Keizer Van Looy heeft bekend: „Ik hinderde hem opzettelijk" m Blinkert, Concordia, Rapiditas en Zandvoortmeeuwen spelen samen in één afdeling Friese zeilers staan al ruim voor tegen Hollanders na de eerste dag van de revanche De Pinguins 2 verstoorde wreed kampioensillusies van DIO NU 'T IS ZO VER FORMULIEREN INLEVEREN INCIDENT VAN RONSE EINDELIJK „UITGEPRAAT" Rivalen ontmoeten elkaar zondag Liston voorlopig niet tegen Clay Louter finalisten naar verwarmde water in Soest Santos bleef met zes man over Baron van Pallandt overleden HHC 2 - Meteoor is van groot belang Werkloos Ruiter-equipe voor CHI in Kopenhagen Stormvogel eerste in La Rochelle Bescheiden Koersen Hilversum WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1963 13 Verguisde wereldkampioen Benoni Beheyt hield zich aan de afspraak HMgg Winstone behield Europese kampioenschap veder Pat Adair ook komend seizoen bij Hokij John Charles mag nog niet voetballen Enschede overwon in West-Duitsland „Wielerkeizer" Rik van Looy kon het niet langer meer voor zich houden. Ruim een week na het veelbesproken „incident van Ronse" vertrouwde hij een Franse journalist de werkelijkheid toe. Wat velen al lang vermoedden blijkt inder daad te zijn gebeurd: hij, destijds „kei zer" onder de favorieten voor die kost bare regenboogtrui, had Benoni Beheyt tijdens de sprint het liefst van de weg af willen drukken. U kent de geschiedenis: een massale eindspurt moest tenslotte de wereldkam pioen bij de profs aanwijzen, simpelweg omdat vedette nummer I in het renners- veld, Rik uit Herenthals, dat zo wenste. Wie er ook tijdens die lange 280 km weg sprong, de keizer greep of zelf in of zond er een van zijn knechten op af. De supporters van deze angstig popu laire pedaleur dromoden al stilletjes voor zich uit: Rik met om zijn slanke schouders dat blinkend witte tricot met die vijf kleurrijke banen. Maar twintig meter voor de eindstreep dreef de eerste donkere wolk hun stralende hemel binnen. Weliswaar spurtte hun idool nog in eerste positie maar daar ergens aan de rechterzijde van de smalle betonweg doemde het gevaar op. Als op vleugels gedragen verdrong de jeug dige Benoni Beheyt zijn meester van kop. Een razende woede ontvlamde in het brein van de keizer. Waaierend van de ene wegkant naar de andere poogde hij zijn 22-jarige knecht tegen de ijzeren ballustra- de te drukken. Eerzuchtige klasse-sprinter Benoni raakte toen elke herinnering aan het akkoord kwijt. Nog feller stampte hij op de pedalen. Uit zelfbehoud schoot zijn rechterhand uit om de zwaar tegen hem aan leunende Van Looy weg te duwen. Maar als een minnekozend paartje bleven zij tot het einde onafscheidelijk, al drukte ex-slagers knecht Benoni net iets vroeger zijn voor wiel over de streep dan de man die hem 7.500 gulden in het vooruitzicht had ge steld, indien hij in het bezit van de titel zou zijn gekomen. Maar nu wil de schatrijke Belgische kop man het allemaal wel bekennen. Open lijk geeft hij, zij het wat laat, toe: „Ik heb Beheyt opzettelijk gehinderd. Alleen "•W" rw-- V om hem slingerde ik over de hele breedte. okepliuis, werd binnen ggdragen), Cerami. _i TT—* i t i Dl n rtnlrn AM /In Gitao Docnoof c fGilKovf on van de weg". Rik van Looy vreesde juist hem, zeker na de onheilspellende woorden van Tom Simpson: „Beheyt zal zich niet aan het akkoord storen." De En gelsman bevroedde niet hoe dicht zijn woorden de waarheid zouden benaderen. De verguisde wereldkampioen, op wiens hoofd direct na afloop slechts hoon daalde, hield zich overigens wel degelijk aan zijn belofte: het eigen belang op te offeren aan dat van maestro Van D°oy. Deze afspraak gold namelijk gedurende de gehele koers, evenwel met uitzondering van de eind sprint. Toen kreeg de eerzucht Benoni volledig in haar macht, met als gevolg een finish, krachtiger dan wie ook. Zelfs de zonder zijn reserves spurtende Rik moest, zijn onsportiviteit ten spijt, hierop het ant woord schuldig blijven. Inmiddels schijnt er eveneens een com promis te zijn gevonden inzake de uitbe taling van "het beloofde bedrag aan de hel pers van de keizer uit Herenthals. Zij im mers hielden woord. Rik trouwens ook wel, al ontvangen Proost, Aerenhouts (die onderweg tegen een hek plofte en het zie- Planckaert en de twee Desmets (Gilbert en Armand) niet de te verwachte som. Be heyt, plotsklaps in het bezit van goed ge honoreerde contracten, verklaarde zich bereid hier nog het nodige aan toe te voe gen. Het totale loon ligt evenwel lager dan het eerder genoemde bedrag van 7500 per man. Na al deze verwikkelingen richten alle wielerminnenden in België de blikken naar zondag 25 augustus, dag van het cri terium van Loderzeel. Ronse's grootste ri valen, eens keizer en onderdaan, staan daar naar alle waarschijnlijkheid recht te genover elkaar. Het belooft een „echte" revanche te wordep van die merkwaardige eindspurt tussen Rik van Looy en Benoni Beheyt, die kans zag in 6 jaar tijds liefst meer dan 200 koersen achter zijn naam te schrijven. Zondag 8 september beginnen alle competities van het Nederlands Handbal- verbond. De competitieleider van het dis trict West-A is aanmerkelijk afgeweken van de gebruikelijke gang van zaken en heeft de clubs, zo dit mogelijk was, regio naal ingedeeld. Wc treffen nu de heren- ploegen van De Blinkert, Concordia en Rapiditas met Zandvoortmeeuwen, nu in een afdeling en het behoeft geen betoog dat dit de strijd en de sfeer bijzonder ten goede zal komen. Ook bij de dames zijn de ploegen uit de afdeling Haarlem in el- kaars gezelschap en zo zal Concordia strij den met het Mmuidense Full Speed, het Velsense IJmond en ADO uit Heemskerk. De nieuwe indeling, die minder geld en tijd kost, geeft ten aanzien van promotie en degradatie bepaalde consequenties. Door de concentratie van alle Haarlemse clubs in een afdeling is men sneller bij de bovenste, maar ook bij de onderste plaats betrokken, terwijl men bij gespreide in deling de competitie eventueel met twee kampioenen of met twee degradanten kan beëindigen. Niettemin, al is de zo brood- De onderhandelingen om te komen tot een gevecht om het wereldkampioenschap boksen in het zwaargewicht tussen de ti telhouder, Sonny Liston, en Cassius Clay zijn op niets uitgelopen. Clay's manager, Bill Faversham, noemde de reden hiervan de onaanvaardbare condities van Sonny Liston, die o.a. had gesteld, dat het ge vecht in april 1964 zou moeten worden gehouden en dat Clay voor die tijd geen enkele wedstrijd zou mogen boksen. Hoard Winstone (GB) de Europese kam pioen in het vedergewicht, heeft dinsdag avond in Porthcawl (Wales) met succes zijn titel verdedigd tegen zijn landgenoot Billy Calvert. Winstone won op punten. nodige doorstroming van het Haarlemse handbal nu in zekere mate beperkt, wij iuichen de nieuwe indeling toch van harte toe. Indeling hoofdklasse, dames: Actief (Pa- terswolde), Athene en Hygiëa (Den Haag), Niloc, Sagitta en Zeeburg (Amsterdam), RK Verburch (Poeldijk) en WLC/DES (Eindhoven). Heren: Aalsmeer, Blauw Wit en Niloc (Amsterdam), ESCA (Arnhem), Hellas en Operatie '55 (Den Haag). PSV en Stratum Meteoor (Eindhoven). Overgangsklasse A, dames: Amstel, Ani mo. Athleta, De Blinkert, Micrometers, SEW, UDI en V. en K. Heren: AHC '31, Jahn II, Micrometers, Olympia (Gr.), Olympia (Hengelo), Sport Vereent, RK Swift en WWV. De indeling van de districtsploegen luidt als volgt: Dames Eerste klasse Attila AVA Blauw Wit DWS HHC Niloc 2 Spirit Vriendschap Tweede klasse A Achilles BSV JOS Lijnden SDW Sport Vereent Tavenu Volewijckers Tweede klasse ADO Concordia Full Speed SEW 2 Tonegido Vliegens Vlug VZV IJmond B Heren Eerste klasse Aalsmeer 2 Achilles Attila BHC Niloc 2 UD Unitas IJmond Tweede klasse A AAV Amersfoort Amstel HHC Oranje '57 SSVU UD 2 Zeeburg Tweede klasse B AHC 2 De Blinkert Concordia Lijnden Rapiditas Tonido Vriendschap Zandvoortmeeuwen Zo flitsen Van Looy (links) en Beheyt (rechts) samen over de finish. Beheyt probeert Van Looy van zich af te schud den. Een begrijpelijke reactie na de on sportiviteit van zijn „meester". Zaterdag 31 augustus en zondag 1 sep- tember zullen in het nieuwe natuurbad in Soest door de Koninklijke Nederlandse Zwembond internationale wedstrijden wor den gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van deze bond. De deel nemers bestaan uit louter finalisten van Europese kampioenschappen. Voor de Ne derlandse deelnemers betekenen deze wed strijden selectiewedstrijden voor de inter nationale wedstrijden in Blackpool en in Vichy. Uit twaalf Europese landen komen zwemmers naar Soest. Japan en Joegosla vië vaardigen hun poloteams af. Op de 100 meter vrije slag heren zal Bontekoe een duel leveren met de Zweed Rosen- dahl. Op de 200 meter vlinderslag zal on der meer de Duitser Hetz starten. Tot de Nederlandse deelnemers behoren onder an dere Jiskoot, Vriens, Menzonides, Sitters, Van Empel. Kroon en Bontekoe, alsmede de zwemsters I. Tiggelaar, R. van Velsen, A. Lasterie, I. Reimerink, K. Winkel, A. Kok, B. Heukels, K. Bimolt, I. Heems- kerck, J. Troost en E. Terpstra. De polowedstrijd NederlandJoegosla vië is een officiële landenstrijd die zowel zaterdags als 's zondags wordt gespeeld. Het gasbedrijf in Soest heeft op wens van de bond een leiding naar het zwembad aan gelegd en zal met branders het water ver warmen tot 22 graden. De Nederlandse atleet Henk Snepvangers heeft dinsdagavond in de rust van de voet balwedstrijd AnderlechtSaragossa deel genomen aan een 1500 meter wedstrijd. De man uit Bergen op Zoom werd derde in de zeer matige tijd van 4.00.6. Voetbalmatador nummer één, de Bra ziliaan Pele, is voor de tweede maal bin nen een maand betrokken geweest bij een incident op het veld. Nadat hij vorige maand een tegenstander een klap had ge geven, werd hij nu in Sao Paulo van het veld gestuurd door de scheidsrechter. Het gebeurde in de wedstrijd van zijn club Santos tegen de plaatselijke favoriet Sao Paulo in het Pacaembu-stadion. Toen in de eerste helft de thuisclub een 3-1 voorsprong nam, oordeelden Pele en een andere ster van het Braziliaanse voet bal, Coutinho, het nodig de scheidsrech ter lastig te vallen. De referee voelde zich door de spelers van Santos bedreigd en in het inmiddels ontstane tumult kon hij niets anders doen dan de twee grootste oproerkraaiers, Pele en Coutinho, naar de kleedkamers te verwijzen. Na de rust kwam Santos met slechts acht spelers op het terrein, omdat back Aparecido bij de thee was gebleven. In de 54ste minuut van de ontmoeting bracht Sao Paulo de stand op 4-1 en dat bleek voor de buitenspelers van Santos, Dorval en Pepe, aanleiding om zonder enige op gaaf van redenen het veld te verlaten. De scheidsrechter moest toen de wedstrijd wel staken. De toeschouwers waren enorm nijdig en eisten onmiddellijk strafmaat regelen. In zijn woning aan de boulevard Heuve- link in Arnhem is op 69-jarige leeftijd overleden de heer M. J. baron van Pal- landt. Hij heeft 25 jaar diverse functies be kleed in de voetbalvereniging Vitesse, waarvan hij beschermheer was, ook in het buitenland was hij een vooraanstaande persoonlijkheid in de sport, speciaal wat voetbal betreft. Baron van Pallandt was bondsridder van de KNVB en erelid van De Zwaluwen. Van de oprichting van dc vereniging Oost-NederlancPWest-Duitsland af had hij zitting in het bestuur. De Friezen zijn op revanche uit voor hun nederlaag in de Regenboogklasse te gen Holland tijdens de Kaagweek. Op de eerste dag van de revanchewedstrijd in Sneek, die drie dagen zal duren, hebben zij dinsdag een 30,1-24 voorsprong geno men. En wanneer men bedenkt, dat de Fries Röfekamp die als tweede finish te moest worden uitgesloten omdat hij een boei geraakt had bij de start, is het duidelijk dat de Hollanders een zware ne derlaag leden. Deze teamwedstrijd was het hoogtepunt van deze vierde wedstrijddag in de Sneek week, die als stille dinsdag te boek staat. De weergoden bleken de 's morgens star tende dames ditmaal zeer welgezind te zijn: het was ideaal zeilweer met een vro lijk schijnend zonnetje en een lichte bries. In de middaguren konden de echtgenoten de boten weer overnemen en toen sloeg het weer prompt om: het begon te rege nen en het zou niet meer droog worden, Al in het begin van de Holland-Fries land-wedstrijd in de Regenbogen kwamen de Friezen bijzonder goed te liggen. Hal verwege de wedstrijd begon zich een grote nederlaag voor Holland af te tekekenen De taktisch zeilende Friezen manoeuvreer den de grote crack van de Hollanders, ir. Bakker uit Rotterdam, bekwaam naar een ongunstige positie, zodat deze sterkste Re genboogzeiler, die Nederland momenteel heeft, tenslotte niet verder kon komen dan een vierde plaats. De eerste drie plaatsen waren voor Friezen: De Wilde, Rofekamp en Van de Werf. Na Bakker finishte de Hagenaar Van der Velde als vijfde, maar na hem kwamen weer twee Friezen. In eerste instantie werd daardoor de uitslag 36,1-19 voor Friesland. Een comfortabele voorsprong van de Friezen. Bij de Kaagwedstrijden hadden de Hol landers een dergelijke voorsprong geno men en toen slaagden de Friezen er na deze eerste dag niet meer in deze achter stand goed te maken. De definitieve uit slag gaf echter niet zo'n groot verschil te zien. Bij de start was Röfekamp niet door de startlijn gegaan en toen hij terugkeer' Nu de beslissingen in de competitie van de softbalsjers in de eerste klasse ge vallen zijn, richt alle belangstelling zich op de tweede klasse. Weliswaar is Bloe- mendaal in 2 A reeds kampioen, doch de overige beslissingen laten tot de laatste wedstrijdweek op zich wachten. In de tweede klasse A besloten Bloemendaal en THB de competitie uitstekend. De kam pioenen klopten de Kinheim-reserves met niet minder dan 250. De eindscore van Bloemendaal werd hier 206 runs voor en slechts 18 tegen in T4~ wedstrijden. THB verzekerde zich van een eervolle tweede plaats door runner-up Rooswijk met klein verschil, 76, de baas te blijven. Van belang in deze afdeling is nog slechts het resultaat van de laatste wedstrijden van EDO 2 en VVGA voor de bezetting van de onderste plaats. In 2 B werden de kampioensillusies van DIO deze week wreed verstoord door De Pinguins 2. Hoewel DIO aanvankelijk een 30 voorsprong nam, deze bleek niet vol doende voor de zege. Want uitstekend slag werk van A. Hölsken. Mary Ruseier in de vijfde innings en N. van Pel en M. Visser in de laatste innings beslisten met 129 de strijd in het voordeel van de Heem- steedse meisjes. De Meteoor profiteerde goed van deze misstap. Zes innings lang waren de meis jes uit Amsterdam-Noord op eigen terrein tegen SC Haarlem kansloos. Bij het begin van de zesde innings leidde SC Haarlem zelfs met 40. Met reeds twee nullen werden twee vrije lopen en zes honkslagen SC Haarlem echter noodlottig. Op de val reep dus nog een ruime 84 zege voor De Meteoor. HHC 2 zorgde door een 144 zege op degradatiekandidate DSS 2 de laatste kampioenskansen niet te verspelen. Van groot belang is deze week dan ook de wedstrijd HHC 2De Meteoor. Mochten de HHC-reserves de wedstrijd in winst ómzetten, dan eindigen zo goed als zeker De Meteoor, DIO en HHC 2 gelijk. Ook onderaan duurt de spanning onver' minderd voort. Bloemendaal 2, dat het gbede spel altijd voor sterke tegenstanders bewaart, hield lang tegen Terrasvogels stand. In de laatste innings ging de ploeg door de knieën en verloor met 83. De laatste wedstrijden zullen ook hier de be slissing moeten brengen. De stand luidt Bloemendaal THB Roóswijk De Pinguins 3 HCK 2 Lijnden EDO 2 VVGA 14 28 13 21 14 19 14 14 12 11 13 6 13 3 13 2 De Meteoor DIO Terrasvogels HHC 2 SC Haarlem 13 20 13 18 13 17 12 16 12 10 De Pinguins 2 12 10 Bloemend. 2 DSS 2 13 12 De tennisprofs, die deze week in Noordwijk zouden spelen, zijn nog steeds werkloos. De aanhoudende regen maakte de banen volkomen onbespeelbaar en de tenniscracks hebben tot nu toe de tijd gekort met kaart spelen. Zo af en toe gingen ze ook eens kijken hoe de banen erbij lagen, zoals op de foto Laver (rechts) en Anderson doen. In de eerste klasse nam HCK, dat te laat in vorm is gekomen, om nog een rol van betekenis te spelen, revanche op O VVO. In een wedstrijd met een wisse lend scoreverloop grepen de Kinheim- meisjes na 04, 64, 68. 88, 810 mei 1110 via een beslissende tik van Joan Mommers de winst. Ook tegen EDO werd de volle buit binnengehaald. In een slechte wedstrijd profiteerde een zeker niet sterk spelend HCK gretig van de vele veldfouten bij de rood-zwarten. Onze Gezellen zag de opmars naar de belangrijke vijfde plaats gestuit. Tegen TYBB moest met vier invalsters aange treden worden. Dit was net iets te veel Veldfouten en honkslagen van Ria van Wieringen en Wil van Zanten bezorgden TYBB in de derde innings zes runs en een 93 zege. DSS viel deze week sterk terug. Zowel tegen HHC als tegen De Pinguins werd een nederlaag geleden. Tegen HHC werd weliswaar een 40 voorsprong genomen, doch toen werpster Ria Heeremans ver vangen moest worden was het pleit be slecht. Twee-honkslagen van Ria Samson en Saskia de Jong plus een home-run van Emmy Hofstra zetten de achterstand om in een 12—4 zege. In de wedstrijd tegen De Pinguins wisselden de kansen na iedere slagbeurt. Goed slaan van Corrie Hooge- boom was er oorzaak van, dat DSS na vijf innings met 76 leidde. Honkslagen van Fieke Strijbis en Betty Veenstra plus een vrije loop deden in de zesde innings de zege toch met 97 naar Heemstede gaan De stand: HHC 14 26 De Pinguins 15 20 OVVO 15 19 DSS 15 17 HCK 14 15 Onze Gezellen 15 14 TYBB 16 11 EDO 14 9 DEC 14 1 Een Nederlandse ruiter-equipe bestaan de uit mej. Irene Jansen, Toon Ebben en Harry Wouters van den Oudenweijer, allen van de Hilversumse manege zal deelnemen aan het internationale concours hippique, dat van vrijdag tot en met zondag in Ko penhagen wordt gehouden. De volgende paarden maken de reis mee: Icare F II, Nabab, Kairouan, Misty E, Aris* tocratico, Pooka Ajax. Als coach gaat mee de heer S. Pruike maker, terwijl mogelijk ook de befaamde Engelse trainer Jack TalbotPonsonby, die binnen afzienbare tijd in samenwerking met de heer Pruikemaker de training van de in de „stal" van de Hilversumse manege opgenomen ruiters zal gaan leiden, reeds mee gaat naar Kopenhagen. De heer Pon sonby was trainer van de Britse Olympi sche ruiterequipe voor Rome 1960. De Canadese ijshockyer Pat Adair zal evenals in het afgelopen seizoen, ook dit jaar weer voor het Haagse Hokij uitko men. Naast Adair zullen waarschijnlijk ook nog enkele andere Canadezen worden gecontracteerd. de raakte hij de boei. Wel kon hij zijn hij de start opgelopen achterstand nog voor een groot gedeelte wegwerken en eindigde hij als tweede. Terecht werd hij echter uitgesloten en alle andere zeilers schoven een plaats op. Het scheelde de Friezen tien punten. In de eenmanswedstrijd nam ir. Bakker meteen revanche voor de 's ochtends gele den nederlaag. Hij won deze wedstrijd overtuigend. Bij de 16 m2 stak Joop Hel der zijn broer Jaap weer de loef af. In de eenmanswedstrijd werd hij eerste, Jaap slechts vijfde. Het Friese statenjacht Fri- so met de commissaris der Koningin mr. H. P. Linthorst Homan aan de helmstok zegevierde weer bij de wedstrijd tussen de boeiers. De uitslagen van de dinsdag gehouden wedstrijden in de Sneekweek luiden: Teamwedstrijd Holland-Friesland in de Regenboogklasse: Holland 24 punten - Friesland 30,1 punten. 1. De Wilde (Fr.), 2. Van de Werf (Fr.), 3. Bakker (H.), 4. Van de Velde (H.). Pampusklasse: 1. Van Dijken, 2. Labou- chère. 16 m2-klasse: 1. Joop Helder, 2. Visser. Valkenklasse: 1. Mulder, 2. Wester. Vrijheidsklasse: 1. De Haas jr., 2. De Boer. Regenboogklasse: 1. Bakker, 2. De Vries. De „Zuidafrikaanse Nederlander" Cees Bruynzeel heeft met de „Stormvogel" al weer een zeerace achter de rug. Nauwe lijks was hij en zijn bemanning bekomen van de ontberingen tijdens de Fastnet-ra- ce, of de Stormvogel koos het ruime sop om deel te nemen aan de wedstrijd Ply- mouth-La Rochelle over een afstand van 350 mijl (ongeveer 650 km). Het Nederlandse zeiljacht werd door de stormachtige wind in de kortst mogelijke tijd over Het Kanaal geblazen en finishte als eerste na veertig uur. Daarmee was het record voor de oversteek met ruim twaalf uur verbeterd. De volgorde van aankomst in La Ro chelle was: 1. Stormvogel (Ned.); 2. On- dine (V.S.) op 6 en een half uur; 3. Stria- na (Fr.) op bijna 7 uur; 4, Vagabond (Zweden) op bijna 8 uur. Advertentie T#T De Engelse voetbalbond heeft meege deeld dat John Charles niet voor zijn nieuwe club Cardiff City mag spelen voor dat Italiaanse clubs geheel de bedragen betaald hebben waarvoor Charles destijds werd aangekocht. Volgens de bond zou Roma nog 100.000 gulden aan United Leeds moeten betalen en zou Leeds ook nog geld krijgen van Juventus die in 1957 Charles voor naar schatting 650.000 gulden aan Juventus ver kocht heeft. Cardiff had Charles van Roma overge nomen en had gehoopt hem zaterdag voor zijn eerste competitiewedstrijd te kunnen opstellen. Enschede heeft dinsdag in de Duitse platts Neheim een vriendschappelijke voet balwedstrijd tegen de plaatselijke club ge wonnen met 6-0. Bij de rust was de stand al 2-0 door doelpunten van Nieuwenhuis en Janssen. Na de pauze scoorden Bos veld, Vondeling, Nemesz en opnieuw Jan sen. Er waren slechts 400 toeschouwers. Het Portugese Benfica, in 1961 en 1962 winnaar van de Europese voetbal beker, is niet ingegaan op het aanbod van zijn oud-trainer Bela Guttman om weer naar Lissabon terug te keren. Nu kwam in Guttmans eisen nu ook niet direct een grote bescheidenheid tot uiting. De in Hongarije geboren Oosten rijker, die vorig jaar naar Penarol in Montevideo overging, stelde als voor waarde: 360.000 gulden handgeld, een volledig ingerichte, luxe woning en een zelfde jaarsalaris, dat hem in de jaren 1961 en 1962 door Benfica werd betaald. Het bestuur van Benfica is niet op Guttmans voorwaarden ingegaan. De uitslagen van de dinsdag in Hilversum ge houden koersen luiden: Ruslandprijs (1500 m.): 1. Croa VP 1.34.5; 2. Ce- sar Williams; 3. Caty Hollandia. Winn. 5.30; pl. 1.70, 1.40, 1.40; cov. 4.70; kopp. 13.20. Tsjechoslowakijeprijs (2400 m.): 1. Zahir B 1.26.9; 2. Alkestis van E; 3. Wally Parisien. Winn. 2.20; pl. 1.40, 1.50, 1.90; cov. 4.20; kopp. 3.60; trio 59.20. Surinameprijs (2020 m.): 1. Zaida 1.26.6; 2. Avond vogel S; 3. Accarello V. Winn. 9.10; pl. 2.80, 3.10, 2.10; cov. 7.70; kopp. 18.60. Spanjeprijs (2040 m.): 1. Bonny Julia 1.30.7; 2. Anton; 3. Black Lady. Winn. 5.80; pl. 2.00. 2.10, 2.00; cov. 5.60; kopp. 10.40. Turkijeprijs (2020 m.): 1. Zion B 1.27.8; 2. Zippy Erebus; 3. Yvonne Magowan, Winn. 6.20; pl. 1.70, 1.50, 1.40; cov. 4.30; groepskopp. 14.30; trio 161.60. Venezuelaprijs (2400 m.): 1. Midas G 1.24.2; 2/3. Yewel Boy en Ylite Rose. Winn. 2.60; pl. 1.60, 2.70, 1 90; cov. 4.10 en 2.40; kopp. 3.80. United Statesprijs (1600 m): 1. Zefa 1.23.6; 2. Woudsnip S; 3. Y Norton. Winn. f 17.10; pl. 2.80, 5.40, 2.50; cov. 11.10; kopp. 11.30. De totale omzet bedroeg 116.487.50.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13