m Oranje-team met twee midvoors Voetbalinterland tegen de Zweden zal toch doorgaan Ook Nederlands Vaasteam A nu in motorzesdaagse kansloos HENSEN Ook in zevende ronde tal van verrassende schaakuitslagen Dit weekeinde grote finale cricketseizoen AÊphenaar Nuninga maakt z'n debuut tegen de Luxemburgers Santos startte met zege op Boca Van der Voet had niet veel geluk Conny Dane naar de finale Muller verspeelde zijn startkaart Als 2de geplaatste Emerson gewipt Grote groep jaagt op leider Portisch Trueman: century in 65 minuten Middlesex telt tal van internationals Vriens vervangt Mensonides Petunia-prijs was voor Midas G DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1963 15 f. Hotel RUSTHOEK Zalen voor partijen, recepties en diners Gelijkspel militairen Broederstrijd MONTY-COATS ZEEDUFFEL Ook Billie Jean Moffit in A merika uitgeschakeld Op een na snelste honderd van seizoen Schneider gestruikeld De GVAV-er Klaas Nuninga Is verras send gekozen voor het Nederlands voetbal elftal, dat woensdag 11 september in Am sterdam tegen Luxemburg uitkomt in zijn eerste ontmoeting voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams. Nuninga, die pas zondag aan de selectiegroep van Elek Schwartz werd toegevoegd, zal de midvoorplaats bezetten. Hjj is de enige debutant in het team. Bondscoach Schwartz gaf aan de GVAV- er de voorkeur boven Bennaars van Feijenoorö, omdat de conditie van eerst genoemde volgens hem momenteel duide lijk beter is. Van der Linden, de andere kandidaat voor de midvoorplaats, zal met Moulijn de linkervleugel vormen. Schwartz, die niet kon beschikken over de gebles seerde Ajacieden Muller en Petersen, stelde het elftal als volgt samen: Pieters Graafland (Feijenoord); Haak (Feijenoord) en Ouderland (Ajax); Van Wissen (PSV), Pronk (Ajax) en Klaassens (Feijenoord); Swart (Ajax), Henk Groot (Feijenoord), Nuninga (GVAV), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feijenoord). Reserves zijn: Lagarde (Enschede), Veld hoen (Feijenoord), Schrijvers (DWS), Ben- naars (Feijenoord) en Bergholtz (Feije noord). De 22-jarige Groninger Klaas Nuninga holde direct na het vernemen van zijn keuze naar de telefoon van het KNVB- sportcentrum in Zeist. Allereerst zocht hij contact met zijn club GVAV, maar toen draaide hij het nummer van zijn ver loofde Simone van Kuyk, receptioniste in het Winschoter ziekenhuis. Ze hadden sa men een weddenschap afgesloten: Simone twijfelde er niet aan, haar toekomstige echtgenoot zou tegen Luxemburg midvoor spelen. Nuninga beweerde het tegendeel, al hoopte hij uiteraard vurig dat zijn verloofde gelijk zou krijgen en dus het pakje sigaretten zou winnen. Toen hij haar door de telefoon even eens nog vroeg volgende week woensdag (de dag van de match) vrij te nemen re pliceerde het meisje met de vooruitziende blik: „dat is al lang geregeld. Nuninga, die 2 'oktober in dienst gaat, stapte 3 jaar geleden over van z'n amateur club WW uit Winschoten naar de semi- prof-vereniging Be Quick. Hij bleef er precies 1 seizoen en zocht het toen hoger op in de Groningse ere-divisieploeg GVAV^ De blonde noorderling presenteerde daar alvast zijn visite-kaartje voor het Neder landse team door regelmatig in de opstel ling van Jong Oranje voor te komen. En zo probeert Nederland komende woensdagavond het niet sterk geachte maar daardoor juist vrijuit spelende Lu xemburg met twee midvoors in zijn aan- valslinie te verslaan: de produktieve Tonnie van der Linden en zijn collega Klaas Nuninga. De wedstrijd NederlandZweden die mogelijk, evenals de ontmoetingen met de nationale voetbalteams van Tsjechoslowa- kjje en Schotland, door de KNVB in ver band met het overladen programma zou worden geannuleerd, zal woensdag 6 mei toch doorgaan. Het staat nog niet vast in welk Nederlands stadion deze wedstrijd zal worden gespeeld. Het programma van het Nederlandse A- team ziet er voor dit seizoen als volgt uit: woensdag 11 september: Amsterdam: LuxemburgNederland, eerste wedstrijd achtste finales toernooi Europese beker voor landenteams; 20 oktober: Amsterdam: NederlandBelgië; woensdag 30 oktober: Rotterdam: Nederland—Luxemburg, twee- Advertentie BLOEMENDAAL - TELEFOON 57053 Het Nederlands militair waterpoloteam heeft woensdag in het openluchtbad „De Koerbelt" in Rijssen gelijkgespeeld (3—3) tegen de Belgische militairen. Of schoon de'Nederlanders zich over het al gemeen wat sneller toonden dan hun te genstanders, schiepen de Belgen zich door een betere spelopvatting meer kansen. De wedstrijd was van een zeer matig gehalte, De temperatuur van het water nauwe lijks 17 graden was daar mede debet aan. De Zian-speler Van der Voet, die het eerste doelpunt voor zijn rekening nam. had in het verdere verloop van de strijd weinig geluk met zijn schoten, die paal en lat raakten. De ontmoeting, die bij kunstlicht werd gespeeld, trok 1200 toe schouwers. De tussenstanden luiden: 1 0-1 2-0 0-2. De doelpunten kwamen als volgt tot stand: Van der Voet (Zian) 1-0 Lagaert 1-1, Waalewijn 2-1, De Wit (Zwemlust) 3-1, Lagaert 3-2, Zime,t 3-3. De Nederlandse Conny Dane heeft zich met 12 anderen geplaatst voor de finale in de slalom-afdeling van de wereldkam pioenschappen waterski dames, die gehou den worden op het Meer van Vichy, dat ideaal glad was. De training op het meer werd de afgelopen week bemoeilijkt door onstuimig water. Favoriet voor de titel zijn Amerika en Canada, hoewel sommige Europese landen ook goed voor de dag zijn gekomen. De titel wordt verdedigd door de Luxemburgse Sylvie Hulsemann die zich ook in de finale heeft geplaatst de wedstrijd achtste finales toernooi Euro pese beker voor landenteams; zondag 22 maart: Antwerpen: BelgiëNederland; woensdag 6 mei: NederlandZweden; voorts, bij winst op Luxemburg, nog twee wedstrijden voor de kwartfinales voor het toernooi om de Europese beker. In de strijd om het Zuidamerikaanse voetbalkampioenschap voor clubteams heeft Santos (Brazilië) woensdagavond in Rio de Janeiro de eerste wedstrijd van de eindstrijd, waarin de Boca Juniors (Arg.) tegenstanders zijn, met 32 gewonnen. De ruststand was 3-1. Ruim 70.000 toeschou wers woonden de ontmoeting bij. De ploeg die in de twee wedstrijden van de finale het beste resultaat boekt zal uit komen tegen Milano, houder van de Europacup, in een wedstrijd met de offi cieuze titel van wereldkampioen der club teams als inzet. Atalanta Bergamo heeft woensdagavond zijn eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europa-cup voor nationale bekerwinnaars gewonnen. Met 20 werd Sporting Lissabon verslagen. Beide doelpunten vielen in de tweede helft. Het Poolse nationale voetbalelftal be haalde woensdag in Szczecin een monster zege op Noorwegen. De Polen zegevierden voor 35.000 toeschouwers met 90 na een 30 ruststand. In een woensdag ïn Maagdenburg gespeel de ontmoeting hebben de voetbalteams van Oost-Duitsland en Bulgarije met 1—1 ge lijkgespeeld. De rust ging in met dezelfde stand. De uitslagen van de woensdag voor de Engelse voetbalcompetitie gespeelde wed strijden luidden: Eerste divisie: Birmingham City—Lei- cester City 20, Blackburn RoversShef field United 2—2, Bolton Wanderers— Everton 13, ChelseaBurnley 20, Shef field Wednesday—Fulham 3—0, Stoke City —Aston Villa 2—2, Tottenham Hotspur— Wolverhampton Wanderers 43, West Bromwich AlbionArsenal 4-0. Tweede divisie: Manchester CityCar diff City 4—0, Newcastle United—Middles brough 20, PortsmouthSunderland 2—4. Het valt niet mee de internationale motorzesdaagse zonder brokken of strafpunten te beëindigen. Dat zal de Nederlander Muller (zie foto) zeker kunnen beamen. Pech schakelde hem gisteren voor verdere deelname uit. Na het B-team is woensdag ook het Ne derlandse Vaasteam A in de internationa le motorzesdaagse kansloos geworden. De Holtenaar Dick Muler kreeg met zijn CZ175 machinepech, slaagde er nog wel in dit euvel te verhelpen, maar had daar voor zoveel tijd nodig, dat hij meer dan een uur te iaat de finish bereikte. Men nam hem zonder pardon zijn startkaart af, waarmee het lot van het Vaasteam A was bezegeld. Het was een trieste dag voor Frits Selling, Van der Hoek en Van Olst, de ploeggenoten van Muller, die weer bijzonder goed reden. Zij kunnen nu nog slechts trachten zelf strafpuntloos te blijven en daarmee een gouden plak te veroveren. Overigens waren de slachtoffers op de derde dag talrijk. De route van de eerste dag werd in tegenovergestelde richting ge reden en dit bleek duidelijk meer moei lijkheden op te leveren. Drie van de acht teams, die na de tweede dag nog zonder strafpunten waren in de strijd om de Zil veren Vaas, konden hun lijst niet blanco houden. Daarbij was ook de Tsjechische A-ploeg, die tot de grote favorieten be hoorde. De leidende trophy-teams verging het heel wat beter. Ook na de derde dag zijn Oost-Duitsland, Tsjechoslowakije, Ita lië en Rusland nog zonder strafpunten. Van de Nederlandse individuelen liep Gerardu, die tijdens de rit een keer de weg was kwijtgeraakt, 1 straf punt op om dat hij 15 seconden te laat binnenkwam. Pech had de goed rijdende Veenendaler Wout Jansen, die in de laatste kilometers een mankement aan zijn 50 cc Kreidler- motor kreeg en daardoor te laat binnen kwam, hetgeen hem op acht strafpunten kwam te staan. Desondanks waren de vertegenwoordigers van de Kreidlerfa- briek in Spindleruv Mlyn ook woensdag avond nog vol lof over de prestaties van de Nederlander. Frits en Rob Selling plegen tijdens de zesdaagse een wedstrijd onder elkaar te houden. Frits, de meest gerenommeerde van de twee, start altijd iets later dan zijn broer en probeert dan zijn achter stand zo snel mogelijk gqêd te maken. Woensdag lukte dit in eerste instantie, maar toen Frits bij een val pijnlijke bles sure aan zijn onderrug opliep, kon Rob de „leiding" weer overnemen. Een man, die bepaald goed rijdt, is Henk Wendelgelst, nu nog in het Vaasteam B, maar als hij zo door gaat volgend jaar een serieuze kandidaat voor de A-plopg. De stand na de derde dag: om de Zil veren Vaas: 1. Finland, 0 strafpunten, 1399 winstpunten. 2. Oost-Duitsland a, 0 1391; 3. Italië, 0-1349; 4. Oostenrijk 0-1288; 5. Groot-Brittannië a, 0-1243. De overige teams hebben strafpunten. Nederland A deelt met 100 strafpunten de 9de plaats, Nederland B met 200 strafpunten de elfde. Om de international trophy: 1. Oost- Duitsland, 0 strafpunten, 2102 wintpunten; 2. Tsjechoslowakije 0-2080; 3. Italië 0- 2021; 4. Rusland 0-1843. De andere équipes hebben reeds strafpunten opgelopen. Advertentie 100% wol, waterafstotend en heerlijk warm DONKERBLAUW, CAMEL, GRIJS kindermaten (v.a. 6 jaar) 35.— dames- en herenmaten, v.a. 50.— Ook voor uw MONTV-COAT. natuurlijk PAARLAARSTEEG I HAARLEM De Australiër Roy Emerson en de Ame rikaanse Billie' Jean Moffit, twee van de meest luisterrijke figuren van het huidige toptennis, zijn woensdag op sensationele wijze gewipt voor de strijd om de Ameri kaanse enkelspeltitels in Forest Hills. Emerson, als tweede geplaatst, heeft zelf de kwartfinales niet kunnen bereiken. Hij verloor in vier sets van de Amerikaan Frank Fröhling: 4-6, 6-4, 7-9, 2-6. Deirdre Catt zorgde voor een evengrote surprise. In een enerverend duel versloeg de Britse de als derde geplaatste Ameri kaanse Billie Jean Moffit, finaliste in Wimbledon, in drie sett: 2-6. 8-6, 7-5. Hoe wel de kleine, gebrilde Moffit de eerste set met groot machtsvertoon won, kwam zij in de twee laatste sets toch nauwkeu righeid en controle tekort om de jonge Engelse te kunnen weerstaan. Wel bij de laatste acht plaatste Zich de sterksté tennisvrouw ter wereld, de Australische Margaret Smith: zij won van de Engelse Barclay met 6-1. 6-3. De Brit se Ann Jones klopte de Zuidafrikaanse Margaret Hunt met 6-2, 6-2 en Darlene Hard bezorgde Amerika een plaats in de kwartfinale door de Australische Judy Te- gart met 3-6, 6-3, 10-8 te kloppen. Bij de heren kwam Chuck McKinley bij dé laatste acht door een zege op zijn land genoot Nagler: 5-7, 6-4, 6-4, 6-2. De Hon gaar Gulyas strandde op de Braziliaan Koch: 5-7, 3-6, 3-6. Het in Zuid-Afrika toevende hockey team de Batavieren heeft woensdag in Jo hannesburg met 1-2 verloren van Zuid- Transvaal. Bij de rust stonden de Batavie ren reeds met 0-1 achter. De zevende ronde van het derde IBM- schaaktoernooi heeft weer verras singen opgeleverd. Dit geldt zowel voor de grootmeester- als voor de meestergroep. In de grootmeestergroep versloeg De Rooi de Israëliër Czerniak, die in een niet al te gemakkelijke stelling een stuk inboet te. De rest was vrij eenvoudig voor De Rooi. Parma en Donner bleven door een remise na vijftien zetten beiden in de run ning. Udovcic voegde zich door een ze ge op Barendregt opnieuw bij de groep achtervolgers op de positie van Portisch. Na scherpe ontwikkelingen eindigde Por- tisch-Milic namelijk in remise. Kuypers- Langeweg is onduidelijk. In de meestergroep werden enkele il lusies wreed verstoord. Crabbendam ver sloeg Ree, die nu 2 uit 2 zal moeten spe len, teneinde het meesterresultaat te be reiken. Kool won fraai en snel van Beftok, wiens kansen op de eerste plaats nu wel sterk zijn gereduceerd. Lehmann brak 'n toreneindspel tegen Zuidema af, dat eerstgenoemde kansen biedt, hetgeen het voor Zuidema eveneens moeilijk zal ma ken „over de meester-drempel te komen". Dunkelblum-Rellstab en Hartoch-Kieninge eindigden onbeslist. De jonge Hartoch moet anderhalf punt halen uit twee par tijen voor een meesterresultaat. De uitslagen waren: grootmeestergroep: De Rooi (Ned.)Czerniak (Israel) 1—0, Parma (J.sl.)Donner (Ned.) remise, Kuy- pers (Ned.)—Langeweg (Ned.) afgebr., Por tisch (Hong.)Milic (J.sl.) remise, Udovcic (J.sl.)—Barendregt (Ned.) 10. Stand: 1. Portisch 4Vfc pnt., 2. t/m 6. Czerniak, Donner, Milic, Parma en Udov cic, allen 4 pnt., 7. Langeweg zy2 pnt. en 1 afgebr. partij, 8. Barendregt 3 pnt., 9. Kuypers 2 pnt. en 1 afgebr. partij, 10. De Rooi 1 pnt. Meestergroep: Dunkelblum (België) Rellstab (W.-Dld.) remise, Crabbendam (Ned.)Ree (Ned.) 10, Kool (Ned.)Ber- tok (Joegoslavië) 10, Lehmann (W.-Dld.) Zuidema (Ned.) afgebr., Hartoch (Ned.) Kieninger (W.-Dld.) remise. Stand: 1. Lehmann 5 pnt. en 1 afgebr. partij, 2. en 3. Hartoch en Bertok, beiden 4 pnt., 4. Zuidema 3'/2 pnt. en- 2 afgebr. partijen, 5. en 6. Kieninger en Ree, beiden ZVz pnt., 7. Dunkelblum 3 pnt., 8. Rellstab iy2 pnt., 9. Kool 2 pnt. en 1 afgebr. partij, 10. Crabbendam 2 pnt De Engelse cricketer Freddie Trueman scoorde gisteren de op een na snelste cen tury van het Engelse cricketseizoen: 100 not out in niet meer dan 67 mi- nuten(l), waarmee hij slechts twee minuten achter bleef bij Wesley Hall die dit jaar slechts 65 minuten nodig had voor een century. Trueman speelde voor Engeland tegen „Jong Engeland" in Scarborough. Hij sloeg zes zessen en elf vieren. Trueman zou zijn honderd zeker sneller hebben bereikt dan Hall, ware het niet dat hij in het laatste kwartier voor de theepauze slechts negen runs had gemaakt. Maar daarna sloeg hij de uiterst gevarieerde aanval van Jong Engeland naar alle kanten. Zijn laatste 48 runs bracht hij in slechts 22 minuten in de boeken, waarvan vijftien runs in één over, gebowld door zijn county-collega Ri chard Hutton, die tevoren twee wickets binnen korte tijd had genomen. Jong Engeland had het tot voor het in komen van Trueman aardig gedaan met een stand van 198 voor 7, maar door Fred dies innings werd het zonder verder wicketverlies 318.... Waaruit moge blij ken dat de partner van Trueman, Bailey, niet veel meer had te doen dan runnen Op het terrein van Rood en Wit aan de Spanjaardslaan in Haarlem wordt zaterdag en zondag de grote „finale" gespeeld van het cricketseizoen 1963. Het Nederlands elftal zal in een tweedaagse ontmoeting de strjjd aanbinden met Middlesex County Cricket Club, een wedstrijd die niet alleen als hoogtepunt van dit seizoen mag worden gezien, maar tevens een waardig sluitstuk vormt van het 80-jarig jubileum van de KNCB. Middlesex County Cricket Club, die in 186* werd opgericht en het volgend jaar dus tot de „honderdjarigen" behoort, kan op een glorieus verleden terugzien. Middle sex heeft steeds tot de toonaangevende counties behoort. Vijfmaal veroverde het team het nationale kampioenschap en in de loop der jaren werden tal van Middle- sexspelers gekozen voor Engeland. De ploeg, die het komende weekeinde in de Haarlemmerhout tegen Nederland speelt is samengesteld uit een keur van sterke be roepscricketers. Als aanvoerder treedt op de in Australië geboren Drybrough, een rechtse batsman en linkse slowbowler, die als captain van Oxford ook in 1961 tegen Nederland uit kwam. De 26-jarige openingsbatsman Gale scoorde in negen seizoenen voor Middlesex meer dan 11.000 runs, een prestaue die ont zag inboezemt. Ook wicketkeeper Murray is 'n gevreesde batsman. Hij kwam twaalf maal voor Engeland uit, scoorde in één seizoen meer dan 1.000 runs en gelijktijdig maakte hij in dat seizoen meer dan 100 slachtoffers. Murray was de tweede speler ter wereld, die het tot een dergelijke pres taties bracht. Hij behoort tot de beste wicketkeepers van Engeland. Ook Moss en Parfitt hebben hun sporen als cricketer al verdiend. Moss speelde in negen testmatches mee en nam vijfmaal meer dan 100 wickets in één seizoen. Par fitt, die eveneens negenmaal voor Engeland speelde, vestigde vooral het vorig jaar de aandaoht op zich toen hij in drie achter eenvolgende matches tegen Pakistan een century scoorde. De overige spelers van het Middlesex- team zijn: Bennet, rechtse batsman en fast-medium bowler; Bick, rechtse bats man en off-break bowler, de „forcing batsman" Clark (hij scoorde in zijn eerste match voOr Middlesex een century) en Hooker, de fast-medium bowler J. Price, die kortgeleden zowel tegen Lancashire als tegen Hampshire tien wickets veroverde, de testspeler Russell en de lefthander White. Laatstgenoemde heeft dit jaar reeds meer dan 1.000 runs op zijn naam gebracht. Het is nauwelijks aan twijfel onderhevig dat men in de komende match cricket van grote klasse te zien zal krijgen. Het Neder lands elftal komt dan ook voor een bij zonder zware taak te staan, maar indach tig het feit dat de Nederlanders tegen sterke tegenstanders vrijwel altijd hun sterkste spel kunnen ontplooien, is de kans aanwezig dat men van een interessante krachtmeting getuige zal kunnen zijn. Ook tegen de profs van Hampshire kwam Nederland het vorig jaar verrassend voor de dag, waarbij Marseille met zijn score van 112 not out de held van de wed strijd was. Aan de ontmoeting tegen Hampshire, die een draw telresultaat had, heeft men onvergetelijke herinneringen bewaard. In het Nederlands elftal spelen twee debutanten mee, te weten de SCHC-ers Leemhuis en Zweerts. De verkiezing van deze spelers mag niet als een verrassing worden gezien. Beiden kunnen als batsmen terugzien op een schitterend seizoen, waar bij Zweerts met zijn score van 153 not out tegen Rood en Wit II de beste battingpres tatie van dit jaar behaalde. Het Nederlandse team komt uit met de volgende spelers: Colthoff (wicketkeeper en aanvoerder), Van Arkel, Van Laer, Leemhuis, Marseille, Onstein, Piërhagen Trijzelaar, Vriens, Van Weelde en Zweerts Zoals bekend is N. Spits wegens een bles sure niet beschikbaar De cricketliefhebbers worden voor de komende wedstrijd met één zorg vervuld, Hoe zal het weer zich houden? Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM In de Nederlandse zwemploeg voor de zeslandep-eurovisiewedstrijd op 13 en 14 september in Blackpool is Wieger Menso- ndes (ZIAN) zowel op de 200 meter school slag als in de ploeg voor de 4x100 meter wisselslag estafette vervangen door Hem- mie Vriens van Surae, die als reserve voor de schoolslag stond genoteerd. De re serve-plaats wordt nu ingenomen door Rob van Empel van EZPC. Mensonides is niet beschikbaar wegens verblijf in militair ver band in Barcelona. Uitslagen van de woensdag in Duindigt ge houden rennen luiden: Prijs van Liverpool (2000 m.), eerste afdeling: 1. Scoglietto 2.19.1; 2. Le Faquin; 3. Merrioka. Winn. 4.20; pl 3.10, 3.70; kopp. 21.30; cov. 8.50. Tweede afdeling: 1. Deer Gallows 2.22.4; 2. Lu- rango; 3. Wilmington. Winn. 6.10; pl. 1.60, 1.10; kopp. 11.70; cov. 3.30. Afrikanenprijs (2040 m.): 1. Butch Hollandia 1.32.-; 2. Barones Julia H; 3. Black Lady. Winn. 5.10; pl. 1.60, 1.50, 1.40: kopp. 6.90; cov. 6.30. Asterprijs (2000 m., met autostart), eerste af deling: 1. Youngstar 1.29.-; 2. Arctic van 's Gra venhof. 3. Zeggers Hollandia. Winn. 1.70; pl. 1.30, 1.50, 2.20; kopp. 5.10; cov. 2.70. Tweede afdeling: 1. Bosvink S 1.29.2; 2. Young Ooststar; 3. Alja Scotch. Winn. 2.50; pl. 1.30, 1.70, 2.20; kopp. 13.20; cov. 6.60. Leeuwenbekprijs (2000 m., met autostart): 1. Art Erebus 1.28.5. 2. Alhambra; 3. Apollo H. Winn. ƒ6.00; pl. 2.10, 1.90, 1.60; kopp. 6.50; cov. 4.50; trio 182.30. Violierenprijs (2120 m.):l. Amigo 1.27.8; 2. Zaita Hanover; 3. Zampa Winn. 2.00; pl. 1.30, 1.30; kopp. 3.60; cov. 4.40. Petuniaprijs (2100 m.): 1. Midas G 1.25.2; 2. Ylite Rose; 3. l'Espoir. Winn. 1.30; pl. 1.30, 1.20, 1.40; kopp. 2.60; cov 3.90; trio 49.00. Chrysantprijs (2100 m.): 1. Zeno 1.28.7; 2. Wil- fried; 3. Woelwater. Winn. 4.30; pl. 1.60, 2.70, 1.50; kopp. 6.50; cov. 10.80. Totalisator-omzet: 115.281. De Hagenaar Evert Schneider, finalist in de enkelspelfinale van de Nederlandse ten niskampioenschappen van dit jaar, heeft woensdag de halve finales van de inter nationale Studentenspelen niet kunnen halen. Hij verloor in de kwartfinales van de Japanner Motoi met 16, 63, 810. Verder hebben zich voor de halve finales in Porto Alegre geplaatst: de Fransman Jauffret, de Duitser Mitsche en de Ita liaan Maioli. De Nederiandse zwemmer Jan Weete ling is vijfde geworden op de 1500 meter van de Universitaire Spelen. De overwin ning was voor de Japanner Yoshimura die zegevierde in 18 min 4,8 sec. hetgeen een nieuw record voor de spelen is. De Rus Pikaliw, die tweede werd, deed er 0,1 sec. langer over. De tijd van Weeteling was 19 min. 5,7 sec.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15