Wind maakte zeilen onmogelijk maar Finn Gold Cup uitgereikt Zwemploegen voor buitenland ASPIRIN Prestigeduel tussen Beidschat en HCAW-er Rob Hoffmann Hockey op bodem van zwembad Roeiers terug in Nederland Tineke -Zwolsman moet springpaard Medrano afstaan Kuhweide duidelijk op eerste plaats m m Concours Hippique op Jaap Edenbaan Softbalprogramma Al 1703 deelnemers naar Innsbrück Meuleman tot eind september gestraft Derde tegenstander komt uit rayon 't Gooi-Utrecht Kolonel Scharroo overleden Te goed om mee te voetballen Schuuring 'n sterk winnaar in de Hartjesdagronde Kerkhoffs ontving gouden insigne HBC naar Woldng in Engeland HVB heeft grote behoefte aan scheidsrechters DINSDAG 2 0 AUGUSTUS 1963 11 In Soestduinen Rekenpuzzel Geen actie in Sneekweek plezierige vakantie! daar staat BAYER achter Vier waterskiërs naar de wereldkampioenschappen Beste werper Bloemendaal houdt zondag strijd om Bob Mica-beker De Nederlandse Hippische Sportbond heett besloten het hem toebehorende springpaard Medrano, dat was toever trouwd aan mejuffrouw Tineke Zwolsman aan een andere ruiter ter beschikking te stellen. Het bestuur van de NHS heeft dit besluit genomen naar aanleiding van de zijns inziens teleurstellende resultaten, die mej. Zwolsman met deze dure aankoop van de hippische sportbond, waarvan men grote verwachtingen had, heeft behaald. De beste prestaties van mejuffrouw Zwolsman met Medrano waren dit seizoen tweemaal een vierde plaats in een spring concours MA, namelijk in Delft en Leiden. In het Nederlandse kampioenschap in Bla- ricum werd de combinatie reeds in het eerste onderdeel, het jachtspringconcouips, gediskwalificeerd wegens driemaal weige ren. Een dezer dagen reeds zal Medrano uit de Hilversumse manége van de heer Zwolsman vertrekken, evenals de door de NHS aan mej. Proetske Arts ter beschik king gestelde Abaccio, die hier op stal staat. Er is nog niet beslist, waar beide paarden heengaan en wie Medrano tot zijn (haar) beschikking krijgt. Zonder strijd zijn maandag de wed strijden om de Finn Gold Cup by Medem- blik besloten. Krachtige wind maakte voor de ruim 150 deelnemers aan dit officieuze wereldkampioenschap het verblijf op het IJsselmeer onmogelijk. De Duitser Willy Kuhweide, die na de wedstrijden van zondag de leiding had in het algemene klassement, bleef ook na aftrek van zijn slechtste wedstrijd leider in het algemene klassement en behaalde met een duidelijke voorsprong op num mer twee, de Zweed Jacobson, de begeer de Gold Cjip. Willy Kuhweide, de 20-jari- ge Berlijnse student, behaalde de overwin ning voor de eerste keer. De Nederlander Hans Willems, die zon dag nog de vierde piaats in het algemene Toen de Finn Gold Cup nog betere tij den kende en een krachtige wind geen narigheid veroorzaakte. Links rondt Hans Willems de laatste boei, rechts de Duitser Straubinger. Willems bezet te in het eindklassement de 3de plaats, Straubinger de vierde. Na afloop van de nationale zwemkam- pioenschappcn in Apeldoorn zijn voor de eerstvolgende buitenlandse evenementen enkele zwemploegen samengesteld. Aan de internationale wedstrijden voor de natio nale kampioenen van enkele Westeuropese landen, die 24 en 25 augustus in Vichy worden gehouden, zullen de volgende zwemsters en zwemmers deelnemen: Dames: 100 m vrije slag: Erica Terpstra (HZPC); 400 m vrije slag: Ineke Tigelaar (Robben); 100 en 200 m schoolslag: Klenie Bimolt (GZPC); 100 en 200 m rugslag: Ria van Velsen.(Zian); 100 m vlinderslag: Ada Kok (Futen). Heren: 100 m vrije slag: Vinus van Baa ien (Zwemlust); 400 m vrije slag: Johan Bontekoe (HPC); 100 en 200 m schoolslag: Wieger Mensonides (Zian); 100 en 200 m rugslag: Henri van Osch (ZCG); 100 en 200 m vlinderslag: Jan Jiskoot (Merwede). De ploeg staat onder leiding van mevrouw Iet Koster-Van Feggelen en de heer W. van de Marei. Coach is de heer Carlile. Voor de zeslanden-Eurovisiewedstrijd op 13 en 14 september in Blackpool zijn aan gewezen: dames: 100 m vrije slag: Erica Terpstra (HZPC); 400 m vrije slag: Ineke Tigelaar (Robben); 200 m schoolslag: Kle nie Bimolt (GZPC); 100 m rugslag: Korrie Winkel (GDZ) of Ria van Velsen (Zian); 100 m vlinderslag: Ada Kok (Futen); 4 x 100 m vrije slag: Ineke Tigelaar (Robben), Fieneke Winkel (GDZ), Pauline van der Wildt (SZC), Erica Terpstra (HZPC), Adrie Lasterie (Naarden) (voorlopige selectie); 4 x 100 m wisselslag: Korrie Winkel of Ria van Velsen, Ada Kok, Kleni Bimolt en Erica Terpstra; schoonspringen: Anita Smith (GDZ). Heren.' 100 m vrije slag: Vinus van Baa ien (Zwemlust) of Ronnie Kroon (Zar); 400 m vrije slag: Johan Bontekoe (HPC); 200 m schoolslag: Wieger Mensonides (Zian); 200 m rugslag: Henri van Osch (ZGC); 200 m vlinderslag: Jan Jiskoot (Merwede); 4 x 200 m vrije slag: Johan Bontekoe (HPC), Vic-.us van Baaien (Zwem lust), Dick Langerhorst (HZPC) en Kees Bakker (DZV); 4 x 100 m wisselslag: Henri van Osch. Wieger Mensonides, Jan Jis koot en Ronnie Kroon; schoonspringen: Harry Meelhuizen (Joop Stotijn); reserves voor schoolslag Gretta Kok (Futen) en Rob van Empel (EZPC). Ploegleiding: mevrouw A. Vlothuizen-Foursoff en de heren P. Verwoerd en F. Carlile. De volgende Nederlandse zwemsters en zwemmers nemen deel aan de internatio nale jubileumwedstrijden van de KNZB, die 31 augustus en 1 september in Soest duinen worden gehouden: Dames: 100 meter vrije slag: Pauline van der Wildt (SZC), Erica Terpstra (HZPC), Ineke Tigelaar (Robben), Lydia Schaap (HDZ), Fieneke Winkel (GDZ), Toos Beumer (Nereus), Winnie van Weerden burg (Zian) en Adrie Lasterie (Naarden); 400 meter vrije slag: Ineke Tigelaar (Rob ben), Judith de Nijs (Robben), Adrie Las terie (Naarden) en Corrie Jansen (Njord); 100 meter schoolslag: Klenie Bimolt (GZPC), Tonny Buiskool (Zwemlust) en Truus Looys (Rijn); 200 meter schoolslag: Klenie Bimolt, Betty Heukels (PSV) en Gretta Kok (Futen). 100 meter rugslag: Ria van Velsen (Zian), Korrie Winkel (GDZ) en Ineke Reymerink (GDZ); 200 meter rugslag: Korrie' Winkel, Ineke Reymerink en eventueel Ria van Velsen en Marga Feenstra (GDZ); 100 me ter vlinderslag: Ada Kok (Futen), Els Hul- sebos (GDZ), Tineke Lagerberg (Naarden), Ineke Heemskerk (Robben) en Carry van Raamsdonk (HDZ); 400 meter wisselslag Adrie Lasterie, Betty Heukels en Marian Heemskerk (Robben); schoonspringen: Ani ta Smith (GDZ). Heren: 100 meter vrije slag: Vinus van Baaien (Zwemlust), Ronnie Kroon (Zar) en Bert Sitters (IJ); 400 meter'vrije slag: Dick Langerhorst (HZPC), Johan Bontekoe (HPC), Cees Bakker (DZV); 100 meter schoolslag: Wieger Mensonides (Zian), Rob van Empel (EZPC) en Heramy Vriens (Su- rae); 200 meter schoolslag: Wieger Men sonides, Rob van Empel en Vriens; 100 me ter rugslag: Henri van Osch (ZCG), Her man Lammerts (GZPC); 200 meter rug slag: Henri van Osch, Dick Steyn (Nereus); 100 meter vlinderslag: Jan Jiskoot (Mer wede) en Tino Vet (Nereus); 200 meter vlinderslag: Jan Jiskoot (Merwede) en Dick Langerhorst (HZPC); schoonspringen: Har ry Meelhuizen (Joop Stotijn) en Leo van Oudheusden (Joop Stotijn). De Stichting Sport Initiatieven Amster dam organiseert zaterdag 24 augustus op de Kunstijsbaan Jaap Eden aan de Radio- weg in Amsterdam-Oost een omvang rijk hippisch festijn, dat bedoeld is als een revanche in de verschillende afdelin gen op de onlangs in Blaricum gehouden nationale kampioenschappen. Tevens gelden deze wedstrijden als de generale repetitie voor de komende inter land-wedstrijden in Rotterdam. Vandaar dat vele bekende springruiters aan dit evenement zullen deelnemen. Bij de se nioren is daar onder andere de kampioen van Nederland, J. Maathuis met Troon- graaf en Troongravin Anna, Irene Jan sen, Ben Arts en Anton Ebben Bij de junioren zijn vertegenwoordigd de Neder landse kampioen P. Kouwenberg, alsook Proetske Arts. De wedstrijden zullen 's- middags om twee uur beginnen. Het softbalprogramma voor de komende week luidt: Dinsdag: DECEDO, HCKDe Pin guïns, HHCOnze Gezellen, Thamen DEC 2, DIO 2—Onze Gezellen 3, DSS B— Onze Gezellen C. Woensdag: HHC 2De Meteoor, HHC 3 EHS, EDO 3DCG, Bloemendaal 4 Onze Gezellen 5. Donderdag: VVGALijnden, O VVO HHC, DSS 2—SC Haarlem, DSS A— TYBB A. Vrijdag: EDODSS. De GeuzenEDO 3, DEC 3O VVO 3, Onze Gezellen 2—EHS. klassement bezette, steeg 'na aftrek van zijn slechtste wedstrijd naar de derde plaats. Een eervolle klassering voor de 29- jarige Amsterdammer, die zich in deze wedstrijdenreeks onder de sterkste zeilers van de wereld schaarde. Van de vijftien deelnemende Nederlandse zeilers toonde hij zich de compleetste. Hij heeft met zijn succes in deze Gold Cup goede kansen op uitzending naar de Olympische Spelen. Van het Nederlands Olympisch Comité ont ving Hans Willems maandagavond bij de prijsuitreiking een telegram. Over de prestaties van de overige Ne derlanders kunnen we beslist niet enthou siast zijn. Wim Maarse, die door velen als een van de favorieten was getipt, ein digde pas op de 34ste plaats. Op de laatste dag na de berekening van de punten voor het eindklassement kwam men tot de ontdekking dat de boot van de Ameri kaan Sprague niet aan de eisen voldeed. Door de organisatie werd het schip af gekeurd. Het betekende voor 't wedstrijd comité urenlang rekenen, wat de bekend making van de totaalstand behoorlijk ver traagde. De uitsluiting van de Amerikaan had geen gevolgen voor de plaatsingen in de kopgroep. Het klassement na de vijfde race, waar bij het resultaat van de slechtste race werd afgetrokken, werd daardoor eindklasse ment. Dit luidt: 1. Walter Kudweide (Did.) 6387 pnt.; 2. S. Jacobson (Zweden) 6211 pnt.; 3. H. Willems (Ned.) 5974 pnt.; 4. B. Straubinger (Did.) 5699 pnt.; 5. Mankin (Rusland) 5651 pnt.; 6. R. H. Roberts (Nieuw-Zeeland) 5434 pnt.; 7. Raudaschl (Oost.) 5279 pnt.; 8. G. Devilland (Fr.) 5282 pnt.; 9. P. Werelskiold (Noorw.) 5223 pnt.; 10. U. Mares (Did.) 5186 pnt.; 11. A. von Grünewaldt (Zweden) 5187 pnt.; 12. P. Joordbakke (Noorw.) 5076 pnt.; 13. H. Fogh (Denemarken) 5069 pnt.; 14. A. Nelis (Belg.) 4869 pnt.; 15. G. Andersson (Zweden) 4869 pnt.; 16. P. Canham (Engeland) 4431 pnt.; 17. R. P. Creagh-Osbome (G.B.) 4410 pnt.; 18. H. Kellner (Zweden) 4361 pnt.; 19. Ma- sayeshi Kojirna (Japan) 4344 pnt.; 20. G. Andersson (Zweden) 4335 pnt.; 21. A. Re- mien (Did.) 4191 pnt.; 22. M. Skalisz (Polen) 4156 pnt.; 23. H. A. Hart (G.B.) 4071 pnt.; 24. Chuehelov (Rusland) 4023 pnt.; 25. B. Andersson (Zweden) 4019 pnt.; 26. L. Lin- dahl (Zweden) 3972 pnt.; 27. D. J. Newell (Nieuw-Zeeland) 3908 pnt.; 28. M. Fletcher (Austr.) 3664 pnt.; 29. J. Wallin (Zweden) 3630 pnt.; 30. J. Fauroux (Fr.) 3530 pnt.; 31. J. L. Grogono (G.B.) 3464 pnt.; 35. W. H. Maarse (Ned.) 3180 pnt.; 37. D. Wayboer (Ned) 3095 pnt.; 53. G. J. Leverland (Ned.) 2662 pnt.; 57. Ch. J. Z. van Swol jr. (Ned.) 2562 pnt.; 59. M. Meyer (Ned.) 2533 pnt.; 65. T. H. Vries (Ned.) 2427 pnt.; 67. H. Le- sage (Ned.) 2419 pnt.; 91. J. H. H. J. de Jong (Ned.) 1887 pnt.; 109. A. A. Hofland (Ned.) 1540 pnt.; 114. H. F. van der Rest (Ned.) 1423 pnt.; 132. C. de Winkel (Ned.) 1167 pnt.; 142. A. van Gelder (Ned.) 972 pnt.; 148 schepen beëindigden de wedstrijd. Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen 1964, die van 29 januari tot 9 februari in Innsbrück worden gehouden, heeft tot nu toe de officiële aanmelding binnen van 1703 deelnemers uit dertig landen. De grootste afvaardiging zal naar alle waarschijnlijkheid die van de Verenig de Staten zijn met 146 deelnemers, gevolgd door Oostenrijk en Duitsland met elk 140, Rusland met 130, Zweden met 114, Zwit serland met 105 en Italië met 101 deel nemers. De inschrijving der landen sluit echter pas 1 december 1963 en die van de deel nemers 10 januari 1964, zodat deze getallen nog zeer voorlopig zijn. Men verwacht in Innsbrück dat het totaal aantal deelnemers rond de 1800 zal liggen. BAYER Evenals in Medemblik bij de wedstrij den om de Finn Gold Cup het geval was; zijn maandag de wedstrijden in de Sneek week wegens de abnormale weersomstan digheden afgelast. De internationale wielerunie heeft maan dag in Parijs besloten de straf, die de Koninklijke Nederlandse Wielerunie op 12 augustus aan de Belgische gangmaker Meuleman heeft opgelegd, over te nemen. Meuleman zal beboet worden met een be drag van 500 gulden. Bovendien zal hij van 23 augustus tot 23 september niet aan wed strijden mogen deelnemen. Zoals bekend heeft Meuleman op 12 augustus, tijdens de revanches van de we reldkampioenschappen wielrenner in het Olympisch stadion in Amsterdam, diverse malen geweigerd gehoor te geven aan het bevel van de wedstrijdcommissarissen de baan te verlaten, nadat hij op levensge vaarlijke wijze de eerste plaats van de Spanjaard Timoner had verdedigd door hoog in de baan te blijven rijden Vier Nederlandse waterskiërs zullen deelnemen aan de wereldkampioenschap pen, die van 1 tot 8 september op het Lac d'Allier in Vichy zullen worden gehouden. Het zijn Connie Dane uit Den Haag, Edu Braskamp uit Rijswijk en Roeland Tops uit Helmond. Aan het Kite-vliegen, dat voor het eerst bij de wereldkampioen schappen wordt gehouden, neemt deel Norbert Jurgens uit Loosdrecht. De derde tegenstander van het Haar lems honkbalteam in het toernooi om de Kunstliehtbekcr is de vertegenwoordigen de ploeg uit het Rayon 't Gooi-Utrecht. Dit rayon heeft het Utrechtse UW als vaandeldrager in de hoogste afdeling van de KNHB. De UVV-ers hebben zich de laatste .jaren regelmatig versterkt met Amerikanen, die zij op de vliegbasis Soes- terberg dichtbij wisten. Ondanks de Ame rikaanse honkbalhulp zullen de Utrech ters het waarschijnlijk ook dit jaar weer niet kunnen redden. Bovendien is de stemming in de ploeg niet al te best, hetgeen niet verwonder lijk is in een seizoen waarin bijna alle maal nederlagen worden geleden. Ook het vorig jaar was er voor de UVV-ers wei nig aardigheid aan, want toen bleken zij heer en meester in de eerste klasse. In Utrecht zelf bestaan de honkbalzaken dus op het eerste gezicht niet zo gunstig. Dat is echter slechts schijn, want de UVV-er Cees Hiele organiseert al vele ja ren straathonkbaltoernooien en die hebben vele jeugdige Utrechters honkbalenthou siast gemaakt. De grote moeilijkheid is echter: welke vereniging vangt de ze jeugd op. Er zijn wel enkele vereni gingen in Utrecht, maar de moeilijkheid is dat het zo broodnodige kader ont breekt. Een toestand die overigens niet alleen in Utrecht bestaat. De grote troef van de Gooi-Utrecht- ploeg komt echter niet uit LTtrecht, maar uit Bussum. De HCAM-er Rob Hoffmann werd het vorig jaar verrassend uitgeroe pen tot beste werper van Europa doordat Herman Beidschat zich in de finale tegen Italië door ziekte na vijf innings terug moest trekken. Woensdagavond komen «W»ffmatan en Beidschat voos. het easst te gen elkaar uit. Voor Beidschat een schit terende gelegenheid om te bewijzen dat Op 79-jarige leeftijd is in Den Haag overleden de kolonel b/d Pieter Wilhel mus Scharroo. Hij was ridder in de or de van de Nederlandse Leeuw en officier in de orde van Oranje Nassau. De begra fenis is vastgesteld op donderdag 22 au gustus (te 15.30 uur) op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" in Den Haag. Kolonel Scharroo heeft een belangrijke invloed gehad op de ontwikkeling van het sportleven in Nederland in de jaren voor de tweede wereldoorlog. Als bestuurslid van het Nederlandsch Olympisch Comité (1915-1929), vice-voorzitter van het orga nisatiecomité van de Olympische spelen- 1928 te Amsterdam, vertegenwoordiger van het internationaal olympisch comité in Nederland (1924-1946) en het lid van het uitvoerend comité van deze organisatie (1946-1953) gold hij als een der voorvech ters van de Olympische gedachte in ons land. Hij werd dan ook tot ere-lid van het I.O.C. benoemd. Eenzelfde onderscheiding werd hem ook geschonken door de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek unie (waar van hij van 1915 tot 1928 voorzitter was), de Nederlandse krachtsportbond en ver schillende andere bonden en verenigingen in Nederland en het buitenland. Na docent te zijn geweest aan de Ko ninklijke Militaire Academie en de hoge re krijgsschool, werd hij in 1938 benoemd tot commandant van het regiment genie troepen. In 1940 leidde kolonel Scharroo als commandant van Rotterdam de ver dediging van de Maasstad. Amerika zou Amerika niet zijn, wan neer dit land niet bij tijd en wijle iets nieuws bedacht. Ditmaal kwam een vindingrijk man op het idee een nieuwe onderwatersport te scheppen: hockey op de bodem van een zwembassin. De spelregels zijn gelijk aan die van ijs hockey. De prent toont een demonstra tie in het zwembad van het Carillon hotel van Miami Beach in Florida. hij de beste werper is. Voor Hoffmann die in de honkbalweek 1963 niet zo op dreef was, een aanleiding om dit tegen te gaan. De Utrechtse ploeg zal moeten proberen het verschil in score binnen de acht runs te houden, want zowel Rotterdam als Het Zuiden moesten met acht runs verschil de eer aan de thuisclub laten. Zoals bekend komt de ploeg die het beste resultaat tegen Haarlem boekt in het bezit van de Kunstlichtbeker. De volgende tegenstan ders van het Haarlems team zijn Den Haag, Amsterdam en Antwerpen. Angelo d' Ambrosia, een 14-jarige scholier uit Engeland, heeft neen moe ten zeggen op de uitnodiging mee te spelen tegen het befaamde team van Leicester City. Reden van deze afwij zing: de jeugdige midvoor zit zo boor devol talent dat hij zeker in aanmer king komt voor een plaats in het natio nale schoolteam. Wanneer hij de aanval van Grantham Town, tegenstander van Leicester City in een vriendschappelijke ontmoeting, inderdaad zou leiden, staat dat onherroepelijk gelijk aan het ver liezen van deze mogelijkheid. De tiende Hartjesdagronde, die maan dagavond onder grote belangstelling op een snel parcours in de Dapperbuurt te Amsterdam werd gereden, heeft een over winning opgeleverd voor de sterk rijden de Cor Schuuring Samen met Gerben Karstens, waarvan hij in het beslissende sprintje met een halve lengte verschil won, had Schuuring het peloton „gedubbeld". Er is in deze met kunstlicht verreden Hartjesdagronde volop strijd geleverd. Vooral de favorieten Schuuring en Kar stens weerden zich voortreffelijk. Zij re den het peloton met de favorieten Oud- kerk, Kiei, Paul, Zomer, Koopmans, Schouten en Hoogland op 'n volle ronde achterstand. Hun grote rivaal Henk Cor- nelisse kwam met Willem Kennis, die on langs in Haarlem de Ropde van Park wijk won, door een onvoorzichtige toe schouwer ten val en moest voor behande ling van zijn verwondingen naar 'n zieken huis worden vervoerd. De Beverwijker Chris Duyker en Marcel Rutte uit Haar- lemmerliede werden door lekke banden voortijdig uitgeschakeld. De uitslag is: 1. C. Schuuring, Amster dam, de 90 kilometer in 2 uur 3 min. en £5 sec.; 2. G. Karstens, Leiden: 3. D. Bouquet, Amsterdam; 4. J. Franken, Schiedam; 5. R. Paul, Den Haag; 6. J. Boog, Laren; 7. S. Koevermans, Vlaardin- gen; 8. H. Koopmans. Halfweg; 9. K. Zo mer, Halfweg; 10. L. Althuizen, Den Haag. Maandag is aan de linksbinnen van PSV Pierre Kerkhoffs, het gouden insigne over handigd, dat de KNVB jaarlijks ter be schikking stelt van de topscorer van het seizoen. De overhandiging geschiedde door de secretaris-penningmeester van de KNVB, de beer Lo Brunt. Kerkhoffs scoor de 22 doelpunten. De Heemsteedse tweedeklasser HBC zal zondag 25 augustus in het Engelse plaats je Woking deelnemen aan een toernooi van de plaatselijke voetbalvereniging Wo king FC, dat vorig jaar uitkwam in het jubileumtoernooi van HBC. Voor deze Engelse trip heeft men veer tien spelers aangewezen, te weten Gied Warmerdam, Jan en Cees Duindam, Brou wer, Duivenvoorden, Kemp, Rotteveel, Weyers, Juffermans, Schoo, Peperkoorn, Van der Eem, Martin en Cees de Graaf. Het ligt in de bedoeling van Gied War merdam in Woking zijn laatste wedstrijd als doelverdediger van HBC's eerste elf tal te spelen. De spelers van HBC en hun leiders ver trekken vrijdagmiddag met de Harwich- boot van Hoek van Holland en komen maandag terug. Op zijn velden aan de Brederodeweg houdt de vierdeklasser Bloemendaal zon dag 25 augustus weer het voetbaltoernooi om de in memoriam „Bob Mica"-beker met deelname van EHS (Haarlem), Swift (Amsterdam) en bekerhouder Victoria (Hilversum). Het programma wordt om half elf in gezet met de wedstrijd Bloemêndaal-EHS en om kwart voor twaalf ontmoeten Swift en Victoria elkaar. De verliezers komen om half twee weer in het veld voor de strijd om de derde prijs en de finale van de winnaars begint om kwart voor drie. Maandagavond arriveerden de Neder landse roeiers die in Denemarken tij dens de Europese titelstrijd zulke op merkelijke successen boekte op Schip hol. Op de foto zien we v.l.n.r. War- tena, Groen, chef d'équipe Dokkum, Boelen en Enters. De komende weken begint in alle af delingen van de KNVB de voetbalcom petitie weer op gang te komen. Dat be tekent niet alleen dat op de vele sport velden in Haarlem en omgeving de nieuw geformeerde elftallen zich in competitieverband komen presenteren, maar ook dat bekwame scheidsrechters de dan te spelen wedstrijdén moeten leiden. Met de scheidsrechters blijkt het in de HVB nog niet eenvoudig te zijn. Het tekort, dat zich reeds enkele jaren geleden deed gevoelen, is nog steeds niet weggewerkt, zodat het scheids- rechtersvraagstuk nog altijd een pro bleem van de eerste orde is. De scheidsrechterscommissie van de afdeling Haarlem van de KNVB doet daarom 'n dringend beroep op degenen die menen in staat te zijn een Voetbal wedstrijd te leiden, zich met één van de leden in verbinding te stellen. Mocht het aantal scheidsrechters op korte ter mijn niet aanzienlijk worden uitgebreid, dan ziet het er naar uit, dat de HVB- competitie in het komend seizoen ern stige stagnatie zal ondervinden. Het is geen eerste vereiste, dat zij die zich aanmeiden, de voetbalsport zodanig „onder de knie" hebben, dat zij al direct als een volleerd scheidsrechter in het veld kunnen komen. Immers, een gron dige opleiding zal hun daadwerkelijke activiteiten voorafgaan. Daarom wordt er door de scheidsrechterscommissie met name gedacht aan oud-voetballers, die de sport niet meer actief bedrijven, maar die middels het scheidsrechter schap toch nog pa'ssièf genoegén aan de sport kunnen beleven. Belangstellenden kunnen zich melden bij de heer W. H. A van Duuren, secretaris van de scheids rechterscommissie, Prins Bernhardlaan no. 282, Haarlem, telefonisch te bereiken onder nummer 15721. Advertentie 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11