Amsterdams echtpaar bij Halfweg verongelukt AGENDA m Conflict tussen secretaris en bestuur van de N.A.P.B NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN DANSSCHOOL T. GRIEK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig 1 Acht doden in het verkeer Ontslag krijgen of ontslag nemen maakt voor de bond een verschil van 120.000 Nieuwe mitrailleur bij de landmacht Eis van twee jaar voor bestelen van een dode Explosie in laboratorium eist vier gewonden Jaar en negen maanden wegens een poging tot doodslag Vier slachtoffers van het water Nozcmrellen gaan door in Rotterdam Nieuwe depressie WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1963 2 WITTE KRUIS WITTE KRUIS Haarlem Velsen-I J muiden Beverwijk verschrikkelijk Schadevergoeding wegens laster: 3 miljoen dollar li *r is De fiO-jarige heer H. Hoogewoud en rijn 62-jartge echtgenote mevrouw M. Hooge- woud-Ramakers uit Amsterdam rijn gis termiddag op slag om het leven geko men toen rij op de rijksweg 5 tussen Am sterdam en Haarlem onder Halfweg met hun personenauto frontaal tegen een met zand geladen vrachtwagen botsten. De heer Hoogewoud reed in de richting Haarlem. Op het gedeelte waar de weg Amsterdam-Haarlem drie rijbanen telt, passeerde het echtpaar twee naast et kaar rijdende auto's. De wagen kwam daarbij op de linker rijbaan, juist op het moment dat uit de richting Haarlem de zandauto naderde. Met een vaart van ongeveer tachtig kilo meter per uur botste de personenauto t& gen de zandwagen. De rijkspolitie te Halfweg (tel nr. 02907-4266) verzoekt getuigen van dit on geluk zich met haar in verbinding te stellen. Advertentie PIJNSTILLER Fijn op vakantie! Maar neem voor de zekerheid WITTE KRUIS mee. In 3 vormen verkrijgbaar: (poeder», tabletten of cachets). Salicyl-vrlj, en daardoor geen maagklachten. De tachtigjarige H. Meeuwissen uit Lin- ne, Limburg, is gisteravond omgekomen toen hij bij het oversteken van de weg werd overreden door een auto. De gemeentepolitie van Onstwedde heeft een dertigjarige inwoner van Twee de Exloërmond aangehouden, die zondag avond. toen hij zonder in het bezit van een geldig rijbewijs te zijn een auto be stuurde, na een aanrijding zou zijn door gereden. De tachtigjarige T. F. Rubing uit Mus- selkanaal, die het slachtoffer van deze aanrijding was, werd daarbij dodelijk ge wond. Hij overleed gistermiddag in het ziekenhuis. Op het kruispunt Parallelweg-Hilledijk in Rotterdam is gistermorgen de zeven jarige Jan Coenradi uit Rotterdam over reden door een goederentrein, die op weg was van het havenspoor naar Rotterdam Zuid. Het ongeluk gebeurde doordat een poging van het knaapje op een van de wagens te springen mislukte. Het slacht offertje overleed op weg naar het zieken huis. De 65-jarige heer H. Monhemius uit Geldermalsen, die het afgelopen weekein de door een auto werd aangereden, is in een ziekenhuis in Tiel overleden. De heer Monhemius reed per fiets op de Tielerweg in Geldermalsen, en werd ge schept door een auto, waarvan de bestuur der werd verblind door een tegenligger. Maandagmiddag is de 31-jarige L. Ha- bers uit Oldenzaal in Borculo bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Hij reed met zijn auto op de weg van Borculo naar Ruurlo. en verloor door onopgehel derde oorzaak de macht over het stuur. De wagen vloog eerst rechts en daarna links van de weg tegen een boom. De 62-jarige heer J. Verlinden uit Hei den is gisteravond op de rijksweg in Kes- sel geschept door een busje, toen hij met zijn fiets aan de hand de weg overstak. De heer Verlinden was op slag dood. c Openluchttheater, vandaag 20.15 uur Toneelgroep Ensemble met „Naar het U lijkt" van William Shakespeare. Regie: Karl Guttmann. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Jean-Jacques Grunenwald. Concertgebouw, donderdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Solist: Theo Bruins, piano. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zet je zorgen opzij" a.l. Frans Hals, 14. 18.45 en 21.00 u.: „The greatest show on earth", a.l. Lido, 14 en 20 u.: „55 Dagen in Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De dodenlijst van A.M.", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „De held van de loco motief", a.l.; 20 u.: „Muiterij op de Boun ty", 14 j. Rembrandt, 1030 u.: „Spanky en zijn vriendjes", a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent 007 contra dr. No", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Detective op sokken", a.l. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstellingen, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „Rin Tin Tin", a.l.; vandaag 19 en 21.30 u.: „Am Sonntag will mein Susser mit mir segeln gehn", a.l. Donderdag 19 en 21.30 u.: „Als de wilde ganzen roepen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Telemann en Vivaldi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 1 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de ï9de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag vsn de maand van 13-15 u. Vishal, Foto 63 tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u., vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 1 september. Llnnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Scnreyer en Ronnie Potsdammer. Vleeshal (Grote Markt): dagelijks (be halve zondag) 14.30 u. en woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot gn met 24 augustus. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 18 augustus). WOENSDAG 21 AUGUSTUS City, 20 u.: „De duivelse dr. Mabuse". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wykerstraatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wfistelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-noord: 14 tot 17 u,; filiaal Wiistelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 u. DONDERDAG 22 AUGUSTUS City, 20 u.: „Jeugd in de nacht". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen- noord: 10 tot 12 u. R.K. leeszaal en bibliotheek, donderdag gesloten. Beverwijk, stadhuis „Scheybeek". 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. w T> De algemeen secretaris van de Neder landse Aannemers- en Patroonsbond (N.A.P.B), mr. P. Zonderland uit Heem stede, heeft gisteren niet de gelegenheid gekregen in een door hem tegen het be stuur van de N.A.P.B. aanhangig ge maakt kort geding een toelichting te ge ven op een reeds enige tijd in deze bond sluimerend conflict. Zowel mr. Zonder land als de raadsman van de N.A.P.B. mr. L. Wichers Hoeth, lieten er geen twij fel over bestaan dat de vertrouwensbasis is vervallen. Maar de president van de Amsterdamse rechtbank, die het kort ge ding behandelde, gaf enkele malen te kgn- nen dat hij niets te maken wilde hebben met de voor een kort geding niet terzake doende feiten omtrent de conflictstof ,Dan moet u maar naar de gewone rech ter gaan," zei hij, nadat hij de indruk had gekregen dat mr. Zonderland akkoord gaat met zijn heengaan als algemeen se cretaris en juridisch adviseur van de bond op 1 oktober. „Het gaat om de feitelijke vraag of de werkzaamheden zonder uw goedvinden kunnen worden opgeschort. Met het conflict wil ik niets te maken hebben," zei de president. Mr. Zonderland wenste zijn dienstver band op 1 juli 1962 reeds te beëindigen WOENSDAG 21 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Schaakmat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: zwaard van de veroveraar". DONDERDAG 22 AUGUSTUS „Het Kennemer Theater: Geen voorstelling Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van de veroveraar". Bij de parate en de mobilisabele eenhe den van de landmacht zal een groot aantal mitrailleurs „Bren 1303" en „Browning 30" worden vervangen door de mitrailleur M.A.G. Dit nieuwe wapen heeft dezelfde munitie als het geweer F.A.L., de stan daard 7,62 mm. NAVO-patroon. Dit nieuwe wapen is ook reeds aange schaft door Zweden, Engeland en België. Nederland heeft er een order van zestien miljoen gulden voor geplaatst. Het wapen is uitgerust met een opklap bare voorsteun en kan ook op een drie voetsaffuit worden geplaatst. Er is van hetzelfde wapen een uitvoering als coaxia le mitrailleur voor gebruik in tanks, die electrisch kan worden bediend. De M.A.G. heeft een snel verwisselbare loop, een bandaanvoer met losse schakels, en een hulzenuitwerpopening aan de on derkant. Hij wilde alleen blijven als aan zijn ar beidscontract een clausule zou worden toe gevoegd, dat hij bij ontslag recht zou heb ben op een salaris van vijf jaar en bij ontslag op eigen verzoek een salaris van twee jaar. Toen het N.A.P.B.-bestuur het hiervoor opgemaakte contract weigerde te tekenen,' zegde mr. Zonderland op 25 mei zijn dienstverband per 1 juli op. Mr. Zonderland maakte vooral bezwaar tegen de houding van het N.A.P.B.-bestuur dat naar zijn zeggen pas eind vorige week liet blijken dat hij onverwijld moet heen gaan. Mr. Zonderland beroept zich echter op een afspraak met twee vice-voorzitters en de secretaris dat hij tot 1 januari 1964 zou aanblijven en daarna tot 1 juli 1964 de gelegenheid zou krijgen zijn opvolger in te werken. Bovendien moet hij op 1 sep tember het bondsgebouw uit, waar hij ook zijn advocatuur uitoefent. Hij vond het vreemd dat de N.A.P.B. hem wel geduren de de hele maand juli en een deel van augustus in de gelegenheid heeft gesteld als woordvoerder in vertegenwoordigende lichamen op te treden, maar nu laat blij ken dat het met zijn ontslag per 1 juli akkoord gaat Mr. Zonderland acht de overeengeko men geheimhouding ever de interne .strub belingen niet meet van kracht nu het be stuur hem vrijdag de toegang tot een ver gadering van het dagelijks bestuur heeft geweigerd. Hij is van oordeel dat het be stuur hem heeft ontslagen. Mr. Wichers Hoeth gaf te kennen dat het bestuur slechts gevolg heeft gegeven aan mr. Zonderlands eigen verzoek. Ook over de datum 1 juli of 1 oktober bestaat naar zijn mening geen verschil van mening. Het gaat alleen om de vraag of de bond mr. Zonderland heeft ontsla gen of dat mr. Zonderland recht op twee maal zijn jaarsalaris van f 40.000. in het andere geval op 200.000 (vijf jaarsala rissen). Bij de behandeling van het kort geding heeft de president enkele malen op een onderlinge regeling aangedrongen en te kennen gegeven dat de bond wel wat laat heeft laten blijken akkoord te kunnen gaan met het ontslag. Mr. Wichers ant woordde daarop, dat de bond met de op zegging van het dienstverband reeds op 11 juli akkoord is gegaan. Maar de aange tekende brief weigerde mr. Zonderland aan zijn huisadres in ontvangst te nemen. Hij kon daardoor pas op 16 augustus op kantoor van de inhoud kennis nemen. De voorzitter van de N.A.P.B., de heer Te Pas, verklaarde o.m. dat in het be stuur „een vervelende verhouding is ont staan, doordat mr. Zonderland zijn zin wil doorzetten." Mr. Wichers diende een eis in tot ontruiming van mr. Zonderlands kan toor in het bondskantoor in Amsterdam per 1 oktober. Mr. Zonderland zal op 27 augustus vernemen hoe de president er over denkt, want hij eist intrekking van alle over zijn persoon en kantoor geno men beslissingen van het dagelijks be stuur, omdat naar zijn mening het hoofd bestuur van de hele zaak nog niets af weet en alleen deze instantie hem ontslag kan verlenen. 44-45. Nibbeltje keek nog voor 't laatst even naar al die juichende kinderen; toen kroop hij zachtjes uit de prullenmand en zoemde het schoolraam uit. Op de grote tak van een boom ging hij even wat op z'n gemak uitrusten. Uit de verte klonk nog het gejoel van de schoolkinderen, die zo opeens een feestje hadden met hun meester. Er waren er wel, die zich verbaasd afvroegen, hoe hun strenge meester ineens zo veranderd was. Maar ja.zij wisten ook niets van de wonderlijke pretpillen van Nibbeltje! Een felle brand heeft te Gooreind Wuustwezel in België twee woningen vernield nadat ze dinsdag waren geramd door een Nederlandse tankauto uit Rot terdam, die vlam vatte na een botsing met een vrachtauto en tegen de gevels tot stilstand kwam. De chauffeur werd licht gewond, de schade was groot. De procureur generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft een gevangenis straf van twee jaar geëist tegen een 29' jarige Amsterdamse zeeman, die in decern ber 1962 een portefeuille met 400 stal van een 55-jarige kleermaker, die enkele minu ten daarvoor zelfmoord had gepleegd in zijn huis aan de Overtoom in Amsterdam, De officier van Justitie bij de rechtbank, die vier jaar had geëist, tekende appèl aan toen de rechtbank de man tot één jaar veroordeelde. Na de officier ging ook de verdachte in beroep. Toen de verdachte in het huis van de kleermaker sliep, schoot deze zich in een andere kamer door het hoofd. De zeeman zou toen uit angst dat hij van moord zou worden verdacht, de portefeuille hebben opgenomen om met het geld te kunnen vluchten. Per taxi reed hij naar Rotterdam waar al het geld opging aan drank en vrouwen. Toen hij later in de krant las dat een 15-jarige jongen in ver band met deze zaak werd verdacht meldde hij zich bij de politie. De procureur generaal wilde niet aanne men dat de zeeman, die als negen keer is veroordeeld, werkelijk in paniek het geld had weggenomen. Het gerechtshof zal op 2 november arrest wijzen. k h iÜli Dinsdagmiddag is in het research la boratorium van de Koninklijke Nederland se Zoutindustrie in Hengelo een apparaat dat werd beproefd, uit elkaar gesprongen waardoor vier personen werden gewond Van één van hen zijn de verwondingen ernstig. De gewonden waren personeelsleden die in het vertrek werkzaam waren en onder andere door glassplinters en chemische stoffen werden getroffen. Zij zijn naar het Koningin Julianaziekenhuis in Henge lo overgebracht. Na te zijn behandeld kon den twee van hen weer naar huis gaan De krijgsraad te velde-oost in Arnhem heeft een 21-jarlge militair ui' Geldermal sen wegens poging tot doodslag veroor deeld tot een jaar en negen maanden jeugdgevangenis. De auditeur-militair had twee jaar en drie maanden geëist. Verdachte had op 3 februari in een café te Deil een woordenwisseling gekregen met een 22-jarige inwoner van Deil. Het twistgesprek draaide in dit ongunstig be kend staande café uit op een vechtpartij. De militair trok toen plotseling een stilet to en bracht de tegenstander van achteren enkele steken toe in hals en rug. Het was puur geluk dat de steken van het wapen geen kwetsbare organen hadden geraakt Volgens getuigen was verdachte die avond nogal prikkelbaar omdat een af spraak met een meisje op niets was uit gelopen. Advertentie Zij'lweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 MAANDAG 26 AUG. is de dag waarop de inschrijving begint voor uw DANSLES I Clubs voor beginners en gevorderden Alle leeftijden Prospectus wordt u op aanvraag toegezonden HINDERT Nier, ALS WE HIER ZITTEN, HOEVEN WE TOCH NIET TE BB- TALEN HOLA, DAT IS DE TAS M6T DE TREIN KAARTJES HO, HOP, P0LL6 - NU HEBBEN WE HET ALLEMAAL 6EHAALD Een vroegere Amerikaanse rugby- en atletiekcoach kreeg dinsdag door een fede rale rechtbank meer dan 3 miljoen dollar toegewezen voor een aanklacht wegens laster, die hij indiende tegen de Saturday Evening Post. Dit tijdschrift had geschreven dat Wal- ly Butts, een 58 jaar oude voormalige rug by- en atleitiekcoach van de universiteit van Georgia, betrokken was geweest bij een geval van omkoping in de rugbywed strijd tegen de universiteit van Alabama. Na een beraadslaging van acht uur, kende de jury Butt 3.000.000 dollar toe als „smartegeld" en 60.000 dollar voor de overige geleden schade. De Saturday Eve ning Post gaat in hoger beroep. Schoolstrijd in Kampen. B. en W, van Kampen hadden bepaald dat 70 kin» deren van de Averkampschool naar andere scholen moesten worden overgeplaatst wegens ruimtegebrek. De ouders van 30 leerlingen hebben zich hiertegen verzet. Zij sturen hun kinderen toch naar de Aver kampschool, waar ze echter niet worden toegelaten. De hoofden van de andere scholen noteren deze kinderen als absent. Men wil nu een gerechtelijke uitspraak uitlokken om uitgemaakt te zien wie gelijk heeft. In een bij een bungalow aangelegde kleine vijver in Hellendoom heeft de poli tie gistermiddag om kwart over vier de stoffelijke overschotten gevonden van twee kleine jongetjes die al enige uren werden vermist. Het waren Henk Ronhaar, die vandaag drie jaar zou zijn geworden en de tweejarige Rein Tempert. Voor de ogen van zijn vader is gister morgen de veertienjarige Dirk Verburg uit Jaarsveld in de Waalhaven te Rotterdam verdronken. Omdat het vakantie was mocht de jon gen zijn vader, die schipper is van het Ne derlandse binnenschip Woelwater 2, hel pen. Bij het oversteken van de Waalha ven gleed Drik in het gangboord uit en viel overboord. De jongen die kon zwemmen, is waar schijnlijk omlaag getrokken doordat hij laarzen aanhad, die uiteraard volliepen met water. Het veertienjarige Utrechtse meisje He- dy Marlenne van der Lee is gisteravond in de overdekte zweminrichting Ozebi ver dronken. Bij de sluiting zag men het meisje op de bodem liggen. Onmiddellijk werd het kind naar het beademingscentrum van het academisch ziekenhuis vervoerd. Po gingen om de levensgeesten op te wekken hadden evenwel geen resultaat meer. Vijf personen zijn gisteravond tijdens de sinds midden vorige week elke avond in de Rotterdamse binnenstad terugkerende nozemrelletjes gearresteerd. Tegen vier van de aangehoudenen twee broers van 22 en 24 jaar, die na herhaalde sommatie niet wilden doorlopen en twee jongens van zeventien jaar is procesverbaal opgemaakt. De zeventienjarigen hadden geweigerd zich uit een portiek te verwij deren. De vijfde arrestant, een veertienjarige, kon door zijn ouders worden afgehaald. XbMGO©OOGOOOO0OOO0OOOOOOOOOO 119 jsJj go 'isH 'Een randstoring van een depressie bo ven de Noordzee, die gisteren in ons land op de meeste plaatsen regen en ook enke le zware buien veroorzaakte, is de afge lopen nacht naar Zuid-Zweden getrokken. Achter de storing bleef het buiig, zodat sommige stations in één etmaal meer dan 50 mm. regen rapporteerden. Intus sen is ongeveer 1000 km. ten westen van Ierland een nieuwe actieve oceaandepres sie aangekomen die vermoedelijk mor genochtend boven Engeland aankomt. Vóórdat deze depressie het weer in ons land beïnvloedt, passeert een zwakke rug van hoge luchtdruk, die de buiigheid tij delijk onderdrukt. Daarna krimpt de wind naar zuid tot zuidwest en neemt morgen de frontale bewolking in de loop van de dag toe. Waarschijnlijk zal dan vóór de avond de regenzone ons land bereiken. Over het algemeen komt er weinig ver andering in de temperatuur. WKFRRAPPORTBN Maximum -temperaturen M e binnen- en buitenland- ft Neeralac: laauta M uur. Der Helder half bew. wzw 17 2 Ypenburg onweer zzw 16 34 Vlissingen z vaar bew. zzw 16 25 Eelde zwaar bew. zzw 19 9 De Bilt regenbui zzw 15 31 Twente geheel bew zzw 16 17 Eindhoven zwaar bew zw 19 10 Zd-Limburg zwaar bew. zw 20 10 Helsinki zwaar bew. z 19 1 Stockholm mist windst. 19 24 Oslo zwaar bew. z 17 3 Kopenhagen regen wnw 17 16 Aberdeen geheel bew. nw 13 10 Londen half bew. wzw 18 2 Amsterdam regenbui z 16 25 Brussel zwaar bew. zw 19 4 Luxemburg regenbui w 14 10 Parijs half bew. wzw 17 8 Bordeaux zwaar bew n 21 Grenoble zwaar bew. nnw 23 0 Nice zwaar bew. w 24 0 Berlijn licht bew. zw 20 1 Frankfort regen zw 19 6 Miinchen regen zzw 21 21 Zürich zwaar bew. wnw 16 8 Genève regenbui zzw 18 4 Locarno regen ono 17 15 Wenen regen nnw 25 0 Innsbruck regen zzo 24 10 Belgrado onbewolkt zw 22 0 Athene onbewolkt windst. 36 0 Rome licht bew. windst. 27 0 Ajaccio half bew. ono 27 0 Madrid licht bew. nno 33 0 Mallorca onbewolkt windst. 28 0 Lissabon onbewolkt n 24 0 Donderdag 22 augustus Zon op 5.33 uur, onder 19.52 uur. Maan op 8.48 uur, onder 21.27 uur. Maanstanden 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier. Hoog en laag water ln IJmuiden Woensdag 21 augustus Hoog water 4.57 en 17.23 uur. Laag water 0.47 en 13.03 uur. Donderdag 22 augustus Hoog water 5.34 en 18.00 uur. Laag water 1.26 en 13.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2