Laatste reis van verongelukte luitenant is ten einde AGENDA NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PELLI EN PINGO Kort ifi en Nederlander verdronken in Kopenhagen Kasteleinszoon met pistool beschoten Reorganisatie bij de Ned. Reisvereniging Ned. jacht wist op eigen kracht Oostende te bereiken Pensionhoudster in Noordwijk procedeert tegen V.V.V. Amerikaans toerist in Amsterdam beroofd Drie doden in het verkeer De Peel vecht tegen mond- en klauwzeer Weer blijft onstabiel ïa DINSDAG 20 AUGUSTUS 1963 2 A Pf, perfect l VJ AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP VEDERLICHT Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk m In hevige storm Leden van de „bende van Zorro" veroordeeld A Ï7r* perfect l m moeten ons haasten als Sb De laatste reis van reserve tweede lui tenant P. G. Dekker uit Santpoort is ten einde. Zijn stoffelijk overschot is gister middag: met militaire eer op Schiphol ont vangen en per auto naar de begraafplaats Westerveld vervoerd, waar het woensdag zal worden begraven. Vorige week woensdag kwam luitenant Dekker te Zanderij in Suriname om het leven, toen hij een handgranaat waarvan de veiligheidshefboom reeds omhoog kwam iets te lang vasthield. De granaat ont plofte in zijn hand, doodde de luitenant en verwondde twee andere militairen zeer ernstig. Eén van hen, soldaat J L. van Eden uit Veenendaal, kwam gisteren met hetzelfde vliegtuig onder het zorgzaam oog van zijn ouders, die snel naar Suri name waren gevlogen, op Schiphol aan. „Hij is nog steeds niet buiten levensge vaar", deede majoor-arts J. P. Ofner me de, die ter verzorging van de gewonde soldaat de reis uit Paramaribo naar Schip hol had meegemaakt. Geheel bedekt werd soldaat Van Eden op een brancard de trap afgedragen en per ambulance naar het centraal militair hospitaal „Oog in Al" te Utrecht ver voerd, waar hij ter verpleging werd op genomen. Intussen werd de baar met het stoffe lijk overschot van luitenant Dekker in de vrachtloods van Schiphol met de nationa le driekleur gedekt. Links en rechts stel den zich enkele wachtmeesters van de ko ninklijke marechaussee op, die tijdens een korte plechtigheid de wacht hielden. Advertentie Een oom van de overledene werd vervol gens naar de baar geleid. De ouders za gen deze later in Westerveld. Bij de plechtigheid op Schiphol was na mens de garnizoenscommandant van Am sterdam aanwezig baron van Voorst tot Voorst en namens het departement van Defensie majoor J. W. Riymgaart van de afdeling Sociale Zaken. Even later trok de kleine, droeve stoet over het platform naar de uitgang. De lijkauto werd daarbij geflankeerd door de vier wachtmeesters der marechaussee. De 34-jarige Nederlander W. F. König, chef van de perskamer van de Europese Economische Gemeenschap in Brussel, is tijdens zijn vakantie in de Deense hoofd stad Kopenhagen omgekomen. Het laatst werd hij vorige week dinsdag gezien op het adres waar hij verbleef, Kon- gensgade 106. Toen hij werd vermist stel de men een onderzoek in. De politie con stateerde toen dat hij was verdronken. De heer König kwam 29 juli in Dene marken om Deens te leren en om kennis te nemen van de Deense visserij. De V.V.V. bood hem een kamer aan bij een gezin. Een deel van zijn tijd bracht hij door op het archief van het dagblad „Ber- lingske Tidende," waar hij dagelijks kwam. Vorige week dinsdag op ongeveer half vier 's middags sprak hij op zijn kamer zijn hospita. Hij betaalde haar twee we ken kamerhuur. Woensdagmorgen kwam de vrouw in de kamer. De heer König was er niet. Het licht in de kamer brandde nog, het bed was onbeslapen. Al zijn be zittingen waren aanwezig, waaronder een bedrag van vierduizend gulden. De heer König kwam niet op de plaat sen, die hij de volgende dagen had willen bezoeken. Vrijdag verscheen hij niet op een etentje, waarvoor hij de uitnodiging had aanvaard. De politie werd toen op de hoogte gesteld. Gisteren ontdekte men zijn stoffelijk overschot in de haven. c 3 Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee, Openluchttheater, woensdag 20.15 uur: Toneelgroep Ensemble met „Naar het U lijkt" van William Shakespeare. Regie: Karl Guttmann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zet je zorgen opzij", a.l. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u. en overige dagen 14, 18.45 en 21.00 u.: „The greatest show on earth", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „55 Dagen in Peking", 14 j. Luxor. 14, 19 en 21.15 u.: „De dodenlijst van A.M.", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „De held van de loco motief", a.l.; 20 u.: „Muiterij op de Boun ty", 14 j. Rembrandt, 10 30 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent 007 contra dr. No", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Detective op sokken", a.l. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstellingen, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Rin Tin Tin", a.l.; vandaag 19 en 21.30 u.: „Ein Stern fallt vom Himmel", .1. Woensdag 19 en 21.30 u.: „Am Sonntag will mein Süsser mit mir seglen gehn", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Telemann en Vivaldi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 1 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto ;63. tentoonstelling van amateur!otografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u., vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 1 september. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanueis en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne): Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag) 14.30 u. en woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot èn met 24 augustus. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 16 augustus). DINSDAG 20 AUGUSTUS City, 20 u „De duivelse dr. Mabuse". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur R.K. leeszaal en bibliotheek, dinsdag ge sloten. WOENSDAG 21 AUGUSTUS City, 14.30 u.: Vakantiematinee: „Van de ■regen in de drup"; 20 u.: „De duivelse dr. Mabuse". Pieter Vermeulenuseum, zie onder dins dag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wjjkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: (jeugd). R.K. Openbare leeszaal Jozefhuis, Banjaertstraat 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). 14 tot 17 u. en bibliotheek, Velsen-noord DINSDAG 20 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Schaakmat". Luxor Theater, 19 en 21 30 u.: „James Bond contra Dr. No.". WOENSDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Schaakmat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van de veroveraar" it In Sittard is in de nacht van zondag op maandag een aanslag gepleegd op de twin tigjarige kasteleinszoon J. Eykenboom. De jongeman werd in de rug door een pistool kogel getroffen. Verdacht van poging tot doodslag zijn twee Italiaanse mijnwerkers van respectievelijk 30 en 33 jaar aange houden. De twee Italianen hadden de avond door gebracht in het café Eykenboom op de hoek Heistraat-Paradijsstraat, maar wa ren even voor sluitingstijd door de kas telein en zijn zoon op straat gezet, omdat ze zich misdroegen. Kort na middernacht werden er van de straatzijde af plotseling twee schoten ge lost. De kogels sloegen door de cafédeur en een ervan trof de zoon van de café houder in de rug. De politie, die kort daarop de twee Italianen wist te achter halen, vond op één van hen een geladen pistool. In het ziekenhuis te Sittard is de kogel uit het schouderblad van het slachtoffer verwijderd. De toestand van de getroffe ne is niet levensgevaarlijk. Naar het ziöh laat aanzien zal aéri het einde van dit jaar de reorganisatie bij de Nederlandsche Reisvereeniging in gro te lijnen zijn doorgevoerd. De reorgani satie beoogt de N.R.V. uit te bouwen tot een instelling met een meer commercieel beleid. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1962, waarin wordt geconsteerd, dat de toerist er steeds meer zelfstandig op uit trekt. De activiteiten van de N.R.V. als reisbureau komen meer te liggen op het gebied van de hotelreservering en service verlening. In 1962 bedroeg het ledenverlies 6.553 Eind 1962 was het aantal leden 116.764 in 48 afdelingen. De N.R.V. blijft het stre ven naar vakantiespreiding stimuleren. Het is de N.R.V. gebleken, dat het „als- maar-in-de-zon-liggc-n" niet de alleenzalig makende vakantiebezigheid is. Er is een groeiende belangstelling voor vliegreizen en ook de „varende vakantie" wint aan populariteit, vooral onder de toeristen die eisen stellen aan comfort en goede ver zorging. Voor het autotoerisme is thans bij de N.R.V. een uitgebreide service- dienst in opbouw. 42-43. Maar met die papieren neuzen al leen was de onverwachte pret nog niet afgelopen.Meester haalde uit de kast nóg een grote doos; en die zat vol heer lijke slagroomtaartjes! Vooruit, ieder op z'n beurt mag er een gebakje uitnemen! lachte meester. Nou, dat lieten de kinderen zich niet tweemaal zeggen.Ze kregen allemaal zo'n heerlijke roomsoes of amandelgebak je en smulden naar hartelust. Ziezo, zei Nibbeltje. Dat gaat hier goed; ik kan rustig weer verder gaan! Het Nederlandse jacht „Vrouwe Eliza beth", dat 125 ton meet ligt thans gemeerd in Oostende nadat een storm het schip zondag dwong een tocht over het Kanaal op te geven. Toeristen die toen in Oostende de storm op de boulevard durfden te trot seren, zagen de strijd van het schip met de zee. De „Vrouwe Elizabeth" behoort toe aan de heer Van den Oever uit Rotterdam, eigenaar van een Indisch restaurant in de Maasstad. Het jacht heeft een motor van 180 pk. Behalve de schipper, F. Blaauw uit Groningen waren er twee dames en twee heren aan boord, waaronder de eigenaar Het jacht verliet zondagmorgen de ha ven van Oostende met bestemming Rarns gate in Engeland. Niets wees erop dat er storm op komst was. De wind werd echter steeds sterker en groeide aan tot een storm. Hevige regen buiten reduceerden het zicht bijna tot nul Eigenaar en schipper besloten rechtsom keert te maken. De schipper meldde per •radio aan Scheveningen Radio dat het jacht in moeilijkheden verkeerde, maar sleep boothulp werd niet gevraagd. Het stevende op eigen kracht naar Oostende, maar het v/as geen kinderspel in de storm de „Vrouwe Elizabeth" tussen de beide ha venhoofden door naar binnen 'te loodsen Er vloog een helikopter boven het schip maar deze kon uiteraard geen hulp verle nen. Oooggetuigen waren vol bewondering voor de stuurmanskunst van schipper De Blaauw. De „Vrouwe Elizabeth" is een 58 jaar oude Zeeuwse tjalk, die vorig jaar verbouwd is tot een luxueus jacht. De politierechter in Almelo heeft con form de eis een 19-jarige soldaat veroor deeld tot acht weken gevangenisstraf waarvan drie weken voorwaardelijk, een 19-jarige fabrieksarbeider tot zes weken waarvan drie weken voorwaardelijk en een 17-jarige matroos tot vier weken, waar van twee weken voorwaardelijk. De jongens behoorden tot een groepje dat in Losser „de bende van Zorro" wordt genoemd. Zij hadden 3 en 4 augustus in Lasser een groep daar wonende Span jaarden lastiggevallen en tot een gevecht uitgedaagd. Zover was het niet gekomen, omdat de politie had ingegrepen Zowel de officier van justitie als de politierech ter kondigden aan dat voortaan tegen or deverstoorders zeer streng zal werden op getreden. De andere leden van de bende zullen zich nog te verantwoorden hebben. Advertentie ACvI AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT WE HEM WlUÉN INHALEN, HET EEN SNELTREIN j HIER, DIE 8A6A6E, DAN KOMT DIE TENMINSTE MEE OF HET DE 60EDE TREIN IS? DOET ER NIET TOE WE MOETEN HEM HE8BEN? PI B 1255-n Woensdagmiddag om drie uur wordt op Westerveld het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de reserve tweede luitenant P. G. Dekker uit Santpoort, die vorige week bij een on geluk met een handgranaat in Suri name om het leven is gekomen. Een foto van de rouwstoet in de straten van Paramaribo, op weg naar het vliegveld Zanderij, vanwaar het stoffelijk over schot per K.L.M. naar Nederland ts overgebracht. Op 26 augustus zal de vice-president van de Haagse rechtbank beslissen of de Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer in Noordwijk al dan niet te ver is gegaan bij het verstrekken van ongunstige infor maties over een der pensions in Noord wijk. De eigenaresse ervan heeft namelijk een kort geding tegen de V.V.V.-Noordwijk aanhangig gemaakt waarin zij eist dat de V.V.V. bij net geven van inlichtingen niet langer de indruk wekt dat haar pen- sionbedrijf niet deugt. Zij eist een dwang som van 5.000,- per overtreding. Mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom uit Den Haag verklaarde namens de V.V.V. dat in maart van dit jaar de pensionhoud ster is geroyeerd als lid van de Vereni ging van Werkgevers in de Horeca'-bedrij- ven te Noordwijk. Deze vereniging finan ciert voor een belangrijk deel de afdeling logiesbemiddeling van de V.V.V. Hij merk te op dat dit royement het gevolg is van talrijke klachten van gasten van het pen sion. Het is voorgekomen, dat gasten van dit pension zich huilend bij de V.V.V. kwa men beklagen. Op grond van de ongeveer vijftig klachten per seizoen vertellen de V.V.V.-informatrices desgevraagd, dat het pension niet aanbevolen kan worden. „Wat moet de V.V.V. anders doen?", vroeg pleiter. „Een kennelijk slecht pension kan toch niet gedekt worden door de V.V.V.?" Mr. W. H. Heemskerk uit Leiden, raads man van de pensionhoudster, meende dat de houding van de V.V.V. veel weg heeft van een boycot-actie van de hotelbedrij- ven omdat de prijzen van het pension lager zijn dan die van de hotels. Mr. Heems kerk stelde tegenover de klachten honder den tevredenheidsbetuigingen. „De gasten boeken van mijn cliënte bevatten niets dan lof", zei hij. Hij nam het de V.V.V. en de Vereniging van Werkgevers in de Horeca bedrijven vooral kwalijk dat over de be zwaren, die tegen het pension bestonden, nooit eens overleg gepleegd is. De Amsterdamse politie heeft gisteren een twintigjarige schoorsteenveger en een 21-jarige galvaniseur uit de hoofd stad gearresteerd onder verdenking van beroving van de 47-jarige Amerikaanse toerist E. H. Bel! uit Chicago. Deze had zondagnacht na cafébezoek in de binnenstad een lift geaccepteerd van beide mannen in wier gezelschap ook een meisje was naar het hotel „Casa Academica" in oost. Tijdens de rit in de auto was de toe rist beetgepakt en beroofd van negenhon derd dollar in reischeques, waarvan de politie achthonderd dollar heeft kunnen achterhalen, en 53 dollar in biljetten. De schoorsteenveger heeft tegenover de re cherche de beroving van omstreeks der tig dollar toegegeven en de galvaniseur die de wagen bestuurde heeft bekend er bij te zijn geweest. Beide mannen ontken nen echter iets van de reischeques af te weten. De 25-jarige bromfietser P. Staat uit Borne (Ov.) is zondagavond omstreeks half elf bij het uitrijden van een inrit aan de Hngelosestraat in Enschede door een personenauto aangereden. De 25-jarige Hanz Schöpke uit Berlijn is zondagavond omgekomen bij een ongeluk op rijksweg 26 in de gemeente Deil. Schöpke bestuurde een personenauto. Hij reed met grote snelheid over de weg Utrecht-Den Bosch. De wagen sloeg over de kop, schoof een tiental meters over de weg, ramde een bermpaal en belandde een eind verderop in een sloot. Schöpke werd uit de auto geslingerd en was op slag dood. De 65-jarige stucadoor J. J. F. Hopman uit Den Haag is gisteravond overleden na dat hij np zijn bromfiets in Den Haag was aangereden door een personenauto. Verdronken. In de Stadsgracht bij de walkade te IJsselstein is maandagmiddag het vierjarige dochtertje Gerrie van de fa milie Bons spelenderwijs in de gracht ge raakt en verdronken. Incident. Over het incident in de ge meenteraad van Roden, waarbij de burge meester zich over vragen van een raads lid zo opwond, dat hij deze het woord ont nam en hem verzocht de vergadering te verlaten, heeft de minister van Binnen landse Zaken in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Zegering Hadders (V.V.D.) meegedeeld, dat de bur gemeester het onjuiste van zijn handel wijze heeft ingezien en in een volgende raadsvergadering zijn spijt heeft betuigd over het feit, dat hij zijn gevoelens in deze te sterk heeft doen spreken. „Koekoek" zwijgt. In samenwerking met de gemeentepolitie in Enschede heb ben opsporingsambtenaren van PTT de clandestiene zender „Koekoek" opgespoord en in beslag genomen. De „exploitant", een 26-jarige verwarmingsmonteur kreeg een proces verbaal. Mond- en klauwzeer. Daar mond- en klauwzeer geconstateerd is op een bedrijf in Gemert (N.-B.), is een vervoerverbod van varkens en herkauwers voor het ge hele grondgebied van deze gemeente inge steld. Stoffelijk overschot geborgen. Bij de Veerhaven op Texel is het stoffelijk over schot geborgen van de 72-jarige mevrouw C. E. ^-'ngReith uit Den Helder. De vrouv 'rie maanden geleden in haar woonpl.i j te water geraakt. Er is geen misdrijf in het spel. Naar New York. Dr. E. G. D. Cohen, lector in de theoretische fysica aan de ge meente-universiteit van Amsterdam, zal per 1 september deze universiteit verlaten. Hij wordt hoogleraar aan het Rockefeller - instituut in New York. Oorlogsgraven. Tussen Engeland en Nederland is overeenstemming bereikt over het overbrengen van 230 Nederlandse oorlogsgraven van verschillende erevelden in Groot-Brittannië naar het ereveld Mill Hill in Paddington (Londen). Op Mill Hiil zijn reeds zestig Nederlandse oorlogsgra ven. Nu in diverse plaatsen In de Brabantse en Limburgse Peel andermaal het ge vreesde mond- en klauwzeer is geconsta teerd. waarbij vele honderden dieren moesten worden afgemaakt, is op last van de vceartseni.jkundige dienst voor ver schillende gemeenten wederom een ver voerverbod ingesteld. Teneinde alle risico uit te sluiten is de burgemeester van Gemert zelfs zover ge gaan een soort quarantaine voor te schrij ven ten aanzien van alle honden en kat ten en bovendien van alle soorten pluim vee. Tot nader order mogen deze die ren niet op de openbare weg komen. In geval van overtreding zullen de eigenaars van de dieren worden geverbaliseerd. ,>0000000000001)00000000000000 D(Ofi00OOGOOOOOO0OOOOOOOOOOOOO Het centrum van een lagedrukgebied be vindt zich nog boven de Noordzee. Ook op grote hoogte is de druk laag en rondom dit systeem trekken randstoringen naar het oosten, waarbij zij ons land op korte afstand passeren. Dinsdagmorgen trok zo'n storing, vergezeld van een kleine re genzone, langs de Franse kanaalkust. De storing veroorzaakt ook in ons land wat regen, voornamelijk in de zuidelijke pro vincies. Achter de storing stroomt met toe nemende westelijke wind weer onstabiele lucht binnen, zodat er morgen naast op klaringen tijdelijk ook enkele buien te ver wachten zijn. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. Tot ver in Euro pa is het weer koeler geworden. Zelfs in de Balkan, Italië en Spanje zijn de tem peraturen gematigd. WERRRAPPORTETf Maximum, temperaturen M e *2 H binnen- en buitenland. a H Naeralae: laatste M uur. 0 Den Helder licht bew. wzw 16 1 Ypenburg motregen zw 17 8 Vlissingen regenbui z 17 1 Eeide half bew. zzw 16 8 De Bilt geheel bew zzw 18 9 Twente geheel bew zzw 17 23 Eindhoven z vaar bew. z 19 0,3 Zd-Limburg zwaar bew. z 19 0,1 Helsinki regen zzw 20 17 Stockholm regenbui windst. 17 21 Oslo geheel bew. zo 16 15 Kopenhagen zwaar bew. windst. 16 0 Aberdeen regen w 12 31 Londen zwaar bew. w 19 0 Amsterdam regenbui zzw 18 1 Brussel zwaar bew. z 17 0,2 Luxemburg motregen z 14 2 Parijs zwaar bew. zzw 19 1 Bordeaux zwaar bew. wzw 23 4 Grenoble zwaar bew. windst. 23 0 Nice half bew. n 23 0 Berlijn zwaar bew. zw 17 14 Frankfort regen zzw 16 6 Mtinchen half bew. z 18 0 Zurich regenbui zzw 19 0,1 Genève zwaar bew. zzw 20 0,2 Locarno geheel bew O 24 0 Wenen licht bew. verand. 21 0 Innsbruck half bew. verand. 21 0 Belgrado onbewolkt windst. 0 Athene onbewolkt nnw 36 0 Rome onbewolkt windst. 0 Ajaccio onbewolkt ono 24 0 Madrid onbewolkt windst. 31 0 Mallorca onbewolkt windst. 28 0 Lissabon licht bew. nw 29 0 Woensdag 21 augustus Zon op 5.32 uur, onder 19.54 uur. Maan op 7.39 uur, onder 21.08 uur. Maanstanden 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 augustus Hoog water 4.16 en 16.45 uur. Laag water 0.03 en 12 23 uur. Woensdag 21 augustus Hoog water 4.57 en 17.23 uur. Laag water 0.47 en 13.03 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot t5 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2