Henk van Zalinge reed zondag een uitstekende junior-race Peter Post bleef Junkermann in sprint met één wiel voor Scheidsrechter had „kluchtige vertoning" tussen EDO en Sparta kunnen voorkomen Franse coureur gewond naar het hospitaal Godin de Beaufort derde in Zeltweg Yong verongelukt bij autorace Böhringer-Kaiser eerste in marathon Kwaad Weer overwinning voor Hailwood Van Ginniken werd achtste in Polen Sassenheimer Zoet naar Wenen Hoop verdween uit harten van UW Portisch leidt in grootmeestergroep Sauerbier won in florettoernooi Honkbaluitslagen MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 13 DE WINNAARS VAN ZANDVOORT Batavieren nu eens niet succesvol in Z.-Afrika 55 In ziekenwagen Basketbal-junioren verloren twee maal De operatiebus op het Zandvoortse circuit is een nuttige voorzorgsmaatregel gebleken. Tijdens de eerste ronde van de race voor Formule junior wagens die zondag op het Zandvoortse circuit werd gehouden sloeg de Franse cou reur Jacques Maglia met zijn Lotus 22 Ford door de omrastering achter de Hunzerug. De wagen rolde het duin af en hoewel de renner op eigen krachten uit het wrak kon komen, moest een am bulance hem naar de operatiebus bren gen. Daar stelde men als voorlopige diagnose een bloeding en een gebroken sleutelbeen. De Fransman is ter observatie in het Marinehospitaal opgenomen. Zijn Engelse cpllega in deze race, Michael De Udy raasde even later door hek aan het begin van het kilometerlange stuk voor de tri bune. Ook hij bezocht de operatiebus, maar keerde later terug in het rennerskwartier. De formule-junior race bood echter haast deze nare ervaringen echter ook een pret tig beeld van sportieve strijd. Vooral de Nederlandse co.ureur Henk van Zalinge schotelde in zijn oranje Alexis/Ford de toeschouwers een pittige race voor, door na een slechte start snel naar voren op te rukken en zowaar even de derde plaats te bemachtigen. Een ronde later moest hij deze weer overlaten aan de Brit Melv^n Long. Terwijl er dus strijd achter zijn rug woedde, voerde de Australiër Frank Gardner in zijn Brabham 25 ronden lang het veld aan en eindigde als eerste. Hij bereikte een gemiddelde snelheid van ruim 146 kilometer per uur. In zijn tweede ron de haalde hij zelfs een gemiddelde van meer dan 151 kilometer. Overigens was deze zege voor Gardner licht te grijpen, want ondanks de aankondiging verscheen de „koning" van de formule junior rijders, Peter Arundell, niet aan start. Deze race vormde de laatste van een serie van zes, waarin internationale rij ders in toerwagens en specials elkaar De Nederlandse coureur Carel Godin de Beaufort is zondag op het vliegveld van Zeltweg (Stiermarken) derde geworden in .de Grote Prijs van Oostenrijk voor for mule I-renwegens, niet tellend voor 't we reldkampioenschap. De overwinning was in deze race over 80 ronden (256 km) voor tweevoudig oud-wereldkampioen Jack Brabham die zijn tegenstanders met zijn eigenbouw Brabham formule I-racer vol komen overklaste. De Amerikaan Tony Settember, die met een Sirocco-BRM tweede werd, had al vijf ronden achter as tand, een r af^tgpd- van D§nPaag^ tcjt Leiden .Carel Godin.de Beaufort gip^met ,zi,ip 4 cilinder Porsche een Tcwart minuut ha Settember over de eindstreep. Favoriet voor de race was aspirant-wereldkampioen Jimmy Clark met zijn Lotus. Na de acht ste rond moest de „Flying Scot", verre weg snelste in de training, de strijd sta ken omdat er een bedenkelijke rookpluim uit zijn Lotus kwam. De uitslag was 1. Brabham (Asutr.) met Brabham-Climax 1 u. 39 min. 6.33 sec (gem. 155,05 km. p.u.); op 5 ronden: 2. Settember (VS) met Sirocco-BRM, 3. Godin de Beaufort (Ned.) met Porsche. Op negen ronden: 4. Amon (Nw. Zeeland) met Lola.* niet alleen de eer betwistten, maar ook Advertentie ooooooooccooooooooor)cxx>: x-x rotxxTt xjfyjocooocooooroooooccc> ETALAGE- EN RECLAMESTUDIO WIJ ONTWERPEN EN VERZORGEN VOOR U - etalages - materiaal decoraties - standbouw - showcards - adviezen SLAPERDIJK 38 I S a n t p o o telef 0 2560 - 7321 ADVISEURS OP HET GfcölED VAN RECLAME verbouw praalwagens r i 7582 De formule junior wagens stormen na de start op de Tarzanbocht af. Reeds in de eerste ronde zouden er uit het veld van 22 wagens enige afvallen door ongelukken. Tijdens de zondag verreden Grote Prijs van Johore is de winnaar van het vorig jaar, („Fatso") Yong dodelijk veronge lukt. Yong vloog met zijn Jaguar uit de baan, toen hij in de 60ste ronde een tegenstan der wilde passeren. Zijn wagen ramde eerst een lantarenpaal en vloog vervol gens tegen een boom. De coureur was op slag dood. De wagen brak in tweeën, waar na de ene helft explodeerde. Zaterdag werden in de Amerikaanse stad Rosebury twee toeschouwers gedood en twee zeer ernstig gewond toen een wagen uit de baan vloog en in een tribune be landde. Volgens de politie was het ongeval veroorzaakt doordat er een wiel van de wagen was gelopen. De bestuurder, Bud van Osten, bleef ongedeerd. De Westduitsers Böhringer en Kaiser be zetten met hun Mercedes 230 SL de eerste plaats in het officieuze eindklassement van de „marathon op de weg" Luik-Sofia-Luik. Zij kregen acht strafpunten. De Zweden Carlson en Palm zijn met hun Swaab twee de met 23 strafpunten en de combinatie Bianchi-Ogier (België-Frankrijk) is met een Citroen DS 19 derde met 28 strafpunten. trachtten zoveel mogelijk punten voor het Europese kampioenschap toerwagens in de wacht te slepen. In de vierde race kwamen wagens van 850 tot 1600 cc aan start. Rondenlang voch ten de Nederlander Rob Slotemaker met Austin Cooper en Engelsman Jack Sears met Ford Cortina G T. om de eerste plaats, die tenslotte aan Slotemaker toeviel. Sears wees in de dertiende ronde, na een achterstand te hebben opgelopen, vol spijt naar zijn motorkap. Er haperde iets, maar het mankement verhinderde hem niet de eerste plaats in zijn klasse op te eisen. Eén coureur zal deze middag in Zand- voort niet licht vergeten. Dat is de Duit ser Peter Lindner. Zijn startpositie mid den in het veld, verhinderde hem niet om na het vallen van de vlag een gunstig plaatsje aan de kop te zoeken. Zijn Jaguar 3.8 installeerde zich voor de Jaguar van John Sparrow en de strijd kon beginnen. Na zeven ronden kwam Lindner echter tot veler verbazing bin nensukkelen. Zijn monteur had vergeten de dop op ae radiateur te schroeven. Sparrow kreeg zijn overwinning op een schaaltje aangeboden, al moest hij de snelste ronde overlaten aan Lindner, die met een lekke radiateur eventjes meer dan 129 kilometer per uur gemiddeld d,raajde<^-ir-.t -• Er maakte nog iemand een vergissing: Tönio HHdebrand. Vlak voor de start van de sportwagens en specials duwde hij zijn Lotus over de startlijn. Er moest iets na gezien worden. Na de start reed ook hij weg, maar kreeg wegens een onreglemen taire start een ronde achterstand. Van de overige wedstrijden is nog ver meldenswaard de verbeten strijd tussen de beide Saabs van de Zweedse rijders Roth- stein en Karlsson in de derde race, de slip van August Rössner met DKW in de Tarzanbocht (de wagen bleef op de kop liggen, rijder ongedeerd) en de onprettige verrassing voor H. G. van Eelen: in de eerste race verloor zijn Morris Cooper een wiel. Maar de Nederlandse Autorensport Ver eniging, die deze racemiddag had geor ganiseerd, zorgde tenslotte nog voor een brokje vermaak. Stuntrijder José Canga slaagde erin met een seriewagen (waar van weliswaar het differentieel was vast gezet) het circuit op twee wielen af te leggen. De voornaamste uitslagen van de races op het Zandvoortse circuit zijn: Formule junior race: 1. Frank Gardner met Brabham/Ford; 2. John Fenning met Lo tus/Ford: 3. Melvyn Long, met Lotus 27/Ford. Klasse 850 cc tot 1000 cc W. D. Mantzel met DKW F 12; Klasse 1000 tot 1300 cc: Rob Slotemaker met Austin Cooper S; Klasse 1300 tot 1600 cc. J. Sears met Ford Cortina GT: Klasse 1600 tot 2000 cc T. Trane met Vol vo 122; Klasse 2000 tot 2500 cc L. Gabella met Lan cia Flamina; Klasse 2500 cc en hoger J. Sparrow met Jaguar 3.3; Klasse tot 600 cc H. Braun met N.S.U Sport Prinz; klasse 600—700 cc H. Hahne met BWM en klasse 700 tot 850 cc G. Karlsson met «Saab. Klasse tót 850 cc: E. H. A. Einders: met BMW,, klasje ,850 tot 1200, qc..t M., L, Jonker met DKW F en Klasse 1200 tot'. 2000 ccïTR.I Huisman met Volvo. In de klasse Gran Turismo werd J. Jansen met Porsche eerste en in de klasse sportwagens en specials be reikte G. van Lennep met Lotus als eerste de finish. Onder luid gekraak stortte zon dag bij de wedstrijd Aalen-Böckin- gen voor de Duitse amateurcompe titie, het doel van de thuisclub ineen. Wat was er gebeurd? Een speler van Boekingen, verbolgen over het feit dat de scheidsrechter een doel punt van zijn club wegens buitenspel afkeurde, wist zijn woede niet beter te koelen dan op een van de doel palen, van de goal waarin hij zo juist gescoord had. Het houtwerk zeeg in een en omdat de gastheren de zaak niet zo snel konden herstellen, moest de wedstrijd na 38 minuten worden gestaakt. Hailwood, de gefortuneerde Britse motor renner, heeft in de Grote Prijs van Fin land, zondag in Tampere gehouden, zijn wereldtitel in de 500 cc-klasse geprolon geerd door een onbedreigde zege. Ook in de 350 cc-klasse, tot voor kort onbedreigd terrein van de wereldkampioen Jim Red man, zegevierde de Brit, die de Rhode- siër ook al in de Oostduitse Grand Prix versloeg. Redman had ditmaal een achter stand van ruim één punt. Hugh Anderson, al zeker van het we reldkampioenschap in de 125 cc-klasse, boekte zijn zesde zege van het seizoen in de lichtste klasse. De Duitse Kreidler-rij- der verbeterde voorts door een overwin ning zijn positie in de klasse van de 50 cc- motoren. De uitslagen zijn: 50 cc-klasse: (17 ron den, 61,4 km): 1. Anscheidt (W.-Dld.) met Kreidler 36.07,7 (101,97 km/u); 2. Mitsuo Ito (Japan) met Suzuki 36.14,1; 3. Ander son (Nieuw-Zeeland) met Suzuki 36.55,4. Stand wereldkampioenschap: 1. Anscheidt 36 pnt.; 2. Anderson 33 pnt. 125 cc-klasse (28 ronden, 101 km.): 1. Anderson (Nieuw-Zeeland) met Suzuki 52.00,5 (gem. 116,60 km/u); 2. Taveri (Zwit serland) rhet Honda 53.27,1; 3. Shepherd (G.B.) met MV Augusta 53.31,4. Stand we reldkampioenschap: 1. en wereldkampioen Anderson 60 pnt.; 2. Taveri 39 pnt. 350 cc-klasse (33 ronden, 119 km.): 1. Hailwood (G.B.) met MV Augusta 1.00.53,5 (gem. 117,34 km/u); 2. Redman (Rhodesië) met Honda 1.02.10,2; op één ronde 3. Gun- n ars son (Zweden) met Norton. Stand we reldkampioenschap: 1. Redman 42 pnt.; 2. Hailwood 28 pnt. 500 cc-klasse (35 ronden, 126,315 km/u): 1. Hailwood (GB) met MV Augusta 59.49,6 (gem. 126,75 km/u); op één ronde 2. Shep herd (GB) met Matchless; 3. Duff (Can.) met Gilera. Stand wereldkampioenschap: 1. Hailwood 40 pnt.;2. Shepherd 21 pnt. De Batavieren, het in Zuid-Afrika rond trekkende Nederlandse hockeyteam, hebben zaterdag in Durban met 4-0 verloren van Natal. Bij. rust. stonden de .-Nederlanders, reeds met 1-0 achter. De zaterdag in Rotterdam gespeelde cricketwedstrijd tussen het KNCB-team en het Nederlands jeugdelftal is door de regen voortijdig gestaakt. Peter Post heeft zondag een sterk bezet criterium in Dortmund, „Rond de Westfa- lenhalle", op zijn naam gebracht. Hij ver sloeg in de spurt de Duitser Junkermann met één wiel. Op het niet bepaald moei lijke, maar wel bochtige parcours, sprong Post in de vijfde ronde met o.a. Puschel weg. Vier ronden later volgde Junker mann, samen met zijn landgenoten Renz en Bugdahl. Tienduizend toeschouwers za gen hoe Post tenslotte uit de kopgroep, die inmiddels was ontstaan, wegsprong. Wel was Junkermann de enige coureur, die zijn wiel kon houden, maar in de eind sprint was Junkermann kansloos tegen de rappe Amstelvener. De uitslag luidt: 1. Peter Post (Ned.) de 92 km in 2.16.13, 2. Junkermann (Duitsl.) z.t.. 3. Bugdahl (Duitsl.) op 43 sec., 10. Harings (Ned.), 13. Captein (Ned.) beiden op ruim één minuut. De Nederlander Piet Rentmeester is za terdag vierde geworden in een wegwed strijd voor professionals in Kapellen (Bel gië). Winnaar werd na een massaspurt de Belg Frans Verbeek met een tijd van 4 uur en 10 minuten ever de 172 km. Tweede en derde werden resp. zijn landgenoten Theo Verschueren en Louis Proost. De plaatsen van de overige Nederlanders wa ren: 9. Piet van Est, 14. Bart Solaro, 21. Jo de Roo, 24. Jo de Haan, allen in de zelfde tijd als de winnaar. De Nederlander Martin van Ginneken is als achtste geëindigd in de Ronde van Po len voor amateurs Hij had een achter stand van 11 minuten en 23 seconden op de winnaar, de Pool Stanislas Gazda. In het eindklassement was de Pool Pawlows- ki tweede op 3 min. 49 sec. en zijn land genoot Beker derde op 6 min. 22 sec. De tweede Nederlander, Cees Broekmans. werd 22ste op 39 min. 02 sec. De sterke Larense wielrenner Jan Boog heeft zondag op fraaie wijze de Ronde van Zuid-Holland gewonnen. Hij toonde zich in Nootdorp, het dorp dat door de prestaties van zijn beroemdste inwoner Jan Janssen zeer met de wielersport mee leeft, de sterkste van een kopgroep van tien man, die al na ca. 70 km. bij Stolwijk was ontstaan. Het peloton scheurde in di- De succesvolle Sassenheimer Bart Zoet heeft van de sportcommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie een uitnodiging ontvangen om samen met de Leidenaar Gerben Karstens zaterdag 14 september in Oostenrijk deel te nemen aan het internationale criterium van We nen. In het voorbije weekeinde heeft Zoet niet aan wedstrijden deelgenomen. De Sassenheimer wil het na de Ronde van Po len hij is vrijdagavond thuisgekomen even. rustig/ aandoen.en zich halem^l voorbereiden op de driedaagse „klassie ker" rond-het IJsselrneer, die 6, 7 jen j8 september wordt gereden. Daarna neemt Zoet donderdag 12 september voor eigen publiek deel aan de Ronde van Sassenheim en vertrekt nog dezelfde avond met Kar stens naar Wenen. Landskampioen Sparta heeft het seizoen 1963 afgesloten met een dubbele zege op het laaggeplaatste EDO, dat in Haarlem na een kluchtige vertoning in de regen na zeven innings de mindere bleef met 13-6, al behoeft men deze uitslag niet serieus te nemen. In Rotterdam won Sparta onder normale omstandigheden met 7-2. Schoten en EHS moesten tweemaal het veld in om hun competitie te vol tooien maar daar stak de regen een stokje voor: de lichtwedstrijd op zaterdagavond ging niet door. Zondagmiddag won EHS met 3-2 door homeruns van Kops en Van Tongeren. VVGA cn OVVO deelden de winst in een double-header. OVVO won de eerste wedstrijd met 6-4, VVGA de twee de na een dramatisch slot met 3-2. Hierdoor is de situatie voor UW wel zeer duidelijk geworden. De Utrechters staan nu met nog drie wedstrijden voor de boeg vijf punten achter op EDO en VVGA die bovendien nog tweemaal te gen elkaar moeten spelen. Geen hoop meer voor UW dus. Toen de Nederlandse honkbalkampioens- ploeg Sparta zaterdagmiddag aankwam op het honkbalveld aan het Badmintonpad tegen EDO te spelen regende het al in Haarlem. Hoofdscheidsrechter Van Tuyl voelde wel wat voor het Rotterdamse argument: „We hebben 160 uitgegeven voor de bus, er staat niets meer op het spel, laten we maar beginnen". Er werd begonnen, maar toen de Rotterdammers in de zesde innings de EDO-ers voorstel den er een eind aan te maken zei EDO: „Dat niet, in de regen spelen willen we wel onder deze omstandigheden, maar dan ook de volle negen innings". Sparta bleef echter refereren aan een artikel uit het wedstrijdreglement, waarin is bepaald dat wanneer spelen door regen val onmogelijk wordt de wedstrijd geldig is als er zeven innings zijn gespeeld. Na veel vijven en zessen werd er doorge speeld en Sparta het zich uitmaken. Dat was tenminste de bedoeling. Korte tikken werden door de EDO-ers niet geaccep teerd, want zij wierpen de bal niet goed aan op het eerste honk. Enkele aangooien deden de bal zelfs buiten de hekken be landen. Een Spartahitter kreeg 3 sl. er wa ren toen reeds twee nullen maar cat cher Dolf de Zwart liet de bal (opzette lijk?) schieten. De Rotterdamse slagman getuigde toen van weinig inzicht in deze overigens zeer vreemde situatie, want hij liep naar het eerste honk, terwijl een wandeling naar het derde honk de derde nul zou hebber opgeleverd. Een Rotterdammer deed aan dit spel letje niet mee en dat was tweedehonk- man Wim Corpeleyn. Corpeleyn had te voren al drie honkslagen uit drie beurten gegeven en had io dit seizoen nog niet zo veel gepresteerd als hitter. Hij zag een goede gelegenheid om zijn slaggemid delde flink te verhogen en sloeg dan ook voluit op de worp van EDO-pitcher Kro- der die de ballen zo aantrekkelijk moge lijk aan de Sparta-hitters presenteerde: Corpeleyn had succes en gaf een twee- honkslag. Pas toen Hendriks voor de tweede maal in deze innings aan slag kwam kwam er een einde aan dtze innings. Hendriks stapte uit zijn slagperk en raakte een wijdbal met zijn knuppel en dat beteken de de derde nul. De stand was toen 13-1 voor Sparta. Sparta-pitcher Bouwen wilde toen EDO snel uitschakelen, maar dat lukte hem niet. Geplaagd door vochtige ballen kreeg hij moeite met zijn controle: zeven vrije lopen waren het gevolg en de comedie was compleet. Het werd uiteindelijk 13-6 voor Sparta na zeven innings. Een klucht die voorkomen had kunnen worden door de scheidsrechter die de wedstrijd had moeten staken, EHS en Schoten lieten de 200 toeschou- De terreinbewaarder Gerrit Kruyer, die de scepter, hark en bezem zwaait op het gemeentelijk sportter rein aan het Badmintonpad in Haar lem, kent alle honkbalhoofdklassers. Ook het Rotterdamse Svarta en voor deze ploeg heeft Gerrit een duide lijke voorkeur. Dat bleek ook zater dagmiddag toen de Spartanen de kersverse honkbalkampioenen van Nederland bij EDO op bezoek kwamen. Gerrit Kruyer biedt hier namens zichzelf de Sparta-speler Hendriks bloemen aan. Dat de wed strijd die EDO en Sparta hierna speelden hem veel extra werk zou verschaffen wist Gerrit toen nog niet: hij moest zondag van acht uur tot half één ploeteren om „zijn" veld weer speelklaar te krijgen. wers zondagmiddag een fraaie partij honkbal zien. Zijlstra en Beidschat wier pen een goede wedstrijd, waarin de hitters maar weinig kansen kregen. Schoten over meesterde het werpen van Beidschat al leen in de eerste innings en scoorde toen twee runs. Deze 2-0 voorsprong werd in de vierde innings genivelleerd door EHS- kortestop Leo Kops die met Herman Beid schat op de honken een homerun sloeg. In de laatste innings was het Bob van Tongeren die zijn ex-teamgenoot Zijlstra (beiden speelden in HCK) troefde met een fraaie homerun die EHS met 3-2 deed win nen. Beidschat won met 12-2-7, Zijlstra no teerde 10-5-5. VVGA en OVVO deelden de winst. De eerste wedstrijd werd met 6-4 door OVVO gewonnen, de tweede met 3-2 door WGA. De tweede wedstrijd werd een zeer dra matische. VVGA dat zeven innings lang volledig door Le Cuivre in bedwang werd gehouden, scoorde alleen in de tweede in nings een run door homerun van d'Ar- nault. In de achtste innings kregen de VVGA-ers beter kijk op de worpen van de OVVO-werper en mede dankzij een twee- honkslag van pinch-hitter Van Wieringen kon Walker met een hit voor 2-0 zorgen. WGA waande zich veilig, maar naar later bleek ten onrechte. Crouwel en Mey er kwamen met honkslagen op honken, waarna Bruning met een hoge tik in het binnenveld voor een nul zou zorgen, als de VVGA-ers het spel correct zouden heb ben gespeeld. Nu ontstond er op het mo ment dat de bal zou moeten worden ge vangen een botsing die VVGA-werper Smith in een ziekenwagen deed belanden. Smith werd gemangeld tussen zijn vel- ders en Crouwel en Meyer profiteerden: 2-2. VVGA hield zich goed. Het schakelde OVVO verder uit en begon vol goede moed aan de negende slagbeurt. Drie opeenvol gende hits brachten de honken vol, maar een stootslag van Slaman belandde in de handen van kortestop Urbanus die ook de honkloper op het derde honk uitschakelde, een duidelijke afstraffing voor een stoot slag met drie honken bezet. Van Wierin gen werd na deze tegenslag matchwinnaar, want hij gaf een honkslag en dat bete kende 3-2 voor VVGA. De stand in de hoofdklasse is nu: Sparta 21 35 Schoten 20 17 EHS 20 25 EDO 18 14 OVVO 20 22 VVGA 18 14 H H C 19 18 UW 18 9 In de eerste klasse geschiedde weinig. Kennemerland en ADO speelden in de stro mende regen toch hun wedstrijd en ADO stelde zich met 7-5 zo goed als veilig. WVHEDW won met 16-6 een partij slagbal van Volewijckers, terwijl de overige wed strijden werden afgelast. Sneu voor SC Haarlem, dat op het moment van afgelas ten een 5-0 voorsprong had. De stand in de eerste klasse is nu: Alax 13-23, Storks 14-20, WVHEDW 16-20, HC K 14-16. PSV 15-15, ABC 15-13, Volewijckers 15-12, ADO 16-12, Kennemerland 14-9, SC Haarlem 14-6. verse groepen uiteen. Het leidende tiental vergrootte de voorsprong gestadig en in Nootdorp lagen de koplopers ruim vijf mi nuten voor. In de sprint toonde Boog zich duidelijk de rapste, hij versloeg Ter Riele en de Zuidncllandse favoriet Wim de Ja ger. De uitslag luidt: 1. Jan Boog (Laren) de 200 km in 4.51.20, 2. Jan ter Riele (A'dam) 3. Wim de Jager (Den Haag), 4. Fred van Lachterop (A'dam), 5. M. Sachs (A'dam), 6. Jan Ouwerkerk (R'dam), 7. Wim van Smirren (A'dam), 8. Piet Bras- penninckx (Zundert), 9. Frans Ouwerkerk (R'dam), 10. Wim van Dok (Enkhuizen) allen in dezelfde tijd als de winnaar. Op hetzelfde parcours waar de wieler ronde van Zuid-Holland voor amateurs wordt verreden, t.w via Leidschendam, Leiden, Alfen a.d. Rijn, Bodegraven, Gouda, Moordrecht, Rotterdam, Pijnacker, Delft, Naaldwijk en Nootdorp over een afstand van ca 150 km. reden 39 amateur-wielren ners uit België, Frankrijk. Zwitserland, en Nederland, de Nederlandse finale van de ihternationale San Pellegrino-wieler- competitie. De weersomstandigheden waren goed, het aantal toeschouwers langs de route matig, doch aan de finish in Nootdorp bij zonder groot. De Nederlandse amateur wielerkampioen Ger de Wit won in de sprint uit een groep van 9 renners, waar bij 6 Nederlanders en drie Belgen. Een groep van zes coureurs ging 31 seconden later door de finish. De uitslag luidt: 1. Gerrit de Wit (Ned.) 3 uur 41 min. 29 sec., 2. Harry Steevens (Ned.), 3. Cor Schuuring (Ned.), 4. F. Dol man (Ned.), 5. Arie den Hartog (Ned.), 6. F. Thijs 'België), 7. Adrie Drop (Ned.), 8. R. Corthout (België), 9. M. Juul (België), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Voor het IBM-schaaktoernooi In Amster dam werden zaterdag de partijen voor de vierde ronde en zondag de afgebroken par tijen gespeeld. Het belangrijkste treffen was ongetwijfeld dat tussen Czerniak en Portisch. Tot verbazing van de zaal aan vaardde zwart het schots vierpaardenspel, waar de Israëlische meester een expert in is. Portisch kreeg kleine moeilijkheden op te lossen, maar hij deed dit zoals van een leidende grootmeester mag worden verwacht. Daarna verwierf hij positioneel overwicht en won fraai. Langeweg smaakte het genoegen een af gemeten positie-partij van Donner te win nen. Het duel Milic-De Rooi was wissel vallig. In tijdnood van wit verwierf zwart voordeel, doch verspeelde het in dezelfde fase. Toen bleek de stelling onhoudbaar. Barendreg;-Parma (remise) was even eens niet vlekkeloos. Wit was aanvanke lijk in het nadeel, vond echter een come back, doch durfde met een oog op de klok niet door te tasten. Udovcis won een knappe aanvalspartij tegen Kuypers, die zelfs werd matgezet. In de meestergroep hebben Hartoch, Ree en Zuidema kansen op een meesterresul- taat, dat met 5'/2 pnt is bereikt. Zoals bekend, .zijn alle buitgnlgnds^ deelnemers hiér titeïdragers. Kool en Crabbendam zijn kansloos. De uitslagen van zaterdag waren in de grootmeestergroep: Czerniak (Isr.)-Por- tisch (Hong.) 0-1, Udovcic (Joegsl.)-Kuy- pers (Ned.) 1-0, Barendregt (Ned.)-Par- ma (Joegosl.) remise, Milic (Joegosl)- De Rooi (Ned.) 1-0, Langeweg (Ned.)-Donner (Ned.) 1-0. Meestergroep: Rellstab (Dld.)-Lehmann (Did.) 0-1, Hartoch (Ned.)-Kool (Ned.) af- gebr., Kieninger (Dld.)-Crabbendam (Ned.) afgebr., Zuidema (Ned.)-Dunkelblum (Big) remise, Bertok (Hong.)-Ree (Ned.) afgebr. De uitslagen van de zondag in de groot meestergroep Donner (Ned.)-Milic (J.sl.) 1-0. Meestergroep: 1ste ronde: Ree-Hartoch 1-0, 2de ronde: Kieninger-Ree remise, 3de ronde: Kool-Lehmann 0-1, 4de ronde; Har- toch-Kool 1-0. Kieninger-Crabbendam 1-0, Bertok-Ree remise. De stand luidt nü in de grootmeester groep: 1Portisch 3'/i p.. 2-5. Czerniak, Milic, Parma en Udovcic (allen J.sl.) 2'/i pnt., 6. Barendregt 2 pnt. en 1 afg. partij, '7. Don ner 2 pnt., 8. Langeweg 1 pnt. en 1 afg. partij, 9. Kuypers iii pnt, 10. De Rooi 0 pnt. Meestergroep: 1. Lehmann 3t/i pnt, 2. Hartoch 3 pnt., 3-5 Bertok, Kieninger en Zuidema allen 2'/2 ont. 6. Ree 2 pnt. 7-8 Dunkelblum, Rellstab beiden lVi pnt. 9. Crabbendam 1 pnt. 10 Kool 0 pnt. Danie van Rossem bij de dames en Hans Sauerbier bij de heren Zijn winnaar ge worden van het invitatie florettoernooi, dat de vereniging „Te Werve" zondag in Rijswijk organiseerde. De resultaten waren in de finales: Dames: 1. Danie van Rossem (zaal Abra hams, Den Haag) 5 gewonnen partijen, 2. Riet Noels (zaal Vandervoodt, Rotterdam) 4 gewonnen partijen, 3. Marijke Visser (zaal Vandervoodt. Rotterdam) 2 gewonnen partijen, 15 ontvangen treffers. Heren: 1. Hans Sauerbier (zaal Abra hams, Eien Haag) 4 gewonnen partijen, 2. Henny ter Weer (zaal Ter Weer, Den Haag) 3 gewonnen partijen, 3. David van Gelder (zaal Abrahams. Den Haag) 2 gewonnen partijen, 20 ontvangen treffers. De Nederlandse junioren-basketbalploeg, die in Polen deelneemt aan een kwalifi catietoernooi voor het Europees kampioen schap, heeft ook de tweede wedstrijd niet kunnen winnen. Verloren de Nederlandse juniores vrijdag van Qost-Duitsland, za terdag in Rzeszow werd ook tegen Polen, de derde deelnemer aan dit toernooi een nederlaag geleden. Polen bleek met 60-41 (30-15) sterker. De uitslagen van de honkbalwedstrijden luiden: Hoofdklasse: EDO—Sparta 6—13; Schoten—EHS 2—3; VVGA—OVVO 4—6; VVGA—OVVO 3—2; SpartaEDO 72. Eerste klasse: Kennemerland—ADO 5—7; Ken- nemerl.—HCK 0—17; WVHEDW—Votëwijck. 16—6. Tweede klasse B: Blue LionsLaakkwartier 0—12 (Laakkwartier kampioen).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13