„Quadrille" van Noel Coward Faunabeheer probeert in Drente reeën te redden 1 EJ DE PROGRAMMA'S levert schraal vermaak in Den Haag Concertgebouworkest naar het buitenland Benoemingen en ontslagen bij het onderwijs Menigte Afrikanen doodt politieman Kampioenschap van Nederland voor ,,Bato" Orgelconcerten Kostbare werken gestolen uit bibliotheek van Lonato MAANDAG 19 AUGUSTUS 1963 5 RpP M mm Prinses Margriet terug naar Italië Zes kilometer Verzameling graf kruisen gevonden op Texel nabeschouwingen Het weekeinde Ad Interim De radio geeft dinsdag T elevisie programma Hoewel de natuurlijke zomer het bui tenshuis deerlijk af laat weten, heeft de Haagsche Comedie de maand augustus nog wel geschikt geoordeeld om binnenshuis het zomerseizoen nog wat voort te zetten met de welhaast traditionele luchtige ope ning van hei toneelseizoen. Ditmaal is de keus gevallen op een wel wat iel blijspel letje van Noel Coward, van wie het Haagse gezelschap welhaast het alleenvertonings recht bezit. Althans leent de stijl van deze troep en het verfijnde talent van acteurs en actrices als Myra Ward en Gijsbert Ter- steeg zich bij uitstek voor de geacheveerde speeltrant die de Engelse acteur-auteur Coward voor zijn komedies vergt. Vooral uit de tijd (en onder regie) van Cees La- seur zal men zich de alleraardigste Co- ward-voorstellingen van b.v. ,,'t Is maar betrekkelijk' en „Naakt met viool" her inneren. Het onderhavige stuk „Quadrille" be hoort zeker niet tot het stérkste werk van deze luchtige „amuseur", hoe typerend het ook voor de schrijver is. Zoals steeds in dit op de spelmogelijkheden gerichte oeuvre ligt het accent op het met ironie en raf finement schilderen van intens Engelse toestanden, zonder dat er serieus getracht wordt binnen de perken van de waar schijnlijkheid te blijven. Maar ditmaal zijn niet alleen de figuren wat al te schema tisch van opzet, ook de ontwikkeling van de handeling laat zich na de eerste tien minuten en met een schuine blik naar de titel gemakkelijk voorzien en ze wordt bovendien wel met erg veel noncha lance naar een geforceerde afsluiting ge voerd. Inderdaad wordt de hoofdinhoud ge vormd door een tweetal paren die zich, als in een quadrille, tijdelijk splitsen en met elkanders partner wat sierlijke passen uitvoeren. Toch blijft het bitter onwaar schijnlijk dat Lady Heronden ooit iets ge voeld zou hebben voor de Amerikaanse spoorwegmagnaat als die niet de charme en onmiskenbare distinctie van een wat bars doende Paul Steenbergen had mee gekregen. Ook doet net wat onbevredigend aan dat de schrijver, nadat het stuk op tweederde zijn natuurlijke afronding heeft gevonden en de beide paren weer rustig naar de respectievelijke huiselijke haarden zijn teruggekeerd, dan nog eens, om een soort cirkeleffect te bereiken, een nieuwe scheiding bewerkt waar dan geen toe pte ??*»Xfx*«-xê» Op maandag 2 september vertrekt het Concertgebouworkest naar Edinburgh, waar het vier concerten zal geven in de Usher Hall in het kader van het Edin burgh Festival. De eerste twee concerten staan onder leiding van Bernard Hditink. De programma's vermelden: Van Ton de Leeuw „Mouvements retrogrades"; Schu mann, Pianoconcert (solist: Eugene Isto- min); Mahler, Eerste Symfonie en van Bartók de Danssuite; Strawinsky, Viool concert (solist: Isaac Stern); Brahms, Tweede Symfonie. iM S George Szell leidt de volgende twee con certen, waarvan de programma's luiden: van Mozart de Jupiter-Symfonie; Bartók, Derde pianoconcert (solist: John Ogden), Debussy, La mer en van Beethoven de ouverture Egmont, het Vierde pianoconcert (solist: Clifford Curzon) en de Vijfde Sym fonie. Voorts treedt het Concertgebouworkest voor de televisie op: zondag 8 september maakt de B.B.C. een telerecording. Onder leiding van Bernard Ha'itink en met mede werking van Clifford Curzon worden de ouverture Coriolan en het Vierde piano concert van Beethoven uitgevoerd. Twee weken later speelt het Concertgebouw orkest onder leiding van Eugen Jochum in de Musik-Halle te Hamburg. Uitgevoerd worden: van Mozart de Symfonie in Bes gr. t. K.V. 319 en van Bruckner de Vijfde Symfonie. Tenslotte volgen nog twee concerten te Berlijn op uitnodiging van de „Berliner Festwochen". Onder leiding van Eugen Jochum worden uitgevoerd: van Martin de Petite symphonie concertante (solisten: Vera Badings, harp; Luctor Ponse, piano; Janny van Wering, clavecimbel); van Bruckner de Vijfde Symfonie. Bernard Haitink leidt het tweede pro gramma: De Leeuw, Mouvements retro grades; Ravel, Pianoconcert G gr. t. (solist: Daniël Wayenberg; Mahler, Eerste Sym fonie. reikende afronding meer voor te vinden is. De toeschouwer gaat in ieder geval met het wat onthutste gevoel naar huis dat hij eigenlijk anderhalf stuk heeft gezien, waar van het eerste wel grappig was en het tweede vooralsnog onbevredigend. Met dat al wordt het dan des te merk waardiger om te ervaren met hoeveel zorg een gezelschap als de Haagsche Comedie een dergelijk twijfelachtig geval omringt en hoe fraai voor het oog en onderhoudend voor het oor het geheel dan nog wordt. Vooral Myra Ward toonde zich weer een meesteres in het plaatsen van de puntige formuleringen die Coward voor haar per sonage had uitgedacht en haar Engelse markiezin kreeg warempel zo nu en dan de contouren van een levend wezen. Naast haar was er een wat stereotype maar over tuigende markies van Gijsbert Tersteeg. Paul Steenbergen die in zijn regie kenne lijk zeer veel zorg aan de sierlijke mise en scène en een nauwgezette milieutekening had besteed, was daardoor waarschijnlijk in tijdnood geraakt om zijn eigen rol van een Amerikaanse bullebak gezien door Engelse ogen te kunnen afronden. Hij had, tenminste op de tweede voorstelling die wij gisteravond bezochten in de Konink lijke Schouwburg te Den Haag, nogal eens moeite met zijn tekst en de figuur werd, ondanks veel geestige details in stil spel en houding, geen overtuigende eenheid. Heel zuiver droeg Anne-Marie Heyligers het vierde figuurtje bij van een wat hy sterische New-England Lady, een heel hachelijke rol waarvoor zij precies de juiste toon vond, zodat zij een vermakelijk en oogverblindend mooi steentje bijdroeg. Een prachtige valse dominee werd ge speeld door de onverbeterlijke acteur van onvergetelijke bijrollen: John Koch en een b'ijzonder aardig roddeltantetje was kin derwerk voor Do van Stek. De al met al heel onderhoudende voor stelling was in een alleraardigst zwartwit decor gestoken (onder invloed van de Weense voorstelling in het jongste Holland Festval? Zo niet dan is de overeenkomst frappant van Hep van Delft en in tal rijke costumes de l'époque van Has Noord- hoek Hegt. Een buitengewoon onfrans fransmanne tje werd gespeeld alsof een derdeklas leerling een moeilijke thema opzei, door Manfred de Graaf Geestige „Quadrille"-achtige muziek van Jurriaan Andriessen omlijstte deze eerste niet belangrijke maar ook niet onaardige voorstelling van het nieuwe seizoen 1963 1964. Hans van den Bergh Prinses Margriet is vanochtend in een vliegende storm van Schiphol vertrokken naar Italië. Zij maakt de reis samen met de twee zoons van de commissaris der Koningin in Limburg de heren F. en Ph. Houben, die eveneens met vakantie gaan in Italië. De prinses had vrijdag haar vakantie in Porte Ercole onderbroken om zaterdag in Maastricht bij te wonen van haar vriendin, mej. Jenny G. M. Houben, en mr. P. M. H. Merckelbach, een zoon van de burgemeester van Wittem. Dit „Portret van jongen", toegeschre ven aan Frans Hals, is gestolen uit het Zweedse nationale museum in Stock holm. De waarde van het, betrekkelijk kleine, portret wordt geschat op f 70.000; dit zou voor een Hals een laag kunnen bedrag zijn en het vermoeden is ge wettigd dat het werkje geschilderd zou zijn door een der leerlingen van Hals. In dit verband wordt Judith Leyster genoemd. De politie heeft nog geen ge gevens omtrent de dief of dieven krijgen. Paul Steenbergen, Myra Ward, Anne- Marie Heyligers en Gijsbert Tersteeg in „Quadrille" van Noel Coward. Op de agenda van de woensdag 21 augustus te houden vergadering van de Haarlemse gemeenteraad staan onder meer een aantal voorstellen tot het benoe men van onderwijskrachten. Het betreft het benoemen van drs. G. de Jongs uit Haarlem tot leraar in de oude talen aan het Lorentzlyceum, van S. Roders uit Haarlem tot leraar wiskunde aan het Ka- rel van Manderlyceum, van H. J. Eizema uit Haarlem tot leraar in de handelswe tenschappen aan het Coornhertlyceum en van A. Koelemans uit Bloemendaal tot le raar Duits aan het Lourens Costerlyceum. Ook komen in behandeling voorstellen tot het benoemen van mejuffrouw E. van den Hoorn uit Velsen tot onderwijzeres aan de Linnaeusschool, van mejuffrouw A. H. Moed uit Haarlem tot onderwijzeres aan de Prof. Kohnstammschool en van twee onderwijzeressen aan de Prinses Margriet- school. Voor deze beide laatste functies zijn twee voordrachten opgesteld. Op de eerste staan achtereenvolgens de dames F. C. J. Dalmeijer uit Amsterdam, C. H. Klein uit Voorburg en A. E. Roggeveen uit Haar lem. Op de tweede voordracht staan de dames F. M. Steenwijk-Jansen uit Bloe mendaal, F. C. J. Dalmeijer uit Amster dam en C. E. J. Hoffman uit Tiel In dezelfde vergadering zal de gemeen teraad tevens dienen te beslissen over de volgende ontslagaanvragen: de heer J. Lempersz als leraar aan het Lorentzly ceum, de heer A. J. Eizema als onderwij zer aan de A. H. Gerhardschool voor mulo en mevrouw E. van Rucht-van Dijk als onderwijzeres aan de Van Zeggelenschool II. De Drentse Hoofdvaart blijkt een on overkomelijke hinderpaal te zijn voor de reeën die „van huis en hof" ver dreven hun heil elders moeten zoeken en hun weg kiezen door het kanaal. Zij kunnen de steile boorden met hun tere pootjes niet beklimmen en uitgeput door hun pogingen verdrinken zij jammerlijk. In juli 1957 werden tijdens een grote vergadering plannen ontworpen om ver drinking van de dieren tegen te gaan. In de Smildervaart werden takkenbossen langs de kant aangebracht. Het middel bleek wel doelmatig te zijn, maar het leverde voor de scheepvaart weer moeilijkheden op, want de losgeraakte takken verwar den zich in de schroeven. Gevolg: scha deposten, die soms tot 1200,- opliepen. Van Dieverbrug tot Havelte werd een andere methode gevolgd. Op dat gedeelte werd bij wijze van proef een elftal „uit stapjes" gemaakt aan de zogenoemde stil le kant van de Drentse hoofdvaart. De drukke kant bleek namelijk'"te weinig plaats te hebben, en bovendien zou de weg erlangs kunnen verzakken- en zouden de reeën onder het voortrazende snelver keer kunnen komen. De ondervinding heeft evenwel geleerd dat het wild niet van deze „uitstapjes" gebruik durft te maken. Wel is er een be planting aangebracht, maar de reeën zwemmen ook daar omheen. Slechts en kele gevallen zijn bekend, aldus de heer M. A. Roetert Steenbruggen, ambtenaar van de buitendienst van de directie fau nabeheer in Drente, dat reeën erin slaag den via dat hulpmiddel uit het water te komen. De directie faunabeheer heeft nu nog een andere methode uitgevonden, die straks aan de praktijk zal worden ge toetst. Over een afstand van ongeveer zes kilometer, van de eerste Uffelterbrug tot de Oldedieverbrug, is Rijkswaterstaat be zig met het aanbrengen van gordingen (palen met dwarspalen) tegen de beton nen beschoeiing. De dwarspalen, die on geveer drie-en-een-halve meter lang zijn, liggen aan beide uiteinden ongeveer twin tig centimeter onder water en lopen naar het midden enigszins schuin op. Staatsbos beheer leverde het hout daarvoor en rijks waterstaat voert het werk gratis uit. Het volgend voorjaar moet worden af gewacht om te kunnen beoordelen of deze gordingen het gewenste resultaat opleve ren. In het Twente-Rijnkanaal wordt al ge ruime tijd dezelfde methode gevolgd met goede resultaten. Ook de „uitstapjes" blij ven dienst doen. De min of meer natuurlijke drang ver- Op het kampeerterrein „Om de Noord", nabij de badplaats De Koog op Texel, heb ben gistermiddag kampeerders op een plaats waar regelmatig mensen komen een oude sinaasappelkist gevonden waarin zich een dozijn uniforme houten grafkruisen van circa een halve meter hoogte bevond en waarop Duitse en soms Poolse namen met jaartallen van vrij recente datum ston den geschilderd. Eén der kruisen vermeldt de jaartallen 1892-1962. Aan de onderkant van de krui sen werd soms opgedroogde aarde gevon den, hetgeen doet vermoeden, dat de krui sen kort geleden op één of ander kerkhof uit de grond zijn getrokken. De rijkspolitie staat voor een raadsel. Mogelijk betreft het hier een verzameling van de een of andere maniak. KAAPSTAD (Reuter) Een grote menigte heeft het afgelopen weekeinde in Engcobo, in de Zuidafrikaanse Kaappro vincie, vier Afrikaanse politie-agenten aangevallen toen deze een man wilden arresteren. Een van de politie-agenten werd gedood. De man die aangehouden zou worden ontsnapte. De politie keerde later met versterkingen terug en arresteerde een 30-tal Afrikanen. drijft de „nozems" onder de reeën naar elders. Zij worden door de oudere dieren gedwongen hun „woning" op een andere plaats te zoeken. Deze uittocht is vooral nabij de Drentse Hoofdvaart bijzonder groot, omdat daar de reeënstand erg groot is. Het zijn overwegend éénjarige dieren die op deze wijze worden verdre ven. Ondanks de uitgebreide reeënstand is het aantal verdrinkingsgevallen thans nog gering. Tot en met 10 juli kwamen in de Drentse Hoofdvaart 26 bokken en acht geiten door verdrinking om het leven. Daaronder was ook een zwarte bok, die geruime tijd bij Doldersum was geobser veerd, maar die plotseling verdween. Na 10 juli kwamen geen meldingen meer bin nen. De Haarlemse drumband „Bato" heeft zondag, op de laatste dag van het Interna tionaal concours voor drumbands in Venlo, de eerste prijs met lof van de jury (31814 pnt.) èn het kampioenschap van Neder land in de ere-afdeling behaald. Het concours van drie dagen had plaats tijdens vooral de laatste dag slechte weersomstandigheden. Het was georgani seerd door de gezamenlijke muziekgezel schappen van Venlo en stond onder auspiciën van de R.K. Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. Dit buitengewone succes van BATO is voor de Haarlemse politie aanleiding ge worden de drumband vergunning te geven voor een tocht door de binnenstad. Mor genavond om 8 uur vertrekt BATO van de Botermarkt en gaat dan via Gierstraat en Grote Houtstraat naar de Markt, waar een show gegeven zal worden. Daarna zal met feestelijk vertoon de kampioensbeker in de prijzenkast van BATO (in restau rant Spaans) worden geplaatst. De KRO had zondagavond een mee vallertje. De éénakter „De Reünie" bleek inplaats van drie kwartier maar een half uur te hebben gevergd, zodat er nog ruimte overbleef voor een Poolse impres sie van Krakau en twee minuten stilte. Inderdaad bleek in de praktijk dat „De Reünie" met 'n half uur precies de tijd had gekregen die deze langgerekte anekdote behoefde. Dankzij vooral het spel van Jan Blaaser en Rien van Nunen (die in dit soort stukken altijd zeer in hun element zijn), dankzij ook de vindingrijke verta ling van Nel. Bakker, het fraaie decor van Fokke Duetz en de aardige, zij het soms gevaarlijke regie (een enkel filmin- lasje van korte duur) van Frans 't Hoen bleek deze inbrekerskomedie goed voor een half uurtje zondagavondverpozing. Zaterdagavond had de VARA, lang niet zuinig met buitenlandse succesnummers, voor de nodige ontspanning gezorgd die wel allen, na een week hard werken, ten In de Grote of St. Bavo Kerk zal dins dag, 20 augustus, 's avonds van 89 uur de stadsorganist Piet Kee een concert ge ven in de serie gemeentelijke (gratis toe gankelijke) orgelconcerten. Zijn programma vermeldt van Johann Sebastian Bach (16851750) vijf koraal bewerkingen. Advent: Nun komm' der Heiden Heiland; Kerstmis: Allein Gott in der Höh' sei Ehr; Passie: O Mensch, be- wein' dein' Sünde grosz; Pasen: Erstanden ist der Heil'ge Geist; Pinksteren: Komm, Gott Schöpfer, Heiliger Geist, en Liebster Jesu, wir sind hier (2 bewerkingen); voorts Preludium en fuga in c kl. t.; van Johannes Brahms (18331897), Fuga in as kl. t.; van Siegfried Reda (1916), drie kleine orgel werken; van Petr Eben (1929), Musica Dominicalis. Donderdag geeft de Franse organist Jean-Jacques Grunenwald (uit Parijs) een concert in dezelfde serie, 's middags van 1516 uur. Zijn programma vermeldt van Dietrich Buxtehude (16371707), a. Prélude. Fugue et Chacone en DO majeur, b. Choral-Pré- lude: „Herr Christ, der einig Gottes Sohn", en c. Fugue en UT majeur; van Joh. S. Bach, a. Passacaglia e Thema Fugatum (BWV 582) en b. Concerto-Trio en MI bémol majeur (BWV 597) (Allegro-Gigue); voorts van Arthur Honegger (18921955), Choral; van Darius Milhaud (geb. 1892), Pastorale en van Jean-Jacques Grunen wald (geb. 1911), Jubilate Deo (Extrait du „Diptyque Liturgique"). De organist be sluit zijn concert met een improvisatie over een thema van Piet Kee. Uit de bibliotheek van een middeleeuws kasteel in Lonato zijn verscheidene waar devolle werken gestolen, waaronder eën 476 jaar oud exemplaar van de „Godde lijke Comedie" van Dante, zo hebben de autoriteiten meegedeeld. De dieven zijn door een raam op de eerste verdieping, dat met ijzeren tralies beschermd was, in de bibliotheek van de Ugo da Como stichting te Lonato binnengedrongen. Zij hebben 75 boeken gestolen die vóór de 16de eeuw gedrukt zijn, 20 oude perkamenten ma nuscripten en 30 zeldzame gouden medail les. De curator wilde niet zeggen of zij ver zekerd waren. Het exemplaar van de „Goddelijke Comedie" werd in 1487 in Brescia gedrukt, anderhalve eeuw nadat Dante Alighieri zijn onsterfelijke werk voltooid had. De Sneekweek is begonnen. Op de foto ziet men een overzicht van het veld op de eerste dag. volle verdienden. Vrije nieuwsgaring was als altijd heel vermakelijk. Inspecteur Le- clerc bewees voor de zoveelste keer dat we te weinig Franse programma's te zien krijgen, en de Andy Williamsshow bracht ons in kennis met een van de grootste show-bussinessmannen van het ogenblik: Sammy Davis jr., lid van de Sinatra-clan, getrouwd met de hoogblonde Zweedse May Britt, en door Mies Bouwman geruime tijd geleden in Televizier bezongen als een formidabele artiest in zijn éénmansshow. Het kwam er, dacht ik, deze keer niet helemaal uit. Teveel tijd ging verloren aan het obligate geginnegap met gastheer Andy Williams en slechts bij vlagen, zo als bij de parodie op de wildwest-film sterren, gaf Sammy Davis iets te raden van zijn grote toneelpersoonlijkheid. Overi gens vroeg men zich af of juist deze show nu zo nodig Amerika moest afvaardigen op het tv-festival in Montreux. Opnieuw viel het grote verschil in entourage op met de Duitse shows die operette-achtig wulps van aankleding zijn in vergelijking met de strakke, bijna attribuutloze shows van de Amerikanen. „The american way of show" lijkt te profereren; maar niet zonder hoofdschudden constateert men toch dat een man als Andy Williams in feite niets hoeft te presteren gedurende de vijftig minuten dat de show duurt. Hij zingt een liedje, hij zegt iets tegen zijn maat, dat niet eens zo erg grappig hoeft te zijn (en als het al grappig is, heeft hij het niet zelf behoeven te ver zinnen), zijn enige taak is in feite de kijkers niet zodanig te irriteren dat zij hem weg willen hebben. Vergeleken met een Andy Williams is een Rudy Carrell (om maar eens iemand te noemen) een figuur van originaliteit, creativiteit en ar tisticiteit. Ik heb gezegd. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture.radio voor vroege men sen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de jeugd. 10.15 Klassieke grammofoonmu ziek. 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan.vooruit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Liohte gram mofoonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammo foonmuziek. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Prome nade-orkest en zangsolist: amusementsmu ziek. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Koorzang (gr.). 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 15.15 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de padvinders. 17.15 Lichte grammofoonmu ziek. 17.45 Beursberichten. 17.50 Regerings uitzending: De Fiscus in de Nederlandse Antillen door Mr. Drs. F. P. de Vries. 18.00 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 18.30 Radio Volks-Universiteit: Verleden, heden en toekomst van de mens op aar de, door Prof. Dr. E. J. Slijper. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 Zangrecital. 20.25 Omroeporkest en solisten: klassieke muziek. 21.20 Nederlands strijkkwartet en altviool: klassieke muziek. 21.55 Vocaal ensemble. 22.15 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Pianorecital: mo derne muziek. 23.15 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven: boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Lich te orkestmuziek. 12.20 Regeringsuitzending Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of gram mofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht instrumentaal ensemble. 13.55 Gi taarmuziek (gr.). 14.00 Fluit, fagot en clavecimbel: klassieke muziek. 14.30 Voor de kinderen. 15.45 Zangrecital: moderne liederen. 16.15 Tot uw orders, gevarieerd programma voor de strijdkrachten. 17.25 New York calling. 17.20 Lichte grammo foonmuziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel of grammofoon muziek. 18.25 Veertig jaar lichte muziek: periode 1943-1953. 19.05 Pianospel: lichte muziek. 19.20 Paul Vlaanderen en het Margo-Mysterie, detective-hoorspel (dl.8.) 20.00 Nieuws. 20.05 Klankbeeld. 20.35 Ope rafragmenten (gr.). 21.40 Waarom zijn er eigenlijk oorlogen?, lezing. 22.00 Piano recital: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Ja pans Omroeporkest: moderne werken v. Japanse componisten. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Gevarieerde muziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws en Nieuws. 14.03 Kozakkenkoor. 15.20 Slavi sche marsmuziek. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Lichte muziek. 17.00 Nieuws en weerbe richt. 17.15 Pianospel. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.40 Lichte muziek. 20.00 De familie Strauss. 20.15 Operamuziek. 22.00 Nieuws en berich ten. 22.15 Volksmuziek. 22.35 Filmmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Gewijd programma. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK: 19.30 Witte sari's en een zwart kruis, documentaire film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 De kleine wereld van Don Camillo, speelfilm. 22.05 Mannen met principes, speelfilm. 22.30-22.35 Journaal. VOOR DINSDAG NCRV19.30 Jamboree 1963. reportage. NTS: 19.55 Het manneke. 20.00 Journaal. NCRV20.20 Memo. 20.30 Burgers van Europa, TV-film. 21.00 Geheime brigade. TV-film. 21.50 Pianorecital: moderne mu ziek. 22.15 Dagsluiting. NTS: 22.25-22.30 Journaal. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5