Lof voor scheidende directeur van IJmuidense visserij school Hoe de duiven vlogen P. IVER WA YEN VOOR ANKER Wethouder De Boer: Visserijotidertvijs heeft zeer veel aan u te danken Succes voor „Voorwaarts" in Rotterdam Havenberichten VVB heroverde de Zilveren Meteoor Watervliet eerste in ZKV-toernooi Zandvoortmeeuwen won eigen toernooi Bekerhouder Stormvogels wint veteranentoernooi IJmond-heren op de derde plaats Jan van Gemerden voetbaltoernooi Goede start van de Kinheim-formatie op Stormvogels in n beker Clubkampioenschap voor A. Luitjes Gedrang op zee bij kust van Whitby Sleepprestatie Kort Umondnieuws Renova door zege op Stormvogels in bezit van beker DINSDAG 3 SEPTEMBER 1963 4 Geestig H. ANEPOOL Dankwoord IEV derde in OG-strijd Van Nispen-Waterloo: 3-5 LISSE DE BESTE Foresters-toernooi ff „U hebt naast de leiding van uw eigen school voor het gehele visserij- en scheepvaartonderwijs voortreffelijk pionierswerk verricht. Tal van verbeteringen in dit onderwijs, dat in Nederland nog altijd als een stiefkind wordt beschouwd, zijn aan u te danken. De IJmuidense visserijschool was een schip waar discipline heerste waar zelfs de ambtelijke wereld zich aan moest passen. Namens het Vel- sense gemeentebestuur dank ik u hartelijk voor alles wat u voor de school en de gemeenschap hebt gedaan. Ongetwijfeld zullen duizenden op zee en in het bedrijfsleven dankbare herinneringen hebben aan de wijze wenken en wijze lessen die zij van u hebben mogen ontvangen. De school en uw leerlingen heb ben de meeste tijd van uw leven opgeëist. Nu wordt het tijd dat u meer tijd aan uw gezin en uzelf besteedt. Zorg dat u een dure voor het pensioenfonds wordt". Deze woorden heeft de Velsense wethouder van onderwijs, de heer A. de Boer, maandagmiddag gericht tot de heer P. J. Verwayen die na ruim dertig dienst jaren afscheid nam als directeur van de gemeentelijke school voor visserij en scheepvaart in IJmuiden. De belangstelling bij dit afscheid was zo groot dat het lokaal in de school aan de Havenkade te klein bleek te zijn om iedereen een plaats te bieden. Na de wethouder hebben nog acht sprekers in andere „toon aarden de loftrompet over de verdiensten en persoonlijke eigenschappen van de heer Verwayen gestoken. Wethouder De Boer begon met vast te stellen dat het afscheid nemen van zijn school voor de heer Verwayen niet het prettigste gedeelte van zijn leraarsloop baan moest zijn. Ondanks dat de heer Verwayen al twee jaar geleden de pen sioengerechtigde leeftijd bereikte was het noodzakelijk hem te verzoeken nog aan te blijven. Zeer veel in opbouwende zin heeft de heer Verwayen voor de IJmui dense visserijschool tot stand gebracht, aldus de heer De Boer. Maar helaas kon den verscheidene taken die hij zich had gesteld nog niet worden gerealiseerd, zo als het verbinden van een internaat aan de school en de bouw van een modern oefenschip voor de visserij. Blijkbaar is men in ons land voor dergelijke vooruit strevende ideeën nog niet rijp, meende de wethouder. Ook het invoeren van een driejarig leerplan aan de visserijschool is, zo zei de heer De Boer, grotendeels het werk geweest van de heer Verwayen. Hij herinnerde aan de vaak moeilijke omstan digheden waarin de heer Verwayen zijn taak als leraar en directeur moest ver vullen. Daarom was de wethouder blij dat er nu een rustiger tijd voor de heer Ver wayen zal aanbreken, hoewel er zeker nog dikwijls een beroep op hem zal worden ge daan. In zijn dank betrok de heer De Boer ook mevrouw Verwayen die haar man tot zo'n grote steun is geweest. Namens het gemeentebestuur oood wethouder De Boer de scheidende directeur een leunstoel aan. Hierna sprak de heer J. de Wit, de voor zitter van de commissie van toezicht de heer Verwayen toe. Hij noemde de IJmuidense visserijschool een instrument dat de heer Verwayen met grote virtuo siteit wist te bespelen. Hoewel geen lid zijnde sloeg de heer Verwayen geen ver gadering van de commissie van toezicht over. In het werk van deze commissie met haar niet of nauwelijks omschreven functie heeft de heer Verwayen een con crete bijdrage geleverd voor de verbete ring van het visserij- en scheepvaartonder wijs. De heer De Wit maakte dankbaar gewag van de prettige en vruchtbare sa menwerking met de heer Verwayen bij het vinden van een oplossing voor tal van vraagstukken. Dankzij de heer Verwayen heeft de commissie van toezicht haar ab stractheid afgelegd en is zij een gespreks partner geworden, aldus de heer De Wit. Hij wenste de heer Verwayen met vrouw en kinderen nog veel gelukkige jaren in goede gezondheid toe. Als afscheidsge schenk zegde de heer De Wit een anker licht toe. De heer M. J. Beekman, inspecteur van het nautisch onderwijs, zei dat de heer Verwayen op een welbesteed leven kan terugzien. De IJmuidense school voor vis serij en scheepvaart heeft in hoofdzaak op de heer Verwayen gedreven, meende spre ker. Het visserijonderwijs in het algemeen heeft veel aan hem te danken. De heer Beekman getuigde voorts van de bijzon der prettige samenwerking met de heer Verwayen, van wie hij als inspecteur veel heeft kunnen opsteken. Sii't&ikHli ',:tn au r Advertentie AUTO- en SCOOTERRIJSCHOOL Gedipl. V.A.M.O.R.- en B.O.V.A.G.-instructeur TUINDERSSTRAAT 63 - RIJNSTRAAT 91 Telefoon 4565 Telefoon 6285 Wij lessen met Dauphine, Opel en Taunus vanaf 7. Het is voor de drumband Voorwaarts uit IJmuiden met haar jeugdtamboerkorps ditmaal een bijzonder druk weekeinde ge weest. Zaterdagmiddag werden zij inge schakeld voor de feestelijke proefvaart van de nieuwe kustvaarder Karin Smits, doordat het schip bij zijn terugkomst van de Noordzee aan de Parkkade in Rotter dam door het hier opgestelde korps werd opgewacht. Onder leiding van de instruc teur, de heer J. J Maks werd hier een half uur durende show uitgevoerd, die zo wel bij de opvarenden als bij het samen gestroomde Rotterdamse publiek bijzon der veel belangstelling trok. Na afloop van deze vlot verlopen uitvoering werden orkest en instructeur aan boord ontvangen, waar de heer Maks door de reder met hun succes werd gecomplimenteerd. Uiteraard mochten hierbij de traditionele verfrissingen evenmin ontbreken. Ook heeft Voorwaarts zondag deelgeno men aan het concours in Heemskerk, dat hier ter gelegenheid van 't negenhonderd jarig bestaan van de gemeente werd ge organiseerd. Het jeugdtamboeskorps be haalde op dit concours in de jeugdafde ling met 192 punten de eerste prijs, waarbij de drumband in de tweede afde ling met 176 punten een derde prijs werd toegekend. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Visten van Gruvon; Delfborg, Gefle: Baltic, Solvesborg; Blis- worth, Thames, voor IJmuiden: Jupiter, Rauma: Hector, Rotterdam; Lingestroom, Liverpool; Fa voriet, Newport News, bijlegger IJmuiden; Yew- hill, Swansea: Ladon, Paramaribo; Virgil, Lon den; Lady MacGowan, Milfordhaven, explosieven voor Buitenhuizen; Lauriersgracht. Leningrad: Atlantis, Sundsval: IJssel, Rotterdam: Nassau- borg, Abö. hout voor Zaandam: Luhedeich, Karls- hamn, bijlegger IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Raras van Rotterdam; Philetas. Rotterdam: Peperkust, Da kar: Draka, Ipswich, voor IJmuiden; Westerstein, Antwerpen; Inge, Narvik. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Herta naar Bridgewater, kunstmest van IJmuiden; Lis Frell- sen, Leningrad: Jantje Eppiena, Bohus, zout van IJmuiden; Welf, Gothenburg, walsmateriaal van IJmuiden: Oranje, Southampton: Wilpo, Delfzijl: Hoogvliet, Sundsvall: Britmarie, Starnborg: Clo thilda, Skoghall, zout van IJmuiden; Favoriet, Stralsund, bijlegger IJmuiden; Bram, Bremen; Hoogland, Grangemouth, van IJmuiden; Dyna- mikos, Gdynia: Beyla, Bremen: Wexford, Boston, stijfsel van Koog a d. Zaan; Neth. Coast, New castle: Ganymedes, Rotterdam; Oldebaran, Rot terdam: Berkelborg, Harlingen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Camroux naar Boston, kunstmest van IJmuiden; Wiking, Emden, van Zaandam: Quiesence, Póole; Cano- pus, Oslo. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De heer J. Stam, leraar aan de visserij school en oudste medewerker van de heef Verwayen bracht in een geestig toe spraakje de dank en waardering van le raren, cud-leraren, leerlingen en oud-leer lingen over. Jaren geleden moest ik als kapitein van een schip dat in een be paald jaar de hoogste besomming maakte dit schip aan een ander overdragen. Dat viel niet mee. Zo zal de heer Verwayen zich ook voelen nu hij de leiding van zijn school uit handen moet geven. Maar aan de andere kant is het goed dat de heer Verwayen er nu eindelijk mee gaat stop pen. De heer Stam vond het jammer dat de scheidende directeur 'n wel „klinkend" af scheidscadeau van leraren- oud-leraren, leerlingen en oud-leerlingen krijgt een televisietoestel maar 'n bij de heer Ver wayen passend geschenk vond hij het niet. Een zeewaardige boot met een flinke lap zeil zou zo'n passend cadeau geweest zijn. Even goed hoopte de heer Stam dat de heer Verwayen toch wel veel plezier van het televisietoestel zal hebben en de moed zal kunnen opbrengen „het ding" zonodig af te zetten. Hij gaf de heer Verwayen de raad veel naar de kinderprogramma's te kijken en vooral naar Swiebertje. Hierna hebben nog woorden van waar dering en erkentelijkheid gesproken de Het Noordamsterdamse toernooi van de voetbalvereniging De Meteoor om de Zil veren Meteoor heeft VVB zondag opnieuw tot de gelukkige bezitter van het kleinood gemaakt. In 1961 was VVB ook al winnaar van d>- trofee, die vorig jaar door de eer steklasser Eska uit Arnhem werd overge nomen. VVB startte tegen de Zaandamse club RZC. Deze wedstrijd bracht in de eerste helft succes voor RCZ. Pas een P. J. Verwayen heren J. C. Pronk namens de Vereniging van reders van vissersvaartuigen; de heer D. Harms als voorzitter van de Centrale van werknemers bij de Koopvaardij en Visserij (C.K.V.), die een uitvoerige ka rakterschets van de heer Verwayen gaf; de heer U. Hempenius als voorzitter van de rijkscommissie examens voor werktuig kundigen, die de nadruk legde op de hu mane wijze waarop de heer Verwayen de examenkandidaten tegemoet placht te treden en tenslotte de heer E. Feenstra namens de commissarissen van de n.v. Neptunus. In zijn dankwoord sprak de heer Ver wayen zijn erkentelijkheid uit over de grote belangstelling voor zijn afscheid en voor de wijze waarop dit was georgani seerd. In het bijzonder dankte hij voor de medewerking en steun die hij als di recteur var. de visserijschool van het Vel sense gemeentebestuur heeft mogen onder vinden, waarbij hij speciaal de persoon lijke bemoeienis van wethouder De Boer onderstreepte. Verder dankte de heer Ver wayen ieder in en buiten de school die zijn taak lichter hielpen maken. In het bijzon der was hij dankbaar voor de steun en het begrip die hij bij zijn werk van zijn vrouw heeft ondervonden. De bijeenkomst werd besloten met een receptie waarop zeer velen de heer en me vrouw Verwayen in de gelegenheid werden gesteld tot een persoonlijk afscheid. Meis jes van de huishoudschool boden daarbij de gebruikelijke verfrissingen aan. Het toernooi van de voetbalvereniging Onze Gezellen uit Haarlem telde onder de deelnemers ook het Velsennoordse IEV, dat in de eerste wedstrijd tegen Lisse niet sterk genoeg bleek te zijn. De Lissenaren hadden weinig moeite in de eerste speel- helft achtereer, driemaal te scoren. Na de hervatting deed IEV het veel beter. Lisse slaagde er niet meer in de Velsense ver dediging nogmaals te passeren. Tegen het sterke VVZ uit Zaandam kwam IEV beter voor de dag. In een vrij aardige en gelijk opgaande strijd kon doel man Flipsen niet voorkomen, dat VVZ met een onhoudbare kopbal de leiding nam (10). IEV antwoordde dankzij Beentjes (11). Na de hervatting werd er niet meer gescoord. Strafschoppen moesten toen be slissen. IEV benutte vijf van de vijf straf schoppen. VVZ joeg de tweede tegen de paal. Hierdoor werd IEV derde en VVZ vierde. Tegen het sterke Van Nispen uit de Zilk is Waterloo goed voor de dag gekomen. Het was Waterloo, die de toon aan gaf en met prachtige combinaties Van Nispen in de verdediging drong, waarbij een van de verdedigers na 10 minuten in eigen doel schoot. Dit doelpunt gaf de IJmuidenaren nog meer zelfvertrouwen. Het was Tijms die er 2-0 van maakte. De zeer hard schie tende linksbinnen van Van Nispen smaak te het genoegen voor rust de achterstand te verkleinen. Na de rust lag het tempo lager. De aanvallen van Waterloo waren echter veel verrassender van opzet. Oldenburg, Bannink en Van der Zwan namen ieder een doelpunt voor hun rekening. Van Nis pen stelde hier twee doelpunten tegenover, zodat de oefenwedstrijd eindigde in een 5-3 overwinning voor Waterloo. De seriewedstrijden van de Zaandamse korfbalvereniging ZKV die gisteren zijn gehouden hebben voor de Velser eerste klasser Watervliet de eerste prijs opge leverd. Met de eersteklassers DED, DTV en ZKV speelde Watervliet in een poule, waarbij DED de eerste tegenstander was. Watervliet verloor deze wedstrijd met 2-5. Voor Watervliet scoorden mej. I. van der Kolk en D. van Ladesteijn. Een zeer spannende wedstrijd werd er tegen DTV gespeeld. Tot 3-3 werd er om beurten gescoord. In de beginopstelling benutte Watervliet echter de kansen beter. Van Ladesteijn scoorde tweemaal (5-3). Pas tegen het einde liep DTV nog eenmaal in «5-4). In de laatste ontmoeting tegen ZKV was het tempo aanmerkelijk gezakt bij beide ploegen. Wel scoorde ZKV het eerst, doch Van Ladesteijn maakte gelijk (1-1). Een tweetal zeer mooie doelpunten van Hart man liet Watervliet met 3-1 de overwin ning. Door deze uitslag eindigden Water vliet en DTV gelijk in de poule met beiden vier punten. Strafworpen moesten de be slissing brengen en hiermede had Water vliet het meeste geluk. Gistermiddag werd op het Zandvoort- meeuwenterrein in Zandvoort de finale be twist. In de voorwedstrijden had de or ganiserende vereniging zich door een over winning zaterdag jl. in de finale gespeeld. Hierdoor maakten de blauwgelen voor het eerst sedert enkele jaren kans op de titel van hun eigen toernooi. IJmuiden kwam in de finale door een grote overwinning op TelefonieNa een spannende wedstrijd op het mooi gelegen Zandvoortmeeuwen- terrein was het de organiserende vereni ging, die ten slotte beslag legde op de fraaie wisseltrofee. Na 5 minuten in de tweede helft kwam de IJmuidenaar Oveizier ongelukkig in bot sing met een tegenstander. Met een ge compliceerde beenbreuk moest hij naar het Elisabeth Gasthuis in Haarlem wor den vervoerd. Het was overigens een faire eindstrijd, waarin beide partijen volkomen tegen elkaar waren opgewassen. Bij de rust was de stand nog in evenwicht (1-1). Na de hervatting zagen de vele toeschou wers een ware doelpuntenregen. Van de 9 doelpunten nam Zandvoortmeeuwen er vijf voor zijn rekening. De IJmuiden-voor hoede kwam slechts tot een produktie van vier. Zandvoortmeeuwen won deze wed strijd met 6-5 Door een verdiende 2-0 overwinning op Stormvogels heeft de Haarlemse vierde klasser Renova definitief beslag weten te leggen op de „Jan van Genen"-beker in het voetbaltoernooi van St. Pancratius. Het was voor de derde achtereenvolgende keer dat de jongens van Riko in dit toer nooi zegevierden. Het toernooi van Onze Gezellen om de „Kennemerland"-beker werd door Lisse gewonnen. In de finale bleven de Lissenaren met 2-1 de baas over het organiserende Onze Gezellen. Renova had in de finale van het „Jan van Genen"-toernooi tegen Stormvogels voor het eerst weei de beschikking over rechtsbinnen A. Smit en dat bleek een welkome versterking. Uit voorzetten van hem konden de nieuwe aanwinsten Brou wer en Ramkema reeds in het begin van de strijd twee doelpunten scoren. Deze 2-0 voorsprong hebben de Haarlemmers niet meer prijsgegeven. Vooral in de eerste helft werd er goed voetbal gespeeld. Na de hervatting was het iets minder en bo vendien kreeg de strijd door het onbesuis de optreden van een der IJmuider verdedi gers, die A. Smit en Brouwer onderuit haal de, een mitioer prettig karakter. Door de overigens verdiende overwinning kwam Renova definitief in het bezit van de be ker. In het toernooi om de „Kennemerland"- beker, waarmee Onze Gezellen zondag zijn activiteiten op het vertrouwde sportvel dencomplex aan de Vergierdeweg besloot, wisten OG, dat met 3-1 van VVZ won, en Lisse met 3-0 de meerdere van beker houder IEV tot de finale door te drin gen. In deze finale namen de Lissenaren in de tweede helft door een misverstand in de verdediging van OG de leiding, maar de jonge invaller Geels kon spoedig daar op het evenwicht herstellen. Twee minuten voor tijd grepen de Lissenaren uit een hoekschöp alsnog de volle winst én de be ker. De strijd om de derde plaats tussen IEV en VVZ eindigde aanvankelijk onbe slist (1-1), maar met het nemen van strafschoppe:, bleek IEV gelukkiger. De eindstand van dit zeer geslaagde toernooi werd derhalve: 1 Lisse, 2 Onze Gezellen, 3 IEV, 4. VVZ. Zaterdagmiddag werden op het Water loo" Sportveldencomplex de finales ge speeld van het voetbaltoernooi voor vete ranen. Bekerhouder Stormvogels had zich oppermachtig in zijn poule getoond; zijn directe tegenstander in de finale, Terras vogels, had zich donderdag, in een span nende strijd met VSV, de sterkste ge toond. Het eerste kwartier van deze finale werd gespeeld tijdens droog weer; daarna heeft de regen het verblijf op het sport veld voor de spelers en toeschouwers niet tot een genoegen gemaakt. De eindstrijd had een sensationeel verloop. De pauze van deze, door scheidsrechter Vlieland ge leide wedstrijd, ging in met de stand 00. Na de hervatting scoorden de beide voor hoedes elk één doelpunt. Stormvogels nam met nog 10 minuten te spelen, de leiding. Een hevig offensief van Terrasvogels werd drie minuten voor het einde beloond met een voltreffer (11). Hierdoor werd een verlenging van tweemaal 7V? minuut nood zakelijk. Ook tijdens deze verlenging ble ven beide achterhoedes goed in vorm. Voor het publiek werd deze wedstrijd bijzonder interessant, toen. om tot een beslissing te komen, er strafschoppen genomen moes ten worden. Hierbij bleek bekerhouder Stormvogels de sterkste. Hiermee legde Stormvogels definitief beslag op de fraaie, door het Telstar-bestuurslid H. Zwart be schikbaar gestelde, wisseltrofee. Voor de derde en vierde prijs betwistten de oude gloriën van VSV en Waterloo elkaar. Na een vrij eenzijdige wedstrijd won VSV deze strijd met 40. Bij de rust leid den de roodwitten reeds met 20. Wim van der Lugt en Wim Balvers aan VSV- zijde speelden uitstekend. Bij de prijsuitreiking gewaagde de voor zitter van de organiserende vereniging, de heer Smit van een zeer sportief verloop van dit toernooi. Hij hoopte dat volgend jaar het veteranentoernooi wederom zou kun nen worden gehouden maar dan met meer deelnemers. De heer H. Zwart stelde een nieuwe wisseltrofee in het vooruitzicht, welke belofte met luid applaus ontvangen werd. De handbalvereniging IJmond heeft de laatste vrije zondag voor het begin van de competitie benut om in Heiloo deel te nemen aan het Foresterstoernooi. Het IJmonddamesteam, dat uitkwam in de sterk bezette A-poule kwam tot verdien stelijke resultaten, hoewel in de strijd te gen het Alkmaarse AVA-team de start niet erg hoopvol was. AVA bracht namelijk de IJmond-dames een 5-3 nederlaag toe. De strijd tegen het twee klassen hoger spelen de elftal van SEW uit Nibbixwoud ein digde in een gelijkspel (3-3). Dat SEW zich overigens danig weerde beweest het feit, dat de Noordhollandse handbalsters dit toernooi wonnen. Tegen het Amsterdamse Vriendschap wonnen de IJmond-dames met 2-1, waar mee de derde plaats in de sterke poule werd bezet. Het gevolg hiervan was dat de Velser dames nog moesten spelen te gen de derde aankomende in de andere poule, namelijk SEW 2. Ook deze strijd zetten de IJmond-dames in een 3-2 over winning om en hiermee werd een vijfde plaats bereikt. De uitslag werd dus: 1. SEW; 2. Foresters; 3. AVA; 4. Tonegido; 5. IJmond; 6. SEW 2; 7. Vriendschap en 8. DIO. De heren van IJmond incasseerden in dit toernooi in de eerste wedstrijd tegen Vriendschap een onfortuinlijke 6-5 neder laag. In de volgende wedstrijd ontmoetten de IJmonders een vrij zwakke ploeg van de afdeling Alkmaar, die met 12-1 werd verslagen. De derde tegenstander was de Haagse hoofdklasser Operatie '55, die met ruim verschil van IJmond won (17-8). Maar het vierde en laatste treffen tegen Tonegido uit Wieringen gaf IJmond de kans om met élan te zegevieren (12-7) en daarmee de derde plaats te veroveren. De uitslag werd: 1. Operatie '55; 2. Vriend schap; 3. IJmond, 4. Tonegido en 5. Alk maar. kwartier voor het einde bracht Stet via een RCZ-achterspeler de partijen naast elkaar, waardoor strafschoppen nodig wa ren voor de beslissing. VVB toonde zich hierin beter en mocht daardoor aantreden tegen Eska In deze strijd nam VVB al in de eerste minuut door Doornbos een 1-0 voorsprong. Zeven minuten voor de rust zorgde Bakker er voor, dat de bal voor de voeten van Doornbos kwam, die opnieuw fraai scoorde. Na de hervatting zat Eska veel sterker op de aanval. De Eska-mid- voor schoot nog tegen het einde tegen de paal. Kinheim is de nieuwe HVB-competitie met een 61 zege op DSK gestart. Binnen twee minuten, nadat bijna 25 minuten was gespeeld, zorgde eerst Snijders voor een doelpunt en direct daarop trof Van Doorn keihard het doel (20). Na 40 minuten schoot Mosk onhoudbaar in (30). Twee minuten later greep een Kinheim-verras- sing plaats, die door de DSK-rechtsbuiten werd uitgebuit (31). Na de hervatting duurde het tot ruim een half uur, voordat Snijders met een grandioze omhaal er 41 van maakte om daarna opnieuw met een omhaal succes te hebben en de paal voorts op zijn weg te vinden (51). Drie minuten voor het einde sloeg Snijders opnieuw toe (61). GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de groenteveiling in Beverwijk waren maandag: andijvie 15 28, bloemkool 2278 sla 1342, spinazie 1976, ooste ein 5171, sperziebonen 53— 129. snijbonen 38172. pronkbonen 34—88. tomaten 41—66, prei 3228. bospeen 19—37 waspeen 10- 38. groene kool 16—28. rode kool 11—18. IJmond Van de postduivenhoudersver. De IJmond (za terdagvliegers) te IJmuiden namen 95 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af (171 km.). Gelost om 11.30 uur. Eerste duif van Ver duin om 13.38 uur, laaste prijsduif 13.48 uur. Deze vlucht werd begunstigd door prachtig vliegweer. De wedstrijd had dan ook een snel verloop Practisch geen achterblijvers. Uitslag: Verduin 1 19; v. Belzen 2 12 13: Knapen 3; v. d. Scheer 4 8 9 11 18: Antonis 5: Martens 6 10 17; Suurmond 7 16; Schriever 14; Koffeman 15. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging IJmuiden te IJmuiden namen 112 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (171 km.). Gelost om 8 uur. Eerste duif van G. v. d. Struik om 9.44 uur. laatste prijsduif 9.54 uur. uitslag: G. v. d. Struik 1 3 17; P. Hoekstra 2; A. Voetman 4 6; J. de Waard 5 16; A. J. Waal 7 9 11; L. Sloot 8 10 20; J. Eelsing 12 15 21 22; K. Metzelaar 13: F. Piers 14; M. Vendel 18 19. Oranje Nassau Van de posduivenhoudersver. Oranje Nassau te IJmuiden namen 94 duiven deel aan een wed vlucht van Vilvoorde af (172 km.), Gelost om 8 uur. Eerste duif van A. de Waard om 9.46.36 uur, laatste prijsduif 9.54.17 uur. Uitslag: A. de Waard 1 5 6 10 17: J. v. Dorp 2 8 18; G. Duin 3 11 16; Chr. Prins 4; Wassenaar 7 9; J. Ulehake 12 13 14 19; J. de Weers 15. Bonte Duif Postduivenhoudersver. De Bonte Duif nam met 105 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af. Gelost om 8 uur. Eerste duif van W. Kaale om 9.41.28, laatste prijsduif 9.53.29 uur. Uitslag: W. Kaale 1 8 13; E. Klinge 2 14 16 20; Sj. Heis 3 4 5 7; G. v. Zutphen 6 10; P .Verschuren 9 17; Th. Dekker 11 12 18; Joh. Swart 15 19 21. Atoom Van de postduivenhoudersvereniging Het Atoom te Velsen-Noord namen 135 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af (173 km Gelost om 8 uur tijdens zuidoostenwind Éérste duif van Joh. Asjes om 9.47 uur, laatste prijsduif 9.54 uur Bij deze vlucht van jonge vogels was het op nieuw de outsider Joh. Asjes, die de eerste plaats bezette en vier vogels van de negen mee gegeven vliegers in de prijzen kreeg. Een mooi resultaat bereikte D. v. d. Linde door van zijn zes vliegers er vier in de prijzen te krijgen. De vlucht verliep, ondanks de dwarswind, voorspoe dig: de eerste prijswinnaar bereikte een gemid delde uursnelheid van 98,8 kilometer. Met een derde, vierde en een elfde plaats kon F. Berg huis de gelukkigste zijn met zijn zes getrans porteerde vogels. Binnen zeven minuten waren de prijzen verdeeld Uitslag: Joh. Asjes 1 6 7 26: A. F. de Roos 2 5; F. Berghuis 3 4 11; L. Veldt 8 21 25; F. Vos 9: D. van der Linde 1 12 20 23; B. Schoo 13; Ph. F Martinius 14 16: M. van 't Hof 15; D. Stapper 17 19: A de Bot jr. 18; W Schouten 22; T. Lever 24; M. Snijder 27. Naar wij verenmen, was de Beverwijkse lief hebber C. Castricum in de wedvlucht voor het nationaal concours van Chateauroux (Frankrijk) af zo gelukkig oin op deze bijzondere vlucht een auto te winnen met zijn eerstaankomende duif op dit traject Vorig jaar was dezelfde lief hebber een dergelijk geluk beschoren: met zijn beste vlieger bezette hij een eerste plaats in het nationaal concours, doch toen had hij op deze vlucht niet ingezet. Snelvlleger Van de postduivenhoudersver. De Snelvlleger te IJmuiden namen 273 duiven deel aan een wed vlucht van Vlivoorde af (171 km.). Gelost om 8 uur. Eerste duif van J. v. d. Kammen om 9.41 uur, laatste prijsduif 9.53 uur. Uitblinker in deze vlucht was de heer F. de Boer; 6 mee en 6 bij de eerste 23. Uitslag: J. v. d. Kammen 1 10; F. de Boer 2 4 5 14 15 22: L. Tervoort 3 45: C. C. Zwanenburg 6 8 12 18; S. Voet 7 25 31 36 37; F. F. Booy 9 20 27 41 46 51; A. J. Ham 11 13; B. Visser 16 32 38 42 47; J. Koorn 17 30 35: gebr. Boendêr 19 28; H. in 't Velt 21 34 44; J. Wijker 23 55; H v. d. Wiele 24 54; R. Jung 26 29 33 39: W. Rem mers 40 43 48 50; E. Sloot 49 53. J. de Wéers 52. Hoofddorpse Boys speelde in Amster dam een vriendschappelijke wedstrijd tegen ZSGO en verloor daarvan met maar liefst 8-1. De verdediging van de Boys liet in dit treffen menig steekje vallen. Pas ver in de tweede helft de rust was met 'n 5-0 voorsprong voor de thuisclub inge gaan kon Van Munster de eer redden. Zwitser en Goof Stolwijk werden in de aanval van de Hoofddorpers node gemist. De vriendschappelijke wedstrijden Neer- landia-Bloemendaal en Zeeburgia-ETO werden vanwege de slechte gesteldheid van de "elden afgelast. De traditionele jaarlijkse zevenkampen en vierkampen voor de leden van de voet balvereniging Breesaap stonden zaterdag weer op het programma. Zaterdagmorgen werd al vroeg met de senioren begonnen, die werden gevolgd door de junioren en veteranen, waarna de dames in twee groe pen hun prestaties toonden. De namiddag werd besteed aan welpen en aspiranten. Bij de dames won mevrouw S Meijer- Sanders in de B-groep opnieuw de wissel beker Bij de senioren was de strijd fel en het was deze keer A. Luitjes, die de beker houder A. Stet naar de tweede plaats ver wees. Bij de junioren zorgde Vinke voor een prachtige prestatie door een zeer grote puntenwinst. Kooimans schakelde bij de veteranen bekerhouder De Boer uit en nam daarmee de beker over. De uitslagen van de onderlinge wedstrij den om de clubkkampioenschappen zijn: Senioren: 1. A. Luitjes 4524; 2. A. Stet 4412; 3. E. Scholting 4107; 4. R. de Jong 4060; 5. G. Steinvoord 3962; 6. P van Vuu- ren 3914; 7. H. Altena 3894; 8. A. Both 3750: 9 J. Hoen 3663; 10. J. Hoogendijk 3550 pnt. Veteranen: 1. F. Kooimans 3793; 2. R. L. de Boer 3647; 3 J. van der Linde 3499: 4. F. Morling 3257; 5. M. Meijer 3226 pnt. Dames A: 1. R. Luitjes-Grootveld 2780; 2. A. Luitjes-Koster 2490; 3. mevrouw A. Both 2410; 4. mejuffrouw Th. Bakker 2350; 5. mejuffrouw A. Nijmeijer 1700 pnt Da mes B: 1. S. Meijer-Sanders 2980; 2 mevr. Loos 2670; mevr. Roos 2510; 4. mej. De Greef 2330; 5. mevr. F. Morlang 221pnt. Pupillen tot 10 jaar: 1. P. van Bellen 3682; 2. P. Abspoei 3534; 3 J. Noortman 3212; 4. P. Spek 2815 pnt Pupillen 10-11 jaar: 1. W. Zand 4940; 2. J. v. d. Meij 4330; 3. A. van Eist 4024; 4. H. Haring 3979; 5. H. Nap 3762 pnt. Aspiranten 12-13 jaar: 1 H. Koster 4067; 2 H. v. d. Mey 3993; 3. H. Massee 3779; 4. F. de Jong 3635; 5. J. Huider 3564 pnt. Aspiranten 14 jaar: 1. R. Boontjes 4242; 2. F. Daemen 4080; 3. A. Éckhard 3511; 4. J. Putter 3442; 5. F. Guikema 3094 pnt. Op de haringgronden voor Whitby (Yorkshire) vier mijl van de Britse kust is het een gedrang van Britse, Duitse en Nederlandse trawlers. De Britten zijn hierover zeer verontwaardigd, omdat „de buitenlanders" alle haring wegkapen en daarbij dermate ruw te werk zouden gaan, dat meer dan eens Britse vaartui gen nauwelijks ontsnappen aan een aan varing. De Britten maken door dit optre den van grotere schepen geen schijn van kans, zo wordt geklaagd. Verzoeken van Eritse zijde aan de Duitsers en Nederlan ders, die er altijd als de kippen bij zijn, wanneer haringconcentraties worden ge meld, om niet zo ruw te zijn, worden ge negeerd of beantwoord met het smoesje, dat mén geen Engels verstaat. Het Jan van Gemerden voetbaltoernooi is tot dusver bepaald niet begunstigd door mooi weer. Het was zelfs zo slecht, dat sommige clubleiders het tijdens de voor- wedstrijden onverantwoordelijk achtten om hun pupillen te laten spelen. Dat de toernooi-leiding. bestaande uit de heren Hessel, Berrevoets, Smakman en Smit, hierdoor vele extra zorgen kreeg, behoeft geen betoog Dit grote adspirantentoerndoi wordt, naast de bemoeienissen van ge- genoemde heren, ook door de medewer king van gemeente en voetbalverenigin gen mogelijk gemaakt. De gemeente Vel- sen stelt ieder jaar het Schoonenbergse sportcomplex geheel gratis ter beschik king van de Haarlemse Voetbalbond. De Velser voetbalverenigingen verzorgen het materiaal geheel belangeloos. Om ongeveer vijf uur was gistermiddag de uitslag van de verliezerspoule bekend, 'het Heem.skerkse ADO veroverde de eer ste plaats. De Heemskerkers werden op de voet gevolgd door de Haarlemse vereni gingen DIO en THB. Bij de hoogste finale- ooule girtg'hfet tli'et zo simpel.' SVIJ, RCH en ETO eindigden bovenaan. In de stro mende regen moest door het nemen van strafschoppen worden beslist hoe de eind rangschikking er uit zou zien. In totaal waren er 24 strafschoppen nodig om tot een beslissing te komen. De beker, die in handen was van VVB uit Velser-Noord, gaat nu een jaar de prij- zenkast van Sport Vereent in IJmuiden sieren. Tweede werd RCH. Het ongeluk kigst van dit altijd nerveuze strafschoppen nemen waren de spelers van ETO uit Hoofddorp, dat derde werd. Maar in dit sterke gezelschap was dit toch werkelijk geen slechte prestatie. MOSKOU (AP) De Russen zijn erin geslaagd een groot drijvend dok van beton uit de Zwarte Zee via de Atlantische Oceaan naar Moermansk binnen de pool cirkel te slepen. Het officiële persbureau „Tass" heeft medegedeeld, dat het dok 120 meter lang, 30 meter breed en 16 me ter hoog is. Het slepen van dokken van gewapend beton over grote afstanden door zeeën en oceanen is niets nieuws voor Russische zee lieden", aldus Tass. „Vroeger werden zulke grote eenheden in twee delen gescheiden, die elk afzonderlijk werden versleept. Dit maal is het dok aan een stuk versleept." Tass deelde mede, dat met het slepen op 18 augustus is begonnen en dat een af stand van 8240 kilometer werd afgelegd. Op de Kennemerlaan in IJmuiden zijn zaterdagnacht twee geparkeerde personen auto's door een passerende auto aangere den en beschadigd. De bestuurder reed na de aanrijdingen door. Hij heeft zich zondagmiddag bij de IJmuidense politie gemeld. Het was een 24-jarige metselaar uit Haarlem. Zondagochtend vroeg omstreeks half vijf is een personenauto op de Amster- damseweg over de kop geslagen. De wa gen, die eerst 75 meter op een zijkant over de weg schoof, werd totaal vernield. De bestuurder werd slechts licht gewond. Hij kon per taxi naar huis terugkeren. Zondagmorgen om kwart voor twaalf ontstond een botsing tussen twee perso nenauto's op de hoek van de Wijk aan Zeeërweg en de Evertsenstraat in IJmui den, doordat de bestuurder van één der auto's een Duitser geen voorrang ver leende. De echtgenote van de andere be stuurder werd aan een schouder gewond en liep verder enkele ontvellingen op. Op zaterdag 24 augustus en zon dag 1 september zijn in IJmuiden de cen trale examens gehouden voor de diplo ma's strandwacht van de Koninklijke Ne derlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen. Ongeveer zeventig leden van alle kustbrigades in Noord-Holland, onder wie zeven van de IJmuider reddingsbriga de, namen aan de examens deel. Er wer den tien kandidaten afgewezen. De geslaagden uit IJmuiden waren voor het a-diploma mevrouw N. Dijkman ên de heren A. J. van Beelen, F. J. Dic- tus, C. F. van Heijst, F. Kingma en J. Tanger. Me.uiffrouw E. G. Woudenberg behaalde het b-diploma. HOOGOVENS VOETBALT In het Hoogovenvoetbaltoernooi kwamen maandagavond tégen elkaar uit: Garage VTH. Laatstgenoemd elftal won deze wed strijd met 32. genoemde heren, ook door de medewer king van gemeente en voetbalverenigin gen mogelijk gemaakt. De gemeente Vel- sen stelt ieder jaar het Schoonenbergse sportcomplex geheel gratis ter beschik king van de Haarlemse Voetbalbond. De Velser voetbalverenigingen verzorgen het

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4