Ook op de laatste avond nog strubbelingen in de „Tuin van Europa" A GEN D A DANSSCHOOL T. GRIEK Westlands oogstfeest begon - voor het eerst in 12 jaar - in fikse regenbuien NIBBELTJE EN Z'N PRETPILLEN POLLE, PELLI EN PINGO en bondig V TRESLONG Prof. De Quay met vakantie naar Amerika Pakhuis stortte in: drie kinderen gewond Minister Bot opende genetisch congres Duits jachtje, na twee weken vlot, had opnieuw pech Burgemeester van Zeist heeft zijn ambtsketen - onbruikbaar - terug Pensionhoudster wint proces tegen VVV-Noordwijk Prof. mr. C. Polak geen voorzitter van de V.Y.D. Molen uit 1620 verloor zijn wieken Wisselvallig weer MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 jri rr Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Booreiland Hubinsel heeft opnieuw tegenslag Gaat u met vakantie? U •XiK-y-K-iexj'.-v.-JGoc: lyt.'Oöüwuuwooooooo >3i.)QOOOG0OJQ0Ö©ÖOO©0OÓ00OOOOO WFFRRAPPORTEN li 8 zo (Van onze correspondent) NIJMEGEN De viering in Nijmegen van het 150-jarig bestaan van het konink rijk is zaterdagavond besloten met nog maals een reeks moeilijkheden. De ere gasten, prinses Irene, de minister presi dent en mevrouw Marijnen en de ambas sadeur van Turkije, hebben echter niet veel van de strubbelingen gemerkt. Ook zaterdagavond was de belangstelling van het publiek voor het stadionspel mi nimaal. Spelleider Carel Briels trachtte aan het begin van de avond persvertegen' woordigers uit het stadion te bannen, zo dat het bestuur moest ingrijpen. De sfeer was toen echter al zo geladen dat de poli tie de voor de komst van de prinses ge troffen ordemaatregelen zeer streng ging uitvoeren. Dit hield in, dat bij het voorstellen van de leden van het stichtingsbestuur aan de prinses alle andere genodigden, ook spel leider Carel Briels, op een afstand werden gehouden. Tijdens de voorstelling werd de afzetting van de eretribune zeer nauwge zet in acht genomen. Na afloop van het stadionspel, toen de prinses de tribune verliet, kwam het weer tot moeilijkheden. De politie-afzetting was op dat moment zo streng, dat de heer Briels zijn regisseurshokje niet kon verla ten en bij een poging daartoe achter het politiecordon belandde. Op dat moment hieven de medewerkers aan het stadion spel de kreet „Carel, Carel" aan, met de bedoeling dat hij naar de grasmat zou ko men om een bloemenhulde in ontvangst zou nemen. De zoon, Rutger Briels, greep terstond de microfoon om de menigte me de te delen dat zijn vader door de politie werd vastgehouden en dat de huldiging maar moest worden opgeschort. Loongeschil Een halfuur later was er nog een inci dent op het terrein van de Europese markt, waar leden van het stichtingsbestuur in een feestten; in onderhandeling waren ge treden met enkele vaste medewerkers van Carel Briels over het uitbetalen van de lonen. Er bleek namelijk een aanmerke lijk verschil te bestaan tussen de honora ria die werden verwacht en de bedragen die het stichtingsbestuur had te verdelen. Advertentie uitgebreide SPIJSKAART onb.KIPETEN ƒ6.50 bed. inb. s- dagelijks DINER.en SOIREE. V? DANSANTE HILLEGOM .'O li res 02520.5347 Men werd het niet eens en toen ook figu ranten zich in de debatten mengden en een dreigende houding aannamen, weken de leden van het stichtingsbestuur met grote spoed uit naar de politiepost op het terrein. Daar werden de onderhandelingen voortgezet, nadat de politie een cordon rond het onderhandelingsoord had getrokken, Gelijktijdig drong een luidruchtige menig te het feestterrein op waar men slaags raakte met de politie. Pas na het midder nachtelijk uur kon de orde worden her steld. Nadat de politiebewaking was inge trokken hebben onbekenden in de loop van de nacht ernstige vernielingen aangericht op het terrein. ..Het bestuur van de stichting „Viering 150 jaar koninkrijk" zal nagaan welke ver plichtingen het heeft. Dit is pas mogelijk na het accountantsonderzoek. Het is der halve voorbarig te zeggen dat de stichting failliet is en de schuldeisers naar de heer Briels zullen worden verwezen." Dit heeft de voorzitter van het stichtingsbestuur, mr. R. O. H. F. Werdmüller von Elgg vanmorgen meegedeeld. Hij zei, dat de stichting inkomsten ontvangt uit het ga rantiefonds van de industrie, de pachtsom men en de recettes van de „Europese Landelijke Markt" en de recettes van het stadionspel, welke laatste echter zeer zijn tegengevallen. Mr. Werdmüller sprak van „een blamage voor de industrie; een zaak die uit de hand was gelopen." Het stich tingsbestuur had geen vat meer op de heer Briels en het contact liep in hoofd zaak via de advocaten, zei hij. „De in dustriëlen hebben niet gedacht dat zoiets mogelijk zou zijn," aldus de voorzitter. Ook het gemeentebestuur van Nijmegen zit met grote kosten. Voor het herstel van de schade aan het Goffert-stadion is 140.000 uitgetrokken. Het ziet er echter naar uit, dat dit bedrag belangrijk zal worden overschreden. Oud-minister-president De Quay is met zijn echtgenote per K.L.M.-vliegtuig van Schiphol naar Amerika vertrokken om drie van zijn negen kinderen te gaan op zoeken: in New York een getrouwde zoon, in Canada een getrouwde dochter en in Brazilië een ongehuwde zoon, die daar in de landbouw werkzaam is. Op Schiphol zei prof. De Quay dat hij in de vier jaren dat hij premier was geen tijd voor vakantie overhfeld. „Iemand die minister is geweest krijgt alle moge lijke en onmogelijke aanbiedingen voor de meest uiteenlopende functies. Maar ik wil nu eerst van deze vakantie genieten en dan kijk ik wel weer verder", zei hij. Het echtpaar De Quay zal over twee maanden naar Nederland terugkeren. c JTT i I jL Groote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Kid Galahad", a.l. Frans Hals. vandaag 14, 19 en 21.15 uur en dinsdag 14 en 20 uur: „Meisjes langs de weg", 18 jaar. Lido, 14 en 20 uur: „55 dagen in Pe king", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „De doden lijst van A.M.", 14 jaar. Minerva, vandaag 20.15 uur: „Drie is te veel", 18 jaar. Van dinsdag af 20.15 uur: „Eclips", 18 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 uur: „Minna ressen en intriges", 18 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Hyena's van de nacht", 18 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „D'r moet nu maar 'ns getrouwd worden", a.l. Monopole (Zandvoort), 20 uur: „Der Vogelhandler", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend v^n 10-17 u. en zon en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 uur. Prentenkabi net: Etsen van Rembrandt. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u„ en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: Zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Tot en met 22 september. I DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaarne: Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 30 augustus). Schoonmaker. De politie in Maassluis heeft een 30-jarige Hagenaar aangehouden, die in Rotterdam, Dordrecht en Maassluis langs de huizen ging om te vertellen dat hij tegen vergoeding bereid was vuilnis bakken schoon te maken. Nadat hij des gevraagd een voorschot had gekregen liet hij niets meer van zich horen. MAANDAG 2 SEPTEMBER City, 20 uur: „55 dagen in Peking". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Wtfkerstraatweg 77, Velsen-N.: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Banjaertstraat, Vel- sen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur: filiaal Wüstelaan 79. Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Heemskerk 900 jaar Marquette theater, 20 uur: amateur avond. Slot „Assumburg", 20 uur: plaatselijke amateurverer.igingen geven openluchtvoor stelling van „De vrouwen krijgen hun zin". Beurs „H 900", tot 01 uur: „Het Atlas kwartet" en The Spotlights". DINSDAG 3 SEPTEMBER City, 20 uur: „55 dagen in Peking". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 uur. R.K. leeszaal, dinsdag gesli, en. Heemskerk 300 jaar Marquette theater, 14 uur: Cabaret voor bejaarden. Sporthal, 20 uur: Turndemonstratie. Beurs „H 900", tot 01 uur: „Het Atlas kwartet", met Willeke Alberti. MAANDAG 2 SEPTEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 uur: „De nacht van de koude neuzen". Luxor Theater, 19.30 uur: „55 dagen in Peking" W.B. Theater, 20 uur: „Santiago". DINSDAG 3 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Voor Johnnie geen liefde". Luxor Theater, 19.30 uur: „55 dagen in Peking". In de Elsemoerstraat in Den Haag i zondagochtend omstreeks elf uur een oud pand ingestort dat in gebruik was als aard appelpakhuis. Drie kinderen werden door het vallende gesteente geraakt. Het wa ren de driejarige Anneke Scheffer, haar zesjarige broertje Jopie en een vriendje de zevenjarige Hans Wilson. Alleen het jongste kind, de 3-jarige Anneke is in een ziekenhuis opgenomen met een gebroken dijbeen, een lichte hersenschudding en schaafwonden. De twee andere kinderen, liepen alleen schaafwonden op. Arbeiders van de Gemeentewerken zijn terstond begonnen een naast het ingestorte pakhuis staand woonhuis dat ook veel scheuren vertoont, te stutten. Het pakhuis was eigendom van de Land- bank. De muren waren gescheurd de bal ken waren vrijwel vermolmd. Eerst kwam de gevel en daarna kwam het dak naar beneden. De Elsemoerstraat is een nauwe lijks twee-en-een-halve meter breed straat je. Het is niet onwaarschijnlijk dat een aantal belendende huizen eveneens ge sloopt moet worden. In het Kurhaus in Scheveningen heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Th. Bot, vanmorgen het elfde internationaal genetisch congres geopend. In minder dan zestig jaar nadat Gre- gor Mendel het belangrijke pionierswerk deed", zo zei de minister, „hebt gij een nieuwe wetenschap geschapen, die niet al leen leken met bewondering en verbazing vervult, maar die ook allen, die er actief bij betrokken zijn, onder haar bekoring brengt. U tracht het diepste wezen, het diepste geheim van het leven zelf te be naderen en het feit dat u daar steeds dich terbij komt, verklaart misschien de harts tocht voor het onderzoek, die allen, die uw beroep kiezen, aan de dag leggen. Iedere stap die de wetenschap vooruit doet, komt onmiddellijk aan ons dagelijks leven ten goede", aldus de minister. Prof. dr. C. L. Rümke, hoogleraar in de erfelijkheidsleer in Utrecht, verwelkomde als voorzitter van de Nederlandse organi satiecommissie de congressisten. Er zijn nu ongeveer 25 percent meer deelnemers dan vijf jaar geleden in Montreal en hon derd percent meer dan tien jaar geleden in Bellagio. Hij hoopte dat die toeneming voort zal gaan, omdat een aantal jonge landen nu nog niet vertegenwoordigd is. Prof. Rümxe bracht dank voor de hulp die voor het houden van dit congres ver kregen is van de ministeries van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen en van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Burgemeester Kolfschoten van 's-Gra venhage zei in een korte toespraak tot de congressisten dat de revolutionaire ge dachten in hun wetenschap mogelijk het begin zullen vormen voor een nieuwe kijk op het leven. „De ontzaglijke wetenschap pelijke vorderingen schijnen ons soms rechtstreeks te leiden niet alleen naar 'm'è'ê? Triz3tóhf'"ln 'b'ns levén''maar ook''haat de volledige verwoesting van onze wereld. Dé' Werkelijke uitdaging ygp d,eze déften is dat we moeten doordringen'in de kern van onze harten en geesten en zielen en ons geloof in God, als we de wetenschap pelijke resultaten, die we met de snelheid van nucleaire projectielen verkrijgen, ook willen beheersen," aldus de burgemeester. Evang. Luth Kerk Tweetal te Enkhuizen-Hoorn S. E. Hof, proponent te Amsterdam en C. Pel te Am sterdam. Ned. Herv. Kerk Beroepen t.e Mastenbroek A. J. Mulder te Meteren en Est; te Ter Aa (U.) (toez.) A. Baart te Pipendrecht; te Ooltgensplaat I. Kok te Zegveld. Aangenomen naar Well en Amerzoden Ch. Plaat, kand. te Weesp. Geref. Kerken Beroepen te Bovensmilde J. Jonker te Terzooi. Een Duits jachtje, dat in de nacht van 18 op 19 augustus tijdens noodweer bij de Wassenaarse Slag in moeilijkheden kwam en daardoor op het strand liep, is nadat het zaterdag vlotgebracht was, op nieuw in moeilijkheden geraakt. Na bijna twee weken graafwerk waren de opvaren den van het jachtje weer in het bezit van hun bootje gekomen. Twee takelwagens brachten het scheepje bij eb naar zee. Het wachten was toen nog op de vloed. Tegen elf uur slaagden de Duitsers erin zee te kiezen. Maar nauwelijks twee uur later ontstonden er weer moeilijkheden. De motor van het jachtje stopte en het roer raakte onklaar en door de zuidooste lijke wind dreef het jachtje verder zee waarts. Noodseinen kon men niet geven doordat er geen radio aan boord was. Een inwoner van Wassenaar zag echter het gevaar en waarschuwde de kustwacht. Uit de Scheveningse haven voer toen de red dingboot „Brandaris" uit, die ter hoogte van Katwijk het jachtje op sleeptouw nam en het naar Scheveningse haven bracht. Het booreiland Hubinsel, dat door de IJmuidense sleepboten Simson en Nestor gered werd toen het dreigde te stranden op de Nederlandse Noordzeekust bij Texel heeft op nieuw tegenslag, thans in het IJmuidense binnenspuikanaal. Het was de bedoeling, dat de sleepboot „Serviceman" de Hubinsel dit weekeinde naar Zuid-Engeland zou slepen, maar het ziet er naar uit, dat dit niet eerder dan volgende week donderdag kan gebeuren. Aan het booreiland moeten namelijk enkele zeer noodzakelijke reparaties wor den verricht en hiermee is men nog lang niet gereed. In IJmuiden zijn nieuwe trossen aan boord van de Serviceman genomen. De Britse sleepboot zal de Hubinsel zonder verdere assistentie slepen, dat is althans de bedoeling. Advertentie Zijlweg 49 - Haarlem - Telefoon 14441 Aanmelden van nieuwe leerlingen dagelijks. - Clubs beginners en gevorderden. Alle leeftijden! „Werelddansprogramma" 10 dansen in 1 cursus. Privélessen volgens afspraak. - Voor inlichtingen en inschrijving gehele dag geopend. De ambtsketen van de burgemeester van Zeist die op 22 augustus bij een inbraak in het raadhuis werd gestolen is terug maar niet meer te gebruiken. De zilveren keten is teruggevonden in het woonwagenkamp in Huis ter Heide bij Zeist. Hij is gestolen door een 22-jarige woonwagenbewoner, die toen hij merkte dat de politie hem op het spoor was, ver dwenen is. De ambtsketen, die hij achter liet, is niet meer te gebruiken. De knaap heeft namelijk getracht de ketting, die was voorzien van het gemeentewapen, te smelten, maar is daarin niet geslaagd. Ook een van de twee bronzen herinne ringskruisjes, die bij de inbraak werden ontvreemd, is terecht. Het was in het be zit van een jongen die in Utrecht werd aangehouden. Hij had het van de woon wagenbewoner gekregen. De bij de inbraak ontvreemde zilveren briefopener van de burgemeester werd te ruggevonden in Hoorn. De dief had hem verkocht aan een medekampbewoner, die de vorige week met zijn wagen naar Hoorn verhuisde. Kinderen speelden met vuur. In Voorburg is de woning van het gezin Van de Hoek man, vrouw en twee kinderen aan de Laan van Leeuwesteyn door brand ernstig beschadigd. De brand is ont staan doordat kinderen op een der zolder kamers met vuur speelden. De bovenetage brandde vrijwel geheel uit; de middenver dieping liep grote waterschade op. Op twee punten is zaterdagmiddag de nu twaalfjarige traditie van de West- landse oogststoet doorbroken. Deze karavaan praalwagens, opgetuigd met de kostbaarste bloemen, groente en fruit die de Westlandse veilingen kunnen op brengen, placht altijd in een stralende zonneschijn rond te rijden. Omgekeerd evenredig met de waarde van de op tocht 150.000) was echter gewoonlijk de belangstelling van buiten het gewest. Zaterdag was dat'"anders. Deze fceér bef gon het toen de helft van de route was afgelegd,, te.regeqen en jpist tijdens de regenhëlft stonden duizenden en duizen den tussen Naaldwijk en Wateringen te wachten. De schoonheid van druivenprinses Nelly was door een forse paraplu tegen aantas ting gevrijwaard. Burgemeester D. van en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met «er- melding van uw naam uw vaste adres uw vakantie-adres de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres ee- zonden moet worden en de datum waaror de krant voor het laatst moet worden toegezonden Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakan tieweken vooruit aan de bezorger be talen 7 DE ADMINISTRATIE 64-65. Vreemd... Nibbeltje voelde zich op eens 'n beetje treurig en eenzaam. Ja, hij was wel blij, dat hij verschillende men sen had kunnen helpen met z'n toverpil- len... Maar nu leek het wel, of hij zelf zoiets nodig had. Al die mensen daar beneden hebben vrienden en familie, dacht hij. Maar ik heb eigenlijk niemand... ik ben maar al leen! En daar werd Nibbeltje treurig van. Toen kreeg hij een idee. Ik vlieg terug naar de uitvinder! be sloot hij. AIS ER MIST 66N0E6 IS, KUM «JE BUI MUM ZUSTER HALEN MOR66Mi KAUFIS IS MOEDER THUIS? IK MEUK, DAN HOUD «JU DE FLES ERON DER, POLLE! -JA, PAPPA OOK WE HEBBEN l/OOR N0DI6 DIE VADER VIND IK NIET ZÓO,.. Iieyst van Naaldwijk installeerde haar voor de derde keer in haar functie. Van het vrolijke installatiemoment wa ren onder meer getuige de ambassadeur van Peru, de inspecteur van het land bouwonderwijs, dr. P. Doornbos, de voor zitter van het Produktschap voor Groen ten en Fruit, D. J. A. M. van Arcken, de voorzitter van het Centraal Bureau voor Groenteveilingen M. Prins, een lid van Gedeputeerde Staten en alle burgemees ters en enkele oud-burgemeesters uit het Westland, raadsleden en veilingbesturen In zijn installatierede wees burgemees tfsr Van. Hoyst, pp ...de kw;qt,.^ar)ieifi, van het tuindersgewest. Met narrie de zeer lange en strenge winter zal de tuinders nog lang in het "geheugen blijvèa. Voor niet-ingewijdeh is het moeilijk te beseffen, welk een uitputtende strijd toen tegen de vorst is gevoerd, zei hij. De president van de Haagse rechtbank heeft beslist dat de V.V.V. in Noordwijk te ver is gegaan door ongunstige inlich tingen te verstrekken over een pension in Noordwijk op grond van klachten van toe risten. De eigenares van dit pension had een kort geding aanhangig gemaakt tegen de V.V.V. Zij eiste dat de V.V.V. zou nala ten ongunstige informaties te geven over haar pension. Deze eis heeft de president toegewezen. De pensionhoudster was in maart geroyeerd als lid van de Vereniging van Werkgevers in de Horeea-bedrijven in Noordwijk op grond van een reeks van klachten van gasten. In zijn vonnis constateerde de president dat niet gebleken is dat de V.V.V. een behoorlijk onderzoek heeft ingesteld naar de klachten over het pension. Daar de V.V.V. alleen logiesbemiddeling verleent voor leden van de Vereniging van Werkge vers in de Horeca-bedrijven overwoog de president dat voorshands moet worden aan genomen dat de V.V.V. de belangen be hartigt van een besloten kring van con currenten van de pensionhoudster. Het pu bliek ziet de V.V.V. veelal als een semi- overheidsinstelling en vooral ook daarom moet grote zorgvuldigheid worden betracht bij de logiesbemiddeling. Hier is volgens de president in strijd met die zorgvuldig heid gehandeld. De V.V.V. had geen on gunstige informaties behoeven te verstrek ken. Zij had kunnen volstaan met de me dedeling dat het pension niet op de hotel- lijst stond en dat dus geen inlichtingen konden worden verstrekt. De president verbood verdere ongunsti ge informaties over het pension op straf fe van een dwangsom van 1000, per overtreding. De Leidse hoogleraar in het administra tief en agrarisch recht prof. mr. C. H. F. Polak, heeft om persoonlijke redenen bedankt voor een kandidatuur voor het voorzitterschap van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Hij heeft het hoofdbestuur van de partij verzocht hem niet bij de afdelingen aan te bevelen als opvolger van prof. mr. P. J. Oud, die op 9 november tijdens een buitengewone algemene vergadering in Rotterdam af treedt. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat prof. dr. H. J. Witteveen prof. Oud als voorzitter zou opvolgen. De be noeming van prof. Witteveen tot minister van Financiën heeft dit echter onmogelijk gemaakt. Het hoofdbestuur zal zich nu over een nieuwe kandidaat voor het voorzitter schap van de partij beraden. Stelend personeel. In de laatste acht maanden zijn op grote schaal diefstallen gepleegd bij een groothandel in elektrische apparaten in Den Haag. Er is voor een waarde van ruim 10.000,gestolen. In verband hiermee heeft de politie zes men sen aangehouden, vier leden van het per soneel en een caféhouder en zijn vrouw, die van heling worden verdacht. Mislukte noodlanding. Zondagmiddag is een driepersoons sportvliegtuigje bij een poging tot landen op het vliegveld Teuge verongelukt. Het toestel schoot door en kwam in botsing met een hek. De twee inzittenden, onder wie de burgemeester van Denekamp, jhr. Van der Heyden van Doornenburg, liepen lichte verwondingen op. Het vliegtuig werd ernstig beschadigd. In Warschau voor de rechter. De 34- jari-ge Nederlandse zakenman J. de R. uit Amsterdam zal op 12 september in War schau terecht staan, samen met een jonge Oostduitse vrouw. Hij wordt ervan be schuldigd te hebben getracht de vrouw uit Polen te smokkelen met een lijnvlieg- tuig van de K.L.M. Studenten ziek. Van de groep van 39 Nederlandse studenten die een bezoek brengen aan Indonesië, zijn er 14 naar Djakarta teruggekeerd om gezondheids redenen. De studenten waren aan de laat ste etappes bezig van een rondreis van vijf weken. Over de aard van hun ziekte is niets bekendgemaakt. In Maassluis zijn vanmorgen plotseling de vier wieken van de uit 1620 daterende molen „De Hoop' 'met een stuk van de as afgebroken. In hun val namen ze ook een deel van een houten omloop mee. Stukken van de wieken en van de omloop kwamen neer tegen de onder aan de dijk gelegen winkels, waarvan de ruiten werden ver nield. Kort voordat de wieken naar be neden kwamen had een groep schoolkin deren bij de molen staan kijken. Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie die als restant te beschou- Ym. -fiftR typische qyclpoa is Se- ircnde het weekeinde van Ierland naar de ingang van het Kanaal getrokken en «ver Vetgans' omge'/.werikt naaf N-ormanÖië, zij verplaatste zich daarna over bet Ka naal naar de omgeving van Londen. Om het centrum heen stroomde vrij droge maar onstabiele lucht binnen. Zondagavond kwamen iri ons land plaat selijk enkele regen en onweersbuien voor, waarbij plaatselijk 5 tot 6 mm. regen werd afgetapt. Uit Zuid-Frapkrijk nadert een zwakke rug van hege luchtdruk, die onze omgeving' maandagnacht passeert. Daar na is het niet uitges.oten dat een storing volgt met een regenzone. De wind zal uit richtingen tussen zuidoost en zuidwest waaien. In de temperaturen komt over het algemeen niet veel verandering. Maximum -tempe; aturen M C binnen- en buitenland. 22 a Neeroiag: laatste 24 uur. Su S SP 8 o 3 Den Helder regenbui z 20 1 Ypenburg zwaar bew zzo 19 2 Vlissingen regenbui zzo 19 5 Eelde regen zo 21 1 De Bilt half bew. zo 21 0.4 Twente half bew. 22 3 Eindhoven licht bew. ozo 22 0 Zd-Limburg licht bew. z 22 0 Helsinki zwaar bew. zzo 24 0 Stockholm half bew. z 18 1 Oslo zwaar bew. windst. 19 1 Kopenhagen mist ono 16 4 Aberdeen regen no 15 8 Londen zwaar bew. O 17 10 Amsterdam half bew. zzo 20 0 Brussel zwaar bew. zzo 11 4 Luxemburg zwaar bew. z 20 0 Parijs licht bew. zzw 19 1 Bordeaux licht bew z 18 26 Grenoble zwaar bew. windst. 18 50 Nice onweer n 21 4 Berlijn zwaar bew. O 23 0 Frankfort regen zzw 22 12 Munchen zwaar bew. w 23 0 Zurich regen ozo 18 2 Geneve zwaar bew. windst. 18 14 Locarno regen O 65 Wenen zwaar bew. zzo 21 0 Innsbruck half bew. nw 25 0 Belgrado onbewolkt windst. 26 0 Athene onbewolkt nnw 30 0 Rome half bew. windst. 28 0 Ajaccio zwaar bew. ono 29 0 Madrid licht bew. windst. 25 0 Mallorca licht bew. no 30 0 Lissabon onbewolkt nw 22 0 3 september Zon op 5.53 uur, onder 19.25 uur. Maan op 19.45 uur. onder 04.57 ur. Maanstanden 3 sept. 20.34 uur Volle maan 10 Sept. 12.43 uur Laatste kwartier 17 sept. 21.51 uur Nieuwe man 26 sept. 01.39 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 2 september Hoog water 2.31 uur en 14.57 uur Laag water 10.34 uur en 22.53 uur. 3 september Hoog water 3.13 uur en 15.39 uur. Laag water 11.20 uur en 23.39 uur Hethoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJm li len.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2