Team van Telstar vatbaar hier en daar nog voor wijzigingen WilmS Floe{ IN DE VISHAL EN OP ZEE 250 Heren-weekenders Oostende wil haven geschikt maken als een „Eurohaven" 6.45 Nieuwe eerste divisievereniging oefende weer De Jager aanleiding r - tot een strafschop Terrasvogels hield SVV op 6-4 Havenberichten „Thamrin" in IJmuiden Lunapark op komst in IJmuiden Jongetje op de Wüstelaan aangereden Telstar II zit zonder keeper Italiaan bestal een landgenoot Amersfoortse HVC bereikte in tweede helft score van 1-1 erard van Praa RKBLAPPEN MAANDAG 19 AUGUSTUS 1963 4 Gretige schutters HIT P.WOI SPORTSCHOENEN SPORTHUIS Eigenlijk 2-0 STOFZUIGERS Van der Booren veroverde Martho Metzelaarbeker DEM versloeg IEV: 4-2 Beverwijk na rust op 2-4 „Zilveren Molen" kwam in bezit van Beverwijk Ontvangen: HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN - IJMUIDEN - TELEF. 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen - één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN KW de meerdere van ADO Goed begin van amateurs van Stormvogels (1-7) „Fluitconcert" geprolongeerd Minnes opnieuw kampioen in IJmond's zevenkamp Nieuwe toneelgroep in Beverwijk Verrassend mooi strandweer DINSDAG-VOORDEEL I I I Botermalse van 2 38 vooi 1.98 p pond 150 gr Boterhammenworst 45 c GROENENDAAL'S SUPERSLAGERIJEN Directeur Verwayen neemt afscheid Mosselkwekerijen Telstars trainer Toon van den Ende zit, ondanks enkele successen van de nieuwbakken ploeg, toch nog wel met een aantal problemen. Zeker na de oefenwedstrijd van zondagmiddag, toen het prille eerste-divisie-elftal op het door bijna 4.000 voetbalhongerigen bevolkte sportpark Schoonenberg in Velsen het Amersfoortse HVC bevocht. Het resul taat (1—1) moet al een teleurstelling voor de Schiedammer betekenen. Maar zijn grootste zorg blijft voorlopig wel de juiste samenstelling van zijn formatie. Zowel in de defensie als in de voorhoede vallen enkele mensen beslist uit de toon. Tegen HVC, dat overigens hoger moet worden aangeslagen dan gedurende het vo rige seizoen, ging het in de eerstê speel periode nog wel naar wens. Van meet af aan bewoog Telstar zich voornamelijk voor de veste van de Amersfoorters. Dit dank zij de stuwende kracht van de beide half- spelers, van wie zich vooral terrier Van Wooning onderscheidde. In de aanval stak rechtsbuiten Farenhorst met kop en schou ders boyen zijn medevoorwaartsen uit. Hem kwam dan ook terecht de eer toe het eerste doelpunt in deze match te doen aantekenen. Ex-SVV-er Allart speelde hem in de 12de minuut de bal toe, de blonde buitenspeler bezorgde HVC-spil Beekman vervolgens even een minder waardigheidscomplex door hem zonder moeite voorbij te stevenen, waarna Faren horst ook de uitgelopen keeper Heitman tot een overbodig figuur degradeerde (1-0). Het had er toen alle schijn van dat HVC deze gebeurtenis niet zonder meer onbe antwoord zou laten. De zo nu en dan le vensgevaarlijke pogingen van in het bij zonder rechtsbinnen Bameveld en linksbui ten Van Ginkel (ex-Baam) waren evenwel van korte duur, waardoor de eerste divi sievereniging spoedig zijn machtsoverwicht herstelde. Tijdens die nieuwe fase van do mineren ontpopten de nieuwelingen Allart en Daniels zich weliswaar als gretige scl^tersv doch^ijr^knallen. schoten veelal langs de door hen niet bedoelde zijde van de-paal. \h:É. ESaTLfc#! Èen tweetal minuten voor het rustsig- naal keerde vrouwe Fortuna zich bruusk af van rechtsbinnen Van Dolder. Ware dit anders geweest, dan had Telstar met een 2-0 voorsprong van de thee kunnen genie ten. De striemendharde kogel ketste ech ter via de onderkant van de lat terug in het veld, waar Allart duidelijk demon streerde iets dergelijks niet te verwachten. De Schiedammer poogde op te zachte wij ze alsnog een goal aan het magere totaal toe te voegen. De tweede helft bracht slechts weinig hoogtepunten. De pupillen van Toon van den Ende kwamen alleen nog gedurende Advertentie De nieuwe QUICK No. 1, ADIDAS - PUMA en HUNGARIA Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 Ondanks de zeer goede resultaten in het begin van het seizoen is Terrasvogels er niet in geslaagd een plaats in de eer ste klasse van de honkbalbond te berei ken. De Velsenaren, die uitkwamen in- de tot verdwijnen gedoemde overgangsklasse, moeten terugkeren naar de tweede klas se. Terrasvogels maakt nog een goede kans op een op promotie-wedstrijden rechtgevende derde plaats, indien een pro test van de Velsenaren zou worden toe gewezen. Van de zijde van de KNHB is echter medegedeeld, dat de straf gehand haafd bleef. Hierdoor was de wedstrijd tegen het Schiedamse SVV van zijn bete kenis ontdaan. De openingspitcher van Terrasvogels was Nico Disselköter, die slechts twee innings op de plaat bleef staan. De gehele wed strijd was bijna letterlijk in het water ge- valien vanwege een hevige regenbui. Regelmentair had de strijd na een on derbreking van een half uur moeten wor den gestaakt, maar men wilde de SVV'ers een extra reis naar Schoonenberg bespa ren. Voor Terrasvogels ging nu Van Berkel werpen. Gedurende 7 innings kreeg hij slechts 4 honkslagen tegen. Wim Rijke schitterde als linksvelder met een aan tal bijzondere mooie vangballen. Aan slag bij de Schiedammers kon alleen Gommel tot redelijke prestaties komen met twee honkslagen. De aanval van Terrasvogels was zater dagmiddag wel op dreef. Thoolen sloeg een schitterende driehonkslag. Zijn team genoten Van Mourik, Herkemij en Van Berkel waren eveneens goed voor een honkslag. In deze gelijkopgaande strijd kon Terrasvogels een 6-4 behalen door op de beslissende momenten toe teslaan. het eerste kwartier tot redelijk spel. Al vormt de 16de minuut hier dan een uit zondering op. Op dat tijdstip deed Allart doelman Stevenaart (al na een half uur ingevallen) zich in zijn volle lengte strek ken. HVC's tweede keeper voelde echter het leer uit de handen glippen, dat vervolgens in zijn volle omgang over de doellijn gleed. Maar Stevenaart haalde de bal, als of er geen vuiltje aan de lucht was met een katachtige reflex terug in het veld. Scheidsrechter Regtop beduidde zelf geen doelpunt te hebben geconstateerd, de grensrechter moest het antwoord eveneens schuldig blijven. De einduitslag kwam uiteindelijk in de 26ste minuut tot stand, toen Bameveld een strafschop zoevendhard omboog in het te- genpunt. Even daarvoor had rechtsback De Jager hem onreglementair binnen het beruchte gebied de pas afgesneden. Of schoon Telstar zich daarna nog talloze ke ren ophield in de buurt van HVC's do mein, kon het de kijkers nauwelijks meer boeien. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Aegir van Lulea; Trim, Londen; Merak, Gent; Texelstroom, Huil; Stad Delft, Lu lea, IJmuiden; Wiebold Boehmer, Bremen; Markborg, Swansea; Amstelstroom, Swan sea; Maas, Sheemess; Hontestroom, Shore- ham; Irish Heather, Londen, IJmuiden; Stad Amsterdam, Sagunto, IJmuiden; Brandaris, Delfzijl, IJmuiden; Arenberg, Kirkeness; Frej, Kotka; Buka, Londen; Plancius, Londen; Triton. Huil; Arkadia, Londen; Lucellum, Londen; Hocvinces, Londen; Ask, Gefle; Whitbey Abbey, Goo- le; Yewmount, Swansea. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Timo naar Arborough, IJmuiden; Mercurius H., Londen, IJmuiden; Servaaskerk, Bremen; Gouwestroom, Birkenhead. IJmuiden; Ella, Gothenburg; Admiralengracht, Antwerpen; Bonaire, Kalmar; Borderkeep. Rotterdam; Hoop, Stockholm: Sappemeer, Par; Demo craat, Whitby; Arbon, Birkenhead. IJmui den; Jean E., Londen; Brinda, Londen. IJ muiden; Hermes, Curaqao; Stad Utrecht, El Ferrol, IJmuiden; Tempo. Pitea, IJmui den; Gardience, Erith; Regina, Port Bou- chel; Karimun. Le Havre; Werratal, Santo Domingo; Jason, Paramaribo; Lapwing, Londen, IJmuiden; Hans Oldendorff, Le ningrad; Rondo. Simonsvik. IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Pros per van Archangel, Zaandam; Axel. Pate- niemi; Dorine. Katka. Velsen; Rudolf Sche per, Stenehoofd; Rigoletto. Dagenham; Ha- thor, Antwerpen; Wexford. Boston, Zaan dam; Scantic, Rotterdam, Gerhard Jacobs, Kotka; IJstroom, Leith; Malbork. Stettin; Alk, Wilhelmshafen; Hinde. Londen; M. H Thamrin, Hamburg; Vogtland, Antwerpen; Alcetas, Ceuta; Hoocreek, Londen; Edison, Kotka, Zaandam; Cortia, Gothenburg; Vechtborg, Londen, IJmuiden; Leo, Kotka; Breezand, Archangel; Strabo, Aarhus; Krautsand. Brunsbuttel; Triton, Hamburg; Cotes du Nord, Le Havre; Christian Sar tori, Antwerpen; Hohenhoern, Gruevon; Yewarch, Swansea; Ninna Lindinger, Ko penhagen, IJmuiden; Prins der Nederlan den, Hamburg; Neth. Coast, Newcastle on Tyne; Aaltje, Londen; Siebenbuergen, Dieppe; Alme, Swansea; Bore 7, Kotka, Velsen; Trito, Dublin; Emsadler, Emden. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Arka dia naar Bremen; Zaanstroom, Shoreham; Rijnstroom, Huil; Vliestroom, Londen; Herm, Norrkoeping; Pygmalion. Ceuta; Vechtborg, Gothenburg, IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Mi- das van Kopenhagen; Ank T., Asandvik; Bomma, Larvik; Hammelwarden, Brake Buitenhuizen; Egret, Liverpool; Asta, Rau- ma, Sleipner 2, Saindvik. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro. Ruton, AEG Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betallne 'n overlep ^FXi-i.«.DUINWEG 173 TELEFOON 4402 Rechtsbuiten Farenhorst bracht zon dagmiddag de toeschouwers dikwijls in verrukking door knap uitgevoerde staaltjes van techniek. Zo ook op de foto waar hij met een acrobatische bewe ging keeper Stevenaart poogt te pas seren. Het lukt hem echter niet. hoe angstig spil Beekman ook moge kijken De sportdag van De Kennemers die zon dag voor het eerst sinds 1954 weer werd gehouden is een groot succes geworden. In dit toernooi, waaraan 70 senioren en junioren deelnamen, werd de junior Hans van der Booren clubkampioen 1963. Hij mocht de Martho Metzelaar-wisselbeker in ontvangst nemen. De uitslag luidt: 1. Van der Booren 3908 p., 2. Peggeman 3820 p., 3. Wagenaar 3736 p.. 4. Flierman 3632 p., 5. Beeldman 3621 p., 6. Berghuis 3566 p. DEM heeft met 42 van IEV gewonnen. Vessies kon al spoedig de score openen (10), wat ook de ruststand werd. In de tweede helft zorgde De Reus voor de ge lijkmaker. De Boer en Vessies drukten met twee doelpunten het veldoverwicht van DEM uit, maar weex kon De Reus de par tijen dichter bij elkaar brengen. Kort voor het eindsignaal stelde De Boer de DEM- zege veilig (42). Beverwijk heeft Vitesse op zijn eigen terrein met 42 verslagen. Voor rust ging de strijd nog enigszins gelijk op en door doelpunten van Sneekes en Slinger werd het 11. In de tweede helft kon Numan voor de Wijkers scoren, maar Groot maak te spoedig gelijk. Toen brandde Beverwijk pas goed los en met doelpunten van Slin ger en Schelvis werd het een 24 ver diende Beverwijk-overwinning. Het veteranen-elftal van Beverwijk heeft zondag de Zilveren Molen in zijn eigen toernooi gewonnen door in de finale met 21 te zegevieren over de winnaar van het vorige jaar, het Rjtterdamse RFC. Door met 10 van Neptunus uit Rotterdam te winnen legde De Kennemers beslag op de derde prijs. De uitslagen waren: BeverwijkHaar lem 41, KinheimNeptunus 11, RFC BMT 20, KennemersVVB 11, Bever wijkKinheim 30 NeptunusHaarlem 2—1, Kennemers—BMT 8—0, RFC—VVB 50, HaarlemKinheim 42, Beverwijk Neptunus 1—1, VVBBMT 30, Kenne mersRFC 03. Aanvoer van maandag Maandagmorgen zijn door 98 vaartuigen 10.400 kisten vis in IJmuiden aangevoerd en voorts 440 gladde kabeljauwen en veer tienduizend kilo tong. De aanvoer bestond uit: 1180 kisten schelvis, 850 wijting, 390 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 3820 haring, 240 kleine kistjes haring, 1420 makreel, 2060 schol, 50 tarbot en 320 varia. Prjjzen van maandag Per kilogram, in guldens: heilbot 4.20 4.10, tarbot 4.30—3.30, gróte tong 65.80, grootmjd^eltong 5.204.90,kleinmiddel- tong 5.30—5.10, tong I 6.506.20, tong II 6.50—6.20,,zalm 5.40—1.90., 7[- Per 125 Tcilo: grote kabeljauw 13084, middel kabeljauw 12486. Per tien stuks: grote kabeljauw 12281, middel kabeljauw 57—48. Per hoop: rog 6639. Per 50 kilo: grote schelvis 5350, mid del schelvis 4737. kleinmiddel schelvis 4232, schelvis I 3928, schelvis II 30;16, koolvis II 23, gul een 6233, gul twee 45 29, gul drie 36—17, grote schol en middel schol I 5443, kleinmiddel schol 5438, schol I 54—37, schol II 32—24, tarbot 190— 130, wijting gestript 2612.50, wijting dicht 14—8, schar 2017, ham 2716, haring 18 11, makreel 26—16, hake 114. Aanvoer Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond hedenmorgen uit 130 kisten schelvis, 90 wijting, 160 gul en kabeljauw, 2000 haring, 400 makreel, 200 schol en vijfhonderd kilo tong. Als voorloper van een maandelijkse vrachtscheepvaartverbinding tussen Dja karta en Amsterdam, is zondagmorgen het Indonesische, tienduizend ton metende, vrachtschip „M. H. Thamrin" van Djakar ta Lloyd, uit Hamburg in IJmuiden, op weg naar de hoofdstad, aangekomen. De M. H. Thamrin was voor deze gelegenheid gepavoiseerd. Op de brug stond de op de Zeevaartschool te Delfzijl opgeleide Indonesische gezagvoerder Lie (van Chi nese afkomst en in Bandoeng op Java ge boren). Naast hem stond, bij het binnen varen van de IJmuider Noordersluis, de zeeloods J. Snijder (Dolfijnstraat 26, IJmui den). Familieleden van de Indonesische opvarenden stonden op de kade en over en weer werden, in de Nederlandse taal, elkaar woorden van welkom toegeroepen. Havenmeester Hindriks en adjunct ha venmeester Van der Wildt, alsmede hoofd inspecteur van politie Timmermans bega ven zich aan boord, waar zij hartelijk werden ontvangen door kapitein Lee en eerste stuurman Soeharto, die eveneens geen onbekende is in Nederland, waar hij geruime tijd heeft gewoond. Overigens werd deze koopvaarder van de Indonesische staatsrederij behandeld als elk ander schip. Er was geen lading voor Nederland aan boord. De formaliteiten-ver liepen vlot en omstreeks negen uur werd de M. H. Thamrin, met de Duitse Voigt- land en nog twee andere schepen, door sleepboten van de rederij Goedkoop van de grote sluis naar Amsterdam gesleept. Op het dek van de M. H. Thamrin stonden spoorwegwagons, bestemd voor Indonesië. „Een normaal schip. Aan boord werden we hartelijk ontvangen. Overigens is alles verlopen, zoals we doorgaans gewend zijn" aldus adjunct-havenmeester v. d. Wildt. Op het IJmuidense Marktplein wordt in de loop van deze week begonnen met de opbouw van een groot lunapark met veel attracties. Het lunapark opent zaterdag 24 augustus en duurt tot en met zaterdag 31 augustus. De poorten zijn elke dag van 14-24 uur open. Zondag 25 augustus is het lunapark gesloten. Op zee Het weer op de Noordzee was gedurende het afgelopen weekeinde zeer slecht. Hier door waren verreweg de meeste haring schepen niet in staat te vissen. De weinige vaartuigen, die noig iets aan boord wisten te halen, hadden vrijwel onbetekenende vangsten. Verscheidene haringschepen zaten zater dagavond vol moeilijkheden. Sommige had den haring aan boord, die al in het begin van de week was gevangen en nodig aan de markt moesten komen. Hierbij was licht gezouten en als „groene" reeds voorver kocht? haripg. Een ander schip had wel gevulde kantjes aan boord, maar bij lan ge na niet genoeg om aan de gestelde voorwaarde te kunnen voldoen. Diverse schepen hebben zware schade aan de net ten opgelopen, zodat van verder vissen niets kan komen alvorens nieuw materiaal aan boord is genomen. Terwijl een deel van de vloot noodgedwongen op de thuis reis is gegaan, wacht een ander deel we gens geen of vrijwel geen vangst, op zee af tot betere omstandigheden zich zullen voordoen. Advertentie kleuren bruin, blauw, geel rood, cognac, groen, beige, zwart 1 jaar garantie Kennemerlaan 100 - 106 Plein 1945 no. 48 Telefono 5501 Telefoon 7349 Advertentie ADO heeft in KW zijn meerdere moe ten erkennen (23). Na tien minuten kon Van Tunen uit éen pass van Duin de score openen. KW was even aangeslagen, maar zijn midvoor bracht na 20 minuten de partijen weer op gelijke hoogte (11). Duin antwoordde vrijwel direct (21). In de tweede helft trok spil De Graaf (ex-ZFC) van KW naar voren en tot tweemaal toe passeerde hij doelman Burger (23). Het eerste optreden van het amateur elftal van Stormvogels is een goed begin geworden. Den ieuwe amateurs waren be slist de meerderen van het naar de vierde klasse gedegradeerde Wijk aan Zee. Des ondanks opende Wijk aan Zee, dankzij ju nior Snijders de score. Kort voor rust zette Luppens een strafschop om in een doel punt. In de tweede helft trok spil Te Lindert naar voren en binnen 6 minuten voerde hij de stand op tot 14. Duivenhode bracht vervolgens de score op 15. Te Linde maakte er 16 van en kort voor het einde schoot linksbuiten Ramakers de stand naar 17. Velsen-Noord en een goed deel van Be verwijk zullen ook deze week kunnen ge nieten van hels lawaai en gefluit, afkom stig van de Papierfabriek, waar de eer ste van twee nieuwe hogedrukoliestookke- tels, die ten behoeve van het bedrijf en in het bijzonder voor de ingebruikneming van de nieuwe ponskaartenpapiermachine worden gebouwd, sedert vorige week proef- draait. Het duivels gefluit en de denderen de stoomaflaat, onder een druk van 125 at mosfeer, hebben ten doel de nieuwe lei dingen, die voor een zeer belangrijk deel de ketels vormen, te zuiveren van hamer slag, roest, zand en laskorrels; alles zal zijn beslag moeten hebben op 1 septem ber, op welke datum de eerste nieuwe ke tel (no. 30) bedrijfsklaar moet zijn. Gelijktijdig met de eerste „stoomdoor- laat" bij het afblazen is ook de nieuwe, 125 meter hoge schoorsteen, in bedrijf ge gaan voor het uitblazen van de gassen, die door de eerste ketel worden ontwikkeld. Aangezien het in de bedoeling ligt ook de tweede nieuwe ketel (no. 31) nog dit jaar, in elk geval begin volgend jaar, in bedrijf te nemen (deze ketel wordt gelijk tijdig gebouwd), zal in december eenzelf de proefneming met „stoom afblazen" ge schieden als thans het geval is. Ook dan zal men zich in de directe omgeving moei lijk verstaanbaar kunnëh maken. De handbalvereniging IJmond heeft zon dag haar nieuwe seizoen geopend met de jaarlijkse clubkampioenschappen. De kam pioene van de damesafdeling van 1962, mejuffrouw W. Schoorl, kon door haar buitenlands verblijf cïe wisselbeker niet verdedigen. Bij de dames-senioren veroverde mejuf frouw A. Eckhard de wisselbeker. Tweede werd J. Sleyser. Bij de heren liet Minnes zich niet verdringen en ontving voor de twêede achtereenvolgende maal de wissel beker, gevolgd door Bijlsma. Meisjesjunioren A: 1. G. Hoogendijk; 2. I. Felix; B: 1. M. Daub; 2. T. Vinke. Jon gens-junioren A: 1. J. Bos; 2. R. Goed; B: 1. P. Strobbe; 2. J. Lempers. Meisjes aspiranten A: 1. E. Pels; 2. T. Gaartman; B: 1. J. Acda; 2. J. Sleyser; C: 1. M. de Bruyn; 2. W. van Opzeeland. Meisjes-wel pen: 1. L. van der Werf; 2. K. Felix. Jon gens-welpen: 1. R. van Aalst; 2. F. van Kempen. Een vierjarig jongetje uit Nootdorp, dat met zijn ouders in Santpoort vertoeft, stak zaterdagmiddag op de Wüstelaan zo plot seling de weg over, dat een naderende auto hem niet meer kon ontwijken. De bestuurder bracht het kind onmiddellijk over naar de Deo in Haarlem, waar het met een hersenschudding en enige ontvel lingen werd opgenomen. In verband met de komende herfstcon- ferentie, die in Londen zal worden gehou den, wordt in België nagegaan welke plaats Oostende in het kader van de E.E.G. ais visserijhaven gaat innemen. Sedert juni van het jorige jaar is Bel gië, naast Frankrijk, Duitsland, Italië en Nederland, volwaardig lid van de „Euro- pêche", waarvan de zetel in Brussel is gevestigd. Europêche streeft ernaar tot een verge lijk te komen tussen de visproducerende landen die bij de E.E.G. zijn aangeslo ten. Dit moet geleidelijk leiden tot de afschaffing van de toltarieven, tot vrij verkeer van arbeidskrachten, kapitaal en goederen en tot een eerlijke concurrentie. Aangezien de E.E.G. de moeilijkheden, die rijzen in verband met visserij en land bouw, alleen niet kan oplossen wordt ge zocht naar een modus vivendi met landen buiten de E.E.G., doch vooral met Groot Brittannië. Het praktisch resultaat van deze politiek op visserijgebeid zal ongetwijfeld worden dat de partners van de E.E.G., en dus van Europêche, binnen eikaars territoria le wateren mogen vissen en hun vangsten mogen verkopen in eikaars havens. Aldus zouden zo te noemen Eurohavens ont staan, havens die de beste voorwaarden bieden op het gebied van ligging, aanvoer- mogelijkheden en waar de nevenbedrijven een grote ontwikkeling hebben genomen. In België wordt aangedrongen over te gaan tot de bestaande moderniseringsplan- nen, die, wil met name Oostende niet ach ter het net vissen, nog voor deze winter behoren te worden gerealiseerd. In Beverwijk is dezer dagen een nieuwe toneelgroep voor katholieke jongeren opge richt, die de originele naam van „Toi-toi" werd meegegeven. Deze uitdrukking wordt namelijk' dikwijls onder acteurs gebezigd, wanneer zij elkaar voor de aanvang van een toneelvoorstelling succes toewensen. Binnenkort zal een aanvang worden ge maakt met de repetities, onder leiding van de heer Huub van Dalsum uit Heemskerk. Gegadigden voor deze toneelgroep die de leeftijd van zeventien jaar moeten heb ben bereikt, dienen zich voor zondag 1 september aan te melden bij een der vol gende adressen: J. J. van der Werf, Ita- liëlaan 64, Beverwijk (Oosterwijk); C. G. van Gelderen, Meerweidenlaan 49, Velsen- Noord (post Beverwijk); E. A. Dekker, Karshoffstraat 12, Heemskerk en uit sluitend schriftelijk bij mejuffrouw R. IJs land, p/a Londenlaan 14, Beverwijk. De sombere voorspellingen over het weer zijn, althans wat het IJmuidense strand betreft, zondag niet uitgekomen: het was bijna ideaal strandweer, zonnig en niet teveel wind. Er is dan ook een zeer dankbaar gebruik van gemaakt door duizenden. Aanvankelijk dorst men het, kennelijk misleid door de donkere voor spellingen, niet aan, maar omstreeks elf uur kwamen de eerste „waaghalzen", la ter op de dag gevolgd door een steeds gro ter wordende stroom mensen. Eerst in de nacht van zondag op maan dag werd het slecht weer. Omstreeks kwart voor zeven hedenochtend werden in IJmuiden alle loodsdiensten gestaakt, nadat eerder (te 00.02 uur en 00.15 uur) de loodsdiensten in respectievelijk Hoek vpn Holland en Vlissingen ermee waren opgehouden. Advertentie ZEEWEG 229 - CEPHEUSSTRAAT 31 Voor de heer P. J. Verwayen, directeur van de gemeentelijke school voor Visserij en Scheepvaart te IJmuiden, die na het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd nog enige tijd in functie is gebleven; is het uur van afscheid nu toch eindelijk aangebroken. Dit geschiedt maandag 2 sep tember om drie uur, tijdens een bijeen komst in het schoolgebouw aan de Ha venkade. Tevens bestaat dan ook gelegen heid kennis te maken met de nieuwe di recteur, de heer J. van der Winden. -mr> I Tijdens de zaterdag In het sportpark Schoonenberg gespeelde wedstrijd tussen de tweede elftallen van Telstar en DWS, kwam keeper Rozendaal uit Enkhuizen, die het doel van Telstar verdedigde in botsing met een speler van DWS. De onfortuinlijke keeper brak het linkeronderbeen en moest naar het Antoniusziekenhuis worden over gebracht. Door een Italiaanse arbeider werd bij de Velsense politie aangifte gedaan van dief stal van een polshorloge, waar een andere Italiaanse arbeider van werd verdacht. Inderdaad werd in het kosthuis van deze landgenoot het ontvreemde horloge aange troffen, waarna hij zijn verloofde in Alk maar nog twee horloges werden gevonden, waar de herkomst nog niet van kon wor den vastgesteld. De politie heeft de zaak in nader onderzoek. De afdeling Visserij van het Landbouw- Economisch Instituut heeft het verslag ge publiceerd van een onderzoek naar de be drijfsresultaten van in Zeeland gevestigde mosselkwekerijen. Uit de inleiding van het verslag blijkt, dat tot omstreeks 1950 de aanvoer van consumptiemosselen vrijwel uitsluitend uit Zeeland afkomstig was. Door het optre den Van een mosselparasiet is de produk- tie van de Zeeuwse percelen na 1950 aan zienlijk gedaald. De Zeeuwse kwekers werden daardoor genoodzaakt eveneens percelen in de Waddenzee in gebruik te namen, waarmede gunstiger resultaten be reikt worden. De laatste seizoenen kon ongeveer 80 mil joen kg. per seizoen worden afgeleverd, vrijwel geheel bestemd voor uitvoer naar Beigië en Frankrijk. Voor de verklaring van de verschillen in de bedrijfsresultaten bleek een beper king van de mogelijkheden tot aflevering van mosselen een van de belangrijkste fac toren te zijn. Het onderzoek had betrekking op de af leveringen in de seizoenen 1960-'61 en 1961- '62, waarin, vergeleken met voorafgaande jaren, een hoge produktie werd bereikt. De bedrijfsresultaten waren voor grote kwekerijen aanzienlijk gunstiger dan voor kleine kwekers. Het waren in het bijzon der de van de Waddenzee afkomstige mos selen, welke tot de gunstige bedrijfsresul taten hebben bijgedragen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 4e klasse, ljjst 1 Prijzen van: 5000: 1327. 2000: 1693 12352. 1500: 7464. 1000: 2711 7901 18667 18958. 400: 1454 2233 3056 7343 10206 11722 12547 14083. 200: 1108 2153 3438 6048 6142 8721 9359 11566 13518 14541 15639 15977 16977 17276 17298 18393 18526 18768 18863 18869 21454.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4