we heel wat middelmatige auteurs hebben." IN EEN DER ATELIERS van de Aca demie voor Beeldende Kunsten in het Koudenhorngebouw te Haarlem hebben gisteren de leerlingen de zomercursus be sloten met een „Strandfeest". Zeenymfen en piraten, strandschonen en vissers be volkten het schilderachtig versierde lo kaal waar tot diep in de nacht op uitbun dige wijze werd bezegeld wat mr. dr. P. J. Witteman, voorzitter van het dage lijks bestuur van de Stichting Academie '63, tijdens de besloten middagzitting had vastgesteld: „De Zomeracademie is een succes. De manier waarop u hier gewerkt heeft, het niveau van uw werkstukken, de verstandhouding .en atmosfeer in de ateliers hebben ons vertrouwen vergroot dat de vrije opzet van de Academie zin vol is; we kunnen de jaaracademie met een veel grotere zekerheid beginnen dan bij de aanvang van de zomercursus het geval kon zijn." MR. WITTEMAN deelde mee dat zestig leerlingen de zomeracademie hebben be zocht. Hij dankte de docenten, de heren Andriessen, Couzijn, Dik, Kater, Lataster, Jonk en Mulder, voor de persoonlijke in zet waarmee zij de Academie een gezicht hebben gegeven. In het bijzonder sprak hij lovende woorden tot de administratri ce, mevr. Else Mulder, en de artistieke di recteur, de Haarlemse beeldhouwer Theo Mulder, die „samen de volledige staf" hebben gevormd; „zonder u zou het nu geboekte succes ondenkbaar zijn geweest". ALS HERINNERING aan het pioniers werk dat zij als eerse cursisten hebben geleverd, ontvingen de leerlingen een map, met in de ateliers gemaakte foto's. De bij eenkomst werd bijgewoond door leden van het stichtingsbestuur, de docenten en hun echtgenotes en de leerlingen. Een koud buf fet en enkele dranken vormden de over gang naar het „-strandfeest", dat werd op geluisterd door uitstekend spel van een jazz-combo. Voor de jaaracademie zijn inmiddels 73 inschrijvingen binnengekomen, waaronder dertig van leerlingen van de Zomeracade mie. De docenten van de Academie '63 in vergadering bijeen. Van links naar rechts Ger Lataster, Wessel Couzijn, Cor Dik, Nic. Jonk, Arie Kater, Mari Andriessen en Theo Mulder. Met goede buitenlandse reportages ver strekte de K.R.O.-rubriek Brandpunt inte ressante aanvullende informaties bij re cent nieuws: de treinoverval in Engeland en de voorbereiding van een Belgisch-Ne derlandse expeditie naar het Zuidpoolge bied. Weer op zijn best was de rubriek met een uitstekend afgeronde reportage over de meningsverschillen rond het op baggeren van oudheidkundig waardevolle zaken uit de Maas bij Maastricht. Voor tienduizenden katholieke kijkers in het bij zonder moet het wel belangrijk geweest zijn,'tijdens deze uitzending te horen, dat het weekblad De Nieuwe Linie in zijn jongste aflevering nader ingaat op de veel besproken t.v.-rede, die mgr. Bekkers eni ge maanden geleden uitsprak over het hu welijk en de geboortenregeling. Und wieder gab es eine Deutsche Fern sehschau. Niet „Musik in Paris", want die zo werd de onmondige kijkers verteld kon om een of andere reden niet uit gezonden worden. Gelukkig had men er van dezelfde regisseur nog één achter de hand: „Alles kommt einmal wieder", een duik in de „fröhliche twenties" met de gebruikelijke stro- en bolhoeden, charles ton-demonstraties etc. etc. De K.R.O. heeft natuurlijk het volste recht, ook eens zo'n show op het scherm te brengen. Wel hebben wij ons weer eens moeten afvra gen, hoe het nu met de coördinatie-com missie van de omroepen gaat. „THE MEDIUM", MUZIKALE TRAGEDIE IN TWEE AKTES. „The Medium" luidt de titel van een tra gedie in twee aktes die de KRO-radio op zondag 18 augustus ten gehore brengt. De ze muzikale tragedie van Gian-Carlo Me- notti ontstond aan het eind van de Tweede Wereldoorlog en beleefde samen met „The Telephone" (eveneens van Menotti) haar première. Het succes was enorm. Menotti heeft nog verschillende andere muziek werken op zijn naam staan zoals de radio opera „The old man and the thief", de te levisie-opera „Amahl and the night-visi- tors" en de bekende opera „The Consul". Ook schreef hij een aantal balletten, ka mermuziek en een pianoconcert. De onderwerpen die Menotti kiest zijn steeds bijzonder actueel. Het muziekdrama „The Medium" is zoals Menotti zelf ver klaart ondanks de angstwekkende sfeer en het verschrikkelijke slot, in feite een ideeënspel. Het is de tragedie van een vrouw gevangen tussen twee „werelden": een echte waarbij zij zich niet kan aanslui ten en een buiten-natuurlijke, waarin zij niet kan geloven. Madame Baba Flora het medium heeft een vreemde stomme jongen, Toby, geadopteerd en deze schijnt in haar ogen, onder zijn stomheid, het antwoord te be waren op de vraag wat haar letterlijk en figuurlijk heeft beroerd. Deze Toby wordt tenslotte de personificatie van haar obses sie en het symbool van haar uitzinnige angst, die nooit wordt onderbroken door een bevrijdend woord. Deze spanningen vinden een dramati sche ontlading als Baba Flora tenslotte in doodsangst een revolver grijpt en schiet in de richting waar zij meent dat de door haar zelf opgeroepen hersenschimmen zich bevinden. Het is Toby die door dit fatale schot wordt gedood en voor Baba blijft de vraag of hij het was die haar be roerde, hiermede onbeantwoord. De rolverdeling van deze tragedie ver meldt o.a. Madame Baba Flora (het me dium) Marie Powers alt, Monica, haar dochter Evelyn Keller, sopraan, en mrs. Gobineau: Beverly Dame, sopraan. Muzikale medewerking verleent het or kest van Emanuel Bataban. Het stuk wordt gepresenteerd en toegelicht door Dick van der Meer. Twee Nederlandse films heieven in de komende weken hun première. „Weder zijds" van Gerard Rutten gaat op 11 sep tember in een aantal steden in première, op 2 oktober volgt de galavoorstelling van John Korporaals „De vergeten Medemin naar" in Amsterdam. „Wederzijds" belicht vooral aan de hand van documentair materiaal de re geringsperiode van koningin Wilhelmina. Onder leiding van Gerard Rutten verzorg de Henri Rust de montage, schreven Ger- rit Kouwenaar, Albert Alberts en Douwe de Boer het commentaar dat door Ton Lutz gesproken wordt. De mysterie-thriller vay John Korporaal is gemaakt naar het gelijknamige boek van Rico Bulthuis. Henk van Ulsen speelt de rol van de man, die zijn geheugen tracht terug te vinden. Pim Jacobs zal voor de laatste film, die zijn roulatie in een groot aantal steden tegelijk begint, de muziek maken. Daarbij geadviseerd door dr A. L. Mok stelde Leo Akkermans de documentaire „Om U te dienen" samen. In dit pro gramma-onderdeel, voorzien van bijzonder aardige tekeningen en vakkundig gefilmd door Cor de Jager, werden de vroegere en de huidige positie van de kelner op boeiende wijze bekeken en toegelicht. Het leek ons riskant, dat de samensteller slechts één nogal gedesillusioneerd lid van de „zwarte brigade" aan het woord liet, die zijn liefde voor het vak ten spijt bepaald niet vleiend sprak over de onder linge verstandhouding van de kelners. Niettemin bracht deze met beheerste fan tasie tot stand gekomen uitzending ons meer begrip bij voor de moeilijkheden en problemen van dit dienende vak, dat juist in deze vakantiemaanden zulke hoge eisen aan zijn mensen stelt. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24 00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture: lichte grammofoonmuziek. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de jeugd. 10.15 Moderne orkestwerken (gri ll.00 Voor de zieken. 11.40 Pianorecital (gr.): klassieke muziek. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Licht pianospel (gr.) 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.20 Lichte grammofoonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Bekende orkestwer ken (gr.). 14.45 Mannekoor (gr.): Neder landse en Vlaamse volksliedjes. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Klas sieke pianomuziek. 16.55 Lichte grammo foonmuziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Europese roeikampioenschappen te Kopen hagen en zeilwedstrijden om de Finn Gold Cup te Medemblik. 17.55 Lichte grammo foonmuziek. 18.25 Licht ensemble met zang solisten. 18.50 Regeringsuitzending: de bij drage voor het buurthuis in de maatschap pelijke en culturele opbouw, door Drs. B. C. H. Verdoes. 19.00 Nieuws. 19.10 Actua liteiten en reportage zeilwedstrijden om de Finn Gold Cup. 19.25 Lichte grammo foonmuziek. 20.30 Slotzusters: een Neder landse versie van de met de Prix Italia bekroonde Italiaanse reportage (herhn. v. 1 november 1959) 21.20 Oudé muziek (gr) 21.30 Bandshow. 22.15 22.20 De Na tionale Zwemkampioenschappen te Apel doorn. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Lichte strijkorkesten (gr.). 23.00 Mo derne Amerikaanse orkestmuziek (gr.) 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakkerlichte grammofoonmuziek, reportages, mededelingen en commentaren. (Om 7.35 Van de voorpagina) 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.10 Moderne orkestmuziek (gr.) VPRO: 10.00 Pockets voor de vakan tie: boekbespreking. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Babysitten (herh.j: lichte grammofoonmuziek met commen taar. 10.50 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Harpkwintet: Klas sieke muziek. 11.40 Orgelspel. AVRO: 12,00 Zang en piano: lichte muziek. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld met gram mofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Nieuws eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Divertimento: licht ensemble. 13.55 Grammofoonmuziek. 14.00 Kerkorgelconcert. 14.25 Water van de Helikon, bespreking van letterkundige en culturele verschijnselen. 14.45 Kameror kest: oude en klassieke muziek. 15.15 Die ren in en rondom het huis, programma over huisdieren. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Licht instrumentaal ensemble. 17.00 Voor de zieken. 17.30 Licht instrumentaal ensemble. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Vlaanderen. 18.20 Licht ensemble met zangsolist. 18.50 Draai orgel (gr.) 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Onthullingen, programma over vertolken en herscheppen (V) 19.50 Weekend-agen da. 20.00 Nieuws. 20.05 De stad vanuit het huis, gesprek. 20.20 Moderne orkestmu ziek (gr.) 20.40 Op bezoek bij anderen, klankbeeld. VARA: 21.00 Strijkorkest en zangsolisten: lichte muziek. 21.30 Sranang Tori: Surinaams programma. 21.45 In de stem weerklinkt het hart, klankbeeld. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Zeggen of laten zeggen, overdenking. VARA: 23.00 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.10 Pret tig weekend: lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 1" 03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Programma voor uitgeslapen mensen. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte orkestmuziek. 15.10 Clavecimbelmuziek. 15.15 Operettemuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Grammofoon muziek. 18.20 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Zang en dans. 20.00 Musical. 21.00 Vocaal concert. 22.00 Nieuws 22.15 Dans muziek. 23 00 Nieuws. 23.05 Gitaarrecital. 23.30 Klassieke muziek. 23.55-24.00 Nws. VOOR DONDERDAG AVRO: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pau ze. 15.30-15.45 Voor de kinderen. 19.30 4.000.000 mijlen per week, 100-jarig be staan van de Londense ondergrondse. 19.50 Kijkerspost. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Harpkwartet. 20.40 Zingend in de wil dernis, toneelstuk. 22.30 Surinamers in Ne derland, documentair programma. NTS: 23.00-23.05 Journaal. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 Alles draait om moeder, TV-feuilleton. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Negen eilanden in de Atlantische Oceaan, documentaire film. 20.45 Buurten bij Rita en Pim, TV-reportage. 21.15 At tentie. 22.05 Nette heer zoekt dito dame, muzikale comedie. 22.25 Dagsluiting. NTS: 22.35-22.40 Journaal. f

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7