Heemskerk viert zijn negenhonderdjarig bestaan Dr. M. J. Prinsen: „Deze gemeente mogen levensrechten niet worden ontnomen" Promenade-concert in nieuwe Sporthal van Heemskerk Paardensportfestijn in Sportpark Adrichem op natte grasmat Felle eindsprint niet naast team bracht Telstar van Eindhoven WilmS floet k Eerste nederlaag van nieuwe combinatie: 1-2 Optocht in Beverwijk Zege terecht bij de zuidelijke ploeg werd afgelast Gerucht MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 Rechtsbuiten Farenhorst miste even voor tijd de kans van de middag STOFZUIGERS Afscheid dokter J. Stoffel bij „Kennemergaarde" SPORTSCHOENEN SPORTHUIS Aanpassen Alexandria-Wijk aan Zee: grote zege voor bezoekers Toernooi in Zaandam was voor Beverwijkse DEM „Burgers en burgeressen van Heemskerk! Wij wekken u thans op de rechten en vrijheid welke een ieder kent, indachtig te blijven als verworven góederen, waarvoor door onze voorouders zoveel eeuwen strijd is geleverd en talrijke offers t an lichaam en geest zijn gebracht. Voorts wensen wij u toe dat, zoals wij nu zijn uitgerust in vrijheid en met het sterke besef ons nationaal en zelfs internationaal verantwoordelijk te weten voor de voortzetting van de sociale en maatschappe H)ke vooruitgang van onze medemensenzowel het publiekrechtelijk bestuur van onze gemeente, als de maatschappelijke vormen van dienstbaarheid van de bur gers onderling, in de toekomstige eeuw ons geliefd Heemskerk verder tot ont plooiing zal leiden, tot heil van zijn inwoners". Deze retorische volzinnen vormden het I versterken. Spreker maakte van deze ge- besluit van de proclamatie, welke zater- legenheid gaarne gebruik er de aandacht dagmiddag door burgemeester H. Nielen op te vestigen, dat de Heemskerkers zich op het bordes van het raadhuis van I ofschoon klein in getal, door de eeuwen Heemskerk werd voorgelezen en waarmee toch steeds hebben gehandhaafd. Trots de feestweek ter gelegenheid van het ne- knechtschap, vreemde overheersing, ge- genhonderdjarig bestaan van zijn gemeen- weid, plundering en armbede. En wel om- te werd ingezet. Deze ceremonie was dat zij zich altijd sterk met elkaar ver- reeds ingeleid door plechtig klokgelui en bonden voelden. Vandaar dat burgemees- werd besloten met het loslaten van een ter Nielen concludeerde dal deze nieuwe groot aantal postduiven op het Raadhuis- I gemeenschap nimmer zulk een gunstig ef- Plein. Vervolgens werd de eerste hulde fect zou hebben gehad, indien de bevol- aan de jubilerende gemeente gebracht king haar eigen krachten niet had gebun- door een deputatie van ongeveer tweehon- deld, ten einde deze aan de belangen van derd studenten, allen leden van de katho- haar eigen maatschappij dienstbaar te lieke senaat „Sanctus Augustinus" uit Lei- maken. den. Zij wilden met dit bezoek hun ver- Nadat spreker vervolgens zijn dank had bondenheid met het slot „Assumburg" tot betuigd aan alle instanties en bedrijven. Uitdrukking brengen, waar de senaat in die bouw en aankoop van deze fraaie zekere zin zijn oprichting aan te danken sporthal hebben mogelijk gemaakt, ver heeft gehad. Uiteraard werd deze deputa- zocht hij dr. M. J. Prinsen tot de officiële tie door burgemeester Nielen hartelijk opening te willen overgaan, welkom geheten, niet het minst, omdat De commissaris der Koningin stelde er de studenten onder leiding van cantor Van prijs op eerst uitdrukking te geven aan der Putten een speciaal voor dit jubieulm zijn oprechte sympathie voor deze voort- gecomponeerd feestlied ten gehore brach- varende gemeente, die ongetwijfeld als ten. En wel met zulk een succes, dat het een der snelst groeiende in Nederland moest worden gebisseerd. moet worden beschouwd. Spreker herin- n n„ m i d r i» nerde eraan, dat Heemskerk sinds 1956 Opening „Dr. M. J. Prinsenhal Van een klein agrarisch dorpje is uitge- In de loop van de middag werden de I groeid tot een belangrijke woongemeente, feestelijkheden geconcentreerd op de waar men in deze korte tijd het aantal fraaie hypermoderne sporthal aan de Mae- relaan, welke door dr. M. J. Prinsen, com missaris der Koningin in Noordholland, als naamgever officieel zou worden ge opend. De bestemming van dit gebouw werd onmiddellijk aangeduid door de op mars van enige honderden, in fleurige inwoners met 12.000 zag toenemen. Levensrechten Dr. Prinsen vervolgde met erop te wij zen, dat het gemeentebestuur heeft ge toond over de vereiste bestuurskracht te sportkleding gestoken leden van de plaat- beschikken om de problemen, die zich bij selijke sportverenigingen, die op muziek zulk een snelle groei opdringen tot een re- van de Hoogoven Harmonie en de Heems- deiijke oplossing te brengen. Het wilde kerkse katholieke muziekvereniging „St. spreker uit een oogpunt van verantwoord Cecilia" een rondgang door een groot deel bestuur dan ook moeilijk verdedigbaar van de gemeente hielden. Deze mars vond voorkomen een gemeente van een derge- zijn einde in de sporthal, waar tientallen lijke omvang, met een zo eigen karakter vaandeldragers zich opstelden aan beide en blijk gevend over voortvarende be zijden van de grote zaal. In deze passende entourage werden de talrijke genodigden, waaronder mr. J. C. Bührmann, burgemeester van Velsen en de heer J. G. S. Bruinsma, burgemeester van Beverwijk eerst toegesproken door de heer M. B. P. van der Berg, secretaris van de stichting „Eigen woningbezit Heemskerk." Hij bracht zijn grote erken telijkheid onder worden voor het feit, dat de gemeente „een van de 217 zorgen" van de stichting heeft willen overnemen door tot aankoop van de sporthal over te gaan, ten einde deze aan de Heemskerkse ge meenschap dienstbaar te maken. Namens de stichting bood hij het gemeentebestuur een complete geluidsinstallatie en de vol- ldeige inrichting van de bestuurskamer aan, waarna de heer H. N. van der Kolk als voorzitter van de stichting, burge meester Nielen de sleutel van het gebouw overhandigde. Hoogtepunt Op zijn beurt vestigde de burgemeester er de aandacht op, dat de opening van de ze sporthal het hoogtepunt werd geacht in de scala van feestelijkheden, waarmee het negenhonderdjarig bestaan van Heems kerk nog zal worden gevierd. En wel om dat hiermee wordt beoogd de sociaal-cul turele en materiële levensvoorwaarden van de nieuwe gemeenschap Heemskerk te stuurskracht te beschikken, haar levens rechten te ontnemen. Planologische over wegingen met wensdromen over de bouw van een city, mochten naar de persoon lijke mening van de spreker niet uitslui tend tot richtsnoer dienen voor een be- stuurslijke indeling. Dr. Prinsen voegde aan deze uitspraak de wens toe, dat Heemskerk in deze strijd om het bestaan ook nog eens het duizendjarig jubileum zou mogen vieren. In het vervolg van zijn toespraak ves tigde dr. Prinsen er de aandacht op, dat de sporthal niet alleen moet worden ge zien als bindend element voor de sport in deze omgeving, omdat het gebouw ook in dienst zal worden gesteld van de opbouw van het culturele leven door middel van concerten en modern, open toneel. Door dit alles beschouwde spreker het als een bijzondere eer, dat hij hiervan de naam gever mocht zijn, mede omdat hij dit be schouwde als een bewijs van de vriende lijke gezindheid, welke burgemeester en gemeentebestuur voor hem koesteren. Na deze toespraak werd door een doch ter van dr. Prinsen een fraai portret in brons van haar vader onthuld, vervaar digd door de beeldhouwer Haack. met wel ke ceremonie opening en naamgeving van de „Dr. M. J. Prinsenhal" officieel waren voltooid. De volgende spreker was ir. A. Drijver, directeur van Hoogovens, die de gemeen te Heemskerk van harte met deze hyper moderne sporthal complimenteerde. Spre ker verklaarde dat zijn bedrijf gaarne in de bouwkosten had bijgedragen, omdat de werkers bij de Hoogovens zich hier onge twijfeld na hun arbeid in ruime mate kun nen ontspannen. Jhr. Feith, voorzitter van de Nederland se Sportfederatie was eveneens vol lof over een dergelijke accommodatie en hij noemde het een gunstig teken dat het ge bouw is verrezen in de nabijheid van een stad. waar eens de victorie begon. Nadat de heer H. Jongsma namens de gemeen schapsraad in Heemskerk op zijn beurt eveneens had gewezen op de betekenis van het gebouw voor het plaatselijk cultu rele en sportleven, kwam de heer G. Vis ser als vertegenwoordiger van de aanne mers en de diverse leveranciers nog een fraaie dubbelzijdige elektrische datum- klok aanbieden. Na dit officiële gedeelte volgde een gro te sportdemonstratie, waar onder meer an werd deelgenomen door de keurkorp sen van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond en het Katholiek Neder lands Gymnastiek Verbond. Beurs „H 900en tentoonstellingen Onderwijl waren nog drie Heemskerkse wethouders in actie geweest met het ope nen van een winkelbeurs en twee tentoon stellingen. Hiervan knipte wethouder H. J. M. Roozen het traditionele lint door bij de ingang van de Beurs ,.H 900", waarvan de vierenveertig stands voornamelijk door dé plaatselijke middenstand zijn ingeno- Dr. M. J. Prinsen naast zijn even beeld in brons bij de opening van de gelijknamige sporthal in Heemskerk. men. Bij de opening van deze gezellige winkelbeurs constateerde de wethouder tot zijn genoegen, dat hier zulk een grote aan dacht is besteed aan de dienstverlenende taak van de middenstand. In jeugdgebouw „De Schakel" opende wethouder P. de Graaf de tentoonstelling „Verleden, heden en toekomst van Heems kerk." Met een fraaie en bijzonder inte ressante collectie foto's, tekeningen en - maquettes wordt hier, zoals de wethouder in zijn openingswoord opmerkte, de aan dacht gevraagd voor hetgeen eenmaal is geweest, heden als werkelijkheid moet worden gezien en morgen zal zijn. Spre ker hoopte dat in de toekomst kan wor den gerealiseerd, wat nu uiteraard nog uit planning en gissing bestaat. Tenslotte vervulde wethouder A. F. M. van Herpen een dergelijke taak in de aula van de J. S. Bachschool, waar de foto kring „Heemskerk" een fraaie expositie van het werk van eigen leden heeft inge richt. In zijn openingswoord merkte wet houder Van Herpen onder meer op dat de organisatoren vele complimenten verdie nen voor de manier, waarop zij er in zijn geslaagd hun creatieve arbeid op een der gelijk attractieve wijze te stimuleren. m mr mm Mm a m De festiviteiten, waarmede dit weekein de de feestweek werd ingezet ter viering van het 900-jarig bestaan van de gemeen te Heemskerk, werden zaterdag bekroond met een promenade-concert, dat gegeven werd in het nieuwe Heemskerkse sportpa leis: de dr. Prinsen-sporthal. De Hoog oven Harmonie had een groot aandeel in het uit te voeren programma op zich ge nomen. Verder werkten mee het Heems kerkse fanfarekorps „Sint Caecilia" en een koor, gevormd door het plaatselijke chris telijk gemengd koor, het Nederlands her vorm kerkkoor, het katholiek gemengd koor en „De tSem des Volks" IN EEN geestdriftige toespraak sprak burgemeester H. Nielen zijn bijzondere er kentelijkheid uit jegens de directie van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken die haar medewerking ver leende aan het bouwen van de sporthal, die thans voor het promenade-concert oor het eerst in gebruik kon worden ge nomen. „Moge het gebouw tot heil en ze gen strekken van de gemeente Heems kerk", zo besloot burgemeester Nielen zijn toespraak. HET FANFAREKORPS „Sint Caecilia" en zijn dirigent Jac. Wildschut genoten de eer de sporthal als concertzaal in te wij den. Het korps stond hiermede voor een taak. waarvan de uitvoering met het oog op de akoestische omstandigheden v,gn de reusachtige zaal, allerlei verrassingen zou DfiO tl9V9l': l kunnen brengen, verheugende of teleurstel lende. De samenstelling van het program ma, dat het ensemble zou uitvoeren, werd echter een waarborg voor bijzonder pret tige ervaringen. Want de gekozen werken: de „Mars der Medici" van Johan Wichers, de drie korte stukken van Jack Harvey en de Johann Kriëger-suite bleken bij de vertolking uitstekend afgestemd te zijn op de tamelijk schallende ruimte van het ge bouw. Statische harmonieën en rustige brede melodieën, sobere instrumentaties, ook voor de wat snellere fragmenten, werk ten mede om de korpsklank duidelijk en gaaf te houden. Zelfs kon gesproken wor den van een sublimering van de klank tot bijzondere welluidendheid door de milde werking van de akoestiek in dit geval. DE HOOGOVEN HARMONIE verkeerde met de uitvoering van de ouverture „Le Roi d'Ys" van Edouard Lalo niet onder dezelfde gunstige omstandigheden. De dy namische facetten en de veelvuldige in strumentale kleurwisselingen van deze mu ziek zijn voor harmonie-bezetting nogal kwetsbaar geworden, zelfs meer dan voor de oorspronkelijke symfonische orkestra tie. De uitvoering kreeg een experimen teel karakter in deze ruimte. Verschillen de bekwame instrumentale solisten konden zich echter zeer onderscheiden. Een suc ces werd evenwel de voordracht van de karakteristieke muziek van „Carmina Bu- rana" van Carl Orff. De frappante ritmiek werd onder de kundige leiding van de di rigent Willem Steyn voortreffelijk gehand haafd en uitstekend ingeschakeld bij de opbouw van deze tot luisteren dwingende muziek. INDRUK MAAKTE de voordracht van de ouverture „Nabucco" van Guiseppe Verdi, mede door het klankrijke spel van de solo-fluitist. Als introductie voor het fa meuze Slavenkoor, dat het grote koor ver trouwd en met fraaie klank vertolkte, had de dirigent moeilijk een doeltreffender ouverture kunnen kiezen. Een zeer feeste lijk en indrukwekkend besluit kreeg dit gedenkwaardige promenade-concert met de uitvoering van dè Triomfmars uit „Aïda" van Verdi en van „Land of Hope and Glory" van Edward Elgar. P. Zwaanswijk Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 Eindsprints zijn in de sport niet zelden van beslissende betekenis voor de eind zege. Maar een uitzondering was on getwijfeld gisteren Telstar dat er via een verrassend goede laatste vijf minuten niet in vermocht te slagen de eerste zege TELEFOON 4402 te behalen. In plaats daarvan werd het de eerste nederlaag van de nieuwe com binatie, die tegen het uiterst felle Eind hoven niet verder dan 2—1 kon komen. En niemand onder de zevenduizend kijkers die kon zeggen dat de zuidelijke Het twaalfde nationale bondsconcour: van de Nederlandse r.-k. Bond van lande- tij ke rij verenigin gen, zondag gehouden in het Beverwijkse sportpark Adrichem, door enkele duizenden paardesportliefheb bers bijgewoond, nadat zaterdag de optocht der deelnemers door de stad en de officiële ontvangst door het stadsbestuur op Scheij beek, wegens de slechte weersomstandig heden waren afgelast. Burgemeester J. G. S. Bruinsma ver richtte de opening in Adrichem, waarbij In besloten kring werd in „Kennemer- gaarde", tehuis voor chronische zieken der i i„ i gemeente Veisen te Santpoort, afscheid ge- I Ploe§ de overwinning met verdiende, nomen van de behandelende geneesheer, ir. J. Stoffe. die zich in verband met I Het had overigens maar een haartje ge andere druüke werkzaamheden, genood- scheeld of de krachtmeting was in een zaakt had gezien zijn functie als zodanig gelijkspel geëindigd. Want nauwelijks had neer te leggtn. vijf minuten voor het einde rechtsbinnen Dat het vertrek van deze bekwame en Van Dolder van Telstar voor een tegen- vriendelijke arts ftevens ingenieur) met punt gezorgd, of linksbinnen Allart gaf spijt werd beleefd, vond vertolking in het van de achterlijn af zo'n bekeken voor- openingswoord van zuster J. Helgering, zet aan de toestormende Farenhorst dat directrice van het tehuis, die in het kort de een doelpunt slechts een kwestie van knik- arbeid en de samenwerking over de afge- ken was. Maar Telstar's rechtsbuiten knik lopen periode schetste. Mede namens het te niet, maar stootte en dat had tot ge- personeel sprak zij haar dank uit, welke volg dar hei leer over de lat zeilde., vergezeld ging van enkele stoffelijke blij- Niettemin, ook al was dan Telstar veel ken van waardering. meer in de aanval, Eindhoven verdiende Voor het gemeentebestuur van Velsen de overwinning toch wel. De gasten speel- was de wethouder voor de volksgezond- den op Schoonenberg vooral slimmer heid, de heer H. de Boer aanwezig, die zei voetbal, dat in de tweede helft met twee dat burgemeester en wethouders het ver-1 gave doelpunten werd bekroond. trek van dokter Stoffel bepaald betreur den. Weliswtar had deze geneesheer zijn functie slechts enkele jaren kunnen ver vullen, maar dit zijn juist belangrijke ja ren geweest voor de ontwikkeling van het werk. Daarin heeft deze functionaris op niet te onderschatten wijze begrip getoond voor de aard van die. werkzaamheden met hun bijzondere facetten en de weg weten te vinden voor de opbouw van het insti tuut. Ook de wethouder liet de dank van het gemeentebestuur vergezeld gaan van een concrete attentie. In zijn wederwoord getuigde de schei dende arts van zijn getroffenheid en vond voor ieder een persoonlijk woord, waarin hij zijn welgemeende dank uitdrukte. Een kort samenzijn besloot deze intieme bijeenkomst. Eindhoven, dat een voortreffelijke verde- Advertentie De nieuwe QUICK No. 1, ADIDAS - PUMA en HUNGARIA Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 Zo ging het veel in de wedstrijd Tel starEindhoven in het Sportpark Schoonenberg: twee spelers van Tel star in de aanval en één doelman die het gevaar bezweert. Het zijn Allart en Daniels die niet tegen Heyink opkunnen. Heel wat mensen wisten zondag op de tribunes van het sportpark Schoonenberg in Velsen te vertellen dat de Feijenoord-speler Bouwmees ter voor Telstar zou gaan spelen. Niet uit de grap, nee ze wisten het allemaal heel zeker. Er moest nog wat gepraat worden over geld, maar voor de rest was alles dik voor elkaar, want Telstar als nieuwe combinatie mocht nog aankopen doen en Bouw meester had niet getekend voor de Rotterdamse sterrenploeg. Hoe het allemaal in elkaar zat? Een speler van AGOVV, die voor z'n werk drie weken bij de Hoogovens gedeta cheerd was, had gevraagd of hij mis schien bij Telstar zou mogen trainen. Dat werd goed gevonden, maar een stille kijker bij de training had de vreemde in de kring van spelers op gemerkt. Dat lijkt Bouwmeester wel, had hij gezegd. En daar vluchtte het gerucht al. En zondag was het nog niet achterhaald. Bouwmeester komt naar Telstar Was het maar waar, zei ons een van de bestuursleden, we hebben nog wel iets voor dat mannetje over diging bleek te hebben huldigde de tak- tiek „laten komen en dan toeslaan". Voet baltechniek misschien een niet zo fraaie taktiek. maar als de spelers er het uit houdingsvermogen voor op kunnen bren gen wél een nuttige speelwijze. Het baar de dan ook geen verwondering dat Tel star aanzienlijk meer ten aanval kon trek ken dan Eindhoven. Het waren voor rust dikwijls ook vloeiende aanvallen, maar in en rond het strafschopgebied van Eindho ven bleek er geen doorkomen aan. En probeerden Allart., Daniels en Van Dolder, het binnentrio, het met verre, on verwachte schoten dan bleek doelman Hey ink een keeper van niet geringe klasse. Niettemin moest een keer rechtsback Schalks de bal uit het doel koppen en vlogen kopballen van Daniels en Van Dol der rakelings over het doel. Aan de andere kant was midvoor Oomens de gevaarlijke man. Geen moeite was hem te veel, geen situatie was voor hem hopeloos. En in de gevallen dat hij aan schieten toekwam was het veelal ge vaarlijk ook. Maar ook doelman Stuy ken- I de geen onzekerheid en loste alle pro blemen met veel bravour op. Ook na de rust kon Telstar bogen op een veldoverwicht, maar Eindhoven sloeg toe. In de elfde minuut ontsnapte mid voor Oomens even aan de aandacht van spil Kort, een felle scrimmage volgde en linksbinnen Van Lint kon Stuy met een welgericht schot passeren. Telstar voelde de dreiging van een nederlaag en verhoogde het tempo, maar niet voldoen de om gaten te kunnen slaan in de Eindho- vense defensie. Want Slaats en Heyink bleven domine ren in de duels met de volijverige Daniels. Allart en Van Dolder die de aanvallen steeds maar weer door het toch al zo sterk bezette centrum bleven leiden. In de 33ste minuut kwam Eindhoven welis waar door Oomens op 0-2, maar niette min, de goal vijf minuten voor tijd was toch wel degelijk verdiend. Die treffer gaf de ploeg als geheel ook het gevoel dat met succes toeslaan slechts een kwes tie is van nog even aan elkaar wennen en nog even aan elkaar aanpassen. Wellicht dat dat in de komende wed strijden zal blijken in de vorm van vol doende goals voor overwinningen. Want zo'n felle eindsprint als van gisteren was wel aardig, maar bleek net niet voldoen de voor het behoud van een ongeslagen positie op de ranglijst. hij de onlangs overleden voorzitter van de organiserende bond, dr. ju C. J. van Mëel herdacht. De waarnemend voorzitter van de NKB, de heer L. Horrichs, bracht dank aan het stadsbestuur en VVV Beverwijk voor de verleende medewerking aan het sportfestijn. Wegens gladheid van de grasmat kwa men diverse demonstraties te vervallen. De in de morgenuren gehouden wed strijden voor achttallen werd gewonnen door 't achttal van Grathem, dat, evenals bij de vorige wedstrijden, de ruitersstandaard verwierf. De acht van Grathem werd kam pioen met 108.5 punt; tweede werd Jeanne d'Arc uit Groesbeek met 102.5 p.; 3. Rust Roest uit Deurne met 101 p.; 4. Roerstreek met 99.5 p.; 5. IJselmeerruiters uit de Wie- ringermeer met 95.5 p.; 6. 't Twentse Ros met 95.25 p. Bij de dressuurkampioenschappen voor individuele ruiters werd H. Gijzen uit Grathem eerste met het paard Ritmeester, 202 p.; 2. mej. Th. Ammink uit de Wie- ringermeer op Hubertus 198.75 p.; 3. M. van Herten van Grathem op Hanco 198.75 p.; 4. W. van der Pas van Enschot op To- lande 198 p. Het nummer voor eenspannen Land- bouwtuigpaarden werd gewonnen door J. van Hooydonk uit Bavel. gevolgd door A. Dirkx; F. van der Palen uit Eindhoven werd derde. Het springconcours om het kampioen schap van de NKB werd gewonnen door M. van Herthen uit Grathem op het paard Hanco; 2. J. Kouters uit Kruisland op Ma- zurkh; 3. J. van Laarhoven uit Grathem op Hans; 4. J. Parren uit Grathem op Bam- bi; 5. A. Aarnink van de Lutte op Abend- glanz. Het concours voor tweespannen land- bouwtuigpaarden werd door A. Dirkx ge wonnen. De Limburgers wonnen het intergeweste- lijk springconcours met 80 p„ voor de NCB-ruiters met 66 p., de LTB-ruiters met 38 p. en ABTB met 37 punten. Bij het tandemrijden blonken P. van Geenen, met de paarden Zadonis en Ado nis, en A. Dirkx, met Oberon en Erikson, uit. Wijk aan Zee heeft de laatste vrije zon dag benut door het spelen van een wed strijd tegen de Apeldoomse vierdeklasser Alexandria. Het was voor de club uit de badplaats een te gemakkelijke tegenstan der waarvan dan ook met flinke cijfers werd gewonnen (1-5). Het waren Snijders, Bol en De Reep die er voor zorgden dat Wijk aan Zee met rust een 3-0 voorsprong had. Ook in de tweede helft was Wijk aan Zee de betere ploeg. Doelpunten van Snij ders en Bol bepaalden de eindstand op 1-5. Zondag heeft DEM aan twee toernooien deelgenomen, waarvan het Zilvermeeu- wentoernooi in Zaandam werd gewonnen. De eerste wedstrijd ging daar tegen het Haarlemse TYBB waarmee met 41 werd afgerekend In de finale trof het Zilver meeuwen als tegenstander aan. Spil De Jong schoot in eigen doel, 10. In de tweede helft kon Kleef 10 minuten voor tijd de stand op 2—0 brengen. Een DEM- combinatie ging naar Alkmaar en verloor daar in de finale van WSV '30 met 31. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5