m Höfling krijgt zijn diploma's Sikkema en Van Heugt en vielen al op eerste dag gewond uit Zo goed als zeker dit seizoen geen micro-korfbal in Haarlem Voor het eerst na de oorlog een startplaats in Rusland Nagenoeg 100 paarden draven vanavond op Hilversumse baan Schaakverenigingen zullen bijna geen nieuwe teams ontmoeten m Beker waarschijnlijk wel Internationale motorzesdaagse gestart Vaas-teams deden 't echter uitstekend HKB hield 43ste jaarvergadering Schorsing van vijf jaar voor stomp Feijenoord oefent tegen Anderlecht Midas G woensdag op Duindigt Service van 241 km per uur Competitie-indeling regionaal opgezet Strijd ontbrandt op 12 en 13 oktober Snoek na half jaar terug in de ring Tijdnood stokte de opmars Udovcic DINSDAG 3 SEPTEMBER 1963 13 Cricketers voor wedstrijd tegen County Middlesex Nerveus Sterk gewijzigde opzet Rallye Monte Carlo Sparta gaat een tournee maken door Israel Wijnen verloor in België Bondsteam-de Boekaniers Chuck McKinley overwon ondanks een rugblessure IBM-schaaktoernooi De supporters van de profclubs nemen een belangrijke positie in in Engeland. De directeuren weten namelijk in het algemeen maar al te goed dat hun aanmoedigingen noch hun financiële steun kunnen worden gemist. Vandaar ook dat de aanhan gers van Tottenham Hotspur, dat zo als men weet aan het einde van het vorig seizoen in Rotterdam de finale van het Europees voetbaltoernooi voor nationale bekerkampioenen won, de trofee van dichtbij te zien kre gen. Voor de aanvang van de eerste thuismatch van de nieuwe competi tie werd de glanzende beker langs de dichtbevolkte tribunes gereden, opdat een ieder alsnog weer eens een keer kon vaststellen dat de mo rele en financiële steun van de sup- porterschare op zeer hoge prijs wordt gesteld en dat men die schare in alles wil laten blijken dat zij erbij hoort. Het is toch niet helemaal zo, dat het Feijenoord onverschillig laat of Noberto Höfling een trainersdiploma heeft of niet. Voorzitter Kieboom, die wij vanmorgen hierover opbelden, zei: „Wij hebben ons te houden aan de bepalingen van het ar beidsbureau en dat vraagt om een gel dig diploma. Toen hierover bij het secretariaat van Feijenoord de eerste brief binnenkwam, was men ietwat pijnlijk verrast. Men dacht niet anders of Höfling's papieren waren in orde, doch het bleek dat de Roemeen slechts een verklaring had overhandigd waaruit bleek dat hij in Italië als assis tent-trainer had gewerkt. Zijn jaren bij Brugge zijn bekend, doch de Belgen inte- resserden het niet of Höfling een diplo ma bezat of niet. Het doet ons voor Feijenoord en Höfling plezier, dat de zaak er niet zo somber voor hem uitziet. De heer Brunt deelde ons namelijk vanmorgen mede dat hij de zaak reeds in Kopenhagen had besproken met zijn Roemeense en Italiaanse colle ga's en zij wel in staat zouden* zijn Höf ling aan de vereiste documenten te hel pen. Indien het ministerie van O, K en W en het arbeidsbureau ook hiermee echter geen genoegen nemen, zal Höfling ons land moeten verlaten. Het Nederlands cricket-elftal, dat zater dag 7 en zondag 8 september op het terrein van Rood en Wit in Haarlem tegen de County Middlesex zal spelen, is als volgt samengesteld Colthcff (HCC) aanv./w.k.; Van Arkel (HCC); Van Laar (HCC); Leemhuis (SCHC); Marseille (Quick H); Onstein (Rood en Wit); Pierhagen (HBS); Trijzelaar (VOC); Vriens (HCC); Van Weelde (VOC); Zweerts (SCHC); 12de man F Spits (VRA). N. Spits is tengevolge van een verwonding niet be schikbaar. Jaap Sikkema is een pechvogel. Vorig jaar moest hij in de internationale motor- zesdaagse na bijna een half uur de strijd staken en ditmaal verging het hem nau welijks beter. Ruim twee uur heeft het evenement voor Sikkema geduurd. Toen liep hij bij een val een sleutelbeenbreuk op, die hem dwong op te geven. De Ja- warijder was op de eerste dag van deze 38ste zesdaagse niet de enige onfortuin lijke Nederlander. Op het zware, maar in redelijke staat verkerende parcours in de omgeving van de Tsjechische stad Splin- deruv Mlyn kwam ook Fons van Heugten met zijn Greeves-250, ten val. Van Heug ten brak een teen en dat betekende, dat ook voor hem de strijd was geëindigd. Was het nieuws over deze twee Neder landse individuele deelnemers dus niet zo goed, de Vaasteams deden het daarente gen prima. Volgens de officieuze gegevens bleven zowel de A- als de B-ploeg zonder strafpunten, iets wat voor Groot-Brittan- nië en Tsjecho-slowakjje-B niet was weg gelegd. Ook bij de trophy-teams vielen er reeds slachtoffers. Zeker is reeds, dat de ge duchte Westduitsers uitgeschakeld zijn voor de overwinning en dat vermoedelijk ook Italië geen blanco strafpuntenlijst meer heeft. Van het Nederlandse Vaas team-B verloor alleen Henk Wendelgelst 20 winstpunten, omdat hij bij de start zijn MZ-175 moest aanlopen. De rijders moesten op deze eerste dag een parcours van 156,7 km tweemaal af leggen. De regen van de afgelopen dagen had het traject, dat werd gekenmerkt door een vrij groot hoogteverschil (het hoogste punt was 1329 meter) er niet lichter op gemaakt, maar voor de meesten vormde het toch geen onoverkomelijke opgave. In het Nederlandse kamp was men maandag avond vooral goed te spreken over de jon ge debutanten, van wie Vaasrijder Cor Wouters wel voor de grootste moeilijkhe den was geplaatst. Wouters presteerde hel ondanks een val, een gebroken koppelingskabel en een lek ke band zonder strafpunten binnen te ko men, waarmee hij een ronduit voortref felijke prestatie leverde. De Veenendaler Jansen had het vobr de start nogal met zijn zenuwen te kwaad. Hij was zelfs zo nerveus, dat hij te vroeg vertrok, hetgeen hem waarschijnlijk strafpunten zal bezor gen. Toen hij eenmaal onderweg was, ging het echter beter met Jansen, die tenslotte op tijd binnenkwam, hoewel hij na de eerste ronde de platen van zijn koppeling had moeten bijstellen. Bewondering oogstte ook „veteraan" Van Ommeren. Zijn Zündapp is tamelijk traag, maar ondanks deze handicap is Van Ommeren na de eerste dag nog zon der strafpunten. Minder fortuinlijk was Ru- di Boom. Zijn CS-250 vertoonde bij de start reeds nukken, maar deze moeilijk- De 43ste jaarvergadering van de Haar lemse Korfbalbond was goed bezocht. In zjjn openingsrede memoreerde voorzitter H. Arends de stagnatie vanwege de strenge winter van de competitie 1962/63. Tevens herdacht hy de ere-voorzitter van Haar lem, A. H. v Lohuizen, die enkele weken geleden was overleden. Verder was de voorzitter zeer te spreken over de resul taten der nieuwe vereniging Neptunus uit IJmuiden, die in de komende competitie in de eerste klasse zal uitkomen. Zeer jammer was het, dat de Haarlemse Badmintonha' in het afgelopen seizoen niet beschikbaar was voor microkorfbal. Ook dit, seizoen is de medewerking van de stichting zo goed als nihil: de Haarlemse Korfbalbond zou desnoods zondagsavonds de hal kunnen krijgen. Waarschijnlijk heb ben ook de andere sportbonden tegen deze avond bezwaren. In ieder geval is hij voor de HKB niet acceptabel., daar zondags morgens en 's middags de veldkorfbal- competities worden verspeeld. Bij de bestuursvei kiezing koos de ver gadering de heer Jongkind in de vacature J. Blauw, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Aan de arbiter Vogelpoel, die zijn 25-jarig jubileum vierde, bood het HKB- bestuur zijn gelukwensen aan, vergezeld gaande van een geschenk. Voorts werd de nieuwe contributieregeling met algemene stemmen aanvaard. De competitie-indeling luidt als volgt: Eerste klasse: Animo Ready 3, Aurora 3, DSV, Neptunus, O'kwartier 4, Oosthoek en Watervliet 3. Tweede klasse: Aurora 4, Haarlem 4, Nieuw Flora 3, O'kwartier 5, Oosthoek 2 en Zand voort 1. Derde klasse: Animo Ready 4, Haarlem 5, Neptunus 2. Neptunus 3, Nieuw Flora 4, O'kwartier 6 en Oosthoek 3. junioren: Aurora, Haarlem, Neptunus, Nieuw Flora. O'kwartier. Oosthoek en Wa tervliet. Verder werden ingedeeld een 1ste, 2e en 3e klasse aspiranten, elk met 8 ploegjes. heden kwam Boom nog wel te boven. Bij een val in de eerste ronde verspeelde hij echter zoveel tijd, dat hij te laat binnen kwam, hetgeen hem op een strafpunt kwam te staan. Na de eerste dag luidt de stand in de competitie om de Zilveren Vaas: 1. Fin land, 0 strafpt, 471.750 winstpunten; 2. Oost-Duitsland-A, 0 strafpt, 464.600 winst punten; 3. Tsjechoslowakije-A, 0 strafpt, 461.773 winstpunten; 4. Italië, 0 strafpt, 452.723 wmstpujten; 5. Wést-Duitsland-B, 0 strafpt, 452.467 winstpunten. Nederland- A is negende met 0 strafpunten en 416.830 winstpunten en Nederland-B twaalfde met 0 strafpunten en 402.205 winstpunten. West Duitsland-A, België, Tsjechoslowakije-B en Groot-Brittanmë-B, die een renner ver loren, hebben reeds strafpunten. In de strijd om de international trophy leidt Oost-Duitsland met 0 strafpunten en 692.786 winstpunten voor Tsjechoslowakije met 0 strafpunten en 680.555 winstpunten. Verder zijn er nog slechts Italië, Rusland en Polen strafpuntloos. Na afloop van de op 26 mei jongstleden gespeelde voetbalwedstrijd BIC-Zutphania heeft een lid van de laatstgenoemde ver eniging als toeschouwer de scheidsrech ter een dermate harde slag in het gezicht toegediend, dat deze het bewustzijn ver loor. In verband daarmede is de man blij kens de officiële mededelingen van ,de KNVB ingaande 12 augustus '63 voor vijf jaar, dus tot 13 augustus 1968, geschorst. Tevens is hem het recht ontzegd, gedu rende die periode op de terreinen en in de lokalen van de VV Zutphania te komen. Rally-koning Jacques Taffe heeft voor de 33ste editie van zijn Rally de Monte Carlo een formule ontworpen die welis waar niet sensationeel is, doch wel op merkelijk afwijkt van het systeem dat de laatste 6 jaar werd gevolgd. In de eer ste plaats valt op dat voor het eerst sedert de oorlog een Russische startplaats werd aangewezen. Die eer viel te beurt aan Minsk, dat in Wit-Rusland is gelegen. Op vallend is ook dat de aanlooproutes niet in Chambery in de Zuidfranse Alpes Ma ritime! samenkomen, maar in de noorde lijke champagne-stad Reims. Het aantal startplaatsen is, door de toe voeging van Minsk, uitgebreid tot 9. Al le plaatsen waar de ruim 4.000 kilometer lange sterrit in 1963 kon worden begon nen werden gehandhaafd met dien ver stande dat Stockholm volgens traditie voor een jaar plaatsmaakte voor Oslo. De 9 startplaatsen van de 33ste Rally de Monte Carlo, die van zaterdag 18 januari tot en met donderdag 23 januari wordt gehouden, zijn: Athene, Glasgow, Lissa bon, Monte Carlo, Warschau, Minsk, Oslo, Parijs en Frankfort. De wagens die uit de laatste vijf plaatsen vertrekken zullen Feijenoord zal woensdagavond 2 oktober in het kader van een oefenprogramma, dat reeds enige tijd geleden was vastgesteld, in het stadion in Rotterdam een wedstrijd spelen tegen de bekende Belgische club Anderlecht. De Rotterdamse eredivisieclub Sparta zal van 15 tot en met 24 oktober een tour nee maken door Israel. De Rotterdammers spelen voorlopig twee wedstrijden, name lijk in Tel Aviv tegen een vertegenwoor digend Israëlisch elftal en in Haifa tegen een stedelijke formatie. De Nederlandse scheidsrechter Piet Roomer (Rotterdam) is uitgenodigd 25 sep tember in Luxemburg en 22 oktober in Engeland te komen fluiten. In Luxemburg arbitreert hij, samen met de grensrechters Nieuwenhoff (Eindhoven) en Coppen jr. (Weert), de ontmoeting in het toernooi voor winnaars van landsbekers tussen US Luxemburg en HSV-Hamburg. Dinsdag 22 oktober leidt Piet Roomer in het toernooi om de jaarbeursstedenbeker de wedstrijd ArsenalStedelijk elftal Kopenhagen. Hij wordt hier bijgestaan door Engelse grens rechters. Voor de Engelse League is maandag avond een eerste divisiewedstrijd gespeeld. Blackpool verloor op eigen terrein met 01 van West Ham United. In de eerste ronde van het Pentathlon biljarttoernooi in Antwerpen heeft onze landgenoot Tini Wijnen verloren van de Belg Van Hassel. Wijnen won een libre- partij en speelde remise in het kader 47-2. De Belg won het bandstoten, het kader 71-2 en het driebanden. Het Nedenands hockeyteam, dat onder de naam Batavieren een trip door Zuid Afrika maakt, heeft maandag in Johannes burg met 30 gewonnen van een gecombi neerd universiteitsteam. Bij de rust leid den onze landgenoten met 10. Met bijna honderd paarden voor acht nummers is ei dihsdagavond in het sport park in Hilversum (aanvang 7 uur) keuze voldoende. De kroon spant het internatio nale numme' met 15 deelnemers, waarvan er drie behoren tot de training Wagenaar. De keuze van Wagenaar jr. uit dit trio X Hannover. Washington, Urdy Mars verdient de meeste aanbeveling, gevolgd door Sjakie bcott, die alleen op een harde en droge baan zijn grote prestaties levert. Van weinig minder gehalte is deEvenaar- prijs, waarin X Signal opnieuw een zege zal kunnen b' eken. Ammettiena van IJmui den en IJlbode B kunnen de plaatsen be zetten. Outsider blijft IJ Dunst. In de eer ste autostartKoers zal Axel Hollandia door deze startwijze geen fouten maken en kun nen winnen van Youki Axkit en Arion Athel. Outsider IJ Rosemary n. De tweede afdeling brengt Zatopeka B als favoriet aan de start, gevolgd door Zelda's Happiness en Alma Axkit. De moeilijke Ypsilon Saint is een mogelijk out sider. In de derde koers met autostart zal het weer warm toegaan tussen Zarak. Za- hir en Zion, waarbij Alkestis als toeziend outsider. Eeistgenoemd paard zal kunnen winnen. Bij de 2-jarigen gaat de eerste plaats vrij zeker naar Chambon Hollandia, die beter is dan de slecht dravende Castor en de nog wat „groene" Caterina Valente. Nu Baro nesse Hollo de goede weg heeft gevonden kan zij haar tweede zege in successie boe ken, vóór Bonny Julia en Allouez. Outsider is Brease Hanover. In de 2400 meter lange IJsland-prijs heeft Annemarie Cato betere papieren dan Zwalper S en Zang, hoewel dit paard in sterk groeiende vorm loopt. Woensdagmiddag (aanvang 2 uur) op Duindigt loopt de nieuwe Franse aanwinst Midas G voor de tweede keer. Bij zijn eerste overwinning liet hij een voortreffe lijke indruk achter, hoewel door de zware baan de tijd niet indrukwekkend was. In de te verwachten opgaande vorm zal hij IJlite Rcsc en Unwaersfugel kunnen klop pen. Outsidei is Xavero. Daar IJ Dunst in de afgelopen weken weer onregelmatig is wordt in de Chrysant- prijs Zeno gekozen als de vermoedelijke winnaar, vóór Wally Parislen en Zanto. Een derde zege voor het weer in vorm ver kerende entic-inement Geersen kan worden geboekt door de fraaie Amigo, die in Zaita Hanover en Victor Maire zijn belangrijkste concurrenten zal vinden. Outsider is Attila, die een zware baan prefereert. De Aster-prijs brengt voor de trouwe Adeltraut M thans een haast niet te mis sen kans op een overwinning, tenzij Bos- vink S en Baron Harvester G hem op de laatste meters door hun grotere uithou ding weer overtroeven. Ook Ypsilon ver dient reeds 'eng een zege, die echter steeds voor hem wordt gebarricadeerd. Hij staat echter thans zeer gunstig, waardoor hij de keuze Dooyeweerd (Astra T. Alhambra) naar de tweede en Art Erebus naar de der de plaats kan verwijzen. Outsider is de goede Zaida De indertijd zoveel belovende Young Star heeft in de afgelopen weken aanzien lijke vorderingen gemaakt, zelfs zo, dat hij na ruim l'/t jaai zijn eerste overwin ning zal kunnen boeken over Arctic van 's Gravenhof en Balero Prise. Een mogelijk outsider is Zoon van Hollandia. In het openingsnummer kan Byou van 's Gra venhof thans ook een zege boeken, vóór Black Lady en Butch Hollandia. Outsider is Briggetta Norton. In de verScoopsren, waarin de eigenaren door het vaststellen van de verkoopssom- men vrijwel zelf de gewichten kunnen vaststellen, slaat Agram zo gunstig op ge wicht, dat hij Phrolic en Angelina moet kunnen kloppen. Een verrassing zal alleen kunnen komen van Djebal, die in lange tijd niet heeft gelopen. In de eerste afdeling van de Liverpool- prijs mag opnieuw een overwinning van Scoglietto worden verwacht, vóór Electri fied en Happy Time. In de laatste ren zullen Lurango en Deer Gallows de zware rennen in d° modder wel zo in de benen hebben dat Wilmington deze keer wint. Outsiders in deze open ren zijn Susie Dar- lin en Cambronne. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Boekaniers zal zaterdag in Apel doorn een groot hockeytoernooi worden gehouden. Het hoogtepunt zal zijn een wedstrijd tussen het Nederlands bondself- tal en de Boekaniers. Het bondsolftal is voor deze gelegenheid als volgt samengesteld: Veentjer; Leem huis en Terlingen: Mijnarends. Fiolet en Van Rossum; Krol, 't Hooft, Voigt, De Kei zer en Coster van Voorhout. zondag 19 januari door Nederland komen. Het ligt namelijk in de bedoeling ook vol gend jaar in Arnhem en Scheveningên tijdcontroles te plaatsen. Was in de na-oorlogse sterritten naar het prinsdom aan de Middellandse zee steeds een plaats in Zuid-Frankrijk begin punt van de gemeenschappelijke route, ditmaal koos Jacques Taffe Reims uit. De ruim 300 deelnemers aan de rally zullen daar, na 2500 kilometer te hebben afge legd, maandag aankomen om dan aan de beslissende 1500 kilometer naar Monaco te beginnen. Dinsdag wordt de finish be reikt waarna de sterrit wordt afgesloten met een klassementsproef op het moeilij ke, bochtige stratencircuit. In deze slot- proef moeten de 120 hoogst-geklasseerde équipes, na een rust van 36 uur, donder dag 23 januari drie ronden afleggen waar van de snelste telt. Voor Nederland heeft Taffe, evenals vo rige jaren, een vijftiental plaatsen gere serveerd. Het ziet er echter niet naar uit dat er zoveel Nederlanders in 's werelds zwaarste rit zullen uitkomen. Chuck McKinley, gehandicapt door een rugblessure, zegevierde maandag in de tweede ronde van het Amerikaans tennis kampioenschap op Forest Hills met 6-2, 6-4, 6-3 over de Tsjech Javorski. In dezelf de ronde won Fletcher (Austr.) met 7-5, 9-7, 7-9, 4-6, 6-3 van de Amerikaan Holm- berg. Margaret Smith, de Australische Wim- bledonkampioene, had in het begin even moeite met de Amerikaanse Albert. Maar toen zij even ingeslagen was, zegevierde zij in deze partij voor de derde ronde met 6-2, 6-1. De 22-jarige Engelse tennisster Mike Sangster is met zijn service van 247 km per uur de grote troef voor Enge land om voor de eerste keer sinds de gouden dagen van Fred Perry de Da vis-cup te veroveren. Sommige deskun digen beweren dat hij de snelste ser veerder is in het amateurtennis van on ze tijd. Er is namelijk uitgerekend, dat de bal zijn racket met een vaart van 247 km per uur verlaat en nog een snel heid heeft van 160 km wanneer deze zijn tegenstander heeft bereikt. Behalve een geweldige service heeft de lange Engelsman het temperament van een vechter. Het is hoofdzakelijk aan hem te danken, dat de Engelsen de Europese finale van de Davis-cup hebben bereikt. Hij is de grote hoop in de strijd tegen de Verenigde Staten. Sangster heeft een grote staat van dienst in het Davis-cup-tennis. Dit jaar leidde hij zijn ploeg naar overwinnin gen op Rusland, België, Spanje en Zwe den zonder ook maar een partij te ver liezen. Hij is de zoon van een hotelportier uit Torquay, de deftige badplaats aan de kust van Devonshire. Hij begon ten nis te spelen op elfjarige leeftijd. De dokter had inspannende lichaamsoefe ningen aanbevolen, omdat hij een klein dik schooljongetje dreigde te worden. Zijn vriendjes noemden hem destijds „fatty Arbuckle". Arthur Roberts, coach van de Tor quay club, zag hem spelen en vertelde zijn vader dat de jongen beslist toe komst had, indien hij zich de uitgaven kon veroorloven hem naar de goede trainers te sturen. Arthur Sangster spaarde de fooien op die hij in het hotel verdiende en betaalde hiermee de ten- nislessen. De lessen loonden. De jonge Sangster kwam aan de top en kreeg op 19-jarige leeftijd zijn eerste kans voor de Davis- cup. De competitie-indeling voor de schaak clubs in het seizoen 19631964 ziet er als volgt uit: Hoofdklasse: ASC; VAS 1; VAS 2: VAS 3 (allen Amsterdam); DD (Den Haag); Philidor (Leeuwarden); Rotterdam en Eindhoven. lste klasse A: Arnhem; Bussum; Char- lois; Hilversum; LSG; VVGA; Staunton en Unitas. lste klasse B: Dordrecht; DD 2; H Chr. SV; Res. SC: Philidor (Leiden); Utrecht; Spangen en Moerwijk. 2de klasse A: Amersfoort; Apeldoorn; Groningen 1; Zutphen; Esgoo; Staunton 2; Groningen 2; Almelo. 2de klasse B: ASC 2 (A'dam); VHS (Haar lem); Het Oosten (Uagrlem); Zaandam; VVV (Alkmaar); De Pion (A'dam);'Water graafsmeer (A'dam) Max Euwe/Morphy (A'dam). 2de klasse C: Philidor 2; Utrecht 2; De Dom; Rotterdam 2; Delft; RLAC; Gorcum Spangen 2. 2de klasse D: Philips; Wageningen; Max Euwe; Eindhoven 2; De Pion; Venlo; SMB 1 SMB 2. Voor de verenigingen in Noord-Holland is de 2de klasse B interessant. In de eer ste ronde, die zal worden gespeeld in het weekeinde van 12/13 oktober zijn de vol gende wedstrijden te spelen: Het Oosten Zaandam; VHS—VVV; Watergraafsmeer Max Euwe/Morphy De PionASC 2. De nieuwe competitieleider heeft het kennelijk niet goed aangedurfd, de reorga nisatie welke zijn voorganger had inge voerd, voort te zetten. In grote lijnen is hij teruggevallen op duidelijke regionale in delingen waardoor verenigingen bij elkaar zijn gekomen die elkaar al sinds „mensen heugenis" bestrijden. Een goed voorbeeld hiervan is in de 2de klasse B de vereni gingen De Pion en Watergraafsmeer. Zon der enig bezwaar had één van deze ploe gen in de C-afdeling kunnen worden ge plaatst en bijvoorbeeld een Urechts team dan in de B-afdeling. Bezwaren heeft het ook dat clubs als Groningen en SMB (Nijmegen) met twee teams in dezelfde groep moeten uitkomen. Vooral voor de Nijmeegse schakers had wel een betere oplossing kunnen worden gevonden. De Haarlemse vertegenwoordi- In de hoofdpartij van het internationale boksprogramma, waarmee maandag 16 september in de Rotterdamse Rivièrahal het nieuwe seizoen zal worden geopend, komt de Nederlandse zwaargewichtkam pioen Wim Snoek uit tegen de Luxembur ger Rav Cillien. Het is de eerste maal dat Snoek na zijn neusoperatie van een half jaar geleden weer in de ring komt. Het gevecht tegen de Luxemburgse kam pioen is tevens een voorbereiding op de wedstrijd Wim Snoek-Karl Mildenberger (D) die waarschijnlijk 11 november even eens in Rotterdam wordt gehouden. De ontmoeting Snoek-Cillien gaat over tien ronden. Voor 16 september staan nog drie prof- partijen op het programma. De Amster damse halfzwaargewicht Bas van Duiven- bode krijgt de jonge Duitse Englbrecht als tegenstander. De Nederlandse kampioen in het weltergewicht Jan de Vos gaat de Amerikaan Depriest bestrijden. Beide wedstrijden gaan over acht ronden. In de vierde profpartij komt de Rotter dammer Schuurman in de ring tegen de Libanese middengewicht Mousrih. Voor Schuurman is dit gevecht een laatste voor bereiding op het titelgevecht tegen De Vos, dat 14 oktober ook in Rotterdam wordt gehouden. gers VHS Het Oosten zullen elkaar dit seizoen eveneens moeten bestrijden. Toch had één van deze verenigingen wellicht in de C-afdeling kunnen worden geplaatst om het Haarlemse (opbloeiende) schaak leven de kans te geven in één seizoen met twee ploegen in de eerste klasse door te dringen; een mogelijkheid welke nu is uit gesloten. Leider Portisch Hongarije De leiderspositie van Portisch in het IBM-meesterschaaktoernooi is maandag hevig ondermijnd door de Joegoslavische grootmeester Udovcic, die met zwart kans zag twee verbonden vrijpionnen te creëren. In de tijdnoodfase stokte de op mars echter, zodat ijverige huisanalyse zal moeten uitwijzen of er voor een van beiden nog een winstmogelijkheid inzit. De Rooi verloor van Langeweg als gevolg van on zuiver openingsspel. Daar Langeweg in de ochtenduren de hangpartij tegen Baren- dregt in winst had omgezet is de jonge Nederlander sterk opgeklommen. DonnerCzerniak en ParmaMilic ein digden onbeslist. Kuypers scoorde het eer ste voile punt in dit toernooi in een goede partij tegen Barendregt. In de meester greep wonnen de drie jonge Nederlanders Ree, Kool en Zuidema. Hartoch brak in moeilijk te beoordelen stand af tegen de Duitser Lehmann, die met 3l/2 pnt en 1 afg. partij de leiding in deze groep heeft. Grootmeestergroep: Donner (Ned.)Czer niak (Israel) remise; De Rooi (Ned.)Lan geweg (Ned.) 01; Parma (Joegoslavië) Milic (Joegoslavië) remise; Kuypers (Ned.) Barendregt (Ned.) 10; Portisch (Hong.) Udovcic (Joegoslavië) afg. Verder werd de afgebroken partij uit de eerste ronde tussen Langeweg en Barendregt uitge speeld. Langeweg won. Meestergreep: Ree (Ned.)—Rellstab (Did) 10; Dunkelbaum (Big)—Bertok (Joegosl.) remise; Crabbendam (Ned.)Zuidema (Ned.) 01; Kool (Ned.)Kieninger (Did) 10; Lehmann (Did.)Hartoch (Ned.) afg. De stand grootmeestergroep: 1. Portisch 3'/2 pnt. en 1 afg. partij; 2. t.m. 5. Czerniak, Langeweg, Milic en Par ma allen 3 pnt.; 6. Udovcic 21/? pnt. en 1 afge. partij; 7. Donner 2Vs pnt.; 8. Baren dregt 2 pnt.; 9. Kuypers IV2 pnt.; 10 De Rooi 0 pt. Meestergreep: 1. Lehmann 3V2 pt. en afg. partij; 2. Zuidema 31/! pnt.; 3. Hartoch 3 pt. en 1 afg. partij; 4./5. Betrok en Ree beiden pnt.; 6. Kieninger 2Vi pnt.; 7. Dunkel- blum 2 pnt.; 8. Rellstab IV2 pnt.; 9./10. Crabbendam en Kool beiden 1 pt.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13