Zilveren Brandweer Papierfabriek Boeiende staat van dienst IN DE VISHAL EN OP ZEE Strandvoetbal in IJmuiden Finse zeelieden waren agressief Havenberichten Faillissementen Fauna Felisena gaat tentoonstelling houden Watervrienden gaan derde „Zeemijl" zwemmen BIJ T0PSY THUIS Strijd om tweede en derde plaats Grondwaterverordening: moet opnieuw vastgesteld Veteranen voetballen VERLICHTING Perée Kort I.lmondnieuws Ferdinands WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1963 4 STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Kleine verkeersongevallen OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Driekamp van Watervliet Havenverkeer Amsterdam étém*!- Hetzelfde schilderij hangt bij mijn schoolvriendinnetje aan de muur". Diploma's vakopleiding bouwbedrijf Kinheim tegen WB 'SLURp£^> Een belangrijk instrument in de organi satie van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen is on getwijfeld het vrijwillige brandweerkorps van dit bedrijf, dat binnenkort rijn vijfen twintigjarig bestaan zal hebben. De belangrijkheid van dit vrijwillige brandweerkorps is overduidelijk gebleken bij de grote brand, die op zondagmiddag, 1 augustus 1954 om twaalf uur, ondanks de hoge paraatheid van het korps, de pa piermachine no. 14 verwoestte en daarbij een groot deel van het gebouw in vlam men deed opgaan. Bij velen ligt nog in de herinnering de brand na de oorlog in de voormalige cellulosefabriek II en de brand van zondag 25 februari 1962 in het grondstoffenpark, waar een grote hoeveel heid houtstof door het vuur werd verteerd en een dagenlange nablussing nodig was. Dr. Jane de long schreef in haar ge denkboek „Van Gelder Zonen 1784-1934", ter gelegenheid van het honderdvijftigja- rig bestaan van het Van Gelder-concern, dat de fabriek in Wormer verschillende ke ren door brand is geteisterd en in ernsti ge mate in 1892, toen dé helft van de ma lerij, een deel van het ketelhuis en een grote hoeveelheid aan grondstoffen verlo ren ging. Toen bij de inbedrijfstelling van de nieu we papierfabriek te Velsen in 1896 ver scheidene personeelsleden uit de Wormer naar Velsen overkwamen (waaraan ver schillende specifiek Zaanse namen als Mooy, Bierenbroodspot, Rozemeijer en Schilp herinneren) waren onder hen ook brandweerlieden. Destijds bestonden de blusmiddelen hoofdzakelijk uit emmers, vervolgens uit blusapparaten en in 1910 werd een stoom- brandpomp met de zogenaamde Sprinkler installatie in dienst gesteld voor de van hout opgetrokken en dus brandgevaarlijke kapperij van de oude cellulosefabriek. Rond om de gebouwen was een aantal boven grondse brandkranen en voorts waren er als hulpmiddelen de rode slangenwagen tjes, die in „eigen huisjes" op verschillen de plaatsen een onderdak hadden. In de tijd voor de officiële oprichting van het V.B.C. (waarvoor een fraai em bleem werd ontworpen, dat nu nog de deu ren van de moderne brandweergarage op het terrein siert) berustte de leiding van de fabrieksbrandweer bij wijlen de heer H. Schilp sr., destijds chef van de bouw- afdeling. Hij werd opgevolgd door zijn zoon, wijlen de heer J. Schilp. Deze laatste wist in de fabrieken een zekere kern van brandweerlieden te ambiëren en zorgde in het weekeinde er voor, dat met prikklok ken gewapende brandwachts mogelijk on heil ten spoedigste kon melden. Deze ploeg van vrijwilligers uit de ver schillende fabrieksafdelingen oefende zeer onregelmatig en dus weinig. Het oefenen op. het fabrieksterrein en in de gebouwen werd voor een belangrijk deel geënt op de oefeningen van de vrijwillige gemeente brandweer van Velsen-Noord. waarbij het grootste deel van de papierfabriekers even eens was verbonden en waarover wijlen de heer Schilp jr. toen ook commandant was, als assistent-opperbrandmeester. Toen de oorlogsdreiging steeds meer voelbaar werd, was het de toenmalige be- drijfsingenieur van de papierfabriek wijlen ir. W. A. Staring, die het initiatief nam om tot een eigen vrijwillige fabrieksbrand- weer te geraken, waarbij zich aansloten personeelsleden uit de papierfabrieken, houtstoffabriek, cellulosefabrieken, logerij, buitenploeg, mechanische en elektrische werkplaats en van de bouwafdeling; kort- Advertenrie Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Elcctrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange Nienwstraat MS - 4S5 Twee jongedames, afkomstig uit Velsen- Noord en Castricum, die dinsdagavond op de grote Hout- of Koningsweg in Vel sen-Noord hun bij de Hoogovens werk zaam zijnde verloofden stonden op te wachten, werden plotseling lastig geval len door twee opvarenden van het Finse stoomschip „Aino, dat in de haven van de papierfabriek is gelegen. Op het mo ment dat één der dames door een Fin was vastgegrepen naderde de verloofde, die haar ontzette, waarop een vechtpartij ontstond. De Finse zeeman koelde vervolgens zijn woede, door van een garage in de Van der Poelstraat acht draadglasruiten stuk te slaan, hetgeen schade van driehonderd gul den betekent. De eigenaar van de garage, die verdere vernielingen trachtte te voor komen, raakte handgemeen met de twee de Fin, die begon met het suède vest van de eigenaar in stukken te scheuren. De inmiddels gearriveerde politie heeft de beide Finnen daarop naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar zij werden ingesloten. Op de Hagelingerweg in Santpoort moest de bestuurder van een vrachtauto dins dagmorgen plotseling uitwijken voor een kind, dat de rijweg overstak. Het kind kreeg geen letsel, maar door deze snelle manoeuvre kwam de auto toch in aanra king met een lantaarnpaal, die werd ver nield. Een soortgelijk ongeval bezorgde een 17- jarige uit IJmuiden-Oost op het Oostêr- duinplein even later enige ontvellingen en een beschadigde bromfiets, omdat hij een eveneens plotseling overstekend hond niet meer kon ontwijken. De hond heeft dit on geval niet overleefd. om uit alle afdelingen. De eerste verga dering werd in september 1938 in gebouw Concordia gehouden die tevens de oprich ting van het VBC betekende. Thans heeft deze VBC een geheel eigen plaats in het bedrijf. De idee van een eigen fabrieksbrand- weer bleek in de oorlogsjaren van eminent belang. De produktieafdelingen kregen groepen van ongeveer zes man, die allen werden geoefend met de apparatuur. Er was een zogenaamde vaste kern van on geveer zestien man, die steeds meer regel matig oefenden. Een tweewielige Bikker spuit werd aangeschaft en de kernploeg werd voorzien van brandweerkleding. De bewaking tijdens de oorlog geschiedde door de brandweer in ploegendienst, waar bij een thans bewoond huis in de Corvers- laan, vlak bij de uitvalspoort van de fa briek, dienst deed als kazerne. Aan het einde van de oorlog en met het terugke ren van het bedrijfspersoneel in 1945 kwam ook de brandweer terug, nu aange vuld met nieuwe krachten. Nieuwe richtlijnen werden ontworpen en een begin werd gemaakt met de opleiding van het brandweerpersoneel, dat thans tweemaal per maand oefent en lessen ont vangt in brandweermateriaal. Brandweer examens worden door de manschappen re gelmatig afgelegd om „up to date" te blij ven, hoewel hierdoor geen cent extra ver diend wordt. Er wordt echter wel een grote mate van kameraadschap en sportiviteit gekweekt, die uitmonden in de jaarlijkse wedstrijden tussen de brandweren van de onderschei dene VGZ-fabrieken elders in den lande. De Velsense ploeg won in 1961 definitief de wisselbeker, die van 1950 af vijfmaal was gewonnen met onderbrekingen en drie maal in successie. Ook in 1962 ging de nieuwe wisselbeker naar Velsen. Ten aanzien van de paraatheid van het VBC van Van Gelder Zonen n.v. nog het volgende: Zij is mede te danken aan het feit. dat in het centrum van de fabriek de ruime kazerne staat, waarin de trots van het korps, twee uitstekend onderhou- Advertentie KONINGSPLEIN 1» TELEFOON «MS den brandweerwagens met hogedrukslan- gen op acht haspels per auto (120 meter slang) zich bevinden. Deze wagens bezitten tevens lage- en hogedrukspuiten en aan hangers voor het aanjagen, die in geval van nood worden ingezet. Een tweetal vas te mannen zorgt voor het onderhoud van het totale brandweermateriaal mitsgaders het regelmatig controleren van alle brand- blusapparaten, ongeveer 600 in getal, en de ondergrondse brandkranen op het ter rein, die telkëns in aantal worden uitge breid. Thans is de heer P. J. J. Elmers dé commandant van het V.B.C. Hij heeft, met de heren A. Pirovano en C. P. Schreuder, de meeste dienstjaren van de vrijwillige brandbestrijders. Waarnemend comman dant is de heer P. Krabbendam. De huidige brandweer van Van Gelder Zonen te Velsen bestaat uit vier groepen van acht vrijwilligers onder leiding van een bevelvoerder. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Welle van Köping, graan voor Zaandam: Calchas, Hamburg; Basel Porsgrunn: Johnny, Rotterdam; Ubbergen. Klaipeda; Neptunus, Grangemouth, pontons voor Zaandam: Margaieta, Kemi: President Brand, EI Palito; Pregel, Sornass; Barnara. Rotterdam; Alno, Kemi, cellulose voor Velsen: Freva. Karl- stadt: Praunheim, Pepel; Margit Brovi'g, Pepel, erts voor IJmuiden: Arkadia, Bremerhaven: Hoorneboeg. Walkom; Sloterkerk, Antwerpen; Hermine. Duinkerken; Staffan. Stockholm; Dra- co, Delfzijl; Berkelstroom. Rouaan; Toften. Delf zijl: World Seafarer, Norfolk, kolen voor IJmui den: Antilope Gent, voor IJmuiden: Valkenier, Walkom, hout voor Zaandam: Otta. Rotterdam, voor IJmuiden; Europa, Swansea; Monsoon, Hamburg: Pergo. Patanymie: Gronitas, Londen. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Frans van Seumeren van Hamburg: Paris. Teignemouth, klei voor Velsen; Norfolk Trader, Londen; Togo- kust. Antwerpen: Confid. Londen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Yewmount naar Swansea: Maas. Antwerpen: Holland, Ter schelling; Wexford. Boston, stijfsel en stroop van Koog a d. Zaan; Alme. Vilvoorde: Plancius, Ud- devalla: Malbrok. Stettin'; Irish Heather. Gothen burg, walsmateriaal van IJmuiden: Krautsand, Brunsbüttel: Wilma Frank, Kiel. Brandaris, Karlshamn. walsmateriaal van IJmuiden: Castor, Brunsbüttel; Hammelwarden, Den Helder, van Buitenhuizen; Emsadler, Rotterdam; Tukker, Stockholm: Merak, Stockholm; Scantic, Storne- haven; Hollandia. Antwerpen; Texelstroom, Grimsby: Cortia, Gothenburg; Spes. Swinemün- de, van IJmuiden: Triton, Kristinehamn; Aren- berg. Monrovia: Neptunus, Maassluis, van Zaan dam. Noordborg, Wismar: Buka, Londen: Lenie Kotka: Trim, Siloth: Arkadia. Londen: Borneo] Antwerpen: IJstroom, Hull; Whitby Abbey. Goo- le; Ceres,Bremen: Hinde. Londen; Helicon. Ham burg: Yewarch, Londen: Aaltje. Rochester, stijf sel van Koog a. d. Zaan; Midsland, Rotterdam; Dorina. Vasa. van Velsen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Gerd Ho- wald naar Antwerpen: F.emstroom. Vlissingen; Calchas. Rotterdam: Ubbergen, Klaipeda: Honte- stroom, Londen: Charis. Bremen; Asta, Rdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Dinsdag De aanvoer in IJmuiden was dinsdag 4420 kisten vis, waarvan 32 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 143 schol, 2 schar, 1167 haring, 2036 makreel, 586 schelvis. 248 wij ting, 200 kabeljauw en gul, en 5 diversen. In guldens, per kilogram: heilbot 2.70, gr. tong 6—5.70, grm. tong 5.70—5.40, kim. tong 6—5.50, kl. tong I 6.406.20, kl. tong II 5l70—5.10, tarbot I 4.20—4.10. Per vijftig kilogram: tarbot II 200, tar bot III 172. tarbot IV 154—114. gr. schol 58, grm. schol 54, kim. schol 52, kl. schol I 52, kl. schol II 37—19, schar 27. verse haring 23 80—12.20, makreel 30—16, gr. schelvis 48—38, grm. schelvis 38—35, kim. schelvis 39—30, kl. schelvis I 37—25, kl. schelvis II 32—12, wijting 27—14, gr. gul 60—34, mid. gul 50—37, kl. gul 38—28. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 288— 110. Dinsdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen in guldens gemaakt: KW 122-7860. KW 19-3050, KW 172-4330. KW 174-5370, KW 180-8630, KW 195-3460. KW 132-6160, KW 46-4300, KW 33-4850. KW 28- 4780, IJM 45-2680, IJM 66-2950. HD 79- 8280, SCH 153-11.800, VL 14-11.080. Aanvoer van woensdag Tien vaartuigen hebben woensdagmorgen in IJmuiden aangevoerd 850 kisten vis, 380 gladde kabeljauwen en 1.500 kilogram tong. Bij de aanvoer van hedenmorgen wa ren: 240 schelvis, 90 wijting, 35 gul en kabeljauw, 5 haring, 80 makreel, 180 schol, 5 tarbot, 35 varia en 150 pilchards. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: tarbot 4,304, grote tong 6.206, grootmiddel tong 6 5,80, kleinmiddel tong 6.20—6, tong I 6,40 6,20, tong II 6,20—5.90 Per tien stuks: grote- kabeljauw 156 146. middel kabeljauw 9688. Per hoop: rog 33. Per 50 kilo: grote schelvis 64, middel De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 20 augustus 1963 in staat van faillissement verklaard: A. J. Heynen, vishandelaar, wonende in IJmui den, gemeente Velsen, Merwedestraat 32. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur in Beverwijk. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 17 augustus 1963 geëindigd het faillissement van de n.v. Parfaco, in liquidatie, statutair gevestigd in Haarlem, tijdelijk kantoorhoudende in Zandvoort, Burg. Engelbertstraat 9 zwart, uitgesproken dd. 20 februari 1962, curator mr. H. C. R. M. van Cranenburgh, advo caat en procureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 18 augustus 1963 geëindigd het faillissement van Ch. J. Knoop, h.o.n. Technisch Bureau Centra, wonende in Haarlem, Einsteinstraat 32, uitgesproken dd. 28 maart 1961, curator mr. H. Luijken, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 19 augustus 1963 geëindigd het faillissement van Johannes Engelbertus Kalshoven, koopman, wonen de in Zandvoort, Oosterparkstraat 41, uit gesproken dd. 4 september 1962, curator mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur in Haarlem. Fauna Felisena in IJmuiden is voor nemens een nationale tentoonstelling te houden, en wel van 23 tot en met 29 december aanstaande. Verwacht wordt, dat de inzending twaalfhonderd vogels zal om vatten. De expositie wordt gehouden in school H aan de Lemairestr. te IJmuiden. schelvis 6456. kleinmiddel schelvis 52 49. schelvis I 44—42, schelvis II 34—26, kabeljauw I 6858, kabeljauw II 6049, kabeljauw III 4440, grote schol en mid del schol 6039, kleinmiddel schol 5037, schol I 52—37. schol II 4426. schol III 35—16, pilchards 17,40—14.60, haring 21— WrmaKr'éel 29—19.40. tarbot 144—100. griet 88. tongschar 78, wijting gestript 35—27, wijting dicht 29. schar 42—27, bot 20— 10.50, rode poon 32, inktvis 74. Besommingen van woensdag In IJmuiden werden vanmorgen de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: IJM 56—12.700, KW 116—5.280. KW 38— 3.150, KW 109—390. Aanvoer Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond woensdagmorgen uit 180 schelvis, 90 wij ting, 190 gul en kabeljauw, 2.600 haring, 150 makreel, 400 stuks gladde kabeljauw. Haringvangsten KW 74—8. KW 7—40, KW 163—30, KW 167—50, KW 22—50, KW 13012, KW 95 geen vangst, KW 70 geen vangst, KW 37 geen vangst. De vangst van de KW 7 be treft de halve vleet. Gemiddelde vangsten: Katwijk 21, Sche veningen 31. Op zee Dinsdagmiddag is de nieuwe kotter WKD 1 uit IJmuiden naar de visgronden vertrokken. Dit schip is van het zelfde model en heeft dezelfde afmetingen als de kotters Wijna, Maria, Tatiana en Peter Leonard. Alle hebben voorts een 600 pk Stork motor. Volgens schipper Maarten Lets, komen er binnenkort nog twee kotters in de vaart, die eveneens het visserijmerk WKD voe ren. De reder van deze WKD-vaartuigen is de heer Heuvelman in Werkendam. De ze reder heeft een aantal Rijnschepen, die geregeld op Zwitserland, Bazel, varen. De bedoeling is, dat de vangsten van de WKD-kotters hun vangsten op de Scheve- ningse veiling brengen. De WKD 1 „He lena Janny" gaat op de haring. De trawlers hadden dinsdagmiddag alle reden om jaloers te zijn op de loggers, die met de vleet visten, deze vleetloggers meldden namelijk vangsten van honderd vaten, terwijl de trawlers zich moesten troosten met vijf of zes kantjes per trek. Maar na het middaguur werd dit voor en kele trawlers wel gunstiger. De VI. 73 El- ty had tot tweemaal toe een gespleten net: de eerste maal was de buit slechts twee kantjes en daarna werden er honderd kantjes kuitzieke haring aan boord ge haald. De Jacoba Geziena IJm. 36, die naast en met de Elly viste, haalde uit twee trekken slechts dertig kantjes. De Elly kwam aan een dagvangst van 250 kantjes. Omstreeks middernacht lag de Elly op twee mijl van de Britse kust, voor Hartlepool te drijven, om de vangst te verwerken. De korfbalvereniging Watervliet houdt zondag een verenigingsdriekamp met de Algemene uit Leiden en Ons Eibernest uit Den Haag. Deze driekamp vindt plaats op het sportpark Koningsveld aan de Ko ningsweg. Van elke vereniging neemt een twaalftal deel ter sterkte van de eerste klas KNKB, eerste klas erkende bond, junioren en veteranen. Op zaterdag, 31 augustus zijn er de Watervlietclubkam- pioenschappen, die worden gestreden in een zevenkamp voor senioren; ook de jeugdleden krijgen nog een revanche op dezelfde dag van de eerder gehouden ze venkamp. Als aanstaande zondag het weder gun stig is, dan zullen de Watervrienden IJmuiden hun derde „zeemijl" zwemmen. Evenals in 1961 en 1962 zijn ook thans alle 21 Watervrienden verenigingen uit diverse plaatsen in Nederland uitgenodigd om deel te nemen aan deze prestatietocht. Toezeg gingen van verschillende verenigingen zoals Heerlen, Apeldoorn, Utrecht, Am sterdam, Rotterdam, Haarlem en Delft zijn al gedaan. De start vindt plaats tussen 1 en 2 uur. Medewerking aan deze zal verlenen de IJmuider Reddingsbrigade, die met boten in de buurt van de zwemmers(sters) blijven. In de week van 11 tot en met 17 augustus zijn in de hoofdstedelijke haven aangeko men 167 schepen (435.659 brt.) en vertrok ken 171 schepen (449.426 brt.). ©PIB COPE NMAGEH Vandaag zijn de examens timmeren, af genomen bij de stichting vakopleiding bouwbedrijf in de technische school aan het Brinioplein te IJmuiden beëindigd. De diploma-uitreiking zal plaats vinden in hotel Royal te IJmuiden, zaterdagmorgen aanstaande te halfelf. De elftallen van Clubhuis Brulboei en Marktplein hebben gisteravond op het IJmuider strand gevoetbald tegen Zeezicht en de IJmuider Reddingsbrigade. Het resultaat was voor de derde gegadigde voor de twee resterendeere-prijzen, Strand- plateau, dat niet speelde, niet bemoedi gend. De laatste wedstrijd moet Strand- plateau vanavond tegen kampioen Zuid- pier spelen. Slechts bij winst kunnen de Plateau-ers, via een beslissingswedstrijd tegen Marktplein, de tweede plaats berei ken. Bij verlies tegen de kampioenen zijn ze vrijwel uitgeschakeld. Het is niet te verwachten, dat vanavond Brulboei van de rode-lantaarndrager Groentehandela ren verliest. De witten hadden het overigens beslist niet gemakkelijk tegen het felle Zeezicht. Voor het rustsignaal van scheidsrechter Akkerman hadden beide elftallen éénmaal gescoord. Carlo Straatsburg bracht spil Spaans zo in het nauw, dat hij in het door Verduin verdedigde doel schoot. Theo Aardenburg zorgde voor de gelijkmaker (1-1). Brulboei maakte daarna nog een doelpunt. Op het andere veld speelde Marktplein en de IJmuider Reddingsbrigade een voor hun doen tamme wedstrijd. Frapperend in deze wedstrijd was het slechte doelver- dedigen door beide goalies. Nu moet ge zegd worden, dat doelman Kaan (Markt plein) was vervangen door Korbee (SVIJ) terwijl Teun Keur voor Piet Vader tussen de palen stond. De IJmuider Reddingsbri gade nam verrassenderwijze in de begin fase tweemaal een voorsprong door doel punten van Stoker. In de eerste helft nog kwamen de Marktplein-bewoners twee maal op gelijke hogte. Eerst scoorde Fred Ooms via een IJRB-been. Daarna doelpuntte Hans Kiewiet vlak voor het rustsignaal van scheidsrechter Zuurbier. Nadat op 26 mei van het vorig ja'ar de gemeenteraad van Velsen een „Verorde ning inzake onttrekking van water aan de bodem", genaamd Grondwaterverordening, had vastgesteld, is mondeling en schrifte lijk uitvoerig overleg gepleegd met Gede puteerde Staten van Noord-Holland. Dit overleg heeft tot de conclusie geleid, dat de verordening op enige punten behoorde te worden gewijzigd. Daartoe is thans een nieuwe verordening ontworpen. Hierin is de procedure van het beroep tegen een be schikking door B. en W. van Velsen ge wijzigd. Als beroepsinstantie is thans aangewezen de Kroon; het beroepschrift moet worden ingediend bij Gedeputeerde Staten. In de oorspronkelijke verordening was als be roepsinstantie aangewezen het college van Gedeputeerde Staten. Het beroepschrift zou dan bij het Velsens college worden ingediend. Gedeputeerde Staten achten de thans aangegeven procedure beter, met het oog op de rechtsbescherming van de justitia belen. Hoewel B. en W. een beroep op het college van Gedeputeerde Staten voldoende achten en zulks, naar haar oordeel, tot een snellere afdoening van zaken zou leiden, ontmoet de thans aangegeven procedure bij B. en W. van Velsen geen bezwaren. Overigens zijn enkele redactionele wij ziging aangebracht, als gevolg van sedert 1956 gewijzigde inzichten en sedertdien verschenen jurisprudentie. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. van Celsen de raad de gewijzigde ontwerp vast te stellen. De commissie voor openbare werken en die voor de Volksgezondheid stemmen hiermede in. Na de hervatting strafte de Marktplein voorhoede bekwaam een aantal verdedi- gingsfouten af. De doelpuntenmakers wa ren Hans Kiewiet en Joop te Lindert, die beiden twee maal doelman Keur passeer den. Het enige doelpunt van de IJRB na de rust kwam voor rekening van John Schilling, die in eigen doei scoorde. In de IJRB-voorhoede vielen beide buitenspe lers op: Nico van de Zwet-Slotenmaker en Henny van Leeuwen. De stand in de IJmuidense Strandvoetbalcompetitie is nu: Paviljoen Zuidpier 7 7 0 0 154 14 Marktplein 9 5 3 1 2411 13 Strandplateau 8 5 12 1510 11 Clubhuis Brulboei 8 3 4 1 148 10 Paviljoen Noordzee 9 3 2 4 1720 8 Paviljoen Zeedistel 8 2 3 3 1315 7 IJ.R.B. 9 3 1 5 15—23 7 Kalkzandsteenfabr. 8 2 2 4 916 6 Paviljaen Zeezicht 9 12 6 1314 4 Groentehandelaren 7 1 0 6 620 2 Hedenavond spelen kampioen Zuidpier en Strandplateau tegen elkaar. Op het Zeezichtveld wordt de wedstrijd Brulboei- Groentehandelaren gespeeld. Voor de competitie begint, zullen de voetbalelftallen van de eerste klasser HVB en de tweede klasser VVB elkaar zondag morgen om halfelf op het sportpark Roos- wijk ontmoeten. VVB zal niet met een compleet eerste elftal verschijnen, maar met een combinatie, zodat deze oefening voor beide ploegen van groot nut zal zijn. Kinheim 2 speelt om tien uur uit tegen De Kennemers 3. Zaterdag trekt Kinheim met twee elftal len naar Zandvoortmeeuwen in Zandvoort en de volgende week zullen twee elftallen naar Huizen gaan om daar te voetballen. Om twee uur zaterdagmiddag begint het „Jan van Gemerden"-toernooi voor aspiran ten op Schoonenberg, waaraan een elftal van Kinheim deelneemt. Gespeeld wordt tegen Geel Wit, Renova, Kennemerland en IJmuiden. Het was een grote opluchting voor de bestuursleden van de organiserende voet balvereniging IJmuiden toen gisteravond omstreeks halfzeven het droog was op het Waterloo-sportveldencomplex in Driehuis; daar werden namelijk de eerste wedstrij den gespeeld van het traditionele vetera- nentoernooi. Vele oude gloriën geven acte de présente bij deze wedstrijden, waar voor een minimumleeftijdsgrens van 35 jaar geldt. De elftallen van IJmuiden en Terras vogels traden aan onder leiding van scheidsrechter Martens. Technisch waren de Santpoortenaren sterker, doch hun tegenstanders waren, door hun groter enthousiasme, veelvul- diger in de aanval. Het enige doelpunt voor rust werd gescoord door de Terras- vogelsspeler Timmer. Na de rust maak te De Boer gelijk. Lange tijd zag het er naar uit, dat deze 1-1-stand ook de eind stand zou zijn. Doch Knobbe dacht daar anders over. Enkele minuten voor het einde hielp hi] Terrasvogels aan een 2-1 zege. De veteranen van E.H.S. en De Twee de Jeugd bekampten elkaar in een zeer spannende wedstrijd, waarbij de achter hoedes overheersten. Het enige doelpunt van deze wedstrijd kwam op rekening van K. van Kampen, die op deze wijze De Tweede Jeugd aan een kleine 1-0-zege hielp. In het laatste kwartier van de wed strijd, die door referee Kuiper geleid werd, stond De Tweede Jeugd met de rug te gen de muur. Doch EHS slaagde er niet in om te scoren. Heienavond om precies half zeven spe len op 't Waterloo-terrein de veteranen van VSV en Kinheim. Op het andere veld staat een even aantrekkelijke wedstrijd op het programma: Stormvogels-Waterloo. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Marcus F. E„ z. van E. Schoute en M. M. Beentjes; Caroline G. J., d. van G. J. Lasee en J. de Koning; Irene, d. van J. Hoenderdos en M. Hoekema; Caroline D., d. van W. F. Temper en E. W. van Etten; Gert J., z. van J. J. van de Vijver en A. Th. Huisinga; Wilhelmus G., z. van W. J. Groot en J. M. Kos; Maria J., d. van J. Zonneveld en M. C. Beentjes; Sandor P., z. van L. Szekula en C. H. M. Hoogeland; Maria J., d. van J. Groot en A. G. van Tunen; Christoffel J., z. van G. J. van der Leij en R. W. Dam; Frank. z. van H. W. Duin en M. van der Plas: Eric R.. z. van D. H. Nijhof en A. Smit; Anne- mieke C. M., d. van A. A. Kuijs en C. A. G. J. Huberts; Astrid M. M., d. van J. P. Dobbelaer en M. M. de Ruyter; Gerrit, z. van P. Faas en J. D. Dolné; Sonja, d. van F. Reitsma en W. C. Rumping; Maximiliaan P. C., z. van M. P. Kwantes en C. C. Ligt; Adam J., z. van A. Steen en H. A. Wage naar; Sandra W. M., d. van J. J. A. van Giezen en W. C. M. Rietveld; Annette A. C., d. van B. J. Martens en E. de Ruijter; Ronald, z. van W. Peggeman en K. Heyde- mann; Jeroen P., z. van P J. de Vos en E. V. Piso; Theodorus J., z. van G. L. Hooge- boom en M. J. Braam; Antonia C. M., d. van J. C. Beentjes en M. W- Pirovano: Jan. z. van W. Piersma en P. de Raat; Ronald P., z. van J. Stam en A. G. de Groen; Wil fred, z. van P. C. Lohman en N. van Baal; Maria C., d. van A. E. Savenije en J. W. C. Bouwens: Adrianus W. H„ z. van A. A. van Hooff en E. A van der Plas. ONDERTROUWD: P. A. Kruiver en J. L. Niesten; W. Buis en J. Huisman; G. A. Wil- lemsen en A. C. M. de Ruiter; C. J. B. Bal- tus en H. M. Schouws; N. C. Geluk en J. C. Castricum; J. W. Drubers en A. van der Wal. GETROUWD: H. F. Th. Niggebrugge en I. van Genderen. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P.E.N. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: J. G. Sanders-Boot, d., Pla- netenweg 117, IJmuiden; T. van der Lugt- van Manen, d., Dirk Hargtoghstraat 72, IJmuiden; J. M. Gomes-Post, d., IJsel- stratt 69, IJmuiden; C. P. Admiraal-van Schoor, z., Lindenstraat 25, IJmuiden-Oost; G. van der Kuijl-Boogaard, d., Planeten- weg 200, IJmuiden; J. Schadé-Prins, z., Tuindersstraat 64. IJmuiden-Oost; M. E. Zwart-Silvis, z., Saenredamstraat 25 rd.. Haarlem; A. M. E. van de Pieterman-Kim man. d., Pegasusstraat 4. IJmuiden; E. A. J. Corsten-Berghuijs, d., Schrevelius- straat 52, Haarlem; J. Hoek-van Os, d., Leeuweriklaan 45, IJmuiden-Oost; F. Vos- Stol, z., Kloosterstraat 1, Beverwijk: C. J. M. Rijerse-Bol, z., Wijkerstraatweg 272, Velsen-Noord; A. Balk-Wagner, z., Duven- voordestraat 12, Haarlem; M. H. Durge- Zonneveld, z., Vinkenkrogtlaan 31, Velsen- Noord; E. de Vries-Wittkopp, z., Moer- bergplantsoen 83, IJmuiden; A. Olden burg-Donnelly, z„ Kanaalstraat 202 rd.. IJmuiden; M. M. van Beek-Boersma, d„ Lange Nieuwstraat 280, IJmuiden; S. Wei- demann-van Duyvenbode. z., Pres. Kruger- straat 45, IJmuiden; J. A. C. M. Tervoort- Brouwer, d„ Ranonkelstraat 8, Santpoort: H. van Kampen-de Vries, z., Orionweg 101, IJmuiden. OVERLEDEN: R. Voogd, 5 d., Laan der Nederlanden 329. Beverwijk; E. van der Lugt, 68 j., e. van L. Spaans. Wolfram straat 15, IJmuiden; P. van der Hoff. 72 j., e. van K. van der Pennen, de Lethstraat 12. Velsen-Noord; J. Albrecht. 76 j., e. van J. Bruin, Kruidbergerweg 44, Santpoort. Geen spreekuur. De wethouder van onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, heeft woensdag 21 augustus 1963 geen spreekuur. Met pensioen. Vrijdag 23 augustus gaat de heer M. van Es uit IJmuiden, werkzaam bij Hoogovens, met pensioen. Hij zal dan 35 jaar in dienst geweest zijn bij genoemd bedrijf. SNIp» k

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4