Kritiek in raad van Beverwijk op werkwijze commissie-Prinsen Commissie zit te veel op stoel van Ged. Staten" WINDSOR BANKSTEL (H)OORAPPARATEN bij C0R OLY Bromfietsrijders COR OLY interessant Woninginrichting VERSPUY Aide BOER f 769.- SLIJTERIJ SWIER VELO ONTWIKKELING NOORDZEEKANAAL Arbeidsbureau IJmond aan Prins Bernhardlaan Havenberichten FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 5 Z ijk anaal A Ideeënbus Liefhebbers genoeg DEM-bestuur gelaakt EXTRA KOOPJES RAP - 2 versn. 575.- RAP-3 versn. RAP ROCKY van 795.- NU 675.— Van verlies op winst Mes op de keel A U DIU M PHILIPS SIEMENS Komende zaterdag karting op 't circuit van Uitgeest SOMSTANT Medische verzorging tijdens het weekeinde WASMACHINES LOENDERSLOOT 99 Bij de behandeling van het voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet van 631.500 voor het verder uitdiepen van het Zij kanaal het Zijkanaal A en De Pijp tot 5,5 meter informeerde de heer De Weijer (KVP) of de Zwaaikom eveneens op deze diepte zal worden gebracht, een vraag die door wethouder Gerritse bevestigend werd be antwoord. De heer K o g e r (Prot.Chr.) vroeg waarom het bouwrijp maken van de ter- D. Koger ProtChr.) reinen langs deze vaarwegen zo lang heeft geduurd. Wethouder Gerritse antwoordde dat bij een snellere voltooiing van dit werk het renteverlies groter zou zijn geweest. Ondanks de overschrijding van de aanvan kelijke kostenbegroting had de wethouder goede hoop dat deze hogere kosten bij handhaving van de huidige grondprijzen door de exploitatie van de bouwterreinen gedekt zullen worden. Voor kennisgeving aannemen. Zo luidde het voorstel van B. en W. van Bever wijk aan de gemeenteraad ten aanzien van een ingekomen brief van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland vergezeld van een memorandum van de Com missie Toekomstige Ontwikkeling Amsterdam. Deze manier van afdoening pakte in de raadsvergaderng van donderdagavond echter geheel anders uit. Vooral de heer Luijpen (K.V.P.) zag in bedoeld memorandum van G.S. aanleiding zeer uitvoerig en kritisch in te gaan op de taak en het werk van de zogenoemde Com missie-Prinsen en de door haar gegeven adviezen en genomen beslissingen aan gaande de toekomstige ontwikkeling langs het Noordzeekanaal. Het lange betoog van de heer Luijpen kwam in het kort hierop neer, dat hij de mening was toe gedaan dat de Commissie-Prinsen, inplaats van uitsluitend als gesprekcentrum te fungeren, teveel op de stoel van het provinciaal bestuur is gaan zitten. De voorzitter, burgemeester Bruinsma kon wel met deze opvatting meegaan. Hij noemde het de grootste winst van Beverwijk in de laatste tijd dat de proble matiek van het haven- en industriegebied langs het Noordzeekanaal eindelijk bij de daartoe meest geëigende instantie, d.i. Gedeputeerde Staten, terecht is gekomen. Beverwijk zal, zo zei de heer Bruinsma, zeker betrokken worden bij het overleg aangaande deze vérstrekkende plannen, aangezien ook Beverwijk er groot belang bij heeft welke plaats zijn haven en industrie in het te ontwerpen streekplan zullen innemen. B. en W. zullen de raad voortdurend op de hoogte houden van de stand van zaken, zowel bij het overleg met de gemeente Amster dam als met Gedeputeerde Staten. MOOI MAAR DUUR, was het oordeel van verscheidene raadsleden over het door B. en W. voorgelegde bouwplan van 94 eengezinshuizen en 45 garages in het uit breidingsplan Zwaansmeer. De heren Luijpen (KVP), K o g er (Prot.Chr.) en i rBijl (Prot.Chr. Comb.) complimenteerden het college met dit plan al hadden ze bedenkingen tegen de huurprijs van rond 24 per week van deze woningwetwoningen. Deze huur zal volgens hen moeilijk betaalbaar zijn voor gezinnen waarvoor deze woningen bestemd zijn, namelijk de minder draagkrachti- gen. De heer Joustra (P.v.d.A.) infor meerde naar de mogelijkheid van aanleg van aardgasleidingen in deze woningen. Ir. Bijl betreurde het dat B. en W. afge stapt waren van hun plan om de wonin gen te voorzien van centrale verwarming. (Een dergelijke voorziening zou de huur prijs met 12 per week hebben verhoogd hetgeen B. en W„ financieel te bezwaar lijk achtten). In vergelijking met andere Europese landen waar gemiddeld 40 per cent van de woningen centraal wordt ver warmd, blijft ons land, zo zei spreker, met gemiddeld 8 percent daarbij ver achter. De heer Menist (P.v.d.A.) vroeg zich af welke arbeiders deze hoge huur kunnerj betalen. Hoewel deze huizen voor hen be doeld zijn zullen ze er niet kunnen wonen. Ook vreesde hij dat deze vijfkamerwo- ningen op de duur gedeeltelijk leeg zullen blijven omdat de gezinnen kleiner worden. De heer Koger meende eveneens dat deze woningen niet zouden toekomen aan gezinnen voor wie ze bedoeld zijn. Hij en de heer Menist bepleitten een ge meentelijke regeling waardoor huurders van woningen, waarin zij gezien hun inko men niet thuis horen, naar woninge met een hogere huur zullen moeten verhuizen. Wethouder V e s s i e s antwoordde op de vraag van de heer Joustra dat even tuele aardgasleidingen zonder veel moeite en kosten aangebracht kunnen worden. Wethouder K a e b i s c h erkende dat ook hij een huur van f 24 voor een woning wetwoning bijzonder hoog vond. Toch ge loofde hij dat deze ruime eengezinshuizen deze hoge prijs waard zijn en dat er dan ook liefhebbers genoeg voor zullen zijn. Een opschuifsysteem als voorgestaan door de heren Koger en Menist achtte de wet houder in de praktijk moeilijk door te voe ren, maar hij zegde toe een dergelijke re geling te zullen bezien. De voorzitter merkte nog op dat de 94 eengezinshuizen in Zwaansmeer gro tendeels bestemd zijn voor personeelsle den van Hoogovens met grote gezinnen. Zonder hoofdelijke stemming keurde de raad het bouwplan hierna goed, alsmede de kredietaanvragen tot'totaal 2.734.411, waarin begrepen de grondkosten. D.e bouw van woningen en garages werd opgedra gen aan Smit's Bouwbedrijf n.v. voor 1 2.102.306. Het voorstel om een krediet van 23.800 te verlenen voor de bouw van een nieuw kleedgebouw voor de r.k. voetbalvereni ging D.E.M. en andere voorzieningen op dit sportterrein gaf i rBijl aanleiding op te merken dat hij de brief van het be stuur van D.E.M. over deze vernieuwin gen met gemengde gevoelens had gelezen. Spr. had daaruit de indruk gekregen dat er bij het bestuur en de leden van deze vereniging weinig bereidheid is zelf ook iets aan de verbetering van de accommo datie te doen. Deze „wel de lusten maar niet de lasten mentaliteit" kon de heer Bijl niet bewonderen. Wethouder K a e b i s c h gaf toe dat de inhoud van bedoelde brief weinig geluk kig was geformuleerd. Aan de andere kant had het bestuur van D.E.M. wel een beetje gelijk zich gepikeerd te voelen gezien de slechte toestand waarin het kleedgebouw al geruime tijd verkeert. De wethouder geloofde overigens dat het bij D.E.M. aan de nodige zelfwerkzaamheid bij het op knappen van de accommodatie niet zal ontbreken. Th. M. M. Luijpen (K.V.P.) verhuren óf geen belastingkantoor in Be verwijk. De heer De Weijer deed de sugges tie aan de hand het braakliggend terrein aan de Zeestraat naast de melkinrichting aan de Rijksgebouwendienst te verhuren. De voorzitter was het er niet mee eens dat het tijdelijk onderdak van het G.A.B. IJmond het aanzien van de villa wijk geweld zou aandoen. Het wordt inte gendeel een modern, riant gebouw dat in deze omgeving allerminst zal misstaan. Het door de heer De Weijer bedoelde ter rein aan de Zeeweg is voor het G.A.B.-ge- bouw te smal en te ondiep. Burgemeester Bruinsma wees op het grote belang van de vestiging van het arbeidsbureau in Be verwijk. B. en W. zijn bereid na afloop van de huurperiode van vijf jaar met een voorstel te komen ter beslissing of de ver huur van de grond al of niet verlengd moet worden. De heren Klomp, De Ruiter en Koger bleven echter bij hun bezwaren. Met hun stemmen tegen werd het voorstel van B. en W. aanvaard. De overige voorstellen van B. en W. leverden geen of weinig stof tot discussie op en verkregen vlot de goedkeuring der raadsleden. Advertentie van 775.— voor 675.- Volledige garantie Financiering - inruil Breestraat 108 - Beverwijk Reeds een week dood. In een huis aan de Breedstraat in Den Haag is het stoffelijk overschot aangetroffen van de 64-jarige heer J. L. Rensen. De alleen wonende man moet ongeveer een week ge leden zijn overleden. Buren die hem al enige tijd niet gezien hadden, waarschuw den tenslotte de politie. Advertentie voor liefhebbers van het klassieke interieur 3-zits bank 2 fauteuils in een schitterende solide uitvoering, zwaar massief eiken. Bekleding met prima wollen moquette, kleur naar keuze. Tevens diverse andere bankstellen naar ieders smaak en tegen betaalbare prijzen, vindt u bij PLEIN 1945 no. 2 IJMUIDEN TEL. 8089 IJmuiden (City) Reeds enige tijd geleden werd in deze kolommen uitvoerig aandacht be steed aan de Italiaanse film „Mondo cane" waarbij de maker van de film, Gualtiero Jacopetti de showman van het abnormale werd genoemd, omdat zijn groots opgezet te documentaire in kleuren een aaneen schakeling is geworden van vreemde ge bruiken en exotische levensgewoontes, die Jacopetti's cameraploeg op een wereldreis bijeen filmde. Dit leverde dikwijls interes sante en bizarre tafereeltjes op, maar de bedoeling van de filmer om te schokken en te epateren domineert, zodat Jacopetti Advertentie rs iis" 20' 3'PQ ob rtrt 00!! 'of i»c? Het Reglement-Ideeënbus voor gemeen- tepersoneel zoals B. en W. dat hebben vastgesteld was volgens enkele raadsleden niet helemaal „waterdicht." De heer Luijpen wees op de moge lijkheid dat leden van sub-ideeënbuscom missies zelf voor een goed idee beloond zouden kunnen worden. De heer Koger vond de in het vooruitzicht gestelde pre mies te laag. Wethouder H e r m e s zei dat het hier een experiment betrof en dat afgewacht moet v/orden hoe een en ander zich zal ontwikkelen. Als een sub-commissielid een idee wil insturen zal hij als zodanig moe ten bedanken. De wethouder achtte het verstandiger met lage premies te begin nen dan met hoge. Men kan de premies later altijd nog verhogen. Hij zegde toe het reglement waar nodig te verduidelij ken, waarna de raad de eerste duizend gulden voor de ideeënpot beschikbaar stel de. Bij de voorstellen tot begrotingswijzigin gen (een nadelig saldo van 310.000 werd omgezet in een voordelig saldo van 86.000) vroeg dr. De Ruiter (Prot. Chr.) naar de oorzaken van deze opmer kelijke ommezwaai. Hij kon nu van de be groting geen hoogte meer krijgen. Wethouder Gerritse noemde een aantal „meevallers" op die hem in april van dit jaar nog niet bekend waren. Onder meer was de uitkering uit het gemeente fonds ruim drie ton gunstiger uitgevallen. Hij beloofde in de eerstvolgende raadsver gadering een beter inzicht in de begroting 1963 te zullen verschaffen. Het voorstel van B. en W. een stuk grond aan de Prins Bernhardlaan te verhuren ten behoeve van een tijdelijk gebouw voor het Gewestelijk Arbeidsbureau IJmond stuitte op de bezwaren van de heren Koger, De Ruiter en Klomp (VVD) Zij waren van mening dat dit se mipermanent gebouw in ernstige mate de villawijk ter plaatse zou ontsieren. De heer Koger ging zelfs zover met te bewe ren dat de Rijksgebouwendienst de ge meente Beverwijk „het mes op de keel" heeft gezet en voor de keus heeft gesteld óf de grond aan de Prins Bernhardlaan te ALLEENVERKOOP IN IJMUIDEN: tofüstc t*v nib i na 9b 1»t* - sllsoiisd IN IJMUIDEN GEVESTIGD KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Advertentie SPAREN maakt dromen tot werkelijkheid Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Op het circuit in Uitgeest wordt zaterdag 24 augustus nationale kartraces gehouden. De wedstrijden dragen een beslissend karakter, omdat deze als laatste gelden in de selectie-serie voor de nationale kam pioenschappen. Advertentie verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF 6321 Buiten levensgevaar. De soldaat J. L. van Eden, die verleden week in Suriname zeer ernstig werd gewond door het voor tijdig ontploffen van een handgranaat, is thans buiten levensgevaar. Advertentie HONDA bromfiets de viertakt brommer BREESTRAAT 108 BEVERWIJK TELEF. 4627 i-vV .it Juten-- V'- Aiy. G.'" tb' Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen dooi de gehele gemeente IJMUIDEN Artsen: J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. 4954; F. van Venetiën, Kennemer- laan 214, tel. 7035. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Wijkverpleging: zuster C. Nap, Rem- brandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195: voor IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJmuiden, tel. 02550-8915: voor IJmuiden en IJmui den-oost; zuster G. Kolkman, Brederode- straat 2, Haarlem, tel. 02500-62044: voor IJmuiden-oost en Driehuis; zuster A. Bakker, Duinweg 52, Santpoort: voor Santpoort-noord en Santpoort-zuid; zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-noord, tel. 02510-3936, voor Vel- sen-noord en Velsen-zuid. Verloskundigen: Mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Sassen, Rijnstraat 93; mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telefoon 5259. Tandartsendienst Velsen, Beverwijk en Heemskerk: H. J. Bonhof, v. d. Vondel laan 34, Driehuis, telefoon 7400. SANTPOORT Arts: D. Mansholt, Vinkenbaan no. 23, Santpoort-station, tel. 02550-8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, telefoon 02550-8249. BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, telefoon 5300; zondag van 9 tot 24 uur: J. A. Hommes, Plantage no. 154, Beverwijk, telefoon 6050. Tandarts: Velsen, Beverwijk en Heems kerk: H. J. Bonhof, Van den Vondellaan no. 34, Driehuis, telefoon 02550-7400. Kraamverzorging: zuster T. Dijk, Ver lengde Voorstraat 6, Wijk aan Zee, telef. no. 02517-343. Wijkkverpleging: zuster N. Stolberg, Geelvinckstraat 27b, telef. 02510-3936. soms tot trucage en enscènering werd ver leid. Hierdoor moesten wij de geloofwaar digheid van zijn zogenaamde authentieke beelden wel eens in twijfel trekken. Van daar dat „Mondo cane" een heterogeen samenraapsel van wonderlijke, terugsto- tende en soms barbaarse gebeurtenissen uit ver uiteenliggende plaatsen op onze aardbol is geworden, welke film er vol gens de titel op moet wijzen, dat wij toch maar in een hondse wereld leven. In zeke re zin terecht, als men bedenkt dat „Mon do cane" cnder meer opnamen bevat van mannenjachten in New York en Kiriwina; de revolutie der natuurwetten op de atol Bikini, ten gevolge van radio-activiteit na de diverse atoomontploffingen; het gruwe lijk ritueel met varkens door inboorlingen van Borneo; zelfkastijding van inwoners van een dorpje in Calabrië op Goede Vrij dag; de hartverscheurende taferelen die zich afspelen in het „Huis van de Dood in Singapore, waarheen de ongeneeslijk zieken en bejaarden worden gebracht; de ontnuchteringsinstituten voor dronken Ja panners in Tokio en de resultaten van een verborgen camera op de even vermaarde als beruchte Hamburgse Reeperbahn. Evenals in andere plaatsen, zal deze film waarschijnlijk ook in IJmuiden een grote belangstelling trekken, vandaar dat „Mon do cane" van vrijdag tot en met woens dag in het programma van City is opge nomen. ZONDAGMIDDAG draait voor de onge twijfeld nog vele bewonderaars van Elvi? Presley zijn film „Blue HawaiF', een vro lijke en romantische komedie, waarin El- vis als gids riéar dit exotisch paradijs fun geert, om onderwijl een dozijn Hawaiian liedjes, balladen en pittige songs ten beste te geven. Ten slotte herinnert donderdag avond „De levensroman van Joseph Schmidt" nog eens aan de carrière van deze destijds beroemde Duits-Roemeense zanger, die in 1942 in Zwitserland over leed. „Ein Lied geht um die Welt" is de titel van de nog steeds gezongen melodie, waarmee de toen 29-jarige zanger zijn eer ste succes mocht boeken en zo heette ook zijn eerste film, die in 1933 in Berlijn werd vervaardigd. De biografische film die hier donderdag wordt vertoond, met Hans Reiser in de titelrol, is als een posthume hulde aan deze zanger bedoeld. Beverwijk (L u x o r) Ook de film „55 dagen in Pe king" werd in dit blad reeds uitvoerig be sproken als Samuel Bronston's nieuwste mammoetproduktie. Het noemen van de producer heeft in dit verband stellig wel enige zin, omdat films van een dergelijk kaliber meer worden bepaald door het or ganisatorisch talent van de onderneming, dan door de regisseur. Deze heet tussen haakjes Nicholas Ray, die jaren geleden al sterk de aandacht trok met films van een zekere sociale tendens, zoals „Knock on any door" en „Rebel without a cause" en naar aanleiding van dit, van durf en originaliteit getuigende debuut, werd met grote verwachtingen naar zijn verdere car rière uitgekeken. Maar via het sterk aan gezette Eskimo-drama „The savage inno cents" stapte Ray over naar het groots gemonteerde historische kijkspel „King of Kings", waarmee zijn samenwerking met Bronston begon en hij zich als de opvolger van Cecil B. de Mille kon gaan beschou wen. Zijn „55 dagen in Peking" vertoont dan ook minder een persoonlijke stijl dan wel het talent van een „showman", die het doek vult met actie en sensationele gebeurtenissen en die, als hij menselijke gevoelens in het spel wil betrekken geneigd is die gevoelens tot sentimentele afme tingen te vergroten. Waardoor ze, naar hun formaat, komen te passen in een omgeving van superlatieven. ZOALS MEN zich zal herinneren brengt deze film de spannende weken van de Boxeropstand in beeld, toen de buitenland se ambassades in Peking werden bedreigd door een bloedige nationalistische beweging welke in juni en juli van het jaar 1900 dreigend de kop heeft opgestoken. In deze boeiende reconstructie van een historische gebeurtenis, die door allerlei nevenmotie ven wordt opgesierd, speelt Charles Hes ton de Amerikaanse majoor Matt Lewis, die menig staaltje van heldenmoed laat zien. Daarnaast is Ava Gardner de Rus sische barones Natalie Ivanof, die een roe rig verleden achter zich heeft en vertolkt David Niven de onverzettelijke Engelse ge zant Sir Arthur Robertson, die een der lei ders wordt van het verzet tegen de Chi nezen. Deze uitermate boeiende film heeft in talrijke Nederlandse theaters weken lang gedraaid en omdat de directie van het Luxor theater ook in Beverwijk met een grote belangstelling voor „55 dagen in Peking" rekening houdt, is deze film voor de gehele week, de matinees inbegrepen, voor het Beverwijkse bioscooppubliek vast gelegd. (K e n n e m e r t h e a te r). „De strijd tegen de ontucht" luidt de ondertitel van „West-end jungle" een door Arnold Miller gemaakte film over de prostitutie in Lon den. Van de straat-prostitutie tot het be roep van animeer-meisjes, van de massa ge-instituten tot de call-girls en fotomodel len: kortom, alle aspecten van dit oudste beroep worden in deze cultureel gekeurde film behandeld. Als altijd blijft het de vraag of zucht naar sensatie dan wel de bedoeling tot eerlijke voorlichting de drijf veer tot het maken van de film is geweest. Bij het lezen van reclamezinnen als „De straten in Londen zijn schoongeveegd, maar het vuil blijft liggen", „Zij doen hun zaken met tekens en wenkende gebaren" en „De naakte waarheid over betaalde sex", is men echter geneigd niet aan al te onbaatzuchtige motieven te gaan den ken. Van zondag tot en met woensdag. VRIJDAG EN ZATERDAG „De prins der piraten" met John Derek en Barbara Rush, waarin het allemaal gaat om een super-boekanier, die te land en ter zee neemt wat hij wenst. Men begrijpt dan wel dat het uitdraait op een romantisch epos van een onversaagde jongeman, die geen gevaar uit de weg gaat en geen on derneming schuwt als er voor hem eer aan is te behalen. Dat hem aan de gunst van een aantrekkelijke schone heel wat is gelegen, behoort tot zijn kenmerkende ka raktertrekken, die er mede voor zorgen dat de film geen gebrek aan actie en vaart vertoont. Dit programma wordt dan voor deze week weer rond gemaakt met de Zweedse film „Suzanne" voor de vertoning van de voorstelling op zaterdagnacht en de goede oude bekenden Stan Laurel en Oliver Hardy in „Het leven is geen lolle tje" voor zondagmiddag. (W. B.-t heater) In „Het uur zonder alibi" (vrijdag en zaterdag) speelt Mark Stevens de rol van een oud-oorlogsvlieger, die toevallig in allerlei onverkwikkelijke zaken wcrdt betrokken. Gezocht door Scot land Yard, opgejaagd door de onderwereld, verlaten door zijn vrienden, maar.ge holpen door één vrouw gelukt het hem ten slotte alle moeilijkheden op te lossen. Zon dagmiddag „Aléddin in Bagdad", een van de vele sprookjesfilms, waarvoor de mo tieven aan de verhalen van „Duizend en één nacht" werden ontleend; zondagavond en maandag gevolgd door een fors liefdes verhaal met veel avontuur „Door de poor ten van de hel". Advertentie UIT en toch THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 Telefoon 5138 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Vlie- stroom van Londen; Argos, Antwerpen; Wiking, Köping, hout voor Zaandam; Borderkeep, Duin kerken; Bosworth, Londen, voor IJmuiden; Turcheim, Rotterdam; Sofia, Riga; Kaap Falga, Rundvik; Isarstein, Antwerpen; Actuality, Brigh- tionferry; Gea M., Rotterdam, voor IJmuiden; Rijnstroom, Hull; Anneliese, Narvik; Adelheid Sibum, Hamina; Wonosari, Rotterdam; Amassu, Londen; Waverstroom, Par; Wexford, Boston, naar Zaandam; Deutschland, Orno; Spring Hea ther, Grimsby: Andiscol, Londen; Tuko, Rotter dam: IJselborg, Sornaes; Dagali, Bordeaux; Krautsand, Brunsbüttelkoog; Kolomna, Rotter dam, voor IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Gazelle van IJmuiden; Atlas, Rotterdam; Heriot, Leith; Daphnis, Antwerpen; Freiheit, Borkum, voor IJmuiden; Marwick Head, Londen: Mercurius H., Dagenham Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Amstel- stroom naar Plymouth; Jonan, Vlaardingen; Gro- nitas, Rotterdam; Europa, Terneuzen, van Vel sen; Sappho, Rouen, coils van IJmuiden; Netta, Southampton, maispoeder van Zaandam; Ernst Schroder, Rotterdam; Barlby, Baie Comeau; USA, Valkenberg; Sieben Buergen, Manchester; Welle, Lübeck; Margareta, Antwerpen; Abel Tas man, Skutskaer, zout v. IJmuid. Riet, Abö: Prins der Nederlanden, Cowes Roads; Aegir, Roches ter, stijfsel van Koog a. d. Zaan; Calchas. Tri poli, explosieven van IJmuiden; Antilope, Ex- mouth, kunstmest van IJmuiden; Nieuwe Water weg, Rotterdam; Bomma. Delfzijl; Toften, Gent; Basel, Rotterdam; Martha Ahrens, Rotterdam; Mogan Wedlin, Malmö, van Velsen: Swift, Har- lingen; Draco, Rotterdam; Midas, Rotterdam: Fernstar, Napels; Alcor, Bremen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: London Vic tory naar Zeebrugge; Vogtland, Bremen; Fritz Thyssen, Narvik; Border Keep, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Miele. AEG. Edy. Siwa Velo. DRU, Erres. Electrolux. Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 Vo service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5