Brandweer van Delfzijl bluste brand op „Algenib' Blonde Greet je voor veertien dagen Jordaankoningin AGENDA Kort en bondig Twaalf mensen omgekomen bij verkeersongelukken NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PELLI EN PINGO Gevaar voor explosie van gasflessen kon bijtijds worden voorkomen Ir. Doyer kon zijn aardstralenkastje nauwelijks kwijt Zandvoortse politie snapt melkdieven Massale kettingbotsing op rijksweg bij Woerden Tankauto was de sloper voor... J. W. van de Ven overleden Nog stormachtig MAANDAG 26 AUGUSTUS 1963 Leerstoel Russisch in Tilburg Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Dertig auto's beschadigd Beverwijk helpt Zeist ZA<ó JE DAT DE TREIN KOMT WEER T6RU6 - CAN (ENDEN m NAAR HUIS I WEES MAAR N16T 6AN6, KINDEREN,) DIT K6ËR HALEN WE HET 1 DE ZAAK HEBBEN SPRON6 HOOR RATEDEN Aaneengegroeide poezen- vierling gescheiden Kort nieuws 00Ü0G00OOGO0OGOOOOOO0OOOOO0O 30000O0000O0000OO00O0O00OOOO r e *r Met een brandend middenschip is het 8.000 ton metende motorschip „Algenib" van Van Nievelt en Goudriaan uit Rot terdam zondagmiddag om vijf uur de haven Delfzijl binnengesleept. De be manningshutten aan stuurboordzijde en een opslagruimte waren toen reeds uit gebrand. Met veel materieel tastte de Delfzijlse brandweer het vuur aan. Om kwart over negen zondagavond was zij de brand meester. De brand op het schip was zondagmor gen om kwart over elf door onbekende oorzaak uitgebroken, toen het schip ter hoogte van boei ET 14 ten noorden van Ameland voer. Daar er gevaar voor ex plosie van een voorraad gasflessen bestond en het vuur zich snel uitbreidde, werd via Scheveningen Radio hulp van de vaste wal ingeroepen. Kapitein Jansen besloot zijn reis naar Bremen te onderbreken en de haven van Delfzijl binnen te lopen. Vanuit Delfzijl stoomden twee met blusinstallaties uitge ruste sleepboten van de firma Wagenborg uit. Zij brachten brandslangen over op de „Algenib", die op volle kracht de Eems op stoomde. De vuurhaard, ergens boven de machi nekamer, was bijna niet te bereiken. Met zeildoek werden de luchtkokers naar het middenschip afgesloten om de toevoer van lucht naar het vuur te verminderen. Toen het schip in Delfzijl afmeerde, wer den de kaden afgezet met het oog op het explosiegevaar. De brandweer begon met de ruimte, waar de gasflessen stonden, on der water te zetten. Zij had daarna nog urenlang werk met het blussen van de brand, die vrij grote schade heeft aange richt. De „Algenib" was zaterdagmiddag vier uur vertrokken uit Antwerpen met de gasflessen en een lading ijzer en stukgoed voor Bremen. Vermoedelijk is één van de flessen geëxplodeerd, waardoor de brand ontstond. Ir. C. Doyer uit Bussum heeft zijn aard' stralenkastje, dat was vervaardigd door de heer J. Bron te Ede, zaterdag tever geefs trachten te verkopen in een hotel te Hilversum. Er kwamen geen kopers op dagen. De heer Doyer wilde vijfhonderd gulden, de helft van de oorspronkelijke prijs, voor het kastje hebben. De heer Doyer wilde daarna het kastje dan maar in „de doofpot" doen en wel in die van Max Tailleur in Amsterdam. Maar die doofpot bleek gesloten. Vervolgens ging de heer Doyer naar Zandvoort, naar het 1-april-comité, omdat hij zich beslist van het kastje wilde ont doen. De heer Edo van Tetterode van het comité accepteerde het in dank. Voordat hij het befaamde aardstralenkastje door geeft aan Max Tailleur, zal hij het expo seren op een tentoonstelling van materiaal voor „practical jokes". Met ingang van het nieuwe studiejaar zal aan de katholieke economische hoge school in Tilburg ook les in Russisch wor den gegeven. Het curatorium heeft tot do cent in het Russisch benoemd de heer B. G. Karpiak. Hij werd in 1915 te Lem- berg geboren. Hij studeerde aan de uni versiteit aldaar en vervolgens aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1953 slaagde voor het doctoraal examen in de Slavische taal- en letterkunde. De heer Karpiak doceert ook Russisch aan de Technische Hogeschool te Delft. (Van onze redacteur in Amsterdam) Greetje Pronk, een 17-jarige hoogblonde mulo-leerlinge, zwaait sinds zaterdag avond de scepter in de Amsterdamse Jor- daan. Zij is uitgeroepen tot koningin van deze buurt die de komende veertien dagen het 350-jarig bestaan viert. De Jordaanfestiviteiten waren vrijdag avond reeds officieel geopend, maar bij de genodigden en nieuwsgierigen, die toen de Westerkerk vulden om te luisteren naar een concert van het Gelders Orkest en en kele toespraken, waren de Jordaners sterk in de minderheid. Voor hen begon het ech te feest pas dit weekeinde met de kermis op de Palmgracht en de koninginneverkie- zing op de Lindengracht. Vooral het laatste evenement trok zaterdagavond enorme be langstelling. In de afgelopen weken hadden de buurtbewoners het comité reeds namen van vrouwen en meisjes opgegeven die volgens hen voor de titel van „Koningin van de Jordaan" in aanmerking kwamen. Hiervan werden er vier voor de eindver- kiezing uitverkoren. Voor de jury, waarin ook Ageeth Scherp huis en de in de Jordaan opgegroeide Wil ly Alberti zitting hadden, had beslist, toon de het publiek al een duidelijk voorkeur voor blonde Greetje. Zij werd na haar ver- c Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palaee, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de zwarte koffer", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „55 dagen in Peking", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De dodenlijst van A.M.", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „South of the border", a.l.; 20.15 u.: „Spoedcursus: Franse liefde", tJ. Van dinsdag af 20.15 u.: „Les tricheurs", 18 j. Rembrand, 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Wat doet pappa toch in Italië", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Wurgende gangstergreep", 18 j. Studio, 10.30 u.: Jeugdvoorstelling, a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de kouwe neuzen", a.l. Monopole, 14.30 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Café Oriental", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat) Tentoon stellingen van tekeningen en aquarellen uit Spanje en Baskenland van Poppe Damave. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u., en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Schubert. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot en met 1 september. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., zondag 13-17 u., vrijdagavond 20-22 u. Tot en met 1 september. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Postdammen Speeltuin „Kindervreugd" (Godfried van Bouillonstraat): Tentoonstelling „Met val len en opstaan". Tot en met 29 augustus. Geopend van 14-17 en 19-22 u. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 augustus). MAANDAG 26 AUGUSTUS City, 20 uur: „Mondo cane". Marktplein 14 tot 24 uur: lunapark. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag). 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 11.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wjjkerstraatvveg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, parochiezaal. Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis. Banjaertstraat, Vel sen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 27 AUGUSTUS City, 20 uur: „Mondo Cane". Marktplein. 14 tot 24 uur: lunapark. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Gem. bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur' filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur, wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.K. bibliotheek, dinsdag gesloten. Beverwijk, Grote kerk, 20 uur: laatste zomerconcert. G. J. Moed, orgel en Frans Teunisse. bariton. „De MAANDAG 26 AUGUSTUS Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur strijd tegen de ontucht". Luxor Theater, 19.30 uur: „55 dagen in Peking" (éér: voorstelling). W.B. Theater, 20 uur: „Door de poorten van de hel" DINSDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De strijd tegen de ontucht". Luxor Theater, 1930 uur: „55 dagen in Peking" (één voorstelling). De Zandvoortse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een vier tal jongelui van 17-19 jaar, wonende in Dortmund en Düsseldorf aangehouden. Zij bleken bij diverse particulieren niet min der dan 25 flessen melk te hebben ont vreemd. Zij werden in afwachting van verdere maatregelen in het politiebureau te Zandvoort ingesloten. kiezing uitbundig bejubeld. De kroning werd gevierd met een bal op het asfalt. Koningin Greetje was zo moe van de doorgestane emoties dat zij zich zondag morgen versliep en te laat in het Olym pisch Stadion verscheen om de aftrap te verrichten van de voetbalwedstrijd tussen de artiesten van het circus Sarrasani en een elftal van de Amsterdamse pers, die aan de wedstrijd DWS-Heraeles vooraf ging. De directrice van het circus, me vrouw Mey, nam daarom deze taak over De Jordaan-koningin mocht toen aan het begin van de tweede helft de bal in het veld trappen. Het Jordaanfeest is vandaag voortgezet met een openluchtconcert, sportwedstrijden, een viswedstrijd met in de Brouwersgracht drijvende houten vis sen en de aankomst van een kotter uit Wieringen, die vis komt brengen voor de zieken en bejaarden. Brandstichting. Een 32-jarige bouw kundig opzichter-tekenaar uit Hardenberg heeft bekend brand te hebben gesticht in een schuur van de veehandelaar W. Ste- german te Nieuw-Leusen. De schuur, waar in twee ton hooi was opgeslagen, ging in de nacht van donderdag op vrijdag in vlammen op. Waarschijnlijk betreft het hier een wraakneming. De dader is ver loofd geweest met een dochter van de vee handelaar. Hoogleraar. Dr. H. Daalder is be noemd tot hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid te Leiden om onderwijs te geven in de wetenschap der politiek. De nieuwbenoemde hpogleraar die assist tentschappen aan het Instituut voor Pers wetenschappen en aan dat van de weten schap der politiek aan de Amsterdamse universiteit heeft vervuld, is sinds 1958 verbonden aan het Institute of Social Stu dies in Den Haag. Spoorbrug verlegd. In de afgelopen nacht is de 250 meter lange spoorbrug over het Amsterdam-Rijnkanaal bij Tiel verrold en op nieuwe steunpunten gelegd. Deze werkzaamheden waren noorzakelijk we gens de bouw van een nieuwe sluis, die voor het schutten van duw-eenheden vereist is. Meisje terecht. De sinds 1 augus tus vermiste 16-jarige verkoopster Flora Donker uit Rotterdam is terecht. Zij werd zondag door de rijkspolitie in Capelle aan de IJssel aangehouden. Spoorbrug defect. Op het traject BodegravenAlphen aan de Rijn zijn zon dagavond tussen kwart over zes en kwart over zeven twee treinen uitgevallen ten gevolge van een defect aan de Gouwe- brug. De reizigers zijn met bussen ver voerd. Kantonrechter Tot kantonrechter te Amsterdam is benoemd mr. J. Zuur, pre sident van het Hof van Justitie van de Nederlandse Antillen. Het verkeer heeft tijdens het weekeinde tal van slachtoffers geëist. Zaterdagmid dag overleed in een ziekenhuis in Naar den de 11-jarige jongen C. van der Eyk, die daar vrijdagmiddag plotseling de rijks weg was opgelopen en toen door een auto was overreden. Een 11-jarig Duits meisje is zaterdag middag omgekomen bij een verkeersonge luk op de rijksweg Nijmegen-Venlo. Zij stak op een fiets plotseling de rijweg over in Heijen. Zij werd door een personenauto aangereden en was op slag dood. Het meisje verbleef tijdens de vakantie met haar broertje en haar grootmoeder in Heyen. Op de weg tussen Zutphen en Brum- men is zaterdagavond de 70-jarige heer H. Gemmink uit Zutphen om het leven geko men. De heer Gemmink was bij zijn zoon, die aan deze weg woont, op bezoek ge weest en stak op de fiets de weg over. Hij werd aangereden door een auto en was op slag dood. De 16-jarige N. Rossen is zaterdagavond in Wychen met zijn bromfiets geslipt en met het hoofd tegen het wegdek geslagen. Hij overleed enkele ogenblikken later. De 23-jarige heer J. H. Woolbers uit Albergen is in de nacht van zaterdag op zondag op de weg Borne-Albergen met zijn auto in een sloot gereden na tegen een boom te zijn gebotst. Korte tijd later is hij overleden. Doordat een boer in Noordeloos (Z.H.) zondagmorgen om kwart over zes met zijn trekker geen voorrang verleende aan een personenauto, ontstond een botsing, waarbij de auto tegen een lantaarnpaal werd geslingerd en éen van de vier inzit tenden, de 6-jarige Gerrit Jan Gastel op slag werd gedood. Een broertje van 8 jaar werd zwaar gewond. Een zusje van 4 jaar liep kneuzingen op. De bestuurder van de auto, de vader van de drie kinde ren, was de Hilversumse tandarts J. G. Gastel, die zelf geen letsel opliep. Hij was met zijn kinderen onderweg naar familie in Middelburg. De auto werd totaal ver nield. In Leeuwarden is zondagmiddag de 56- jarige winkelier J. Doetjes, die op een bromfiets reed, gevallen doordat een hond. tegen zijn voorwiel liep. De heer Doetjes sloeg met het hoofd tegen het wegdek. Korte tijd later is hij in een ziekenhuis overleden. In Giethoorn is de 57-jarige manufactu- rier H. Leeuw uit St. Jansklooster zondag middag omgekomen bij een autobotsing. Toen hij met zijn auto een voorrangsweg opreed botste hij tegen een passerende auto. Beide wagens werden vernield. De 55-jarige heer G. Trinks uit Hengelo is zondagmiddag op slag gedood bij een verkeersongeluk. Zijn echtgenote werd le vensgevaarlijk en zeven andere personen werden minder ernstig gewond. Tijdens een inhaalmanoeuvre remde de 26-jarige zoon van de heer Trinks op de rijksweg Hengelo-Almelo af, toen een tegenligger naderde. De auto schoof dwars over de weg en botste tegen de tegemoetkomende auto. De 69-jarige mevrouw M. C. Toeme'n uit Oisterwijk, die zondagavond op de fiets een kruispunt in de rijksweg Til- burg-'s-Hertogenbosch wilde oversteken, werd aangereden door een personenauto. Tijdens het vervoer naar .het ziekenhuis in Tilburg is zij overleden. Aan de gevolgen van een verkeersonge val overleed in een ziekenhuis te Almelo de 69-jarige mevrouw G. Aal-Bakker uit Nijverdal. Zij werd op 14 augustus in haar woonplaats, toen zij als wielrijdster geen voorrang verleende aan een bestelauto, aangereden en zwaar gewond. De 63-jarige heer D. de Lange uit Wou- brugge, die op 29 juli bij een ongeluk met zijn bromfiets een schedelbasisfractuur opliep, is zaterdagavond in het akade- misch ziekenhuis in Leiden overleden. Een reeks kettingbotsingen op rijksweg 12 veroorzaakte zondagavond van onge veer half acht tot tien uur grote vertraging in het verseer. Er vormden zich kilo meterslange files, die reikten van het via duct bij Woerden tot het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht. Een tijdlang moest het verkeer worden omgeleid over Woer den en Bodegraven. De opstopping begon bij de afritten naar Linschoten en Woerden door een aanrij ding, waarvan de gevolgen niet ernstig waren. Het slechte weer en de grote druk te op de weg waren er oorzaak van dat nog vele botsingen ontstonden, waarbij dertig auto's min of meer beschadigd wer den. Bij al deze botsingen werd slechts een vrouw uit Rotterdam vrij ernstig gewond. De plaatselijke po.itie vroeg versterking uit omliggende plaatsen en van de ver keersgroep uit De Bilt. De vele beschadig de auto's op en langs de rijbaan moesten met kraanwagens worden weggesleept. Het duurde geruime tijd voordat de.weg weer vrij was „Onmiddellijk nadat ik zaterdag middag in de „IJmuider Courant" had gelezen, dat de ambtsketen van de burgemeester van Zeist was gesto len, heb ik mijn collega mr. A. P. KorJha,lSj ,AUes opgebeld ep, ,he,ry ■ahngètioden eefi vitn mijn twee Ambts ketens te lenen. Burgemeester Kort hals Altes zei, dat hij zeer gaarne van mijn aanbod gebruik zou maken en vanmorgen vroeg is hoofdbode J. Pel met de ambtsketen per auto naar Zeist vertrokken." Dit deelde burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk ons van morgen mee. Burgemeester Bruins ma kreeg in 1960 van Beverwijks burgerij een ambtsketen aangeboden, bij gelegenheid van de officiële ope ning van het nieuwe stationsgebouw aan het Beverwijkse stationsplein. Hoofdbode Pel heeft vanmorgen be halve de oude ambtsketen ook nog een brief van burgemeester Bruins ma aan burgemeester Korthals Altes overhandigd, waarin de heer Bruins ma de hoop uitspreekt, dat de ge stolen ambtsketen van zijn collega spoedig weer terecht zal komen. De openbare raadsvergadering van Be verwijk zal vanavond geopend wor den en voorgezeten door burgemees ter Korthals Altes, met de Bever wijkse ambtsketen om ra 52-53. Het schilderstuk was goed opge schoten. De schilder was er best tevreden over. Hij drukte vrolijk Nibbeltje's han den. Het is een wonder! zei hij opgetogen. Het was me maar niet gelukt, goed aan het werk te komen. Wel bedankt hoor! Toen het schilderij af was, kwam het op een tentoonstelling te hangen, waar aller lei mensen het kwamen bewonderen. En één van hen kocht het van de schilder. k COPENHAGEN Een kleine arbeiderswoning in de buurt schap Bornerbroek veranderde in een ruïne toen een geslipte tankauto voor het vervoer van melk de woning binnendrong Het huisje; dat aan de provinciale weg Al melo-Delden staat, werd bewoond door een echtpaar met een tweejarig dochtertje. Al len waren even tevoren uitgegaan. Toen het huis door de tankauto werd geramd waren zij nog geen 100 meter ver. Overigens heeft dit ongeluk de sloper werk bespaard. Het huisje zou namelijk binnenkort ten behoeve van een verkeers verbetering worden afgebroken. i A <rrr Stadsredacteur en toneelrecensent van Nieuwe Haarlemsche Courant Na een ziekte van enkele dagen is zon I dagmorgen vroeg in de Mariastichting in Haarlem op 34-.jarige leeftijd overleden de heer J. W. van de Ven, stadsredacteur en toneelrecensent van de Nieuwe Haar- I lemsche Courant in Haarlem. Hij werd op 4 april 1929 in Breda ge boren. Hij studeerde enkele jaren aan de universiteit van Nijmegen. In 1952 trad hij als redacteur buitenland in dienst bij het dagblad De Tijd in Amsterdam. In 1955 kwam hij op de redactie van de Nieuwe Haarlemsche Courant in Haarlem. Als raadsverslaggever hield hij zich vooral be zig met gemeentelijke zaken, waarbij hij zich ook beijverde voor een beter contact tussen gemeentebestuur en pers. Als re censent van het beroepstoneel miste hij vrijwel geen voorstelling. Hij was een pleitbezorger voor een nauwer contact tussen de Toneelgroep „Centrum" en Haarlem. Ook bewoog de heer Van de Ven zich op het gebied van het amateur toneel. Voor de r.k. rederijkerskamer Al- berdingk Thijm heeft hij tal van voorstel lingen geregisseerd. Met de laatste „Saldo mortale", verwierf hij de regieprijs in de Noordhollandse voorronde van het Natio naal Landjuweel en de tweede prijs van het landjuweel van het Werkverband Ka tholiek Amateurtoneel. Hij had de leiding van het schooltoneel aan het Mendelcollege, waar hij ook voor drachtskunst doceerde. Ook leidde hij een cursus op dit gebied voor de Stichting Jong Haarlem Vooruit. Het laatst heeft hij het door de arbei derstoneelvereniging „Palvu" in IJmuiden gespeelde stuk „De boomgaard" geregis seerd. De resultaten hiervan waren van dien aard dat het bestuur gaarne meer voorstellingen aan zijn leiding had toever trouwd. Ten slotte was de heer Van de Ven be stuurslid van de afdeling Noord-Holland van de Katholieke Nederlandse Journalis ten-Kring en had hij zitting in de advies commissie van de Haarlemse Voorjaars- beurs. Woensdagmorgen 28 augustus om half elf wordt in de Pastoor van Arskerk in Parkwijk een plechtige requiemmis gehou den, waarna de begrafenis geschiedt op de St. Jozefbegraafplaats aan de Vergierde- weg in Haarlem-Noord. Dierenarts Richter in Boxmeer is er in I geslaagd vier poesjes van elkaar te schei den, die zoals bij de geboorte bleek, aan elkaar waren gegroeid. Om de operatie te doen slagen moest één poesje worden opgeofferd. Deze ongewone vierling van een kat, die in haar achtjarig leven voor bijna veertig normale nakomelingen had gezorgd, werd geboren ten huize van de loco-burgemeester van Boxmeer, de heer P. Lemmens. Deze had aanvankelijk niet gemerkt dat er met de jonge poesjes iets niet in orde was. „Ze aten goed, maar ze zaten als klitten tegen elkaar". Toen hij ontdekte wat er aan de hand was, wilde hij de diertjes een spuitje laten geven. Naamsverandering. Met ingang van 1 september zal de naam van de Katho lieke Economische Hogeschool te Tilburg worden gewijzigd in Katholieke Hoge school, hogeschool voor economische, sociale en rechtswetenschappen. Dit is een gevolg van de toevoeging van de juridi sche faculteit. Het K.fLM.f. deelt mee: De onrust van de atmosfeer boven het qostplijke. depl ,yan de oceaan en West-,, Europa houdt nog steeds aan. De storing, die zaterdag regen en aan de kust storm achtige wind veroorzaakte, was vanmor gen boven Zweden gelegen en vulde snel op. Een nieuwe en omvangrijke depressie voor de Schotse westkust begon zondag middag het weer te beïnvloeden. Het eer ste regengebied van deze depressie trok gisteravond en vannacht over ons land, in de ochtend gevolgd door een tweede re- genzone. Langs de kust wakkerde de wind de afgelopen nacht opnieuw tot stormachtig aan, maar nam tegen de och- tenjd weer af. Morgen staat het weer on der invloed van een randstoring van de depressie bij Schotland. In verband daar mede zullen af en toe nog buien vallen. In de kuststreken blijft de wind krachtig tot hard uit zuidwest tot west. tVKFR RAPPORTEN Maximum-tempera turen u c d, "3 H binnen- en buitenland. u d Neersla*: laatste 24 uur. B o a3 Den Helder zwaar bew zw 17 10 Ypenburg regen wzw 18 7 Vlissingen regen zzw 18 2 Eelde rejpn zw 18 10 De Bilt regen zw 18 6 Twente regen zzw 19 5 Eindhoven geheel bew. zw 19 0.1 Zd-Limburg zwaar bew. zzw 19 0.1 Helsinki zwaar bew. 0 18 0.5 Stockholm mist windst. 19 3 Oslo geheel bew. zo 18 0.1 Kopenhagen regen z 18 4 Aberdeen regenbui zzw 16 0.1 Londen zwaar bew. zw 18 Amsterdam regen zw 18 10 Brussel zwaar bew. zw 10 0.1 Luxemburg zwaar bew. z 19 0 Parijs half bew. zzw 22 0 Bordeaux mist windst. 26 0 Grenoble onbewolkt windst. 25 0 Nice zwaar bew. nnw 23 0 Berlijn regen zw 21 3 Frankfort zwaar bew. zzw 21 0 München onbewolkt zzo 21 0 Zurich mist nw 22 0 Geneve onoewolkt windst. 25 0 Locarno half bew. ono' 27 0 Wenen zwaar bew. wzw 25 0 Innsbruck onbewolkt windst. 24 0 Belgrado onbewolkt windst. 22 0 Athene onbewolkt n 33 0 Rome licht bew. windst. 30 0 Ajaccio mist O 26 ff Madrid onbewolkt windst. 35 0 Mallorca onbewolkt windst. 32 0 Lissabon half bew. nw 30 0 Dinsdag 27 augustus Zon op 5.42 uur, onder 19.41 uur. Maan op 14.20 uur,, onder 23.13 uur. Maanstanden 27 aug. 7.54 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 26 augustus Hoog water 7.53 en 20.15 uur. Laag water 3.30 en 15.39 uur Dinsdag 27 augustus Hoog water 8.38 uur en 21.05 uur Laag water 4.06 uur en 16.20 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2