k m INTERPOL SPEURT AL TWEE JAAR NAAR VERDWENEN GOYA DE PROGRAMMA'S Antieke textielwerkplaats kreeg een groot aantal opdrachten Gesmokkelde bijbels NEGEN MUZEN Het mysterie van de „IJzeren Hertog ZATERDAG 31 AUGUST US 1 9 6 o W.. Concertgebouworkest naar Edinburg en Berlijn R.Ph.O. naar Duitsland en Zwitserland Weer zes promenadeconcerten in de Rivièrahal RADIO KAMERORKEST EN GROOT OMROEPKOOR NAAR GENT. Grote schoonmaak in Brussel „Voorpremière" voor bouwers in kale schouwburg Prinses Irene regisseerde amateurvoorstelling in Uddel Kort nieuws nabeschouwingen Goede voorlichting over epilepsie Diplomaten bij Taptoe Delft GEORGE ROBER 70 JAAR li. v T elevisieprogramma De radio geeft zondag De radio geeft maandag n 4 LONDEN (AP) Hoe verbergt men een schilderij, dat 1.400.000 gulden waard is en waar Scotland Yard en Interpol nu al twee jaar naarstig naar zoeken? Het schilderij in kwestie is een portret van de hertog van Wellington, geschilderd door Goya. Het werd ruim twee jaar gele den gestolen uit het Britse rijksmuseum, de National Gallery. „Ik ben er zeker van, dat het niet ver nietigd is," zei Sir Philip Handy, direc teur van het museum. „Ik kan me niet voorstellen, dat iemand het zou vernieti gen." Als hij gelijk heeft, moet het ergens verborgen zijn. Het is een paneel en kan dus niet opgerold worden. Uit een van drie (naar wordt veronder steld echte) brieven van de dief kan wor den opgemaakt, dat hij weet hoe men het in goede staat moet houden, bewaren in een warme, gelijkmatige temperatuur. Sir Philip koestert nog altijd de hoop, dat hij het schilderij terug zal krijgen. „Ik geloof dat de persoon, die het heeft gestolen, de een of andere dag tot de con clusie zal komen, dat het nu mooi geweest is en zo verstandig zal zijn het terug te sturen," zegt hij. Het gestolen schildersuk wordt door sommige deskundigen het mooiste ge noemd van de drie portretten, die Goya van de „ijzeren hertog" heeft geschilderd. Het toont de hertog als een strenge figuur in zijn rode staatsie-uniform, de borst overdekt met 'glinsterende medailles en ordetekenen. HET SCHILDERSTUK werd in de zo mer van 1961 geveild en voor ruim f 1.400.000.- gekocht door Charles B. Wrightsman, een oliemiljonair uit Texas, Enkele weken later betaalde de Britse re gering met een subsidie van de Wolfson- stichting Wrightsman het bedrag, dat hij voor het schilderij had gegeven om het Détail van het tapijt „De Valkenjacht" uit het Victoria Albert Museum in Londen, in Haarlem gerestaureerd. Honderdtien leden van het Amster damse Concertgebouw-orkest zullen maan dag in twee gecharterde KLM-vliegtuigen naar Edinburg in Schotland vliegen om daar deel te nemen aan het jaarlijkse mu ziekfestival. Het orkest zal op het festival vier con certen geven, twee onder leiding van Bern- hard Haitink en twee onder directie van George Szell. Het zal o.m. de Eerste sym fonie van Mahler uitvoeren, de Tweede van Brahms, de ,,Jupiter"-symph0Hie'van Mozart, het Derde pianoconcert van Bartok en verschillende werken van Beethoven, w.o. de Vijfde symfonie. Op 8 september keert het orkest naar Amsterdam terug. Op 22 september vliegt het naar Hamburg, waar het onder Eugen Jochum zal spelen. Vandaar reist men door naar Berlijn waar het orkest twee concerten zal geven, respectievelijk onder Eugen Jochum en Bernhard Haitink. De bouw van het concertgebouw in Rot terdam vordert goed, maar vermoedelijk zal het gebouw pas aan het begin van het seizoen 1965 in gebruik genomen kun nen worden, wat dan met grootse fees telijkheden gepaard zal gaan. Inmiddels zal het Rotterdams Philhar- monisch Orkest in afwachting van de eigen behuizing ook dit seizoen in de Schouw burg en in de Rivièrahal onder leiding van de vaste dirigent Eduard Flipse en Franz Paul Decker concerten geven. Het programma voor het komende seizoen vermeldt bovendien als gastdirigenten: Dean Dixon, Leo Driehuys, Bogo Lesko- vic, André Rieu en André Vandernoot. Ook de vorig jaar succesvol begonnen promenadeconcerten in de Rivièrahal op zaterdagavond zullen dit jaar wederom ge geven worden. Er staan er zes op het programma. Het Orchester der Stad Bo- chum zal in Rotterdam optreden onder leiding van Frans Paul Decker, die dit orkest geruime tijd voor hij naar Rot terdam kwam dirigeerde. Het Rotter dams Philharmonisch Orkest zal zelf in oktober naar Zwitserland en Duitsland rei zen en in deze landen bij elkaar zes con certen geven. Het programma voor 1963/ 64 vermeldt weer tal van belangrijke so listen, onder dezen zullen voor het eerst in Rotterdam optreden Vladmar Ashkena- zy, Bruno Leonardo Gelber, Margaret Kit- chin, John Ogdon, Michel Schwalbe en Paul Tortelier. In Schiedam, Hulst en Rot terdam zal in maart weer traditiegetrouw de Mattheuspassion worden uitgevoerd. Het Radio Kamerorkest en het Groot Omroepkoor concerteren vanavond onder leiding van Meindert Boekei in de Bijloke Abdij te Gent. Het concert vindt plaats in het kader van het Vlaanderen Festival. Uitgevoerd wordt het oratorium „Alexan der's feast" van Handel. De solisten zijn: Mary Wells (sopraan), Alexander Young (tenor) en Owen Brannigan (bas). Het concert wordt uitgezonden door de AVRO op zondagmiddag 1 september. Nederlands Kamerorkest. Het bestuur -ter stichting het Nederlands Kamerorkest heeft met ingang van 1 september mr. P. W. Schilham benoemd in de nieuwe functie tot, zakelijk leider van dit orkest. Mr. Schiiham was de afgelopen jaren aan de redacties van twee Haagse bladen ver bonden als muziekrecensent en redacteur buitenland. BLIJKENS het jaarverslag over 1962 heeft de Stichting Werkplaats tot herstel van Antieke Textiel te Haarlem zich dat jaar kunnen verheugen in een groot aan tal belangrijke opdrachten, waarvan wij er enkele noemen. Voor het gemeentemuseum in Den Haag werd een mille-fleurstapijt gerestaureerd. Aan het eind van het jaar kwam de res tauratie gereed van het eerste tapijt der zeeslagen-serie van de Provinciale Staten van Zeeland, te weten de Slag bij fort de Haak II, Het bevat, evenals de andere tapijten uit deze serie, veel zijde, die ge heel vervangen moest wbrden, hetgeen de restauratie waartoe de heren jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en mr. J. M. Pilaar opdracht gaven, zeer omvangrijk maakte. Voorts werd voor het Carmelieten-kloos- ter in Boxmeer een zeer fraaie oude koormantel en enige oude kazuifels geres taureerd. Een zeer veel zorg vereisende opdracht was de reiniging en herstelling van een waardevolle 12de eeuwse Albe van Bisschop Bernoldus, eigendom van het Oud-Katholieke Museum in Utrecht. Enige objecten van kleinere omvang, kleedjes, bekledingen in gobelin-techniek werden gerestaureerd onder andere voor het Frans Hals Museum in Haarlem, voor de ge meente Maastricht, voor enkele particulie ren en in opdracht van de Rijksinspecteur van roerende monumenten, de heer D. F. Lunsingh Scheurleer. Als buitenlandse opdracht kreeg de stichting een oud-Bourgondisch tapijt „De Valkenjacht" uit het Victoria Albert Museum in Londen te restaureren (zie fo to). Het tapijt dateert uit 1450 en meet 10.60 meter bij 4.30 meter. Met de res tauratie werd in oktober 1959 begonnen. Dit geheel uit wol vervaardigde tapijt was in vrij slechte staat in het bijzonder door de ontelbare kleine stopsels, die door ver kleuring uit de toon vielen. Door het gebruik van ondeugdelijke verfstoffen bij vroegere restauraties werd bij het wassen veel hinder ondervonden van kleuren die doorliepen. Het tapijt werd na herstel op 1 maart 1962 in het Frans Hals Museum tentoongesteld en daarna afgeleverd. Aan het eind van 1962 waren er nog en kele tapijten bij de werkplaats in bewer king onder andere voor de gemeente Nij megen, voor de Provinciale Staten van Zeeland, voor de gemeente 's-Hertogen- bosch en voor het Victoria Albert Mu seum in Londen. Door het ieder jaar toenemende aantal opdrachten, wordt het probleem van de steeds dalende personeelsbezetting steeds nijpender. Werd de werkplaats op n Behalve de gevel van het eeuwenoude stadhuis op het befaamde Grote Markt plein in Brussel krijgen ook een aantal monumenten in de Belgische hoofdstad een grote schoonmaakbeurt. Bij deze schoon maakwoede worden de standbeelden van de onbekende soldaat en maarschalk Foch, het beeld bij het Heizelstadion en het ge denkteken „Aan de arbeid" van Constan- tin Meunier onder handen genomen. Levert de eenvoudige methode van water en zeep bij het stadhuis verrassende re sultaten op, bij het schoonmaken van de monumenten zijn krachtiger middelen noodzakelijk gebleken, zoals sneldraaien- de harde borstels en chemische middelen. Hoe nodig de schoonmaak was, blijkt wel uit het feit dat op het beeld bij het Heizel stadion versieringen te voorschijn zijn ge komen, waarvan men het bestaan niet meer vermoedde. Indien de nodige gelden daarvoor be schikbaar worden gesteld, zal het Brussel se gemeentebestuur ook nog andere monu menten laten „opknappen". 1 januari 1962 nog door 37 man bezet, aan het eind van dit jaar telde de personeels sterkte slechts 32 mensen. Het bestuur van de Stichting is als volgt samengesteld: A. van der Veldt, Wethouder van Volksge zondheid en Sociale Zaken van Haarlem, voorzitter; mr. J. J. de Haas, Wethouder van Nijmegen, H. P. Baard, Directeur van het Frans Hals Museum, Haarlem, N. Blok, Oud-Gemeente-ontvanger van Nij megen, B. Cornet, waarnemend hoofd van het bureau financiën van de gemeentese cretarie van Haarlem, D. H. Suerink, se cretaris, F. Hoek, chef van de afdeling Rijksregelingen bij de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken van Haarlem, 2de secretaris, -- 3 - a Wegens het aftreden van mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi als wethouder van Haarlem werd per 1 september 1962 door de burgemeester en wethouders van deze gemeente haar voorzitterschap bij de stichting ingetrokken. In de kleine zaal van de in aanbouw zijnde stadsschouwburg in Eindhoven wordt 14 september een toneelvoorstelling gegeven voor de bouwvakarbeiders, tech nici e.d., die bij de bouw van de schouw burg zijn betrokken. De toneelgroep „Studio" zal die avond ..De ingebeelde zieke" van Molière onder regie van Kees van Iersel opvoeren. Het plan voor deze voorstelling in de nog kale cementen zaal, die dan maar amper water- en winddicht is, is afkomstig van de directeur van de schouwburg, de heer G. Metzelaar. Hij nodigt behalve de wer kers aan de schouwburg ook de gemeente besturen uit van het gewest Eindhoven. Na de voorstelling zullen de bouwvak kers en andere genodigden getracteerd worden in de eveneens nog kale foyer. De bouw van de schouwburg naar een ontwerp van het architectenbureau Geenen en Oskam te Eindhoven verloopt volgens plan. Men streeft naar 2 oktober 1964 als openingsdag. DE MOSKOUSE EDITIE van het communistische partijblad Prawda waarschuwde voor „tegen de Sovjet ge richte en reactionaire literatuur" in een bericht, waarin ook melding werd ge maakt van het binnensmokkelen van godsdienstige boeken door toeristen o) met luchtballons. Het blad beweert, dat een Amerikaanse zakenman in zijn bagage enige dikke bijbels in het Rus sisch bij zich had. Ook had een Engelse dame een poging gedaan godsdienstige lectuur in het Russisch binnen te smok kelen. Een derde vreemdeling probeer de ikonen in de Sovjet-Unie binnen te brengen, zelfs in zo'n aantal, dat „een grote gemeente er mee voorzien zou kunnen worden." Het communistische blad waarschuwt nu zijn lezers voor het aannemen van zulk „propaganda materiaal", maar zegt daarnaast dat het de betrokken vreemdelingen niet wil veroordelen, „omdat zij waarschijnlijk nog in God geloven en niet van de bijbel willen scheiden". meesterwerk, dat als een nationale schat geldt, in Engeland te houden. Het werd op 3 augustus in de National Gallery ten toon gesteld. Achttien dagen later was het gestolen. Op 21 augustus hadden 5.690 personen het museum bezocht. Een van hen had zich laten insluiten en toen hij het gebouw door een toiletraampje aan de achterzijde verliet, ging het schilderij met hem mee Het dossier van Scotland Yard over de ze zaak is nog niet afgesloten. Het is thans een zwaar boekdeel. Honderden personen zijn verhoord en tal van proeven zijn ge nomen met de brieven, waarvan wordt be weerd, dat ze van de dief afkomstig zijn. In geheel Europa zijn alle mogelijk spo ren gevolgd. Men heeft geestelijk gestoor den ondervraagd bij tientallen. Alle spo ren schijnen nu doodgelopen te zijn. De diefstal heeft aanleiding gegeven tot een onderzoek van regeringswege als re sultaat waarvan strikter veiligheidsmaat regelen voor de National Gallery zijn aan bevolen. In verband hiermede zijn de laat ste twee jaar tienduizenden guldens uit gegeven om herhaling te voorkomen maar deze voorzorgsmaatregelen hebben een nieuw gevaar geschapen. „Als er thans een brand zou uitbreken, zouden we minder kans hebben onze 2.000 schilderijen te redden," zegt Sir Philip. „Ze zijn allemaal aan de wanden vastge maakt." Met een opvoering van „Jaloezie in Tsa- renland" is gisteravond het kamp van de mr. J. M. H baron van Heemstrastich ting te Uddel feestelijk besloten. Het spel was bedacht en werd opgevoerd door de veertien kampeersters zelf, zeven astma tische meisjes met hun vriendinnetjes, die zich de afgelopen drie weken op het ter rein „De Hunnenschans"van de Stichting Zilveren Jeugdcentra, ondanks de vaak bij stromen neervallende regen, geen mo ment hebben verveeld. Dat was mede te danken aan Prinses Irene, die het kamp in die tijd zo vaak bezocht als haar Spaanse studie dat toe liet en dan in dikke trui en spijkerbroek leiding gaf aan verschillende activitei ten van de meisjes. Zij was het ook, die „Jaloezie in Tsarenland" regisseerde, daarbij geholpen door haar vriendin, me juffrouw Mia Boysen. De Prinses en mejuf frouw Boysen heetten op de Hunnenschans Kanga" en „Myra" twee namen uit het boek „Winnie the Poeh." De beide hoofdrollen werden gespeeld door de 13-jarige Minie Weenink uit Haar lem en Ellen Thomas uit Hengelo. Weerschip erbjj? Afgevaardigden van zevgp aan„de Noordzee grenzende landen bespreken "in Oslo het plan om het aantal weerschenen in het zuidelijke deel van de Noordzee rrlèt één uit te breiden. Aan de besprekingen wordt deelgenomen door Denemarken, Duitsland, Nederland, Zwe den, Noorwegen, België en Groot-Brit- tannië. Een half percent van de wereldbevol king lijdt aan epilepsie. Iïi Nederland zijn er naar schatting 70.000 a 80.000 mensen die aan een of andere vorm van epilepsie lijden. Overigens zijn deze pa tiënten, van wie driekwart nomaal leven en werken kan, historisch gezien in goed gezelschap. Napoleon, Alexander de Gro te, Peter de Grote, Julius Caesar, Riche lieu, Pitt, Molière, Newton, Handel, By ron, Flaubert en Dostojewski zij allen leden, naar men meent te mogen aanne men, in mindere of meerdere mate aan epilepsie. Daaronder waren er enkelen, wie een zekere mate van agressiviteit niet ontzegd kan worden; een mogelijk maar niet on vermijdelijk bijverschijnsel van de epilep sie waarop gisteravond wel, maar enigs zins terloops en geruststellend, werd gewe zen door dokter Van Swol en diens specia list op dit gebied, dr. Lorentz de Haan directeur-geneesheer van „Meer en Bos te Heemstede. De kans dat een kind epi lepsie erft schatte deze bij één epilepti sche ouder en één gezonde ouder op 1 op 40. Dat deze ziekte besmettelijk zou zijn is een volkomen onjuiste misvatting. Twee patiënten, dte dankzij medicijnen nu al ja renlang van epilepsie vrij zijn gebleven, kwamen vertellen van hun ervaringen: een klein, gezellig babbelend meisje en een zuster van „Meer en Bos". De avond werd verder gevuld met weer een aflevering van „Navigare necesse ets waarover weinig nieuws te vertellen valt. Met weer een aflevering van de jongens op die woonboot, waarbij de uitgebroken brand heel reëel werd uitgebeeld. En met een Tsjechisch amusementsprogramma waarvan we het beste onderdeel, „Mac- kie Messer", blijkbaar reeds een „clas sic" al eens eerder hebben mogen zien, het betrof hier, als ik mij niet sterk ver gis, de Tsjec ïische inzending van 1961 naar Montreux. Kees Brusse zette verder in dit V.P.R.O.-programma, één van Carmig- gelts mannetjes neer, wa'. hij uitstekend deed, al zijn het eigenlijk minder speelbare dan leesbare mannetjes en al kan niemand dat lezen beter dan „his master's voice" zelf. Tenslotte wijdde Herm. Kuiphof in de nieu we serie ..Spert met ten kleine s" aandacht aan Herm. Willemse, de langeafstand-prijs zwemmer, die door Kuiphof niet zonder gevoel voor poëzie „Onze Stichtse water- In Delft is gisteravond de zogenaamde diplomatenavond" van Taptoe Delft ge houden. Tot de aanwezigen behoorden o.m. kolonel W. F. K. Bischoff van Heemskerk, adjudant van de koningin, en de ambassa deurs vsn Amerika. Argentinië, Australië, België, Chili, Cuba, Groot Brittannië, Iran, Ierland, Liberië, Mexico, Peru, Polen, Spanje, de Sovjet-Unie, Turkije, Zwitser land en Zuid-Amerika. Voorts waren er verscheidene militaire attaché's en hoge ambtenaren van de departementen van Defensie en van Buitenlandse Zaken. Na afloop bood het gemeentebestuur van Delft op het stadhuis een ontvangst aan. Roulettespelers. Wegens het gelegen heid geven tot het spelen van roulette als bedrijf heeft de rechtbank in Amsterdam een 46-jarige koopman veroordeeld tot een boete van 500 en een gevangenisstraf van drie maanden voorwaardelijk. Een 61- jarige vrouw werd wegens medeplichtig heid veroordeeld tot een boete van 100 en een gevangenisstraf van veertien dagen voorwaardelijk. Sinds 1930 woont George Rober in Haarlem. Al veel vroeger, in 1914, kwam deze Belgische kunstschilder naar Ne derland, waar hij in Rotterdam in het reclamevak is begonnen. Hij had het goed die eerste tijd, maar na een paar jaar maakte hij plaats voor jongere ont werpers om zich aan de vrije kunst van het schilderen te wijden. Met olieverf heeft Rober door omstandigheden reeds lang niet meer kunnen werken. Zijn huis achter het Houtmanpad staat ech ter vol voorstudies voor schilderijen in olieverf. „Ik ga er gauw weer mee be ginnen", en trots toont hij ons een serie olieverfkwasten, die vrienden hem gis teren voor zijn zeventigste verjaardag cadeau deden. Drama Conference. Nederland zal op de International Drama Conference, die van 2 tot en met 7 september in Edinburgh wordt gehouden, vertegenwoordigd worden door mevrouw Luisa Treves, Ton Lutz en mr. Evert Straat- Begin van deze week had het bestuur van de Vereniging van Nederlandse to neel-, radio en televisieschrijvers schrifte lijk bij de minister van 0.,K. en W. ge protesteerd tegen het feit, dat geen enkele hedendaagse Nederlandse toneelschrijver deel uitmaakt van de door de minister aangewezen delegatie voor Edinburgh. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Jazz Scene USA: Dixieland or kest. 15.30 Nieuwe Oogst: een groot aantal ar tiesten debuteren voor de kijkers en een des kundige jury. 17.00-17.45 Voor de kinderen. NTS: 17.45-19.00 Speedway: rechtstreekse repotage uit het stadion te Wenen van de finale van de we reldkampioenschappen voor landenteams. AVRO 19.30 Luipaard op schoot, T.V.-film. 19.55 Het manneke. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Ripcord, T.V.-film (dl.5) 20.45 In Avro's Televizier. 21.00 Houdt U van show?, amusementsprogramma. 22.05 Serie Naked City: dl. 2: De vingers van Henri Tourelle, T.V.- film. NTS: 22.55-23.00 Journaal. VOOR ZONDAG NTS: 13.00 Tuin van Europa, samenvatting van het spel in het Goffert stadion te Nijmegen in het kader van de viering: 150 Jaar Koninkrijk. 14.30 Concours hippique te Rotterdam. 15.30 Ju bileumwedstrijden te Soest t.g.v. het 75-jarig be staan van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond. 18.00-18.30 Voortzetting van de rechtstreek se reportage uit Rotterdam met een show door de Garde Républicaine. 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. NCRV: 20.30 De grapjas, T.V.- film. 21.20 Communicatie in Indonesië, reporta ge. 21.55 Boer, vrouw, Heer, T.V.-spelen. 22.45 Dagsluiting NTS: 22.50-22.55 Journaal. VOOR MAANDAG CVK-IKOR-RKK: 19.30 Simone Weil, een film van de BBC over haar leven en denken. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uitzending van de Boeren partij. KRO: 20.30 Federatie in opspraak, NBC- documentaire over de problemen bij de oprich ting van de federatie Maleisië. 21.00 De moor denaars zijn onder ons, speelfilm. NTS: 22.35- 22.40 Journaal. stayer" werd genoemd. Het werd een pak kend programma, dankzij de beelden van de trainende Willemse, dankzij het inter view dat Kuiphof hem afnam en waaruit we inderdaad wetenswaardige en belang wekkende feiten te weten kwamen, en dankzij een in Canada opgenomen filmpje, waarin we Herman Willemse (29 jaar, 7,5 liter longcapaciteit) een race zagen win nen en ook zijn ex-verloofde, Mary Kok, nog verschillende malen in het beeld kwam. Ad Interim HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00-24 00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Strijkor kest: oude muziek. 10.35 Binnenste buiten, zelf portretten van beroemde en minder bekende mensen. 11.05 Zondagmorgen zonder zorgen: lichte grammofoonmuziek. AVRO: 12.00 Muziek voor allen: populaire muziek (gr.). 13.00 Nieuws, daarna eventueel postduivenberichten. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelin gen of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat... rust!, strijdkrachtenprogramma. 14.00 Boekbe spreking. 14.10 Festival van Vlaanderen: Ka merorkest. Groot Omroepkoor en solisten: Alexander's Feast, oratorium. 15.10 Theaterkro niek. 15.30 Festival van Vlaanderen (vervolg). 16.00 Dansorkest en zangsolisten. 16.30 Sportre- vue. VARA: 17.00 Discobal: Tieners dansen op grammofoonplaten. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Hervormde Kerkdienst. IKÖR: 19.00 Citaat, bespreking van gedeelten uit de heden daagse literatuur. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 South Pacific, musical (ver korte uitvoering-gr.). 20.50 De geschiedenis van een boek, literair, muzikaal klankbeeld. 21.30 Rijkdom der welluidendheid (gr.). 22.00 Lichte orkestmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en mededelingen. 23.00 Lichte Italiaanse muziek (gr.). 23.20 Klassieke grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 CONVENT VAN* KERKEN. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8 15 Klassieke grammofoon muziek. 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Ka merorkest en solisten: Moderne- en geestelijke muziek. CONVENT VAN KERKEN: 10.00 Gere formeerde kerkdienst. NCRV: 11.30 Kerkconcert: orgel en twee fluiten. 12.00 Samenzang: geestelij ke liederen KRO: 12.15 Licht koor en licht or kest. 12.25 Amateursprogramma. 12.50 Buiten lands commentaar. 13.00 Nieuws en mededelin gen. 13.10 Lichte muziek uit Parijs (opn.). 13.30 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Voor de kin deren. 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Zondagmiddagklanken: lichte grammofoonmu ziek, sportreportages, commentaren en uitslagen en reportage van het 16e Internationale Concours Hippique (C.H.I.O.) te Rotterdam. 16.30 Gewij de muziek. IKOR: 17.00 Nederlands Hervormde kerkdienst 18.00 Het Geladen Schip, de rubriek in het raakvlak van kerk en cultuur. 18.30 Apa Kabar? (Hoe gaat het ermee?), weerzien met Indonesiërs NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Geestelijke liederen. 19.30 Gesprekken over de Heidelberger, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Een avond in Italië. 21.30 Populaire orkest muziek (gr.). 22.05 Viool en piano: moderne muziek. 20.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Clavecim- belrecital: klassieke muziek. 23.20 Retourtjes, veertiendaagse terugblik op ons programma. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/S. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor be langstellenden, gehouden op 25 augustus. 16.00 drs. G. N. Lammens van Heemstede. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Harmonie en fanfare. 12.30 Weerbericht, 12.35 Amusements muziek. 12.50 Prögr^mma-mverzicht. 13.00 NWs 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Ope ra- en Bel Cantoconcert. 15.30 Sportprogramma en gevarieerd programma. (Om 17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws 18.03 Gevarieerde muziek. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Weekend taptoe 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, medede lingen en commentaren. (Om 7.35: Van de Voorpagina, praatje) 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Bij Benadering, overdenking. VARA: 10.00 Moderne kamermuziek (gr). 10.20 Zo maar een zaterdag. in rugustus, cabaret. 10.55 Lichte grammofoonmuziek. 11.05 Voordracht. 11.20 Promenade orkest en zangsolisten: Neder landse volksklanken. 12.00 Pianorecital (gr.): moderne muziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Elektronisch orgelspel: lichte muziek. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Licht instru mentaal sextet. 13.45 Het Midden-Oosten: Stormcentrum van de Oude Wereld, 5e uit een serie van 8 lezingen. 14.00 Residentie-orkest: Moderne Nederlandse orkestwerken. 14.30 Klas sieke kamermuziek (gr.) 14.50 Een schelm ge naamd Lucifer, hoorspel. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Licht instrumentaal ensemble. 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Orgelspel en zangsolist. 19.00 Moderne kamermuziek. 19.15 Regerings uitzending. 15 Jaar Koningin Julianafonds. 19.30 Licht instrumentaal ensemble uit Finland. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiokamerorkest en solisten: klassieke en moderne muziek. 21.30 Een droom werd harde werkelijkheid, klankbeeld over Is raël. 22.05 Lichte orkestmuziek en zangsolist. 22.30 Nieuws. 22.40 Tango-Rumba orkest en zang solisten. 23.10 Op de praatstoel. 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek, (opn.). 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.45 Duitse volkslie deren (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Lichte grammofoonmuziek. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Moderne grammofoonmuziek. 10.45 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Fagot ensemble met clavecimbel: oude muziek. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Licht instrumentaal kwartet. 12.53 Grammofoonplaten, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal ensem ble. 13 40 Lichte grammofoonmuziek. 13.55 Duitse kinderkoren (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Kamerorkest: Klassieke muziek. 15.20 Klassieke grammofoonmuziek. 15.35 Vocaal en semble en orgel. 16.00 Biibeloverdenking. 16.30 Viool en clavecimbel: klassieke muziek. 16.50 Moderne grammofoonmuziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Muziek voor de kleintjes (gr.). 17.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.40 Beursbe richten. 17.45 Lichte grammofoonmuziek. 17 50 Surinaamse literatuur, door Mw. S. B. Klooster. 18.00 Met band en plaat voor U paraat: oude muziek. 18.20 Zendtijd politieke partijen: G.V.P. 18.30 Orgelspel: amusementsmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje 19.10 Grammo foonplaten voor de teenagers. 19.30 Radio krant 19.50 Bekende melodieën (opn). 20.20 De liefde van Natasja, hoorspel, (herhaling van 12 november 1962). 21 10 Russische liederen (gr.). 21.20 Promenade-orkest en zangsolist: Operaconcert. 21.55 De geschiedenis van het Nederlands Bijbelgenootschap, lezing. 22.10 Bei- aardmuziek uit de Nederlanden. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten. 22.40 Avondover denking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Mezzo sopraan en piano: oude en klassieke liederen. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte mu ziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerde muziek. 15.00 Klassieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zieken 17.00 Nieuws. 17.15 Liederen. 17.40 Balletsuite. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 13.18 Paardesport- berichten 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Radio kroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Operamuziek. 20.00 Muzikaal programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Volks dansen en -zangen. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55 Nws. 24.P0-0.45 Voor de zeelieden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7