Beverwijk en Heemskerk debatteren voor G.S. Meer dan drie ton beloning voor 7774 nuttige ideeën Opbrengst van vis veel lager in Staatsvissershavenbedrijf (H)OORAPPARATEN "Noordzee" wint van „Zuidpier" in spannende strandvoetbalstrijd SLIJTERIJ SWIER VAKANTIEFILMS VELO Aide BOER Plan-Assumburg als inzet Derde pijler gaat dinsdag de lucht in Havenberichten Kinderfeest op IJmuidens „kleine strand" „Thamrin" zondagmorgen in IJmuider sluis In de vishal en op zee J(k.6fdim ooy*m 1 FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1963 Stichting Nutsspaarbank Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Gewonde van kust vaarder gehaald UW IN GOEDE HANDEN BIJ en tóch 100u/o SERVICE AUDIUM PHILIPS SIEMENS ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN: IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 CONSTANT - verlovingsringen Medische verzorgng tijdens het weekeinde Jeugdige bromfietsdieven door politie aangehouden WASMACHINES LOENDERSLOOT Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk en wethouder H. G. M. Roo- zen van Heemskerk hebben vanmorgen in Haarlem de degens gekruist ten aan- hore van een belangstellend toeluiste rend college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. De inzet was het plan-Assumburg van de gemeente Heemskerk, waar 216 wonin gen zouden worden gebouwd. De bouw van 210 van deze woningen is door de mi nister stopgezet met het gevolg dat deze woningen, die half zijn afgebouwd nu al door gras zijn overwoekerd. Waarom deze drastische ingreep in een bouwplan, terwijl er in Nederland woning nood heerst? De woningen zijn opgetrok ken op een gebied, waar het tracee van het verlengde van de Coentunnel doorheen loopt. Wel is in een herzien streekplan de ze weg iets noordelijker uitgestippeld, maar dit herziene streekplan is nog niet goedgekeurd en is dus voor de minister geen maatstaf. Beverwijk heeft zich al lang met hand en tand tegen het plan Assumburg verzet en burgemeester Bruinsma heeft vanmor gen nog eens toegelicht waarom. Bever wijk streeft naar een harmonieuze ontwik keling van een stad van honderdduizend inwoners boven het Noordzeekanaal en is van mening dat Heemskerk dit streven doorkruist. „Het is geen geschil over een onderge schikt punt," zei de burgemeester. „Het is een principieel verschil van mening over de grondslagen van de stadsuitbrei ding. En het pijnlijke is, dat Heemskerk al een beslissing heeft genomen, zodat het gevaar niet denkbeeldig is dat er een dwangpositie zal ontstaan," adlus de bur gemeester, die er niet blind voor is, dat men in deze tijd van woningschaarste niet gemakkelijk zal overgaan tot het afbre ken van de in aanbouw zijnde huizen. Hij betoogde dat de bereikbaarheid via grote snelle wegen voor een nieuwe stad boven het kanaal zeer belangrijk is en dat deze wegen niet door te veel dwarstraver- sen mogen worden doorsneden. Ontwikkeling in gevaar Er is een wjjk Meerestein ontworpen in het streekplan, die gedeeltelijk door Be verwijk en gedeeltelijk door Heemskerk moet worden gebouwd. Volgens burge meester Bruinsma is de ontwikkeling van deze wijk echter door de Heemskerkse plannen in Assumburg in gevaar ge bracht. Dit plan is moeilijk aan te sluiten aan de omgeving. „Het is een foutief plan, en dat stempel zal altijd merkbaar blijven," betoogde de burgemeester, die nogmaals beklemtoon de dat het optreden van Heemskerk het vrijwel onmogelijk maakt tot een juiste centrumbebouwing te komen. Hij vroeg het college van gedeputeer den dan ook maatregelen te nemen, die Heemskerk zouden verplichten tot over leg en tot het zich-houdgn aan. het door provinciale staten aanvaarde streekplan. Ander geluid Wethouder Roozen van Heemskerk liet een geheel ander geluid horen, hetgeen natuurlijk niet onverwacht kwam, want de twee buurtgemeenten staan al lang lijnrecht tegenover elkaar. Hij betoogde dat het plan Assumburg soepel is opgezet. Aan alle kanten wordt het begrensd door wegen en groenstroken en voor de aanleg van wegen en groen stroken blijft de benodigde grond beschik baar. Hij legde sterk de nadruk op de her ziening van het streekplan op 10 decem ber 1962, waarbij de weg Uitgeest-Hoog ovens in noordelijke richting werd ver schoven „Gedeputeerden hebben toege stemd in een bouwplan voor 168 etagewo ningen, 138 eengezinswoningen, 82 eenge- zinswoningwetwoningen, 67 premiewonin- gen en 81 premiewoningen op het oude tracé van de weg Hoogovens-Uitgeest" zei hij. „Dit is feitelijk dus al een beslissing". De heer Roozen meende verder, dat het plan van Heemskerk zodanig is dat men er niet voor hoeft te vrezen dat de af ronding van Meerestein niet harmonieus zal geschieden. Fel hekelde hij het advies van de hoofd ingenieur-directeur voor de volkshuisves ting, die heeft verwezen naar het rapport Dinsdagmiddag tussen vier en vijf uur gaat de derde en laatste pijler van de voormalige Velsense spoorbrug over het Noordzeekanaal de lucht in. Zoals wij reeds meldden, zijn tot dusver twee van de drie pijlers met succes opgeblazen. Men is thans nog bezig met het boren van gaten voor de aan te brengen springstof. van de commissie voor gemeentelijke plannen van 18 maart 1963. „Een nader advies, waarin verwezen wordt naar een later rapport van genoem de commissie ontbreekt" stelde hij. „En toch is de commissie later tot een andere conclusie gekomen. Het is nu zo dat zo wel de commissie als de provinciale pla nologische dienst het met Heemskerk eens zijn over het gewenste tracee van de ver binding Coentunnel-Hoogovens". Hij hield een pleidooi voor goedkeuring van een noord-oostelijke randweg met naastgelegen groenvoorziening. Deze weg komt voor op het streekplan IJmond-noord en er is voor gezorgd dat gashouder, meetstation en pompstation Hoogovens kunnen worden gehandhaafd. „Er is geen enkel motief om goedkeuring* aan deze weg te onthouden" vond de heer Roozen. Tenslotte hield de wethouder een plei dooi voor spoed in deze zaak. „De schade wordt steeds groter" betoogde hij. „De stichting Eigen Woonbezit komt in moei lijke omstandigheden, 426 kleine spaarders worden gedupeerd". Gedeputeerde Staten zullen zo spoedig mogelijk uitspraak doen. Advertentie Laat je toekomst niet in rook opgaan. Spaar in de gemeente Velsen Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Aries van Londen, naar Zaandam; Blankenstein, Antwer pen; Rijnstroom, Hull; Marie Ursula, Marsbrun; Vliestroom, Londen; Servaaskerk, Rotterdam; Cuffolk Coast, Antwerpen; Bernhard, Fur; Ca- tharina F., Dieppe; Geestdiep, Maassluis, voor IJmuiden; Timo, Rotterdam, voor IJmuiden; Kondor, Par; Nimba, Toulon; Heriot, Leith; Esso Emden, Hamburg. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Hoop van Rotterdam; Gouwestroom, Delfzijl; Roozenburgh, Nordenham, erts voor IJmuiden; Stad Utrecht, Pepel, erts voor IJmuiden; Ella, Rouaan; Ska gerrak, Drogheda; Mercurius H., Londen, voor IJmuiden; Border Keep, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ruth naar Landskrona, walsmateriaal van IJmuiden; Sylt, Deinos; Margit Gorthon, Lulea, van IJmui den; Action, Ramsgate, kunstmest van IJmuiden; Nova, Blyth; Else Retzlaff, Pechewo; Birdwood, Dunston; Sporonia, Cobh, walsmateriaal van IJ muiden; Walma, Great Yarmouth, van Velsen; Swift, Harlingen; Nero, La Palice; Heerengracht, Rotterdam; Martha Ahrens, Hamburg; Kraut- sand, Brunsbüttel; Dusseldorf, Hamburg; Johan nes, Rinkobing, walsmateriaal van IJmuiden; Pallas, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Renovatie naar Kotka; Atlantis, Kramsfors; Prinsenbeek, Hamburg; Sverker, Sundsvall. RAADSVERGADERING BEVERWIJK De gemeenteraad van Beverwijk komt donderdag 22 augustus te 19.30 uur ten stadhuize „Scheybeeck" in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt on der andere: een voorstel van B. en W. in zake de bouw van 94 eengezinswoningen in het uitbreidingsplan Zwaansmeer, waar over wij reeds bijzonderheden publiceer den. Morgen, zaterdag 17 augustus zal het, op het strandgedeelte tussen de IJmuider Zuidpier en de strekdam, voor de kinde ren die aldaar het zogenoemde „kleine strand" verblijven, een feestdag zijn. Deze feestdag wordt georganiseerd door het belangen-Comité „Kleine Strand", met medewerking van 'de bewoners van zomer huisjes, de winkeliers van de Zuidpier, de paviljoenhouders van het strand en nog enkele bedrijven te IJmuiden, alsmede de Velser Jeugd Centrale, de V.V.V. Velsen- IJmuiden en het bestuur van de ontspan ningsvereniging „De Schelp". Muzikale medewerking wordt verleend door het tamboer- en pijperkorps van de christ. gymnastiekvereniging „IJmuiden". Er is een uitgebreid en gevarieerd programma samengesteld. Ondermeer zullen wedstrij den worden gehouden in vlaggetjes-steken, busjesgooien, wasophangen, zaklopen, eier lopen, zaklopen met hindernissen en hard lopen met hindemissen. Advertentie Het feest begint om middag. twee uur in de De reddingboot „President Jan Leis" uit Hoek van Holland heeft gistermiddag kort voor zes uur de jonge Nederlandse matroos Jan Moerdijk uit Nieuwdorp in de Zeeuw se gemeente 's Heer Arenskerke van de Nederlandse kustvaarder „Avanti" ge haald. De jongeman was vrij ernstig ge wond aan een van zijn handen. Hij kreeg in de doucheruimte van het schip een stuk glas in zijn ringvinger, waardoor enige pe zen werden doorgesneden. Jan Moerdijk is naar het Rode Kruis- ziekenhuis in Den Haag gebracht. Advertentie Sedert 1951 zjjn door het personeel van Hoogovens IJmuiden en aanverwante be drijven 25.069 ideeën in de bus gedaan, waarvan 7774 werden goedgekeurd en be loond met een totaal bedrag van 330.399. Donderdagmiddag bracht een plezierige verrassing vor de heer P. M. van Koope ren uit Alkmaar, rangeerder bij de hoofd afdeling Transport van de Koninklijke Ne- derlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. Het eerste idee, dat de heer Van Koope ren die sinds 1962 bij Hoogovens werkt ooit bij het Ideeënbureau had ingediend, bleek het 25.000ste, dat werd ingestuurd sinds de reorganisatie van het ideeënbus- systeeme bij Hoogovens in 1951. Ir. P. van Delden, directeur, ontving de heer Van Kooperen op zijn werkkamer. „In de resultaten van het ideeërrbuswerk komen de belangstelling voor en de ver bondenheid met het bedrijf tot uiting" aldus de heer Van Delden, die ten bewijze van de respectabele ouderdom van de ideeënbus als instelling een circulaire van de directie uit 1925 voorlas. Reeds in die tijd werden de personeelsleden opgewekt Het eerste schip van de Indonesische rederij Djakarta Lloyd, de „Thamrin", wordt zondagmorgen omstreeks negen uur, op weg naar Amsterdam, in IJmuiden ver wacht. Waarschijnlijk gaat de reis via de Noordersluis. In IJmuiden komt een tele visieploeg van de NTS-journaaldienst aan boord, die tot Amsterdam meegaat. Men kan het resultaat hiervan dus zondagavond op het beeldscherm verwachten. verbeteringen aan werktuigen en van werkwijzen te bedenken. De premies voor de „wenken tot verbetering" bedroegen in die tijd 2,50100. In 1951 werd een spe ciale commissie ingesteld om de ideeën te beoordelen en er werden twee „opmer kingsbussen" geplaatst. „Wij, adjunct-directeuren W. Bakker en ir. J. van der Woude, oud-adjunct-direc- teur F. W. E. Spies en enkele chefs, zijn hier bijeen om deze mijlpaal te omkran sen" zei ir. Van Delden, die de heer Van Kooperen een prachtige gereedschapscom binatie voor zijn liefhebberij overhandig de. Gistermiddag heeft voorts ir. A. K. Vroege, namens de directie, de „Wissel spiraal" uitgereikt aan de Buizengieterij; de trofee werd in ontvangst genomen door ir. J. M. Nijhof. De Buizengieterij is name lijk in het eerste halfjaar van 1963 met de meeste goede ideeën uit de bus geko men. Kennemerlaan 5 (bij de brug) De heer P. M. van Kooperen (links) inzender van idee no. 25.000; rechts ir. P. v. Delden, directeur van Hoogovens. Advertentie THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Telefoon 5108 De aanvoer van vis in de rijksvishallen te IJmuiden is in juli 1963 hoger geweest dan in juli 1962. De opbrengst is echter sterk gedaald. De aanvoer was nu 7.547.948 kilo tegen vorig jaar 7.128.450 kilo, de op brengst was nu 4.097.348 tegen vorig jaar 4.992.240. De aanvoerstijging kon worden ver wezenlijkt dankzij een grote stijging van de aanvoer van verse haring, namelijk van 710.819 kilo tot 1.798.978 kilo. In waarde betekende dat echter slechts een lichte vermeerdering, namelijk van 450.180 tot f 595.941, hetgeen wel duidelijk demon streert hoeveel.goedkoper de haring dit maal is geweest. Een dergelijk beeld maakt onmiddellijk duidelijk, dat de aanvoerstijging niet door éen opbrengstvermeerdering kon worden gedekt, want tegenover deze stijging van haringaanvoer stonden dalingen bij ma kreel en vooral tong. De makreeldaling speelde eigenlijk nog niet zo'n rol, want wel daalde de aanvoer van 2.456.041 kilo tot 1.486.686 kilo, maar de waardevermindering was in feite toch maar gering, namelijk van 666.750 tot 514.483. Heffen haring en makreel elkaar dus ongeveer op, de tong speelt een door slaggevende rol vanwege het hoge prijs niveau. Een daling van 756.460 tot 289.675 kilo leverde een waardevermindering op van 2.057.903 tot 1.252.651. Schelvis werd ruimer aangevoerd., name lijk 1.008.656 tegen 637.341 kilo, maar hier daalde de waarde zelfs van 312.922 tot 284.381. Kabeljauw werd iets minder aangevoerd, 522.079 tegen 537.841 kilo maar de opbrengst zakte veel sterker, namelijk van f 392.918 tot f 339.842. Wijting vertoonde dit beeld ook: aanvoer gestegen van 545.732 tot 571.096 kilo, waar de gedaald van 205.572 tot 129.175. Er was ditmaal een aanvoer van 257.152 kilo zeebaars 98.363), waarvan vorig jaar juli geen sprake was geweest. De aanvoer van schol liep op van 889.981 kilo tot 917.781 kilo, de opbrengst daalde van 461.991 tot 372.346. Dat de opbrengst zo sterk is gedaald is met al deze gegevens dus wel verklaard. IWUNWKHT«OUIM «MMC»—-J De voetbalelftallen van de Kalkzand steenfabriek en strandpaviljoen Noordzee speelden donderdagavond op het Zuidpier- strand een zeer spannende wedstrijd in het kader van de strandvoetbalcompeti- tie. Tot aan het eindsignaal van (de voor* treffelijk leidende) scheidsrechter Vlie land bleef de uitslag onzeker. Het Noord zee-team, dat vele invallers had vanwege een oefenwedstrijd van Velsen tegen H.B.C., speelde, tegen de verwachtingen in, een fris en aantrekkelijk partijtje voetbal. In de eerste helft waren de zwarthemden oppermachtig. De middenli nie, bestaande uit Freriks en Zuurbier sr., kreeg alle gelegenheid om aandacht aan hun opbouwende taak te schenken Dit was een kolfje naar de hand van de linkervleugel van Noordzee. Verrassende switches van de gebroeders Zuurbier en Wim Groteboer schiepen telkens gevaar lijke situaties voor het doel van de Kalk zandsteenfabriek. Na een kwartier spelen gaf kanthalf Zuurbier weer een zuivere pass aan zijn jongere broer. De daaruit ontstane flitsende combinatie met Grote boer gaf Jaap Rol alle gelegenheid om de openingstreffer te scoren. Even later mocht hij een vrije trap nemen. Een ver rassend effectvol schot trof doel, over de handen van de goalie. De weinige tegen aanvallen van de blauwwitten leverde ech ter toch een doelpunt op. Doelman Die- tus kon een ver schot niet onder controle krijgen. De bal, die hij los liet, werd door de attente Joop de Best in het verlaten doel geplaatst (2-1). Na de hervatting wo gen de partijen tegen elkaar op. De ge vaarlijke voorhoede van Noordzee bleef volharden in het korte en individuele spel, dat de achterhoede van de Kalkzandsteen fabriek in die periode wel aankon. Daar entegen werden de tegenaanvallen van de yiau*&wftték StéSdg'P^éfotlijker. Doch een afwerker ontbrak. De Noordzee-afweer, trie^bSc4c-JVi»rt--<4Ör'Tjiriden en spil Henk Rol was in goede vorm. Ondanks alle ver woede pogingen van de drie geboeders Bannink bleef de stand 2-1 in het voor deel van Noordzee. De stand in de IJmui dense strand voetbalcompetitie is nu: Paviljoen Zuidpier Strandplateau Marktplein Clubhuis Brulboei Paviljoen Noordzee Paviljoen Zeedistel Kalkzandsteenfabriek IJ. R. B. Paviljoen Zeezicht Groentehandelaren 6 6 0 0 14— 4 12 7 5 1 1 14— 5 11 8 4 3 1 18— 8 11 7 2 4 1 12— 7 8 9 3 2 4 17—19 8 8 2 3 3 13— 5 7 8 2 2 4 9—16 6 7 2 1 4 7—16 5 7 1 2 4 12—11 4 7 1 0 6 6—20 2 Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF 6321 IJMUIDEN Artsen: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan no. 141, telefoon 4058; H. Bel, Mercurius- straat 4, telefoon 5675. Apotheek: Apotheek Pleyler, Planeten- weg 52. Wijkverpleging: zuster M. v. d. Meulen- v. Gelder, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550-4378: IJmuiden en IJmuiden- oost; zuster A. N. Enklaar, Burg. Ram- bonnetlaan 19, IJmuiden: voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054: voor IJmuiden-oost en Driehuis; zuster K. Langejan, Brederoodscheweg no. 106, Santpoort, tel. 02560-7477: voor Santpoort-noord en Santpoort-zuid; zus ter I. Bovenkerk, Huis te Wissenlaan 17, Santpoort: voor Velsen-zuid en Velsen- noord. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbengiplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: A. Hartong van Ark, Verlo ren van Themaatlaan 2, Velsen-Zuid, tel. no. 02550-4455. SANTPOORT Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat no. 236, Santpoort-dorp, telefoon 02560-8510. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord, telefoon no. 2560-8284. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. M. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-noord, telef. 02510- 3745; zondag van 9 tot 24 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, Beverwijk, tel. no. 02510-5300. Kraamverzorging: zuster T. Dijk, Ver lengde Voorstraat 6, Wijk aan Zee, telef. no. 03517-343. Wijkverpleging: zuster N. Stolberg, Geel- vinckstraat 27b, Velsen-noord, tel. 02510- 3936. (City, IJmuiden). Operettefilms trek ken nog altijd veie liefhebbers en zullen dat ook wel blijven doen. Want al zijn de verhaaltjes vaak overbekend en ook wel afgezaagd, de muziek van de beste ope rettes is toch onsterfelijk en men kan ze rustig vele malen horen. Dat geldt ze ker ook voor Léhar's meesterwerk „Die lustige Witwe", met melodieën als het Vilja-lied en de lofzangen op Maxim. De hoofdrollen worden in deze operettefilm vertolkt door Peter Alexander, Karin Hüb- ner, Gunther Philipp, Maurice Teynac. Geneviève Cluny en Dario Moreno. De mu zikale leiding berust bij Johannes Fehring. Van maandag tot en met woensdag komt de lugubere dr. Mabuse in actie. Een his torie, die zich grotendeels in een gevange nis afspeelt. Wie is dr. Mabuse? De be antwoording van de vraag komt pas na enkele spannende uurtjes. Zondagmiddag een spannende historie over Indianen en blanke soldaten, „Brigade des doods", waarin de Indianen er tal van gemene praktijken op na houden en dus de strijd tegen de eerlijke blanken verliezen. Woens dagmiddag is er een vakantiematmee met Laurel en Hardy, die in deze film „Van de regen in de drup" komen. Donderdag avond is er een cyclusvoorstelling met „Jeugd in de nacht". Een bekend thema: niet begrepen kinderen, een baby op komst en tenslotte de verzoening. Beverwijk (Kennemer Theater) „De won derbaarlijke belevenissen van de Robin sons" openen het programma van het Kennemer Theater, dat dinsdag en woens dag „Schaakmat" vertoont, een film naar Stefan Zweig's Schachnovelle. (W. B.-T heater) Vrijdag- en zater dagavond een spannende geschiedenis uit Japan „Tokio bij nacht". Een Amerikaan se MP schiet per ongeluk een Japanner dood en dan keert de haat van de gehele bevolking zich tegen hem. Hij weet ten slotte de juiste weg te kiezen om zich zelf en zijn liefde voor een Japanse zan geres te redden. Zondag en maandag kan men nog eens de enorme thriller van Hitchcock „De man, die teveel wist" zien met prachtige rollen van Doris Day, Ja mes Stewart en Bernard Miles. In de matinee komt Elvis Presley nog eens in GI-blues op het doek. (Luxor-theater). Vrijdag beginnen de voorstellingen van „James Bond 007 con tra dr. NO", de verfilming van een van de boeiende thrillers van Ian Fleming. Zondagmiddag kan men zien hoe een jongen, „De kleine Kolonel" zijn vader wreekt en woensdag en donderdag maakt een dapper man een einde aan de tiran nie van de Longobarden in „Het zwaard van de veroveraar". De Velsense politie heeft twee jeugdige inwoners van IJmuiden-Oost aangehouden op verdenking van de diefstal van brom fietsen. Op 5 augustus zou een dertienja rige jongen een bromfiets hebben gesto len, die voor Vroom en Dreesmann stond, en op 6 augustus zou dezelfde jongen sa men met zijn vijftienjarige broer een an dere bromfiets hebben weggenomen, die ze evenwel later hadden teruggebracht. Voorts is een veertienjarige jongen aan gehouden op verdenking van diefstal van een portemonnee uit het zwembad de Hee renduinen. Hedenavond staan er twee zeer interes sante wedstrijden op het programma. On der leiding van Vlieland treedt op het Zuidpierveld het elftal van Zuidpier aan voor de strandderby tegen Zeezicht. In dien Zeezicht er wederom in slaagt om koploper Zuidpier te kloppen, dan is de spanning volledig weer terug. Een andere titelpretendent, Strandplateau, ontmoet, onder leiding van referee Akkerman, het steeds beter spelende elftal van de IJmui der Reddingsbrigade. Beide wedstrijden vangen om precies 19 uur aan. Advertentie Miele. AEG. Edy. Siwa. Velo, DRU. Eires Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 °/o service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 In IJmuiden werden donderdag 8310 kisten vis aangevoerd, waarvan: 290 kis ten tong en tarbot, 1 heilbot, 10 tongschar en schartong, 1100 schol, 15 schar, 18 bot, 3835 haring, 1605 makreel, 810 schelvis, 220 wijting, 370 kabeljauw en gul, 6 koolvis en 21 diversen. Prijzen, in guldens, per kilo: heilbot 4 3.10, gr. tong 6—5.40, grm. tong 4.504.20, kim. tong 4.904.30, kl. tong I 5.50—4.90, kl. tong II 5.50—5, .-tarbot I 4.40—3.20, zalm 6. Per 50 kilo: tongsehar 77—60; kleinmid- delschol 38—34, kl. schol I 40—38, kl. schol II 3410, schar 3214, bot 85.50, verse haring 19—11, makreel 23.40—9, gr. schel vis 2617, grm. schelvis 3119, kim. schelvis 27—14, kl. schelvis I 17—6, kl. schelvis II 155.70, wijting 228, gr. gul 52—33, mid. gul 42—27, kl. gul 26—14. kl. koolvis zw. 13. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 24480. In IJmuiden werden donderdag de vol gende gbesommingen, in guldens, gemaakt: KW 196—5620, KW 84—3860, KW 139 13.300, KW 8—4460, KW 32—5620, KW 183 —6250, KW 131—2970 KW 58—4840, KW 109—4700, KW 51—12.580. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden zijn vanmorgen door 78 vaartuigen aangevoerd 7.670 kisten vis, 840 stuks gladde kabeljauw en twintigdui zend kilo tong. De aanvoer bestond uit: 880 kisten schelvis, 260 wijting, 290 gul en kabeljauw. 10 koolvis, 2.900 haring, 800 kleine kistjes haring, 950 makreel, 1.720 schol, 20 tarbot en 280 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 4,50 3,60, heilbot 42,60, grote tong 6,205,40, grootmiddel tong 4,80—4,40, klemmiddel tong 4,80—4,40, tong I 5,50—4,90, tong II 5,504,80 en zalm 5,40. Per 125 kilo: grote kabeljauw 10882, middel kabeljauw 11282. Per tien stuks: grote kabeljauw 11266, middel kabeljauw 5638. Per 50 kilo: grote schelvis 3124, middel schelvis 2619, kleinmiddel schelvis 24 16, schelvis I 20—10,50, schelvis II 134,10, schelvis III 8, kleine koolvis 18, kabeljauw I 4623, kabeljauw II 3821, kabeljauw III 2112, grote schol 5346, middel schol 5344, kleinmiddel schol 4536, schol I 42—34, schol II 28—18, schol III 16,50—8, schar 20,508, poontjes 4, haai 6,40, wijting gestript 16,508, wijting dicht 158, tong schar 72—60, tarbot 152—72, haring 15,40— 11, makreel 2317,40, bot 7,106,40, krab ben 14. Besommingen van vrjjdag Vanmorgen werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 153—2.830, KW 49—4.620, KW 94—660, KW 61—260, KW 145—7.530, KW 107—4.230, KW 12—7.250, KW 205—3.200, KW 24 en KW 148—4.420, IJ M4—3.600, IJM 55— 1.320, IJM 38—1.170. Op zee De kuitzieke haring, die zich gisteren voor Whitby liet vangen, bleef omstreeks het middaguur weg. Voor de middag wer den er nog mooie trekken gedaan van veer tig tot tachtig kantjes. Diverse schepen hebben toen hun operatieterrein verplaatst, maar de meeste meldden daarna vangsten van slechts rond de 25 kantjes. In de vroege ochtend van vrijdag stootte de SCH 135 opnieuw op kuitzieke haring, op tien mijl noordelijker van de vorige vangplaats. Tijdens het halen spleet het net van deze Scheveninger, waardoor de vangst verloren ging, op twintig kantjes na. Aan boord van de SCH 36 heeft zich een ongeval voorgedaan: een der opvaren den raakte met een hand tussen de lijnen bekneld. De schipper vroeg assistentie aan het hospitaalkerkschip De Hoop, die zestig mijl verwijderd lag, waarna de Petronella SCH 36 en het hospitaalkerkschip volle kracht naar elkaar toe gevaren zijn. Men trof elkaar omstreeks het middaguur. 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5