Ongeluk met schelpenzuiger eist nog een slachtoffer AGENDA 3 ASPIRIN© „Majoor - vlieger'- kruidenier drukte zelf rijksdaalders Nasleep van politiek geschil NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PEJLLI EN PINGO en bondig waarom souwen ze GROEN CO v. DUIYENBODEN Ernstig ongeluk op Nederlands schip v. Uitwijzing van Wallace niet onrechtmatig Door elektrische stroom om het leven gekomen Eis: Anderhalf jaar gevangenisstraf Zes gevallen van meineed in Roermond Voor drie weken wethouderschap wedde" van 14.000 verlangd V ij zelf lat-winkelier s willen niet weg Gevaarlijke patiënt even ontsnapt uit inrichting Enkele buien 1 J VAN DUIVENBODEN Fa. B. J. VAN HEMT VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 2 V aluminium jaloezieën Eis tegen nationalisten in Paramaribo Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk UNIEK IN HAARLEM Litsjumeaux Slaapbank Alleenverkoop Meubelshow P. G. bij Hoge Raad: ongestoord genieten c/aar staat BAYER achter HHBhk. Aa-ESe 195x145 PLAIDS 100% WOL Zaalberg 29.75 pn f 43.75 Kerkelijk nieuws we krwóen t>e trein weer te pak ken, als HM ER AAN t>6 ANDERE KANT WEER UIT KÖMT r NEEN, LIEVER OVER DIE TUNNELS ZIJN 8EDRI66ELUK N ZULLEN WE DOOR DONKERE TUNNEL- LOPEN Centrale verwarming Duiker oliebranders s If Nadat gisteren in het Eemskanaal te Garreweer bij Appingedam een ongeluk met een schelpenzuiger was gebeurd, waardoor een vijftienjarige jongen om het leven kwam, is later een zeventienjarige jongen bij een bergingspoging om het le ven gekomen. Zoals wij reeds meldden heeft gister morgen de vijftienjarige P. Kapenga uit Hornenhuizen, die als passagier met de schelpenzuiger Waddenzee van ongeveer 125 brt uit Zoutkamp meevoer, op tragi sche wijze de dood gevonden, toen het vaartuig plotseling kapseisde en zonk. Met een drijvende bok, de Hunze die over Delfzijl naar de plaats des onheils werd gedirigeerd, wist men het achter schip van de .Waddenzee' zover boven wa ter te brengen, dat men de logiesruimte kon bereiken. Met een snijbrander werd daarop een gat in de stalen scheepswand gemaakt, zodat het stoffelijk overschot van de jongen kon worden geborgen. Bij het bergingswerk gebeurde echter 's middags omstreeks één uur een ongeluk dat de zeventienjarige T. Buitenkamp uit Delfzijl het leven kostte en waarbij de he ren A. Stoppels uit Holwierde en H. van der Berg uit Weiwerd zwaar werden ge wond. Het personeel van de drijvende bok was er toen in geslaagd het gezonken schip grotendeels te lichten. Teneinde nog een staaldraad onder het schip te kunnen bren gen, moest men met een lasbrander enkele werkzaamheden verrichten. Hierbij deed zich plotseling een ontplof fing voor, die tot kilometers ver in de omtrek werd gehoord. Een zware rook die uit de Waddenzee opsteeg bewees dat de aan boord zijnde motorbrandstof in brand was geraakt. Toen de rook enigszins was opgetrok ken bleek dat zich een ware ramp had voltrokken. Van de drie in een langszij liggend ijzeren vletje werkzame personen Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108-110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 18657 Vraagt prijsopgaaf waren er twee ernstig gewond in het wa ter terechtgekomen, terwijl een derde een shock bleek te hebben opgelopen. De heer Buitenkamp, die zich tijdens dit bergingswerk op de in de staaldraden han gende Waddenzee bevond, werd door het geweld van de ontploffing weggeslingerd en eerst na urenlang dreggen opgehaald. De twee gewonden werden per ambulan ce naar het academisch ziekenhuis te Gro ningen overgebracht, nadat zij op moedi ge wijze waren gered door de duiker Bak ker en de heer Voorsteen, beiden uit Delf zijl. De brandweren slaagden er in de loop van de middag in de brandende olie te blussen. Het schip is door de ontploffing totaal uiteen gereten. In de loop van de morgen zal men met de bok Hunze een poging doen de resten van het schip bo ven water te brengen en op de vaste wal te deponeren. Aan boord van de „Parkhaven", een 5.400 brt. metend schip van de gebr. Van Uden's scheepvaart- en agentuur maat schappij te Rotterdam, dat op de lijn dienst tussen Rotterdam en Zuid-Amerika vaart, is naar nu pas bekend is ge worden zaterdag een meertros geknapt waardoor drie Nederlandse zeelieden ern stig gewond werden en een Spaanse ma troos lichte verwondingen opliep. Een van de Nederlandse zeelieden moet als gevolg van het ongeluk beide benen missen. Het ongeluk gebeurde in de haven van Maceio, waar het schip werd gelost. De gewonden zijn de 42-jarige kabel gast J. van Hees uit Rotterdam, wiens beide benen onder de knie zijn geampu teerd, de achttienjarige jongen J. Frij- ling uit Leiden, die ernstig letsel aan het rechterbeen kreeg en de ongeveer dertig jarige tweede stuurman A. van den Berg uit Den Haag, die met een gebroken been in een ziekenhuis moest worden opgeno men. De officier van Justitie in Paramaribo heeft in hét proces tegen de heren Uiter- loo en Ravales 5 maanden gevangenis straf geëist waarvan 3 maanden voor waardelijk. De heren Uiterloo en Ravales was het uitgeven van een opruiend com muniqué ten laste gelegd. c BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de zwarte koffer", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking", 14 j.' Zaterdag 23.30 u.: „Misdaad zonder hartstocht", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De dodenlijst van A.M.", 14 Minerva, 14.30 u.: „Rekruut tegen wil en dank", a.l. Vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Spoedcursus „Franse liefde", a.l. Rembrandt, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wat doet pappa toch in Italië", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Dreigend tromgeroffel", 14 j. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstelling, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole, 14.30 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Blue Hawai", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat)Tentoon stellingen van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Telemann en Vivaldi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 1 september. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks,' behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u„ vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 1 september. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaame) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Postdammer. Vleeshal (Grote Markt) Dagelijks (be halve zondag) 14.30 u. en woensdag, don derdag, vrijdag en zaterdag ook 20.15 u.: Voorstellingen Poppentheater Merlijn. Tot en met 24 augustus. Speeltuin „Noordervreugd" (Planeten- laan): Tentoonstelling „Met vallen en op staan". Tot en met 25 augustus. Geopend van 14-17 en 19-22 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 23 AUGUSTUS City, 20 u.: „Mondo cane". IJmuider strand, 19.30 u.: Concert door „De Klavierschippers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot Ï2 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot.17-30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstr. 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Jozefhuis, Velsen-noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 uur. ZATERDAG 24 AUGUSTUS City, 19 en 21.15 u.: „Mondo cane'. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrijdag. Gem. bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.K. bibliotheek, filiaal Velsen-noord 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 uur. VRIJDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Prince of pirates" Luxor Theater, 19.30 uur: „55 dagen in Peking" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 uur: „The lost hours". ZATERDAG 24 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Prince of p:rates" 23.30 uur: „Susanne". Luxor Theater, 19.30 uur: „55 dagen in Peking" (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 uur: „The lost hours". Advertentie met aparte matras (niet zichtbaar) SPAARNE 11 - TELEFOON 13608 (bij de ophaalbrug) De procureur-generaal bij de Hoge Raad is van oordeel dat de voorgenomen uitwijzing van de Amerikaan Carl William Wallace naar de Verenigde Staten niet onrechtmatig is. Hij concludeerde dan ook tot verwerping van het cassatieberoep. De Hoge Raad zal binnenkort arrest wijzen. Zoals bekend is heeft Wallace in Amster dam een gevangenisstraf van twee jaar uitgezeten wegens het voorhanden hebben van heroine en marihuana. In de V.S. is Wallace schuldig bevonden aan handel in verdovende middelen en daar wacht hem een langdurige gevangenisstraf. Daarom verzet hij zich hardnekking tegen uitwij zing naar dat land. De procureur-generaal kon de ernstige critiek, die de raadsman van Wallace mr. Smeets, heeft geoefend op ons vreemde lingenrecht, onderschrijven. Maar dat neemt niet weg dat een uitwijzing niet tegengehouden kan worden. Dat het uitwij zingsbevel zou indruisen tegen het Verdrag van Rome achtte de procureur-generaal een onjuiste stelling. Wallace heeft vol doende mogelijkheden gehad om een an der land aan te wijzen, dat hem zou willen opnemen. Wallace verblijft sinds november 1962 als ongewenste vreemdeling in het Huis van Bewaring in Rotterdam. Advertentie De 58-jarige chef-monteur G. W. Leus huis is gistermiddag in Hengelo door elek trische stroom om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde in een onderstation van de IJssel-centrale. Enkele monteurs verrichtten er werkzaamheden. Door nog onopgehelderde oorzaak is een schake laar overgehaald. Daardoor kwam een ka bel, waarmee Leushuis bezig was, onder stroom te staan. in De officier van Justitie bij de rechtbank Groningen heeft tegen een 38-jarige kruidenier uit Delfzijl, die terechtstond wegens valsemunterij, een jaar en zes maanden gevangenisstraf geëist. De man had op een gewone stencilmachine valse rijksdaalders vervaardigd, 29 in omtoop gebracht en 3313 in voorraad gehad. De verdachte had zich in december een stencilmachine aangeschaft, omdat hij zelf reclamefolders wilde vervaardigen. Hij kwam op het idee om een folder te maken over het onderwerp „Het regent rijksdaalders". Op het ontwerp plakte hij echte rijksdaalders en liet er een stencil van maken bij een stencilbedrijf in Gro ningen. De afdrukken waren zo goed, dat hij begon te experimenten, „zomaar voor de aardigheid," naar hij zei. De grote moeilijkheid was om beide kanten van de rijksdaalders precies op elkaar te krij gen. Dat gelukte tenslotte. Eerst werd één rijksdaalder, bij wijze van proef, in zijn winkel in omloop gebracht, vervolgens nog eens acht en toen twintig. Inmiddels waren echter de falsificaties ontdekt en was de politie in het gehele land waakzaam. In de week na Pasen werd de zaak plotseling opgelost toen twee jongens uit Delfzijl bij het ophalen van oud papier in een kar tonnen doos, die zij bij de kruidenier had den gekregen, snippers van rijksdaalders vonden. Zij gingen ermee naar de politie en het daarop volgend onderzoek in de kruidenierszaak leverde een stencilma chine en 3313 afdrukken var) rijksdaalders Maar ook vond de politie een uniform van een majoor-vlieger, hoewel de krui denier niet in militaire dienst was en zelfs niet kon zijn, omdat hem de bevoegdheid om te dienen was ontzegd. Er werd ook een revolver ontdekt. De uniform en de revolver waren, zo bleek uit bet onderzoek, attributen voor een comedie, die de kruidenier voor zijn vrouw opvoerde om meer te schijnen dan hij was, en daarom schreef hij voor zich zelf een oproep voor de keuring uit. Hij vertelde zijn vrouw, dat hij bij de lucht- Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12839 macht was ingedeeld, kocht zich een uni form met onderscheidingstekens en ging regelmatig op reis „naar de vliegbasis". Hij maakte snel promotie en gaf voor de buren een feestje toen hij „majoor-vlie ger" was geworden! De officier van Justitie wilde geen zware straf vragen voor het ongeoorloofd dragen van de uniform en de revolver. Hij eiste voor deze delicten tweemaal tien gulden en inbeslagname van de uniform en de revolver. De raadsman, mr. J. J. van der Minne, schetste zijn cliënt ais een fantast, die de rijksdaalders niet had ge maakt met het oogmerk ze uit te geven, en die de uniform droeg om meer te schij nen dan hij was. Hij is inmiddels al erg gestraft, zei pleiter, want zijn zaak is verkocht. Op 12 september zal de rechtbank uit spraak doen. Tegen vijf inwoners van Roermond, vier mannen en een vrouw, zijn donderdag voor de Roermondse rechtbank gevange nisstraffen geëist van één jaar tot acht maanden voor het plegen van meineed De betroKKenen Vvaren als getuigen decharge gehoord tijdens de behandeling van de zaak, die op 18 juni in Roermond diende tegen een 52-jarige Roermondse koopman, die tijdens een caféruzie in Roermond de aannemer J. Haegens met een mes in de buik zou hebben gestoken en levensgevaarlijk hebben verwond. De zaak werd in eerste instantie door de Roermondse officier van justitie mr. Meschaert aangehouden omdat hij vijf ge tuigen betichtte van meineed. Ze hadden allen verklaringen afgelegd, die ontlas tend waren voor verdachte. Gisteren gaf één van hen voor de recht bank toe voor 500 te zijn omgekocht door de zoon van de verdachte. Het voorbeeld dat de officier met zijn zware eisen in deze meineedaffaire stel de bleek voor een 22-jarige matroos nog niet afschrikwekend genoeg te zijn. Hij 'werd tijdens de zitting van donderdag eveneens op meineed betrapt en op staan de voet gearresteerd. Tegen de koopman werd wegens poging tot doodslag een gevangenisstraf van drie jaar geëist. De belangstelling voor deze zaak was enorm en de toeschouwers waren zo roe rig dat de president van de rechtbank tij dens de zitting de eivolle publieke tribune liet ontruimen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Harderwijk B. Bijleveld te Bussum en M. W. Nieuwenhuijze te Am sterdam. 9f' Waar beeft de rechter naar te oordelen naar de letter van wet of verordening, of kan hij de geschreven regel opzij zetten voor algemene rechtsbeginselen als rede lijkheid, billijkheid en goede trouw. Deze vraag kwam wepr eens aan d-^ or$$ ^bij de'-behandeling v&h de zaak van twee wethouders van Sittard voor de Centrale Raad van Beroep in Utrecht. De ex-wethouders, dr. C. Servaes en de heer J. Dohmen, zijn op 4 september 1962, tegen de zin van de partij waarvan zij lid waren, de K.V.P., tot wethouders van Sit tard gekozen. Door interne politieke strub belingen waren zij gedwongen korte tijd later ontslag te nemen. Dat ging in op 28 september. Zij zijn dus 24 dagen wethou der geweest. Op grond van een plaatse lijke verordening uit 1957 verlangen zij nu een uitkering van hun wedde over twee jaar, voor het eerste jaar 80 percent en voor het tweede 65 percent, totaal onge veer 14.000,-. De verordening berust op een wet van augustus 1956 die van toepassing is voor uitkeringen en pensioenen aan ministers, statssecretarissen, leden van de Tweede Kamer en van Gedeputeerde Staten. B. en W. van Sittard hebben de ex-wet houders die uitkering geweigerd. Zij zijn van mening dat in dit geval de verorde- 48-49. Nibbeltje liet zich door het zolder raampje zakken en knikte vriendelijk te gen de schilder. - Ik geloof, dat u zich wat treurig voelt, is het niet? vroeg hij. Ja, zei de schilder zuchtend. Het gaat niet goed met mijn werk.Ik kan niets meer bedenken, wat ik zou kunnen schilderen! Dat is vervelend, zei Nibbeltje. Weet u wat.drink eens wat water met dit pilletje erin; misschien gaat het dan be ter! De schilde/ keek verbaasd, maar deed, wat Nibbeltje voorstelde Hit-a- r_- we NIET zo H006, DAT MEN OP DE TREIN KAN PI B C0PINHAGEN ning niet behoeft te worden toegepast, om dat de wethouders te kort in functie zijn geweest en in die korte tijd ook weinig gedaan hebben. De vroegere gemeentesecretaris van TJeerjem,, mr. dr. J. B. Sens, verdedigde hefc standpunt van dte* ex wethouders, r 1 betoogde dat de wet van 1956 en de ver ordening van 1957 zijn bedoeld als een ga rantie voor hen die een bestuursfunctie zullen gaan bekleden. Of zij die functie naar behoren hebben vervuld, doet niets terzake en staat in dit geval ook niet ter beoordeling van B. en W.. maar van de gemeenteraad. De verordening is op dit punt volkomen duidelijk en alle politieke onsmakelijkheden die in Sittard aan deze kwestie worden verbonden, zijn niet rele vant, zei dr. Sens. Zijn tegenpleiter, prof. dr. D. Simons, hield een uitvoerig juridisch betoog, waar in hij zei dat in bepaalde gevallen de rech ter algemene rechtsbeginselen als redelijk heid en billijkheid boven de toepassing van de letter moet stellen. De wethouders zijn feitelijk nauwelijks een week in functie ge weest. De redelijkheid wordt geheel uit het oog verloren wanneer men hen voor deze functiewaarneming een uitkering zou ge ven als in de verordening is bedoeld. De verordening is ten aanzien van hen niet verbindend, meende prof. Simons De Cen trale Raad van Beroep zal op 12 septem ber uitspraak doen. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 De eigenares van de thans bijna geheel gesloopte Vijzelflat in Amsterdam, de n.v. Amstelstein, heeft in een kort geding voor de president van de rechtbank in de hoofd stad de eis gesteld dat de twee winkeliers, die hun winkels in de huidige ruïne heb ben gehandhaafd, deze zo spoedig moge- luij zullen ontruimen. Alle bewoners van het vroegere flatgebouw hebben de scha devergoeding van Amstelstein geaccep teerd en elders woonruimte gevonden. De winkeliers H. de Berk en J. Eweg wei geren echter de puinhopen te verlaten. Zij eisen een schadevergoeding waaraan Am stelstein in geen geval wil voldoen. Zolang er geen regeling getroffen is, zijn zij vast besloten hun winkelbedrijven te handha ven. Namens de eigenaresse van de Vijzel flat betoogde mr. Th. Kingma dat het slo pen nu zover gevorderd is, dat de winkels van de betrokkenen er ook aan zullen moe ten geloven. Het Amsterdamse gemeente bestuur heeft opdracht tot slopen gegeven, maar die opdracht kan niet worden uitge voerd zolang de twee winkeliers weigeren weg te gaan. Zij brengen de veiligheid in gevaar, belemmeren de sloop en hebben geen enkel belang bij hun starre houding, aldus mr. Kingma. De raadsman van de winkeliers, mr. Th. van der Woude, gaf toe, dat inderdaad de winkeliers menen bij hun eis tot schade vergoeding sterker te staan als zij blijven. Of zij daartoe gerechtigd zijn, zal de president van de rechtbank op 29 augus tus bepalen. Hazardspel. De officier van Justitie bij de rechtbank in Amsterdam heeft tegen een 46-iarige koopman wegens het ge legenheid geven tot roulettespel als bedrijf, een gevangenisstraf van drie maanden en tegen een 6L-jarige vrouw wegens mede plichtigheid één maand geëist. De koop man zei dat in zijn huis aan de Ziesenis- kade in Amsterdam sinds 1 mei van dit jaar werd gespeeld. Maar hij beschouwde deze speelavonden als een „onderonsje" voor zijn kennissenkring. Hoogleraar. Mr. C. Kroon is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de facul teit der rechtsgeleerdheid aan de rijks universiteit in Utrecht voor het geven van onderwijs in het recht van de intellectuele eigendom. Mr. Kroon is advocaat en pro cureur in Leiden en Den Haag geweest. In 1959 werd hij raadsheer-plaatsvervan ger in het gerechtshof in Den Haag. Aangestoken. Drie weken geleden brandde in Borne (O.) een houten gemeen- tewoning af, waarin een gezin was onder gebracht dat uit een clandestien betrokken huisje was gezet. De bewoner is thans aan gehouden, verdacht van brandstichting. Daags voor de brand had hij zijn inboedel elders ondergebracht. De politie vermoedt dat de man uit balorigheid heeft gehan deld, omdat zijn vrouw er met een woon wagenbewoner vandoor was gegaan. Concessie verleend. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft aan Schrei- ner Aero-Contractors thans de con cessie verleend voor het uitvoeren van de regelmatige luchtlijn RotterdamSchip holEeldeHamburg. De dienst zal op 2 september worden geopend. Voorlopig voorziet de dienstregeling in vier vluchten per week, waarvan twee met keerpunt Groningen en twee met keerpunt Hamburg. Ongeveer vier uur is gisteravond een 24-jarige inwoner van Kampen, die zon dagnacht zijn 54-jarige oom met de helft van een schaar om het leven zou hebben gebracht, op vrije voeten geweest. Omstreeks zeven uur ontsnapte hij uit de psychiatrische inrichting „Veldwijk" te Ermelo, waar hij was gedetineerd. Om vijf voor elf had men de man weer ge vat. Hij werd in Harderwijk aangetroffen op de nieuwe .verkeersweg, die naar Kam pen loopt. De man stond te liften. Men vermoedt dat hij van plan was naar Kampen te gaan om de begrafenis bij te wonen van zijn slachtoffers, die vandaag geschiedt. In de tussentijd is er naarstig naar de man gezocht. Hij wordt als gevaarlijk be schouwd en met speurhonden werden dan ook de bossen in de omgeving van Er melo afgespeurd. In Kampen had de po litie op de IJsselbrug en op alle toe gangswegen naar de stad dubbele posten geplaatst. De man was reeds tweemaal in eén psychiatrische inrichting verpleegd. J00000W0G0000UO0OO00ÜÜ00O0OO 1O00000OO0000O0OOOO0O0OO0OOO Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die ten noordwesten van Ierland sterk vertraagd werd, begint zich langzaam in de richting van Schotland te verplaatsen. Daardoor breidt het vrij krachtige windveld aan zijn zuidflank zich de komende 30 uur over de Noordzee uit. In de aangevoerde lucht, die iets onsta bieler wordt, kunnen enkele buien wor den verwacht. Midden op de oceaan ten noorden van de Azoren beweegt een oceaanfront naar het oosten. Dit front kan ons land morgenavond bereiken. In de temperatuur komt weinig verandering. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c Den Helder Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon motregen, zwaar bew. zwaar bew. regen motregen motregen geheel bew zwaar bew. wzw zzw zw zzw zzw zzw zzw wzw 18 15 17 18 16 18 15 15 regen no 18 zwaar bew. windst. 20 geheel bew. windst. 17 licht bew. nno 16 mist windst. 17 22 17 16 13 19 26 geheel bew. wzw zwaar bew. zzw geheel bew. zw regen motregen geheel oew onbewolkt onbewolkt licht bew. geheel bew zzw regen zzw nw zzw windst. 23 n 23 windst. 17 17 18 zzw regen ozo 18 zwaar bew. windst. 20 half bew. windst. 23 half bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wzw 19 windst. 21 w 22 nnw windst. 28 ono windst. 33 windst. 28 nnw 32 4 1 0,2 1 0,3 0,6 1 7 3 0 0 0,1 2 0 0,6 9 9 4 0 0 0 0,2 4 2 3 0,3 0 0 0 0 0 0 0 0 Zaterdag 24 augustus Zon op 5.37 uur, onder 19.48 uur. Maan op 11.02 uur, onder 22.03 uur. Maanstanden 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in fJmuiden Vrijdag 23 augustus Hoog water 6.09 en 18.31 uur. Laag water 1.59 en 14.09 uur. Zaterdag 24 augustus Hoog water 6.42 en 19.02 uur. Laag water 2.31 en 14.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2