Studentenverenigingen willen excessen in groentijd tegengaan AGENDA 3 Concentratie van openbaar onderwijs begint op gang te komen W]pomsnr> POLLE, PELLI EN PINGO en Aanmelden na bezoek aan Boedapest Reglementen zijn herzien Broers staken hun meubelfabriek in brand Vrijzinnig Hervormden en de oecumene Eredoctoraat voor koningin Juliana AEG de Igleine Igonlng Nieuwe depressie NAUWELAERTS DE AGÉ sporiacademie ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1963 Bel nü direct om inlichtingen 53256 (02500) jeugd-, privé- en clublessen Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Prof. Bleek er sprak over actueel christendom in jubileumver gad erin g Bij bezoek aan Bangkok TURNA WASAUTOMAAT AMSTERDAM met de producten AEG, Telefunken en Osram "MJ •v A A A In verband met het optreden van pok ken in Boedapest achten de medische autoriteiten in ons land het thans raad zaam, dat Nederlanders, die tussen l augustus en 1 september in Boedapest zijn geweest, zich zo spoedig mogelijk in ver binding stellen met de plaatselijke genees kundige dienst, de regionale inspectie van de volksgezondheid of de geneeskundige hoofdinspectie in Den Haag (Parkweg 10, tel. 514301). Enige dagen geleden is dit verzoek gericht tot hen, die tussen 16 augustus en 1 september in Boedapest zijn geweest. Advertentie Bloemendaalseweg 152, 0verveen Doe Fels voor uw gezondheid, levenskracht en goed humeur 1 laat U nü inschrijven voor 'n U passende sportcursus. judo - jiu jitsu - boksen bodybuilding - indoortraining Deze maand worden in verschillende universiteitssteden de groentijden gehou den. Ditmaal staan zij meer dan ooit in de belangstelling in verband met de ex cessen van vorig jaar. Tal van studenten verenigingen hebben nu besloten om de groentijd te verzachten. In dit overzicht geven wij de voornaamste wijzigingen in een aantal universiteitssteden. Amsterdam In de hoofdstad bleek vorig jaar het uit lekken van het ontgroeningsspelletje „Da- chautje spelen" het begin te zijn van de ontdekking van een reeks soortgelijke ge welddadige methoden. De studentenvereni gingen hebben voor de komende groentijd zulke stringente maatregelen getroffen, dat niemand meer excessen verwacht. Bij het Amsterdamsch Studentencorps, dat verleden jaar de meeste critiek uitlokte, is het ontgroeningsreglement op de helling gezet. Alle lichamelijk geweld is nu ver boden en de groenen zullen daardoor zijn vrijgesteld van het uitputtende „kikke ren". Ook het „indikken" (het samenbren gen in te kleine ruimten) is verboden, als mede het vernielen van kleding. Het kaal- scheren van de hoofden is echter gehand haafd. Een novitiaatscommissie van ze ven personen is belast met het toezicht van de ontgroening. De Amsterdamse Katholieke Studenten' vereniging „Thomas van Aquino" heeft veel aandacht aan de sport gewijd. De mannelijke groenen moeten vijftien uur sport bedrijven en de vrouwelijke acht uur De mannelijke groenen zuilen steeds voor één uur 's nachts op bed kunnen lig gen. Bij het A.S.C. zowel als bij „Thomas van Aquino" is de nachtrust gereglemen teerd vastgelegd. Bij het eerste corps is de rusttijd tien uur en bij het andere elf uur. Leiden De groentijd van het Leidse studenten corps is bekort tot twee volle weken, vier dagen minder dan in het verleden. Daar c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Twee in een klap" van Philip Levene. Regie: Guus Hermus. BIOSCOPEN Cinema PaJaee, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u. ..De 300 Spartanen",, 14*j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u.: „De man met het ijzeren mas ker". 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Alle vrouwen van de wereld", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Bastogne", 18 j. Zondag 11 u.: „Serengeti mag niet sterven", a.l. Luxor, 14, 19 en. 21.15 u eh zondag ook 16.15 u.: „Een stem in de mist", 18 j. Minerva, 20 u.: „Giant", 14 j. Vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Van de regen in de drup", a.l. Rembrandt, 14 en 20 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Zondag 11 u.: „Naar het rijk der Inca's", a.l. Roxy, vandaag 14.30,19 en 21.15 u. en zon dag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zeg het met kogels", 14 j. .Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van de kalief", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „D'r moet nu maar eens getrouwd worden", a.l. Zondag 11 u.: „Merijntje Gijzen's jeugd", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: De dief van Bagdad", a.l. Zondag 14.30 u.: „Hands across the border", a.l. Van maandag af 20 u.: „Verrader in op dracht", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62c Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 september avondopen stelling van 20.30-22.30 uur. Prentenkabi net: Etsen van Rembrandt. Vishal: Tentoonstelling collectie moderne kunst uit eigen bezit. Geopend dagelijks van 10-17 u. Zondag van 13-17 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Cor Hak. Tot en met 30 september. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u„ en zaterdag en zon dag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 u.: Beethoven Museum Huis van Looy: Tentoonstelling van cultuurhistorische diorama's. Geopend van 10-17 u. en op zon- en feestdagen van 13-17 u. Verlengd. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: Zomertentoonstel- ling. Tot en met 8 september. H. F. Boot- zaai: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Woonhuis Van Looy: Geopend donder dags van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Linnaeushof, Bennebroek: Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. Bloemeuheuvel (Bloemendaal): Tentoon stelling van werk van Julia Giesberts. Dagelijks van 10-17 u. en 's zondags van 14-17 u. Tot en met 22 september. DIVERSEN „Waagtaveerne", Damstraat/Spaame: Iedere avond (behalve maandag) van 20 u af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. ZATERDAG 7 SEPTEMBER City, 20 u.: „55 dagen in Peking" (gepro longeerd); zondag 8 september, 14.30 u.: „De onsterfe:ijke sheriff"; 20 u.: „55 dagen in Peking". IJmuider strand: Diverse festiviteiten t.g.v. sluiting badseizoen. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Jubileumshow „De Klavierschippers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wjj- kerstraatweg 77; Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. MAANDAG 9 SEPTEMBER City, 20 u.: „55 dagen Peking". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96. 14.30 tot 17.30, 16 tot 17.30 (jeugd, en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozefhuis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. het slaan van groenen, dat in het regle ment verboden is, toch nog vrij veel voor kwam, zal er nu streng op worden toe gezien dat groenen op geen enkele wijze geslagen worden. Een zesdejaarsstudent is aangesteld als commissaris van beklag Er wordt naar gestreefd de groentijd een meer instructief karakter te geven. Er wofdt een stringente groepsindeling ge maakt, waardoor voorkomen wordt dat zich meer dan 100 groenen tegelijk in de sociëteit bevinden. Daardoor wordt contro le op naleving van de voorschriften bevor derd. Enkele traditionele onderdelen van het groentijdprogramma zijn vervallen o.m. de propatriadag op de schietbanen in Katwijk, die de laatste jaren steeds meer aanleiding was tot moeilijkheden tussen studenten en de Katwijkse bevolking. Het in de groentijd vallende weekeinde van 21 en 22 september wordt in een kamp in Zeeland doorgebracht. Ook in Leiden is het kaalknippen gehandhaafd. Utrecht Bij het Utrechtsche studentencorps is er al vóór de gebeurtenissen in Amsterdam gesproken over veranderingen in de groen tijden. Reeds vorig jaar werd een college van zeventien ingesteld om toezicht uit te oefenen. Handtastelijkheden zijn op straf fe van schorsing verboden. De groenen zul len in groepen aan de groentijd deelne men en het programma zal uiterlijk om 24.00 afgelopen zijn voor de groenen. De Utrechtsche Vrouwelijke Studenten vereniging veranderde alleen de naam van de grote „pestavond" in grote „testavond' ter verduidelijking van de bedoeling. Unitas Studiosorum Rheno-Traiectina bekortte het novitiaat in de sociëteit tot ongeveer twee weken, maar stelde e werkkamp verplicht. Speciale maatregelen zijn hier no dig, omdat de vereniging vijftig jaar gele den is opgericht als reactie op de ontgroe ningspraktijken bij het corps. De rooms-katholieke studentenvereni ging Collegium Studiosorum Veritas heeft het aantal sporturen uitgebreid en e groenenkamp ingesteld. Bij de afdeling Utrecht van de Societas Studiosorum Reformatorum zijn de aanko mende leden dit jaar voor het eerst inge deeld bij de disputen om serieuzer contact met de ouderejaars te bevorderen. De ver eniging Prometheus had al een kennisma king op voet van volkomen gelijkheid. Rotterdam Voor de groenen van de Nederlandse Economische Hogeschool in Rotterdam geldt, dat zij niet later dan twaalf uur naar bed moeten. Voorts zijn lichamelijke proeven uitdrukkelijk verboden. De katholieke studentenvereniging ,Sanctus Laurentius" wil de positieve waarde van de ontgroening niet missen. Wel is er een duidelijke verschuiving van het lichamelijke naar het geestelijke vlak. Dagelijks zullen lezingen worden gehou- en, waarover de groenen zullen moeten discussiëren. Veel zal er aan sport gedaan worden. De Euromast in Madurodam zal door de Lnurentiaanse gfoenpn worden schoongemaakt'ën voorts Stillen"dë groefrdh in ploegen van vijf als hulpbouwvakarbei ders moeten aantreden om te assisteren bij de bouw van de St. Nicolaaskerk in Spangen. De maatregelen, die het Groninger stu dentencorps „Vindicat Atque Polit" tegen mogelijke excessen heeft genomen, zijn dezer dagen reeds gepubliceerd. ZATERDAG 7 SEPTEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Geld speelt seen rol"; 23 30 u.: „Onstuimige driften" Luxor Theater, 19 30 u.: „West Side Story". 'Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De stoutmoedige musketier". ZONDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater 14.30 u.: „Overval in de Pacific", 16.30, 19 en 21.15 u.: „Geld speelt geen rol". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 14 30 u.: „De bende van Walter Black"; 16.30 en 20 u.: „Razzia". MAANDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater. 19 en 21.15 u.: „Geld speelt geen rol". Luxor Theater, 19.30 u.: „West Side Story". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Razzia". ZATERDAG 7 SEPTEMBER Dr. M. J. Prinsenhal, 20 u.: Taptoe door IJmuider Harmonie en „De Trommelaeren van Roesendaele". „De Knip", 22 u.: Vuurwerk. ZONDAG 8 SEPTEMBER Dr. M. J. Prinsenhal, 20 u.: Cabaretavond m.m.v. Mieke Telkamp, Tobi Rix, René van Vooren, Milli Scott en twee orkesten. De Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den heeft gistermiddag in een feestelijke vergadering in Amsterdam haar 50-jarig bestaan gevierd. Prof. dr. C. J. Bleeker zei in de feestrede, dat de vereniging met voldoening en trots kan terugzien op de in de afgelopen halve eeuw verrichte ar beid. Zij heeft duizenden voor de her vormde kerk behouden. Zij bezit een eer biedwaardige traditie en een respectabel verleden. De taak voor heden en toekomst is gelegen in de functie, die de vrijzinni ge hervormden kunnen vervullen in de oecumene. Prof. Bleeker stelde voor het dood geprate probleem van het wezen van de vrijzinnigheid een tijdlang in de ijskast te zetten. Vrijzinnige protestanten is het te doen om een actueel christendom. Zij moeten de oude, evangelische waarheid transponeren in de heilige actualiteit. Daarbij zullen zij ontdekken, zei prof, Bleeker, dat het christelijk geloof een ris kante waarheid is. De moderne mens heeft geen gesloten wereldbeeld meer en leeft uit het risico. Vanuit dit actuele christen dom dient men zijn houding te bepalen enerzijds tegenover de cultuur, anderzijds ten aanzien van de niet-christelijke gods diensten. Het is de taak van de vrijzinni ge hervormden het actuele christendom in een hervormde stijl te gieten, zo besloot prof. Bleeker. Bij de bespreking van enkele interne kwesties heeft de voorzitter prof. mr. A. Mulder, herinnerd aan de twee jaar ge leden „kennelijk onredelijk" tegen prof. P. Smits genomen beslissing (ontneming van de bevoegdheden die hij als emeritus predikant bezat). Deze beslissing was vol gens prof. Mulder „wel wetmatig, echter niet rechtmatig." „Een gemeenschap",zei hij, „kan wel enige tijd maar niet blijvend de spanning tussen wet en recht verdra gen. Een triest voorbeeld levert de ras senscheiding in de Verenigde Staten. Nu de negerbevolking mondig is kan zij de wettelijke discriminatie niet meer aan vaarden. De wet moet nu aan het recht worden aangepast. Zo niet, dan wordt de wet niet meer erkend. De beslissing in zake prof. Smits moet ook aan het recht worden aangepast; er was geen leertucht, dus vragen wij herstel van de bevoegd heden", aldus prof. Mulder. De plaatsvervangende minister-president van Thailand, Thanom Kittikatsjorn, heeft vrijdag meegedeeld dat de Thanarat- universiteit koningin Juliana tijdens het officiële bezoek aan Thailand in oktober een eredoctoraat zal verlenen. Koning Bhoemipol en koningin Sirikit van Thailand zullen op 15 oktober op het vliegveld van Bangkok hun gasten uit Nederland welkom-heten. - Advertentie f 995.- Voorwassen, wassen en 5x spoelen geheel automatisch in roest vrij edelstaal. Heerlijk idee een trommel-was automaat te bezitten, waarbij zorg en ser vice, kwaliteit en be trouwbaarheid auto matisch samen gaan. Wereldvermaard sinds mensenheugenis SKIP voor beter wassen en spoelen. Het schuimt precies genoeg en is veilig voor machine en was. Vraag het voordelige Skip Service- pak. Twee broers, die een meubelfabriek had den in Beneden-Leeuwen bij Nijmegen, hebben bekend dat zij in de nacht van 28 februari hun fabriek opzettelijk in brand hebben gestoken. Het gebouw, dat naar schatting 170.000 waard was, brandde tot de grond toe af. Ook een ernaast gele gen rijwielhandel ging in vlammen op. De broers hebben verklaard dat zij tot deze daad waren gekomen door financiële moeilijkheden pet onderzoek naar de oorzaak van de brand door de rijkspolitie had dezer da gen geleid tot de arrestatie van de broers. Bij hun verhoor legden zij een bekentenis af. De Nederlandse Onderwijzersvereniging (N.O.V.) en de Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs in vakkringen beter bekend als de „bond-Van Meurs" willen nauw gaan samenwerken. Een voorstel om dat mogelijk te maken zal op de algemene vergadering van de N.O.V. in januari 1964 worden be handeld. I iteraard wordt daarbij het voorbehoud gemaakt dat de nog te ontwerpen statuten en reglementen die die samenwerking inhoud moeten geven, zullen worden goedgekeurd door beide fuserende organisaties van leerkrachten. Het voorstel houdt tevens in, het hoofd bestuur op te dragen in samenwerking met het hoofdbestuur van de gespreks partner een commissie te belasten met het ontwerpen van statuten en reglemen ten, waarbij onder meer als richtsnoer zal dienen dat in de nieuw te vormen vereniging zo spoedig als mogelijk lande lijke groepen worden gevormd voor de onderscheiden takken van onderwijs, op gebouwd volgens de structuur, vastgelegd in de Mammoetwet. In het weekblad van de N.O.V. „Het Schoolblad" wordt over de betekenis van dit voorstel onder meer gezegd: „Op het terrein van de vakbeweging van werkers bij het onderwijs bewegen zich vele organisaties. Volgens een vluch 1. Nibbeltje heeft zijn plicht gedaan en Dus zullen we maar eens gaan zien, wat verdween van het toneel. En wie hebben daarmee gebeurde. Misschien ben je wel we hier.De kleine koning Wiromar. nieuwsgierig? ZO, DAAR 6AAT HU HU VANGT MUCLEN EN DOET" ze IN EEN KISTJE 1 WAT MOET HM J k MET DIE ARME \DfEREN WE MOETEN ER ACHTERAAN - HU IS 6SVAARUJK' -crrrv DAAR, DIE 6RIEZEL BUKT ZICHI- WAT ZOU HU DOEN? 1171-B OPINMIGIH tige telling zijn in zestien organisaties voor het openbaar en daarmee gelijk te stellen onderwijs in totaal circa 37.000 le den verenigd." Wanneer N.O.V. en N.B.L.N.O. vervan gen worden door één organisatie neemt het aantal organisaties slechts met één af. De betekenis van de concentratie is echter veel groter dan deze vermindering met één doet vermoeden. Immers, de bei de genoemde verenigingen zijn met res pectievelijk ongeveer 21.000 en 5.000 leden veruit de grootste organisaties tussen dit zestiental. De nieuwe organisatie zal 26.000 leden tellen en dus een flinke stap vooruit betekenen voor de concentratie van de vakbeweging in de onderwijssector." De nieuwe organisatie zal opgebouwd zijn op de groepen. Deze zijn primair in de structuur van de organisatie. Deze op bouw veronderstelt dat er voor iedere tak van onderwijs een groep is. Vandaar dat de nieuwe organisatie 'n groep basisonder wijs zal kennen die de N.O.V. op 't ogenblik niet heeft. Bij de N.O.V. wordt het hoofd bestuur gekozen door alle leden: in de nieuwe organisatie zal het worden aange wezen vanuit de groepen. Dit is een be langrijke principiële wijziging. De nieuwe situatie zal volgens het arti kel twee voordelen "hebben. In de eerste plaats zullen de groepsvraagstukken en groepsbelangen beter aan de orde komen in het hoofdbestuur en in de tweede plaats zal in organisatie door het aanwezig zijn van een groep basisonderwijs de proble matiek van deze tak van onderwijs en zijn dienaren een betere behandeling krij gen en daardoor ook duidelijker naar vo ren komen aan de top. In het verband met deze eerste stap op weg naar een verbreding van de basis van de vakorganisatie van leerkrachten bij het openbaar en bijzonder neutraal onderwijs is het niet van belang ontbloot zich te realiseren dat ook op het gebied van de belangen-behartiging van dit on derwijs samenwerking van alle betrokke nen dus van ouderorganisaties en leer krachten-organisaties van grote beteke nis kan gaan worden. Reeds geruime tijd is die samenwerking zeer sterk tussen de Vereniging Volks onderwijs (150.000 individuele leden), de N.O.V. en de Nederlandse Ouderraad voor het Openbaar Onderwijs. Bij laatstge noemde organisatie heeft zich onlangs een sectie middelbaar onderwijs aangesloten. Het ligt in de verwachting dat naast een concentratie op het gebied van de onderwijzers-vakorganisatie ook een tot nauwe samenwerking leidende concentra tie van allen, die de belangen van het openbaar onderwijs van kleuterschool tot aan universiteit willen dienen, bin nenkort tot stand komt. Geschenk In Paramaribo heeft me vrouw Wijsmuller („Tante Truus") e.en ziekenauto overgedragen aan het bestuur van de Stichting Diakonie in Suriname. De Surinaamse minister van Sociale Za ken de heer J. Kraag, nam het geschenk in ontvangst. Meisje verdwenen De 16-jarige Justi- na van Kampen is op 28 augustus om streeks halftwee uit een opvoedingsinrich ting in Alphen aan de Rijn weggelopen en is sindsdien spoorloos. Zij is 1.65 meter lang, heeft een gezet postuur, een bol blo zend gelaat en donkerblond haar. Zij droeg een zomerrok met blauw en geel, een rose blouse met korte mouwen, een lichtblauw vest, een grijze regenmantel, en witte schoenen. De politie verzoekt haar opspo ring. Prof. Smit Sibinga overleden Op 67- jarige leeftijd is in Amsterdam overleden prof. dr. G. L. Smit Sibinga, sedert 1946 hoogleraar in de geomorfologie en fysi sche geologie aan de universiteit van Am sterdam. Prof. Smit Sibinga heeft o.a. le zingen gehouden voor de volksuniversiteit, waaruit het boek „De geschiedenis van het leven op aarde" resulteerde. Hoogleraar Tot hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Groningen, om onder wijs te geven in het strafrecht en het strafprocesrecht, is benoemd mr. J. Rem- melink, thans substituut-officier van Jus titie te Dordrecht. Door deze benoeming worden de twee leeropdrachten, die in het strafrecht en het strafprocesrecht en die in het volkenrecht, waarmee tot nu toe prof. mr. B. V. A. Röling was be last, verdeeld over twee hoogleraren. De leerstoel in het volkenrecht blijft bezet door prof. Röling. ErekoordKorporaal eerste klasse A. de Bode uit Den Haag is in Delft onder scheiden met het erekoord, omdat hij thans voor de tiende keer het gehele vervoer voor de taptoe Delft op uitmun tende wijze heeft geregeld. HoogleraarTot hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft in de af deling der weg- en waterbouwkunde is be noemd ir. W. C. Bischoff van Heems- kerck, thans hoofd van de waterloopkun dige afdeling van de Deltadienst. Prof. Bischoff van Heemskerck zal onderwijs geven in de vloeistofmechanica. Derde wethouder in Weesp. De ge meenteraad van Weesp heeft een. derde wethouder benoemd, de chemicus dr. T. Kralt, die deel uitmaakt van de protes tants-christelijke raadsfractie. Weesp heeft tussen de 12.000 en 13.000 inwoners maar verkeert in een uitzonderingspositie doordat het is voorbestemd uit te groeien tot een stad van ongeveer 50.000 inwoners. WEERRAPPORTEN w Maximum-temperaturen - binnen- en buitenland. ts a c cj Neerslag: laatste 24 uur. So S SC SB I Het K.N.M.I. deelt mee: Onder invloed van een rug van hoge luchtdruk, welke zich in oostelijke richting van de Britse eilanden over de Noordzee, onze omgeving en Frankrijk uitbreidde, nam de buiigheid in de nacht van vrijdag op zaterdag snel af. Inmiddels heeft echter een frontensys teem van een zeer diepe depressie ten westen van IJsland, Ierland en Schotland al bereikt. Verwacht moet worden dat dit nieuwe storingsgebied morgen ook in ons land meer bewolking zal veroorzaken, waarbij de regenkansen groter worden. De wind zal tot matig of krachtig toenemen uit zuidwestelijke richting. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Munchen Zurich Geneve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Lissabon Zaterdag 7 september Zon op 5.59 uur, onder 19.16 uur. Maan op 21.18 uur, onder 10.26 uur. Zondag 8 september Zon op 6.01 uur, onder 19.14 uur. Maan op 21.45 uur, onder 11.49 uur. Maandag 9 september Zon op 6.03 uur, onder 19.11 uur. Maan op 22.17 uur, onder 13.10 uur. Maanstanden 10 sept. 12.43 uur Laatste kwartier 17 sept. 21.51 uur Nieuwe maan. 26 sept. 01.39 uur Eerste kwartier- Hoog en laag water in I.Tmuiden Zaterdag 7 september Hoog water 5.54 uur en 18.19 uur. Laag water 1.49 uur en 14.02 uur. Zondag 8 september Hoog water 6.38 uur en 19.01 uur. Laag water 2.28 uur en 14.43 uur. Maandag 9 september Hoog water 7.20 uur en 19.44 uur. Laag water 3.09 uur en 15.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te ÏJmuiden half bew. wnw 15 4 mist windst. 16 24 licht bew nw 14 9 onbewolkt w 15 0,3 mist windst. 16 9 mist verand. 18 0,1 zwaar bew. w 16 0 onbewolkt windst. 16 7 regen zzw 18 12 zwaar bew. w 15 12 mist windst. 18 0 zwaar bew zw 18 0 zwaar bew. z 15 0 zwaar bew. windst. 16 0 licht bew. windst. 16 0,4 half bew. winstil 17 0,1 half bew. nno 12 14 half bew. windst. 13 4 onbewolkt windst. 17 6 regen nw 18 4 zwaar bew. ozo 24 3 mist wnw 19 0 mist windst. 19 0,2 motregen nnw 16 1 regen zzo 15 11 regenbui nno 14 6 regen 0 21 40 geh. bew. wnw 20 0 geh. bew. ozo 14 15 zwaar bew. nno 31 0,4 onbewolkt n 33 0 half bew. zzo 26 0 regen nw 25 2 half bew. windst. 24 0 onbewolkt windst. 0

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2