Van der Ven snelste in München-Zürich BESTE NEDERLANDSE PRESTATIE SINDS 1924 Twee zilveren en één bronzen medaille bij Europese roei wedstrijden in Kopenhagen Hans Willems behaalde zondag een prachtige tweede plaats Karters trotseerden de regen Roeititelstrijd in cijfers Van Looy kwam niet ondanks gemaakte afspraken... Nu vierde in de totaaltelling Wielerpionier Marx overleden Patterson wil zijn come-back in Europa beginnen Piet Rentmeester won in Schiedam Rob Groen roeide 'n verkwikkende race in stromende regen MAANDAG 19 AUGUSTUS 1963 Revanche T aktisch FINN GOLD CUP OP HET IJSSELMEER Grote verliezer Louis Rodriguez versloeg Amerikaan Denny Moyer v in De uitslagen van de finale-wedstrijden om de Europese roeititels 1963 luiden: Skiff: 1. en Europees kampioen Vaclac Kozac (Tsj.Sl.) 7.11,84, 2. Rob Groen (Ne derland) 7.14,27, 3. Helmut Lebert (W. Did) 7.19,47, 4. Yacheslav Ivanov (Rusland) 7.21,19, 5. Augeniusz Kubiak (Polen) 7.25.76, Twee met stuurman: 1. en Europees kampioen West-Duitsland 7.21,70, 2. Ne derland (Wartena en Castelein, Nereus) 7.30,08, 3. Roemenië 7.33,31, 4. Finland 7.34,45, 5. Denemarken 7.39,59. Vier met stuurman: 1 en Europees kam pioen: West-Duitsland 6.29,60, 2. Tsjecho- slowakije 6.33,21, 3. Rusland 6.37,92, Polen 6.40,50, 5. Nederland 6.46,87. Twee zonder stuurman: 1. en Europees kampioen: Italië 6.53,28, 2. West-Duitsland 6.55,34, 3. Nederland (Boelen en Enters, Willem III) 6.57,50, 4. Rusland 7.03,99, 5 Gr. Brittannië 7.06,70. Dubbel twee: 1. en Europees kampioen: Tsjeehoslowakije 6.43,54, 2. Ver. Staten 6.47,06, 3. Rusland 6.52,78, 4. West-Duits land 6.54,85, 5. Roemenië 7.07,95. Vier zonder stuurman: 1. en Europees kamoioen: West-Duitsland 6.13,88, 2. Italië 6.16,53, 3. Frankrijk 6.17,97, 4. Oostenrijk 6.34,87, 5. Denemarken 7.58,71. Acht: 1. en Europees kampioen: West- Duitsland 6.04,19, 2. Rusland 6.07,98, 3. Tsjeehoslowakije 6.13,94, 4. Joegoslavië 6.17,19, 5. Groot-Brittannië 6.21,70. Het eindklassement van de strijd om de Coupe Glandaz luidt: 1. W.-Duitsland 6 pnt 2. Tsjeehoslowakije 2 pnt, 3. Italië 1 pnt. Om de Coupe Carlo Montu: 1. West-Duits land 41 pnt. 2. Tsjeehoslowakije 27Vi pnt, 3. Rusland 26 pnt, 4. Nederland 17 pnt. De 21 medailles die bij de Europese roei- kampioenschappen 1963 veroverd konden worden, zijn als volgt verdeeld: 1. West-Duitsland 2. Tsj. Slowakije 3. Nederland 4. Rusland 5. Italië 6. Ver. Staten 7. Frankrijk 8. Roemenië goud zilver brons 4 1 1 2 1 1 0 2 1 0 1 2 1 1 0 0 1 0 0 0 1 0 0 1 Nauwelijks waren de verheugde Neder landse supporters hersteld van de schok j die Rob Groen hen bezorgd had of de gestuurde Nereus-twee vroeg alweer de volle aandacht van het kleine groepje. „Cum laucje" slaagde de Amsterdam mers voor het zware examen onder on menselijk klimatologische omstandighe- Als onuitgenodigde gast bezocht een felle regenbui zaterdagmiddag het kartodrome in Leidschendam, waar de wedstrijden om de grote prijs van Nederland werden verreden. Maar de coureurs namen er nauwelijks notitie van en reden onversaagd door. Ze le verden daarmee opnieuw een duidelijk bewijs dat karting geen sport van kermisvermaak is, maar werkelijk een nog jonge en opkomende sport. De Brabantse wielrenner Lambert van der Ven heeft zaterdag een fraaie over winning behaald in de 318 kilometer lange wegwedstrijd München-Zürich. De twee voudige wereldkampioen Rik van Looy deed opnieuw van zich spreken, door tot grote teleurstelling van een ieder niet aan de start te verschijnen, hoewel zijn stal- baas Guillaume Driessens de organisato ren voortdurend verzekerd had dat „den Rik" wel van de partij zou zijn, en dat hij zelfs met zijn ploeggenoten onderweg was naar München. Van Looy bleef echter met vele van zijn knechten weg. De werkelijk schitterende vlucht van Lambert van der Ven en de jonge Duitse prof Günther Tüller heeft deze negende editie van München-Zürich tot een inte ressante wielerwedstrijd gemaakt. Het was dan ook volkomen verdiend, dat zij aan het eind van de door slecht weer bemoei lijkte rit de lauweren voor zich opeisten. Van der Ven toonde zich ten slotte snel ler dan de Duitser, die zich ook in de sprints voor de bergprijs niet met de man uit Vlijmen kon meten. De Zwitser Girard achtte al heel vroeg de tijd gekomen uit de hoofdmacht weg te springen. Even buiten München beproefde hij zijn geluk en het peloton liet hem voor alsnog begaan. De voorsprong van Girard bedroeg maximaal vijf minuten, maar na 118 kilometer werd hij ingehaald door een groep van 7 man, onder wie Van der Ven en Tüller. Van der Ven viel al spoedig terug door een defect, maar hij bewees zijn uitstekende conditie en mentaliteit door op een zeer slecht gedeelte van het parcours de kopgroep weer te bereiken. Intussen was Tüller echter al wegge sprongen en bij de ravitaillering in Aulen- dorf (171 km.) was de situatie als volgt: Tüller voorop met 1.17 voorsprong op Van der Ven en 4,40 op het peloton. De Neder lander kwam weldra bij Tüller en het pe loton, waaruit slechts de Zwitser Rolf Mau- rer en de Nederlander Jaap Kersten weg sprongen, reageerde nauwelijks. Na 230 kilometer had het leidende duo zijn voorsprong op Maurer en Kersten ver groot tot 11.30, terwijl het reeds verslagen peloton, waarin door de Duitsers en Ne derlanders het uiteraard lage tempo werd geregeld, op 17 minuten lag. In de slot fase veranderde er weinig: alleen Kersten viel terug. In het peloton werd Piet Da- men vijftiende en Ad Biemans negentien de. Van der Ven legde de 318 kilometer af in 8 uur en 8 minuten. De uitslag luiddè: 1. Van der Ven (Nederland) 8.08.00, 2. Tül ler (Duitsland) z.t., 3. Maurer (Zwitser land) 8 15.10; 4. Kemper (Duitsland) 8.18.40, 5. Schulze (Duitsland. 6. Van Ge- neugden (België), 7. Gimmi (Zwitserland), 8. Toon Rutten (Nederland). 9 Vopel (Duitsland). Vervolgens een groep van 20 renners allen in dezelfde tijd als Kemper. Zaterdag heeft een krachtige wind het algemeen klassement een formidabele deuk gegeven. Zeilers, die op de eerste dagen beneden de maat bleven, slaagden er op deze zware dag in veel van hun puntenachterstand goed te maken. Onder een gesloten wolkendek, waaruit de regen eindeloos neerstroomde, zeüden de deel nemers een spannende wedstrijd waarin de Deen Fogh en de Belg André Nelis, die in deze race eindelijk zijn grote re putatie waar maakte, de race bepaalden. Snel spoot de Belg bij de start over de wit schuimende golven van het IJselmeer weg. In het laatste kruisrak moest hij door de sterk schiftende wind, die hij steeds slechter kreeg, zijn grote rivaal Fogh echter los te laten. De Deen, we reldkampioen in de flying dutchmanklasse, passeerde hem op de finish. Willems ein digde in deze wedstrijd op de twintigste plaats. Over de prestaties van de overige Nederlanders op beide dagen in de strijd om de Finn Gold Cup kunnen wij aller minst tevreden zijn. Na vijf races luidt het algemene klas sement: 1. W. Kuhwide (Did.) 7075 pnt, 2 Mankin (Rusland) 6683 pnt, 3. R. H. Roberts (Nieuw Zeel.) 6631 pnt, 4 H. Wil- ems (Ned.) 6560 pnt, 5. B. Straubinger (Did.) 6336 pnt, 6. B. Jacobson (Zweden) 6312 pnt, 7. U. Mares (Did.) 5854 pnt, 8. P. Jordbakke (Noorw.) 5793 pnt, 9. A. von Grünewaldt (Zweden) 5725 pnt, 10. A. Nelis (België) 5703 pnt. De Amsterdammer Hans Willems heeft zich zondag in de-Strijd om de Fihn-Goid Cup op het IJselmeer voor Medemblik onder dvaftersterksté finnjollenzeiiefs van de wereld geschaard. In een glorieuze wed strijd behaalde de 29-jarige Amsterdam mer achter de Duitser Kuhweide de twee de plaats. Door deze uitstekende prestatie steeg Willems in het algemeen klassement van de tiende naar de vierde plaats. De heer Arthur Marx, oudste direc teur van de N.V. gebr. Gerzon's mode magazijnen en een zeer bekend figuur in wielersportkringen, is in de nacht van vrijdag op zaterdag op 82-jarige leeftijd onverwacht overleden in zijn vakantiever blijf in Knocke. Al vroeg kwam de in Keulen geboren Arthur Marx, die in 1905 de Nederlandse nationaliteit kreeg, in de wielersport als jurylid. Zo was hij het oudste lid zo wel in leeftijd als in „dienstjaren" van de jury van het Olympisch Stadion. De KNWU erkende het vele werk van de heer Marx door hem te benoemen tot lid van verdienste. Zijn naam zal verbon den blijven aan de wielersport door de Arthur Marx-wisselbeker, die elk jaar ten deel valt aan de amateur-sprintkampioen van Nederland. De heer Marx, die in het begin van deze eeuw door George Hogen- kamp in de wielersport kwam, heeft alle sinds 1905 gehouden wereldkampioenschap pen wielrennen bijgewoond. Floyd Patterson, ex-wereldkampioen in het zwaargewicht, die vorige maand in een revanche-wedstrijd tegen Sonny Lis- ton voor de tweede maal in nauwelijks een jaar knock out ging, heeft de training hervat. Het is de bedoeling dat Patterson half november weer in de ring komt. Volgens Julius November, Pattersons zaakwaarne mer, heeft de oud-wereldkampioen uit Europa en de Verenigde Staten al verschil lende aanbiedingen gehad. Patterson voelt zelf momenteel het meeste voor een Eu ropese tegenstander. Het gevecht zal dan in ieder geval in Europa worden gehou den. De Zweedse Volvo-équipe Gunnar An dersonTom Trana heeft de Finse rallye van de „Duizend Meren" gewonnen. Het team eindigde met 10.003,2 punten op de eerste plaats. Tweede werden de Finnen Lampinen en Ahava met 10.010,2 pnt. De Zeeuwse, in België woonachtige, cou reur Piet Rentmeester heeft zaterdag op overtuigende wijze de derde profronde van Schiedam gewonnen. Hij slaagde erin met de Brabanders Cees Snepvangers en Jaak van der Klundert het peloton te „dub belen". Toen vervolgens twee andere Bra banders, Bart Solaro en Huub Zilverberg na 60 kilometer uit de hoofdmacht weg sprongen. was Rentmeester er andermaal bij. Dit drietal nam een voorsprong van ongeveer 30 seconden op het peloton, het geen voor Rentmeester genoeg was voor zijn tweede overwinning in Schiedam. De uitslag luidt: 1. Piet Rentmeester (Kalmhout) de 100 kilometer in 2.56.34, 2. Jaak van der Klundert (Hoogerheide) op 30 sec., 3. Cees Snepvangers (Zundert) op 40 sec., 4. Bart Solaro (Den Bosch) op 1.43, 5. Huub Zilverberg (Goirle) z.t., 6. Peter Post (Amstelveen) op 2.03, 7. Jo de Haan (Huybergén), 8. Jos Linders (Roosendaal), 9. Jan Janssen (Nootdorp), 10. Piet Steen voorden. (Heemstede) allen in de zelfde tijd als Post. De Limburger Jan Schroeder heeft zon dag de rónde van Elsloo voor professionals gewonnen. Schroeder had één ronde voor sprong op de overige deelnemers. Hij reed de 100 kilometer in 2 uur 21 minuten. De wedstrijd voor amateurs, die ook 100 km moesten afleggen, leverde een zege op voor Eddy Beugels uit Sittard. die de afstand reed in 2 uur 28 minuten en 56 seconden. De uitslag bij de profs luidt: 1. Jan Schroe der (Koningsbosch) 100 km in 2 uur 21 min., op 1 ronde: 2. Piet van Est (Klundert), 3. Piet Rentmeester (Goes), 4. Robert Seneca (Belg), 5. Huub Zilverberg (Scheulder). De Oostduitser Günther Lux heeft zon dag de eerste etappe van de ronde van Joegoslavië voor amateurs gewonnen. Hij legde de 90 kilometer rond Belgrado af in 2 uur, 34 minuten en 25 seconden. Zijn landgenoot Bernard Eckstein werd tweede op 45 seconden. De best geplaatste Neder lander was de Limburger Nico Paas die negentiende werd op 3.41. Zijn ploegge noten Jan Doek, Jef Drummen en Jean Bastin eindigden op grotere afstand van de winnaar. Doek werd 26ste op ruim 6 mi nuten, Drummen 41ste en Bastin 51ste, bei den op ruim tien minuten. De Nederlandse prof-wielrenner Cees van Amsterdam heeft zondag in Zürich een internationaal criterium gewonnen. Van Amsterdam legde de 104 kilometer af in 2 uur 43 minuten en 38 seconden. De Zwitser Rolf Maurer werd op één ronde tweede. Kersten en Damen eindigden op twee ronden resp. als negende en elfde. door uit de koers raakte en scheef op de baan kwam te liggen. De aanval op Duits land, dat in tweede positie lag, kreeg daardoor een abrupt einde. „Natuurlijk", zei chef d'equipe dr. Dokkum, „we hadden kunnen protesteren. Maar wat win je er mee? De Russen gaan er dan uit maar zelf blijf je derde. Voor het eerst sinds vele jaren was Nederland weer hoog geklasseerd in het klassement van de Coupe Carlo Montu, het officieuze landenklassement. Natuurlijk de eerste plaats was voor Duitsland, dat de vier met stuurman, de twee met stuurman, de vier zonder stuurman en het nummer der achten won, een prestatie die ook de Coupe Glandaz, de „hoofdprijs" van de Europese kampioenschappen, terugbracht naar Duitsland. Nederland werd in de klas sering voor de Coupe Montu vierde, achter Duitsland, Tsjeehoslowakije en Rusland, roeilanden van groot formaat. Tekenend voor de Nederlandse prestaties was ook het feit dat vier van de vijf ingeschre ven boten de eindstrijd haalden, waar mee Nederland wat vertegenwoordigers in de finales betreft na Duitsland (7 boten), Rusland (5 boten) de derde plaats met Tsjeehoslowakije deelde. Waarmee te beginnen? Is de tweede plaats van Rob Groen meer waard dan die van cfe "Nereus-twée? Wat prestatie betreft zeker niet. En toch werd door het doorweekte Nederlandse legioen de zilve ren medaille van de 25-jarige student uit Groningen met nog meer vreugde ont vangen dan die van de Amsterdammers. Het jaar 1963 heeft voor de aspirant-eco noom uit het noorden, op een verrassende overwinning op Ivano na, teleurstelling op teleurstelling gebracht. Een door tegen slag geplaagde Groen miste op Benley, hoewel als favoriet gedoodverfd, de Dia mond Sculls. De Groninger startte met een teleurstellende nederlaag in de se ries van donderdag tegen Vaclec Kozak en Vacheslav Ivanov. Een triest resultaat in de finale, die Groen mede dankzij een gelukkige loting in de herkansingen bereik te, zou het toch al geschokte moreel van de Nederlander mogelijk onherstelbaar heb ben aangetast. De nationale skiff-kampioen heeft zich echter op slag gerevancheerd. „Het is de vorm van de dag", vertelde hij later. „In dit milieu zijn krachtsverschillen vaak zo gering". Die vorm was er. Viermaal moest Vadec Kozak zijn aanval op de leidende Groninger inzetten voordat hij, in het zicht van de finish, succes had. Dat was overi gens volkomen normaal, want het grote gebrek dat stijlsculler Groen heeft is, dat zijn kracht te gering is om na een zware race nog een eindsprint te kunnen inzet ten. Groen roeide op „alles of niets". Hij nam direct de leiding, had op 500 m al een halve lengte voorsprong en leidde halver wege de wedstrijd met hetzelfde verschil. Kort na het 1500-merkteken zette Kozak zijn aanval in. Twee lengten was het verschil. De sterke Tsjechische veteraan was onweerstaanbaar. Rob Groen die de kracht van een eindspurt had gehad, was echter zeker goed voor het goud geweest. Zou er overigens een Nederlander tussen de stortbuien door daarover teleurgesteld zijn geweest De harde wind, die zaterdag de finnjollen in snel tempo over het IJselmeer liet draven, had zondag plaats gemaakt voor een koele bries uit zuidelijke richtingen. Ideaal weer voor de licht-weer-zeilers en ook voor onze landgenoot Hans Willems. Willems startte zondag dicht" onder het startschip pn maakte een lange slag naar de kust. Bij hem waren op' dèt "momerit de Duitsers Straubinger en Kuhweide, de Fransman Devillard en de Zweed Anders- son. Een andere groep maakte een langse slag zee-inwaarts, maar kwam daarmee bedrogen uit. De boei aan het einde van 't eerste kruisrak passeerde dit groepje ver achter de grote kopgroep, die de winst gevende stuurboordslag maakte. Tot de grote verliezers behoorden op dat moment de Nederlanders Lesage en Maarse, de Belgische favoriet André Nelis en de Ja panner Kojima, die ver voor het veld uit bij de start wegliep. Bij de boei vormde zich een kopgroep, bestaande uit de Duitser Kuhweide, die als eerste rondging, Hans Willems, de Fransman Devillard en Fauroux, de Duit ser Uwe Mares en de Zweed Andersson. In de beide volgende half-windse rakken ondernam Hans Willems zijn grote aan val op de beide Fransen. Door goed po sitie te kiezen zeilde hij zich vrij en liep langzaam maar zeker op beide zei lers in. Bij de derde boei was de nuch tere Hans Willems zijn rivalen dicht ge naderd. Ook de Duitser Kuhweide had in deze rakken echter winst geboekt. Zijn voorsprong op Willems was tot een minuut uitgegroeid. In het volgende kruisrak sloeg de Amsterdamse rijwielhandelaar Hans Willems (zoon van de oud-wielrenner Ko Willems) zijn slag. Het lijnenpatroon, dat hij in dit rak uitzette bracht hem op de tweede plaats. Ook de Duitser Straubin ger ging de Fransen nog voorbij. In het grote voor-de-windse rak veran derde weinig. Willems' achterstand op Kuh weide werd niet veel kleiner. Zijn voor sprong op zijn achtervolgers daarentegen groter, In het laatste kruisrak naar de finish heeft een plotseling opstekende wind de zeilers nog bijna parten gespeeld. De wind draaide bijna 180 graden, waardoor het kruisrak in een voor-de-winds rak ver anderde. In dit rak behield Willems zijn sterke positie. De Rus Mankin slaagde er in dit rak nog in naar voren te komen. op Nederland een vertwijfelde poging deed Duitsland nog van de tweede plaats te verdringen. De Russische boot raakte die van de Nederlanders die daardoor ook uit het rechte spoor raakte, bijna stil kwam te liggen en Duitsland moest laten gaan. Ge lukkig was het verschil met Engeland groot. Mackenzie en Davids konden van het voorval niet profiteren zodat het brons tenminste' behouden bleef. De vier met stuurman van Triton ten slotte roeicle een verloren race. De over macht was te groot voor de dappere Utrechtse studenten. Het kon de Neder landse vreugde niet beïnvloeden. De ploeg maakte ook nu een prachtige indruk en toonde zich de afvaardiging naar Kopen hagen meer dan waard. Arme, arme Ivanov. Hoe heb je het ooit kunnen zeggen. In ernst nog wel. Hoe heb je ooit kunnen bluffen: „Ik heb Ko zak in de serie getest en ik zal hem met tien seconden verslaan in de finale". Je wist toch welk lot Stuart Mackenzie, ook eens een groot skiffeur, heeft getroffen in Luzern toen hij vorig jaar beweerde na een zege op jou, grote Vacheslav Ivanov, die toen wereldkampioen werd, afscheid te nemen. Je versloeg Mackenzie, met overmacht zelfs. En nu heb jg, vete raan, Vaclav Kozak, de fameuze Tsjechi sche subbel-sculler, getart. O arme, arme Ivanov, waarom sneed je op, de desilus- sie werd er alleen maar groter door. Als de Europese kampioenschappen met het drama-Ivanov en van de regen met een meer dan tropische allure zullen de titelwedstrijden van 1963 de geschiede nis ingaan. Voor Nederland zullen ze, dank zij Rob Groen, Herman Boelen, Jim En ters, Sipco Castelein en SjoerdWartena het grootste roei-succes sedert de tweede wereldoorlog blijven. Tot 1924 moeten we teruggaan om een prestatie te vinden die deze „medaille-regen" om in de sfeer te blijven van de meedogenloze weersomstan digheden overtreft. Driemaal goud was het toen voor Nederland: de acht van Ne reus, de vier van de Amstel en de twee van Laga finishten toen als eersten. Tweemaal zilver, éénmaal' brons was de balans van de dcor regen beheerste ti telwedstrijden op het Bagvardsmeer bij Kopenhagen. En al klinkt het vreemd, chauvinistisch zelfs, eigenlijk heeft de suc cesvolle Nederlandse équippe, nog pech ge had. Boelen en Enters misten mogelijk het zilver doordat de Russische onge stuurde twee, gevormd door Valentin Bo- reikov en Oleg Golovanov, juist als vorig jaar in Luzern tegen Blaisse en Veene- mans, in moeilijkheden kwam. De Russen verstuurden zich en raakten nog juist de boot van de Willem III-ploeg, die daar- Een uitbundig lachende Rob Groen ont vangt de zilveren medaille voor zijn tweede plaats in de finale bij de skif- feurs tijdens de Europese roeikam- pioenschappen in Kopenhagen (Telefoto) De Nederlandse gestuurde twee War- tena-Castelein van Nereus, die in Ko penhagen beslag legde op de zilveren medaille, wordt gelukgewenst door de voorzitter van de internationale roei- bond, de heer Keiler (Telefoto) den. Bijzonder tactisch hebben zij met de tweede plaats de zege kon wereldkam pioen Jordans Neuss uit Frankfort immers toch niet ontnomen worden als inzet geroeid. Halverwege de wedstrijd namen zij de tweede positie van Roemenië over om die niet meer af te staan. De Roemenen probeerden het maar niet eens. Maar zelfs als zij gepoogd hadden de Nederlanders het zilver te ontnemen hadden zij geen kans gekregen. Castelein en Wartena hebben zich in de laatste duizend meter nog kunnen sparen en in hun eindsprint hadden zij de ploeg uit Boekarest zeker kunnen opvangen. Grandioos was ook het werk van de vechters Jim Enters en Herman Boelen in de eindstrijd van de ongestuurde twee. De mannen van Willem III hebben het gevecht zo lang mogelijk vermeden en stel den zich aanvankelijk tevreden met een positie aan de staart van het veld, waar bij ze er echter wel voor zorgden dat het verschil met de vechtende leiders tot één enkele lengte beperkt bleef. Kort na het 1000 m-merkteken kwam de grote aanval. Eerst werd Groot-Brittannië, met de eens zo fameifce Stuart Mackenzie als boeg roeier, gepasseerd. De Nederlanders gin gen door. 200 km kon Rusland nog tegen stand bieden, daarna moest ook de équipe uit Leningrad er aan geloven. En toen kwam, helaas, dat onverkwikkelijke mo ment. Boreikov en Golovanov stortten in, verstuurden zich en kwamen scheef op de baan te liggen, juist op het moment waar- De grote verliezer van de Nederlandse équippe was ongetwijfeld de Willem III- Skadi-combinatie Max Alwin-Willem v. d. Togt. Driemaal kwam de ploeg op het Bagvardsmeer op het water, driemaal ook beleefden de Nederlanders op de tribunes een grote teleurstelling. Na de blameren de serie van donderdag volgde een al bijna even slechte herkansing op de voorlaatste dag. Bij de „kleine finales" van zondag morgen klassificaties van de 6de tot en met de 10 plaats werden de opnieuw volkomen falende Nederlanders voorlaat- sien. Steeds duidelijker wordt het dat de wirgiaars van Henley de top van hun aan vankelijk stormachtige loopbaan nu al gepasseerd zijn. Al die nationale triomfen geven nauwe lijks de gelegenheid om maar een woord over de buitenlandse grootheden te zeg gen. Toch zou het onjuist zijn bij die vreugde over het hartverheffende werk van de nationale équipe niet tenminste de zege van de acht van Ratzeburg, in de series door Rusland naar de herkansingen verwezen, te memoreren. De wereldkam pioenen mogen dan aan kracht verloren hebben sinds 1962, het is nog steeds een ploeg van groot formaat. De profetische woorden van oud-ski ff kampioen Karl Heinrich von Groddeck, daags voor de kam pioenschappen tegen de Westduitse journa listen. wier verwachtingen niet hoog ge spannen waren, gesproken, werden tot ve ler verbazing bewaarheid. „We kunnen de Russische acht in Kopenhagen maar één maal verslaan", zei nummer drie van de ploeg, óf in de serie óf in de finale. En ik geloof dat het in de eindstrijd zal gebeu ren Louis Rodriguez, de ex-wereldkampioen in het welfergewicht heeft zaterdagavond in Miami Beach gewonnen van de Ameri kaan Denny Moyer. De scheidsrechter staakte in de negende ronde, nadat Moyer twee maal kort achter elkaar was neerge gaan, de ongelijke strijd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9