Voorlopig geen KLM-vliegers met gedwongen ontslag Prot. chr. Bond van Vervoers- personeel Haarlem 50 jaar - DE BEURS - Trekking premielening Amsterdam 1956-III Amerika stelt kippenoorlog met EEG nog even uit V S-investeringen in het buitenland dit jaar 8 hoger Morgen beslissing over import van Oosteuropese boter Kort geding tegen NDSM over koppelbazen Zuidhollandse Bank plaatst onderhands een miljoen Wel verzoek om naar een andere baan uit te zien Forse reductie op lening BNG Jaarstukken 1962 van N.V. Houtvaart verworpen Geen statiegeld meer voor conservenpotten P. N. van Rijn van Dorp overleden f 100,000 op nr. 10, serie 16879 Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Gelijk resultaat bij Bensdorp EEG snelst groeiende markt voor Engeland DINSDAG 3 SEPTEMBER 1963 11 McGraw Hill verwacht Receptie, feestavond en gedenkschrift Directeur van Boom- Ruygrok AMSTERDAM Effectentransacties Alle assurantiën Schatkistcertificaten Evenaring wereldrecord NEW YORK (AP) De Amerikaanse industrie zal dit jaar voor 3.6 miljard dol lar investeren in bedrijven en vaste goe deren buiten de Verenigde Staten. Dit is acht percent meer dan in 1962. In het jaar overzicht van McGraw Hill worden daar mee de gissingen dat dergelijke investerin gen dalende zouden zijn tegengesproken. De Europese Economische Gemeenschap krijgt 'n steeds groter deel van de investe ringen voornamelijk ten koste van Latijns- Amerika. De E.E.G. zal dit jaar een half miljard dollar aantrekken, dat is 28 per cent van het totaal. Vijf jaar geleden was dit nog maar 12 percent. Latijns-Amerika krijgt 13 percent tegen 25 percent in 1959. Het overzicht meldt dat de ondernemin gen die gegevens hebben verstrekt, mee delen dat zij verwachten, dat de omzet van hun buitenlandse dochterondernemingen in 1963 met tien percent zal stijgen tot 38 miljard dollar. Hun uitvoer uit de Ver enigde Staten zal echter slechts met drie percent stijgen, aldus verwachten de ondernemingen. Morgen zal het bestuur van het pro- duktschap voor zuivel zich in besloten ver gadering uitspreken over het aanbod tot levering van zevenduizend ton boter van achter het ijzeren gordijn door de Arn hemse zakenvrouw Fein-Ustinova gedaan aan het V.I.B. Volgens de mededelingen van mevrouw Fein willen de betrokken landen in ruil voor hun boter Nederlandse goederen ko pen. Tussen Roemenië en de Benelux bestaat een betalingsakkoord. Boter wordt er wel niet in genoemd, maar een compensatie-transactie met bo ter is toch in principe wel mogelijk, zo deelde het ministerie van economische za ken ons mee. Met Oost-Duitsland, dat door de Neder landse regering niet erkend is, bestaat geen akkoord, maar wel is er tussen de Nederlandse kamer van koophandel voor Duitsland en de Oostduitse Kamer van koophandel voor het buitenland een over eenkomst tot regulering van de handel, die een transactie als de hier voorgestelde mogelijk zou maken. De president van de rechtbank te Am sterdam zal vrijdag een kort geding be handelen dat is aangespannen door de fa briek van apparaten en pijpleidingen B. A. van den Bor uit Schiedam tegen de Nederlandsche Dok en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, die de fir ma als „koppelbaas" van haar werf heeft geweerd. Namens de Schiedamse firma heeft mr. H. M. van de Plas uit Vlaardingen gesteld dat zijn cliënt een opdracht van f 48.500 heeft bij de N.D.S.M., die 1 november 1963 moet zijn uitgevoerd en waaraan voor 25 percent is voldaan. De eiseres is op 30 augustus opgebeld door één der directeu ren van de N.D.S.M., ir. Scherpenhuyzen, die meedeelde dat de firma Van den Bor als „koppelbaas/uitleenbedrijf" na over leg met de ondernemingsraad de toegang tot de werf werd verboden. De eiseres stelt nu in het geheel geen koppelbaas of uitleenbedrijf te zijn. Het bedrijf zou door deze maatregel grote schade lijden. Ge- eist wordt de toelating tot de werf van de N.D.S.M. om de werkzaamheden vol gens de aannemersovereenkomst te vol tooien. Dit tegen een dwangsom van 2500 per dag. De directie van de Zuidhollandse Bank deelt mee, dat met goedkeuring van de raad van commissarissen tegen ongeveer de huidige beurskoers bij enkele grote be leggers en fondsen onderhands is geplaatst nominaal 1 miljoen gulden aandelen, recht gevende op het volle dividend over 1963 en volgende jaren. De gang van zaken in het bedrijf blijft tot tevredenheid stemmen en de gelijkma tige groei heeft zich ook in het eerste halfjaar van 1963 voortgezet. De cijfers van debiteuren, crediteuren en bruto winst geven een verdere stijging te zien. On danks de gestegen kosten is ook de netto winst hoger dan in het overeenkomstige tijdvak van 1962. Ten aanzien van het uit eindelijk jaarresultaat koestert de directie, onvoorziene omstandigheden voorbehou den, goede verwachtingen. De KLM zal voorlopig niet overgaan tot gedwongen ontslag van de 150 vliegers, die in de naaste toekomst overtollig zullen zijn. Er bestaat nog steeds een in april 1962 door de oude directie met de vereni ging van KLM-vliegers afgesloten overtol ligheids-overeenkomst, op grond waarvan vliegers die gedwongen ontslagen zouden worden recht hebben op een financiële compensatie, daar het voor deze vliegers onmogelijk wordt hun beroep hier te lande uit te oefenen. Deze vorm- van ontslag met de compensatie, waarmee de vliegers dus geheel akkoord gaan, komt de KLM bij ontslag van niet minder dan 150 vlie gers te duur uit. Dezer dagen heeft de huidige directie derhalve bij monde van de heer E. H. Larive het vliegerkorps laten weten, dat zij de oude overeenkomst per april van het volgend jaar opzegt en dat zij tot dat tijdstip toe niet van plan is op basis van deze overeenkomst tot gedwongen ontslag van vliegers over te gaan. Nadien behoudt de directie zich het recht voor om op andere en dus waarschijnlijk minder kostbare voorwaarden zonodig vliegers te ontslaan. Intussen dringt de heer La rive er bij zijn vliegers op aan vrijwillig ontslag te nemen. Ook vorig jaar heeft deze mogelijkheid geruime tijd open gestaan. In de oude overeenkomst was nl. neergelegd, dat ge durende een periode van enkele maanden vliegers op eigen verzoek ontslag konden krijgen op individueel met de leiding van het bedrijf overeen te komen voorwaar den. Met deze bepaling boekte de over eenkomst het meest effectieve resultaat: in totaal verlieten circa 50 van de 850 vliegers op deze wijze zonder wrijving de dienst en dat was juist het aantal, waar van men toen meende dat het overtollig was. Een 60-tal andere vliegers wist men al of niet tijdelijk onder te brengen bij De n.v. Bank voor Nederlandsche Ge meenten deelt mee dat op de 4'/» percent 30-jarige obligatielening 1963-III groot 100 miljoen tegen de koers van 99'/» per cent, waarop gisteren de inschrijving open stond, tot een zodanig totaal bedrag is in geschreven, dat op de toewijzing een be langrijke reductie zal moeten worden toe gepast. Naar de directie van de N.V. „Hout vaart" Rotterdam meedeelt, zijn in de he den gehouden algemene vergadering van aandeelhouders de balans en de verlies- en winstrekening over 1962 niet vastge steld, aangezien de vergadering haar goed keuring hieraan onthield. Desgevraagd deelde de directie (Vinke en Zonen, Rot terdam) ons mee, dat zij aan dit com muniqué niets had toe te voegen. De ver gadering was niet voor de pers toegan kelijk. Het op 24 augustus gepubliceerde jaar verslag vermeldde dat de sombere ver wachtingen van de directie over 1962 ten volle bewaarheid zijn. Voorgesteld werd het dividend te verlagen van zeven op vier percent. Over de vooruitzichten kon het verslag geen optimistisch geluid la ten horen. De directie meent dat de ex ploitatie van de motorschepen nauwelijks lonend kan geschieden en houdt er reke ning mee dat ook de resultaten over 1963 pover zullen zijn. andere maatschappijen of in andere func ties. Zo kwam het dat de clausule over het gedwongen ontslag nimmer werd toege past. Einde 1962 werd de toenmalige direc tie echter geleidelijk vervangen door de huidige en vier maanden lang stagneerde het overleg tussen directie en vliegers. In mei kwam het weer op gang en werd be cijferd dat gezien de laatste, voor de KLM minder gunstige ontwikkeling op nieuw 150 vliegers overtollig waren of al thans zouden worden. Volgens de directie zelf zal dit overschot in de komende jaren waarschijnlijk nog toenemen. Onder deze omstandigheden acht de di rectie het niet mogelijk zich te houden aan de destijds opgestelde overeenkomst, die volgens haar trouwens alleen was ge baseerd op het ontslag van de inmiddels uit de KLM verdwenen 110 vliegers. De vereniging van KLM-vliegers heeft zich echter steeds op het standpunt gesteld dat de overeenkomst op sociale gronden werd afgesloten en dus onbeperkt van kracht zal blijven, ongeacht het aantal overtolli ge vliegers. Of de vereniging de opzegging van de oude overeenkomst door de directie zal gaan bestrijden, dan wel zich daarbij zal neerleggen, kon vandaag niet worden na gegaan. Het bestuur acht het niet oppor tuun in dit stadium commentaar te geven. Wilco Conserven N.V. te Assen is van plan per 1 oktober de produktie ter hand te nemen van groenten- en vruchtencon- serven in éénmalige glasverpakking. De Verenigde Nederlandse Glasfabrieken te Schiedam zullen de daarvoor benodigde licht-gewicht potten in twee maten gaan leveren. De potten zullen tweemaal de in het glas aangebrachte tekst „geen statie geld" dragen. De bekende Omnia-cap zal de glazen potten de gewenste sluiting ge ven. De voordelen van de eenmalige glasver pakking zijn vele, zoals: de consumenten behoeven geen glazen potten meer op te zamelen en bij de leverancier ter terug- verkrijging van het betaalde statiegeld in te leveren, terwijl zij toch het voordeel hebben van het kopen van een zichtbaar produkt. De handel wordt verlost van het opslaan, sorteren, verzenden en admini streren van de ingeleverde meermalige glas-emballage: de fabrikant worden het sorteren, spoelen en administreren van de retourgezonden emballage bespaard, ter wijl hij de zekerheid heeft zijn produkten steeds in geheel nieuwe, schone en onbe schadigde potten te verpakken. Wilco streeft er volgens de directie naar de voor verpakking in lichtgewicht potten in aanmerking komende produkten uit haar assortiment te brengen tegen een prijs, die gelijk zal zijn aan of wellicht iets lager zal liggen dan die, welke op dat moment van kracht zal zijn voor de ver gelijkbare groenten- en vruchtenconserven in blik. In een gisteren gehouden buitengewone ver gadering van aandeelhouders van de n.v. Natio nale Borg-Maatsehappij werd de heer H. J. de Koster te Wassenaar tot commissaris van de vennootschap benoemd. De afdeling Haarlem van de Protes tants-Christelijke Bond van Vervoers- personeel viert op donderdag 19 septem ber haar vijftigjarig bestaan, 's Middags van drie tot vijf uur wordt een receptie gehouden in de Kroonzaal van Brink- mann aan de Grote Markt, 's Avonds wordt de leden een feestavond bereid in de Hildebrandzaal van Brinkmann. Ter gelegenheid van het jubileum heeft de afdeling een kort gedenkschrift over haar geschiedenis uitgegeven, dat aan al le leden als een gestencild boekwerkje is toegestuurd. Het is geschreven door de ere-voorzitter van de afdeling Haarlem van de Protestants-christelijke Bond van Ver- voerspersoneel, de heer L. Silvis, en voor zien van een voorwoord van de voorzit ter, J. H. Bartman. Deze laatste constateert, dat de afde ling ondanks tegenwerking is gegroeid en nu personeelsleden uit de gehele vervoers sector omvat waarbij hij tot zijn spijt de K.L.M. moet uitzonderen. Een donkere wolk over de feestelijke Na een langdurig ziekbed is overleden de heer P. N. van Rijn van Dorp, directeur van Boom-Ruygrok N.V. te Haarlem. De heer Var Rijn van Dorp bereikte de leef tijd van 54 jaar. De overledene trad op 1 juli 1959 in dienst van de vennootschap. Per 1 januari 1960 werd hem de titel van directeur verleend. viering noemt de voorzitter de heer J. H. Bartman de vorming van een categorale organisatie, „gevormd door mensen die, met opzijzetting van alle principiële en morele normen, menen hun rechten te kunnen verkrijgen". De voorzitter hoopt, „dat deze verloren zonen terugkomen van hun dwalingen". L. Silvis tekent in enkele grote lijnen de geschiedenis van de afdeling in de af gelopen 50 jaar. In een prettig leesbaar overzicht verhaalt hij onder meer van de oprichtingsvergadering in 1913, toen het accent veel meer dan thans lag op het zelfstandige werk van de plaatselijke af deling, van de crisisjaren, de viering van het 25-jarige bestaan in 1939, en de her oprichting van de afdeling na de oorlog. GROTE BELANGSTELLING VOOR NIEUWE LENING B.N.G. Het Damrak zette de nieuwe beurkwèek in met minimale omzetten in alle hoofd fondsen. Bij opening was de stemming licht verdeeld. AKU ontmoette wat lokale vraag waardoor dit fonds op 482'/j ander half punt verbeterde ten opzichte van het voorgaande slotniveau. Philips liep op van 153,— tot f 153,30 (f 153,—). Unilever verbeterde van 179,90 tot f 180,20 179,90) om de markt te verlaten op f 180,—. Hoog ovens zakten in van 599 tot 597 (600'/j). Er was geen enkele stimulans aanwezig die de hoofdfondsen, in welke richting ook kon beïnvloeden. Het feit dat Wall Street, wegens Labour Day,' gesloten blijft, droeg tot de lusteloze stemming in Amsterdam biji Ook gedurende de verdere beursduur bleef het in de hoeken van de internatio nale waarden zeer rustig. Er deden zich geen koersveranderingen van enige be tekenis meer voor. Aandelen KLM werden wederom lager geadviseerd. Voor de inschrijving op de nieuwe lening „Bank voor Nederlandsche Gemeenten 1963-III groot 100 miljoen 4'/* percent Advertentie En DAIIM 111 'S COMMISSION AIRSBE0RIJF .r. BUUMAN IN EFFECTEN Albert Verweylaon 1/1, Haarlem, Tel (0250015 2564 Beursoverzicht op aanvraag HET GOEDE GROEIT GESTADIG In de Nederlandse Staatscourant van vandaag is een beschikking van de minis ter van Financiën gepubliceerd, waarbij wordt bepaald dat op 2 maart 1964 403,2 min. tienjarige schatkistcertificaten zullen worden uitgegeven. Deze zullen een rente dragen van 3% pet. per jaar. De uitgifte dient tot vernieuwing van de tweede tranche van de in 1954 uitgegevèn certi ficaten, die op 1 maart 1964 komt te ver vallen. De leningwet schatkistcertificaten mach tigt de minister van financiën tot het aan gaan van geldleningen tot oen bedrag van 1.200 min. tot vernieuwing van 8-, 10- en 12-jarige schatkistcertificaten, die in 1954 werden geplaatst. Deze certificaten zijn destijds uitgegeven ter consolidatie van een gedeelte van het schatkistpapier in handen van banken die een gentleman's agreement met de Nederlandsche Bank hebben aangegaan inzake het aanhouden van kasreserves bij de centrale bank. 1AJ: Bij de trekking van de 214 percent pre mielening Amsterdam 1956 III is de pre mie van 100.000 toegekend aan nummer 10 van serie 16879 en die van 50.000 aan nummer 5 van serie 19584. Twee obligaties werden uitgeloot met een premie van 10.000, te weten nummer 10 van serie 15499 en nummer 8 van serie 1512. Twee premies van 5.000 vielen ten deel aan nummer 3 van serie 5964 en num mer 5 van serie 19850. Tien obligaties loot ten uit met een premie van 1.000, te we ten nr. 3 van serie 2341, nr. 8 van serie 88796, nr. 10 van serie 13445, nr. 9 van serie 3645, nr. van serie 16185. nr. 2 van serie 1243, nr. 1 van serie 7401, nr. 5 van serie 16879, nr. 7 van serie 5886 en nr. 3 van stukken van de vorige 4'/» lening van deze instelling, waarop de storting plaatsvond eveneens groot f 100 miloen, doch tegen 99 sériê 18433. Voorts wérden 24 obligaties uitgeloot met eén premie van 500. De overige 460 niét genoemde nummers van bovenvermelde series werden uitgeloot met 125 elk. De produktiê over de maand juli 1963 ven Pröductóra Agricola Tropical Ecuatoriana S.A. (PATÉ), Onder directie van H G. Th. Crone n.v., in Ecuador heeft 21661 trossen bananen bedragen (over juni 1963 22 308 trossen) tegen 13.655 trossen in ïuli 1962. De pioduktie vanaf lanuari/juli 1963 bedroeg 148.548 trossen tegen 138.122 trossen in de periode ianuari/Jull 1962 Op de Leipziger Messe. die zondag ls geopend. is een speciaal paviljoen ingericht waar uitge vers uit achttien landen meer dan 40.000 boeken tonen, voor het eerst nemen de verenigde Na ties met een bijzondere stand aan deze boeken beurs deel. Aagtekerk 2 100 m. z.z.w. Finlsterre n. Kaapstad Abida 3 te Lourenco Marques n. Beira. Acila 2 en anker op Thames n. Thameshaven. Acmaea 3 te Puerto Miranda verwacht. Acteon 3 te Trinidad verwacht. Adara 31 v. Paranagua n. Vitoria. Adonis 2 v. Fort de France n. Barbados. Alamak 2 te Karachi. Alblasserdijk 2 380 m w.z.w. Azor. n. Liverpool. Alchiba 3 te Beyrouth. Algorab 2 20 m. w Lissabon n. Las Palmas. Alkaid 2 te Antwerpen. Alkmaar 2 v. Curagao n. Punta Cardon. Alphacca 2 110 m. o.n.o. Casquets n. Marseille Alphard 2 te Montreal v Rotterdam. Amerskerk 2 130 m. n.o Massawa n Aden Ainstelhoek pass. 2 Suva n. Panama. Amstelland 2 te Bahia. Amstelsluis 2 te Mackay. Annenkerk pass. 2 Kp. Finlsterre n. Marseille. Area 2 te Cuiaqao. Ares 2 v Rotterdam n. Antwerpen. Arkeldijk 2 220 m. n o. Socotra n. Aden. Aristoteles 3 te La Ceiba. Attis 3 te Curagao verwacht v. Port of Spain Atys pass. s Straat Ormoesz n. Colombo. Avedrecht 2 te Suez. Averdijk 3 te Durban verwacht. Bali pass. 2 Kp. Gris Nez n. Hamburg. Banda 2 te Callao v. Matarani. Barendrecht 2 te Rotetrdam Batu 2 te Puerto Barrios v. Tamplco. Bawean 2 v. Kandia n. Bombay. Bintang pass 2 Bone n Montreal. Blitar 2 100 m. n.n.o. Kp. Villano n. Marseille. Burl S. Wats. 2 70 m n. Comore eil. rt. Ph.delph. Caltex Arnhem 3 te Mombasa. (Van onze correspondent) BRUSSEL Het uur U van de oorlog over de geslachte en bevroren kippen tus sen de Verenigde Staten en de landen van de Europese Economische Gemeen schap (E.E.G.) is weer voor enige tijd uitgesteld. De Amerikaanse vertegenwoor diger bij de E.E.G. heeft gisteren een be zoek aan prof. Hallstein, de voorzitter van de Europese commissie, gebracht en hem meegedeeld dat het afkondigen van de lijst van goederen welker invoerrechten door Washington als represaille zouden worden verhoogd, voorlopig niet zal plaats vinden. Aanvankelijk was bepaald dat pre sident Kennedy die lijst 16 september be kend zou maken. Juist gisteren was ook de Europese uit voerende commissie te'Brussel bijeen ge komen om opnieuw te zoeken naar een oplossing voor het eigenlijk de laatste tijd nogal opgeblazen vraagstuk van de invoerrechten op de kippen. Besloten werd dat het lid van de commissie Rey van daag terzake overleg met de permanente vertegenwoordigers van de E.E.G.-landen te Brussel zou plegen. Zoals men weet zou Duitsland, dat de grootste importeur is van de Amerikaanse kippen, eventueel genoegen nemen met een invoerrecht van DM 1,08 per kilo inplaats van de door de ministerraad van de E.E.G. vastgestelde DM 1,19 per kilo. Op verzoek van Duitsland is de kwestie dan ook op nieuw aan de orde gekomen en het wordt daarbij gesteund door België. Eén van de produkten welke de Verenigde Staten als represaille extra zwaar zouden gaan belasten zouden namelijk bepaalde soor ten fotografisch papier zijn. Deze vormen een uiterst belangrijk uitvoerprodukt van een grote Belgische industrie. Caltcx Gorinchem 2 t. h. Delfzijl n. Vasteras. Caltex Leiden 2 300 m. w.n.w. Singapore naar Vizagapatnam. Caltex Madrid 2 340 m. z.w. Brest n. Europoort. Caltex Naples pass. 2 Algiers n. Fredericia. Caltex Nederland 2 te Port Said. Caltex Rotterdam 2 te Port Said. Caltex Utrecht 2 53 m. w.z.w. Oporto n. Pt. Said. Camitia 14 te Rotterdam verwacht. Camphuvs 2 v. Mombasa n. Tanga. Carrillo 1 v. Panamakanaal n. Charleston Casamance 2 dwars Ouessant n. Dunlkerken. Castor 2 v Barcelona n. Lissabon. Ceres pass. 2 Ouessant n. Aruba. Charis 2 550 m. w. Landend n, Bahama. Cinulia 1 te Rotterdam n. Curaqao. Crania 8 t. h. Landsend verw., verm. n. Mersey. Dahomeykust pass. 2 Las Palmas n. Freetown. Daphnis 2 900 m. w.z.w Azoren n. Sto. Domingo. Deneb 2 300 m. n.o. Vitoria n. Buenos Aires. Dinteldijk 2 v Rotterdam n. Londen. Doelwijk pass. 2 Malta n. Mena Al Ahmadi. Dorestad 1 v. Rotterdam n. Stanlow. Drente 2 540 m. n.o. Kp. Guardafui n. Mombasa. Eemhaven 2 250 m. z.w, Azoren n. Houston. Eliz. Broere 2 48 m. n.w. Mangalore n. Kandia. Eos 2 v. Piraues n. Thessaloniki. Esso Amsterdam pass. 2 Singapore n. Perz. Golf. Esso Den Haag 2 00 m. n. Tripolis n. Rotterdam. Esso Rotterdam 2 60 m. o. Gibraltar n. Perz. G, Fina Nederland 2 te Lorenco Marques verwacht. Forest Hill 3 te Bandar Mashur. Forest Lake 2 60 m. n.w. K. St.Vinc. n. Montreal. Forest Town 2 85 m zw. Mekka n. Suez. Friesland SSM 2 te Grangemouth. Gaasterkerk 2 600 m. z.z.w. Minicoy n. Aden. Grebbedijk 2 te Savannah. Groote Beer 2 v. Rotterdam n. New York. Gulf Hansa 2 45 m. o.n.o. Algiers n. Mena. Gulf Hollander pass. 2 Gibraltar n. Le Havre. Gulf Italian 3 te Port Said verwacht. Gulf Swede pass. 2 Perim n. Mena A1 Ahmadi. Hathor 2 170 m. z.w. Bermuda n. Nassau. Heemskerk pass. 2 Kp. Villano n. Le Havre Helicon pass. 2 Kp. Villano n. Gibraltar. Hermes 2 v. Aruba te Oranjestad. Holendrecht pass. 2 Gibraltar n. Augusta. Hollands Dreef 2 825 m. n.o. Tokyo n. Canada. Hollands Duln 2 560 m. z. Tokyo n. Canada. Hoogkerk 2 te Genua v. Port Said Jacob Verolme 3 in Panamakanaal n. Talara. Jagersfontein 2 330 m. w. Walvisbaai n. Tenerife. Kamperdijk 2 180 m. z.o. Halifax n. New York. Karakorum pass. 2 Djeddah n. Bombay. Karimata 3 et Davao verwacht. Karimun 2 v. Cristobal n. Noumea. Katelysia 3 te New York. Katendrecht 2 v. Antwerpen n. Bremen. Kerkedijk 2 v. Hamburg, 3 te Bremen. Kermia 8 te Curasao verw., verm. n. Trinidad. Kinderdijk 2 v. Le Havre n. Antwerpen. Kopionella 6 te Curacao verwacht. Koratia 3 te Rotterdam verwacht. Korenia 2 14 m. n.n.w. Dakar n, Thameshaven. Kosicia 2 v. Boston n. Puerto Miranda Kossmatella 12 te Curasao verwacht. Krebsia 2 220 m. w. Sabang n. Singapore. Kreon 2 te Rotterdam. Kryptos 2 600 m. z.w. Flores n. Curasao. Kylix 3 te Curasao. Lekhaven 2 ten anker rede Santos. Lelykerk 2 190 m. z.z.w. Ras Al Hadd n, Bushire. Leto 2 480 m. w.n.w. Fastnet n. Londen. Loppersum 2 350 m. z.z.w. Kp. Race n. Le Havre Maashaven 2 35 m. o. Takoradi n. Sassandra. Maaskerk 2 350 m. o.z.o. Malta n. Amsterdam. Madisonlloyd 2 v. Kaosiung n. Keelung. Mainlloyd 2 v. Cebu n. Ilo Ilo. Marathon 2 400 m z.w. S. Miguel n. Amsterdam Maron 31 v Bonaire n. Puerto Sucre. Mataram 2 660 m w.z.w. Walvisbay n. N, Orleans. Maureen 2 350 m. w.z.w. Azoren n. Panama City. Merwede 1 v. Orehoved n. Rotterdam. Merseylloyd 2 te Rotterdam. Mississippilloyd 2 te Tampico v. Houston. Moh. Reza Shah 2 45 m. w. Mlata n. Nyhashamn. Montfèrland 2 180 m. w. Lissabon n. Bremen. Moordrecht 2 v. Curasao n. Puerto Miranda. Naess Commander 2 75 m. z.w. Ouess n. P Said. Naess Lion 2 65 m. w. Gibraltar n. Rotterdam. Naess Tiger 2 60 m. n.w Cyprus n. Antwerpen Neder-Ebro 1 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Neder-Eems 2 te Balboa. Neder-Elbe 2 50 m. z. Marshall eil. n. Balboa. Neder-Waal 3 v. Akaba n. Suez. Neder-Weser 2 v. Djibouti n. Penang. Nestor pass. 2 Bizerta n. Zante. Nushaba 2 5 m. o. Recife n. Cabedelo. Nijkerk 2 750 m. w.z.w. Anderhalfgraadskanaal naar Fremantle Oldekerk 2 te Duinkerken. Ommenkerk 2 300 m o.z.o. Chagos arch. n. Aden Onoba 4 in Suezkanaal verwacht n. Gibraltar. Oostkerk 3 te Teneriffe verwacht. Oranje Nassau 2 570 m. z.w. Flores n. Plymouth. Ouwerkerk 2 v. Aden n. Mombasa. Overijsel 2 40 m. n. Ouessant n. Antwerpen. Palamedes 2 te Curasao v. Cristobal. Pendrecht 2 90 m, n.o. Sta Maria n. Ostermoor. Peperkust pass. 31 Kp. Finisterre n. Rotterdam. P. G. Thulin 2 170 m. z.z.o. San Salvador naar Contrecoeur. Philldora 2 v. La Skhirra n. Le Havre. Phlltne 6 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Philippia 2 60 m. z.z.w. Masira eil. n. Mena, Pleter S. 2 te Rotterdam. Pr. Alexander 2 500 m. t o. K. Race n. P. Talbot. Prins Johan Willem Friso 31 1010 m. n.o. Belle naar Montreal Prins der Nederlanden 2 te Barbados v. South.t. Pr. Willem IV 2 500 m. z.o. K. Race n. Newhaven. Prinses Irene 2 v. Le Havre n. Quebec. Proven.sin-gel 2 180 m. w. L'end n Duinkerken. Pygmalion 3 te Alexandrië verwacht. Rad.ia 2 150 m z.z.w. Mogadiscio n. Aden. Randfontein 3 te Port Elisabeth. Rempang 3 te Marseille. Reza Shah the Great 2 285 m. w.z.w. Landsend naar Curasao. Roggeveen 1 v. Bangkok n. Singapore. Rotte 2 400 m. w. Mossades n. Antwerpen. Rotterdam 3 te New York. Rotti 2 120 m. z.w. Colombo n. Aden. Rijnkerk 2 145 m. w. Sabang n. Singapore. Salatiga 2 te Port Said. Saloum 2 135 m. z.z.w. Las Palmas n. Dakar. Sarpedon 3 te Baltimore Schiedijk 2 ter hoogte Southampton n. N, York. Schielloyd 2 v. Singapore n. Port Swettenham Schouten 2 80 m. o. Socotra n. Muscat. Sepia 2 te Singapore n. Mena A1 Ahmadi. Serooskerk 3 te Portland. Servaaskerk 2 v. Bremerhaven n. Amsterdam. Sllindoeng 2 85 m. z.o. Mogadiscio n. Ktsmayu. Simonskerk 2 v. Antwerpen n. Amsterdam. Sinon 3 te Miami. Sinoutskerk 2 150 m. n. Tripoli n. Genua. Sirrah 2 v. Puerto La Cruz n. Scandinavië Sloterdijk 1 v. Port Everglades n. New Orleans Sommelsdijk 2 te Le Havre n. Charleston. Spaarnekérk 2 v. Singapore n. Manilla Stad Alkmaar pass. 2 Dungeness n. Civ. Vecchla. Stad Amsterdam pass. 2 Guessant n. Catania stad Vlaardingen 2 175 m. n n o Las Palmas naar Ijmuiden Stad Zwolle 2 45 m w. Kp. villano n Pepel. Statue of Liberty 1 v. Port Said n. Gibraltar Steven 2 125 m. w.n.w. Santander n. TOnnay- Charento straat Cook 2 v Port Ptrie n. Ade.laide. Straat Johore 4 te Penang verwacht. Straat Soenda 4 te Saigon verw v. Hongkong Straat Torres 2 v. Kaapstad n Port Elisabeth. Streefkerk 2 v. Port Said n. Genua. Sumatra 3 te Djeddah verwacht. Tacana 2 te vera Cruz Tahama 2 62 m. n.o, Malta n. Tripoli. Telamon 3 te San Juan. Tero 2 165 m z. Dakar n. Las Palmas Themis 2 v. Puerto Limon n. Savannah. Tjibodas 2 v. Hongkong n Osaka. Tjlpanas 2 43 m. z z.o. Luderitzbaai n Luanda Tosokust 2 v Freetown n. Abidjan. Triton pass l Vllssingen n Bilbao. Ulysses 8 te Bremen. Van Linschoten 2 v, Durban n Lór. MarquCs Van Neck 3 te Singapore verwacht, van Riebeeck 3 v. Bahrein n. Ummsaid. Van Spilbergen 2 6no m. o. Durban n. Durban vasum 3 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Viana 2 ter hoogte van Bone n. Rotterdam. Videna 2 te Durban n. Bandar MashUT. Vitrea 2 15 m. z.o. St. Vincent n. Thameshaven Vivipara 2 50 m o. Mogadiscio n. Band. Mashur. Vlieland pass. 2 Landsend n Rotterdam Vlist 2 v. Glasgow n Liverpool. Waikelo 2 135 m. z. Akaba n. Akaba Waingapoe 2 120 m. n. Massawa n. Aden Waterman 4 te New York verwacht. Westertoren pass. 2 Muscat n. Suez Willem Ruys 2 v. Sydney n Wellington Willemstad 2 40 m. z.z.w. Finisterre n. Madeira wttmarsum 2 '421 m. w.z.w. Bishopr, h Houston Wonosari 1 v. Genua n. Port Said wonosobo 3 te Antwerpen. Zaankerk 2 v. Colombo n. Aden. Zafra 7 In Suezkan. verw. n. Mena A1 Ahmadi Zaria pass. 2 Kp. St. Vincent n. Rotterdam Zuiderkerk pass. 2 Ouessant n. Antwerpen KLEINE VAART Aardenburgh 2 v Rotterdam te Halmstad, Aerdenhout 2 te Kp Roca n.Choggia Amstelborg 2 32 m. n.n.o Outergabb. n. Londen Ank T 31 v Borga te Hamlna. Areas 2 30 m. n. Kp. Degarde n Cartagena. Ardeas 2 10 m. z. Nnordhinder n. Rotterdam Batavier-5 2 dwars Dover n. Rotterdam. Coccinelle verm. 2 v Casablanca n. Agadir. David 2 te Lynwell n Dordrecht. Dintelborg 2 to m. w. Noordhinder n. Rostock Elsa 31 v. Mantyluoto n Yxpila. Eyo S. pass. 2 ET-6 v. Raima n. Sharpness Flores 2 ter hoogte Selllys n. PrestOn. Geestdam 2 30 m. w. Goeree n. MaasSluis. Groningen 1 te Borhholm n. Le Sables Heemraadsingel 2 te Ouessant n. La Roehelle Heerengracht 2 25 m n.w. Rochest n. Bordeaux Hoogvliet 2 dwars Callantsoog n. Sundsvall Labotas 2 30 m. n.w. Algiers n. Tanger. Lauriergracht pass. 2 Terschelling n. Zaandam Leonidas 31 v. Palermo n. Barcelona, Lingestroom 2 dwars Noordwiik n Rotterdam. Metdoornsinge 2 te Portlandbill n Southampton Mynias 2 45 m. z. Finisterre n. Tanger. Nassauhaven 2 of 3 v. R'dam te Malm» verw. Nero 1 v. Amsterdam te Odense. Oranjeborg 2 te Sunk n. Delfzijl Spaarneborg 2 120 m. w. Lister n Kristiansand Stanislas 2 in Straat Messina n. Palermo. Tilly 30 v. Patenleml te Zaandam Tjamme 2 dwars Dungéness n. Caen. obligaties tegen 99'/» percent bestond ter beurze grote belangstelling. Dit valt ge makkelijk te verklaren uit het feit dat de percent, thans 9911, noteren. De 4'/» per cent staatsobligaties werd enverhandeld op lOOVs-'/i. Ongetwijfeld zal de nieuwe lening er weer royaal ingaan, aldus de beurs. VERHANDELDE FONDSEN 2 september 30 augustus Totaal 421 448 Hoger 196 (46,5®/o) 195 (43,5°/o Lager 146 (34,7«/o) 142 (31,7«/o Gelijk 79(18,8*/») 111 (24,8*/o) GEEN AVONDVERKEER. Doordat de Newyorkse beurs vandaag, wegens Labour Day, gesloten is, heeft er maandag geen nabeurs en telefonisch avond-effectenverkeer plaatsgehad. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U485 gl 485 Hoogovens Kon. Olie169,80—170,10 170,10 Philips 153,70—154,20 154,30 Unilever 180,50 gb-182 gl 181,80 vorige slotkoers A'dar Rubber 109Vj H.V A 150'/» A.K.U 484'/» Deli Mij 126,— Hoogovens 599'/j Philips Gem. Bez 153,40 Unilever 180,30 Dordtsche Petr 780'/» K. Ned. Petr. Mij. 169,55 Hol). Am Lijn.... 134V» K.L.M 49,— K N SM 152'/» Ned Stoomv. Mii 141% Ommeren, Phs v. 253 Scheepv Un. Ned 137Vj 199,— Nefo 113,50 230,— tlnitas 487,50 Ver. Bezit v. 1894 137,50 Amsterd Bank 390'/2 N»d. Handel Mij 367 Rotterr" Bank 351'/» Twentsobe Bank 323 Albert Heijn 630 b Am stel Brouwerij 437 Berkei's Patent 252 Bols 985 B h rm/Tetterode 710 Fokker 353 Vi Ford 901 Gelder Kon. Pap 247 Gist 8 Spir.f Kon 3721 Van der Heem 284Vj Heinekens Bier 463 Hoogenbosch Sch 310 Indola 480 Ko... Zont-Ketjen 797 Muller Nat Bezit 320 Ned Kabelfabr. 480 Philips Pref 59.90 Stokvis 180'/» Thomassen Dr 825 Ver Machinefabr 230 439 Wilton Fijenoord 290'/» Zwanenberg-Org 920 BillitOn Mij. II 413 Aluminium Ltd. 26 American Motors 18V» Anaconda 50 b Bethlehem Steel S3 Cities Service 69'/j General Motors. 76 Kennecott Copper 74 V» Republic Steel 40% Shell Oil 465/s U S Steel 52s/» Gedane noteringen. (V-mstrekt door de Amsterdamsche Bank) De raad van bestuur van Bensdorp In ternationaal N.V. deelt mee dat. ondanks de ook bij hf.ar ondernemingen overal ge stegen koster, de resultaten óver de eerste acht maanden van het jaar 1963 niet zijn achtergebleven bij die over de overeen komstige periode van 1962. In West-Europa zijn de Ë.E.G.-landên in de maanden mei tot en met juli van dit iaar de snelst groeiende markt voor de Britse handel geweest, Zó blijkt uit de jongste gegevens van het Britse ministerie van Handel De uitvoer naar West-Europa als geheel was in deze maanden twee per cent hoger dan in de maanden februari tot en met april. Het grootste deel gipg naar de Ë.E G.. waarbij Frankrijk de sterkste stijging' bleef vertonen. Ook het grootste deel van de invoersstijging in deze maan den. te weten vijf percent, kwam voor rekening van de gemeenschappelijke markt. Er was b.v. grotere invoer van chemicaliën en netroleum uit Nederland, chemicaliën uit West-Duitsland en graan- orodukten uit Frankrijk. De uitvoer naar de Britse partners in de Europese vrijhandels-associatie vertoonde een gestage groei, die in deze periode vrij wel uitsluitend te danken was aan ver schepingen naar Zweden, die twee oercent boven het peil van de période februari- anril lagen De invoer uit de E.V.A.-landen steeg niet vier percent. S'echts ongeveer een derde van de sta ging van de totale invoer betrof in de maanden mei-iuli industriële goederen. Meer dan de helft bestond uit levensmid delen, vooral boter ên suiker. BUITENLANDS BANKPAPIER Dë advieskoersert vóór buitenlands bankpapier, geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,05 —19.15. Amerikaanse dollar 3.58—3.62. Canadese dollar 3,39—3 35. Franse frank (1901 73,45—73,95, Belgische frank (100) 7,12'/»—7.17V», Duitse mark (100) 90,40—90,90. Zweedse kroon (100) 69,00—70.90, Deense kroon (100) 51.80—52.80, Noorse kroon (lOo) 59.00—51 00. Zwitserse frank (100) 83.45—83,95, Ita liaanse lire (10 0001 57,5059,50, Oostenrijkse schil ling (100) 13.97'/»14.07'/», Portugese escudo (100) 12,57'/»12.72'/». Spaanse peseta (100 grote coup.) 5,97'/»6.12'/». De Schot Bob McGregor heeft donder dagavond in Blackpool tijdens de series van de Britse kampioenschappen het we reldrecord op de 110 yards vrije slag ge ëvenaard. McGregor bracht het record op 13 juli j.l in hetzelfde bad op zijn naam door de 110 yards te winnen in 54,4 sec. I

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11